"Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын, өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесі сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 7 шілдедегі N 240 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2007 жылғы 28 ақпандағы N 65 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 12 наурыздағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4569 болып енгізілді. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2007.05.08. N 163 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2008 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады) бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2007.05.08. N  163   (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2008 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1.»"Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын, өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесі сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 7 шілдедегі N 240  бұйрығына  (Нормативтік құқықтық актілердің тіркеу тізілімінде N 4290 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
"Мемлекеттік білім беру мекемелері ұсынатын қызметтер" бөлімі бойынша:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 июля 2006 года N 240 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года N 65. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2007 года N 4569. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 8 мая 2007 года N 163
Сноска. Приказ Министра финансов РК от 28 февраля 2007 года N 65 утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 8 мая 2007 г. N  163  (вводится в действие со дня его гос. регистрации и действует до 1 января 2008 г.).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 7 июля 2006 года N 240 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4290), следующие изменения и дополнения:
в  Классификаторе  перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении, утвержденном указанным приказом:
в разделе "Услуги, предоставляемые государственными учреждениями образования":

тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) 10-коды бойынша 8-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке және заңды тұлғалар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың табиғи кешендерiн туристiк және рекреациялық мақсаттарда пайдалануы кезiнде оларға көрсетілетін қызметтер, оның iшiнде:
1) туристiк соқпақтар, тамашалау алаңдарын, демалу алаңқайларын, көлiк тұрақтарын, кемпингтер, шатырлы лагерьлер немесе оларды орналастыратын орындар; қонақ үйлер, мотельдер, туристiк базалар, қоғамдық тамақтандыру, сауда және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың басқаруындағы басқа да мәдени-тұрмыстық мақсаттағы объектiлер немесе оларды орналастыратын орындар беру; ерекше қорғалатын табиғи аумақта құбырлар, электр қуатын беру және байланыс желiлерiн, жолдарды (ортақ пайдаланылатын жолдардан басқа) орналастыру жөнiнде қызметтер көрсету; туристiк құрал-жабдықтар беру;
2) әуесқойлық (спорттық) аң және балық аулауды өткiзу;
3) мемлекеттiк табиғи-қорық қоры, табиғи және тарихи-мәдени мұра объектiлерiнде, табиғат мұражайларында және жанды табиғат мүйiстерiнде болу және оларды зерделеу кезiнде жолсерiктер, экскурсия ұйымдастырушылар, жол нұсқаушылар мен аудармашылар қызметтерiн көрсету, кино, бейне және фото таспаларына түсiру;
4) пайдалануға берiлген аумақтар мен объектiлердi санитарлық тазарту және абаттандыру жөнiнде, сондай-ақ өзге де ұйымдардың аумақтарын абаттандыру және көгалдандыру бойынша жұмыстар жүргiзу жөнiнде қызметтер;
5) қоғамдық тамақтандыру объектiлерi үшiн өнiм өндiру жөнiнде қызметтер;
6) көлiк қызметтерiн көрсету.";
тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) 12-коды бойынша 8-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Шектеулi шаруашылық қызметiнен, оның iшiнде:
1) кәдесый өнiмдерiн өндiруден;
2) аралық мақсатта пайдалану және басқа да мақсаттарда кесiлген ағаштан жасалған тауарларды, олардан алынған сүректi өңдеу өнiмдерiн өткiзуден;
3) жанама орман пайдаланудан және оны өңдеу өнiмдерiнен;
4) елдi мекендердi көгалдандыру үшiн көшет материалын өсiруден түсетiн табыстар;
5) шектеулi шаруашылық қызметi тауарларын өткiзуден, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардан тыс жерлерде қорғаныштық және көгалдандыру екпелерiн отырғызудан;
6) балық шабақтарын өсiруден;
7) жеке және заңды тұлғалармен туристiк, рекреациялық және шектеулi шаруашылық мақсаттарда жасалатын бiрлескен қызмет туралы шарттар бойынша өнiм өндiруден және қызмет көрсетуден алынған табыстар.";
10-бағанда "78-б., 1-т." деген сөздер "38-баптың 1, 2-тармақтары" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
РБ
10
5
694
007
000
73
Ерекше
қорғалатын
табиғи
аумақтардың
рәмiздерiн
пайдалан-
ғаны үшiн
төленетiн
ақы

по 10-му коду товаров (работ, услуг) графу 8 изложить в следующей редакции:
"Услуги, оказываемые физическим и юридическим лицам при пользовании ими природными комплексами особо охраняемых природных территорий в туристских и рекреационных целях, в том числе:
1) по предоставлению туристских троп, смотровых площадок, бивачных полян, стоянок для транспорта, кемпингов, палаточных лагерей или мест для их размещения; гостиниц, мотелей, туристских баз, объектов общественного питания, торговли и другого культурно-бытового назначения, находящихся в управлении особо охраняемых природных территорий, или мест для их размещения; услуг по размещению на особо охраняемой природной территории трубопроводов, линий электропередачи и связи, дорог (кроме дорог общего пользования); туристского инвентаря;
2) по проведению любительской (спортивной) охоты и рыболовства;
3) услуг проводников, экскурсоводов, гидов и переводчиков, по проведению кино-, видео- и фотосъемки при посещении и изучении объектов государственного природно-заповедного фонда, природного и историко-культурного наследия, музеев природы и живых уголков;
4) услуг по санитарной очистке и благоустройству предоставленных в пользование территорий и объектов, а также по проведению работ по благоустройству и озеленению территорий иных организаций;
5) услуг по производству продукции для объектов общественного питания;
6) по предоставлению транспортных услуг.".
по 12-му коду товаров (работ, услуг):
графу 8 изложить в следующей редакции:
"Доходы от ограниченной хозяйственной деятельности, в том числе от:
1) производства сувенирной продукции;
2) реализации товаров от рубок промежуточного пользования и прочих рубок, продукции переработки полученной от них древесины;
3) побочного лесного пользования и продукции его переработки;
4) выращивания посадочного материала для озеленения населенных пунктов;
5) доходов от реализации товаров ограниченной хозяйственной деятельности, создания защитных и озеленительных насаждений вне особо охраняемых природных территорий;
6) выращивания рыбопосадочного материала;
7) производства продукции и оказания услуг по договорам о совместной деятельности, заключаемым с физическими и юридическими лицами в туристских, рекреационных и ограниченных хозяйственных целях.";
в графе 10 слова "ст. 78 п. 1" заменить словами "ст. 38 п.п. 1, 2".
дополнить строками следующего содержания:
РБ
10
5
694
007
000
73
РБ
10
5
694
007
000
74
РБ
10
5
694
007
000
75
продолжение таблицы
Плата за
использование
символики особо
охраняемых
природных
территорий

1) табиғат
кешендерiн
сақтау
және дамы-
ту;
2) жануар-
лар мен
өсiмдiктер
дүниесiн
қорғау;
3) сани-
тарлық
кесу мен күтiп-
баптау
мақсатын-
дағы кесу-
дi қоса
алғанда,
ормандарда
қалпына
келтiру
және қор-
ғаныш
iс-шара-
ларын
жүргiзу;
4) аумақ-
тарды
тазарту
мен абат-
тандыру;
5) табиғи-
қорық қо-
ры объек-
тiлерiн
қорғаумен,
туристiк,
рекреаци-
ялық және
шектеулi
шаруашылық
қызметпен
байланысты
инфрақұ-
рылымды
дамыту;
6) ерекше
қорғалатын
табиғи
аумақтар-
дың
табиғат
қорғау
қызметiн
қамтамасыз
ету үшiн
штаттан
тыс мау-
сымдық
қызмет-
керлердiң,
соның
iшiнде
өрттен
қарауыл-
даушылар-
дың,
күтiп-
баптау
мақсатын-
дағы кесу
мен сани-
тарлық
кесудi,
орман
дақылдары
жұмыстарын
жүзеге
асыру
жөнiндегi
қызмет-
керлердiң,
сондай-ақ
шектеулi
шаруашылық
қызметтi
жүзеге
асыратын
қызмет-
керлердiң
қызметтер
көрсетуiне
ақы төлеу;
7) байла-
ныс құрал-
дарын, кө-
лiк және
жабдықтар,
өртке қар-
сы күрес,
орман қор-
ғау және
орман
дақылдары
мақсатын-
дағы
тетiктер
мен мате-
риалдар,
тұқым
және қал-
пына кел-
тiру жұ-
мыстары
үшiн отыр-
ғызу мате-
риалдарын,
жанар-
жағар май
материал-
дарын,
байланыс
құралда-
рын, киiм-
кешек, қару-жарақ
және ар-
наулы
қорғаныс
құралдарын
сатып алу;
8) табиғат
қорғау
қызметiмен
байланысты
ғимарат-
тар, құры-
лыстар
және өзге
де объек-
тiлер
құрылысын
салу, қай-
та жаңарту
және жөн-
деу;
9) ерекше
қорғалатын
табиғи
аумақтар
саласында
ғылыми
зерттеулер
жүргiзу;
10) таби-
ғат мұра-
жайлары
мен көрме-
лер ұйым-
дастыру
және
оларды
ұстау;
11) рекре-
ациялық
аймақтарды
дамыту
және
абаттан-
дыру;
12) жар-
намалық
қызметті
жетiлдiру;
13) эколо-
гиялық
насихат;
14) терiс
экология-
лық сал-
дардың
алдын алу
мен оны
жою.
(131,132,
134, 139,
141, 142,
143, 144,
145, 146,
147, 149,
151, 159,
411, 421,
431,)
"Ерекше
қорғалатын
табиғи
аумақтар
туралы"
Қазақстан
Республи-
касының
2006 жылғы
7 шілдеде-
гі Заңы;
"Заңды
тұлғалар
болып
табылатын
ерекше
қорғалатын
табиғи
аумақтар
қаражатын
құрау мен
пайдалану
тәртібі
жөніндегі
ережені
бекіту
туралы"
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
2002 жылғы
21 тамыз-
дағы N 933
қаулысы.
РБ
10
5
694
007
000
74
Баспа,
кәдесый
және басқа
да көбей-
тiлген өнiм
өндiруден
алынған
табыстар
Сол сияқты
Сол сияқты
РБ
10
5
694
007
000
75
Жеке және
заңды тұл-
ғалардың
ерiктi
жарналары
мен қайыры-
лымдықтары
Сол сияқты
Сол сияқты
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр

1) сохранение и
развитие природных
комплексов;
2) охрана животного
и растительного
мира;
3)  проведение
восстановительных
и защитных
мероприятий в
лесах, включая
санитарные рубки и
рубки ухода;
4) очистка и
благоустройство
территории;
5) развитие
инфраструктуры,
связанной с охраной
объектов природно-
заповедного фонда,
туристической,
рекреационной и
ограниченной
хозяйственной
деятельностью;
6) оплата услуг
внештатных сезонных
работников для
обеспечения
природоохранной
деятельности особо
охраняемой природной
территории, в том
числе пожарных
сторожей, работников
по осуществлению
рубок ухода и
санитарных рубок,
лесокультурных
работ, а также
работников,
осуществляющих
ограниченную
хозяйственную
деятельность;
7) приобретение
средств связи,
транспорта и
оборудования,
механизмов
и материалов
противопожарного,
лесозащитного и
лесокультурного
назначения, семян
и посадочного
материала для
восстановительных
работ, горюче-
смазочных
материалов,
обмундирования,
оружия и специальных
средств защиты;
8) строительство,
реконструкция и
ремонт зданий,
сооружений и иных
объектов, связанных
с природоохранной
деятельностью;
9) проведение
научных исследований
в области особо
охраняемых природных
территорий;
10) организация и
содержание музеев
природы и выставок;
11) развитие и
благоустройство
рекреационных зон;
12) совершенствова-
ние рекламной
деятельности;
13) экологическая
пропаганда;
14) предупреждение
и ликвидация нега-
тивных экологических
последствий.
(131, 132, 134,
139, 141, 142, 143,
144, 145, 146,
147, 149, 151, 159,
411, 421, 431,)
Закон Республики
Казахстан от 7 июля
2006 года "Об особо
охраняемых природных
территориях"
(постановление Прави-
тельства Республики
Казахстан от 21 августа
2002 года N 933 "Об
утверждении Правил о
порядке образования и
использования средств
особо охраняемых
природных территорий,
являющихся юридическими
лицами".
Доходы от
производства
печатной,
сувенирной и
другой
тиражированной
продукции
То же
То же
Добровольные
взносы и
пожертвования
физических и
юридических лиц
То же
То же
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр