"Жастардың іс-тәжірибесін" ұйымдастыру Ережесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2004 жылғы 10 наурыздағы N А-3/71 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2006 жылғы 26 желтоқсандағы N А-11/486 қаулысы. Ақмола облысының әділет департаментінде 2007 жылғы 3 ақпанда N 3211 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2009 жылғы 4 маусымдағы № а-6/243 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2009 жылғы 4 маусымдағы № а-6/243 қаулысымен
" Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы заңдарына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жастардың іс-тәжірибесін" ұйымдастыру Ережесін  бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2004 жылғы 10 наурыздағы N№А-3/71 қаулысына (Ақмола облысының әділет департаментінде 2004 жылғы 23 наурызда N№2364 болып  тіркелген, 2004 жылғы 18 мамырда N№56 "Акмолинская  правда" газетінде жарияланған), Ақмола облысы  әкімдігінің 2006 жылғы 24 қаңтардағы N№А-1/43  қаулысымен енгізілген өзгерістер мен толықтырулар  есепке алына отырып (облыстық әділет департаментінде 2006 жылғы 21 ақпанда N№3180 болып тіркелген, 2006 жылғы 6 сәуірде N№37 "Акмолинская правда" газетінде  жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған қаулымен бекітілген "Жастардың  іс-тәжірибесін" ұйымдастыру Ережесінің (бұдан әрі- Ереже):
5-тармағы келесі мазмұндағы 4,5-тармақшалармен   толықтырылсын:
"4) "Жастар іс тәжірибесіне" қатысушы уәкілетті   органда жұмыссыз ретінде тіркелген, "Жастар іс тәжірибесінен" өтуге уәкілетті органмен осы Ереженің  3-қосымшасына сәйкес жеке еңбек шартын бекіткен жеке  тұлға;
5) жұмыс беруші - "Жастар іс тәжірибесін"»  ұйымдастыруға уәкілетті органмен осы Ереженің  1-қосымшасына сәйкес шарт бекіткен заңды немесе жеке  тұлға";
13-тармақ келесі мазмұндағы абзацпен  толықтырылсын:
"Уәкілетті орган жұмыссызбен осы Ереженің  3-қосымшасына сәйкес жеке еңбек шартын бекітеді";
14-тармақ келесі редакцияда берілсін:
"14. Жұмыссызды Жастар іс-тәжірибесінен өткізу  үшін Жұмыс беруші жұмыссызды Уәкілетті органмен  бекітілген шартта көрсетілген мерзімге "Жастар  іс-тәжірибесінен" өтуге»қабылдағаны туралы бұйрық шығарады. Жұмыс беруші Жастар іс-тәжірибесіне  қатысушыға білікті маман - тәлімгерді бекітеді";
15-тармақтағы "жеке еңбек шартының көшірмесін  және/немесе", "жасалған жұмыс актілері"»сөздері алынып  тасталсын;
18-тармақ келесі редакцияда берілсін:

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Акмолинской области от 10 марта 2004 года N А-3/71 "Об утверждении Правил по организации "Молодежной практики" в Акмолинской области
Постановление Акимата Акмолинской области от 26 декабря 2006 года N А-11/486. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 3 февраля 2007 года N 3211. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 4 июня 2009 года № а-6/243
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 04.06.2009 № а-6/243
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", "О занятости населения" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении Правил по организации "Молодежной практики" в Акмолинской области»от 10 марта 2004 года N А-3/71 (зарегистрированное в департаменте юстиции Акмолинской области 23 марта 2004 года N 2364, опубликованное в газете "Акмолинская правда" от 18 мая 2004 года N 56), с учетом изменений и дополнений, внесенных постановлением акимата Акмолинской области от 24 января 2006 года N А-1/43 (зарегистрированное в департаменте юстиции области 21 февраля 2006 года N 3180, опубликованное в газете "Акмолинская правда" от 6 апреля 2006 года N 37) следующие изменения и дополнения:
в Правилах по организации "Молодежной практики", утвержденных вышеуказанным постановлением (далее - Правила):
пункт 5 дополнить подпунктами 4 и 5 следующего содержания:
4) участник "Молодежной практики" - физическое лицо, зарегистрированное в уполномоченном органе в  качестве безработного, заключившее с уполномоченным органом индивидуальный трудовой договор на прохождение "Молодежной практики" в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам;
5) работодатель - юридическое либо физическое лицо, заключившее с уполномоченным органом договор на организацию "Молодежной практики" в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам;";
пункт 13 дополнить абзацем следующего содержания:
"Уполномоченный орган заключает с безработным индивидуальный трудовой договор, в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
14. При принятии решения о приеме безработного на Молодежную практику, Работодатель издает приказ о приеме безработного на "Молодежную практику" на срок, оговоренный договором с Уполномоченным органом. Работодатель закрепляет за участником Молодежной практики квалифицированного специалиста - наставника";
в пункте 15 слова "копию индивидуального трудового договора и/или", "акты выполненных работ" исключить;
пункт 18 изложить в следующей редакции:

"18. Уәкілетті орган, егер Жұмыс беруші тарапынан  осы Ережеге 1-қосымшаның 2-тармағының 2-тармақшасында  көзделген міндеттер орындалмаған болса, онымен бекіткен шартты бұзуға құқылы";
19-тармақтағы "еңбек шарты (контракт) бойынша"»   сөздері алынып тасталсын;
Ережеге 1-қосымшадағы:
2-тармақтың 2.2.1. - тармақшасындағы "саны  _______________" сөздері алынып тасталсын;
жазбаша
2-тармақтың 2.2.3.-тармақшасы келесі редакцияда  берілсін:
2.2.3. "Жастар іс-тәжірибесінің" мерзімі аяқталған соң "Жастар іс-тәжірибесіне" қатысушыға іс-тәжірибеден  өткені туралы сын-пікір (кепілдеме хат) жазып береді".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің  орынбасары Ғ.М.Бекмағамбетовке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында тіркеуден өткен сәттен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған  күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі

"18. Уполномоченный орган вправе расторгнуть договор с Работодателем в случае нарушения им обязанностей, предусмотренных подпунктом 2.2. пункта 2 приложения 1 к настоящим Правилам";
в пункте 19 слова "по трудовому договору (контракту)" исключить;
в приложении 1 к Правилам:
в подпункте 2.2.1. пункта 2 слова "в количестве ___________" исключить.                                   (прописью)
подпункт 2.2.3. пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2.2.3. По окончании срока "Молодежной практики" предоставить участнику "Молодежной практики" отзыв (рекомендательное письмо) о ее прохождении".
2. Контроль за исполнение настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бекмагамбетова Г.М.
3. Настоящее постановление вступает в силу с момента регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области