"Ипотекалық ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу әдістемесі мен олардың нормативтік мәні, сондай-ақ олардың орындалуы туралы есеп беру нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 48 қаулысына толықтыру мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 11 желтоқсандағы N 289 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 23 қаңтардағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4519 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 308 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.12.2016 № 308 (01.03.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ипотекалық ұйымдардың қызметін реттеп отыратын нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ипотекалық ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу әдістемесі мен олардың нормативтік мәні, сондай-ақ олардың орындалуы туралы есеп беру нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 48 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4158 тіркелген), "Ипотекалық ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу әдістемесі мен олардың нормативтік мәні, сондай-ақ олардың орындалуы туралы есеп беру нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 48 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2006 жылғы 12 тамыздағы N 153 қаулысымен енгізілген толықтырулар мен өзгерістері бар (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4383 тіркелген) қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
Аталған қаулымен бекітілген Ипотекалық ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу әдістемесі мен олардың нормативтік мәні, сондай-ақ олардың орындалуы туралы есеп беру нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықтың:
1-қосымшасында:
Салымдардың кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша сараланған ипотекалық ұйым активтерінің кестесінде:

О внесении дополнения и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 48 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях, методике расчетов пруденциальных нормативов для ипотечных организаций, а также форм и сроков представления отчетности об их выполнении"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 11 декабря 2006 года N 289. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2007 года N 4519. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 308 (вводится в действие с 01.03.2017)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 26.12.2016 № 308 (вводится в действие с 01.03.2017).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность ипотечных организаций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 февраля 2006 года N 48 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях, методике расчетов пруденциальных нормативов для ипотечных организаций, а также форм и сроков представления отчетности об их выполнении" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4158), с дополнениями и изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 12 августа 2006 года N 153 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 48 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях, методике расчетов пруденциальных нормативов для ипотечных организаций, а также форм и сроков представления отчетности об их выполнении" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4383) следующие дополнение и изменения:
в Инструкции о нормативных значениях, методике расчетов пруденциальных нормативов для ипотечных организаций, а также форм и сроков представления отчетности об их выполнении, утвержденной указанным постановлением:
в приложении 1:
в Таблице активов ипотечной организации, взвешенных по степени кредитного риска вложений:

40-жолдан кейін мынадай мазмұндағы 40-1-жолмен толықтырылсын:
"40-1
Standard & Poor's агенттігінің "А-"дан төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар резидент ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдарға, және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан "ВВ-" дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдарға берілген заемдар
100
";
4-қосымша осы қаулының қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаментi (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Агенттіктің мүдделi бөлiмшелерiне, ипотекалық ұйымдарына және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жiберсiн.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н.Өзбековке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі Басқармасының
2006 жылғы 11 желтоқсандағы
N 289 қаулының қосымшасы
"Ипотекалық ұйымдарға арналған
пруденциалдық нормативтерді есептеу
әдістемесі мен олардың нормативтік
мәні, сондай-ақ олардың орындалуы
туралы есеп беру нысандары мен
мерзімдері туралы нұсқаулықтың
4-қосымшасы
200___жылғы "___"__________ жағдай бойынша
пруденциалдық нормативтерді есептеу үшін қосымша деректер ____________________________________
(ипотекалық ұйымдардың қысқаша атауы)
Белгі
Белгі атауы
Сомасы

после строки 40 дополнить строкой 40-1 следующего содержания:
"
40-1
Займы, предоставленные организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
";
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, ипотечных организаций и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 11 декабря 2006 года N 289
"Приложение 4
к Инструкции о нормативных
значениях, методике расчетов
пруденциальных нормативов для
ипотечных организаций, а также
форм и сроков представления
отчетности об их выполнении
Дополнительные данные для расчета пруденциальных нормативов по состоянию
на "___"______ 200__ года ____________________________________________
(краткое наименование ипотечной организации)
Признак
Наименование признака
Сумма

8001
Осы нұсқаулықтың 4-тармағына сәйкес меншікті капиталдың есебіне қосылатын реттелген борыш
8002
Негізгі қызмет мақсаты үшін сатып алынған және 38 "Материалдық емес активтер" Халықаралық қаржылық есеп беру стандартына сәйкес келетін лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз ету.
8003
Саудаға арналған және сатуға арналған қолда бар акцияларды қосқандағы эмитент акциясындағы инвестициялар және заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі, сондай-ақ заңды тұлғаның реттелген борышы
8004
Жіктелмейтін активтерде құрылған провизиялар
8005
Сыйақы және шығыс сомаларын алдын ала төлеу бойынша ықтимал шығындарда құрылған провизиялар
8006
Бір қарыз алушының немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобының нұсқаулықтың 3-тарауына сәйкес ипотекалық ұйымның алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
8007
Ипотекалық ұйымның әр қайсысының мөлшері ипотекалық ұйым меншікті капиталының 10 проценттен асатын бір қарыз алушыға арналған тәуекелдерінің жиынтық сомасы
8008
Нұсқаулықтың 15-тармағында көрсетілген активтерді шегергенде, жоғары өтімді активтерді қосқандағы үш айды қоса алғандағы өтеуге дейінгі қалған мерзімді активтер сомасы
8009
Талап еткенге дейінгі міндеттемелерді қоса отырып, үш айға дейінгі қалған мерзімді активтер сомасы
8010
Қолма-қол теңге
8011
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"-ден жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің қолма-қол шетел валютасы
8012
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкідегі салымдар
8013
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"-ден төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8014
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"-ден төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
8015
Қазақстан Республикасы Үкіметінің дебиторлық берешегі
8016
Қазақстан Республикасы өкіметінің жергілікті органдарының салықтар және бюджетке төленетін басқа төлемдер бойынша дебиторлық берешегі
8017
Қазақстан Республикасының Үкіметі және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
8018
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"-ден төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
8019
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"-ден төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар

