"Қазақстан Республикасының білім беру ұйымдарында мемлекеттiк аралық бақылауды өткiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң 2004 жылғы 29 желтоқсандағы N 1056 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2006 жылғы 30 қарашадағы N 610 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 6 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4476 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2007 жылғы 20 қарашадағы N 561 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2007.11.20.  N 561  (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.
Бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк аралық бақылаудың рәсiмдерiн жетiлдiру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. "Қазақстан Республикасының бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк аралық бақылауды өткiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң 2004 жылғы 29 желтоқсандағы N 1056  бұйрығына  (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3335 тiркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдарының нормативтiк құқықтық актiлерi бюллетенiнде жарияланған, 2005 ж. N 3-8, 23-құжат, "Қазақстан Республикасының бiлiм беру ұйымдарында МАБ-ты өткiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң 2004 жылғы
29 желтоқсандағы N 1056 бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрi мiндетiн атқарушының 2006 жылғы 7 ақпандағы  N 61  бұйрығымен енгiзiлген өзгерiстерiмен бiрге, Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 4088 тiркелген, 2006 жылғы 10 наурыздағы N 42-43 (1022-1023) "Заң газетiнде" жарияланған) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
Көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк аралық бақылауды өткiзу ережесiнде:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. 9-сыныптарда МАБ-ты тапсыру үшiн орыс тiлiнде оқытатын мектептердiң оқушылары үшiн - қазақ тiлi, қазақ тiлiнде оқытатын мектептердiң оқушылары үшiн - орыс тiлi мiндеттi болып табылады.
МАБ өткiзiлетiн басқа да оқу пәндерiнiң тiзбесiн, сондай-ақ мектептердiң, МАБ рәсiмнен өткiзiлетiн оқушылардың тiзiмдерiн жыл сайын министрлiк белгiлейдi.";
13-тармақтағы "1 астрономиялық" деген сөз "45 минут" деген сөзбен ауыстырылсын;
30-тармақ "Сертификат студенттiң жеке iсiнде сақталады" деген
сөйлеммен толықтырылсын.";
32-тармақтың:
екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 декабря 2004 года N 1056 "Об утверждении Правил проведения промежуточного государственного контроля в организациях образования Республики Казахстан"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 ноября 2006 года N 610. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2006 года N 4476. Утратил силу - приказом и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 ноября 2007 года N 561.
Сноска. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 ноября 2006 года N 610 утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 ноября 2007 года  N 561  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования процедуры промежуточного государственного контроля в организациях образования  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 декабря 2004 года  N 1056  "Об утверждении Правил проведения промежуточного государственного контроля в организациях образования Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3335, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2005 г., N 3-8, ст. 23, с внесенными изменениями приказом и. о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 февраля 2006 года  N 61  "О внесении изменений в приказ Министра образования и науки от 29 декабря 2004 года N 1056 "Об утверждении Правил проведения промежуточного государственного контроля в организациях образования Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4088, опубликованным в "Юридической газете" от 10 марта 2006 года, N 42-43 ( N 1022-1023 ))", следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения промежуточного государственного контроля в организациях образования Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Обязательными для сдачи ПГК в 9 классах являются казахский язык для учащихся школ с русским языком обучения, русский язык - для учащихся школ с казахским языком обучения.
Перечень других учебных предметов, по которым проводится ПГК, а также список школ, учащиеся которых проходят процедуру ПГК, устанавливаются Министерством ежегодно.";
в пункте 13 слово "астрономический час" заменить словом "45 минут";
пункт 30 дополнить предложением следующего содержания: "Сертификат хранится в личном деле студента.";
в пункте 32:
абзац второй изложить в следующей редакции:

"Eгep медициналық мамандықтар бойынша шектi деңгей жалпы тест тапсырмаларының 50 % дұрыс жауаптарына, барлық қалған даярлау бағыттары мен мамандықтар бойынша 35 %-ға тең болса тестiлеудiң нәтижесi бойынша студент сынақ бағасын алады";
үшiншi абзацы мынадай сөйлеммен толықтырылсын:
"Анықтаманың көшiрмесi МАБ аяқталғаннан кейiн 10 күн iшiнде Министрлiкке ұсынылады";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. МАБ-тың негiзгi рәсiмдерiнiң нәтижелерi бойынша 7 % оқушылары 25 % және одан да көп мамандықтар бойынша шектi деңгейден өте алмаған бiлiм беру ұйымдары кезектен тыс мемлекеттiк аттестаттауға жатады.".
2. Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 4229 тiркелген, 2006 жылғы 26 мамырдағы N 94-95 (1074-1075) "Заң газетiнде" жарияланған "2006 жылы Қазақстан Республикасының кәсiптiк жоғары бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк аралық бақылауды өткiзу үшiн шектi деңгейдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң 2006 жылғы 27 сәуiрдегi  N 214  бұйрығының күшi жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң Бiлiм және ғылым саласындағы қадағалау және аттестаттау комитетi (Б.Әбдiрәсiлов) осы бұйрықты заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге ұсынсын.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр

"По результатам тестирования студент получает зачет, если набирает пороговый уровень по медицинским специальностям, равный 50% правильных ответов от общего количества тестовых заданий, по всем остальным направлениям подготовки и специальностям - 35%.";
абзац третий дополнить предложением:
"Копия справки в течение 10 дней после окончания ПГК представляется в Министерство.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"Организации образования, в которых 7% обучающихся не преодолели по результатам основной процедуры ПГК пороговый уровень по 25% и более специальностям, подлежат внеочередной государственной аттестации.".
2. Признать утратившим силу приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2006 года  N 214  "Об утверждении порогового уровня для прохождения промежуточного государственного контроля в организациях высшего профессионального образования Республики Казахстан в 2006 году", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 4229, опубликованный в "Юридической газете" N 94-95(1074-1075) от 26 мая 2006 года.
3. Комитету по надзору и аттестации в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (Абдрасилов Б.) представить в установленном законодательством порядке приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Министр