Астана қаласының 2007 жылға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы Мәслихатының 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 304/40-ІІІ Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2007 жылғы 16 қаңтарда нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 455 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2008 жылғы 27 мамырдағы N 94/15-IV шешімімен
"Астана қаласының 2007 жылға арналған бюджеті туралы" мәслихат шешімінің жобасын Астана қаласы мәслихатының қарауына енгізу туралы" 2006 жылғы 12 қазандағы N 15-875қ Астана қаласы әкімдігінің қаулысын қарастырып, Астана қаласының мәслихаты  ШЕШТІ:
1. Астана қаласының 2007 жылға арналған бюджеті  1-қосымшаға  сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 193 988 070 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 55 907 029 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 1 856 402 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша - 19 236 757 мың теңге;
арнайы трансферттер түсімдері бойынша - 116 987 882 мың теңге;
2) шығындар - 195 100 704 мың теңге;
3) операциялық сальдо - (-1 112 634) мың теңге;
4) қаржылық активтер операциясы бойынша сальдо - 4 165 917 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 3 864 042 мың теңге;
5) бюджет профициті - (-5 278 551) мың теңге;
6) бюджет профицитін қолдану - 5 278 551 мың теңге;
7) қарыздардың түсуі - 7 170 300 мың теңге.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы Мәслихатының 2007 жылғы 9 ақпандағы  N 340/43-ІІІ , 2007 жылғы 14 маусымдағы  N 384/48-III , 2007.07.17. N  412/51-III  (ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді), 2007.10.17.  N 14/4-ІV  (ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес жергілікті бюджеттің кірісіне:
"Әлеуметтік салық" коды бойынша бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кіріс сыныптамасы - бұған дейін Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылған жарналар бойынша берешек, сондай-ақ, бұған дейін Жол қорына түскен автомобиль жолдарын қолданушылардың аударымы;
"Өндірушілер көтерме түрде іске асыратын меншікті өндірілген бензин (авиациялықтан басқа)" коды бойынша - бұған дейін Жол қорына түскен бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме түрде іске асыратын меншікті өндірілген дизельді отын" коды бойынша - бұған дейін Жол қорына түскен дизельді отыннан алынатын алым бойынша берешек жергілікті бюджеттің кірісіне енгізілетіні есепке алынсын;

О бюджете города Астаны на 2007 год
Решение маслихата города Астаны от 14 декабря 2006 года N 304/40-III. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны от 16 января 2007 года N 455. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 27 мая 2008 года N 94/15/IV
Рассмотрев постановление акимата города Астаны от 12 октября 2006 года N 15-875п "О внесении на рассмотрение маслихата города Астаны проекта решения маслихата "О бюджете города Астаны на 2007 год" маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 193 988 070 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 55 907 029 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1 856 402 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 19 236 757 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 116 987 882 тысяч тенге;
2) затраты - 195 100 704 тысячи тенге;
3) операционное сальдо - (- 1 112 634) тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 4 165 917 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 3 864 042 тысячи тенге;
5) профицит бюджета - (-5 278 551) тысяч тенге;
6) использование профицита бюджета - 5 277 367 тысяч тенге;
7) поступление займов - 7 170 300 тысяч тенге.
Cноска. Пункт с изменениями, внесенными решением маслихата г. Астаны от 9 февраля 2007 года N 340/43-III; решением маслихата г. Астаны от 14 июня 2007 года N 384/48-III; решением маслихата г. Астаны от 17 июля 2007 года N 412/51-III, решения Маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года  N 14/4-IV.
2. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год" в доход местного бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд;
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.

1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құрылған теріс сальдо жұмыс берушілердің қызметкерге уақытша еңбекке қабілетсіздігі бойынша төлеген жәрдемақыларының, бала туғанда, жерлеуге Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін соманың аталған қорға аударылған аударымның есептелген сомасынан артуы нәтижесінде ай сайын жалақы қорынан 3 пайыз мөлшерінде әлеуметтік салық төлемақысы есебінен есептелінеді.
3. Астана қаласының 2007 жылға арналған бюджетінде Астана қаласының бюджетінен республикалық бюджетке бюджеттік алымдар 10 610 874 мың теңге сомасында қарастырылғанын есепке алу керек.
4. "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы  Заңына  сәйкес 2007 жылдың 1 қаңтарынан:
1) еңбек ақысының ең төмен мөлшері - 9 752 теңге;
2) базалық зейнетақылық төлемдердің мөлшері - 3 000 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшері - 7 236 теңге;
4) жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді төлеу үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 092 теңге;
5) базалық әлеуметтік төлем мөлшерін есептеу үшін күнкөріс минимумының шамасы - 8 861 теңге;
6) әскери қызметкерлерге (шұғыл қызметтің әскери қызметшілерінен басқа), ішкі істер органдарының қызметкерлеріне, сондай-ақ Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының жедел-іздестіру, тергеу және қатардағы бөлімшелерінің, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің қылмыс-атқару жүйесінің органдары мен мекемелерінің, қаржы полициясының қызметкерлеріне тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызмет шығыстарын төлеу үшін ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3 430 теңге сомасында бекітілгенін есепке алу қажет.
5. Астана қаласының 2007 жылға арналған бюджетіне мемлекеттік қызметкерлердің, мемлекеттік қызметші болып табылмайтын мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбек ақыларын төлеуге 3 104 138 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылды.
6. Астана қаласының жергілікті атқарушы органдарының 2007 жылға арналған резерві 720 946 мың теңге мөлшерінде бекітілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органның кезек күттірмейтін мұқтаждарына арналған резерві 379 757 мың теңге;
табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві - 6 000 мың теңге.
соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органның резервісі есебінен жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау - 335 189 мың теңге.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы Мәслихатының 2007 жылғы 14 маусымдағы  N 384/48-III , 2007.07.17. N  412/51-III  (ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді), 2007.10.17.  N 14/4-ІV  (ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) шешімдерімен.