8001
Субординированный долг, включаемый в расчет
собственного капитала в соответствии с
пунктом 4 Инструкции
8002
Лицензионное программное обеспечение,
приобретенное для целей основной деятельности
и соответствующее Международному стандарту
финансовой отчетности 38 "Нематериальные
активы"
8003
Инвестиции в акции эмитента, включая в акции,
предназначенные для торговли и имеющиеся в
наличии для продажи, и доли участия в
уставном капитале юридического лица, а также
субординированный долг юридического лица
8004
Провизии, созданные на неклассифицируемые активы
8005
Провизии, созданные на возможные потери по
предоплате суммы вознаграждения и расходов
8006
Совокупная задолженность одного заемщика или
группы взаимосвязанных заемщиков по любому
виду обязательств перед ипотечной
организацией согласно главе 3 Инструкции
8007
Совокупная сумма рисков ипотечной организации
на одного заемщика, размер каждого из которых
превышает 10 процентов от собственного
капитала ипотечной организации
8008
Сумма активов с оставшимся сроком до
погашения до трех месяцев включительно,
включая высоколиквидные активы, за вычетом
активов, указанных в пункте 15 Инструкции
8009
Сумма обязательств с оставшимся сроком до
погашения до трех месяцев включительно,
включая обязательства до востребования
8010
Наличные тенге
8011
Наличная иностранная валюта стран, имеющих
суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8012
Вклады в Национальном Банке Республики
Казахстан
8013
Вклады в центральных банках стран, с
суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтингом аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8014
Вклады в международных финансовых
организациях, с долговым рейтингом не ниже
"АА-" агентства Standard & Poor's или
рейтингом аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8015
Дебиторская задолженность Правительства
Республики Казахстан
8016
Дебиторская задолженность местных органов
власти Республики Казахстан по налогам и
другим платежам в бюджет
8017
Государственные ценные бумаги Республики
Казахстан, выпущенные Правительством
Республики Казахстан и Национальным Банком
Республики Казахстан
8018
Ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами иностранных государств,
суверенный рейтинг которых не ниже "АА-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8019
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств

8020
Тәуекелдің І-тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
8021
Standard Poor's агенттігінің АА-"-ден төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқ да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің қолма-қол шетел валютасы
8022
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"-ден төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға берілген қарыздар
8023
Standard & Poor`s агенттігінің "А+"-ден "А-"-дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8024
Standard & Poor`s агенттігінің "А+"-ден "А-"-дейін борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
8025
Standard & Poor`s агенттігінің "АА-"-ден төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар
8026
Тәуекелдің 1-тобына жатқызылған дебиторлық берешекті қоспағанда, Қазақстан Республикасы өкіметінің жергілікті органдарының дебиторлық берешегі
8027
Standard & Poor`s агенттігінің "АА-"-ден төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардың дебиторлық берешегі
8028
Standard & Poor`s агенттігінің "А+"-ден "А-"-дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметі шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
8029
Standard & Poor`s агенттігінің "А+"-ден "А-"-дейін борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
8030
Қазақстан Республикасы өкіметінің жергілікті органдары шығарған бағалы қағаздар
8031
Standard & Poor`s агенттігінің "АА-"-ден төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдер өкіметінің жергілікті органдары шығарған бағалы қағаздар
8032
Standard & Poor`s агенттігінің "АА-"-ден төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
8033
"Қазақстан ипотекалық компаниясы" акционерлік қоғамы шығарған борыштық бағалы қағаздар
8034
Тәуекелдің 2-тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
8035
Standard & Poor`s агенттігінің "А+"-ден "А-"-дейін борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға берілген заемдар

8020
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным в I группу риска
8021
Наличная иностранная валюта стран, имеющих
суверенный рейтинг ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств,
и стран, не имеющих соответствующей
рейтинговой оценки
8022
Займы, предоставленные организациям, имеющим
долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8023
Вклады в центральных банках стран, имеющих
суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8024
Вклады в международных финансовых
организациях, имеющих долговой рейтинг от
"А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8025
Вклады в организациях, имеющих долговой
рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
8026
Дебиторская задолженность местных органов
власти Республики Казахстан, за исключением
дебиторской задолженности, отнесенной к I
группе риска
8027
Дебиторская задолженность организаций,
имеющих долговой рейтинг не ниже "АА-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8028
Ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
8029
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
8030
Ценные бумаги, выпущенные местными органами
власти Республики Казахстан
8031
Ценные бумаги, выпущенные местными органами
власти стран, суверенный рейтинг которых не
ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8032
Ценные бумаги, выпущенные организациями,
имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8033
Долговые ценные бумаги, выпущенные
Акционерным обществом "Казахстанская
ипотечная компания"
8034
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным во II группу риска
8035
Займы, предоставленные организациям, имеющим
долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств

8036
Мынадай талаптарға сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй заемдары:
Берілген ипотекалық тұрғын үй заемдар сомасының кепілдік құнға қатысы кепілдік құнының 50 %-нан аспайды
8037
Мынадай талаптарға сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй заемдары:
берілген ипотекалық тұрғын үй заемдар сомасының кепілдік құнға қатысы кепілдік құнының 60 %-нан аспайды
8038
Мынадай талаптарға сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй заемдары:
берілген ипотекалық тұрғын үй заемдар сомасының кепілдік құнға қатысы кепілдік құнының 70 %-нан аспайды
Мынадай талаптардың біріне сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй заемдары:
берілген ипотекалық тұрғын үй заемдары сомасының кепілдік құнға қатысы кепілдік құнының 85 %-нан және сақтандыру ұйымының ипотекалық тұрғын үй заемдар сомасының асып кету мөлшерінің қатынасына сақтандырған кредиттік тәуекелдің 70 пайыздық қамтамасыз ету құнынан аспайды;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28-маусымдағы N 715 қаулысымен бекітілген 2005-2007 жылдарда Қазақстан Республикасында тұрғын үй салуды дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында салынған тұрғын үй сатып алуға ипотекалық тұрғын үй заемы бойынша ұсынылған сомасының кепілдік сомасына қатынасы кепілдік сомасының 90 %-нан аспайды және "Қазақстан ипотекалық кредиттерге кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы 70 пайыздық қамтамасыз ету құнынан ипотекалық тұрғын үй заемдар сомасының асып кету мөлшерінде кепілдік берілген кредиттік тәуекел не ипотекалық тұрғын үй заемдар сомасының қамтамасыз ету сомасының 85 пайызынан асып кету мөлшерінде және сақтандыру ұйымы сақтандырған ипотекалық тұрғын үй заемдар сомасының 70 пайыздық қамтамасыз ету құнына қатынасына артық мөлшері қатынасының кредиттік тәуекеліне қатынасы;

8036
Ипотечные жилищные займы, соответствующие
условию: отношение суммы предоставленного
ипотечного жилищного займа к стоимости залога
не превышает 50 % от стоимости залога
8037
Ипотечные жилищные займы, соответствующие
условию: отношение суммы предоставленного
ипотечного жилищного займа к стоимости залога
не превышает 60 % от стоимости залога
8038
Ипотечные жилищные займы, соответствующие
условию:
отношение суммы предоставленного ипотечного
жилищного займа к стоимости залога не
превышает 70 % от стоимости залога
ипотечные жилищные займы, соответствующие одному из следующих условий:
отношение суммы предоставленного ипотечного
жилищного займа к стоимости залога не
превышает 85 % от стоимости залога и
кредитный риск по которым застрахован
страховой организацией в размере превышения
отношения суммы ипотечного жилищного займа к
стоимости обеспечения над 70 процентами;
отношение суммы предоставленного ипотечного
жилищного займа на приобретение жилья,
построенного в рамках реализации
Государственной программы развития жилищного
строительства в Республике Казахстан на
2005-2007 годы, утвержденной постановлением
Правительства Республики Казахстан от 28 июня
2004 года N 715, к стоимости залога не
превышает 90 % от стоимости залога и
кредитный риск по которым гарантирован
Акционерным обществом "Казахстанский фонд
гарантирования ипотечных кредитов" в размере
превышения отношения суммы ипотечного
жилищного займа к стоимости обеспечения над
70 процентами, либо в размере превышения
отношения суммы ипотечного жилищного займа к
стоимости обеспечения над 85 процентами и
кредитный риск по которым застрахован
страховой организацией в размере превышения
отношения суммы ипотечного жилищного займа к
стоимости обеспечения над 70 процентами

8039
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ+"-ден "ВВВ-"-дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8040
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ+"-ден "ВВВ-"-дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
8041
Standard & Poor`s агенттігінің "А+"-ден "А-"-дейін борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар
8042
Standard & Poor`s агенттігінің "А+"-ден "А-"-дейін борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы дебиторлық берешек
8043
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ+"-ден "ВВВ-"-дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
8044
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ+"-ден "ВВВ-"-дейін борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
8045
Standard & Poor`s агенттігінің "А+"-ден "А-"-дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдер өкіметінің жергілікті органдары шығарған бағалы қағаздар
8046
Standard & Poor`s агенттігінің "А+"-ден "А-"-дейін борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
8047
Тәуекелдің 3-тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
8048
Тәуекелдің 3 тобына жатқызылғандарды қоспағанда, жеке тұлғаларға берілген заемдар
8049
Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-ден төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдарға, тиісті рейтинг бағасы бар резидент ұйымдарға, және Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ+"-ден "ВВ-"-дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдарға берілген заемдар
8050
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ+"-ден "В-"-дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар, және тиісті рейтинг бағасы жоқ елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8051
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ+"-ден "В-"-дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы, және тиісті рейтинг бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар

8039
Вклады в центральных банках стран, имеющих
суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8040
Вклады в международных финансовых
организациях, имеющих долговой рейтинг от
"ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8041
Вклады в организациях, имеющих долговой
рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
8042
Дебиторская задолженность организаций,
имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8043
Ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8044
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8045
Ценные бумаги, выпущенные местными органами
власти стран, имеющих суверенный рейтинг не
ниже от "А+" до "А-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
8046
Ценные бумаги, выпущенные организациями,
имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8047
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным в III группу риска
8048
Займы, предоставленные физическим лицам, за
исключением отнесенных к III группе риска
8049
Займы, предоставленные
организациям-резидентам, имеющим долговой
рейтинг ниже "А-" агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств,
организациям-резидентам, не имеющим
соответствующей рейтинговой оценки, и
организациям-нерезидентам, имеющим долговой
рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8050
Вклады в центральных банках стран, имеющих
суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств,
и стран, не имеющих соответствующей
рейтинговой оценки
8051
Вклады в международных финансовых
организациях, имеющих долговой рейтинг от
"ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, и международных
финансовых организациях, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки

8052
Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдардағы, және Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ+"-ден "ВВ-"-дейін борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдардағы салымдар
8053
Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдары, тиісті рейтингтік бағасы бар резидент ұйымдары және Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ+"-ден "ВВ-"-дейін борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдарының дебиторлық берешегі
8054
Жеке тұлғалардың дебиторлық берешегі
8055
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ+"-ден "В-"-дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің бағалы қағаздары
8056
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ+"-ден "ВВ-"-дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған және елдердің тиісті рейтингтік бағасы жоқ бағалы қағаздар
8057
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-ден "В-"-ге дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары және сәйкес рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
8058
Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдар және Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ+"-ден "ВВ-"-дейін борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
8059
Тәуекелдің 4 тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
8060
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдарға және сәйкес рейтингтік бағасы жоқ резидент емес ұйымдарға берілген заемдар
8061
Басқа ипотекалық тұрғын үй заемдары

8052
Вклады в организациях-резидентах, имеющих
долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard
& Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств,
организациях-резидентах, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки, и
организациях-нерезидентах, имеющих долговой
рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard
& Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
8053
Дебиторская задолженность
организаций-резидентов, имеющих долговой
рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств,
организаций-резидентов, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки, и
организаций-нерезидентов, имеющих долговой
рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard
& Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
8054
Дебиторская задолженность физических лиц
8055
Ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств, и стран, не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки
8056
Ценные бумаги, выпущенные местными органами
власти стран, имеющих суверенный рейтинг от
"ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и стран, не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки
8057
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств, и
международными финансовыми организациями, не
имеющими соответствующей рейтинговой оценки
8058
Ценные бумаги, выпущенные
организациями-резидентами, имеющими долговой
рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств,
организациями-резидентами, не имеющими
соответствующей рейтинговой оценки, и
организациями-нерезидентами, имеющими
долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8059
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным в IV группу риска
8060
Займы, предоставленные
организациям-нерезидентам, имеющим долговой
рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств, и
организациям-нерезидентам, не имеющим
соответствующей рейтинговой оценки
8061
Прочие ипотечные жилищные займы

8062
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8063
Standard & Poor`s агенттігінің "В"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
8064
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдардағы және тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент емес ұйымдардағы салымдар
8065
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдардың және тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент емес ұйымдардың дебиторлық берешегі
8066
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған бағалы қағаздар
8067
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар

8062
Вклады в центральных банках стран, имеющих
суверенный рейтинг ниже "В-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8063
Вклады в международных финансовых
организациях, имеющих долговой рейтинг ниже
"В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8064
Вклады в организациях-нерезидентах, имеющих
долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств,
и организациях-нерезидентах, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
8065
Дебиторская задолженность
организаций-нерезидентов, имеющих долговой
рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств, и
организаций-нерезидентов, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
8066
Ценные бумаги, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8067
Ценные бумаги, выпущенные местными органами
власти стран, суверенный рейтинг которых ниже
"ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств

8068
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
8069
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдардың және тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент емес ұйымдардың бағалы қағаздары

8068
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8069
Ценные бумаги, выпущенные
организациями-нерезидентами, имеющими
долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств,
и организациями-нерезидентами, не имеющими
соответствующей рейтинговой оценки

8070
Тәуекелдің 5 тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
8071
Міндеттемелері мыналар бойынша:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-"-деңгейінде және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар ипотекалық ұйымның қарсы кепілімен (кепілгерлерімен);
ипотекалық ұйымның өкіміне ұсынылған ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, Standard & Poor`s агенттігінен төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің 1 тобына кіретін тұлғалар пайдасына берілген ипотекалық ұйымның кепілдері және кепілдемелері

8070
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным в V группу риска
8071
Гарантии и поручительства ипотечной
организации, обязательства по которым
полностью обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) Правительства Республики
Казахстан, Национального Банка Республики
Казахстан, центральных правительств и
центральных банков иностранных государств,
имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и
выше агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств;
деньгами или аффинированными драгоценными
металлами, предоставленными в распоряжение
ипотечной организации; ценными бумагами
Правительства Республики Казахстан,
Национального Банка Республики Казахстан,
центральных правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств, выданные в
пользу лиц, входящих в I группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска

8072
Міндеттемелері мыналар бойынша:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-"-деңгейінде және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілімен (кепілгерлерімен);
ипотекалық ұйымның өкіміне ұсынылған ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің 2 тобына кіретін тұлғалар пайдасына берілген ипотекалық ұйымның кепілдері және кепілдемелері

