"Дербес шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 530 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2006 жылғы 28 желтоқсандағы N 664 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 25 қаңтардағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4529 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 622 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы Министрінің 2008.12.29 N 622 Бұйрығымен.
--------------------- Бұйрықтан үзінді ---------------------
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. ...
2. Келесі қосымша бойынша көрсетілген нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
3. ...
4. Осы бұйрық ресми жариялғанының бірінші күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2009 жылғы 1 қаңтардаң шығатын қатынастарға жаратылады.
Министр                                         Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
N 622 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының күшін жоғалтқан кейбір нормативтік
құқықтық актілердің тізімі
1. ...
2. ...
3. ...
4. ...
5. ...
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4529 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасының орталық атқару және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің бюллетені" N 3 журналында 2007 жылғы наурыздағы 83-бапта жарияланған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 2006 жылғы 28 желтоқсандағы N 664 бұйрығының.
7. ...
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Дербес шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 530 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2672 болып тіркелген, Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2714 болып тіркелген 2004 жылғы 25 ақпандағы және Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3288 болып тіркелген 2004 жылғы 25 қарашадағы N 606 бұйрықтарымен, "Заң газеті" газетінде 2005 жылғы 27 қыркүйектегі N 177, 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 178, 2005 жылғы 29 қыркүйектегі N 179, 2005 жылғы 30 қыркүйектегі N 180-181, 2005 жылғы 5 қазандағы N 183 жарияланған, Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3801 болып тіркелген "Заң газеті" газетінде 2005 жылғы 23 қыркүйектегі N 175-176 жарияланған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының м.а. 2005 жылғы 29 шілдедегі  N 346 бұйрығымен, "Заң газеті" газетінде 2006 жылғы 4 тамыздағы N 143, 2006 жылғы 11 тамыздағы N 147 жарияланған, Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4253 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 2006 жылғы 31 мамырдағы N 283 бұйрығымен өзгерістер енгізілген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Дербес шоттарды жүргізу ережесінде:
8-тармақта:
2) тармақшадағы "Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігімен жыл сайын бекітілетін" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2004 жылғы 24  желтоқсандағы N 1362 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) салық төлеушілердің дербес шоттарын есепке алу және (немесе) бақылау бөлімі - салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, сондай-ақ дербес шоттардағы өсімақылар мен айыппұлдардың есептелген (қосып есептелген, кемітілген) сомаларын жүргізу дұрыстығына бақылау және түскен (қайтарылған, есепке алынған) сомаларын есепке алу және есептілік жасау функцияларын атқаратын салық органының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - есеп бөлімі);";
4) тармақша "есеп бөлімі -" деген сөздерден кейін "салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың есептелген (қосып есептелген, кемітілген) сомаларын есепке алу және" деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақтың бірінші абзацы "құжаттамасында" деген сөзден кейін "қағаз немесе электронды тасығыштарда" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Есеп бөлімінің бастығы және қызметкерлері есептелген (қосып есептелген, кемітілген) сомалар есебінің дұрыс жүргізілуін бақылайды және салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың есептелген (қосып есептелген, кемітілген), түскен (қайтарылған, есепке алынған) сомасы, сондай-ақ дербес шоттардағы өсімақылар мен айыппұлдар сомасының есебін жүргізудің дұрыстығына және есептілік жасау дұрыстығына жауап береді.";
17-тармақта:
бірінші абзац "және қағаз немесе электронды тасығыштарда жүргізіледі" деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақшада "салықтардың" деген сөзден кейін ", төлемдердің, өсімақылардың" деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақшада "салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің" деген сөздерден кейін ", өсімақылардың" деген сөздермен толықтырылсын;
20-тармақта:
бірінші абзацта "мерзімнен кешіктірмей" деген сөздер "мерзім ішінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Құрылымдық бөлімшесі жоқ заңды тұлғаның, жеке кәсіпкер мен жеке тұлғаның өтініші бойынша Қазақстан Республикасы бойынша міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша салық төлеушінің салық берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтама үш жұмыс күні ішінде беріледі.";
екінші абзацта "басшысының" деген сөзден кейін "немесе басшы орынбасарының" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 530 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2006 года N 664. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2007 года N 4529. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года N 622.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 29.12.2008 N 622 (порядок введения в действие см. п.4 ).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 530 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 2672, с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 2004 года N 39 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 2714, и от 25 ноября 2004 года N 606 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 3288, опубликованным в газете "Юридическая газета" от 23 сентября 2005 г. N 175-176, приказом и.о. Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 29 июля 2005 года N 346, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 3801, опубликованным в газете "Юридическая газета" от 27 сентября 2005 г. N 177, от 28 сентября 2005 г. N 178, от 29 сентября 2005 г. N 179, от 30 сентября 2005 г. N 180-181, от 5 октября 2005 г. N 183, приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 31 мая 2006 года N 283, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 4253, опубликованным в газете "Юридическая газета" от 4 августа 2006 года N 143, от 11 августа 2006 года N 147), следующие изменения и дополнения:
в Правилах ведения лицевых счетов, утвержденных указанным приказом:
в пункте 8:
в подпункте 2) слова ", ежегодно утверждаемой Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан" заменить словами "по Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1362.";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) отдел учета и (или) контроля лицевых счетов налогоплательщиков - структурное подразделение налогового органа, выполняющее функции контроля за правильностью ведения учета начисленных (исчисленных, уменьшенных) и поступивших (возвращенных, зачтенных) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, а также сумм пени и штрафов в лицевых счетах и составления отчетности (далее - отдел учета);";
подпункт 4) после слова "функции" дополнить словами "учета начисленных (исчисленных, уменьшенных) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений и";
абзац первый пункта 11 после слова "документации" дополнить словами "на бумажных и электронных носителях";
абзац первый пункта 12 изложить в следующей редакции:
"12. Начальник и работники отдела учета контролируют правильность ведения учета начисленных (исчисленных, уменьшенных) и отвечают за правильность ведения учета поступивших (возвращенных, зачтенных) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, а также сумм пени и штрафов в лицевых счетах налогоплательщиков и за правильность составления отчетности.";
в пункте 17:
абзац первый после слов "с номенклатурой дел" дополнить словами "и ведется на бумажных или электронных носителях";
подпункт 3) после слова "налогов" дополнить словами ", плат, пени";
подпункт 4) после слова "бюджет" дополнить словом ", пени";
в пункте 20:
в абзаце первом слова "не позднее" заменить словами "в течение";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"По заявлению юридического лица, не имеющего структурные подразделения, индивидуального предпринимателя и физического лица Справка об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан (Приложение N 11) представляется в течение трех рабочих дней.";
абзац второй после слова "руководителя" дополнить словами "либо заместителя руководителя";

20-1-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жауапты бөлім дербес шоттарда тапсырылған есептер, декларациялар мен салық тексерулері актілері бойынша есептелген сомаларының бар-жоғына тексеру жүргізеді.";
20-2-тармақтың төртінші абзацында "тұрғылықты орны бойынша" деген сөздерден кейін "немесе салық салу объектісінің орны бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
20-3-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Салық төлеуші (салық агенті) және оның құрылымдық бөлімшелері таратылған жағдайда Қазақстан Республикасы бойынша міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша салық төлеушінің салық берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтамада жалпы берешек сомасында шағымдалған және мерзімінен кешіктірілген сомалар көрсетіледі.";
34-тармақта "бір жолғы талон бойынша" деген сөздер "бір жолғы талон бойынша қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғалардан жеке табыс салығы бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Дербес шоттарда жазбалар тиынға дейін жүргізіледі.";
41-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Есепті салық кезеңнің басына есептер сальдосы" деген баған алынған "Есептелді" бағаны қосылған "Кемітілді" бағаны қосылған "Төленді" бағаны алынған "Қайтарылды" бағаны қосылған "Өзгертілген салық міндеттемесін орындау мерзімі бойынша салық (төлем) сомасы" деген баған.";
43-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Есепті салық кезеңнің басына өсімақылар сальдосы" деген баған алынған "Өсімақы есептелді" бағаны қосылған "Өсімақы кемітілді" бағаны қосылған "Өсімақы төленді" бағаны алынған "Өсімақы қайтарылды" бағаны қосылған "Өзгертілген салық міндеттемесін орындау мерзімі бойынша өсімақы сомасы" деген баған.";
44-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Есепті салық кезеңнің басына айыппұлдар сальдосы" деген баған алынған "Айыппұл есептелді" бағаны қосылған "Айыппұл кемітілді" бағаны қосылған "Айыппұл төленді" бағаны алынған "Айыппұл қайтарылды" бағаны қосылған "Өзгертілген салық міндеттемесін орындау мерзімі бойынша айыппұл сомасы" деген баған.";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Дербес шоттың "Салық міндеттемесін орындау мерзімінің өзгерісі жөніндегі мәлімет" деген бағанында есеп бөліміне жауапты бөлім беретін Салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту жөніндегі Тізілім (N 13 қосымша) негізінде салықты (төлемді) және өсімақы өтеу сомасы мен кестесі бөлек көрсетіледі.";
47-тармақ "жауапты бөлім" деген сөздердің алдынан "бақылау үшін есеп бөліміне" деген сөздермен толықтырылсын;
48-тармақта:
бірінші абзацта:
"есеп бөліміне" деген сөз алып тасталсын;
"береді" деген сөз "жасайды" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
"камералды бақылау қорытындылары;";
52-тармақтың екінші абзацы алып тасталсын;
53-тармақта "қайта есептеу төлеу сәтіндегі валюта айырбасының нарықтық бағамы бойынша салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеген күні жүргізіледі" деген сөздер алып тасталсын;
54-тармақтың екінші абзацы алып тасталсын;
59-тармақта:
екінші абзацта:
"толтырылған" деген сөз және "қоса берілген" деген сөз "екінші жақ бетіне орналастырылып" деген сөздермен ауыстырылсын;
"олар" деген сөз алып тасталсын;
үшінші абзацтағы "есеп бөліміне беріледі" деген сөздер алып тасталсын;
70-тармақта "бересі" деген сөз "салық берешегі" деген сөзбен ауыстырылсын;
73-тармақта "беріледі" деген сөздің алдынан "бақылау үшін" деген сөздермен толықтырылсын;
75-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Бұл ретте есеп бөлімінің қызметкерлері есептелген (кемітілген) және дербес шоттарға таратылған сомалардың толықтығын және дұрыстығын тексереді.";
76-тармақта "он бес" деген сөз "отыз" деген сөзбен ауыстырылсын;
77-тармақта "он бес" деген сөз "отыз" деген сөзбен ауыстырылсын;
80-тармақта:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

пункт 20-1 дополнить абзацем следующего содержания:
"Ответственным отделом производится проверка наличия в лицевых счетах начисленных сумм по представленным расчетам, декларациям и актам налоговых проверок.";
абзац четвертый пункта 20-2 после слова "жительства" дополнить словами "или по месту нахождения налогооблагаемого объекта.";
пункт 20-3 дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае ликвидации налогоплательщика (налогового агента) и его структурных подразделений в Справке об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан (Приложение N 11) в общей сумме задолженности отражаются обжалованные и отсроченные суммы.";
в пункте 34 слова "по разовым талонам" заменить словами "по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам,";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Записи в лицевых счетах (Приложения N 1 - 4-1) производятся до тиын.";
абзац третий пункта 41 изложить в следующей редакции:
"графа "Сальдо расчетов на начало отчетного периода" минус графа "Начислено" плюс графа "Уменьшено" плюс графа "Уплачено" минус графа "Возвращено" плюс графа "Сумма налога (платежа) по измененному сроку исполнения налогового обязательства.";
абзац третий пункта 43 изложить в следующей редакции:
"Графа "Сальдо пени на начало отчетного периода" минус графа "Начислено пени" плюс графа "Уменьшено пени" плюс графа "Уплачено пени" минус графа "Возвращено пени" плюс графа "Сумма пени по измененному сроку исполнения налогового обязательства.";
абзац третий пункта 44 изложить в следующей редакции:
"Графа "Сальдо штрафа на начало отчетного периода" минус графа "Начислено штрафа" плюс графа "Уменьшено штрафа" плюс графа "Уплачено штрафа" минус графа "Возвращено штрафа" плюс графа "Сумма штрафа по измененному сроку исполнения налогового обязательства.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. В графе лицевого счета "Сведения по изменению срока исполнения налогового обязательства" раздельно указывается сумма и график погашения налога (платежа) и пени на основании Реестра по изменению сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов (Приложение N 13), представляемого ответственным отделом в отдел учета.";
пункт 47 после слова "отделом" дополнить словами " в отдел учета для контроля.";
в пункте 48:
в абзаце первом:
слово "представляется" заменить словом "составляется";
слова "в отдел учета" исключить;
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"результатов камерального контроля;";
абзац второй пункта 52 исключить;
в пункте 53 слова ", а перерасчет производится в день уплаты налога и другого обязательного платежа в бюджет по рыночному курсу обмена валют на момент уплаты" исключить;
абзац второй пункта 54 исключить;
в пункте 59:
в абзаце втором:
слова "с приложением к нему заполненной" заменить словами "с размещением на оборотной стороне";
после слов "(для физических лиц)" дополнить словами "(далее - квитанции);
слово "их" исключить;
в абзаце третьем слова "и представляется в отдел учета" исключить;
в пункте 70 слово "недоимки" заменить словом "налоговой задолженности";
пункт 73 после слова "представляется" дополнить словами "для контроля";
пункт 75 дополнить частью второй следующего содержания:
"При этом работниками отдела учета проверяется полнота и правильность начисленных (уменьшенных) и разнесенных сумм в лицевые счета.";
в пункте 76 слово "пятнадцати" заменить на слово "тридцати";
в пункте 77 слово "пятнадцати" заменить на слово "тридцати";
в пункте 80:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:

"2002 ж. 15 қаңтар төлем мерзімі бойынша "Есептелді" деген бағанында 100 000 теңге сомасында жазба жүргізіледі.";
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық органының жауапты бөлімі Салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту жөніндегі тізілімді толтырады (N 13 қосымша). Салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту жөніндегі тізілім негізінде тексеру актісі бойынша есептелген сомаларды өндіріп алу алпыс жұмыс күні өткенге дейін тоқтатыла тұрады. Дербес шотта жазба әрбір он бес жұмыс күні сайын тең үлеспен алпыс жұмыс күніне 100 000 теңге есептелген соманы төлеуді ұзарту мерзімі көрсетілген Салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту жөніндегі өкім негізінде жүргізіледі (N 39 қосымша, N 3 мысал (1)).";
81-тармақта "15" деген сан "30" деген санмен ауыстырылсын;
85-тармақта "беріледі" деген сөздің алдынан "бақылау үшін" деген сөзбен толықтырылсын;
86-тармақта "есепке алу бөліміне жауапты бөлім берген" деген сөздер алып тасталсын;
92-тармақта "хабарландыруды берген күннен бастап 15 жұмыс күнінің өтуімен" деген сөздер алып тасталсын;
102-тармақта "жібереді" деген сөздің алдынан "бақылау үшін" деген сөзбен толықтырылсын;
105-тармақта "береді" деген сөздің алдынан "бақылау үшін" деген сөзбен толықтырылсын;
112-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық төлеушінің (салық агентінің) СТН белгісі бойынша бюджет кірісі жіктемесінің коды бойынша дербес шоттарда салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түскен сомалары бюджетке төлемдер туралы операциялардың мазмұны көрсетіле отырып, автоматты түрде таратылады:";
3) тармақша "салық агентінің" деген сөздерден кейін ", төлемдерді банкомат және өзге де электронды құрылғылар арқылы енгізу күні және жүзеге асыру күні" деген сөздермен толықтырылсын;
116-тармақ алып тасталсын;
118-тармақта:
2) тармақша ", төлемдерді банкомат және өзге де электронды құрылғылар арқылы жүзеге асыру күні" деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) есепке жатқызу жүргізу күні;";
136-тармақта:
"тоқсан сайын" деген сөз алып тасталсын;
"101.09 нысаны бойынша" деген сөздерден кейін "есепті тоқсан ішінде ақша қозғалысы болған кезде" деген сөздермен толықтырылсын;
139-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"139. Төлем көзінен есептелген және ұсталған табыс салығының сомасы салық агентінің дербес шотындағы жазба Есептеуге (азайтуға) салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер сомасы, зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар және өсімақылар тізілімінің негізінде "Есептелді" бағанында жүргізіледі (N 12 қосымша).";

"В графу "Начислено" лицевого счета по сроку уплаты 15 января 2002 г. производится запись в сумме 100 000 тенге.";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"Ответственным отделом налогового органа заполняется Реестр по изменению сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов (Приложение N 13). На основании Реестра по изменению сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов приостанавливается взыскание сумм, начисленных по акту проверки до истечения шестидесяти рабочих дней. Записи в лицевом счете производятся на основании Реестра по изменению сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов ответственного отдела, где указаны сроки продления уплаты начисленной суммы 100 000 тенге на шестьдесят рабочих дней равными долями через каждые пятнадцать рабочих дней (Приложение N 39, Пример N 3(1)).";
в пункте 81 цифру "15" заменить на цифру "30";
пункт 85 после слова "представляет" дополнить словами "для контроля";
в пункте 86 слова "представленного в отдел учета ответственным отделом" исключить;
в пункте 92 слова "по истечении 15 рабочих дней со дня вручения уведомления" исключить;
пункт 102 после слова "направляет" дополнить словами "для контроля";
пункт 105 после слова "представляет" дополнить словами "для контроля";
в пункте 112:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Поступившие суммы налогов и других обязательных платежей в бюджет в лицевых счетах по кодам классификации доходов бюджета по признаку РНН налогоплательщика (налогового агента) разносятся автоматически с указанием содержания операций о платежах в бюджет:";
подпункт 3) после слов "(налогового агента)" дополнить словами ", дата внесения наличных денег и дата осуществления платежа через банкоматы и иные электронные устройства";
пункт 116 исключить;
в пункте 118:
подпункт 2) после слова "наличными" дополнить словами ", дата осуществления платежа через банкоматы и иные электронные устройства";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) дата проведения зачета;";
в пункте 136:
слово "ежеквартально" исключить;
после слов "по форме 101.09" дополнить словами ", при наличии движения денег в течение отчетного квартала";
пункт 139 изложить в следующей редакции:
"139. Записи в лицевой счет налогового агента по суммам начисленного и удержанного подоходного налога у источника выплаты производятся в графу "Начислено" на основании Реестра к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, пенсионных взносов, социальных отчислений и пени (Приложение N 12).";

156-тармақ ", 101.10-нысан бойынша салық органына банк жіберген Банктік сыйақы сомалары туралы мәліметтер негізінде" деген сөздермен толықтырылсын;
161-тармақ мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) салық төлеуші салықтың осы түрі бойынша немесе басқа міндетті төлем бойынша төлеуші болып табылмайды.";
163-тармақта "қайтаруды" деген сөзден кейін "немесе есепке жатқызуды" деген сөздермен толықтырылсын;
165-тармақ алып тасталсын;
165-1 тармақ "және өсімақылардың" деген сөздермен толықтырылсын;
17-тараудың атауы "өсімақылардың" деген сөзбен толықтырылсын;
174-тармақта:
бірінші абзац "төлемдердің" деген сөзден кейін ", өсімақылардың" деген сөзбен толықтырылсын;
екінші абзацта:
"2" деген сан "3" деген санмен ауыстырылсын;
"салық" деген сөзден кейін "және төлемдер" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 174-1 тармақпен толықтырылсын:
"174-1. Салық кодексі 39-бабының 2-тармағына сәйкес артық төленген өсімақы сомасы салық төлеушінің өтінішінсіз салық және төлемдердің осы түрі бойынша бересі мен айыппұлдарды өтеу есебіне есепке жатқызылуы тиіс.";
175-тармақтың 6) тармақшасында "салықтың" деген сөзден кейін ", төлемнің" деген сөзбен толықтырылсын;
177-тармақта:
"төлемді" деген сөзден кейін ", өсімақыны" деген сөзбен толықтырылсын;
"түпнұсқасы" деген сөзден кейін "немесе көшірмесі" деген сөздермен толықтырылсын;
178-тармақта:
"түпнұсқасын" деген сөзден кейін "немесе көшірмесін" деген сөздермен толықтырылсын;
"төлемдер" деген сөзден кейін ", өсімақылар" деген сөзбен толықтырылсын;
"төлем" деген сөзден кейін ", өсімақы" деген сөзбен толықтырылсын;
180-тармақта:
"салықтардың" деген сөзден кейін ", өсімақылардың" деген сөзбен толықтырылсын;
"төлемдер" деген сөзден кейін ", өсімақылардың" деген сөзбен толықтырылсын;
182-тармақта "бастығы" деген сөздердің алдынан "қызметкері және" деген сөздермен толықтырылсын;
183-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"183. Салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша өтінішін тексеру нәтижесінде бюджетке артық соманы есептеу фактісін растау жағдайында бюджетке артық төленген салық және төлем сомасы Салық кодексінің 39-бабының 3-тармағына сәйкес мынадай тәртіппен салық төлеушінің өтініш берген күнінен бастап он жұмыс күні ішінде салық төлеушінің салық берешегін өтеу есебіне:
1) салық және (немесе) төлемдердің басқа түрлері бойынша бересілерді, өсімақы мен айыппұлдарды өтеу есебіне;
2) салық және (немесе) төлемдердің осы және басқа түрлері бойынша алдағы төлемдер есебіне міндетті түрде есепке алуға жатады.
Бюджеттен есепке жатқызуды көрсетілген тәртібі мынадай төлемдерге қолданылады:

пункт 156 после слов "Начислено (уменьшено) пени" дополнить словами "на основании Сведения о суммах банковских вознаграждений, направленного банком в налоговый орган, по форме 101.10";
пункт 161 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) налогоплательщик не является плательщиком по данному виду налога или другому обязательному платежу.";
пункт 163 после слова "осуществляет" дополнить словами "зачет либо";
пункт 165 исключить;
пункт 165-1 после слова "налогов" дополнить словом ", пени";
подпункт 3) пункта 171 после слова "счет" дополнить словом "налогоплательщика";
название главы 17 после слова "платежей" дополнить словом ", пени";
в пункте 174:
абзац первый после слова "платежей" дополнить словом ", пени";
в абзаце втором:
цифру "2" заменить цифрой "3";
после слова "налога" дополнить словами "и платы";
дополнить пунктом 174-1 следующего содержания:
"174-1. Излишне уплаченная сумма пени в соответствии с пунктом 5 статьи 39 Налогового кодекса подлежит обязательному зачету в счет погашения недоимки и штрафов по данному виду налога и платы без заявления налогоплательщика.";
подпункт 6) пункта 175 после слова "налога" дополнить словом ", платы";
в пункте 177:
после слова "платежа" дополнить словом ", пени";
после слова "подлинник" дополнить словами "или копию";
в пункте 178:
после слова "подлинника" дополнить словами "или копии";
после слова "платежей" дополнить словом ", пени";
после слова "платежа" дополнить словом ", пени";
в пункте 180:
после слова "налогов" дополнить словом ", пени";
после слова "платежам" дополнить словом ", пени";
пункт 182 после слова "начальником" дополнить словами ", работником";
пункт 183 изложить в следующей редакции:
"183. В случае подтверждения факта зачисления излишней суммы в бюджет в результате проверки письменного заявления налогоплательщика, сумма излишне уплаченного налога и платы в бюджет в соответствии с пунктом 3 статьи 39 Налогового кодекса подлежит обязательному зачету в счет погашения налоговой задолженности налогоплательщика в течение десяти рабочих дней со дня подачи заявления налогоплательщика в следующем порядке:
1) в счет погашения недоимки, пени и штрафов по другим видам налогов и (или) плат;
2) в счет предстоящих платежей по данному и по другим видам налогов и (или) плат.
Указанный порядок зачета распространяется на следующие платы:

1) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
2) жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы;
3) қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы;
4) Радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемақы;
5) Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын бергені үшін төлемақы.";
мынадай мазмұндағы 183-1 тармақпен толықтырылсын:
"183-1. Бюджетке артық төленген өсімақы сомасы салық төлеушінің өтініші бойынша мынадай тәртіппен салық төлеушінің өтініш берген күнінен бастап он жұмыс күні ішінде:
1) салық және (немесе) төлемдердің басқа түрлері бойынша бересілерді, өсімақы мен айыппұлдарды өтеу есебіне;
2)  салық және (немесе) төлемдердің осы және басқа түрлері бойынша алдағы төлемдер есебіне міндетті түрде есепке алуға жатады.";
184-тармақта "салық" деген сөзден кейін "немесе төлемақы" деген сөздермен толықтырылсын;
185-тармақта:
"салық" деген сөзден кейін ", төлемақы, өсімақы" деген сөздермен толықтырылсын;
"4" деген сан "8" деген санмен ауыстырылсын;
186-тармақта "салық" деген сөзден кейін ", төлемақы" деген сөзбен толықтырылсын;
187-тармақта "төлемдер" деген сөзден кейін ", өсімақы" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 187-1 тармақпен толықтырылсын:
"187-1. Резидент емес салық төлеушілерге артық төленген сомаларды шетел валютасында ашық банк шоттарына қайтару салық органдары аумақтық қазынашылық органдарына беретін қорытындысы, төлем тапсырмасы негізінде ұлттық валютада жүргізіледі. Бұл ретте қорытындыда "Аударуға жатады" деген жолда резидент емес тұлғаның атауы көрсетіледі. Төлем тапсырмасында "Бенефициар" жолында Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі көрсетіледі.";
188-тармақта "жүргізілмейтін" деген сөзден кейін "төлемдер бойынша" деген сөздерден кейін "салық төлеушілер" деген сөзбен толықтырылсын;
191-тармақта "төлемдер" деген сөзден кейін ", өсімақы" деген сөзбен толықтырылсын;
192-тармақта "төлемдерді" деген сөзден кейін ", өсімақыларды" деген сөзбен толықтырылсын;
193-тармақта "қайтару" деген сөзден кейін "немесе есепке жатқызу" деген сөздермен толықтырылсын;
196-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"196. Бюджетке төлеу жүргізілген, бірақ тіркеу іс-әрекеттері жүргізілмеген алымдарды бюджеттен қайтару үшін қайтаруға өтінішті қоспағанда төлеу орны бойынша салық органына көрсетілген төлемнің қайтару қажеттілігі туралы шешіммен тиісті тіркеуші орган берген құжат беріледі.
Көрсетілген тәртіп алымдардың мынадай түрлеріне таралады:
1) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшін алым;
2) жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу үшін алым;

1) плата за пользование земельными участками;
2) плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
3) плата за эмиссии в окружающую среду;
4) плата за использование радиочастотного спектра;
5) плата за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи.";
дополнить пунктом 183-1 следующего содержания:
"183-1. Сумма излишне уплаченной пени в бюджет подлежит зачету по заявлению налогоплательщика в течение десяти рабочих дней со дня подачи заявления в следующем порядке:
1) в счет погашения недоимки, пени и штрафов по другим видам налогов и (или) плат;
2) в счет предстоящих платежей по данному и по другим видам налогов и (или) плат.";
пункт 184 после слова "налога" дополнить словами "или платы";
в пункте 185:
после слова "налога" дополнить словами ", платы, пени";
цифру "4" заменить цифрой "8";
пункт 186 после слова "налога" дополнить словом ", платы";
пункт 187 после слова "платежей" дополнить словом ", пени";
дополнить пунктом 187-1 следующего содержания:
"187-1. Возврат излишне уплаченных сумм налогоплательщикам-нерезидентам на банковские счета, открытые в иностранной валюте, производится на основании заключения, платежного поручения, представляемых налоговыми органами в территориальные органы казначейства, в национальной валюте. При этом в заключении в строке "Подлежит перечислению" указывается наименование нерезидента.";
пункт 188 после слов "не ведутся," дополнить словом "налогоплательщиком";
пункт 191 после слова "платежей" дополнить словом ", пени";
пункт 192 после слова "платежа" дополнить словом ", пени";
пункт 193 после слова "возврата" дополнить словами "или зачета";
пункт 196 изложить в следующей редакции:
"196. Для возврата из бюджета сборов, по которым произведена уплата в бюджет, но не произведены регистрационные действия, в налоговый орган по месту уплаты, кроме заявления на возврат представляется документ, выданный соответствующим регистрирующим органом, с решением о необходимости возврата указанного платежа.
Указанный порядок распространяется на следующие виды сборов:
1) сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
2) сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;

3) жылжымайтын мүлікке және олармен мәмілелерге мемлекеттік тіркеу үшін алым;
4) радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды мемлекеттік тіркеу үшін алым;
5) телевизия және радиотарату ұйымдарының радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру үшін алым;
6) көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алым;
7) дәрілік заттарды мемлекеттік тіркеу үшін алым;
8) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға құқық үшін лицензиялық алым;
9) Жылжымалы мүлік кепілін және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алым;
10) Аукциондардан алынатын алым.";
197-тармақ алып тасталсын;
198-тармақтың 3) тармақшасында "түпнұсқа" деген сөз алып тасталсын;
199-тармақта:
"төлемдерді" деген сөзден кейін ", өсімақыларды" деген сөзбен толықтырылсын;
"3-1" деген сан "7" деген санмен ауыстырылсын;
200-тармақта "төлемдерді" деген сөзден кейін ", өсімақыларды" деген сөзбен толықтырылсын;
203-тармақта "қайтарылуға жататын" деген сөздерден кейін "немесе Салық кодексінің 252-бабы 4-тармағында көзделген жағдайда салық тексеруі актісіне салық органының қорытындысы" деген сөздермен толықтырылсын;
206-тармақта "дербес төлеушілер болып табылмайтын" деген сөздер алып тасталсын;
207-тармақ "салық төлеушінің" деген сөздерден кейін "Салық кодексінің 252-бабы 2-тармағының 1) тармақшасында белгіленген жағдайларды қоспағанда" деген сөздермен толықтырылсын;
208, 208-1, 208-2, 209-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"208. Бюджеттен қайтарылуға жататын қосылған құн салығы сомаларының дұрыстығын растау бойынша салық тексеруінің актісіне немесе Салық кодексінің 252-бабы 4-тармағында көзделген жағдайда салық тексеруі актісіне салық органының қорытындысына қол қойылғаннан кейін бір жұмыс күнінің ішінде жауапты бөлім салық тексеруінің актісіне қол қойылған күніне жасалған, салық төлеушінің құрылымдық бөлімшелерінің салық берешегі немесе төлеушінің бас ұйымының қосылған құн салығы есебіне сәйкес Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтама жасайды.
Қосылған құн салығын төлеуші немесе грант алушы салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары бойынша есептердің салыстыра тексеру актісін салық тексеруінің актісіне қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін күнге жасалған, олар бойынша қосылған құн салығын төлеуші немесе грант алушы дербес төлеуші және құрылымдық бөлімшелер салығын дербес төлеуші болып табылатын осы Ережеге N 10 қосымшаға сәйкес салық органына өзі беруге құқы бар.

3) сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
4) сбор за государственную регистрацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств;
5) сбор за выдачу разрешения на использование радиочастотного спектра телевизионным и радиовещательным организациям;
6) сбор за государственную регистрацию транспортных средств;
7) сбор за государственную регистрацию лекарственных средств;
8) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
9) сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящего судна;
10) сбор с аукционов."
пункт 197 исключить;
в подпункте 3) пункта 198 слово "подлинный" исключить;
в пункте 199:
после слова "платежей" дополнить словом ", пени";
цифру "3-1" заменить на цифру "7";
пункт 200 после слова "платежей" дополнить словом ", пени";
пункт 203 после слов "налоговой проверки" дополнить словами "либо заключения налогового органа к акту налоговой проверки в случае, предусмотренном пунктом 4 статьи 252 Налогового кодекса";
в пункте 206 слова ", не являющихся самостоятельными плательщиками налогов," исключить;
пункт 207 после слова "налогоплательщика" дополнить словами ", за исключением случаев, установленных подпунктом 1) пункта 2 статьи 252 Налогового кодекса";
пункты 208, 208-1, 208-2, 209 изложить в следующей редакции:
"208. В течение одного рабочего дня после подписания акта налоговой проверки либо заключения налогового органа к акту налоговой проверки в случае, предусмотренном пунктом 4 статьи 252 Налогового кодекса, по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату из бюджета, ответственный отдел составляет Справку об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан (Приложение N 11) с учетом налоговой задолженности структурных подразделений налогоплательщика либо головной организации плательщика налога на добавленную стоимость, составленные на дату подписания акта налоговой проверки.
Плательщик налога на добавленную стоимость или грантополучатель вправе самостоятельно представить в налоговый орган Акт сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам согласно приложению N 10 к настоящим Правилам по налогам, по которым плательщик налога на добавленную стоимость или грантополучатель является самостоятельным плательщиком и по налогам структурных подразделений, составленный на дату не позднее одного рабочего дня со дня подписания акта налоговой проверки.

208-1. Егер салық тексеруі актісімен немесе Салық кодексінің 252-бабы 4-тармағында көзделген жағдайда салық тексеруі актісіне салық органының қорытындысымен расталған қосылған құн салығы сомасы Қазақстан Республикасы бойынша міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша салық төлеушінің салық берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтаманың немесе Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары бойынша есептердің салыстыра тексеру актісіне сәйкес қосылған құн салығын төлеушінің немесе грант алушының салық берешегінен аспаған жағдай болса, онда қосылған құн салығын қайтару (есепке жатқызу) үшін қосылған құн салығын төлеуші немесе грант алушы салық тексеруі жүргізілгеннен кейін салық органына 332.00 нысан бойынша салық тексеруі актісімен немесе Салық кодексінің 252-бабы 4-тармағында көзделген жағдайда салық тексеруі актісіне салық органының қорытындысымен расталған қосылған құн салығын қайтару туралы өтініш (бұдан әрі - 332.00 нысаны бойынша өтініш) береді.
Бұл ретте салық органы Қазақстан Республикасы бойынша міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша салық төлеушінің салық берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтама жасалғаннан кейін немесе Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары бойынша есептердің салыстыра тексеру актісі берілгеннен кейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей қосылған құн салығын төлеушіге немесе грант алушыға 332.00 нысаны бойынша Өтініш беру қажеттілігі туралы хабарлайды.
208-2. Егер салық тексеруі актісімен немесе Салық кодексінің 252-бабы 4-тармағында көзделген жағдайда салық тексеруі актісіне салық органының қорытындысымен расталған қосылған құн салығы сомасы Қазақстан Республикасы бойынша міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша салық төлеушінің салық берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтамаға немесе Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары бойынша есептердің салыстыра тексеру актісіне сәйкес қосылған құн салығын төлеушінің немесе грант алушының салық берешегінен асып түскен немесе тең болған жағдайда, салық органы қосылған құн салығын қайтаруды (есепке жатқызуды) бюджеттен қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомасының дұрыстығын растау бойынша салық тексеруі актісінің немесе Салық кодексінің 252-бабы 4-тармағында көзделген жағдайда салық тексеруі актісіне салық органының қорытындысының, Қазақстан Республикасы бойынша міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша салық төлеушінің салық берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтаманың немесе Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары бойынша есептердің салыстыра тексеру актісінің негізінде Қазақстан Республикасы бойынша міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша салық төлеушінің салық берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтаманы немесе Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары бойынша есептердің салыстыра тексеру актісін алған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей қосылған құн салығын төлеуші немесе грант алушы 332.00 нысан бойынша өтініш берусіз жүргізеді.

208-1. В случае, если сумма налога на добавленную стоимость, подтвержденного актом налоговой проверки либо заключением налогового органа к акту налоговой проверки в случае, предусмотренном пунктом 4 статьи 252 Налогового кодекса, не превышает налоговую задолженность плательщика налога на добавленную стоимость или грантополучателя согласно Справки об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан или Акту сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам, то для возврата (зачета) налога на добавленную стоимость плательщиком налога на добавленную стоимость или грантополучателем после проведения налоговой проверки в налоговый орган представляется Заявление о возврате налога на добавленную стоимость, подтвержденного актом налоговой проверки либо заключением налогового органа к акту налоговой проверки в случае, предусмотренном пунктом 4 статьи 252 Налогового кодекса, по форме 332.00 (далее - Заявление по форме 332.00).
При этом не позднее одного рабочего дня после получения Справки об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан или представления Акта сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам налоговый орган сообщает плательщику налога на добавленную стоимость или грантополучателю о необходимости представления Заявления по форме 332.00.
208-2. В случае, если сумма налога на добавленную стоимость, подтвержденного актом налоговой проверки либо заключением налогового органа к акту налоговой проверки в случае, предусмотренном пунктом 4 статьи 252 Налогового кодекса, превышает либо равна налоговой задолженности плательщика налога на добавленную стоимость или грантополучателя согласно Справки об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан либо Акту сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам, возврат (зачет) налога на добавленную стоимость производится налоговым органом на основании акта налоговой проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленного к возврату из бюджета либо заключения налогового органа к акту налоговой проверки в случае, предусмотренном пунктом 4 статьи 252 Налогового кодекса, Справки об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан либо Акта сверки, не позднее одного рабочего дня со дня получения Справки об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан либо Акта сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам без представления плательщиком налога на добавленную стоимость или грантополучателем Заявления по форме 332.00.

209. Салық органы қосылған құн салығын қайтаруды (есепке жатқызуды) 332.00 нысан бойынша Өтініштің немесе салық тексеруі актісімен немесе Салық кодексінің 252-бабы 4-тармағында көзделген жағдайда салық тексеруі актісіне салық органының қорытындысымен расталған қосылған құн салығы сомаларының шегінде салық тексеруі актісінің немесе Салық кодексінің 252-бабы 4-тармағында көзделген жағдайда салық тексеруі актісіне салық органының қорытындысының негізінде жүзеге асырады.";
212-1 тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық кодексі 251-бабының 3-тармағына сәйкес нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар мақсатында пайдаланылған салық сомасы бөлігінде қосылған құн салығы бойынша барлық міндеттемелерді есепке ала отырып, нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар жүзеге асырылған салық кезеңінің соңына қалыптасқан есептелген салық сомасынан есепке жатқызылатын салық сомасының асып кетуі бюджеттен қайтаруға жатады.";
үшінші абзац алып тасталсын;
214-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"214. 332.00 нысан бойынша әрбір Өтініштің және әрбір салық тексеруі актісіне немесе Салық кодексінің 252-бабы 4-тармағында көзделген жағдайда салық тексеруі актісіне салық органының қорытындысына жеке өкім жасалады.";
215-3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"215-3. Қосылған құн салығын төлеушінің немесе грант алушының салық берешегін өтеу шотына есепке жатқызу жүргізілгеннен кейін қосылған құн салығын төлеушілерге және грант алушыларға банк шотына қосылған құн салығын қайтаруға қорытынды жасалған кезде салық төлеушінің орналасқан жері бойынша салық органы мемлекеттік бюджетке салықтар бойынша салық берешегінің бар немесе жоқтығы туралы салық төлеушіні тіркеу есебінің орны бойынша мынадай салық органдарына:
салық салу объектілері мен салық салуға байланысты объектілердің орналасқан және (немесе) тіркеу орны бойынша;
салық төлеушінің қызметін жүзеге асыру орны бойынша;
салық төлеушінің құрылымдық бөлімшелердің орналасқан орны бойынша;
қосылған құн салығын төлеушінің бас ұйымының тіркеу есебінің орны бойынша тексеру жүргізеді.";
222-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның салық міндеттемелерін қабылдау кезінде салық органы берген салық органын он жұмыс күні ішінде "сальдо" қабылдау туралы хабарландыруға міндетті.";
226-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тіркеу есебінен босату туралы берілген өтініш негізінде салық төлеушінің (салық агентінің) бұрынғы орналасқан жері бойынша салық органы өтініш берген күннен бастап он жұмыс күні ішінде есептен шығару күніне дейін ағымдағы жылдың басынан бастап кезең үшін міндетті төлем мен салықтың әрбір түрі бойынша салыстыра тексеру актісі жасайды.
Егер салық төлеуші тіркеу есебінен босату туралы берілген өтініш берген күннен бастап он жұмыс күні ішінде салыстыра тексеру актісін жасау үшін салық органына келмеген жағдайда, онда дербес шоттарды бір салық органынан басқасына беру салыстыра тексеру актісін жасамай-ақ жүргізіледі.";
227-тармақта "салық" деген сөзден кейін "және төлем" деген сөздермен толықтырылсын;

209. Возврат (зачет) налога на добавленную стоимость осуществляется налоговыми органами на основании Заявления по форме 332.00 или акта налоговой проверки либо заключением налогового органа к акту налоговой проверки в случае, предусмотренном пунктом 4 статьи 252 Налогового кодекса, в пределах сумм налога на добавленную стоимость, подтвержденного актом налоговой проверки либо заключением налогового органа к акту налоговой проверки в случае, предусмотренном пунктом 4 статьи 252 Налогового кодекса.";
в пункте 212-1:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 251 Налогового кодекса возврату из бюджета подлежит превышение суммы налога, отнесенного в зачет над суммой начисленного налога, сложившееся на конец налогового периода, в котором совершены обороты, облагаемые по нулевой ставке, в части суммы налога, использованного для целей оборотов, облагаемых по нулевой ставке, с учетом всех обязательств по налогу на добавленную стоимость.";
абзац третий исключить;
пункт 214 изложить в следующей редакции:
"214. На основании каждого Заявления по форме 332.00 и на каждый акт налоговой проверки либо заключение налогового органа к акту налоговой проверки в случае, предусмотренном пунктом 4 статьи 252 Налогового кодекса, составляется отдельное распоряжение.";
пункт 215-3 изложить в следующей редакции:
"215-3. После проведения зачета в счет погашения налоговой задолженности плательщика налога на добавленную стоимость или грантополучателя при составлении заключения на возврат налога на добавленную стоимость на банковский счет плательщикам налога на добавленную стоимость и грантополучателям налоговый орган по месту нахождения налогоплательщика производит проверку на наличие или отсутствие налоговой задолженности по налогам в государственный бюджет в следующих налоговых органах по месту регистрационного учета налогоплательщика:
по месту нахождения объектов и/или регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением;
по месту осуществления деятельности налогоплательщика;
по месту нахождения структурных подразделений налогоплательщика;
по месту регистрационного учета головной организации плательщика налога на добавленную стоимость.";
пункт 222 дополнить абзацем следующего содержания:
"При принятии налоговых обязательств реорганизованного юридического лица принимающий налоговый орган обязан уведомить передающий налоговый орган о принятии "сальдо" в течение десяти рабочих дней.";
пункт 226 изложить в следующей редакции:
"226. На основании представленного заявления о снятии с регистрационного учета налоговый орган по месту прежнего нахождения (осуществления деятельности) налогоплательщика (налогового агента) в течение десяти рабочих дней со дня подачи заявления составляет акт сверки по каждому виду налога и другого обязательного платежа за период с начала текущего года до даты снятия с учета, на которую производится передача лицевых счетов.
В случае, если налогоплательщик в течение десяти рабочих дней со дня подачи заявления о снятии с регистрационного учета не явился в налоговый орган для составления акта сверки, то передача лицевых счетов с одного налогового органа в другой производится без составления акта сверки.";
пункт 227 после слова "налога" дополнить словом "и платы";

229-тармақта "188" деген сан "183" деген санмен ауыстырылсын;
231-тармақта "бастығының" деген сөзден кейін "және қызметкерінің" деген сөздермен толықтырылсын;
236-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"236. Салық төлеуші салыстыра тексеруді жүргізгеннен кейін және өтінішті бергеннен кейін он күн ішінде салық төлеушінің (салық агентінің) ісі, барлық құжаттар салық төлеушінің (салық агентінің) қызметті жүзеге асыру орны, жаңа орналасқан орны бойынша салық органына берілуі тиіс.";
237-тармақта "салық органына" деген сөздерден кейін "он жұмыс күні ішінде" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 238-1 тармақпен толықтырылсын:
"238-1. Салық органы Салық кодексімен белгіленген тәртіпте салық міндеттемелері бойынша салық берешегі болған кезде салық төлеушінің жаңа орналасқан жері, қызметті жүзеге асыру орны (салық агентінің) бойынша инкассалық өкім шығарады және бұрынғы орны бойынша салық органына инкассалық өкім шығарылғаны туралы хабарлайды.
Салық төлеушінің бұрынғы орналасқан жері бойынша салық органы хабарландыруды алған кезде бұрын шығарылған инкассалық өкімді кері қайтарады.";
21-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"21-тарау. Таратылатын заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің салық міндеттемелерінің орындалуын есепке алу";
241-тармақ "Таратылатын заңды тұлғада" деген сөздерден кейін ", жеке кәсіпкерлердің" деген сөздермен толықтырылсын;
243-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"243. Заңды тұлғаны, жеке кәсіпкерді тарату туралы шешімді қабылдау күніне барлық бюджеттің кірістерін жіктеу кодтары бойынша үш данада салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша салыстыра тексеру актісі жасалады.
Құрылымдық бөлімшесі бар заңды тұлғаны тарату кезінде осы және басқа салық органдарында тіркеу есебінде бар заңды тұлға мен оның құрылымдық бөлімшелері бойынша салыстыра тексеру актісі жасалады.";
246-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"246. Заңды тұлға немесе жеке кәсіпкер туралы мәліметке "Таратылатын заңды тұлға" немесе "Таратылатын жеке кәсіпкер" белгісі енгізіледі.";
249, 250-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"249. Егер таратылатын заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің артық төленген салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер және өсімақылар сомасы болса, онда көрсетілген сома осы Ережелердің 17-тарауындағы 183-тармақпен белгіленген тәртіппен таратылатын заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің салық берешегін өтеу есебіне есепке алуға жатады.
250. Таратылатын заңды тұлғада немесе жеке кәсіпкерде салық берешегі болмаған жағдайда артық төленген салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер мен өсімақылар сомасы салық тексерісін жүргізгеннен кейін осы заңды тұлғаға қайтарылады.
Артық аударылған салықтар, басқа да міндетті төлемдер мен өсімақылар сомасын қайтаруға өтініш болмаған кезде жауапты бөлім заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің дербес шотында есептеуге жататын артық төлеу сомасы, ал салық берешегі Мемлекеттік тіркелімнен алып тастау сәтінде азайтуға жататын артық төлеу көрсетілетін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, өсімақылар мен айыппұлдардың сомасын есептеуге (кемітуге) тізілім" жасайды.
Дербес шоттарда көрсетілген операциялар жүргізілгеннен кейін дербес шоттың жабылуы жүргізіледі.";
255-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Таратылған заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің дербес шоттарында "Дербес шот жабық" жазбасы жүргізіледі.";
22-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"22-тарау. Банкрот деп танылған заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің және оңалту рәсімін өтетін заңды тұлғалардың салық міндеттемелерін орындауын есепке алу";
256-тармақ "тізбесі" деген сөздің алдынан ", жеке кәсіпкерлер" деген сөздермен толықтырылсын;
257-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер заңды тұлға бірнеше салық органдарында есепте тұрса, сот шешімін қабылдау күніне заңды тұлғаның және оның құрылымдық бөлімшелерінің осы және басқа салық органдарында ашық дербес шоттарының жай-күйін ескере отырып, заңды тұлғаның орналасқан жері бойынша Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдары бойынша есептердің салыстыра тексеру актісі жасалады.";
258-тармақ "тұлға" деген сөзден кейін "немесе жеке кәсіпкер" деген сөздермен толықтырылсын;
260-тармақ "тұлғаны" деген сөзден кейін "немесе жеке кәсіпкерді" деген сөздермен толықтырылсын;
262-тармақ "Хабарсыз" деген сөздің алдынан "Жауапты бөлімнің сұрау салуы негізінде" деген сөздермен толықтырылсын;
24-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"24-тарау. Қайтыс болған жеке тұлғаның салық берешегі мен артық төлеулерін есепке алу";
273-тармақ "берешек" деген сөзден кейін "немесе артық төлеу" деген сөздермен толықтырылсын;
276-тармақтың екінші абзацы "Азайтылды" деген сөзден кейін "немесе дербес шоттың "Есептелді" бағанында" деген сөздермен толықтырылсын;

пункт 229 цифру "188" заменить на цифру "183";
пункт 231 после слова "начальника" дополнить словами "и работника";
пункт 236 изложить в следующей редакции:
"236. В течение десяти рабочих дней после подачи заявления и проведения сверки с налогоплательщиком все документы налогоплательщика (налогового агента) должны быть переданы в налоговый орган по новому месту нахождения, месту осуществления деятельности налогоплательщика (налогового агента).";
пункт 237 после слова "обязан" дополнить словами "в течение десяти рабочих дней";
дополнить пунктом 238-1 следующего содержания:
"238-1. Налоговый орган по новому месту нахождения, месту осуществления деятельности налогоплательщика (налогового агента) при наличии налоговой задолженности по налоговым обязательствам в порядке, установленном Налоговым кодексом, выставляет инкассовые распоряжения и уведомляет налоговый орган по прежнему месту о выставлении инкассовых распоряжений.
Налоговый орган по прежнему месту нахождения, месту осуществления деятельности налогоплательщика при получении уведомления отзывает ранее выставленные инкассовые распоряжения.";
название главы 21 изложить в следующей редакции:
"Глава 21. Учет исполнения налоговых обязательств ликвидируемого юридического лица или индивидуального предпринимателя";
пункт 241 после слов "юридических лиц" дополнить словами ", индивидуальных предпринимателей.";
пункт 243 изложить в следующей редакции:
"243. На дату принятия решения о ликвидации юридического лица, индивидуального предпринимателя составляется акт сверки по налогам и другим обязательным платежам в бюджет в трех экземплярах по всем кодам классификации доходов бюджета.
При ликвидации юридического лица, имеющего структурные подразделения, составляется акт сверки по юридическому лицу и его структурным подразделениям, состоящим на регистрационном учете в данном и других налоговых органах.";
пункт 246 изложить в следующей редакции:
"246. В сведения о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе вводится признак "Ликвидируемое юридическое лицо" или "Ликвидируемый индивидуальный предприниматель";
пункты 249, 250 изложить в следующей редакции:
"249. Если ликвидируемое юридическое лицо или индивидуальный предприниматель имеет суммы излишне уплаченных налогов, других обязательных платежей и пени в бюджет, то указанные суммы подлежат зачету в счет погашения налоговой задолженности ликвидируемого юридического лица или индивидуального предпринимателя в порядке, установленном пункте 183 главы 17 настоящих Правил.
250. При отсутствии у ликвидируемого юридического лица или индивидуального предпринимателя налоговой задолженности сумма излишне уплаченных налогов, других обязательных платежей и пени в бюджет подлежит возврату этому юридическому лицу или индивидуальному предпринимателю после проведения налоговой проверки.
При отсутствии заявления на возврат суммы излишне перечисленных налогов, других обязательных платежей и пени ответственный отдел составляет Реестр к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений и пени (Приложение N 12), где отражает сумму переплаты, числящейся в лицевом счете ликвидированного юридического лица или индивидуального предпринимателя, к начислению, а сумму налоговой задолженности - к уменьшению на момент исключения из Государственного регистра.
После проведения указанных операций в лицевом счете производится закрытие лицевого счета.";
пункт 255 дополнить абзацем следующего содержания:
"В лицевых счетах ликвидированного юридического лица или индивидуального предпринимателя производится запись "Лицевой счет закрыт".";
название главы 22 изложить в следующей редакции:
"Глава 22. Учет исполнения налоговых обязательств юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, признанных банкротами, и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, проходящих процедуру реабилитации";
пункт 256 после слова "перечень" дополнить словами "индивидуальных предпринимателей,";
пункт 257 дополнить абзацем следующего содержания:
"Если юридическое лицо состоит на учете в нескольких налоговых органах, на дату принятия решения суда составляется Акт сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям (Приложение N 10) по месту нахождения юридического лица с учетом состояния лицевых счетов юридического лица и его структурных подразделений, открытых в данном и других налоговых органах.";
пункт 258 после слова "лице" дополнить словами "или индивидуальном предпринимателе";
пункт 260 после слова "лица" дополнить словами "или индивидуального предпринимателя";
пункт 262 после слова "лица" дополнить словами "на основании запроса ответственного отдела";
название главы 24 изложить в следующей редакции:
"Глава 24. Учет налоговой задолженности и переплаты умершего физического лица";
пункт 273 после слова "задолженности" дополнить словами "или переплаты";
абзац второй пункта 276 после слова "Уменьшено" дополнить словами "или в графе лицевого счета "Начислено";

мынадай мазмұндағы 289-1 тармақпен толықтырылсын:
"289-1. Міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешектерді бұрынғы қызметкердің жинақ шотына немесе карт-шотына аударған кезде зейнетақымен қамтамасыз ету туралы заңнамада белгіленген жағдайларда салық агенті өсімақы сомалары есепке алынбаған жоғарыда көрсетілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы ұсталған кезең үшін қосымша Жеке табыс салығы бойынша есеп береді.
Есепке бұрынғы қызметкерге акцепт жүргізілгені туралы банктің белгісімен бірге, міндетті зейнетақы жарналары мен өсімақы сомаларын аудару фактісін растайтын төлем құжатының көшірмесі қоса беріледі.";
312-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"312. Қаржы жылының аяқталуы бойынша дербес шот жабылады.
Дербес шоттар бойынша есептер сальдосы (берешек немесе артық төлеу) бар болған жағдайда сальдо жаңа қаржы жылына ашылған дербес шотқа көшіріледі.";
323-тармақта:
1) тармақша "түбіртегі" деген сөзден кейін "бір жолғы талон бланктері" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақша "түбіртегі" деген сөзден кейін "бір жолғы талон түбіртектері" деген сөздермен толықтырылсын;
326-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) салықтың төленгені фактін растайтын түбіртектің және бір жолғы талон бланкілерінің жеке тұлғаға беру, сақтау, есептеу тәртібі, түбіртектің және бір жолғы талон бланкілерінің дұрыс толтырылуы;";
4) тармақша "түбіртекті" деген сөзден кейін ", бір жолғы талон бланкілерді" деген сөздермен толықтырылсын;
327-тармақ "түбіртектері" деген сөзден кейін ", бір жолғы талон бланкілері" деген сөздермен толықтырылсын;
329-тармақ "түбіртектер" деген сөзден кейін ", бір жолғы талон бланкілері" деген сөздермен толықтырылсын;
342-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"342. Дербес шоттардағы өсімақыны есептеу кезінде:
1) салық және басқа да міндетті төлемдерді төлеуге банк шотынан ақшаны шығару күні;
2) банкке немесе уәкілетті органға салық және басқа да міндетті төлемдерді төлеуге қолма қол ақша енгізу күні;
3) банкоматтар және өзге де электронды құрылғылар арқылы төлемді жүзеге асыру күні;
4) ақшаны бюджетке аудару күні;
3) табыс салығының шартты банк салымына аудару күні ескеріледі.
Дербес шоттағы өсімақыны төлеу кезінде салық және басқа да міндетті төлемдерді төлеуге ақшаны шығарылу күні салық төлеушінің (салық агентінің) банк шоттарынан қабылданады; банкке немесе уәкілетті органға салық және басқа да міндетті төлемдерді төлеуге қолма қол ақша енгізу күні және банкоматтар және өзге де электронды құрылғылар арқылы төлемді жүзеге асыру күні.
Банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар салық төлеушілерден (салық агентінен) салық төлеушінің банк шоттарынан шығарылған ақшаны салық және бюджетке төленетін басқа міндетті төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды төлеуге кідірткені үшін өсімақы алынбайды.
Өсімақы есептеу кезінде салықтар мен төлемдердің басқа түрлеріне есепке жатқызу қорытындылары бойынша келіп түскен салық және басқа төлемдер бойынша дербес шотта қорытынды күні қабылданады.";
356-тармақта:
4) тармақшада "= 281 теңге" деген сөз алынып тасталсын;
"Өсімақыны есептеу кезінде тек қана соңғы нәтижені дөңгелектеуге жатады." деген сөйлем алынып тасталсын;
365-тармақта:
8) тармақшасында:
алтыншы абзацта "қаулыларының" деген сөзден кейін "(құзыреті шегінде өзге де талаптардың)" деген сөздермен толықтырылсын;
тоғызыншы абзац "Оңалту жоспарына сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
9) тармақша "300.00-нысаны декларациясының 300.00.027 жолының деректеріне сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;

дополнить пунктом 289-1 следующего содержания:
"289-1. При перечислении задолженности по обязательным пенсионным взносам на сберегательный счет или карт-счет бывшего работника, в случаях установленных законодательством о пенсионном обеспечении, налоговым агентом представляется дополнительный Расчет по индивидуальному подоходному налогу за тот период, в котором были удержаны вышеуказанные суммы обязательных пенсионных взносов, без учета суммы пени. Данная сумма проводится в лицевой счет к уменьшению.
К расчету прилагается копия платежного документа, подтверждающего факт перечисления суммы обязательных пенсионных взносов и пени бывшему работнику.";
пункт 312 изложить в следующей редакции:
"312. По окончании финансового года лицевой счет закрывается.
В случае наличия по лицевым счетам сальдо расчетов (задолженность или переплата), сальдо переносится в лицевой счет, открытый в новом финансовом году.";
в пункте 323:
подпункт 1) после слов "ФЛ N 1" дополнить словами ", бланкам разовых талонов";
подпункт 2) после слов "ФЛ N 1" дополнить словами ", корешков разовых талонов";
в пункте 326:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) порядок учета, хранения, выдачи физическому лицу квитанции и бланка разового талона, подтверждающей факт уплаты налогов, правильность заполнения квитанций и бланка разового талона;";
подпункт 4) после слова "квитанций," дополнить словами "бланков разовых талонов";
пункт 327 после слов "ФЛ N 1" дополнить словами ", бланков разовых талонов";
пункт 329 после слов "ФЛ N 1" дополнить словами ", бланкам разовых талонов";
пункт 342 изложить в следующей редакции:
"342. При начислении пени в лицевом счете учитываются:
1) дата списания денег в уплату налогов и других обязательных платежей с банковского счета;
2) дата внесения наличных денег в уплату налогов и других обязательных платежей в банк или уполномоченный орган;
3) дата осуществления платежа через банкоматы и иные электронные устройства;
4) дата зачисления подоходного налога на условный банковский вклад.
При расчете пени в лицевом счете принимается дата списания денег в уплату налогов и других обязательных платежей с банковского счета налогоплательщика (налогового агента); дата внесения наличных денег в уплату налогов и других обязательных платежей в банк или уполномоченный орган и дата осуществления платежа через банкоматы и иные электронные устройства.
За задержку перечисления банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, списанных с банковских счетов налогоплательщиков денег в уплату налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений с налогоплательщиков (налогового агента) пени не взимаются.
По налогам и другим обязательным платежам, поступившим по заключениям на зачет в другие виды налогов и платежей, при расчете пени в лицевом счете принимается дата заключения.";
в пункте 356:
в подпункте 4) слова "= 281 тенге" исключить;
слова "При начислении пени округлению подлежит только конечный результат." исключить;
в пункте 365:
в подпункте 8):
абзац шестой после слова "постановлений" дополнить словами "(иных требований в пределах компетенции)";
абзац десятый дополнить словами ", согласно Плану реабилитации";
подпункт 9) дополнить словами "согласно данных строки 300.00.027 декларации формы 300.00;";

N 1, N 2, N 4, N 4-1, N 5, N 11, N 12, N 17, N 18, N 44 қосымшалары осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Кірістерді талдау және ағымдағы болжау басқармасы (Торғауытова Ү.Ш.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің ұйымдастыру-қаржылық қамтамасыз ету басқармасы (Смағұлова Г.Ә.) осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға шаралар қолдансын.
4. Осы бұйрық алғаш жарияланғаннан кейін он күн өтуімен қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің
Төрағасы
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
Төрағасы
27 желтоқсан 2006 ж.
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Статистика жөніндегі агенттіктің
Төрағасы
28 желтоқсан 2006 ж.
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
28 желтоқсан 2006 ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті төрағасының
2006 жылғы 28 желтоқсандағы
N 664 бұйрығына 1-қосымша
N 1-қосымша, N 1-нысан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен бекітілді
______________________________________
__________________________________бойынша
(салықтың (төлемнің) атауы мен коды)
ДЕРБЕС ШОТ
Салық төлеушінің (салық агентінің) атауы ________
СТН ________  Заңды тұлғаның СТН-ы _______________
КМЖЖ коды ________
ЭҚЖЖ коды ________
Салық режимінің түрі:
Жалпы белгіленген тәртіп
Патент негізінде арнайы салық режимі
Оңайлатылған декларация негізінде арнайы салық режимі
Шаруа (фермер) қожалықтары үшін арнайы салық режимі
Жекелеген қызмет түрлеріне арналған арнайы салық режимі
Ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруші - заңды тұлғаларға арналған арнайы салық режимі
Келісім-шарт бойынша қызмет
Жер қойнауын пайдалануға келісім-шарт туралы мәлімет:
келісім-шарт нөмірі_______ келісім-шарт күні
ҚҚС төлеуші ретінде есепке қою туралы куәлік нөмірі ______
ҚҚС төлеуші есебінен шығару күні: _________________________
Есепті жыл басындағы
бересі сальдосы,
оның ішінде жыл бойынша:
_______________________
Есепті күнге    сома
_______________________
01.01 ___ ж
01.01 ___ ж
01.01 ___ ж
01.01 ___ ж
01.01 ___ ж
_______________________
(теңге)
Ағым-
дағы
күнтіз-
белік күннің
күні
Операци-
яны жаз-
ған (ен-
гізген)
күн
Операция-
ның маз-
мұны және
оның
негізінде
жазба
(енгізу)
жүргізі-
летін
құжат
Төлеу
мерзімі
Банктік
шоттан
есептен
шығарған
немесе
ақшалай
енгізген
күні
Бюджетке
төлем-
дерді
есептеу
күні
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Салық және басқа да міндетті төлемдер
бойынша есептер
есеп.
телді
азай.
тылды
төленді
қайта.
рылды
Мерзімді өзгерту
жөніндегі
мәліметтер
есептер
сальдо.
сы (бересі -,
асыра
төлеу +)
салық (төлем) сомасы
салық.
ты (төлем)
өтеу
кестесі
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Өсімақы бойынша есептер
Өсімақы
есептелді
(кемітілді)
(+, -)
Өсімақы
төленді
(қайтарылды)
(+, -)
Мерзімді өзгерту
жөніндегі мәліметтер
Өсімақы
сальдосы
(+, -)
өсімақы
сомасы
кезең
үшін
Өсімақы
сомасы
Өсімақыны
өтеу
кестесі
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы
Айыппұлдар бойынша есептер
Қайтарым.
дарды
шегере
отырып
жыл
басынан
енгізілді
айыппұл
есептелді
(кемітілді)
(+, -)
айыппұл
төленді
(қайта.
рылды)
(+,  -)
Мерзімді
өзгерту
жөніндегі
мәліметтер
айыппұл
саль.
досы
(+, -)
айып.
пұлдар
сомасы
айып.
пұлды
өтеу
кестесі
20
21
22
23
24
25
Ескерту: КМЖЖ, ЭҚЖЖ коды, салық режимінің түрі жеке
кәсіпкерлер үшін толтырылады
* - бұл бағанда қосылған құн салығы бойынша оң сальдо
және/немесе артық төленген сома ретінде қаралады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті төрағасының
2006 жылғы 28 желтоқсандағы
N 664 бұйрығына 2-қосымша

приложения N 1, N 2, N 4, N 4-1, N 5, N 11, N 12, N 17, N 18, N 44 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему приказу.
2. Управлению анализа и текущего прогнозирования доходов Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Торгаутова У.Ш.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению организационно-финансового обеспечения Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Смагулова Г.А.) принять меры к опубликованию настоящего приказа в средствах массовой информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования.
Председатель
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
27 декабря 2006 года
СОГЛАСОВАН
Председатель
Агентства
Республики Казахстан
по статистике
28 декабря 2006 года
СОГЛАСОВАН
Министр
труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
28 декабря 2006 года
Приложение 1
к приказу Председателя Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
от 28 декабря 2006 года N 664
Приложение N 1, Форма N 1
к Правилам ведения лицевых счетов,
утвержденным приказом Председателя
Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
ЛИЦЕВОЙ СЧЕТ
по _________________________________
(наименование и код налога (платежа)
Наименование налогоплательщика             Сальдо недоимки на начало отчетного года,
(налогового агента)_________________       в т.ч. по годам:
РНН_____ РНН юридического лица______             ________________________
| На отчетную дату | Сумма |
Код ОКПО______ Код ОКЭД______                   | на 01.01.  г.   |      |
| на 01.01.  г.   |      |
Вид налогового режима:                          | на 01.01.  г.   |      |
_________________________________________      | на 01.01.  г.   |      |
|__| Общеустановленный порядок                   |
|__| Специальный налоговый режим на основе патента |
|__ |Специальный налоговый режим на основе        |
|__| упрощенной декларации                        |
|__| Специальный налоговый режим для крестьянских |
|__| (фермерских) хозяйств                        |
|__| Специальный налоговый режим для юридических  |
|__| лиц - производителей сельскохозяйственной    |
|__| продукции                                    |
|__| Специальный налоговый режим для отдельных    |
|__| видов предпринимательской деятельности       |
|__| Деятельность по конртакту                    |
Сведения о контракте: номер контракта ___________
дата контракта __________________________________
Номер свидетельства о постановке на учет
в качестве плательщика НДС ______________________
Дата снятия с учета плательщика НДС _____________
(тенге)
Дата
теку-
щего
кален-
дар-
ного
дня
Дата
записи
(вво-
да)
опера-
ции
Содержа-
ние опе-
рации и
доку-
мент, на
основа-
нии ко-
торого
произ-
водится
запись
(ввод)
Срок
уплаты
Дата списа-
ния с
бан-
ков-
ского
счета
или
внесе-
ния
налич-
ными
Дата зачис-
ления
плате-
жей в
бюджет
Расчеты по налогам
и другим обязательным платежам
н
а
ч
и
с
л
е
н
о
у
м
е
н
ь
ш
е
н
о
у
п
л
а
ч
е
н
о
в
о
з
в
р
а
щ
е
н
о
Сведения
по измене-
нию срока
исполнения
налогового обязатель-
ства
Сальдо
рас-
четов
(недо-
имка,
пере-
плата
(пре-
выше-
ние*)
+)
сумма
нало-
га
(пла-
тежа)
гра-
фик
пога-
шения
нало-
га
(пла-
тежа)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Расчеты по пени
Расчеты по штрафам
Вне-
сено
с
на-
ча-
ла
го-
да,
за
вы-
че-
том
воз-
вра-
тов
Начислено
(умень-
шено)
(+,-)
Уп-
ла-
чено
(воз-
вра-
щено)
пени
(+;-)
Сведения
по измене-
нию срока
исполнения
налогового
обязатель-
ства (+,-)
Саль-
до
пени
Начис-
лено
(умень-
шено)
штрафа
(+,-)
Упла-
чено
(воз-
вра-
щено)
штра-
фа
(+;-)
Сведения
по изме-
нению
срока
исполне-
ния нало-
гового
обяза-
тельства
Саль-
до
штра-
фа
(+,
-)
сумма
пени
за
пе-
риод
су-
мма
пени
гра-
фик
пога-
шения
пени
сумма
штра-
фа
гра-
фик
пога-
шения
штра-
фа
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Примечание: Код ОКПО, ОКЭД, вид налогового режима заполняются для
индивидуальных предпринимателей
* - по налогу на добавленную стоимость в данной графе
положительное сальдо рассматривается как превышение и/или
излишне уплаченная сумма.
Приложение 2
к приказу Председателя Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
от 28 декабря 2006 года N 664

N 2-қосымша, N 2-нысан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен бекітілді
___________________(салық (төлем) атауы мен коды) бойынша
ЖЕКЕ КӘСІПКЕРЛЕР, ЖЕКЕ ТҰЛҒАЛАРҒА АРНАЛҒАН ДЕРБЕС ШОТ
СТН ________
аты-жөні__________
КМЖЖ коды ________
ЭҚЖЖ коды ________
Салық режимінің түрі ________
Жалпы белгіленген тәртіп
Патент негізінде арнайы салық режимі
Оңайлатылған декларация негізінде арнайы салық режимі
Шаруа (фермер) қожалықтары үшін арнайы салық режимі
Жекелеген қызмет түрлеріне арналған арнайы салық режимі
Ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруші - заңды тұлғаларға арналған арнайы салық режимі
Келісім-шарт бойынша қызмет
Жер қойнауын пайдалануға келісім-шарт туралы мәлімет:
келісім-шарт нөмірі_______ келісім-шарт күні
ҚҚС төлеуші ретінде есепке қою туралы куәлік нөмірі ______
ҚҚС төлеуші есебінен шығару күні: _________________________
Есепті жыл басындағы
бересі сальдосы,
оның ішінде жыл бойынша:
_______________________
Есепті күнге    сома
_______________________
01.01 ___ ж
01.01 ___ ж
01.01 ___ ж
01.01 ___ ж
01.01 ___ ж
_______________________
(теңге)
Ағым-
дағы
күнтіз-
белік күннің
күні
Операци-
яны жаз-
ған (ен-
гізген)
күн
Операция-
ның маз-
мұны және
оның
негізінде
жазба
(енгізу)
жүргізі-
летін
құжат
Төлеу
мерзімі
Банктік
шоттан
есептен
шығарған
немесе
ақшалай
енгізген
күні
Бюджетке
төлем-
дерді
есептеу
күні
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Салық және басқа да міндетті төлемдер бойынша есептер
есеп.
телді
азай.
тылды
төленді
қайта.
рылды
Мерзімді өзгерту жөніндегі
мәліметтер
есептер
сальдосы
(бересі -,
асыра
төлеу +)
салық
(төлем)
сомасы
салықты
(төлем)
өтеу
кестесі
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Өсімақы бойынша есептер
Өсімақы
есептелді
(кемітілді)
(+, -)
Өсімақы
төленді
(қайтарылды)
(+, -)
Мерзімді өзгерту
жөніндегі мәліметтер
Өсімақы
сальдосы
(+, -)
өсімақы
сомасы
кезең
үшін
Өсімақы
сомасы
Өсім.
ақыны
өтеу
кестесі
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы
Айыппұлдар бойынша есептер
Қайтарым.
дарды
шегере
отырып
жыл басынан
енгізілді
айыппұл
есептелді
(кемітілді)
(+, -)
айыппұл
төленді
(қайтарылды)
(+, -)
Мерзімді
өзгерту жөніндегі мәліметтер
айыппұл
сальдосы
(+, -)
айып.
пұлдар
сомасы
айып.
пұлды
өтеу
кестесі
20
21
22
23
24
25
Ескерту: КМЖЖ, ЭҚЖЖ коды, салық режимінің түрі жеке
кәсіпкерлер үшін толтырылады
* - бұл бағанда қосылған құн салығы бойынша оң сальдо
және/немесе артық төленген сома ретінде қаралады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті төрағасының
2006 жылғы 28 желтоқсандағы
N 664 бұйрығына 3-қосымша

Приложение N 2, Форма N 2
к Правилам ведения лицевых счетов,
утвержденным приказом Председателя
Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
ЛИЦЕВОЙ СЧЕТ
для индивидуальных предпринимателей, физических лиц
по _________________________________
(наименование и код налога (платежа)
РНН __________________     Сальдо недоимки на начало отчетного года,
Ф.И.О.________________     в т.ч. по годам:
________________________
| На отчетную дату | Сумма |
Код ОКПО______ Код ОКЭД____             | на 01.01.    г. _|      |
| на 01.01.  г.   |      |
| на 01.01.  г.   |      |
| на 01.01.   г.  |      |
Вид налогового режима:
|       | Общеустановленный порядок                   |
|       | Специальный налоговый режим на основе патента |
|       | Специальный налоговый режим на основе        |
|       | упрощенной декларации                        |
|       | Специальный налоговый режим для крестьянских |
|       || (фермерских) хозяйств                       |
|       || Специальный налоговый режим для отдельных   |
|       || видов предпринимательской деятельности      |
|       || Деятельность по конртакту                   |
Сведения о контракте: номер контракта _________
дата контракта ________________________________
Номер свидетельства о постановке на учет
в качестве плательщика НДС ____________________
Дата снятия с учета плательщика НДС ___________
(тенге)
Дата
теку-
щего
ка-
лен-
дар-
ного
дня
Дата
запи-
си
(вво-
да)
опе-
ра-
ции
Содер-
жание
опера-
ции и
доку-
мент,
на
осно-
вании
кото-
рого
произ-
водит-
ся
запись
(ввод)
Срок
упла-
ты
Дата
упла-
ты
плате-
жей в
бюд-
жет/
внесе-
ния
налич-
ными
Дата
зачис-
ления
плате-
жей в
бюджет
Расчеты по налогам и
другим обязательным
платежам
Саль-
до
рас-
четов
(не-
до-
имка,
пере-
плата
(пре-
выше-
ние*)
+)
н
а
ч
и
с
л
е
н
о
у
м
е
н
ь
ш
е
н
о
у
п
л
а
ч
е
н
о
в
о
з
в
р
а
щ
е
н
о
Сведения по
изменению
срока
исполнения
налогового
обязатель-
ства
сумма
нало-
га
(пла-
тежа)
гра-
фик
пога-
шения
нало-
га
(пла-
тежа)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Расчеты по пени
Расчеты по штрафам
Вне-
сено
с
на-
чала
го-
да,
за
вы-
че-
том
воз-
вра-
тов
Начислено
(уменьшено
(+,-)
Упла-
чено
(воз-
вра-
щено)
пени
(+;-)
Сведения
по изменению
срока испол-
нения нало-
гового обяза-
тельства
(+,-)
Саль-
до
пени
(+,-)
Начис-
лено
(умень-
шено)
штрафа
(+,-)
Упла-
чено
(воз-
вра-
щено)
штра-
фа
(+;-)
Сведения
по изменению
срока испол-
нения нало-
гового обяза-
тельства
Саль-
до
штра-
фа
(+,
-)
су-
мма
пени
за
пе-
ри-
од
сумма
пени
гра-
фик
пога-
шения
пени
сумма
штра-
фа
гра-
фик
пога-
шения
штра-
фа
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Примечание: Код ОКПО, ОКЭД, вид налогового режима заполняются для
индивидуальных предпринимателей
* - по налогу на добавленную стоимость в данной графе
положительное сальдо рассматривается как превышение и/или
излишне уплаченная сумма.
Приложение 3
к приказу Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 28 декабря 2006 года N 664

N 25-ЖЗҚ н. Тізілімі және N 4-1 н. дербес шот
Ескерту:
1. Міндетті төлемдер бойынша салық тексеруін жүргізген кезде
есептелген, тек қана N 25 нысандағы тізілім жүргізілетін міндетті
төлемдер сомасына дербес шот ашу қажет.
2. Салық органдарында есеп жүргізілетін салық және бюджетке
төленетін басқа да міндетті төлемдер тізбесі жыл сайын Қазақстан
Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
бекітетін бюджет кірісін жіктеуге тәуелділікте өзгеріп отырады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2006 жылғы 28 желтоқсандағы
N 664 бұйрығына 6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен бекітілген
Дербес шоттарды жүргізу
ережелеріне N 11-қосымша
(Анықтама берген салық органының CTH-i, атауы)
200__ ж. "___"____________жағдай бойынша
Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушiнiң
салық берешегі, жинақтаушы зейнетақы қорына мiндеттi
зейнетақы жарнасы мен әлеуметтiк аударымдар бойынша
берешегінің (бар екендігі) жоқ екендiгi туралы
N___ АНЫҚТАМА
________________________________________________
(Салық төлеушінің СТН-i, Аты-жөнi немесе атауы)
_________________________________________берiлдi
200__ж."__"_____________жағдай бойынша салық төлеушiнiң
_______теңге сомада салық берешегі, мiндетті зейнетақы жарналары
және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегi бар*,
_______теңге сомада салық берешегі, мiндетті зейнетақы жарналары
және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ*
(теңге)
р/с
N
Салық және
бюджетке
төленетiн
басқа да
мiндетті
төлемдердiң
Салық
және
бюджетке
төленетiн
басқа да
мiндетті
төлемдер
сомасы
Өсiмақы
сомасы
Айыппұл
сомасы
берешек
артық
төлеу
(асып
түсу*)
бере
шек
артық
төлеу
бере
шек
артық
төлеу
1
2
3
4
5
6
7
8
* - қосылған құн салығы бойынша көрсетілген бағандағы
оң сальдо асып түсу және/немесе артық төленген сома
peтінде қарастырылады.
1. Салық берешегiнiң барлығы
теңге;
2. Соның iшiнде 3 айдан аса
есептелген
теңге;
3. Міндетті зейнетақы жарналары
бойынша артық төлеу
теңге;
4. Соның iшiнде 3 айдан аса есептелген
теңге;
5. Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешек
теңге;
6. Соның iшiнде 3 айдан аса есептелген
теңге;
7. Ескерту. Берешектерінің жалпы
сомасы көрсетiлмеген (жою жағдайын қоспағанда):
теңге;
1) шағымдалу сатысында болып табылатын және шағымдалған салық тексеруі нәтижелері бойынша есептелген сомалар;
теңге;
2) төлеу мерзiмi өзгерген сомалар;
теңге;
3) Оңтайландыру рәсiмi қолданылған сомалар.
теңге.
Анықтама________________________________________ берiлдi
(талап еткен жер)
20__ж. "__"_________________
(берген күнi)
Салық органының басшысы _____________     ______________
(қолы)            (Аты-жөнi)
M.O.
Бөлiм бастығы _____________     ______________
(қолы)            (Аты-жөнi)
- анықтамада_______салық комитеттерiнiң ақпараттары көрсетілген
- анықтаманың қосымшасыз күшi жоқ
(Анықтама берген салық органының атауы, СТН-)
200__ ж. "___"____________жағдай бойынша
Мiндеттi зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдар
бойынша салық төлеушiнiң салық берешегi
жоқ (бар) екендiгi туралы анықтамаға қосымша
Салық төлеушiнiң атауы немесе CTН-i__________
Салық
төлеу.
шiнiң
немесе
оның
құрыл.
ымдық
бөлiм.
шесінiң
CTH-i
Салық
төлеушi.
нiң
немесе
оның
құрылым.
дық
бөлiмше.
сінiң
атауы
БЖК
Салық.
тық
төлем.
нiң,
жарна.
ның,
аударым.
ның
сомалары
(+, -)
Өсiм.
ақы
сомасы
(+, -)
Айып.
пұл
сомасы
(+, -)
Барлығы
бер.
ешек
артық
төлеу
1 CК коды
1 СК атауы
Жиыны
бересi
артық
төлеу
Жиыны
бересi
артық
төлеу
2 CК коды
2 СК атауы
Жиыны
бересi
артық
төлеу
Жиыны
бересi
артық
төлеу
3 CК коды
3 СК атауы
Жиыны
бересі
артық
төлеу
Жиыны
бересі
артық
төлеу
Салық берешегінiң барлығы
Салық және бюджетке
төленетін басқа да мiндеттi
төлем бойынша артық төлеу.
лердiң барлығы:
Мiндеттi зейнетақы жарналары
бойынша берешек
Мiндеттi зейнетақы жарналары
бойынша артық төлеу
Әлеуметтiк аударымдар
бойынша берешек
Әлеуметтiк аударымдар
бойынша артық төлеу
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2006 жылғы 28 желтоқсандағы
N 664 бұйрығына 7-қосымша
N 12 қосымша,
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен бекітілді
Салық органының атауы, СТН-і_______________________________
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, өсімдер мен
айыппұлдар сомасын есептеуге (азайтуға)
N___ТІЗІЛІМ
(теңге)
Р/с
N
Са-
лық
тө-
леу-
ші-
нің
(са-
лық
аген-
ті-
нің)
ата-
уы
СТН
Са-
лық
ре-
жи-
мі-
нің
тү-
рі*
Са-
лық
(тө-
лем)
түрі
Ва-
лю-
та
ко-
ды
Ва-
лю-
та
ба-
ға-
мы
Бюд-
жет-
тің
кі-
ріс-
те-
рін жік-
теу
коды
Салық есептемесi
(+, -) бойынша
есептеуге
(азайтуға)
салық
есептілігінің
құжаты
тұр-
пат
СЕН
коды
тір-
кеу
нө-
мірі
та-
быс
ету
күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Бар.
лығы:
кестенің жалғасы
Салық есептемесi (+, -) бойынша
есептеуге (азайтуға)
есептілік
түрі**
СЕЭН
нұсқасы
СЕН
тапсыру
тәсілі
****
Жер қойнауын пайдалану
келісім-шарты
нөмірі
күні
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы
Салық есептемесi (+, -) бойынша
есептеуге (азайтуға)
есепті
кезең
төлеу
мерзімі
Салық (төлем) сомасы
Өсімақы
сомасы
есептеуге
азайтуға
18
19
20
21
22
_______________________ 200__ ж. "____ "________________
(жауапты бөлім қызметкерінің            (күні)
аты-жөні, лауазымы және қолы)
Тізілімді қабылдадым:
_______________________ 200__ ж. "____ "________________
(күні)
Жеке шотта таратуды жүргіздім:
_______________________ 200__ ж. "____ "________________
(есепке алу бөлімі қызметкерінің             (күні)
аты-жөні, лауазымы, қолы)
Ескерту:
* - арнаулы салық режимінде бюджетпен есеп-айырысуларды жүзеге
асыру кезінде арнаулы салық режимінің нақты түрі көрсетіледі
** - декларация (бастапқы, кезекті, қосымша хабарлама бойынша
қосымша, салық міндеттемелері өзгергенде немесе тарату) түрі
көрсетіледі
*** - Сол кезең үшін есептілікті табыс ету үшін пайдаланылған
СЕЭН нұсқасы көрсетіледі
**** - жеткізу тәсілі көрсетіледі (СГДС, салық төлеуші терминалы,
қағаз (магнитті) тасығыш)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2006 жылғы 28 желтоқсандағы
N 664 бұйрығына 8 қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен бекітілген
Дербес шоттарды жүргізу
ережелеріне  N 17 қосымша
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары және
әлеуметтік аударымдар бойынша салық төлеушінің (салық
агентінің) дербес шотында көрініс табуы тиіс
салық есептілігі нысандарынан деректер тізбесі
N
р/с
Сан
ат
Сын
ып
Ша
ғын
сын
ып
Спе
циф
ика
Атауы
Салық
есепті.
лігінің
нысаны
Салық
есепті.
лігі
ныса.
нының
нөмірі
Төлеу.
шілер
Салық
төлеу.
шінің,
салық
агентінің
дербес
шотына
сомасы
есептеуге
(азаюға)
ауысатын
жолдың
нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
01
1
Корпорациялық табыс салығы
1
1
01
1
01, 02, 05
Корпор.
ациялық
табыс
салығы
(КТС)
КТС
бойынша
декла.
рация
100.00
ҚР ҰБ
және
мемле.
кеттік
мекеме.
лерді, екінші деңгей.
дегі
банктер.
ді және
банк
опера.
цияла.
рының
жекеле.
ген түрлерін
жүзеге
асыратын
ұйымдар.
ды,
сақтан.
дыру
(қайта
сақтан.
дыру)
ұйымда.
рын (115-119
баптар)
және
әлеумет.
тік
салада
(120,
121-бап.
тар)
қызметін
жүзеге
асыратын
ұйымдар.
ды
сон.
дай-ақ
өзге де
кірістер
алған
коммер.
циялық
емес
ұйымдар.
ды
қоспа.
ғанда,
резидент
заңды
тұлғалар, ҚР-да
қызметін
жүзеге
тұрақты
мекеме
арқылы
жүзеге
асыратын
резидент
емес
заңды
тұлғалар
а) 100.00.048
алу
101.01.004
алу
101.02.005
б) салық
салынатын
табысы жоқ
немесе
бұрынғы
салық
кезеңінің
қорытындысы
бойынша
залал
шеккен
кәсіпорын.
дар
бойынша:
100.00.048
алу
101.01.004
алу
101.03.003
в) қайта
құрылғандар
бойынша:
100.00.048
алу
101.04.001
2
1
01
1
01, 02, 05
КТС
КТС
бойын.
ша
декла.
рация
160.00
Жер қойнауын пайдаланушылар - резидент заңды тұлғалар, сондай-ақ ҚР-да қызметін тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғалар
а) 160.00.051
алу
101.01.004
алу
101.02.005
б) салық салынатын табысы жоқ немесе бұрынғы салық кезеңінің қорытындысы бойынша залал шеккен кәсіпорын.
дар
бойынша: 160.00.051 алу 101.04.001
в) қайта құрылғандар бойынша:
160.00.051 алу 101.04.001
3
1
01
1
01, 02, 05
КТС
КТС бойынша аванстық төлемдер сомаларының есебі
101.01
100.00,
110.00
және
120.00
нысан.
дарын
беретін
заңды
тұлға.
лардың
корпор.
ациялық
табыс
салығына
есептеу
үшін
(өзге
кірістер
бойынша).
101.01.004 (А-F)
4
1
01
1
01, 02, 05
КТС
КТС бойынша болжанған аванстық төлемдер сомаларының есебі
101.02
100.00, 110.00 және 120.00 нысандарын беретін заңды тұлғалардың корпорациялық табыс салығына есептеу үшін (өзге кірістер бойынша).
101.02.007 (айлардың саны) және 101.02.006 (айлар саны) есебімен 101.02.008 (ай үшін сома)
5
1
01
1
01, 02, 05
КТС
Декларацияны тапсырғаннан кейін КТС бойынша болжанған аванстық төлемдер сомаларының есебі
101.03
100.00, 110.00 және 120.00 нысандарын беретін заңды тұлғалардың корпорациялық табыс салығына есептеу үшін (өзге кірістер бойынша).
101.03.006 және 101.03.004 ескере отырып 101.03.005
6
1
01
1
01, 02, 05
КТС
КТС бойынша болжанған аванстық төлемдер сомаларының есебі
101.04
100.00, 110.00 және 120.00 нысандарын беретін заңды тұлғалардың корпорациялық табыс салығына есептеу үшін (өзге кірістер бойынша).
101.04.004 және 101.04.002 ескере отырып 101.04.003
7
1
01
1

Реестр ф. N 25-ФСС и лицевой счет ф. N 4-1
Примечание:
1. На суммы обязательных платежей, начисленных при проведении налоговых проверок, по  которым ведется только реестр формы N 25, необходимо открыть лицевые счета.
2. Перечень налогов и других обязательных платежей в бюджет, по которым ведется учет в налоговых органах, изменяется в зависимости от классификации доходов бюджета, утверждаемой ежегодно Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
Приложение 6
к приказу Председателя Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
от 28 декабря 2006 года N 664
Приложение N 11
к Правилам ведения лицевых
счетов, утвержденным приказом
Председателя Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
(РНН, наименование налогового органа, выдавшего справку)
СПРАВКА N____
об отсутствии (наличии) налоговой задолженности
налогоплательщика, задолженности по обязательным
пенсионным взносам и социальным отчислениям
по Республике Казахстан
по состоянию на "___" __________200__г.
Дана
______________________________________________________________
(РНН, Ф.И.О. или наименование налогоплательщика)
В том, что по состоянию на "__" _______200__г. налогоплательщик
имеет налоговую задолженность, задолженность по обязательным
пенсионным взносам и социальным отчислениям в сумме ____тенге,
не имеет налоговой задолженности, задолженности по
обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям
(тенге)
N
п/
п
Код бюджетной
классификации
и наименование
налога и
другого
обязательного
платежа
Сумма налога
и другого
обязательного
платежа
Сумма пени
Сумма штрафа
недо-
имка
переп-
лата
(превы-
шение*)
недо-
имка
пере-
плата
недо-
имка
пере-
плата
1
2
3
4
5
6
7
8
* - по налогу на добавленную стоимость положительное сальдо
рассматривается как превышение и/или излишне уплаченная сумма
1. Всего налоговой задолженности
тенге;
2. в том числе числящейся более 3х месяцев
тенге;
3. Задолженность по обязательным пенсионным взносам
тенге;
4. в том числе числящейся более 3х месяцев
тенге;
5. Задолженность по социальным отчислениям
тенге;
6. в том числе числящейся более 3х месяцев
тенге;
7. Примечание. В общей сумме задолженности
неотражены: (за исключением случаев
ликвидации):
тенге.
1). суммы начисленные по результатам налоговой проверки, находящиеся на стадии обжалования и обжалованные;
2). суммы по которым изменены сроки уплаты;
тенге;
3). суммы, по которым применена реабилитационная
процедура
тенге.
Справка выдана __________________________________
(место требования)
"___" _____________20__ г.
(дата выдачи)
Руководитель налогового органа ______________ _____________
(подпись)     (Ф.И.О.)
М.П.
Начальник отдела         __________________ _______________
(подпись)      (Ф.И.О.)
- в справке отражена информация ___ налоговых комитетов
- справка не действительна без приложений
----------------------------------------------------------
Стр 2 из 2
(РНН, наименование налогового органа, выдавшего справку)
Приложение к справке об отсутствии (наличии)
налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности
по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям
по состоянию на "___" _________ 200_г.
РНН ____________, Ф.И.О. или наименование налогоплательщика:
РНН
налогопла-
тельщика или
его
структурного
подразделения
Наименова-
ние налого-
плательщика
и его
структурно-
го подраз-
деления
КБК
Сумма
налога,
платежа,
взносов,
отчис-
лений
(+. -)
Сумма
пени
(+.-)
Сумма
штра-
фа
(+.-)
Всего
задол-
жен-
ность
пере-
плата
КОД НК 1
Наименование НК 1
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
КОД НК 2
Наименование НК 2
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
КОД НК 3
Наименование НК 3
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
Всего налоговой задолженности
Всего переплаты по налогам и другим обязательным
платежам в бюджет:
Задолженность по обязательным пенсионным взносам
Задолженность по социальным отчислениям
Переплата по социальным отчислениям
Приложение 7
к приказу Председателя Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
от 28 декабря 2006 года N 664
Приложение N 12
к Правилам ведения лицевых счетов,
утвержденным приказом Председателя
Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
Наименование налогового органа, РНН ______________________
РЕЕСТР N ___
к начислению (уменьшению) сумм налогов и других
обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных
взносов, социальных отчислений и пени
(тенге)
N п/п
Наиме-
нова-
ние нало-
гопла-
тель-
щика (нало-
гового аген-
та)
РНН
Вид налогового режима
Вид налога (пла-
тежа)
Код валюты
Курс валюты
Код клас-
сификации
доходов
бюджета
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
К начислению (уменьшению) по налоговой отчетности
документ налоговой
отчетности
вид
от-
чет-
нос-
ти**
вер-
сия
ФНО
***
Спо-
соб
дос-
тав-
ки
****
Кон-
тракт
на
от-
чет-
ный
пе-
ри-
од
Срок
уп-
ла-
ты
сумма
налога
сумма
пени
к
на-
чис-
ле-
нию
к
умень-
шению
н
о
м
е
р
д
а
т
а
т
и
п
К
о
д
Ф
Н
О
реги-
стра-
цион-
ный
номер
дата
пред-
став-
ления
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Реестр сдал:
_________________________________    "____" ______________200 __г.
(Ф.И.О., должность и подпись
работника ответственного отдела)
Реестр принял
________________________________     "____" ______________200 __г.
(Ф.И.О., должность, подпись
работника ответственного отдела)
Произвел разноску в лицевые счета:
________________________________     "____" ______________200 __г.
(Ф.И.О., должность, подпись
работника ответственного отдела)
Примечание:
* - при осуществлении расчетов с бюджетом в специальном налоговом режиме указывается конкретный вид специального налогового режима
** - указывается вид отчетности (первоначальная, очередная, дополнительная, дополнительная по уведомлению, при изменении налоговых обязательств или ликвидационная)
*** - указывается версия ФНО, использованная для сдачи отчетности за данный период
**** - указывается способ представления ФНО (СГДС, терминал налогоплательщика, бумажный (магнитный) носитель)
Приложение 8
к приказу Председателя Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
от 28 декабря 2006 года N 664
Приложение N 17
к Правилам ведения лицевых счетов,
утвержденным приказом Председателя
Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
Перечень данных из форм налоговой
отчетности, подлежащих отражению на лицевом счете
налогоплательщика (налогового агента) по налогам и
другим обязательным платежам в бюджет, обязательным
пенсионным взносам и социальным отчислениям
N
п/
п
К
а
т
е
г
о
р
и
я
К
л
а
с
с
П
о
д
к
л
а
с
с
С
п
е
ц
и
ф
и
к
а
Наи-
ме-
но-
ва-
ние
нало-
га
или
дру-
гого
обя-
за-
тель-
ного
пла-
тежа
Форма
нало-
говой
от-
чет-
ности
Но-
мер
фор-
мы
на-
ло-
го-
вой
от-
чет-
нос-
ти
Пла-
тель-
щики
Номер
стро-
ки,
из ко-
торой
сумма
пере-
ходит
к на-
числе-
нию
(уме-
ньше-
нию)
в ли-
цевой
счет
нало-
го-
пла-
тель-
щика,
нало-
гово-
го
аген-
та
При-
ме-
ча-
ние
Срок
уп-
латы
Срок
уп-
латы
при
пред-
став-
лении
лик-
вида-
цион-
ной
нало-
говой
от-
чет-
нос-
ти
Н
а
л
о
г
о
в
ы
й
п
е
р
и
о
д
Мес-
то
пре-
дос-
тав-
ле-
ния
на-
лого-
вой
от-
чет-
нос-
ти и
место
уп-
латы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
01
1
Корпоративный подоходный налог
1
1
01
1
01, 02,05
Кор-
пора-
тив-
ный
подо-
ход-
ный
на-
лог
(КПН)
Дек-
лара-
ция по
КПН
100.
00
Юри-
ди-
чес-
кие
ли-
ца-
ре-
зи-
ден-
ты,
юри-
ди-
чес-
кие
лица-
нере-
зи-
ден-
ты,
осу-
ще-
ств-
ляю-
щие
дея-
тель-
ность
в РК
через
пос-
тоян-
ное
уч-
реж-
де-
ние,
за
иск-
лю-
че-
нием
НБ РК
и
госу-
дар-
ствен-
ных
уч-
реж-
де-
ний,
бан-
ков
вто-
рого
уров-
ня и
орга-
низа-
ций,
осу-
ще-
ств-
ляю-
щих
от-
де-
ль-
ные
виды
бан-
ков-
ских
опе-
ра-
ций,
стра-
ховых
(пе-
рес-
тра-
хо-
воч-
ных)
орга-
низа-
ций
(ст.
115-
119)
и ор-
гани-
за-
ций,
осу-
ще-
ств-
ляю-
щих
дея-
тель-
ность
в со-
ци-
аль-
ной
сфере
(ст.
120, 121), а
также
не-
ком-
мер-
чес-
кие
орга-
низа-
ции,
полу-
чив-
шие
иные
до-
ходы
а)
100.
00.
047
минус
101.
01.
004
минус
101.
02.
005
б)
по
пред-
прия-
тиям,
у ко-
торых
отсут-
ствует
нало-
гооб-
лагае-
мый
доход
или
полу-
чившим
убыток
по
итогам
преды-
дущего
нало-
гового
перио-
да:
100.
00.
047
минус
101.
01.004
минус
101.
03.003
в) по
вновь
соз-
дан-
ным:
100.
00.047
минус
101.
04.001
При
за-
пол-
нении
ячей-
ки-
нере-
зи-
дент
на-
чис-
ление
и уп-
лату
про-
изво-
дить
на
КБК
101
102,
В
слу-
чае
при-
над-
леж-
ности
нало-
го-
пла-
тель-
щика
к пе-
речню
сы-
рье-
виков
на
КБК
101
105,
В ос-
таль-
ных
слу-
чаях
на
КБК
101
101
Не
позд-
ее
де-
сяти
рабо-
чих
дней
пос-
ле
сро-
ка,
уста-
нов-
лен-
ного
для
сдачи
дек-
лара-
ции
В те-
чении
десяти
рабо-
чих
дней
со дня
пред-
став-
ления
после
лик-
вида-
цион-
ной
нало-
говой
от-
чет-
ности
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
г
о
д
По
мес-
то-
на-
хож-
де-
нию
го-
лов-
ной
орга-
низа-
ции.
В
слу-
чае,
если
нере-
зи-
дент-
по
месту
на-
хож-
дения
пос-
тоян-
ного
уч-
реж-
дения
2
1
01
1
01, 02, 05
КПН
Дек-
лара-
ция
по
КПН
160.
00
Нед-
ро-
поль-
зова-
тели-
юри-
ди-
чес-
кие
лица-
рези-
ден-
ты,
а также юри-
ди-
чес-
кие
лица-
нере-
зи-
ден-
ты,
осу-
щес-
твля-
ющие
дея-
тель-
ность
в РК
через
пос-
тоян-
ное
уч-
реж-
дение
а)
160.
00.051
минус
101.
01.004
минус
101.
02.005
При
за-
пол-
нении
ячей-
ки -
нере-
зи-
дент
на-
чис-
ление
и уп-
лату
про-
изво-
дить
на
КБК
101
102,
В слу-
чае
при-
над-
леж-
ности
нало-
го-
пла-
тель-
щика
к пе-
речню
сы-
рье-
виков
на
КБК
101
105,
В ос-
таль-
ных
слу-
чаях
КБК
101
101
Не
позд-
нее
де-
сяти
рабо-
чих дней пос-
ле
сро-
ка,
уста-
нов-
лен-
ного
для
сдачи
дек-
лара-
ции
В те-
чении
десяти
рабо-
чих
дней
со дня
пред-
став-
ления
после
лик-
вида-
цион-
ной
нало-
говой
от-
чет-
ности
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
г
о
д
По
мес-
то-
на-
хож-
дению
го-
лов-
ной
орга-
низа-
ции
В
слу-
чае,
если
нере-
зи-
дент-
по
месту
на-
хож-
дения
пос-
тоян-
ного
уч-
реж-
дения
б) по
пред-
прия-
тиям,
у ко-
торых
отсут-
ствует
нало-
гооб-
лагае-
мый
доход
или
полу-
чившим
убыток
по
итогам
преды-
дущего
нало-
гового
перио-
да:
160.
00.
051
минус
101.
01.004
минус
101.
03.003
в) по
вновь
соз-
дан-
ным:
160.
00.
051.
минус
101.
04.
001
3
1
01
1
01,
02,
05
КПН
Рас-
чет
сумм
аван-
совых
пла-
тежей
по
КПН,
под-
ле-
жащих
упла-
те
до
сдачи
дек-
лара-
ции
101.
01
Для
ис-
чис-
ления
кор-
пора-
тив-
ного
подо-
ход-
ного
на-
лога
юри-
ди-
чес-
кими
лица-
ми,
пред-
став-
ляю-
щими
формы
100.
00,
110.
00
и
120.
00
(по
иным
дохо-
дам)
101.
01.004
(А-F)
За ян-
варь-
март,
если
прод-
лен
срок
пред-
став-
ления
дек-
лара-
ции:
+ 3
меся-
ца
При
за-
пол-
нении
ячей-
ки,
нере-
зи-
дент
на-
чис-
ление
и уп-
лату
про-
изво-
дить
на
КБК
101
102,
В слу-
чае
при-
над-
леж-
ности
нало-
го-
пла-
тель-
щика
к пе-
речню
сы-
рье-
виков
на
КБК
101
105,
В ос-
таль-
ных
слу-
чаях
на
КБК
101
101
Не
позд-
нее
20
числа
теку-
щего
месяца
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
г
о
д
По
мес-
то-
на-
хож-
дению
го-
лов-
ной
орга-
низа-
ции.
В слу-
чае,
если
нере-
зи-
дент-
по
месту
на-
хож-
дения
пос-
тоян-
ного
уч-
реж-
дения
(фи-
лиа-
ла),
пред-
ства
4
1
01
1
01, 02, 05
КПН
Рас-
чет
аван-
совых пла-
тежей
по
КПН,
под-
ле-
жащих
упла-
те
после
сдачи
дек-
лара-
ции
101.
02
Для
ис-
чис-
ления
кор-
пора-
тив-
ного
подо-
ход-
ного
на-
лога
юри-
ди-
чес-
кими
ли-
цами,
пред-
став-
ляю-
щими
фор-
мы
100.
00,
110.
00 и 120.
00
(по иным дохо-
дам)
101.
02.007
(сум-
ма за
месяц)
с уче-
том
101.
02.008
(какие
меся-
ца) и
101.
02.006
(ко-
чество
меся-
цев)
При
за-
пол-
нении
ячей-
ки -
нере-
зи-
дент
на-
чис-
ление
и уп-
лату
про-
изво-
дить
на
КБК
101
102,
В
слу-
чае
при-
над-
леж-
нос-
ти
нало-
го-
пла-
тель-
щика
к пе-
речню
сы-
рье-
виков
на
КБК
101
105,
В ос-
таль-
ных
слу-
чаях
на
КБК
101
101
Не
позд-
нее
20
числа
теку-
щего
меся-
ца
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
г
о
д
По
мес-
тона-
хож-
дению
го-
лов-
ной
орга-
низа-
ции.
В слу-
чае,
если
нере-
зи-
дент-
по
месту
на-
хож-
дения
пос-
тоян-
ного
уч-
реж-
дения
(фи-
лиа-
ла),
пред-
ства
5
1
01
1
01, 02, 05
КПН
Рас-
чет
пред-
пола-
гае-
мой
суммы
аван-
совых
пла-
те-
жей
по
КПН,
под-
ле-
жащих
упла-
те
после
сдачи
де-
кла-
рации
101.
03
Для ис-
чис-
ления
кор-
пора-
тив-
ного
подо-
ход-
ного
нало-
га
юри-
ди-
чес-
кими ли-
цами, пред-
став-
ляю-
щими
фор-
мы
100.
00,
110.
00 и
120.
00
(по
иным
дохо-
дам)
101.
03.005 с уче-
том
101.
03.006 и
101.
03.004
При
за-
пол-
нении
ячей-
ки -
нере-
зи-
дент
на-
чис-
ление и уп-
лату
про-
изво-
дить
на
КБК
101
102,
В
слу-
чае
при-
над-
леж-
ности
на-
лого-
пла-
тель-
щика
к пе-
речню
сы-
рье-
виков
на
КБК
101
105,
В ос-
таль-
ных
слу-
чаях
на
КБК
101
101
Не
позд-
нее
20
числа
теку-
щего
ме-
сяца
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
г
о
д
По
мес-
тона-
хож-
дению
го-
лов-
ной
орга-
низа-
ции.
В слу-
чае,
если
нере-
зи-
дент-
по
месту
на-
хож-
дения
пос-
тоян-
ного
уч-
реж-
дения
(фи-
лиа-
ла),
пред-
ства
6
1
01
1
01,
02,
05
КПН
Рас-
чет
сумм
пред-
пола-
гае-
мых
аван-
совых
пла-
тежей
по
КПН
по
вновь
соз-
дан-
ным
нало-
го-
пла-
тель-
щикам
101.
04
Для ис-
чис-
ления
кор-
пора-
тив-
ного
подо-
ход-
ного
нало-
га
юри-
ди-
чес-
кими ли-
цами, пред-
став-
ляю-
щими
фор-
мы
100.
00,
110.
00 и
120.
00
(по
иным
дохо-
дам)
101.
04.003
с уче-
том
101.
04.004
и 101.
04.002
При
за-
пол-
нении
ячей-
ки -
нере-
зи-
дент
на-
чис-
ле-
ние и
упла-
ту
про-
изво-
дить
на
КБК
101
102,
В
слу-
чае
при-
над-
леж-
ности
на-
лого-
пла-
тель-
щика
к пе-
речню
сы-
рье-
виков
на
КБК
101
105,
В ос-
таль-
ных
слу-
чаях
на
КБК
101
101
Не
позд-
нее
20
числа
теку-
щего
месяца
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
г
о
д
По
мес-
тона-
хож-
дению
го-
лов-
ной
орга-
низа-
ции.
В слу-
чае,
если
нере-
зи-
дент-
по
месту
на-
хож-
дения
пос-
тоян-
ного
уч-
реж-
дения
(фи-
лиа-
ла),
пред-
ства
7
1
01
1

541,
570-
баптарына
сәйкес)
88
Зейнетақымен қамсыздандыру туралы Қазақстан
Республикасының заңнамаларын бұзушылықтар
б.3
Олардың пайда-
сына міндетті
зейнетақы жар-
налары бойынша
берешек өндірі-
ліп алынатын
жинақтаушы зейнетақы қоры-
ның салымшылары
тізімін салық
органына
бермеуі
жеке
тұлғалар
15 АЕК
әкімш.
айыппұл
кодына "204101"
салық
органдарына
Жеке
кәсіпкерлер,
жеке
нотариустар,
адвокаттар
мен лауазымды тұлғаларға
30
АЕК
әкімш.
айыппұл
кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
75
АЕК
әкімш.
айыппұл
кодына "204101"
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
150 АЕК
әкімш.
айыппұл
кодына "204101"
Әр жинақтаушы
зейнетақы қор-
лары бойынша
жалпы берешек
сомасының
көрсетілуімен
жинақтаушы
зейнетақы
қорларының
тізімін салық
органына
бермеуі
жеке тұлғалар
15 АЕК
әкімш.
айыппұл
кодына "204101"
салық орган-
дарына
жеке кәсіпкерлер, жеке нотариустар, адвокаттар  мен лауазымды тұлғалар
30 АЕК
әкімш.
айыппұл
кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
75 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
150 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
Зейнетақымен
қамсыздандыру
туралы Қазақстан
Республикасының
заңнамасымен
белгіленген
мерзімде
есептелген,
ұсталған (қосып
есептелген)
және аударылған
міндетті зейнетақы жарналарының есептерін
салық органына
бермеуі
жеке тұлғалар
15 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
жеке кәсіпкерлер, жеке нотариустар, адвокаттар мен лауазымды тұлғаларға
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
75 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
150 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
Қазақстан
Республикасының
заңнамасымен
белгіленген
тәртіпке сәйкес
әр қызметкер
бойынша
есептелген,
ұсталған (қосып
есептелген)
және аударылған
міндетті зей-
нетақы жарнала-
рының бастапқы
есебін
жүргізбеуі
жеке тұлғалар
15 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
жеке кәсіпкерлер, жеке нотариустар, адвокаттар мен лауазымды тұлғаларға
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
75 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
150 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
Зейнетақымен
қамсыздандыру
туралы
Қазақстан
Республикасының
заңнамасымен
белгіленген
мерзімде салым-
шыларға есеп-
телген, ұстал-
ған (қосып
есептелген) және аударылған
міндетті зейнетақы жарналары туралы мәліметтерді бермеуі
жеке тұлғалар
15 АЕК
әкім.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
жеке кәсіпкерлер, жеке нотариустар, адвокаттар мен лауазымды тұлғалар
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
75 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
150 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
Жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналарын уақтылы және (немесе) толық есептемеу, ұстамау (қосып есептемеу) және (немесе) төлемеу (аудармау)
жеке тұлғалар
15 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
жеке кәсіпкерлер, жеке нотариустар, адвокаттар мен лауазымды тұлғаларға
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
75 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
150 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.4
Әкімшілік жаза қолданғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап
жасалған осы баптың 3-бөлігінде көзделген әрекет
жеке тұлғалар
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық органдарына
жеке кәсіпкерлер, жеке нотариустар, адвокаттар мен лауазымды тұлғалар
60 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
200 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
300 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"

541,
570
КоАП)
88
Нарушения законодательства Республики Казахстан
о пенсионном обеспечении
ч.3
Непредставления
в налоговый орган
списков вкладчиков
накопительных
пенсионных фондов,
в пользу которых
взыскивается
задолженность по
обязательным
пенсионным
взносам;
физические
лица
15 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
на должност-
ных лиц,
индивидуаль-
ных пред-
принимате-
лей, частных
нотариусов,
адвокатов
30 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица, явля-
ющиеся
субъектами
малого или
среднего
предприни-
мательства
75 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предприни-
мательства
150 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
Непредставления в
налоговый орган
списков накопи-
тельных пенсионных
фондов с указанием
общей суммы
задолженности по
каждому накопи-
тельному пенсион-
ному фонду
физические
лица
15 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
на должност-
ных лиц,
индивидуаль-
ных предпри-
нимателей,
частных
нотариусов,
адвокатов
30 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предприни-
мательства
75 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица, явля-
ющиеся
субъектами
крупного
предприни-
мательства
150 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
Непредставления в
налоговые органы
расчетов по
исчисленным,
удержанным
(начисленным) и
перечисленным
суммам
обязательных
пенсионных
взносов в сроки,
установленные
законодательством
Республики
Казахстан о
пенсионном
обеспечении
физические
лица
15 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
на должност-
ных лиц,
индивидуаль-
ных предпри-
нимателей,
частных
нотариусов,
адвокатов
30 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предприни-
мательства
75 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предприни-
мательства
150 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
Неведения
первичного учета
исчисленных,
удержанных
(начисленных) и
перечисленных
обязательных
пенсионных
взносов по
каждому работнику
в соответствии с
порядком,
установленным
законодательством
Республики
Казахстан
физические
лица
15 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
на должност-
ных лиц,
индивидуаль-
ных предпри-
нимателей,
частных
нотариусов,
адвокатов
30 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предприни-
мательства
75 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предприни-
мательства
150 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
Непредставления
вкладчикам
сведений об
исчисленных,
удержанных
(начисленных) и
перечисленных
обязательных
пенсионных
взносах в сроки,
установленные
законодательством
Республики
Казахстан о
пенсионном
обеспечении
физические
лица
15 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
на должност-
ных лиц,
индивидуаль-
ных предпри-
нимателей,
частных
нотариусов,
адвокатов
30 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предприни-
мательства
75 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринима-
тельства
150 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
Несвоевременного и (или) неполного исчисления, удержания (начисления) и (или) уплаты (перечисленния)  обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды
физические
лица
15 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
на должност-
ных лиц,
индивидуаль-
ных предпри-
нимателей,
частных
нотариусов,
адвокатов
30 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предприни-
мательства
75 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предприни-
мательства
150 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
ч.4
Деяния,
предусмотренные
частью третьей
настоящей статьи,
совершенные
повторно в
течение года
после наложения
административного
взыскания
физические
лица
30 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели,
частные
нотариусы,
адвокаты и
должностные
лица
60 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предприни-
мательства
200 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предприни-
мательства
300 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"

88-1
Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу
б.2
Жеке кәсіпкердің, жеке нотариустың, адвокаттың, заңды тұлғаның немесе оның лауазымды тұлғаларының Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша міндеттерді орындамауы немесе тиісінше орындамауы
жеке кәсіпкерлер, жеке нотариустар, адвокаттар мен лауазымды тұлғалар
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
аударылмаған (уақтылы аударылмаған) әлеуметтік аударымдардан 30%
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
аударылмаған (уақтылы аударылмаған) әлеуметтік аударым-
дардан 50%
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
154
Жалған кәсіпкерлік
жеке тұлғалар, жеке кәсіпкерлер
5-10 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
сот орган-
дарына
шағын не орта кәсіпкерліктің не комерциялық емес ұйымдардың субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
10-30 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
30-50 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
155
Банкроттық кезіндегі заңсыз іс-әрекеттер
б.1
Мүлік немесе мүліктік міндеттемесін, мүлік, оның мөлшері, орналасқан орны
туралы мәліметі
болмаса мүлік, мүлікті басқаның иелігіне беру, мүлікті аластату немесе жою туралы басқалай ақпараттарды жасыру, ал жасыру, жою,  егер бұл әрекеттер банкроттық кезінде немесе банкротқа әкелетін жағдайда экономикалық
қызметте көрі-
ніс табатын бухгалтерлік және егер бұл
әрекеттерде қылмыстық жаза қолданылатын
әрекет белгі.
леріне тең болса
лауазымды тұлға немесе борышкер
ұйым немесе
жеке кәсіпкер
30-80 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
сот орган-
дарына
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
100-300 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
300-500 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.2
Лауазымды тұлғалардың, борышкер-ұйымның меншіктенушісінің немесе өзінің нақты жағдайы (банкроттық) туралы білетін
жеке кәсіпкердің жекелеген кредиторлардың мүліктік талаптарын
заңсыз қанағаттандыруы, басқа
кредитке көрінеу залал
лауазымды тұлға немесе борышкер
ұйым немесе
жеке кәсіпкер
30-80 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
сот орган-
дарына
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
300-500 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
500-1000 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"

88-1
Нарушение законодательства Республики Казахстан
об обязательном социальном страховании
ч.2
Неисполнение либо
ненадлежащее
исполнение обязан-
ности по перечис-
лению социальных
отчислений в
Государственный
фонд социального
страхования инди-
видуаьным пред-
принимателем,
частным нотариу-
сом, адвокатом,
юридическим лицом
или его должност-
ными лицами
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели,
частные
нотариусы,
адвокаты и
юридические
лица и
должностные
лица
30 МРП
на код адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
юридические
лица, явля-
ющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
30 % от
суммы
непере-
числен-
ных
(несвое-
временно
перечис-
ленных)
социаль-
ных от-
числений
на код адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица, являю-
щиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
50 % от
суммы
непере-
числен-
ных
(несвое-
временно
перечис-
ленных)
социаль-
ных от-
числений
на код адм.
штрафа
"204101"
154
Лжепредпринима-
тельство
физические
лица, инди-
видуальные
предпринима-
тели
от 5 до
10 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
от 10
до 30
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 30
до 50
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
155
Неправомерные действия при банкротстве
ч.1
Сокрытие имущества
или имущественных
обязательств,
сведений об
имуществе, его
размере, местона-
хождении либо
иной информации
об имуществе,
передача имущества
в иное владение,
отчуждение или
уничтожение
имущества, а
равно сокрытие,
уничтожение,
фальсификация
бухгалтерских и
иных учетных
документов,
отражающих
экономическую
деятельность,
если эти действия
совершены при
банкротстве или в
предвидении бан-
кротства и не
имеют признаков
уголовно наказуе-
мого деяния
должностное
лицо или
собственник
организации-
должника
либо индиви-
дуальный
предпринима-
тель
от 30
до 80
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
юридические
лица, являю-
щиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
от 100
до 300
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 300
до 500
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.2
Неправомерное
удовлетворение
имущественных
требований отдель-
ных кредиторов
должностным лицом,
собственником
организации-
должника или
индивидуальным
предпринимателем,
знающим о своей
фактической
состоятельности
(банкротстве),
заведомо в ущерб
другим кредиторам,
а равно принятие
такого удовлетво-
рения кредитором,
знающим об
отданном ему
предпочтении
несостоятельным
должником в ущерб
другим кредиторам,
если действия не
причинили крупный
ущерб
должностное
лицо или
собственник
организации-
должника
либо индиви-
дуальный
предприни-
матель
от 30
до 80
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
от 300
до 500
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица, являю-
щиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 500
до 1000
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"

156
Қасақана банкроттық
лауазымды тұлға, жеке кәсіпкер
50-100 дейінгі АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
сот орган-
дарына
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
200-400 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
500-750 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
157
Жалған банкроттық
лауазымды тұлға, жеке кәсіпкер
20-40 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
сот орган-
дарына
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
100-300 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
200-550 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
163
Этил спирті немесе алкоголь өнімдерінің айналымы ережелерін бұзу, ал белгіленген стандартқа сәйкес келмейтін этил спирті немесе алкоголь өнімдерінің өндірісіне тең
б.1
Этил спирті немесе алкоголь өнімдерінің айналымы ережелерін бұзу, ал белгіленген стандартқа сәйкес келмейтін этил спирті немесе алкоголь өнімдерінің өндірісіне тең
жеке тұлғалар
100-150 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
сот орган-
дарына
лауазымды тұлға, жеке кәсіпкер
150-200 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
200-300 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
500-700 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.2
Осы баптың
бірінші бөлігінде
көзделген
әкімшілік жаза
қолданғаннан
кейін жыл ішінде
қайталап жасалған
сол іс-әрекеттер
жеке тұлғалар
150-200 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
сот орган-
дарына
лауазымды тұлға, жеке кәсіпкер
200-300 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерлік субъек.
тілері
болып
табылатын
заңды
тұлғалар
300-400 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіп.
керлік
субъектісі
болып
табылатын
заңды тұлғалар
900-1000 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
168-1
Микрокредиттік ұйымдардың микрокредиттік ұйымдар
туралы заңнама талаптарын бұзу
б.1
Микрокредиттік ұйымдардың микрокредиттік ұйымдар туралы заңнамаға сәйкес тыйым салынған не олардың құқық қабілеттілігі шегінен тыс операциялар мен мәмілелерді жүзеге асыруы
лауазымды адамдарға
40-тан 70 дейінгі АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
сот органдарына
шағын не орта кәсіпкер.
лік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға
мәміле сомасының 0,1%  дейінгі не операциялар бойынша алынған кіріс сомасының 30% дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға
мәміле сомасының 0,1%  дейінгі не операциялар бойынша алынған кіріс сомасының 50% дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.2
Микрокредиттік ұйымның бұқаралық
ақпарат құралдарында жарияланған күні шындыққа сәйкес келмейтін жарнаманы хабарлауы немесе жариялауы, егер бұл іс-әрекет.
терде қылмыстық жаза қолданы.
латын әрекет белгілері болмаса
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға
50-ден 100 дейінгі АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
сот органдарына
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға
100-ден 200 дейінгі АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"

156
Преднамеренное
банкротство
должностное
лицо, инди-
видуальный
предпринима-
тель
от 50
до 100
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
от 200
до 400
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 500
до 750
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
157
Ложное
банкротство
должностное
лицо,
индивидуаль-
ный предпри-
ниматель
от 20
до 40
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
юридические
лица, являю-
щиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
от 100
до 300
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 200
до 550
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
163
Нарушение правил оборота этилового спирта или
алкогольной продукции, а равно производство этилового
спирта или алкогольной продукции, не соответствующих
установленным стандартам
ч.1
Нарушение правил
оборота этилового
спирта или
алкогольной
продукции, а
равно производство
этилового спирта
или алкогольной
продукции, не
соответствующих
установленным
стандартам
физические
лица
от 100
до 150
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
должностные
лица,
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели
от 150
до 200
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридических
лиц,
являющихся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
от 200
до 300
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридических
лиц,
являющихся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 500
до 700
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.2
Действия,
предусмотренные
частью первой
настоящей статьи,
совершенные
повторно в
течение года
после наложения
административного
взыскания
физические
лица
от 150
до 200
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
должностные
лица, инди-
видуальные
предпринима-
тели
от 200
до 300
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридических
лиц,
являющихся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
от 300
до 400
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридических
лиц,
являющихся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 900
до 1000
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
168-1
Нарушение требований законодательства о
микрокредитных организациях
ч.1
Осуществление
микрокредитными
организациями
операций и сделок,
запрещенных в
соответствии с
Законодательством
о микрокредитных
организациях либо
выходящих за
пределы их
правоспособности
должностные
лица
от 40
до 70
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
до 0,1 %
от суммы
сделки
либо до
30 % от
суммы
получен-
ного до-
хода
на код адм. штрафа "204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
до 0,1 % от суммы
сделки
либо до 50 % от
суммы
получен-
ного до-
хода по
операциям
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.2
Объявление или
опубликование
микрокредитной
организацией в
средствах массовой
информации
рекламы, не
соответствующей
действительности
на день опублико-
вания, если это
действие не имеет
признаков уголов-
но наказуемого
деяния
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
от 50 до
100 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
юридических
лиц,
являющихся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 100
до 200
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"

205
Салық органында салық есебіне қою мерзімін бұзу
б.1
Осы баптың екінші бөлігінде көзделген жағдайлардан басқа, салық органына тіркеу есебіне қою туралы өтінішті берудің ҚР заңнама актілерінде белгіленген мерзімін бұзу
жеке тұлғалар
2 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
лауазымды тұлғалар
3 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын немесе орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
15 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
35 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.2
Салық органында тоқсан күннен артық тіркеу есебіне қою туралы өтінішті берудің ҚР заңнама актілерінде белгіленген мерзімін бұзу
жеке тұлғалар
4 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық
орган-
дарына
лауазымды тұлғалар
8 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын немесе орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға
70 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.3
Қосылған құн салығын төлеуші
ретінде есепке қою туралы салық органына өтініш берудің ҚР заңнама актілерінде белгіленген мерзімін салық төлеушінің бұзуы
лауазымды тұлға,
жеке
кәсіпкер
15 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
шағын немесе орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
әр ай үшін есепке қойылмаған салық салынатын айналымдар сомасынан 30 %
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
әр ай үшін есепке қойылмаған салық салынатын айналымдар сомасынан 50 %
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.4
Салық заңнамасымен белгіленген кәсіпкерлік қызметтің жекелеген түрлерін жүзеге
асырудың басында тіркеу есебінің орны бойынша салық органдарында тіркеудің ҚР салық заңнамасында белгіленген мерзімін салық төлеушінің бұзуы
жеке кәсіпкер және лауазымды тұлғалар
8 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
45 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
75 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.5
Әкімшілік жаза қолданғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап жасалған осы баптың төртінші бөлігінде көзделген әрекет
жеке кәсіпкер және лауазымды тұлға
20 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
90 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
150 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"

205
Нарушение срока постановки
на налоговый учет в налоговом органе
ч.1
Нарушение установленного законодательными актами РК срока подачи заявления о постановке на регистрационный учет в налоговом органе, кроме случая, предусмотренного частью второй настоящей статьи
физические
лица
2 МРП
на код адм. штрафа "204101"
налого-
вые
органы
должностные
лица
5 МРП
на код адм. штрафа "204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
15 МРП
на код адм. штрафа "204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
35 МРП
на код адм. штрафа "204101"
ч.2
Нарушение
установленного
законодательными
актами РК срока
подачи заявления
о постановке на
регистрационный
учет в налоговом
органе более чем
на девяносто дней
физические
лица
4 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
должностные
лица
8 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
70 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.3
Нарушение
налогоплательщиком
установленного
законодательными
актами РК срока
подачи заявления
в налоговый орган
о постановке на
учет в качестве
плательщика
налога на
добавленную
стоимость
должностное
лицо, инди-
видуальный
предпринима-
тель
15 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
30 % от
суммы
облаг.
оборота
за
каждый
месяц
непоста-
новки на
учет
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
50 % от
суммы
облаг.
оборота
за каждый
месяц
непоста-
новки на
учет
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.4
Нарушение
налогоплательщиком
установленного
налоговым
законодательством
РК срока
регистрации в
налоговых органах
по месту
регистрационного
учета начала
осуществления
отдельных видов
предприниматель-
ской деятельности,
установленных
налоговым
законодательством
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели и
должностные
лица
10 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
45 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
75 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.5
Деяния,
предусмотренные
частью четвертой
настоящей статьи,
совершенные
повторно в
течение года
после наложения
административного
взыскания
индивидуаль-
ный предпри-
ниматель и
должностное
лицо
20 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
90 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся субъектами крупного
предпринима-
тльства
150 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"

205-1
Арнаулы салық режимін қолдану кезінде қызметті заңсыз жүзеге асыру
б.1
Арнаулы салық режимін қолдану кезінде осы режим үшін Қазақстан Республикасының заң актілерінде көзделген шарттарды бұза отырып, қызметін жүзеге асыру
жеке тұлғалар
8 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
жеке кәсіпкер
15 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
50 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.2
Әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайта жасалған, осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әрекеттер
жеке тұлғалар
15 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
жеке кәсіпкер
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
50 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
70 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.3
Жеке кәсіпкер.
лердің кезекті
патент алуға
өтінішті беру
мерзімін бұзуы
он күнтіз.
белік күнге
дейін
10 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
отыз күнтіз.
белік
күннен
астам
20 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.4
Осы баптың үшінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап жасалған сол әрекет
жеке кәсіпкерлер
40 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
б.5
Патент негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде кәсіпкерлік қызметті уақытша тоқтата тұру туралы өтініштің қолданысы кезеңінде жеке кәсіпкердің кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруы
жеке кәсіпкерлер
20 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
б.6
Осы баптың бесінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап жасалған сол әрекет
жеке кәсіпкерлер
40 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
206
Салық есептілігін, сондай-ақ салық төлеушіге мониторинг өткізу үшін қажетті құжаттарды бермеу
б.1
Осы баптың екінші бөлігінде көзделген жағдайлардан басқа, ҚР
заңнама актілерінде белгіленген мерзімде салық есептемесін салық органына
салық төлеушілердің бермеуі
жеке тұлғалар
15 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
жеке кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің не коммерциялық емес ұйымдардың субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
45 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
70 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.2
ҚР заңнама актілерінде белгіленген осындай есеп берудің мерзімінен тоқсан күн өтуі бойынша салық органына салық есептемесін салық төлеушінің бермеуі
жеке тұлғалар
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
жеке кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
40 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің не коммерциялық емес ұйымдардың субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
60 АЕК
әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген  салық және
бюджетке
төленетін
басқа да
міндетті
төлемдер.
дің тиісті
кодына
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
90 АЕК
әкімшілік құқық бұзушылық.
тар жібер.
ілген салық және
бюджетке
төленетін
басқа да
міндетті
төлемдер.
дің тиісті
кодына
б.3
Салық төлеуші-
лердің мониторингін өткізу үшін қажетті құжаттар.
ды (соның ішінде электронды түрде),
сондай-ақ салық
есептемесін
салық төлеушінің
бермеуі болмаса
беруден бас
тартуы
жеке кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
200 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
350 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.4
Осы баптың үшінші бөлігінде көзделген
әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап
жасалған сол әрекет
жеке кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
50 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
шағын не орта кәсіпкерліктің не коммерциялық емес ұйымдардың субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
250 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
750 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"

205-1
Неправомерное осуществление деятельности при
применении специального налогового режима
ч.1
Осуществление деятельности при применении специального налогового режима с нарушением условий, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан для этого режима
физические
лица
8 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
должностных
лиц, индиви-
дуальных
предпринима-
телей
15 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
50 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.2
Действия,
предусмотренные
частью первой
настоящей статьи,
совершенные
повторно в
течение года
после наложение
административного
взыскания
физические
лица
15 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
должностных
лиц, индиви-
дуальных
предпринима-
телей
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица, явля-
ющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
50 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринима-
тельства
70 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.3
Нарушение индивидуальным предпринимателем срока подачи заявления на получение очередного патента
до тридцати
календарных
дней
10 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
более
тридцати
календарных
дней
20 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.4
Действия, предусмотренные частью третьей настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
индивидуаль-
ные пред-
приниматели
40 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
ч.5
Осуществление
предприниматель-
ской деятельности
индивидуальным
предпринимателем
в период действия
заявления о
временном
приостановлении
предприниматель-
ской деятельности
при применении
специального
налогового режима
на основе патента
индивидуаль-
ные пред-
приниматели
20 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
ч.6
Действия,
предусмотренные
частью пятой
настоящей статьи,
совершенные
повторно в
течение года
после наложение
административного
взыскания
индивидуаль-
ные пред-
приниматели
40 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
206
Непредставление налоговой отчетности, а также
документов, необходимых для проведения мониторинга
налогоплательщика
ч.1
Непредставление
налогоплательщиком
в налоговый орган
налоговой
отчетности в срок,
установленный
законодательными
актами РК, кроме
случая, преду-
смотренного
частью второй
настоящей статьи
физические
лица
15 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
индивидуаль-
ные пред-
приниматели
и должност-
ные лица
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица, явля-
ющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
или неком-
мерческими
организация-
ми
45 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
70 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.2
Непредставление
налогоплательщиком
налоговой
отчетности в
налоговый орган
по истечении
девяноста дней от
установленного
законодательными
актами РК срока
представления
такой отчетности
физические
лица
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
индивидуаль-
ные пред-
приниматели
и должност-
ные лица
40 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства или
некоммерчес-
кими орга-
низациями
60 МРП
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
90 МРП
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
ч.3
Непредставление
в срок,
установленный
уполномоченным
государственным
органом, либо
отказ в
представлении
налогоплательщиком
документов (в том
числе в электрон-
ном виде), а
также налоговой
отчетности по
электронному
мониторингу,
необходимых для
проведения
мониторинга
налогоплательщиков
индивидуаль-
ный пред-
приниматель
и должност-
ное лицо
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего предпринима-
тельства
200 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
350 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.4
Действия,
предусмотренные
частью третьей
настоящей статьи,
совершенные
повторно в
течение года
после наложения
административного
взыскания
индивидуаль-
ный пред-
приниматель
и должност-
ное лицо
50 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
или неком-
мерческими организация-
ми
250 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
750 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"

207
Салық салу объектілерін жасыру
жеке тұлғалар
5-10 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
лауазымды тұлғалар
20-50 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
жасырылған салық салына
тын объекті бойынша төленуге тиісті салық және басқа да
міндетті төлемдер сомаларынан 150%
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.2
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап жасалған сол әрекет
жеке тұлғалар
10-20 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
лауазымды тұлға
50-70 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
жеке кәсіпкер және заңды тұлға
жасырылған салық салынатын объекті бойынша төленуге тиісті салық және басқа да
міндетті төлемдер сомаларынан 200%
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
208
Кіріс, шығыс және салық салу объектілері есебінің ережелерін бұзу
б.1
Осы баптың үшінші бөлігінде көзделген жағдайлардан басқа, кіріс, шығыс және салық салу объектілері есебінің салық төлеушіде болмауы
немесе оны ҚР
заңнамасында
белгіленген
тәртіпті бұза
отырып енгізу
лауазымды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер
25 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
шағын не орта кәсіпкерліктің не коммерциялық емес ұйымдардың субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Есепке алынбаған тауарлардың құнынан 5%
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Есепке алынбаған тауарлардың құнынан 10%
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.2
Осы баптың бірінші бөлігінде
көзделген
әкімшілік жаза
қолданылғаннан
кейінгі жылдың
ішінде қайталап
жасалған сол
әрекет
лауазымды
тұлғалар
және жеке
кәсіпкерлер
35 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
шағын не орта кәсіпкерліктің не коммерциялық емес ұйымдардың субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Есепке алынбаған тауарлардың құнынан 10%
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Есепке алынбаған тауарлардың құнынан 20%
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.3
Есеп құжаттама-
сында тауарларды (жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
есепке алу және өткізу бойынша операциялардың көрсетілмеуі
шағын не орта кәсіпкерліктің  субъектілері болып табылатын  жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
5% Есепке алынбаған тауарлардың құнынан
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық органдарына
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Есепке алынбаған тауарлардың құнынан 10%
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
208-1
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің есептелген (қоса есептелген) сомаларын төлеуден жалтару
жеке тұлғалар
15 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына
"204101"
салық орган-
дарына
лауазымды тұлға ұйым
немесе жеке кәсіпкер
35 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің  субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Жүргізілген есептер сомаларынан 30%
әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер кодына
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Жүргізілген есептер сомаларынан 50%
әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер кодына

207
Сокрытие объектов налогообложения
ч.1
Сокрытие
налогоплательщиком
объектов
налогообложения
должностные
лица
20 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
физических
лиц, индиви-
дуальных
предпринима-
телей и
юридических
лиц
150 % от
суммы
налогов
и других
обяза-
тельных
платежей,
подлежа-
щих упла-
те
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.2
Действия,
предусмотренные
частью первой
настоящей статьи,
совершенные
повторно в
течение года
после наложения
административного
взыскания
должностное
лицо
50 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
физических
лиц, инди-
видуальных
предпринима-
телей и
юридических
лиц
200 % от
суммы
налогов
и других
обяза-
тельных
платежей,
подлежа-
щих
уплате по
сокрытому
объекту
налого-
обложения
на код
адм.
штрафа
"204101"
208
Нарушение правил учета доходов, расходов и объектов
налогообложения
ч.1
Отсутствие у
налогоплательщика
учета доходов,
расходов и
объектов налого-
обложения или
ведение его с
нарушением
установленного
законодательством
РК порядка, кроме
случая, предусмо-
тренного частью
третьей настоящей
статьи
должностные
лица и инди-
видуальные
предпринима-
тели
25 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
или неко-
ммерческими
организаци-
ями
5 % от
стоимости
неучтен-
ных
товаров
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
10 % от
стоимости
неучтен-
ных
товаров
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.2
Действия,
предусмотренные
частью первой
настоящей статьи,
совершенные в
течение года
после наложения
административного
взыскания
должностные
лица и
индивидуаль-
ные пред-
приниматели
35 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
или неко-
ммерческими
организаци-
ями
10 % от
стоимости
неучтен-
ных
товаров
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринима-
тельства
20 % от
стоимости
неучтен-
ных
товаров
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.3
Неотражение в
учетной
документации
операций по учету
и реализации
товаров (работ,
услуг)
индивидуаль-
ые предпри-
нимаели и
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
5 % от
стоимости
неучтен-
ных
товаров
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
10 % от
стоимости
неучтен-
ных
товаров
на код
адм.
штрафа
"204101"
208
-1
Уклонение от
уплаты
начисленных
(доначисленных)
сумм налогов и
других
обязательных
платежей в
бюджет
физические
лица
15 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
должностное
лицо и
индивидуаль-
ный предпри-
ниматель
35 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
30 % от
суммы
произве-
денных
расчетов
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
50 % от
суммы
произве-
денных
расчетов
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения

209
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдер сомаларын төмендету
б.1
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер сомаларын төмендету
жеке тұлғалар
10 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
лауазымды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер
50 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің не коммерциялық емес ұйымдардың субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Салық және бюджетке төленетін басқа да
мінд. төлемдердің қоса есептелген сомасынан 30%
әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер кодына
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Салық және бюджетке төленетін басқа да
мінд. төлемдердің қоса есептелген сомасынан 50%
әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер кодына
б.2
Корпорациялық табыс салығын немесе жеке табыс салығын салудың мақсаттары үшін декларацияда залал сомасының өсуі
шағын не орта кәсіпкерліктің не коммерциялық емес ұйымдардың субъектілері болып
табылатын  жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
Декларацияда көтеріңкі залал
сомасынан есептелген корпорациялық табыс салығы немесе жеке табыс салығының
сомасынан 30%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер кодына
салық органдарына
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Декларацияда көтеріңкі залал
сомасынан есептелген корпорациялық табыс салығы 10%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер кодына
б.3
Салық төлеушілер.
дің бюджетке
төленетін
ағымдағы
төлемдердің
сомасын кемітуі
шағын не орта кәсіпкерліктің не коммерциялық емес ұйымдардың субъектілері болып табылатын жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
Ағымдағы төлемдердің кемітілген сомасынан 30%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберіл
ген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер кодына
салық органдарына
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Ағымдағы төлемдердің кемітілген сомасынан 50%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберіл
ген тиісті
салық және
бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер кодына
б.4
Салық кезеңі ішінде он проценттен артық көлемде төленген аванстық төлем-
дер сомасынан салық кезеңі үшін нақты есептелген корпорациялық табыс салығы немесе жеке табыс салығы сомасының асып түсуі
жеке кәсіпкерлер және
заңды
тұлғалар
70% нақты салықтың артуынан
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер кодына
салық орган-
дарына
б.6
Бюджетпен патент негізінде есеп айырысатын ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруші заңды тұлғаның патент құнына енетін салықтар сомасын төмендетуі
заңды тұлғалар
Патент құнын есептеу кезінде азайтуды ескерусіз төмендетілген салықтар сомасына 50%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер кодына
салық органдарына

209
Занижение сумм налогов и других обязательных
платежей в бюджет
ч.1
Занижение сумм налогов и других обязательных платежей в декларации
физические
лица
10 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
должностные
лица и
индивидуаль-
ные пред-
приниматели
50 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
или неко-
ммерческими
организаци-
ями
30 % от
доначис-
ленной
суммы
налогов
и др.
обяз.
платежей
в бюджет
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
50 % от
доначис-
ленной
суммы
налогов
и др.
обяз.
платежей
в бюджет
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
ч.2
Завышение суммы
убытка в
декларации для
целей обложения
корпоративного
подоходного
налога или
индивидуального
подоходного налога
индивидуаль-
ные пред-
приниматели
и юридичес-
кие лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
или неко-
ммерческими организаци-
ями
30 % от
суммы
корпорат.
под.
налога
или
индивид.
под.
налога,
исчислен-
ного от
суммы
убытка,
завышен-
ной в де-
кларации
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
налого-
вые
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
50 % от
суммы
корпорат.
под.
налога
или
индивид.
под.
налога,
исчислен-
ного от
суммы
убытка,
завышен-
ной в де-
кларации
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
ч.3
Занижение
налогоплательщиком
сумм текущих
платежей в бюджет
индивидуаль-
ные пред-
приниматели
и юридичес-
кие лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства или
некоммерчес-
кими орга-
низациями
30 % от
занижен-
ной суммы
текущих
платежей
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
налого-
вые
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
50 % от
занижен-
ной суммы
текущих
платежей
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
ч.4
Превышение суммы
фактически исчис-
ленного корпора-
тивного подоходно-
го налога или
индивидуального
подоходного налога
за налоговый
период над суммой
исчисленных
авансовых платежей
в течение налого-
вого периода в
размере более
двадцати процентов
индивидуаль-
ные пред-
приниматели
и юридичес-
кие лица
40 % от
суммы
превыше-
ния
фактичес-
кого
налога
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
налого-
вые
органы
ч.6
Занижение сумм
налогов, входящих
в расчет стоимости
патента, юридичес-
ким лицом-произво-
дителем сельско-
хозяйственной
продукции,
производящим
расчеты с
бюджетом на
основе патента
юридические
лица
30 % от
занижен-
ной суммы
налогов
без
уменьше-
ния при
расчете
стоимости
патента
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
налого-
вые
органы

210
Салық агентінің және өзге де уәкілетті органдардың (ұйымдардың) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді ұстау және (немесе) аудару бойынша міндеттемелерді орындамауы
б.1
Салық заңнама-
сына сәйкес бюджетке ұстауға және аударуға жататын салық және бюджетке төленетін басқа
да міндетті
төлемдердің сомасын салық агенттерінің және өзге де уәкілетті органдардың (ұйымдардың) ұстамауы немесе толық ұстамау
лауазымды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер және  шағын не орта кәсіпкерліктің не коммерциялық емес ұйымдардың субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Салық және бюджетке төленетін
басқа да
міндетті төлемд. ұсталынбаған сомасынан 30%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және
бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер кодына
салық орган-
дарына
ірі кәсіпкерліктің субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
cалық және бюджетке төленетін
басқа да
міндетті төлемдердің ұсталынбаған сомасынан 50%
б.2
Салық заңнамасына сәйкес бюджетке ұстауға және аударуға жататын салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің  сомасын салық агенттерінің
және өзге де уәкілетті органдардың (ұйымдардың) аудармауы немесе толық аудармауы
лауазымды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер және  шағын не орта кәсіпкерліктің немесе коммерциялық емес ұйымдардың субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
Салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемд. аударылмаған сомасынан 30%
әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және
бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер кодына
салық орган-
дарына
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
cалық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдердің  аударылмағансомасынан 50%
әкімш. айыппұл кодына "204101"
211
Жалған шот-фактураның көшірмесі
жеке кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
35 АЕК
әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және
бюджетке
төленетін
басқа да
міндетті
төлемдер кодына
салық орган-
дарына
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Шот-фактураға қосылған ҚҚС сомасынан 125%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және
бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер кодына
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Шот-фактураға қосылған ҚҚС сомасынан 125%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және
бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер кодына
212
Базар аумағына жіберу тәртібін бұзу
лауазымды тұлғалары
базар әкімшілігі
15 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
б.2
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап жасалған сол әрекет
базар әкімшілігінің лауазымды тұлғалары
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына

210
Невыполнение налоговым агентом и иными уполномоченными
органами (организациями) обязанности по удержанию и (или)
перечислению налогов других обязательных платежей
ч.1
Неудержание или
неполное удержание
налоговыми
агентами и иными
уполномоченными
органами
(организациями)
сумм налогов и
других обязатель-
ных платежей,
подлежащих
удержанию и
перечислению в
бюджет в соответ-
ствии с налоговым
законодательством
должностные
лица,
индивидуаль-
ные пред-
приниматели
и юридичес-
кие лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства или
некоммерчес-
кими органи-
зациями
30 % от
неудер-
жанной
суммы
налогов
и других
обяз.
платежей
в бюджет
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
налого-
вые
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
50 % от
неудер-
жанной
суммы
налогов
и других
обяз.
платежей
в бюджет
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.2
Неперечисление
или неполное
перечисление
налоговыми
агентами и иными
уполномоченными
органами
(организациями),
определенными
налоговым
законодательством,
удержанных сумм
налогов и других
обязательных
платежей в
бюджет, подлежащих
перечислению в
бюджет в
соответствии с
налоговым
законодательством
должностные
лица,
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели и
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства или
некоммерчес-
кими органи-
зациями
30 % от
непере-
численной
суммы
налогов
и других
обяз.
платежей
в бюджет
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
налого-
вые
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
50 % от
непере-
численной
суммы
налогов
и других
обяз.
платежей
в бюджет
на код
адм.
штрафа
"204101"
211
Выписка фиктивного счета-фактуры
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели и
должностные
лица
35 МРП
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
налого-
вые
органы
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
125 % от
суммы
НДС,
включен-
ной в
счет
фактуру
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
200 % от
суммы
НДС,
включен-
ной в
счет
фактуру
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в
бюджет,
по кот.
допущены
админ.
правона-
рушения
212
Нарушение порядка допуска на территорию рынка
ч.1
Нарушение порядка
допуска на
территорию рынка
должностные
лица админи-
страции
рынка
15 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
ч.2
Деяния, преду-
смотренные частью
первой настоящей
статьи, совершен-
ные повторно в
течение года
после наложения
административного
взыскания
должностные
лица админи-
страции
рынка
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы

213
Акцизделетін тауарларды және мұнай өнімдерін әкелу, тасымалдау, өндіру, декларациялау, сақтау мен өткізу
ережелерін,
сондай-ақ мұнай
өнімдеріне ілеспе
жүк құжаттарын ресімдеу  ережелерін бұзу
жеке тұлғалар
10-20 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
сот орган-
дарына
жеке кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
20-40 АЕК дейін
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
акцизделетін тауарларды тәркілей отырып 50-100-ге дейінгі АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
акцизделетін тауарларды тәркілей отырып 100-200-ге дейінгі АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.2
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап
жасалған сол әрекет
жеке тұлғалар
30-50 дейінгі АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
сот орган-
дарына
жеке кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
50-80 дейінгі АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
акцизделетін тауарларды тәркілей отырып 250-350-ге дейінгі АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
акцизделетін тауарларды тәркілей отырып 500-1000-ге дейінгі АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
214
Таңбалау тәртібі мен ережелерін бұзу
жеке тұлғалар
10-30 дейінгі АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
сот орган-
дарына
жеке кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
20-40 дейінгі АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
таңбалау тәртібі мен ережелерін бұза отырып,
таңбаланған
тауарларды
тәркілеу мен 100-300
-ге дейінгі АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
таңбалау тәртібі мен ережелерін бұза отырып,
таңбаланған тауарларды тәркілеу мен 300-500
-ге дейінгі АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
215
Фискальды жады бар бақылау-касса машиналарын қолдану
тәртібін бұзу
б.1
Фискальдық жады бар бақылау-
касса машиналарын
қолданбастан тауарларды сату
немесе қызмет
көрсету арқылы
болмаса бұзылған,
салық органда.
рында тіркелмеген
машиналарды қолданумен не фискальды режимде емес фискальды
жады бар бақылау-касса машиналарын қолданумен фискальды
жады бар бақылау-касса машиналарын қолданудың тәртібін бұзу
жеке кәсіпкерлер және
лауазымды тұлғалар
15 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
б.2
Салық төлеушінің фискальды жады бар бақылау-касса машиналарын қолдану кезінде сатып алушыға чек бермеуі болмаса тауарға
(жұмысқа, қызмет
көрсетуге) төленгеннен аз немесе көп сомаға чек беру
жеке кәсіпкерлер
және
лауазымды тұлғалар
8 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
б.3
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жыл ішінде қайталап жасалған сол әрекет
жеке кәсіпкерлер
және
лауазымды тұлғалар
25 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына

213
Нарушение правил ввоза, транспортировки,
производства, декларирования, хранения и реализации
подакцизных товаров и нефтепродуктов, а также правил
оформления сопроводительных накладных на нефтепродукты
ч.1
Нарушение правил
ввоза,
транспортировки,
производства,
декларирования,
хранения и реали-
зации подакцизных
товаров и нефте-
продуктов, а также
правил оформления
сопроводительных
накладных на
нефтепродукты
физические
лица
от 10 до 20 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели и
должностные
лица
от 20 до 40 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
от 50 до
100 МРП
с конфис-
кацией
подакциз-
ных
товаров.
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 100
до 200
МРП с
конфиска-
цией под-
акцизных
товаров.
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.2
Деяние, предусмо-
тренное частью
первой настоящей
статьи, совершен-
ное повторно в
течение года
после наложения
административного
взыскания
физические
лица
от 30 до 50 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели и
должностные
лица
от 50 до 80 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица, явля-
ющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
от 250
до 350
МРП с
конфиска-
цией под-
акцизных
товаров.
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 500
до 1000
МРП с
конфиска-
цией под-
акцизных
товаров.
на код
адм.
штрафа
"204101"
214
Нарушение
порядка и правил
маркировки
физические
лица
от 10 до 30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели и
должностные
лица
от 20 до
40 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
от 100
до 300
МРП с
конфиска-
цией
товаров,
маркиро-
ванных с
наруше-
нием
порядка
и правил
маркиров-
ки
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 300
до 500
МРП с
конфиска-
цией
товаров,
маркиро-
ванных с
наруше-
нием
порядка
и правил
маркиров-
ки
на код
адм.
штрафа
"204101"
215
Нарушение порядка применения контрольно-кассовых
машин с фискальной памятью
ч.1
Нарушение порядка
применения
контрольно-
кассовых машин с
фискальной памятью
путем продажи
товаров или
оказания услуг
без применения
контрольно-
кассовых машин с
фискальной памятью
либо с применением
неисправной, не
зарегистрированной
в налоговых
органах машины,
либо с применением
контрольно-
кассовой машины с
фискальной памятью
в нефискальном
режиме
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели и
должностные
лица
15 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
ч.2
Невыдача
налогоплательщиком
при применении
контрольно-
кассовых машин с
фискальной
памятью кассового
чека покупателю
либо выдача чека
на сумму меньше
или больше
уплаченную за
товар (работу,
услугу)
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели и
должностные
лица
8 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
ч.3
Действия,
предусмотренные
частями первой
или второй
настоящей статьи,
совершенные
повторно в
течение года
после наложения
административного
взыскания
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели и
должностные
лица
25 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы

216
Банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін, қор биржаларын жүзеге асыратын
басқа да ұйымдардың лауазымды тұлғаларының салық заңнамасында көзделген міндеттемелерді орындамауы
лауазымды тұлғалар
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
б.2
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жыл ішінде қайталап
жасалған сол әрекет
лауазымды тұлғалар
60 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
217
Банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың салық заңнамасында белгіленген міндеттемелерді орындамауы
б.1
Банктер мен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардың салық заңнамасында белгіленген міндеттемелерді орындамауы
заңды тұлғалар
Салық төлеу-
шілердің банк шоттарынан жүзеге асырылған шығыс операцияларының сомасына 5%
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
б.2
Банктер мен банктік операциялардың жекелеген түр-
лерін жүзеге асыратын ұйымдардың шартты банктік салымдар туралы
шарт бойынша орналастырылған салық және бюджетке төле-
нетін басқа да міндетті төлем-
дер сомасын аудармау немесе
уақытылы аудармау
заңды тұлғалар
Банктік салымда орналас-
тырылған салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдерді аудармау немесе уақтылы аудармау сомасынан 50%
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
218
Банктік операциялар туралы қасақана
жалған мәліметтер
беру
лауазымды тұлғалар
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
219
Салық органдары қызметі мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптарын орындамау
б.1
Салық органдары қызметі мен олардың лауазымды
тұлғаларының
заңды талаптарын
орындамау
жеке тұлғалар
8 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
лауазымды тұлғалар
15 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.2
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жыл ішінде қайталап
жасалған сол әрекет
жеке тұлғалар
15 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық орган-
дарына
лауазымды тұлға
30 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
б.3
Кәсіпкерлік қызметі үшін салық төлеуші пайдаланатын аумаққа немесе үй-жайға (тұрғын
үй-жайлардан басқа) салық тексеруін жүргізген салық
қызметі органы лауазымды тұлғасының мүмкіндігіне заңсыз кедергі жасау
жеке кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
45 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық органдарына
б.4
Осы баптың бірінші бөлігінде
көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап жасалған сол әрекет
лауазымды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер
60 АЕК
әкімш.
айыппұл кодына "204101"
салық органдарына
357-1
Тиісті тіркеусіз немесе лицензиясыз, біліктілік аттестатының (куәліктің) арнайы рұқсатынсыз кәсіпкерлік немесе өзге қызметпен айналысу, сондай-ақ әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру
б.1
Тиісті тіркеусіз немесе лицензиясыз,
біліктілік аттестатының (куәліктің) арнайы рұқсатынсыз кәсіпкерлік немесе өзге қызметпен айналысу, сондай-ақ әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру, егер жасалған әрекеттерде қылмыстық жазаланатын әрекет белгiлерi болмаса
жеке тұлғалар
20 АЕК
әкімш. айыппұл кодына»"204101"
салық органдарына
лауазымды тұлғалар, шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар

216
Неисполнение обязанностей, предусмотренных налоговым
законодательством, должностными лицами банков и
других организаций, осуществляющих отдельные виды
банковских операций, фондовых бирж
ч.1
Неисполнение
обязанностей,
предусмотренных
налоговым
законодательством,
должностными
лицами банков и
других
организаций,
осуществляющих
отдельные виды
банковских
операций,
фондовых бирж
должностные
лица
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
ч.2
Действия,
предусмотренные
частью первой
настоящей статьи,
совершенные
повторно в
течение года
после наложения
административного
взыскания
должностные
лица
60 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
217
Неисполнение банками и организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских операций, обязанностей,
установленных налоговым законодательством
ч.1
Неисполнение
банками и
организациями,
осуществляющими
отдельные виды
банковских
операций,
обязанностей,
установленных
налоговым
законодательством
юридические
лица
5 % от
суммы
совершен-
ных
расходных
операций
по бан-
ковским
счетам
налого-
пл-ков
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
ч.2
Неперечисление
или несвоевремен-
ное перечисление
банками и
организациями,
осуществляющими
отдельные виды
банковских
операций, сумм
налогов и других
обязательных
платежей в бюджет,
размещенных по
договорам об
условном
банковском вкладе
юридические лица
50 % от
суммы
непереч.
или
несвое-
временно
переч.
налога и
др. обяз.
платежа
в бюджет,
размещен-
ного на
банков-
ском
вкладе
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
218
Представление
заведомо ложных
сведений о
банковских
операциях
должностные
лица
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
219
Невыполнение законных требований органов налоговой
службы и их должностных лиц
ч.1
Невыполнение
налогоплательщиком
законных
требований органов
налоговой службы
и их должностных
лиц
физические
лица
8 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
должностные
лица
15 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.2
Действия,
предусмотренные
частью первой
настоящей статьи,
совершенные
повторно в
течение года
после наложения
административного
взыскания
физические
лица
15 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
должностное
лицо
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.3
Незаконное
воспрепятствование
доступу должност-
ного лица органа
налоговой службы,
проводящего
налоговую
проверку, на
территорию или в
помещение,
используемые
налогоплательщиком
(кроме жилых
помещений) для
предприниматель-
ской деятельности
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели и
должностные
лица
45 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
ч.4
Действия,
предусмотренные
частью первой
настоящей статьи,
совершенные
повторно в
течение года
после наложения
административного
взыскания
должностные лица и инди-
видуальные предпринима-
тели
60 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
357
-1
Занятие предпринимательской или иной деятельностью,
а также осуществление действий (операций) без
соответствующей регистрации или без лицензии,
специального разрешения, квалификационного
аттестата (свидетельства)
ч.1
Занятие предприни-
мательской или
иной деятельнос-
тью, а также
осуществление
действий
(операций) без
регистрации или
без лицензии,
специального
разрешения,
квалификационного
аттестата
(свидетельства),
в случаях, когда
разрешение,
лицензия, квалифи-
кационный аттестат
(свидетельство)
обязательны, если
эти деяния не
содержат признаков
уголовно наказуе-
мого деяния
физические
лица
20 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
должностные
лица, инди-
видуальные
предпринима-
тели и
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства

30-40 дейінгі АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"»
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
100-200 дейінгі АЕК
әкімш. айыппұл кодына "204101"
б.2
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап жасалған сол әрекет
жеке тұлғалар
50 АЕК
әкімш. айыппұл кодына "204101"
салық органдарына
лауазымды тұлғалар, шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
50-100 дейінгі АЕК
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
300-700 дейінгі АЕК
357-2
Лицензиялау ережелері мен нормаларын бұзу
б.1
Заңмен белгіленген лицензиялау ережелері мен нормаларын бұзу, оның ішінде лицензияланатын қызмет түрлеріне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкеспеу
жеке тұлғалар
10-20 дейінгі АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
салық органдарына
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар
50-100 дейінгі АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
100-200 дейінгі АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
б.2
Лицензияның қолданысын тоқтата тұру мерзімінің өтуі бойынша әкімшілік
жауаптылыққа тартуға әкеп соқтырған лицензия ережелері мен
нормаларын бұзушылықтарды жоймау
жеке тұлғалар
10-20 дейінгі АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
шағын не орта кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар
100-150 дейінгі АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
ірі кәсіпкерліктің субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
200-300 дейінгі АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
358
Жергілікті атқарушы органдардың және өзге уәкілетті
органдардың салық заңнамасымен белгіленген міндеттерін
орындамауы
б.1
Салық заңнамасына сәйкес осы бөлікте көрсетілген органдармен бюджетке аударылуға тиіс салық және бюджетке төленетін міндетті төлемдер сомасын жергілікті атқарушы органдармен немесе уәкілетті органдармен аударылмауы, уақтылы немесе толық аударылмауы
лауазымды тұлға
30 АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"»
салық орган-
дарына
б.2
Салық қызметі органдарына ұсынуға салық заңнамасымен айқындалған мәліметтерді  жергілікті атқарушы органдар мен уәкілетті органдардың бермеуі, уақтылы, дұрыс немесе толық бермеуі
лауазымды тұлға
30 АЕК
әкімш. айыппұл кодына»
"204101"
салық орган-
дарына
б.3
Жергілікті атқарушы органдардың немесе уәкілетті органдардың біржолғы талондар бермеу және (немесе) белгіленген құнынан төмен беруі, ал біржолғы талон беру бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға көрсетілетін салық заңнамаларының талаптарын сақтамаумен тең
лауазымды тұлға
30 АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
салық орган-
дары
б.4
Осы баптың бірінші, екінші және үшінші бөліктерінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап жасалған сол әрекет
лауазымды тұлға
60 АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
салық орган-
дары
359
Салық құпияларын құрайтын мәліметтерді жариялау
лауазымды тұлға
20-40 АЕК дейін
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
салық орган-
дарына

от 30 до 40 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 100 до 200 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.2
Действия,
предусмотренные
частью первой
настоящей статьи,
совершенные
повторно в
течение года
после наложения
административного
взыскания
физические
лица
50 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
должностные
лица, инди-
видуальные
предпринима-
тели и
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
от 50 до 100 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 300 до 700 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
357
-2
Нарушение правил и норм лицензирования
ч.1
Нарушение
установленных
законодательством
лицензионных
правил и норм, в
том числе
несоответствие
квалификационным
требованиям,
предъявляемым к
лицензируемым
видам деятельности
физические
лица
от 10 до
20 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели и
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
от 50 до
100 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 100
до 200
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.2
Неустранение
нарушений
лицензионных
правил и норм,
повлекших
привлечение к
административной
ответственности,
по истечении
срока
приостановления
действия лицензии
физические
лица
от 20 до
40 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
индивидуаль-
ные предпри-
ниматели и
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
малого или
среднего
предпринима-
тельства
от 100
до 150
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридические
лица,
являющиеся
субъектами
крупного
предпринима-
тельства
от 200
до 300
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
358
Невыполнение местными исполнительными органами и иными
уполномоченными органами обязанностей, установленных
налоговым законодательством
ч.1
Неперечисление,
несвоевременное
или неполное
перечисление
местными
исполнительными
органами или
уполномоченными
органами сумм
налогов и других
обязательных
платежей в
бюджет, подлежащих
перечислению в
бюджет в
соответствии с
налоговым
законодательством
органами,
указанными в
настоящей части
должностное
лицо
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
ч.2
Непредставление,
несвоевременное,
недостоверное или
неполное
представление
местными
исполнительными
органами и иными
уполномоченными
органами сведений,
определенных
налоговым
законодательством
для представления
органам налоговой
службы
должностное
лицо
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
ч.3
Невыдача и (или)
выдача разовых
талонов ниже
установленной
стоимости
местными
исполнительными
органами или
уполномоченными
органами, а равно
несоблюдение
требований
налогового
законодательства,
предъявляемых к
организации работы
по выдаче разовых
талонов
должностное
лицо
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
ч.4
Действия,
предусмотренные
частями первой,
второй и третьей
настоящей статьи,
совершенные
повторно в
течение года
после наложения
административного
взыскания
должностное
лицо
60 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
358
-1
Нарушение правил учета и дальнейшего использования
имущества, поступившего в собственность государства
по отдельным основаниям, в случаях, предусмотренных
законодательными актами
ч.1
Неполная и (или)
несвоевременная
передача в
уполномоченный
орган имущества,
поступившего в
собственность
государства по
отдельным
основаниям, в случаях,
предусмотренных
законодательными
актами
физических
лиц
8 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
должностных
лиц
15 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
юридических
лиц
45 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.2
Несоблюдение
порядка учета,
хранения, оценки
и реализации
имущества,
поступившего в
собственность
государства по
отдельным
основаниям, в
случаях,
предусмотренных
законодательными
актами, а также
несвоевременное
перечисление в
государственный
бюджет сумм от
реализации такого
имущества
должностных лиц
15 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
юридических лиц
45 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
359
Разглашение
сведений,
составляющих
налоговую тайну
должностное
лицо
от 20 до
40 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы

360
Мемлекетке уәкілетті органдардың (ұйымдардың) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді өндіріп алмастан, осындай төлемді растайтын құжаттарды алмауға тең айқындалған іс-әрекеттерді жүзеге асыру
б.1
Мемлекетпен уәкілеттен.
дірілген
органдардың (ұйымдардың) салық және бюджетке төленетін міндетті
төлемдерді өндіріп алмастан Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген заңды мәні бар әрекеттерді жүзеге асыруы
лауазымды тұлға
30 АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
салық орган-
дарына
б.2
Мемлекетпен уәкілеттендірілген органдардың (ұйымдардың) растайтын құжатты алуы заңнама актілерімен көзделген жағдайларда,  салық және бюджетке төле-
нетін міндетті төлемдерді растайтын құжатты алмас-
тан, Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген заңды мәні бар әрекеттерді жүзеге асыруы
лауазымды тұлға
30 АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
салық орган-
дарына
б.3
Осы баптың екінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап
жасалған сол әрекет
лауазымды тұлға
70 АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
салық орган-
дарына
361
Салық есебіне қоюдан бас тарту немесе салық есебіне қоюдың мерзімін бұзу
б.1
Қосылған құн салығын төлеуші
ретінде салық төлеушіні тіркеу есебіне немесе салық төлеушіні есепке қоюдан бас тарту ал салық заңнамасымен белгіленген мұндай тіркеу (есеп) мерзімін
салық органының
лауазымды тұлғасының бұзуымен тең
лауазымды тұлға
10-20 АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
сот орган-
дарына
б.2
Осы баптың екінші  бөлігінде
көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап
жасалған сол әрекет
лауазымды тұлға
20-40 АЕК дейін
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
сот органдарына
374
Қоғамдық бiрлестiктер туралы заңдарды бұзу
б.5
Шетелдiк заңды тұлғалардың және халықаралық ұйымдардың, шет ел қатысатын заңды тұлғалардың,
мемлекеттік органдар мен ұйымдардың, дiни бiрлестіктердiң, қайырымдылық ұйымдарының саяси партияларды
қаржыландыруы
лауазымды адамдарға
заңсыз қайырымдылықтар тәркілене
отырып 400 АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
сот органдары
шетелдiк заңды тұлғаларға
заңсыз қайырымдылықтар тәркілене отырып 2000 АЕК
әкімш. айыппұл кодына»
"204101"
б.6
Шетелдiктердің және азаматтығы жоқ адамдардың саяси партияларды
қаржыландыруы
шетелдiк заңды тұлғаларға
заңсыз қайырымдылықтар тәркілене және Қазақстан Республикасының шегінен
әкімшілік жолмен шығарып жібере отырып 200 АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
б.8
Саяси партиялардың қаржылық қызметi туралы жылдық есептіктi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген мерзiм мен көлемде жарияламау
лауазымды адамдарға
саяси партияның қызметiн алты айға дейінгі мерзiмге тоқтата отырып 100-ден 200 дейiнгi АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
б.9
Саяси партияның, оның құрылымдық бөлiмшелерiнің (филиалдары мен өкiлдiктерiнiң) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда қызметтi қайта тiркеусiз жүзеге асыруы
лауазымды адамдарға
саяси партияның қызметiне тыйым сала  отырып 100-ден 200 дейiнгi АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"

360
Осуществление органами (организациями), уполномоченными
государством, определенных действии без взимания налогов
и других обязательных платежей в бюджет, а равно без
получения документов, подтверждающих такую уплату
ч.1
Осуществление
органами
(организациями),
уполномоченными
государством,
юридически
значимых действий,
предусмотренных
законодательством
Республики
Казахстан, без
взимания налогов
и других
обязательных
платежей в бюджет
должностное
лицо
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
ч.2
Осуществление
органами
(организациями),
уполномоченными
государством,
юридически
значимых действий,
предусмотренных
законодательством
Республики
Казахстан, без
получения
документа,
подтверждающего
уплату налогов и
других
обязательных
платежей в бюджет,
в случаях, когда
получение
подтверждающего
документа
предусмотрено
законодательными
актами.
должностное
лицо
30 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
ч.3
Действия,
предусмотренные
частями первой и
второй настоящей
статьи, совершен-
ные повторно в
течение года после
наложения админис-
тративного
взыскания
должностное
лицо
70 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
налого-
вые
органы
361
Отказ в постановке на налоговый учет или нарушение
сроков постановки на налоговый учет
ч.1
Отказ в постановке
налогоплательщика
на регистрационный
учет или на учет
налогоплательщика
в качестве
плательщика налога
на добавленную
стоимость, а
равно нарушение
должностным лицом
налогового органа
установленных
налоговым
законодательством
сроков такой
регистрации
(учета)
должностное
лицо
от 10 до
20 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
ч.2
Действия,
предусмотренные
частью первой
настоящей статьи,
совершенные
повторно в
течение года
после наложения
административного
взыскания
должностное лицо
от 20 до
40 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
374
Нарушение законодательства об общественных
объединениях
ч.5
Финансирование
политических
партий
иностранными
юридическими
лицами и
международными
организациями,
юридическими
лицами с
иностранным
участием,
государственными
органами и
организациями,
религиозными
объединениями,
благотворительными
организациями
должностных
лиц
400 МРП с конфис-
кацией
незакон-
ных
пожер-
твований
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
иностранных
юридических
лиц
2000 МРП
с конфис-
кацией
незакон-
ных
пожер-
твований
на код
адм.
штрафа
"204101"
ч.6
Финансирование
политических
партий
иностранцами и
лицами без
гражданства
иностранных
юридических
лиц
200 МРП
с конфис-
кацией
незакон-
ных
пожер-
твований
и админи-
стратив-
ным выд-
ворением
за преде-
лы Респу-
блики
Казахстан
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
ч.8
Неопубликование
годовой
отчетности о
финансовой
деятельности
политической
партии в сроки и
объеме,
установленных
законодательством
Республики
Казахстан
должностных
лиц
от 100
до 200
МРП с
приоста-
новлением
деятель-
ности
полити-
ческой
партии
на срок
до шести
месяцев
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
ч.9
Осуществление
деятельности
политической
партии, ее
структурных
подразделений
(филиалов и
представительств)
без перерегистра-
ции в случаях,
предусмотренных
законодательством
Республики
Казахстан
должностных
лиц
от 100
до 200
МРП с
запреще-
нием
деятель-
ности
полити-
ческой
партии
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы

532
Қаржы бақылауының шараларын бұзу
б.1
Мемлекеттік қызметке не мемлекеттік немесе оған теңестірілген функцияларды орындауға байланысты қызметке үміт-
керлер болып
табылатын тұлғалардың кіріс және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы заңнама-
да көзделген басқа да мәліметтер туралы декларацияны бермеуі немесе толық емес, сенімсіз беруі
жеке тұлға
50-100  дейінгі АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
сот органдарына
б.2
Мемлекеттік қызметпен айналысатын, сондай-ақ жағымсыз уәж бойынша мемлекеттік қызметтен босатылған тұлғалардың жыл сайын мемл.қызметтен босатылғаннан кейін үш жыл ішінде кіріс және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы заңнамада көзделген басқа да мәліметтер туралы декларацияны бермеуі немесе толық емес, сенімсіз беруі
жеке тұлға
50-100  дейінгі АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
сот органдарына
б.3
Осы баптың бірінші, екінші бөліктерінде көзделген әрекеттерді бірнеше рет жасау
жеке тұлға
100-200 дейінгі АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
сот органдарына
533
Мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілетті жеке
тұлғаларға немесе оларға теңестірілген тұлғаларға заңсыз материалдық сыйақылар беру
жеке тұлғалар
25-50 дейінгі АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
сот органдарына
534
Заңды тұлғаларға заңсыз материалдық сыйақылар беру
б.1
Заңды тұлғаларға мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілетті тұлғалардың немесе оларға теңестірілген тұлғалардың заңсыз материалдық сыйақылар, сыйлықтар, жеңілдіктер не егер әрекетте қылмыстық жазалау әреке-
тінің белгісі болмаса, қызмет
көрсетулер беруі
заңды тұлғалар
100-500 дейінгі АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
сот органдарына
535
Заңсыз кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру және мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарынан заңсыз кірістер
алу
лауазымды тұлға
50-100 дейінгі АЕК
әкімш. айыппұл кодына
"204101"
сот органдарына
"204101" коды - Орталық мемлекеттік органдардан, олардың
аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімақылар,
санкциялар өндіріп алулар

532
Нарушение мер финансового контроля
ч.1
Непредставление
или представление
неполных,
недостоверных
деклараций о
доходах, имуществе
и других сведений,
предусмотренных
законодательством
о борьбе с
коррупцией,
лицами,
являющимися
кандидатами на
государственную
должность либо на
должность,
связанную с
выполнением
государственных
или приравненных
к ним функций
физическое
лицо
от 50 до
100 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
ч.2
Непредставление
или представление
неполных,
недостоверных
деклараций о
доходах и других
сведений,
предусмотренных
законодательством
о борьбе с
коррупцией,
лицами,
занимающими
государственную
должность, а
также уволенными
с государственной
службы по
отрицательным
мотивам, ежегодно
в течение трех
лет после
увольнения с
государственной
службы
физическое
лицо
от 50 до
100 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
ч.3
Неоднократное
совершение
действий,
предусмотренных в
частях первой,
второй настоящей
статьи
физическое
лицо
от 100
до 200
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
533
Предоставление
незаконного
материального
вознаграждения
физическим
лицам,
уполномоченным
на выполнение
государственных
функций, или
лицам, прирав-
ненным к ним
физические
лица
от 25 до
50 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
534
Предоставление незаконного материального вознаграждения
юридическими лицами
ч.1
Предоставление
юридическими
лицами лицам,
уполномоченным на
выполнение
государственных
функций, или
лицам,
приравненным к
ним, незаконного
материального
вознаграждения,
подарков, льгот
либо услуг, если
в содеянном не
содержится
признаков
уголовно
наказуемого деяния
юридические
лица
от 100
до 500
МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
ч.2
Те же действия,
совершенные
повторно в
течение года
после наложения
взыскания,
предусмотренного
частью первой
настоящей статьи
юридические
лица
влекут
запреще-
ние дея-
тельности
юридичес-
кого лица
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
535
Осуществление
незаконной
предприниматель-
ской деятельнос-
ти и получение
незаконных доходов
государственными
органами и
органами
местного
самоуправления
должностное
лицо
от 50 до
100 МРП
на код
адм.
штрафа
"204101"
судебные
органы
код "204101" - "Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые
центральными государственными органами, их территориальными подразделениями