Отрицательное сальдо, образовавшееся, по состоянию на 31 декабря 1998 года, в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 3 процентов от фонда заработной платы.
3. Учесть, что в бюджете города Астаны на 2007 год предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета города Астаны в республиканский бюджет в сумме 10 610 874 тысячи тенге.
4. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год" с 1 января 2007 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы - 9 752 тенге;
2) размер базовой пенсионной выплаты - 3 000 тенге;
3) минимальный размер пенсии - 7 236 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 092 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 8 861 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудникам органов внутренних дел, а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов Государственной противопожарной службы, органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги - в сумме 3 430 тенге.
5. Бюджету города Астаны на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими и работникам казенных предприятий, в сумме 3 104 138 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2007 год в размере 720 946 тысяч тенге, в том числе:
резерв местного исполнительного органа на неотложные нужды - 379 757 тысяч тенге;
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера - 6 000 тысяч тенге;
выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа - 335 189 тысяч тенге.
Cноска. Пункт с изменениями, внесенными решением маслихата г. Астаны от 14 июня 2007 года N 384/48-III; решением маслихата г. Астаны от 17 июля 2007 года N 412/51-III, решения Маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года  N 14/4-IV.

7.  2-қосымшаға  сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік жобаларға бөлумен Астана қаласының 2007 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
8.  3-қосымшаға  сәйкес Астана қаласының 2007 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
9.  4-қосымшаға  сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2007 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10.  5-қосымшаға  сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2007 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Астана қаласы мәслихатының
хатшысы
КЕЛІСІЛДІ
Астана қаласының
Экономика және бюджеттік
жоспарлау департаментінің
(Э ж БЖД) директоры
Астана қаласының
Қаржы департаментінің (ҚД)
директоры
Астана қаласы мәслихатының

7. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2007 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2007 год, согласно приложению 3.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2007 год согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Астаны на 2007 год согласно приложению 5.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
Секретарь
маслихата города Астаны
СОГЛАСОВАНО
Директор
Департамента экономики и бюджетного
планирования города Астаны (ДЭ и БП)
Директор Департамента
финансов города Астаны (ДФ)
Утвержден
решением маслихата
города Астаны

368
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті (басқармасы)
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Қаржы департаменті (басқармасы)
012
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Астана қаласының мәслихат хатшысы
Астана қаласы мәслихатының
2006 жылғы 14 желтоқсандағы
N 304/40-ІІІ қаулысымен
бекітілді 3-қосымша
Астана қаласының 2007 жылға арналған бюджетін атқару
үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Дарынды балаларға мамандандырылған білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа алғашқы медициналық-санитарлық жәрдем көрсету
Халықты аурулардың жеке түрлері бойынша мамандандырылған тамақ өнімдерімен және дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
Астана қаласы мәслихатының
2006 жылғы 14 желтоқсандағы
N 304/40-III шешіміне
4-қосымша
Ескерту: 4-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы Мәслихатының 2007.10.17.  N 14/4-ІV   (ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді)   шешімімен.
2007 жылға арналған Астана қаласының "Алматы"
ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі
Функциалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
157 141
1
Мемлекеттік басқарудың жалпы функция-
ларын орындайтын өкілді, атқарушы және
басқа органдар
157 141

368
Департамент (Управление) пассажирского
транспорта и автомобильных дорог города
республиканского значения, столицы
002
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
9
Прочие
356
Департамент (Управление) финансов города
республиканского значения, столицы
012
Формирование или увеличение уставного
капитала юридических лиц
Секретарь маслихата города Астаны
Утвержден
решением маслихата
города Астаны
от 14 декабря 2006 года
N 304/40-III
Приложение 3
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2007 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях
образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными детского и лечебного
питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Секретарь маслихата города Астаны
Утвержден
решением маслихата
города Астаны
от 14 декабря 2006 года
N 304/40-III
Приложение 4
Сноска. Приложение 4 в редакции Решения Маслихата города Астаны от 9 февраля 2007 года N  340/43-III ; решения Маслихата города Астаны от 14 июня 2007 года  N 384/48-III; решения Маслихата города Астаны от 17 июля 2007 года  N 412/51-III ; решения Маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года  N 14/4-IV .
Перечень бюджетных программ района "Алматы"
города Астаны на 2007 год
Функциональная группа
Сумма,
тыс. тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
6
01
Государственные услуги
общего характера
157 141
1
Представительные,
исполнительные и другие
органы, выполняющие общие
функции государственного
управления
157 141