8072
Гарантии и поручительства ипотечной
организации, обязательства по которым
полностью обеспечены:
встречными гарантиями (поручительствами)
Правительства Республики Казахстан,
Национального Банка Республики Казахстан,
центральных правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств;
деньгами или аффинированными драгоценными
металлами, предоставленными в распоряжение
ипотечной организации;
ценными бумагами Правительства Республики
Казахстан, Национального Банка Республики
Казахстан, центральных правительств и
центральных банков иностранных государств,
имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц,
входящих в II группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска

8076
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor`s агенттігінің "АА-"- деңгейінде және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды сатып алу не сату жөніндегі кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына кіретін қарсы әріптестермен жасалған шартты (ықтимал) міндеттемелер
8077
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor`s агенттігінің "АА-"- деңгейінде және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды сатып алу не сату жөніндегі кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына кіретін қарсы әріптестермен жасалған шартты (ықтимал) міндеттемелер
8078
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor`s агенттігінің "АА-"- деңгейінде және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды сатып алу не сату жөніндегі кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына кіретін қарсы әріптестермен жасалған шартты (ықтимал) міндеттемелер
8079
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor`s агенттігінің "АА-"- деңгейінде және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды сатып алу не сату жөніндегі кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына кіретін қарсы әріптестермен жасалған шартты (ықтимал) міндеттемелер
8080
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor`s агенттігінің "АА-"- деңгейінде және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды сатып алу не сату жөніндегі кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына кіретін қарсы әріптестермен жасалған шартты (ықтимал) міндеттемелер

8076
Условные (возможные) обязательства по
приобретению либо продаже ценных бумаг,
выпущенных Правительством Республики
Казахстан, Национальным Банком Республики
Казахстан или ценных бумаг, выпущенных
центральными правительствами и центральными
банками иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, заключенные с
контрпартнерами, входящими в I группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
8077
Условные (возможные) обязательства по
приобретению либо продаже ценных бумаг,
выпущенных Правительством Республики
Казахстан, Национальным Банком Республики
Казахстан или ценных бумаг, выпущенных
центральными правительствами и центральными
банками иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, заключенные с
контрпартнерами, входящими в II группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
8078
Условные (возможные) обязательства по
приобретению либо продаже ценных бумаг,
выпущенных Правительством Республики
Казахстан, Национальным Банком Республики
Казахстан или ценных бумаг, выпущенных
центральными правительствами и центральными
банками иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, заключенные с
контрпартнерами, входящими в III группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
8079
Условные (возможные) обязательства по
приобретению либо продаже ценных бумаг,
выпущенных Правительством Республики
Казахстан, Национальным Банком Республики
Казахстан или ценных бумаг, выпущенных
центральными правительствами и центральными
банками иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, заключенные с
контрпартнерами, входящими в IV группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
8080
Условные (возможные) обязательства по
приобретению либо продаже ценных бумаг,
выпущенных Правительством Республики
Казахстан, Национальным Банком Республики
Казахстан или ценных бумаг, выпущенных
центральными правительствами и центральными
банками иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, заключенные с
контрпартнерами, входящими в V группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска

8081
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына кіретін тұлғалармен жасалған, ипотекалық ұйымның талабы бойынша кез келген сәтте болдырмауға жататын заемдар мен салымдарды болашақта ипотекалық ұйымның орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
8082
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына кіретін тұлғалармен жасалған, ипотекалық ұйымның талабы бойынша кез келген сәтте болдырмауға жататын заемдар мен салымдарды болашақта ипотекалық ұйымның орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
8083
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына кіретін тұлғалармен жасалған, ипотекалық ұйымның талабы бойынша кез келген сәтте болдырмауға жататын заемдар мен салымдарды болашақта ипотекалық ұйымның орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
8084
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына кіретін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте болдырмауға жататын заемдар мен салымдарды болашақта банктің орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
8085
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына кіретін тұлғалармен жасалған, ипотекалық ұйымның талабы бойынша кез келген сәтте болдырмауға жататын заемдар мен салымдарды болашақта ипотекалық ұйымның орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
8086
Ипотекалық ұйымның олар арқылы сыртқы заемдарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына кіретін ипотекалық ұйымның еншілес компаниясының пайдасына берілген ипотекалық ұйымның кепілдері және кепілдемелері
8087
Ипотекалық ұйымның олар арқылы сыртқы заемдарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына кіретін ипотекалық ұйымның еншілес компаниясының пайдасына берілген ипотекалық ұйымның кепілдері және кепілдемелері
8088
Ипотекалық ұйымның олар арқылы сыртқы заемдарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына кіретін ипотекалық ұйымның еншілес компаниясының пайдасына берілген ипотекалық ұйымның кепілдері және кепілдемелері
8089
Ипотекалық ұйымның олар арқылы сыртқы заемдарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына кіретін ипотекалық ұйымның еншілес компаниясының пайдасына берілген ипотекалық ұйымның кепілдері және кепілдемелері

8081
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов, подлежащие отмене в любой
момент по требованию ипотечной организации,
заключенные с лицами, входящими в I группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
8082
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов, подлежащие отмене в любой
момент по требованию ипотечной организации,
заключенные с лицами, входящими в II группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
8083
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов, подлежащие отмене в любой
момент по требованию ипотечной организации,
заключенные с лицами, входящими в III группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
8084
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов, подлежащие отмене в любой
момент по требованию ипотечной организации,
заключенные с лицами, входящими в IV группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
8085
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов, подлежащие отмене в любой
момент по требованию ипотечной организации,
заключенные с лицами, входящими в V группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
8086
Гарантии и поручительства ипотечной
организации, выданные в пользу дочерних
компаний ипотечной организации, входящих в I
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска при привлечении через них
внешних займов и размещении долговых
обязательств ипотечной организации
8087
Гарантии и поручительства ипотечной
организации, выданные в пользу дочерних
компаний ипотечной организации, входящих в II
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска при привлечении через них
внешних займов и размещении долговых
обязательств ипотечной организации
8088
Гарантии и поручительства ипотечной
организации, выданные в пользу дочерних
компаний ипотечной организации, входящих в
III группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска при привлечении через них
внешних займов и размещении долговых
обязательств ипотечной организации
8089
Гарантии и поручительства ипотечной
организации, выданные в пользу дочерних
компаний ипотечной организации, входящих в
IV группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска при привлечении через них
внешних займов и размещении долговых
обязательств ипотечной организации

8090
Ипотекалық ұйымның олар арқылы сыртқы заемдарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына кіретін ипотекалық ұйымның еншілес компаниясының пайдасына берілген ипотекалық ұйымның кепілдері және кепілдемелері
8091
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына кіретін тұлғалармен жасалған ипотекалық ұйымның 1 жылдан аз өтеу мерзімімен болашақта заемдар мен салымдарды орналастыру жөніндегі ықтимал (шартты) міндеттемелер
8092
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына кіретін тұлғалармен жасалған ипотекалық ұйымның 1 жылдан аз өтеу мерзімімен болашақта заемдар мен салымдарды орналастыру жөніндегі ықтимал (шартты) міндеттемелер
8093
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына кіретін тұлғалармен жасалған ипотекалық ұйымның 1 жылдан аз өтеу мерзімімен болашақта заемдар мен салымдарды орналастыру жөніндегі ықтимал (шартты) міндеттемелер
8094
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына кіретін тұлғалармен жасалған ипотекалық ұйымның 1 жылдан аз өтеу мерзімімен болашақта заемдар мен салымдарды орналастыру жөніндегі ықтимал (шартты) міндеттемелер
8095
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына кіретін тұлғалармен жасалған ипотекалық ұйымның 1 жылдан аз өтеу мерзімімен болашақта заемдар мен салымдарды орналастыру жөніндегі ықтимал (шартты) міндеттемелер
8096
Міндеттемелері мыналар бойынша:
Standard & Poor`s агенттігінің "А"-дан "АА-"-ға дейінгі және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдерімен (кепілгерлерімен);
Standard & Poor`s агенттігінің "А"-дан "АА-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген ипотекалық ұйымның кепілдері және кепілдемелері
8097
Міндеттемелері мыналар бойынша:
Standard & Poor`s агенттігінің "А"-дан "АА-"-ға дейінгі және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдерімен (кепілгерлерімен);
Standard & Poor`s агенттігінің "А"-дан "АА-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген ипотекалық ұйымның кепілдері және кепілдемелері

8090
Гарантии и поручительства ипотечной
организации, выданные в пользу дочерних
компаний ипотечной организации, входящих в V
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска при привлечении через них
внешних займов и размещении долговых
обязательств ипотечной организации
8091
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов со сроком погашения менее 1
года, заключенные с лицами, входящими в I
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8092
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов со сроком погашения менее 1
года, заключенные с лицами, входящими в II
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8093
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов со сроком погашения менее 1
года, заключенные с лицами, входящими в III
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8094
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов со сроком погашения менее 1
года, заключенные с лицами, входящими в IV
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8095
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов со сроком погашения менее 1
года, заключенные с лицами, входящими в V
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8096
Гарантии и поручительства ипотечной
организации, обязательства по которым
полностью обеспечены:
встречными гарантиями (поручительствами)
центральных правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от "А-" до "АА-" и выше агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств;
ценными бумагами центральных правительств и
центральных банков иностранных государств,
имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц,
входящих в I группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска
8097
Гарантии и поручительства ипотечной организации, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" и выше агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;
ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска

8098
Міндеттемелері мыналар бойынша:
Standard & Poor`s агенттігінің "А"-дан "АА-"-ға дейінгі және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдерімен (кепілгерлерімен);
Standard & Poor`s агенттігінің "А"-дан "АА-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген ипотекалық ұйымның кепілдері және кепілдемелері

8098
Гарантии и поручительства ипотечной
организации, обязательства по которым
полностью обеспечены:
встречными гарантиями (поручительствами)
центральных правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от "А-" до "АА-" и выше агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств;
ценными бумагами центральных правительств и
центральных банков иностранных государств,
имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц,
входящих в III группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска

8099
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына жататын тұлғалардың пайдасына берілген ипотекалық ұйымның кепілдіктері және кепілдемелері мыналар бойынша:
Standard & Poor`s агенттігінен жоғары және "А"-ден "АА-"-дейін тәуелсіз рейтингіне немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен);
Standard & Poor`s агенттігінің "А"-ден "АА-"-дейін тәуелсіз рейтингіне немесе басқа да рейтингтік агенттікердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздармен толық қамтамасыз етілген міндеттемелер
8100
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына жататын тұлғалардың пайдасына берілген ипотекалық ұйымның кепілдіктері және кепілдемелері мыналар бойынша:
Standard & Poor`s агенттігінен жоғары және "А"-ден "АА-"-дейін тәуелсіз рейтингіне немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен);
Standard & Poor`s агенттігінің "А"-ден "АА-"-дейін тәуелсіз рейтингіне немесе басқа да рейтингтік агенттікердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздармен толық қамтамасыз етілген міндеттемелер
8101
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің І тобына жататын тұлғалармен жасалған өтеу мерзімі 1 жылдан кем емес болашақта қарыздар мен салымдарды ипотекалық ұйымның орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер

8099
Гарантии и поручительства ипотечной
организации, обязательства по которым
полностью обеспечены:
встречными гарантиями (поручительствами)
центральных правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от "А-" до "АА-" и выше агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств;
ценными бумагами центральных правительств и
центральных банков иностранных государств,
имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц,
входящих в IV группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска
8100
Гарантии и поручительства ипотечной
организации, обязательства по которым
полностью обеспечены:
встречными гарантиями (поручительствами)
центральных правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от "А-" до "АА-" и выше агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств;
ценными бумагами центральных правительств и
центральных банков иностранных государств,
имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц,
входящих в V группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска
8101
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов со сроком погашения более 1
года, заключенные с лицами, входящими в I
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска

8102
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің ІІ тобына жататын тұлғалармен жасалған өтеу мерзімі 1 жылдан кем емес болашақта қарыздар мен салымдарды ипотекалық ұйымның орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
8103
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің ІІІ тобына жататын тұлғалармен жасалған өтеу мерзімі 1 жылдан кем емес болашақта қарыздар мен салымдарды ипотекалық ұйымның орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер

8102
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов со сроком погашения более 1
года, заключенные с лицами, входящими в II
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8103
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов со сроком погашения менее 1
года, заключенные с лицами, входящими в III
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска

8104
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына жататын тұлғалармен жасалған өтеу мерзімі 1 жылдан кем емес болашақта қарыздар мен салымдарды ипотекалық ұйымның орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
8105
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына жататын тұлғалармен жасалған өтеу мерзімі 1 жылдан кем емес болашақта қарыздар мен салымдарды ипотекалық ұйымның орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер

8104
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов со сроком погашения менее 1
года, заключенные с лицами, входящими в IV
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8105
Возможные (условные) обязательства по
размещению ипотечной организацией в будущем
займов и вкладов со сроком погашения менее 1
года, заключенные с лицами, входящими в V
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска

8106
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің І тобына жататын тұлғалардың пайдасына берілген ипотекалық ұйымның кепілдіктері және кепілдемелері міндеттемелері мыналар бойынша толығымен қамтамасыз етілген:
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ"-ден "А-"-дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдігімен (кепілдемелерімен);
Standard & Poor`s агенттігінің "А"-ден "АА-"-дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдігімен (кепілдемелерімен);
Standard & Poor`s агенттігінен жоғары және "АА-" деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдігімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдардың сақтандыру полистерімен;
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ"-ден "А-"-дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздармен;
Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-ден "АА-"-дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен;
Standard & Poor`s агенттігінен жоғары және "АА" деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен;
8107
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің ІІ тобына жататын тұлғалардың пайдасына берілген ипотекалық ұйымның кепілдіктері және кепілдемелері міндеттемелері мыналар бойынша толығымен қамтамасыз етілген:
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ"-ден "А-"-дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдігімен (кепілдемелерімен);
Standard & Poor`s агенттігінің "А"-ден "АА-"-дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдігімен (кепілдемелерімен);
Standard & Poor`s агенттігінен жоғары және "АА-" деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдігімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдардың сақтандыру полистерімен;
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ"-ден "А-"-дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздармен;
Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-ден "АА-"-дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен;
Standard & Poor`s агенттігінен жоғары және "АА" деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен;

8106
Гарантии и поручительства ипотечной
организации, обязательства по которым
полностью обеспечены:
встречными гарантиями (поручительствами)
центральных правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard
& Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств;
гарантиями (поручительствами) банков, имеющих
долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств;
гарантиями (поручительствами) юридических лиц
и страховыми полисами страховых
(перестраховочных) организаций, имеющих
долговой рейтинг на уровне "АА- " и выше
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств;
ценными бумагами центральных правительств и
центральных банков иностранных государств,
имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств;
ценными бумагами банков, имеющих долговой
рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств;
ценными бумагами юридических лиц, имеющих
долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц,
входящих в I группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска
8107
Гарантии и поручительства ипотечной
организации, обязательства по которым
полностью обеспечены:
встречными гарантиями (поручительствами)
центральных правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard
& Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств;
гарантиями (поручительствами) банков, имеющих
долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств;
гарантиями (поручительствами) юридических лиц
и страховыми полисами страховых
(перестраховочных) организаций, имеющих
долговой рейтинг на уровне "АА- " и выше
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств;
ценными бумагами центральных правительств и
центральных банков иностранных государств,
имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств;
ценными бумагами банков, имеющих долговой
рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств;
ценными бумагами юридических лиц, имеющих
долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц,
входящих в II группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска

8111
"Қазақстанның ипотекалық компаниясы" акционерлік қоғамынан ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша талап ету құқықтарын кері сатып алу бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
8112
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің І тобына жататын тұлғалармен жасалған ипотекалық ұйымға қаржы құралдарын сату және ипотекалық ұйым кері сатып алатын міндеттемесі туралы келісім
8113
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің ІІ тобына жататын тұлғалармен жасалған ипотекалық ұйымға қаржы құралдарын сату және ипотекалық ұйым кері сатып алатын міндеттемесі туралы келісім
8114
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің ІІІ тобына жататын тұлғалармен жасалған ипотекалық ұйымға қаржы құралдарын сату және ипотекалық ұйым кері сатып алатын міндеттемесі туралы келісім
8115
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына жататын тұлғалармен жасалған ипотекалық ұйымға қаржы құралдарын сату және ипотекалық ұйым кері сатып алатын міндеттемесі туралы келісім
8116
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына жататын тұлғалармен жасалған ипотекалық ұйымға қаржы құраларын сату және ипотекалық ұйым кері сатып алатын міндеттемесі туралы келісім
8117
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің І тобына жататын тұлғалардың пайдасына берілген ипотекалық ұйымдардың өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
8118
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің ІІ тобына жататын тұлғалардың пайдасына берілген ипотекалық ұйымдардың өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
8119
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің ІІІ тобына жататын тұлғалардың пайдасына берілген ипотекалық ұйымдардың өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
8120
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына жататын тұлғалардың пайдасына берілген ипотекалық ұйымдардың өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
8121
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына жататын тұлғалардың пайдасына берілген ипотекалық ұйымдардың өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
8122
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің І тобына жататын тұлғалардың пайдасына қойылған ипотекалық ұйымдардың өзге аккредитивтері
8123
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің ІІ тобына жататын тұлғалардың пайдасына қойылған ипотекалық ұйымдардың өзге аккредитивтері
8124
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің ІІІ тобына жататын тұлғалардың пайдасына қойылған ипотекалық ұйымдардың өзге аккредитивтері

8111
Возможные (условные) обязательства по
обратному выкупу у Акционерного общества
"Казахстанская ипотечная компания" прав
требований по ипотечным жилищным займам
8112
Соглашение о продаже ипотечной организации и
с обязательством обратного выкупа ипотечной
организацией финансовых инструментов,
заключенное с лицами, входящими в I группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
8113
Соглашение о продаже ипотечной организации и
с обязательством обратного выкупа ипотечной
организацией финансовых инструментов,
заключенное с лицами, входящими в II группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
8114
Соглашение о продаже ипотечной организации и
с обязательством обратного выкупа ипотечной
организацией финансовых инструментов,
заключенное с лицами, входящими в III группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
8115
Соглашение о продаже ипотечной организации и
с обязательством обратного выкупа ипотечной
организацией финансовых инструментов,
заключенное с лицами, входящими в IV группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
8116
Соглашение о продаже ипотечной организации и
с обязательством обратного выкупа ипотечной
организацией финансовых инструментов,
заключенное с лицами, входящими в V группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
8117
Иные гарантии (поручительства) ипотечной
организации, выданные в пользу лиц, входящих
в I группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8118
Иные гарантии (поручительства) ипотечной
организации, выданные в пользу лиц, входящих
в II группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8119
Иные гарантии (поручительства) ипотечной
организации, выданные в пользу лиц, входящих
в III группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8120
Иные гарантии (поручительства) ипотечной
организации, выданные в пользу лиц, входящих
в IV группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8121
Иные гарантии (поручительства) ипотечной
организации, выданные в пользу лиц, входящих
в V группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8122
Иные аккредитивы ипотечной организации,
выставленные в пользу лиц, входящих в I
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8123
Иные аккредитивы ипотечной организации,
выставленные в пользу лиц, входящих в II
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8124
Иные аккредитивы ипотечной организации,
выставленные в пользу лиц, входящих в III
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска

8125
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына жататын тұлғалардың пайдасына қойылған ипотекалық ұйымдардың өзге аккредитивтері
8126
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына жататын тұлғалардың пайдасына қойылған ипотекалық ұйымдардың өзге аккредитивтері
8127
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің І тобына жататын тұлғалардың алдына қойылған ипотекалық ұйымдардың өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
8128
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің ІІ тобына жататын тұлғалардың алдына қойылған ипотекалық ұйымдардың өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
8129
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің ІІІ тобына жататын тұлғалардың алдына қойылған ипотекалық ұйымдардың өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
8130
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына жататын тұлғалардың алдына қойылған ипотекалық ұйымдардың өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
8131
Кердиттік тәуекелділік дәрежесі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына жататын тұлғалардың алдына қойылған ипотекалық ұйымдардың өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
".

8125
Иные аккредитивы ипотечной организации,
выставленные в пользу лиц, входящих в IV
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8126
Иные аккредитивы ипотечной организации,
выставленные в пользу лиц, входящих в V
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
8127
Иные условные (возможные) обязательства
ипотечной организации, перед лицами,
входящими в I группу активов, взвешенных по
степени-кредитного риска
8128
Иные условные (возможные) обязательства
ипотечной организации, перед лицами,
входящими в II группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска
8129
Иные условные (возможные) обязательства
ипотечной организации, перед лицами,
входящими в III группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска
8130
Иные условные (возможные) обязательства
ипотечной организации, перед лицами,
входящими в IV группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска
8131
Иные условные (возможные) обязательства
ипотечной организации, перед лицами,
входящими в V группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска
".