"2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 13/229 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2006 жылғы 16 қазандағы N 17/310 шешiмi. Маңғыстау облыстық әділет Департаментінде 2006 жылғы 24 қазанда N 1957 тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет  кодексіне , "Қазақстан Республикасындағы жергілікті  мемлекеттік  басқару туралы", " 2006 жылға  арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес облыстық мәслихат  ШЕШІМ ЕТТІ:
"2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 желтоқсандағы  N 13/229  шешіміне (N 1931 тіркелген, 2005 жылғы 24 желтоқсанда "Маңғыстау" газетінің N 214-санында және "Огни Мангистау" газетінің N 211-санында жарияланған; "2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 13/229 шешіміне qзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 31 қаңтардағы  N 14/242  шешімі, N 1939 тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2006 жылғы 25, 28 ақпандағы N 32, 33-сандарында және "Огни Мангистау" газетінің 2006 жылғы 28 ақпандағы N 37-санында жарияланған; "2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 13/229 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 30 наурыздағы  N 15/249  шешімі, N 1941 тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2006 жылғы 27 сәуірдегі N 67, 68-сандарында және "Огни Мангистау" газетінің 2006 жылғы 22 сәуірдегі N 66-санында жарияланған; "2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 13/229 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 28 шілдедегі  N 16/277  шешімі, N 1951 тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2006 жылғы 31 тамыздағы N 141-142 сандарында және "Огни Мангистау" газетінің 2006 жылғы 2 қыркүйектегі N 142-143 сандарында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1. 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2006 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 35 782 998  мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 28 988 689 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 47 564 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 12 469 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 6 734 276 мың теңге;
2) шығындар - 36 833 849 мың теңге;
3) операциялық сальдо -  1 050 851  мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 215 000 мың теңге, соның ішінде:

О внесении изменений в решение областного маслихата от 6 декабря 2005 года N 13/229 "Об областном бюджете на 2006 год"
Решение Мангистауского областного Маслихата от 14 октября 2006 года N 17/310. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 24 октября 2006 года N 1957
В соответствии с Бюджетным  кодексом  Республики Казахстан, законами Республики Казахстан " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", "О  республиканском  бюджете на 2006 год" областной маслихат  РЕШИЛ:
Внести в решение областного маслихата от 6 декабря 2005 года N 13/229 "Об областном бюджете на 2006 год" (N 1931, опубликовано в газетах "Мангистау" от 24 декабря 2005 года N 214 и "Огни Мангистау" от 24 декабря 2005 года N 211; решение областного маслихата от 31 января 2006 года N 14/242 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 6 декабря 2005 года N 13/229 "Об областном бюджете на 2006 год"", N 1939, опубликовано в газетах "Мангистау" от 25, 28 февраля 2006 года N 32, 33 и "Огни Мангистау" от 28 февраля 2006 года N 37; решение областного маслихата от 30 марта 2006 года N 15/249 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 6 декабря 2005 года N 13/229 "Об областном бюджете на 2006 год", N 1941, опубликовано в газетах "Мангистау" от 27 апреля 2006 года N 67-68 и "Огни Мангистау" от 22 апреля 2006 года N 66; решение областного маслихата от 28 июля 2006 года N 16/277 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 6 декабря 2005 года N 13/229 "Об областном бюджете на 2006 год", N 1951, опубликовано в газетах "Мангистау" от 31 августа 2006 года N141-142 и "Огни Мангистау" от 2 сентября 2006 года N 142-143) следующие изменения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2006 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы  -  35 782 998 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям  -  28 988 689 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 47 564 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 12 469 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 6 734 276 тысяч тенге;
2) затраты - 36 833 849 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 1 050 851 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 215 000 тысяч тенге, в том числе:

бюджеттік кредиттер - 330 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 115 000 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 247 056 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 324 290  мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 77 234 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы - 1 512 907 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 1 512 907 мың теңге";
2. 2-тармақтың 1) тармақшасында:
екінші абзацтағы "70,1" саны "70,9" санымен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "Kарақия ауданына - 100 пайыз," сөзі мен саны алынып тасталсын;
төртінші абзацтағы "11,9" саны "6,8" санымен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "8,7" саны "5,5" санымен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "9,5" саны "16,6" санымен ауыстырылсын;
3. 2-тармақтың 4) тармақшасында:
екінші абзацтағы "52,0" саны "50,0" санымен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "Kарақия ауданына - 100 пайыз," сөзі мен саны алынып тасталсын;
төртінші абзацтағы "11,9" саны "6,8"  санымен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "10,6" саны "7,1" санымен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "10,6" саны "18,3" санымен ауыстырылсын;
4. 7-тармақта:
он бірінші абзацтағы "21 801" саны "23 301" санымен ауыстырылсын;
он екінші абзацтағы "31 387" саны "29 887" санымен ауыстырылсын;
5. 7-1 тармағындағы үшінші абзацтың  "25 000" саны "12 000" санымен ауыстырылсын;
6. 8-тармақта:
екінші абзацтағы  "194 723" саны "193 861" санымен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "67 564" саны "66 450" санымен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы "308 965" саны "306 334" санымен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "70 566" саны "70 447" санымен ауыстырылсын.
7. 11-тармақтағы "239 139" саны "222 933" санымен ауыстырылсын.
8. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы N 807  қаулысына  сәйкес 2006 жылға арналған облыстық бюджетте дәрілік заттарды, вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға республикалық бюджеттен алынған нысаналы трансферттер есебінен 100 634 мың теңге сомасында қаражат қарастырылғаны ескерілсін.
9. Аталған шешімдегі 1, 6, 7 қосымшалар осы шешімнің 1, 6, 7 қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
10. Осы шешім 2006 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағалық етуші,
облыстық мәслихат хатшысы
"Келісілген"
облыстық экономика және
бюджеттік жоспарлау
департаментінің директоры
Облыстық мәслихаттың
2006 жылғы 14 қазандағы
N 17/310 шешіміне
1-ҚОСЫМША
2006 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН БЮДЖЕТ
Сан
Сын
ІшкСын
Атауы
Сомасы, мың тенге

бюджетные кредиты - 330 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 115 000 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 247 056 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 324 290 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 77 234 тысячи тенге;
6) дефицит бюджета - 1 512 907 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита бюджета - 1 512 907 тысяч тенге".
2. В подпункте 1) пункта 2:
в абзаце втором цифры "70,1" заменить цифрами "70,9";
в абзаце третьем слова и цифры "Каракиянскому району - 100 процентов," исключить;
в абзаце четвертом цифры "11,9" заменить цифрами "6,8";
в абзаце пятом цифры "8,7" заменить цифрами "5,5";
в абзаце шестом цифры "9,5" заменить цифрами "16,6";
3. В подпункте 4 пункта 2:
в абзаце втором цифры "52,0" заменить цифрами "50,0";
в абзаце третьем слова и цифры "Каракиянскому району - 100 процентов," исключить;
в абзаце четвертом цифры "11,9" заменить цифрами "6,8";
в абзаце пятом цифры "10,6" заменить цифрами "7,1";
в абзаце шестом цифры "10,6" заменить цифрами "18,3";
4. В пункте 7:
в абзаце одиннадцатом цифры "21 801" заменить цифрами "23 301";
в абзаце двенадцатом цифры "31 387" заменить цифрами "29 887";
5. В абзаце  третьем  пункта  7-1  цифры "25 000"   заменить  цифрами "12 000";
6. В пункте 8:
в абзаце втором  цифры "194 723" заменить цифрами "193 861";
в абзаце третьем  цифры "67 564" заменить цифрами "66 450";
в абзаце четвертом  цифры "308 965"  заменить цифрами "306 334";
в абзаце пятом  цифры "70 566"  заменить цифрами "70 447";
7. В пункте 11 цифры "239 139" заменить цифрами "222 933".
8. Учесть, что в областном бюджете на 2006 год согласно  постановлению  Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года N 807 за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета предусмотрены средства на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов в сумме 100 634 тысячи тенге.
9. Приложения 1, 6, 7 к указанному решению изложить в редакции согласно приложениям 1, 6, 7 к настоящему решению.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2006 года.
Председательствующий,
секретарь областного маслихата                Б. Чельпеков
"Согласовано"
директор департамента экономики и
бюджетного планирования области               Х. Нургалиева
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к решению областного маслихата
от 14 октября 2006 года N 17/310
ОБЛАСТНОЙ БЮДЖЕТ НА 2006 ГОД
Кат
Кл
Пдк
Наименование
Сумма, тыс. тенге

137 429
004
Орта білім жүйесін ақпараттандыру
54 420
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
37 730
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
31 736
007
Облыстық  ауқымда мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс шараларды өткізу
47 821
008
Бастауыш кәсіптік  білім беру
190 743
009
Орта кәсіби білімді мамандар даярлау
279 578
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
93 632
001
Білім беру департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
28 415
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
4 032
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту  және әлеуметтік бейімдеу
8 092
013
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
109 981
017
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
86 988
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
65 701
019
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
6 966
020
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
73 080
021
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
72 591
022
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пункттеріне жеткізуді ұйымдастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 907
113
Жергілікті бюджеттен трансферттер
322 851
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті
69 466
002
Орта кәсіптік білімі бар мамандарды даярлау
55 475
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
13 991
252
Облыстың ішкі істер департаменті
26 881
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды  қайта даярлау
26 881
271
Облыстың құрылыс  басқармасы

137 429
004
Информатизация системы среднего образования
54 420
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов  для государственных областных организаций образования
37 730
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
31 736
007
Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий областного масштаба
47 821
008
Начальное профессиональное образование
190 743
009
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
279 578
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
93 632
001
Обеспечение деятельности департамента (управления) образования
28 415
002
Создание информационных систем
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
4 032
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
8 092
013
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования
109 981
017
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования
86 988
018
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
65 701
019
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования
6 966
020
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования
73 080
021
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования
72 591
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования
2 907
113
Трансферты из местных бюджетов
322 851
253
Департамент здравоохранения
69 466
002
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
55 475
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
13 991
252
Департамент внутренних дел
26 881
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
26 881
271
Управление строительства области

93 508
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
250 025
007
Денсаулық сақтау объектілерін дамыту
250 025
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
340 071
256
Облыстың жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаменті
213 323
002
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамасыз ету
88 783
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
34 609
005
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
5 850
001
Жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
36 063
009
Қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшiн абоненттiк төлем тарифiнiң көтерiлуiн өтеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
565
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу,төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
50
016
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне ағымдағы нысаналы трансферттер
24 871
113
Жергілікті бюджеттен трансферттер
22 532
261
Облыстың білім беру департаменті
121 289
015
Жетім балаларды ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
121 289
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
5 459
008
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін дамыту
5 459
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 025 100
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
2 025 100
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
387 500
011
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
193 861
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін даму трансферттері
1 080 447
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер

93 508
271
Управление строительства области
250 025
007
Развитие  объектов здравоохранения
250 025
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
340 071
256
Департамент  координации занятости и социальных  программ
213 323
002
Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа
88 783
003
Социальная поддержка инвалидов
34 609
005
Целевые текущие трансферты бюджетам районов ( городов областного значения) на материальное обеспечение детей инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 850
001
Обеспечение деятельности департамента (управления) координации занятости и социальных  программ
36 063
004
Создание информационных систем
008
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на увеличение размеров коэфициентов для исчисления должностных окладов (ставок) рабочих первого и второго разрядов государственных учреждений и казенных предприятий
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов ( городов областного значения) на компенсацию повышения тарифа абонентской платы за телефон социально-защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций
565
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
50
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей
016
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение нуждающихся инвалидов специальными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
24 871
113
Трансферты из местных бюджетов
22 532
261
Департамент образования области
121 289
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
121 289
271
Управление строительства области
5 459
008
Развитие объектов социального обеспечения
5 459
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 025 100
271
Управление строительства области
2 025 100
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
387 500
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
193 861
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие и обустройство  инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 080 447
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства