Көкшетау қаласының аумағында 2005-2007 жылдары Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрлысын дамыту мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру шегінде құрылған тұрғын үй сатып алу және сату типтік келісімшартын бекіту туралы
Көкшетау қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 26 маусымдағы N А-6/839 қаулысы. Көкшетау қаласының әділет басқармасында 2006 жылғы 5 шілдеде N 1-1-49 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облыс Көкшетау қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 23 қыркүйектегі № А-9/1810 қаулысмен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облыс Көкшетау қаласы әкімдігінің 2009.09.23 № А-9/1810 қаулысмен
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 маусымындағы N 1388 Жарлығымен бекітілген 2005-2007 жылдары Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамыту мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру мақсатына сәйкес қалалық әкімдігі  қаулы етеді:
1. 1, 2 қосымшаларға сәйкес Көкшетау қаласы аймағында Қазақстан Республикасында 2005-2007 жылдарға арналған тұрғын үй салуды дамыту мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру шеңберінде салынған тұрғын үйлерді сату-сатып алу типтік келісім шарттары бекітілсін.
2. Жоғарыда көрсетілген келісім-шарттарға қол қою құқығы "Көкшетау қаласының тұрғын үй-коммуналдық  шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығына жүктелсін.
3. Осы қаулы Көкшетау қаласының әділет Басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен соң күшіне енеді.
4. Осы қаулы ресми жарияланған уақыттан бастап қолданысқа енеді.
5. Осы қаулының орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
Қала әкімінің м.а.
2006 жылғы 26.06
N A-6/839 әкімдіктің қаулысына
1 қосымша
Қазақстан Республикасының 2005-2007 жылдарға арналған
тұрғын үй салуды дамыту бағдарламасын жүзеге асыру шегінде
сату-сатып алу келісім шарты
Көкшетау қаласы             ____________________жылғы
(Мерзімі жазбаша)
N ______
Осы келісім шарт Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 маусымындағы N 1388 Жарлығымен бекітілген 2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында тұрғын үй салуды дамыту Мемлекеттік бағдарламасын және комиссияның ________________ _______________ орындау үшін жасалды.
Өкілетті орган  - "Көкшетау қаласының тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі, бұдан әрі " Сатушы" деп аталатын ______________ ___________ қаулы негізінде әрекет жасайтын бөлім бастығы тұлғасындағы бірінші тарап және Қазақстан Республикасының азаматы  (аты-жөні)  ____________________,  туған жылы ____________ (куәлік Нөмірі ___________ Қазақстан Республикасының ІІМ _________ берген), Көкшетау қаласындағы келесі мекен-жай бойынша ____________ бұдан әрі " Сатып алушы" деп аталатын азамат екінші тарап, бірлесіп "Тараптар" деп аталып, осы төмендегі сатып алу-сату келісім шартын жасады (бұдан әрі келісім шарт):

Об утверждении типовых договоров купли-продажи жилья, построенного в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы на территории города Кокшетау
Постановление Акимата города Кокшетау Акмолинской области от 26 июня 2006 года N А-6/839. Зарегистрировано Управлением юстиции города Кокшетау 5 июля 2006 года N 1-1-49. Утратило силу - постановлением акимата города Кокшетау Акмолинской области от 23 сентября 2009 года № А-9/1810
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Кокшетау Акмолинской области от 23.09.2009 № А-9/1810
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и в целях реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388, акимат города  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить типовые договора купли-продажи жилья, построенного в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы на територии города Кокшетау согласно приложения 1,2.
2. Право подписания вышеуказанных договоров возложить на начальника государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Кокшетау".
3. Постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в управлении юстиции г.Кокшетау.
4. Постановление вводится в действие с момента опубликования
5. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
И.о. акима города
Приложение N 1
к постановлению акимата
от 26/06/2006 года
N A-6/839
Договор
купли-продажи жилья, построенного в рамках реализации Государственной
программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан
на 2005-2007 годы
г.Кокшетау   __________________________________ года
(дата прописью)
N ___
Настоящий договор заключен во исполнение Государственной программы развития жилищного строительства в Республики Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N№1388 и решения комиссии от ______________________ N ______________________ .
Уполномоченный орган - ГУ "Отдел жилищно-
коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Кокшетау", именуемое в дальнейшем " Продавец" , в лице Начальника _______________________, действующего на основании Постановления от __.__._____г. N _________, с одной стороны, и гражданин РК  _____________(ФИО) ____________________________, __.__._____ года рождения (удостоверение личности N __________________, выдано __.__.____ года МВД Республики Казахстан), проживающий(-ая) по адресу: г.Кокшетау,  ________________________________________, именуемый (-ая) в дальнейшем " Покупатель" , с другой стороны, совместно именуемые " Стороны" , заключили настоящий договор купли-продажи (далее - Договор) о нижеследующем:

1. Келісім шарт мәні
1.1. Сатушы сатты, ал Сатып алушы Көкшетау қаласы ______________ мекен-жайы, _____ үй, ______ пәтер, жалпы аумағы ______ шаршы метр, соның ішінде тұрғын аумағы ______ шаршы метр, _______бөлмелі жайлы етілген _____ лоджиясы (балконы) бар пәтерді  (бұдан әрі - Нысан) сатып алды.
Аталған нысан Көкшетау қаласы әкімдігінің 2005____________ "Бір шаршы метр пайдалы аумақтың бағасын бекіту туралы" ____________ қаулысымен бекітілген бағаға сәйкес ____________ теңге, (соммасы қолмен жазылған) _____________ жылғы ____________осы келісім шарттың 2.1-3.1 тармақтарында қаралған шарттарды пайдалану арқылы сатылды.
1.2. Осы келісім шарт жасалғанға дейін сатылатын Нысан ешкімге сатылмаған, кепілге берілмеген, тиым салынбаған болуы қажет.
2. Тараптардың міндеттері мен құқықтары
2.1. Сатушы келесі міндеттерді өзіне алады:
2.1.1. Жылжымайтын мүлікке құқығын тіркеу және онымен мәлімет жасау үшін бюджетке қаржы аударады растайтын құжаттарды ұсынғаннан кейін заңмен белгіленген мерзімде Сатып алушы есебінен Нысанға меншік құқығын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырады.
2.1.2. Осы келісім шарттың 3.1 тармағында көрсетілген шарттарды орындағаннан кейін Сатып алушыға пәтерді тапсырады.
2.2. Сатып алушының міндеттері:
2.2.1. Қазақстан Республикасының әділет Министрлігінің Ақмола облысы бойынша "Жылжымайтын мүлік Орталығы комитетінің тіркеу қызметі" РМК сатып алу - сату келісім шартын мемлекеттік тіркеуден өткізген күннен 10 (он) жұмыс күні ішінде Ипотекалық келісімді және арыз берушімен банк займы Келісім шартын және осы келісім шарттың 1.1. тармағында көрсетілгендей Сатушыға нысан бағасының толық сомасын төлегенін растайтын құжатты ұсынуы керек.
2.2.2. Осы келісім шарт жасалғаннан кейін 25 (жиырма бес) күнтізбелік күн өткен соң бюджетке төлем түспеген жағдайда осы келісім шарттың 6.1. тармағын есепке ала отырып келісім шарт бір тарапты тәртіпте бұзылады.
2.2.3. Көрсетілген объектке меншік құқығы алынғаннан кейін үш жылға дейін осы объекті таратуға байланысты қандай да бір әрекет жасауға болмайды.
3. Нысанды қабылдау тапсыру тәртібі
3.1. Нысанды сатып алушыға тапсыру сәйкесті органның (органдар) төлемді растауы шартымен осы Келісім шарттың 1.1. тармағында көрсетілген пәтер бағасы сомасын төлегенін растайтын құжаттарды Сатушыға ұсынғаннан кейін тапсырылады.
4. Меншік құқығы
4.1. Осы келісім шарттарын сақтай отырып, Қазақстан Республикасының әділет Министрлігінің Ақмола облысы бойынша "Жылжымайтын мүлік орталығы комитетінің тіркеу қызметі" республикалық мемлекеттік кәсіпорнында Нысанға меншік құқығын тіркеуді жүзеге асырғаннан кейін сатып алушының меншіктік құқығы туындайды.

1. Предмет договора
1.1. Продавец продал, а Покупатель купил  _____ комнатную благоустроенную квартиру, расположенную в городе Кокшетау по адресу: __________________________,   дом N  ____ , квартира N ____ , общей площадью  _______ м , в том числе жилой площадью  _______ м 2,  лоджия (балкон)
______ м (далее - Объект) .
Данный Объект продан Покупателю с применением условий, предусмотренных п.п.2.1.-3.1. настоящего Договора, за ______________________(________сумма прописью________) тенге согласно стоимости, утвержденной Постановлением Акимата города Кокшетау ______ от ___»____________200__года "Об утверждении стоимости одного квадратного метра полезной площади".
1.2. До совершения настоящего Договора продаваемый Объект никому не продан, не заложен и под запрещением не состоит.
2. Права и обязанности сторон
2.1. Продавец обязуется:
2.1.1. Осуществить за счет Покупателя государственную регистрацию права собственности на Объект за Покупателем в установленном законодательством порядке, после предоставления Покупателем документа, подтверждающего уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ними.
2.1.2. Передать квартиру Покупателю при выполнении условий, указанных в пункте 3.1. настоящего Договора.
2.2. Покупатель обязуется:
2.2.1. После государственной регистрации договора купли-продажи в РГП «Центр по недвижимости комитета регистрационной службы Министерства Юстиции Республики Казахстан по Акмолинской области» в течении 10 (десяти) рабочих дней заключить Договор ипотеки и Договор банковского займа с Заимодателем и предоставить Продавцу документ, подтверждающий оплату полной суммы стоимости Объекта, указанной в п.1.1. настоящего Договора.
2.2.2. В случае не поступления платежей в бюджет по истечении 25 (двадцати пяти) рабочих дней после заключения настоящего Договора, Договор расторгается в одностороннем порядке с учетом п. 6.1. настоящего Договора.
2.2.3 Не производить каких - либо действий связанных с реализацией Объекта в течении трех лет с момента возникновения права собственности на указанный объект.
3. Порядок приема передачи Объекта
3.1. Передача Объекта Покупателю производится при предъявлении Продавцу документа, подтверждающего оплату суммы стоимости квартиры, указанной в п. 1.1. настоящего Договора при условии подтверждения оплаты от соответствующего органа (органов).
4. Право собственности
4.1. Право собственности на Объект возникает у Покупателя после осуществления регистрации права собственности на Объект в РГП "Центр по недвижимости комитета регистрационной службы Министерства Юстиции Республики Казахстан по Акмолинской области", с соблюдением условий настоящего Договора.

5. Тараптардың жауапкершілігі
5.1. Осы келісім шарттың шарттарын тиісінше орындамағаны немесе орындамағаны жағдайында Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдарына және осы келісім шарт қарастырған жауапкершілікте болады.
5.2. Сатып алушының кенеттен қайтыс болуы осы келісім шарт күшіне енген күннен бастап Сатып алушыға жүктеледі.
6. Басқа да шарттары
6.1. Осы келісім шарт төмендегі жағдайлар негізінде бұзылуы мүмкін:
*Төлем бойынша қызметтерді орындамау;
*Тараптардың келісімі;
*форс-мажорлық жағдайлардың туындауы;
*сот шешімі мен қаулысы
*Қазақстан Республикасы заңнамалары қарастырған басқа негіздер.
6.2. Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің (жалпы бөлім) 330,386,388 баптары тараптарға түсіндірілді.
6.3. Осы келісім шартты және Нысанға меншік құқығын мемлекеттік тіркеуден өткізуге шығындарды Сатып алушы төлейді.
6.4. Келісім шарт 3 (үш) дана жасалған, сатып алушыға, Сатушыға, Қазақстан Республикасының әділет Министрлігінің Ақмола облысы бойынша "Жылжымайтын мүлік Орталығы комитетінің тіркеу қызметі" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына бір-бірден беріледі, барлығының тең заң күші бар.
7. Тараптар қолы.
Сатушы:                      Сатып алушы:
Бастық:                      _________________
_________________
______________         _________________
2006 жылғы 26.06
N А-6/839 әкімдіктің қаулысына
2 қосымша
Қазақстан Республикасының 2005-2007 жылдарға арналған
тұрғын үй салуды дамыту бағдарламасын жүзеге асыру шегінде
сату-сатып алу келісім шарты
Көкшетау қаласы              ____________________жылғы
(Мерзімі жазбаша)
N ____
Осы келісім шарт Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 маусымындағы N 1388 Жарлығымен бекітілген 2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында тұрғын үй салуды дамыту Мемлекеттік бағдарламасын және комиссияның ____________ _______________ орындау үшін жасалды.
Өкілетті орган  - "Көкшетау қаласының тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі, бұдан әрі " Сатушы"  деп аталатын  ______________ ___________ қаулы негізінде әрекет жасайтын бөлім бастығы тұлғасындағы бірінші тарап және Қазақстан Республикасының азаматы  (аты-жөні)  _________________________,  туған жылы ____________(куәлік  нөмірі ___________ Қазақстан Республикасының ІІМ __________ берген), Көкшетау қаласындағы келесі мекен-жай бойынша ______________бұдан әрі " Сатып алушы" деп аталатын азамат екінші тарап, бірлесіп "Тараптар"»деп аталып, осы төмендегі сатып алу-сату келісім шартын жасады (бұдан әрі келісім шарт):

5. Ответственность сторон
5.1. В случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения  условий настоящего Договора Стороны несут ответственность, предусмотренную настоящим Договором и действующим законодательством Республики Казахстан.
5.2. Риск случайной гибели возлагается на Покупателя с момента вступления в силу настоящего Договора.
6. Прочие условия
6.1. Настоящий Договор, может быть, расторгнут на основании:
Невыполнения условий по оплате;
Соглашения сторон;
Возникновения форс-мажорных обстоятельств;
Решения и постановления суда;
По иным основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан.
6.2. Содержание статей 380, 386, 388 ГК РК (общая часть) сторонам разъяснено.
6.3. Расходы по оформлению настоящего Договора и государственной регистрации права собственности на Объект оплачивает Покупатель.
6.4. Договор составлен в 3 (трех) экземплярах, по одному для Покупателя, Продавца и РГП "Центр по недвижимости комитета регистрационной службы Министерства Юстиции Республики Казахстан по Акмолинской области", каждый из которых имеет одинаковую юридическую силу.
7. Подписи Сторон
Продавец                       Покупатель
Начальник                      ____________________
______________________
____________________                                м.п.
Приложение 2
к постановлению акимата
от 26/06/2006 года
N A-6/839
Договор
купли-продажи жилья, построенного в рамках реализации
Государственной программы развития жилищного строительства в
Республике Казахстан на 2005-2007 годы
г.Кокшетау       ______________________________ года
(дата прописью)
N ___
Настоящий договор заключен во исполнение Государственной программы развития жилищного строительства в Республики Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 и решения комиссии от ______________________ N ______________________ .
Уполномоченный орган - ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Кокшетау", именуемое в дальнейшем " Продавец" , в лице Начальника  __________________, действующего на основании Постановления от __.__._____г. N _________, с одной стороны, и гражданин РК  ________________(ФИО) ____________________________, __.__._____ года рождения (удостоверение личности __________________, выдано __.__.____ года МВД Республики Казахстан), проживающий(-ая) по адресу: г.Кокшетау,  ________________________________________, именуемый (-ая) в дальнейшем " Покупатель" , с другой стороны, совместно именуемые " Стороны" , заключили настоящий договор купли-продажи (далее - Договор) о нижеследующем:

1. Келісім шарт мәні
1.1. Сатушы сатты, ал Сатып алушы Көкшетау қаласы ______________ мекен-жайы, _____ үй, ______ пәтер, жалпы аумағы ______шаршы метр, соның ішінде тұрғын аумағы ______шаршы метр,_______бөлмелі жайлы етілген _____ лоджиясы (балконы) бар пәтерді  (бұдан әрі - Нысан) сатып алды.
Аталған нысан Көкшетау қаласы әкімдігінің 2005 ____________ "Бір шаршы метр пайдалы аумақтың бағасын бекіту туралы»____________ қаулысымен бекітілген бағаға сәйкес _____________ теңге, (соммасы қолмен жазылған)  _____________ жылғы ____________осы келісім шарттың 2.1-2.2 тармақтарында қаралған шарттарды пайдалану арқылы сатылды.
1.2. Осы келісім шарт жасалғанға дейін сатылатын Нысан ешкімге сатылмаған, кепілге берілмеген, тиым салынбаған болуы қажет.
2. Тараптардың міндеттері мен құқықтары
2.1.Сатушы келесі міндеттерді өзіне алады:
Осы келісім шарттың 1.1 тармағында көрсетілген шарттарды орындап Сатып алушыдан нысанның құнын төлегенін растайтын құжаттарды алғаннан кейін Нысан сатып алушының меншігіне тапсырылады.
2.2.Сатып алушының міндеттері:
2.2.Нысанды қабылдап, осы келісім шартқа қол қойған сәтте сәйкесті органның төлемі туралы құжаттарын ұсынып және осы келісім шарттың 1 тармағында көрсетілген соманы төлеу.
3. Меншік құқығы
4.1. Осы келісім шарттарын сақтай отырып, Қазақстан Республикасының әділет Министрлігінің Ақмола облысы бойынша "Жылжымайтын мүлік орталығы комитетінің тіркеу қызметі" республикалық мемлекеттік кәсіпорнында Нысанға меншік құқығын тіркеуді жүзеге асырғаннан кейін сатып алушының меншіктік құқығы туындайды.
5. Тараптардың жауапкершілігі
5.1. Осы келісім шарттың шарттарын тиісінше орындамағаны немесе орындамағаны жағдайында Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдарына және осы келісім шарт қарастырған жауапкершілікте болады.
5.2. Сатып алушының кенеттен қайтыс болуы осы келісім шарт күшіне енген күннен бастап Сатып алушыға жүктеледі.
6. Басқа да шарттары
6.1. Осы келісім шарт төмендегі жағдайлар негізінде бұзылуы мүмкін:
*Тараптардың келісімі;
*форс-мажорлық жағдайлардың туындауы;
*сот шешімі мен қаулысы
*Қазақстан Республикасы заңнамалары қарастырған басқа негіздер.
5.2. Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің (жалпы бөлім) 330,386,388 баптары тараптарға түсіндірілді.
5.3.Осы келісім шартты және Нысанға меншік құқығын мемлекеттік тіркеуден өткізуге шығындарды Сатып алушы төлейді.
5.4.Келісім шарт 3 (үш) дана жасалған, сатып алушыға, Сатушыға, қазақстан Республикасының әділет Министрлігінің Ақмола облысы бойынша "Жылжымайтын мүлік Орталығы комитетінің тіркеу қызметі" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына бір-бірден беріледі, барлығының тең заң күші бар.
7. Тараптар қолы.
Сатушы:                            Сатып алушы:
Бастық:                          _________________
_________________
_______________            _________________

1. Предмет договора
1.1. Продавец продал, а Покупатель купил  _____ комнатную благоустроенную квартиру, расположенную в городе Кокшетау по адресу: __________________________,   дом N  ____ , квартира N ____ , общей площадью  _______ м , в том числе жилой площадью  _______ м 2, лоджия (балкон) ______ м (далее - Объект) .
Данный Объект продан Покупателю с применением условий, предусмотренных  п.п.2.1-2.2 . настоящего Договора, за ______________________(________сумма прописью________) тенге согласно стоимости, утвержденной Постановлением Акимата города Кокшетау ______ от «___»_____________ 200__года. "Об утверждении стоимости одного квадратного метра полезной площади".
1.2. До совершения настоящего Договора продаваемый Объект никому не продан, не заложен и под запрещением не состоит.
2. Права и обязанности сторон
Продавец обязуется:
2.1. Передать Объект в собственность Покупателя после получения документа, подтверждающего уплату стоимости объекта Покупателем, предусмотренную п.1.1 данного договора.
Покупатель обязуется:
2.2 Принять Объект и на момент подписания данного договора уплатить за Объект сумму предусмотренную п.1.1 данного договора и представить документ оплаты от соответствующего органа.
2.3 Не производить каких - либо действий связанных с реализацией Объекта в течении трех лет с момента возникновения права собственности на указанный объект
3. Право собственности
3.1. Право собственности на Объект возникает у Покупателя после осуществления регистрации права собственности на Объект в РГП "Центр по недвижимости комитета регистрационной службы Министерства Юстиции Республики Казахстан по Акмолинской области", с соблюдением условий настоящего Договора.
4. Ответственность сторон
4.1. В случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения условий настоящего Договора Стороны несут ответственность, предусмотренную настоящим Договором и действующим законодательством Республики Казахстан.
4.2. Риск случайной гибели возлагается на Покупателя с момента вступления в силу настоящего Договора.
5. Прочие условия
5.1. Настоящий Договор, может быть, расторгнут на основании:
Соглашения сторон;
Возникновения форс-мажорных обстоятельств;
Решения и постановления суда;
По иным основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан.
5.2. Содержание статей 380, 386, 388 ГК РК (общая часть) сторонам разъяснено.
5.3. Расходы по оформлению настоящего Договора и государственной регистрации права собственности на Объект оплачивает Покупатель.
5.4. Договор составлен в 3 (трех) экземплярах, по одному для Покупателя, Продавца и РГП "Центр по недвижимости комитета регистрационной службы Министерства Юстиции Республики Казахстан по Акмолинской области", каждый из которых имеет одинаковую юридическую силу.
5.5 Настоящий договор вступает в силу с момента его подписания сторонами.
6. Подписи Сторон
Продавец                         Покупатель
Начальник                 ______________________
____________________        ______________________
____________________        ______________________
м.п.