Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін, оларға теңестірілген адамдарды, тылда еңбек етіп, әскери қызмет өткерген азаматтарды, Қазақстан республикасына және облысқа сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарды санаторлық-курорттық емдеуді ұйымдастыру туралы
Маңғыстау облысы әкімінің қаулысы 2006 жылғы 31 мамырдағы N 187. Маңғыстау облыстық Әділет басқармасында 2006 жылғы 3 шілдеде N 1948 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік  басқару туралы ", " Ұлы Отан  соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарына сәйкес облыс әкімияты  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін, оларға теңестірілген адамдарды, тылда еңбек етіп, әскери қызмет өткерген азаматтарды, Қазақстан Республикасына және облысқа сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарды (бұдан әрі-дербес зейнеткерлер) санаторлық-курорттық емдеуді қамтамасыз ету облыстық бюджет қаражаты есебінен санаторий-профилакторийге жолдамалар беру жолымен жүзеге асырылады.
2. Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті санаторлық-курорттық емдеуді ұйымдастырудың уәкілетті органы (бұдан әрі-уәкілетті орган) болып табылады.
3. Уәкілетті орган Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес санаторлық-курорттық емдеуді ұйымдастырудың қызметін көрсетуді сатып алуды жүргізеді.
4. Уәкілетті орган сатып алынған жолдамаларды кесім бойынша аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдеріне тапсырады.
5. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, оларға теңестірілген адамдардың, тылда еңбек етіп, әскери қызмет өткерген азаматтардың,дербес зейнеткерлердің санаторий-курорттық емдеуге құжаттарын ресімдеу және есепке алу аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен жүргізіледі.
Жолдама алу үшін өтініш беруші жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесімен; үй кітабымен; санаторлық-курорттық емдеудің қажеттігі туралы медициналық мекеменің анықтамасымен және өтініш берушінің мәртебесін растайтын құжатымен аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдеріне өтініш білдіреді.
6. Аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен нөмірленген, тігілген, мөрмен расталған болуы тиіс өтініштерді тіркеу және жолдамаларды беру журналы жүргізіледі.
7. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін санаторлық-курорттық емдеу, олардың жастарының ұлғаюы және денсаулықтарының жайы ескеріліп, облыс аумағында тұрған санаторий-профилакторийлерде жүзеге асырылады.

Об организации санаторно-курортного лечения участников и инвалидов Великой Отечественной войны, лиц, приравненных к ним, граждан, трудившихся и проходивших воинскую службу в тылу, лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан и областью
Постановление Акимата Мангистауской области от 31 мая 2006 года N 187. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 3 июля 2006 года N 1948
В соответствии с Законами Республики Казахстан " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", " О льготах  и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" акимат области  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Обеспечение санаторно-курортного лечения участников и инвалидов Великой Отечественной войны, лиц, приравненных к ним, граждан, трудившихся и проходивших воинскую службу в тылу, лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан и областью (далее-персональные пенсионеры) осуществляется путем предоставления путевок в санаторий-профилакторий за счет средств областного бюджета.
2. Уполномоченным органом по организации санаторно-курортного лечения является Департамент координации занятости и социальных программ Мангистауской области (далее-уполномоченный орган).
3. Уполномоченный орган проводит закуп услуг по организации санаторно-курортного лечения в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
4. Уполномоченный орган приобретенные путевки передают по акту в районные, городские отделы занятости и социальных программ.
5. Оформление и учет документов на санаторно-курортное лечение участников и инвалидов Великой Отечественной войны, лиц, приравненных к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, граждан, трудившихся и проходивших воинскую службу в тылу, персональных пенсионеров производится районными, городскими отделами занятости и социальных программ.
Для получения путевки заявители обращаются в районные, городские отделы занятости и социальных программ с копией документа, удостоверяющего личность; с домовой книгой; со справкой с медицинского учреждения, о необходимости санаторно-курортного лечения и с документом, подтверждающим статус заявителя.
6. Районным, городским отделом занятости и социальных программ ведется журнал регистрации заявлений и выдачи путевок, который должен быть пронумерован, прошнурован и заверен печатью.
7. Санаторно-курортное лечение участников и инвалидов Великой Отечественной войны, с учетом их преклонного возраста и состояния здоровья, осуществляется в санаториях-профилакториях, находящихся на территории области.

8. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарды, тылда еңбек етіп, әскери қызмет өткерген азаматтарды және дербес зейнеткерлерді санаторлық-курорттық емдеу республика аумағында тұрған санаторий-профилакторийлерде жүзеге асырылады.
9. Жолдамалар күнтізбелік жылда бір реттен артық берілмейді.
10. Жолдаманы белгілі бір себептермен (қайтыс болу, сырқаттану басқа себептермен) пайдалануға мүмкіндік болмаған жағдайда, ол аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдеріне қайтарылуы және кезектілік тәртібімен басқа адамдарға берілуі тиіс.
11. Аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері жолдамалардың дұрыс табыс етілуіне жауапкершілік артады.
12. Аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері уәкілетті органға ай сайын айдың 5-не берілген жолдамалар жөнінде есеп береді.
13. Аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен жолдамалардың дұрыс және дер кезінде табыс етілуіне бақылауды уәкілетті орган жүзеге асырады.
14. Қаржы департаменті (М.Б.Әлібекова) облыстық бюджет қаражаты есебінен санаторлық-курорттық емдеудің шығынын дер кезінде қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
15. Маңғыстау облысы әкімиятының ''Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін санаториялық-курорттық емдеуді ұйымдастыру Ережесін бекіту туралы'' (Маңғыстау облыстық әділет басқармасында 2003 жылғы 12 ақпанда N 1366 болып тіркелген) 2003 жылғы 29 қаңтардағы N№4 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
16. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.М. Әбдірахмановқа жүктелсін.
17. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                      K. Көшербаев

8. Санаторно-курортное лечение лиц, приравненных к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, граждан, трудившихся и проходивших воинскую службу в тылу, персональных пенсионеров осуществляется в санаториях-профилакториях, находящихся на территории республики.
9. Путевки предоставляются не более одного раза в календарный год.
10. В случае невозможности использования путевки по определенным причинам (смерть, болезнь и другие причины) она подлежит возврату в районный, городской отдел занятости и социальных программ и выдаче другому лицу в порядке очередности.
11. Районные, городские отделы занятости и социальных программ несут ответственность за правильность предоставления путевок.
12. Районные, городские отделы занятости и социальных программ ежемесячно к 5 числу месяца представляют отчет о выданных путевках в уполномоченный орган.
13. Контроль за правильностью и своевременностью предоставления путевок районными, городскими отделами занятости и социальных программ осуществляет уполномоченный орган.
14. Департаменту финансов (Альбекова М.Б.) обеспечить своевременное финансирование расходов на организацию санаторно-курортного лечения за счет средств областного бюджета.
15. Признать утратившим силу постановление акимата Мангистауской области от 29 января 2003 года N 4 "Об утверждении Правил организации санаторно-курортного лечения участников и инвалидов Великой Отечественной войны" (зарегистрировано управлением юстиции 12 февраля 2003 года N 1366).
16. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Абдрахманова М.М.
17. Настоящее постановление вводится в действие со дня опубликования.
Аким области