Нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 30 желтоқсандағы N 8/1573 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2007 жылғы 19 қаңтарда N 732 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 1 наурыздағы N 1/149 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2012.03.01 N 1/149 (алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңын басшылыққа ала отырып, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымша берілген әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу Тәртібі бекітілсін.
2. Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын құратын жұмыс берушілермен келісім-шартқа отыруға уәкілетті болып табылсын.
3. Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті:
уәкілетті органда тіркелген, нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмыс берушілер ұйымдастырған әлеуметтік жұмыс орындарына жіберуді жүзеге асырсын;
осы мақсатқа әр жылға арналған қала бюджетінде көзделген қаражат шегінде жұмыс берушінің жұмыссыздардың еңбегіне төлеген шығынының ішінара төлемін өтсін.
4. Жұмыс берушінің әлеуметтік жұмыс орындарына орналастырылған жұмыссыздардың еңбегіне төлеген шығынының ішінара өтемақысының мөлшері ай сайын екі еселенген төменгі жалақы мөлшерінде белгіленсін. Төленетін өтемақы екінші банк деңгейіндегі жұмыссыздардың есеп шотына аудару арқылы жүзеге асырылсын.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 16 қаңтардағы N 1/44 қаулысымен.
5. Алматы қаласы әкімдігінің "2006 жылы әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы" 29 желтоқсан 2006 жылғы N 5/869 қаулысының күші жойылды деп танылсын (N 691 мемлекеттік құқықтық нормативтік актілер Реестрінде тіркеліп, 7 ақпан 2006 жылғы "Алматы Ақшамы" газетінде N 14 және 9 ақпан 2006 жылы "Вечерний Алматы" газетінде N 25 жарияланған).
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары Қ.А.Бүкеновке жүктелсін.
7. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Алматы қаласының әкімі                     И. Тасмағамбетов
Әкімдік хатшысы                            К. Тәжиева
Алматы қаласы әкімдігінің
2006 жылғы 30 желтоқсандағы
N 8/1573 қаулысымен бекітілген
Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын
жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі

Об организации социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп
Постановление Акимата города Алматы от 30 декабря 2006 года N 8/1573. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 19 января 2007 года N 732. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 1 марта 2012 года N 1/149
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 01.03.2012 N 1/149 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Руководствуясь Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан",  Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Порядок отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест.
2. Уполномочить Департамент занятости и социальных программ города Алматы на заключение договоров с работодателями по созданию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп.
3. Департаменту занятости и социальных программ города Алматы:
направлять безработных из целевых групп, зарегистрированных в уполномоченном органе, для трудоустройства к работодателям, создавшим социальные рабочие места;
производить частичную компенсацию затрат работодателя на оплату труда безработных из целевых групп в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на эти цели на соответствующий год.
4. Установить размер частичной компенсации затрат работодателя на оплату труда безработных, трудоустроенных на социальные рабочие места, в размере двух минимальных заработных плат в месяц. Выплата компенсации производится путем зачисления на лицевые счета безработных в банках второго уровня.
Сноска. Пункт 4 - с изменениями, внесенными  постановлением акимата города Алматы от 16.01.2008 N 1/44.
5. Признать утратившим силу  постановление акимата города Алматы "Об организации социальных рабочих мест в 2006 году" от 29 декабря 2005 года N 5/869 (зарегистрировано под  N 691 в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов, опубликовано 7 февраля 2006 года в газете "Алматы Ақшамы" N 14 и 9 февраля 2006 года в газете "Вечерний Алматы" N 25).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Алматы Букенова К.А.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы           И. Тасмагамбетов
Секретарь акимата            К. Тажиева
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 30 декабря 2006 года N 8/1573
Порядок отбора работодателей, предлагающих
организацию социальных рабочих мест

1. Әлеуметтік жұмыс орындары жұмыс берушімен нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін уәкілетті органмен жұмыс берушілердің еңбекақы төлемі шығынына ішінара өтемақысы төленетін шарттық негізде құрылады.
2. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруын ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу келесі өлшемдер бойынша белгіленеді:
1) әлеуметтік жұмыс орындары халықтың нысаналы топтарындағы жұмыссыздар үшін әдейі арналады;
2) жұмыс орындары уақытша сипатта болады және оны ұйымдастыру үшін тұрақты жұмыс орындары мен бос орындар пайдаланылмайды;

1. Социальные рабочие места создаются работодателями на  договорной основе с уполномоченным органом для трудоустройства безработных из целевых групп с частичной компенсацией затрат работодателя на оплату их труда.
2. Отбор работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест,  осуществляется по следующим критериям:
1) социальные рабочие места должны быть предназначены специально для безработных из целевых групп;
2) работа на социальных рабочих местах носит временный характер и для ее организации не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии.