Жаз мезгілінің күндізгі және кешкі уақытында Қазақстан Республикасының республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары бойынша автокөлік құралдарының қозғалысын ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2007 жылғы 7 наурыздағы N 59 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 12 наурыздағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4568 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 27 сәуірдегі № 211 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 2012.04.27 № 211 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
"Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  18-бабына сәйкес, автомобиль жолдарының сақталуын қамтамасыз ету мақсатында, сондай-ақ жаз мезгілінде көтергіштік қабілетін жоғалтуына байланысты  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарында мынадай:
1) халықаралық келісімдерге сәйкес жүктердің және жолаушылардың халықаралық тасымалдарын жүзеге асыратын;
2)  алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2008.02.18.  N 56 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
3) төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі іс-шараларға тартылған;
4) тез бұзылатын тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын;
5) жолаушылар мен багаж тасымалын жүзеге асыратын;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіппен қауіпті, бөлінбейтін ірі көлемді және ауыр салмақты жүктерін тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушылардың автокөлік құралдарын қоспағанда, дара білікке түсетін жүктемесі 8 тоннадан артық автокөлік құралдарының қозғалысына осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес, ауаның температурасы 25 0 С жоғары болған жағдайда, күндізгі және кешкі сағат 10-00-ден 22-00-ге дейінгі уақытта осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес шектеулер енгізілсін;
7) Қайта жаңарту жұмыстарын жүргізу үшін мердігер ұйымдарға берілген учаскелердегі қолданыстағы жамылғы бойынша жол-құрылыс жұмыстарына тартылған.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2008.02.18. N 56 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2010.04.07 N 174 Бұйрықтарымен.
2. Қозғалысты уақытша шектеулердің жыл сайынғы қолданылу мерзімі IV жол-климаттық аумаққа - тиісті жылдың 1 маусымынан бастап 31 тамызды қоса алғандағы, V жол-климаттық аумаққа - тиісті жылдың 15 мамырынан бастап 15 қыркүйекті қоса алғандағы осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес кезеңге белгіленсін.

Об организации движения автотранспортных средств по автомобильным дорогам общего пользования республиканского значения Республики Казахстан в дневное и вечернее время летнего периода
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 7 марта 2007 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2007 года № 4568. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 27 апреля 2012 года № 211
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 27.04.2012 № 211.
В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан "Об автомобильных дорогах", в целях обеспечения сохранности автомобильных дорог, а также в связи с потерей несущей способности в летний период  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Ввести на автомобильных дорогах общего пользования республиканского значения Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему приказу ограничения движения автотранспортных средств с нагрузкой на одиночную ось свыше 8 тонн, согласно приложения 2 к настоящему приказу в дневное и вечернее время с 10-00 до 22-00 часов при температуре воздуха выше 25 оС, за исключением автотранспортных средств перевозчиков:
1) осуществляющих международные перевозки грузов и пассажиров в соответствии с международными соглашениями;
2) исключен приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 18.02.2008 N 56;
3) занятых на мероприятиях по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций;
4) осуществляющих перевозку скоропортящихся товаров;
5) осуществляющих перевозку пассажиров и багажа;
6) осуществляющих перевозку опасных, неделимых крупногабаритных и тяжеловесных грузов, в порядке установленном действующим законодательством Республики Казахстан;
7) занятых на дорожно-строительных работах по существующему покрытию на участках, переданных подрядным организациям для проведения работ по реконструкции.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами Министра транспорта и коммуникаций РК от 18.02.2008 N 56; от 07.04.2010 № 174.
2. Установить сроки ежегодного действия временных ограничений движения для IV дорожно-климатической зоны - с 1 июня по 31 августа соответствующего года, для V дорожно-климатической зоны - с 15 мая по 15 сентября соответствующего года согласно приложению 3 к настоящему приказу.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2008.02.18.  N 56 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
3. Көлік және коммуникация министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті:
1) Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын пайдаланушылардың назарына жаз мезгілінің күндізгі уақытында Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлік құралдары қозғалысының ұйымдастырылғандығы туралы хабарлауды, соның ішінде бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жеткізуді;
2) жолдарға енгізілетін шектеулерге сәйкес уақытша жол белгілерін орнатуды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынуды қамтамасыз етсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2008.02.18.  N 56 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
4. Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары бойынша автокөлік құралдарын өткізуге бақылау жасалуын қамтамасыз етсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2008.02.18.  N 56 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі Д.Қ. Көтербековке жүктелсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2008.02.18.  N 56 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
6. Осы бұйрық оны ресми жариялағаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрі
2007 жылғы 11 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2007 жылғы 11 наурыз
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрінің
2007 жылғы 7 наурыздағы
N 59 бұйрығына 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 2010.04.07 N 174 Бұйрығымен.
Жаз мезгілінің күндізгі және кешкі уақытында автокөлік
құралдарының білігіне түсетін жүктемелерге шектеулер
енгізілетін Қазақстан Республикасының республикалық маңызы
бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының
тізбесі
Р/сN
Авто-
жол-
дардың
индек-
сі
Жолдардың атауы
Жалпы ұзақтығы, км
Учас-
кенің
басы,
км
Учас-
кенің
соңы,
км
1
2
3
4
5
6
1
М - 32
РФ шекарасы (Самараға) -
Шымкент, Орал, Ақтөбе,
Қызылорда қалалары арқылы

Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра транспорта и коммуникаций РК от 18.02.2008 N 56.
3. Комитету автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить:
1) доведение до сведения пользователей автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан, в том числе через средства массовой информации, об организации движения автотранспортных средств по территории Республики Казахстан в дневное время летнего периода;
2) в соответствии с вводимыми ограничениями на дорогах установку временных дорожных знаков;
3) представление настоящего приказа для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 18.02.2008 N 56.
4. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить контроль за пропуском автотранспортных средств по автомобильным дорогам общего пользования Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 18.02.2008 N 56.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Кутербекова Д.К.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 18.02.2008 N 56.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его официального опубликования.
Министр
"СОГЛАСОВАНО"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
11 марта 2007 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
11 марта 2007 года
Приложение 1
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 7 марта 2007 года N 59
Перечень
автомобильных дорог общего пользования республиканского
значения Республики Казахстан, на которых в дневное и
вечернее время летнего периода вводится ограничение
нагрузки на оси транспортных средств
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 07.04.2010 № 174.
п/п
N
Индекс
авто-
дороги
Наименование дорог
Общая
протя-
жен-
ность,
км
Начало
участка,
км
Конец
участка,
км
1
2
3
4
5
6
1
М - 32
Граница РФ (на Самару)
- Шымкент, через
г.г. Уральск, Актобе,
Кызылорда