Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 329 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 23 қыркүйектегі N 219 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 28 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4435 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 3 қыркүйекте N 128 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 128 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап 14 күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Өзара сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Агенттік Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 329  қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3348 тіркелген) "Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Агенттік Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310  қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 329 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 16  қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4044 тіркелген) енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен бірге мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есеп беру ережесінде:
1-тармақтағы ""Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-бабы 2-тармағының 2-1) тармақшасына" деген сөздерден кейін ", "Өзара сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақтағы "сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары" деген сөздерден кейін ", оның ішінде өзара сақтандыру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 329 "Об утверждении Правил представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 сентября 2006 года N 219. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 октября 2006 года N 4435. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 128
Сноска. Утратило силу постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 128 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
В целях реализации  Закона Республики Казахстан "О взаимном страховании" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правления Агентства от 27 ноября 2004 года N 329 "Об утверждении Правил представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3348), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 27 августа 2005 года N  310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868), постановлением Правления Агентства от 9 января 2006 года  N 16 "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 329 "Об утверждении Правил представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4044), следующие дополнения:
в  Правилах представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 после слов "Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"" дополнить словами ", подпунктом 3) пункта 1  статьи 5 "Закона Республики Казахстан "О взаимном страховании";
пункт 2 после слов "страховыми (перестраховочными) организациями" дополнить словами ", в том числе осуществляющими деятельность по взаимному страхованию";

мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Өзара сақтандыру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары уәкілетті органның лицензиясынсыз осы ереженің 13, 16, 23 және 24-қосымшаларына сәйкес есептерді ай сайын, есептіден кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей береді.";
6-тармақтағы "4" деген саннан кейін ", 4-1-тармағына" деген сандармен және сөзбен толықтырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен сақтандыру брокерлеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н.Өзбековке жүктелсін.
Төраға

дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Страховые организации, осуществляющие деятельность по взаимному страхованию без лицензии уполномоченного органа, представляют ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным, - отчеты согласно приложениям 13, 16, 23 и 24 к настоящим Правилам.";
пункт 6 после слов "с пунктами 4," дополнить цифрами "4-1,".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров, Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель