2006 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында облыс аумағындағы Қазақстан Республикасының азаматтарын мерзімді әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2006 жылғы 25 сәуірдегі N 83A қаулысы. Солтүстік Қазақстан облыстық әділет департаментінде 2006 жылғы 25 сәуірде N 1620 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011 жылғы 17 қазандағы N 01.04-08/2964 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011.10.17 N 01.04-08/2964 хаты)
"Әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шiлдедегi N 74  Заңының 19-бабының 3-тармағына сәйкес және«"Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi әскери қызметтегi әскери қызметшiлердi запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2006 жылдың сәуiр-маусымында және әскери қызмет туралы"»Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шiлдедегi N 74 Заңының 19-бабының 3-тармағына сәйкес және Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi әскери қызметтегi әскери қызметшiлердi запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2006 жылдың сәуiр-маусымында және қазан-желтоқсанында мерзiмдi әскери қызметке кезектi шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылдың 18 сәуiрдегi N 96  Жарлығы негiзiнде облыс әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыру күнiне дейiн 18 жасқа толған, мерзiмдi әскери қызметке шақырудан босатылуға немесе кейiнге қалдыруға құқы жоқ ер азаматтар, сондай-ақ шақыруды кейiнге қалдыру құқығынан айырылған азаматтар 2006 жылдың сәуiр-маусымында және қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiне, басқа да әскерлер мен әскери құрылымдарға мерзiмдi әскери қызметке шақыру ұйымдастырылсын.
2. Облыстық шақыру комиссиясының құрамы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. Петропавл қаласы мен аудандар әкiмшiлiктерiне:
қорғаныс iстерi жөнiндегi аудандар (қаланың) бөлiмдерi (басқармасы) арқылы аудан (қала) аумағындағы жедел әскери қызметке шақыруды жүргiзудi ұйымдастырсын және қамтамасыз етсiн;
аудандық, (қалалық) шақыру комиссиясының құрамын бекiтсiн, мыналармен қамтамасыз етсiн:
аудандық, (қалалық) шақыру комиссиясының жұмысы үшiн қорғаныс iстерi жөнiндегi бөлiмдер (басқарма) үй-жаймен;
шақыру комиссиясынан өту және әскерге аттандыру үшiн азаматтардың қорғаныс iстерi жөнiндегi бөлiмдерге (басқарма) ұйымдасқан түрде келулерi, осы мақсаттар үшiн құлақтандыру және әскерге шақырылғандарды iздестiру топтарын бөлудi;
автомобиль көлiгiмен және қажеттi санда техникалық қызметкерлер бөлудi;
көрсетiлген iс-шараларды орындауға байланысты шығындарды осы мақсаттарға бөлiнген қаржыландыру шегiнде жергiлiктi бюджет есебiнен қаржыландыруды.

Об организации призыва граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу на территории области в апреле-июне и октябре-декабре 2006 года
Постановление Акимата Северо-Казахстнской области N 83A от 25 апреля 2006 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 25 апреля 2006 N 1620. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 01.04-08/2964)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 01.04-08/2964)
В соответствии с пунктом 3 статьи 19 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года N 74 "О воинской обязанности и воинской службе", на основании Указа Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2006 года N 96 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2006 года" акимат области  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать призыв на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2006 года граждан мужского пола, которым ко дню призыва исполнилось 18 лет, не имеющих право на освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу, а также граждан, утративших право на отсрочку от призыва.
2. Создать областную призывную комиссию в составе согласно приложению.
3. Акиматам районов и города Петропавловска:
через районные (городской) отделы (управление) по делам обороны организовать и обеспечить проведение призыва граждан на срочную воинскую службу на территории района (города);
создать районные, (городскую) призывные комиссии;
обеспечить:
районные (городской) отделы (управление) по делам обороны помещениями для работы призывных комиссий;
организованную явку граждан в районные (городской) отделы (управление) по делам обороны для прохождения призывной комиссии и отправки в войска, выделить для этих целей группы оповещения и розыска призывников;
автомобильным транспортом и выделить необходимое количество технических работников;
финансирование расходов, связанных с выполнением указанных мероприятий, за счет средств местных бюджетов в пределах ассигнований, выделенных на эти цели.

4. Денсаулық сақтау департаментi:
Петропавл қаласындағы облыстық жинау пунктiндегi медициналық комиссияның жұмысын қаматамасыз етсiн;
шақырушыларды медициналық куәлендiру жөнiндегi комиссия дәрiгер-мамандармен, әсiресе тар саладағы мамандармен жинақтасын;
шақырту комиссиясымен жiберiлген азаматтарды медициналық зерттеу үшiн емдеу-профилактикалық мекемелерде орындар көздесiн.
5. Ішкi iстер департаментi мыналарды қамтамасыз етсiн:
iшкi iстер департаментi, Петропавл қалалық басқармасы және аудандық iшкi iстер бөлiмi басшыларының құрамынан лауазымды тұлғаларды облыстық, аудандық (қалалық) шақыру комиссиясының құрамына енгiзудi;
азаматтарды шақыру кезеңiнде қорғаныс iстерi жөнiндегi аудандық (қалалық) бөлiмдермен (басқармамен) байланысты әрекеттер ұйымдастыруды;
әскерге шақырушыларды әскери бөлiмдерге аттандыру және жiберу уақытында қоғамдық тәртiптiк күзетудi;
азаматтардың шақыру пункттерiне келуiне бақылау жүргiзудi, шақырудан жасырынып қалуға жол бермеудi.
6. Петропавл қаласының әкiмi облыстық жинақтау пунктiнде шақырылушыларға азық-түлiк және өнеркәсiптiк тауарларды сатуды ұйымдастырсын.
7. Мәдениет департаментi шақыру пункттерiнде көркемөнерпаздар ұжымының өнерiн және әскери-патриоттық тақырыптарға кинофильмдер көрсетудi ұйымдастырсын.
8. Дене шынықтыру және спорт басқармасы облыстық жинау пунктiнде спорттық-бұқаралық iс-шаралар, шақырылушылардың жалпы даярлығына тексеру ұйымдастырсын.
9. Қаулы бiрiншi ресми жарияланғаннан күннен бастап iс-әрекетке енгiзiледi.
10. Қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары С.В.Развинге жүктелсiн.
Облыс әкiмi
Облыс әкiмшiлiгiнiң
2006 жылдың 25 cәуірдегі
N 83а қаулысына қосымша
Облыстық шақыру комиссиясының
ҚҰРАМЫ:
Амангелдиев Талғат Бекмұратұлы
комиссия төрағасы, Қорғаныс iстерi жөнiндегi департаментiнiң бастығы
Пелихов Владимир Федорович
комиссия төрағасының орынбасары, мобилизациялық дайындық және төтенше жағдайлар басқармасы бастығының орынбасары
Комиссия мүшелерi:
Сұлтанов Талғат Дүйсенұлы
облыстық Ішкi iстер департаментi бастығының орынбасары
Имбаева Фирая Гумаровна
1 аурухананың дәрiгер-терапевтi, медициналық комиссияның төрайымы
Кривошеева Зоя Ивановна
комиссия хатшысы, облыстық аурухананың медбибiсi

4. Департаменту здравоохранения:
обеспечить работу медицинской комиссии на областном сборном пункте в городе Петропавловске;
укомплектовать комиссии по медицинскому освидетельствованию призывников врачами-специалистами, в том числе врачами узких специальностей;
предусмотреть места в лечебно-профилактических учреждениях для медицинского обследования граждан, направленных призывными комиссиями.
5. Департаменту внутренних дел обеспечить:
введение в состав областной, районных (городской) призывных комиссий должностных лиц из числа руководящего состава Департамента внутренних дел, управления внутренних дел города Петропавловска и районных отделов внутренних дел;
организацию взаимодействия с районными (городским) отделами (управлением) по делам обороны в период призыва граждан;
охрану общественного порядка при отправке и убытии призывников в воинские части;
контроль за явкой граждан на призывные пункты, пресечение попыток уклонения от призыва.
6. Акиму города Петропавловска на областном сборном пункте организовать продажу продовольственных и промышленных товаров.
7. Управлению культуры организовать на призывных пунктах выступления коллективов художественной самодеятельности и демонстрацию кинофильмов по военно-патриотической тематике.
8. Управлению физической культуры и спорта организовать на областном сборном пункте проведение спортивно-массовых мероприятий, проверку физической подготовленности призывников.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Развина С.В.
Аким области
Приложение
к постановлению акимата области
от 25.04.2006 года N 83а
СОСТАВ
областной призывной комиссии:
Амангельдиев Талгат Бекмуратович
начальник Департамента
Талгат Бекмуратович по делам обороны, председатель комиссии
Пелихов Владимир Федорович
заместитель начальника управления Владимир Федорович мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций заместитель председателя комиссии
Члены комиссии:
Султанов Талгат Дюсенович
заместитель начальника областного Департамента внутренних дел
Имбаева Фирая Гумаровна
врач-терапевт городской поликлиники N 1, председатель медицинской комиссии
Кривошеева Зоя Ивановна
медсестра областной больницы, секретарь комиссии