"Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 24 сәуірдегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4631 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 27 ақпандағы N 89 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 27 ақпандағы N 89 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді) Бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3293 тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және басқа мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2005 ж. тамыз, N 17, 135-құжат, 2005 ж. қыркүйек, N 18, 144-құжат, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2005 жылғы 21 қыркүйектегі N 341 бұйрығымен өзгерістер енгізілді, "Заң" газетінде 2005 жылғы 4 қарашада N 152 (766) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 61-бабының 14) тармақшасына және "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН: ";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесінде:
1-тармақта "есептілігінің" деген сөзден кейін "көлемі," деген сөзбен толықтырылсын;
5-тармақта:
екінші абзацта "және Аумақтық қазынашылық органында сақталатын есептіліктің данасына" деген сөздер алынып тасталсын;
үшінші абзацтың екінші сөйлемі алынып тасталсын;
2-бөлімнің атауында "нысандарының" деген сөз алынып тасталсын;
12-тармақта:
бірінші абзацта "нысандарының" деген сөз алынып тасталсын;
алтыншы абзацта "депозит қаражаттары" деген сөздер "жеке немесе заңды тұлға оларды қайтару шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақша" деген сөздермен ауыстырылсын;
сегізінші абзацта "валюта қаражаттарының" деген сөздер"шетел валютасындағы қаражаттың" деген сөздермен ауыстырылсын;
тоғызыншы, он сегізінші, он тоғызыншы және жиырма бесінші абзацтар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года N 424 "Об утверждении Правил составления и представления отчетности государственными учреждениями"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2007 года N 4631. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года N 89
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 27.02.2009 N 89 (вводится в действие с 01.01.2009).
ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года N 424 "Об утверждении Правил составления и представления отчетности государственными учреждениями" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 3293, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, август 2005 г., N 17, ст. 135, сентябрь 2005 г., N 18, ст. 144, внесены изменения приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2005 года N 341, опубликованный в "Юридической газете" от 4 ноября 2005 г., N 204-205 (938-939) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 14) статьи 61 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и пунктом 3 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" ПРИКАЗЫВАЮ :";
в Правилах составления и представления отчетности государственными учреждениями, утвержденных указанным приказом:
в пункте 1 после слова "устанавливаются" дополнить словом "объем,";
в пункте 5:
в абзаце втором слова "и в экземпляр отчетности, который хранится в территориальном органе Казначейства," исключить;
второе предложение абзаца третьего исключить;
в названии раздела 2 слово "форм" исключить;
в пункте 12:
в абзаце первом слово "форм" исключить;
в абзаце шестом слова "депозитным средствам" заменить словами "деньгам, передаваемым физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности";
в абзаце восьмом слова "валютных средств" заменить словами "средств в иностранной валюте";
абзацы девятый, восемнадцатый, девятнадцатый и двадцать пятый исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:

"есеп айырысудың аккредитивтік нысанын пайдалана отырып, бюджет қаражатын пайдалану туралы есеп -N 19 нысан (осы Ережеге 27-қосымша);";
13-тармақта:
бірінші абзацта "бюджет қаражатының жете игерілмеу" деген сөздер "қаржыландыру жоспарларының орындалмау" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацта "игерілген" деген сөз "пайдаланылған" деген сөзбен ауыстырылсын, "игерілмеу" деген сөз "пайдаланылмау немесе ішінара пайдаланылмау" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші және бесінші абзацтар алынып тасталсын;
17-тармақта "тиiстi Аумақтық қазынашылық органдарына және" деген сөздер алынып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Мемлекеттік мекемелер есептілікті нысандардың толық көлемінде екі данада жасайды, оның біреуі жоғары тұрған органға жіберіледі. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерден есептілікті қабылдауы және тексеруі осы Ережеге сәйкес жүзеге асырылады.";
25-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
"Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер бюджеттік қаражаттардан басқа өзінің иелігінде тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан, демеушілік және қайырымдылық көмектен, алдын ала айтылған үстемақымен немесе онсыз ол бірінші талап етуі бойынша немесе қандай да бір мерзім өткеннен кейін, толық немесе бөліктермен қайтарылуы тиіс пе, қарамастан, атаулы түрінде оларды қайтару шарттарында жеке немесе заңды тұлға, тікелей жеке немесе заңды тұлға беретін, немесе тиісті республикалық немесе жергілікті бюджеттерге берілген ақшаны (бұдан әрі - жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасы), шетел валютасындағы қаражатты, сыртқы қарыздар мен гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоттарында және шоттардағы шетел валютасынан түсетiн ақшаны иелене алады";
27-тармақтың алтыншы абзацында:
236 "Балалар мекемелерін ұстау үшін ата-аналарының қаражаттары" және 238 "Мемлекеттік мекемені ұстауға арналған өзге де қаражаттар" қосалқы шоттарына" деген сөздер" 238 "Мемлекеттік мекемені ұстауға арналған өзге де қаражаттар" қосалқы шотына" деген сөздермен ауыстырылсын;
"осы қосалқы шоттардағы" деген сөздер "осы қосалқы шоттағы" деген сөздермен ауыстырылсын;
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Балансқа мемлекеттік мекеме мынадай шоттар бойынша: бюджеттік шот, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатуынан түсетін түсімдер және олар бойынша жүргізілген төлемдер бойынша операцияларды есепке алу үшін қолма-қол ақшаны бақылау шоттары бойынша (бұдан әрі - ақылы қызметтер жөніндегі ҚБШ), алдын ала айтылған үстемақымен немесе онсыз ол бірінші талап етуі бойынша немесе қандай да бір мерзім өткеннен кейін, толық немесе бөліктермен қайтарылуы тиіс пе, қарамастан, атаулы түрінде оларды қайтару шарттарында жеке немесе заңды тұлға, тікелей жеке немесе заңды тұлға беретін, немесе тиісті республикалық немесе жергілікті бюджеттерге берілген ақша бойынша (бұдан әрі - жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасының ҚБШ), оларға қызмет көрсету және тағайындау орнына қарай шетел валютасындағы шот бойынша және сыртқы қарыздар мен гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоттары бойынша операцияларды енгізуі тиіс.";
35-тармақта "тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақша, депозит шоттардағы, шетел валютасындағы шоттардағы" деген сөздер "ақылы қызметтер бойынша ҚБШ, демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ, жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасының ҚБШ" деген сөздермен ауыстырылсын;
36-тармақта"депозиттік шоттан" деген сөздер алынып тасталсын;
40-тармақта:
бірінші абзацта "тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан, демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетiн, депозиттік шоттағы," деген сөздер "ақылы қызметтер бойынша ҚБШ, демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ, жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасының ҚБШ" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзац алынып тасталсын;
он бірінші абзац алынып тасталсын;
бесінші абзацта "ресми" деген сөз алынып тасталсын;
он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"отчет об использовании бюджетных средств с применением аккредитивной формы расчетов - форма N 19 (приложение 27 к настоящим Правилам);";
в пункте 13:
в абзаце первом слова "недоосвоения бюджетных средств" заменить словами "неисполнения планов финансирования";
в абзаце втором слово "освоенным" заменить словом "использованным", слово "недоосвоения" заменить словами "не использования или частичного использования";
абзацы четвертый и пятый исключить;
в пункте 17 слова "соответствующие территориальные органы Казначейства и" исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Государственные учреждения, составляют отчетность в полном объеме форм в двух экземплярах, один из которых направляется вышестоящему органу. Прием и проверка отчетности администраторами бюджетных программ от подведомственных государственных учреждений осуществляется в соответствии с настоящими Правилами.";
в пункте 25 слова "депозитного счета, иностранную валюту" заменить словами "передаваемые физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности в номинальном выражении, независимо от того, должны ли они быть возвращены по первому требованию или через какой-либо срок, полностью или по частям, с заранее оговоренной надбавкой либо без таковой, непосредственно физическим или юридическим лицом, либо переданы соответствующему республиканскому или местным бюджетам (далее - деньги временного размещения физических или юридических лиц), средства в иностранной валюте";
в абзаце шестом пункта 27:
слова "субсчета 236 "Средства родителей на содержание детского учреждения" заменить словом "субсчет";
слова "этих субсчетах" заменить словами "этом субсчете";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. В баланс государственным учреждением должны включаться операции по всем счетам: бюджетному счету, по контрольным счетам наличности для учета операций по поступлениям от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг) и произведенным по ним платежам (далее - КСН по платным услугам), по поступлениям от спонсорской и благотворительной помощи для государственных учреждений и производимым за счет них платежам (далее - КСН спонсорской, благотворительной помощи), по деньгам, передаваемым физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности в номинальном выражении, независимо от того, должны ли они быть возвращены по первому требованию или через какой-либо срок, полностью или по частям, с заранее оговоренной надбавкой либо без таковой, непосредственно физическим или юридическим лицом, либо переданы соответствующему республиканскому или местным бюджетам (далее - КСН временного размещения денег физических или юридических лиц), по счету в иностранной валюте и специальным счетам бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам и грантам независимо от места их обслуживания и назначения.";
в пункте 35 слова "от реализации товаров (работ, услуг), спонсорской и благотворительной помощи, депозитного счета, счета в иностранной валюте и специальных счетов" заменить словами "на КСН по платным услугам, КСН спонсорской, благотворительной помощи, КСН временного размещения денег физических или юридических лиц, на счете в иностранной валюте и специальных счетах";
в пункте 36 слова "депозитного счета," исключить;
в пункте 40:
в абзаце первом слова "деньги от реализации товаров (работ, услуг), спонсорской и благотворительной помощи, депозитного счета, счета" заменить словами "денег на КСН по платным услугам, КСН спонсорской, благотворительной помощи, КСН временного размещения денег физических или юридических лиц, на счете";
абзац третий исключить;
в абзаце пятом слово "официальных" исключить;
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:

"190 "қайырымдылық, демеушілік көмектің ҚБШ" (110) жолы бойынша мемлекеттік мекемелердің қайырымдылық, демеушілік көмектен алған ақшасының қалдығы көрсетіледі.";
он екінші абзацта "Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақшаны есепке алуға арналған шот" деген сөздер "Ақылы қызметтер бойынша ҚБШ" деген сөздермен ауыстырылсын;
он үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын.
"210 "Жеке немесе заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастырудың ҚБШ" (112) жолы бойынша жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақшаның қалдығы көрсетіледі.";
41-тармақта:
"мектепке дейінгі балалар мекемелеріндегі балаларды ұстауға," деген сөздер алынып тасталсын;
он төртінші абзацта ", сондай-ақ жатақхананы пайдаланғаны үшін оқу орындарының студенттері мен оқушыларының берешек сомасы" деген сөздер алынып тасталсын;
он тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"324 "Нысаналы трансферттер бойынша есептеулер" (194) жолы бойынша бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттеріне бөлінген жете пайдаланылмаған нысаналы трансферттердің сомасын көрсетеді.";
мынадай мазмұндағы жиырма екінші абзацпен толықтырылсын:
"327 "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдар бойынша есептеулер" (195) жолы бойынша Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына мемлекеттік мекеме артық аударған міндетті әлеуметтік аударымдардың сомасы, пассивте 684-жол бойынша - Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдарды төлеу жөніндегі мемлекеттік мекеменің берешек сомасы көрсетіледі.";
42-тармақтың он екінші абзацында "валюталық қаражаттар" деген сөздер "шетел валютасындағы қаражаттың" деген сөздермен ауыстырылсын;
47-тармақтың төртінші абзацы алынып тасталсын;
48-тармақта:
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"534 "Шетел валютасындағы қаражаттың қоры" (273) жолы бойынша шетел валютасындағы қор қаражатының қалдығы көрсетіледі";
49-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"610 "Жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасы бойынша есептеулер" (174) жолы бойынша жеке немесе заңды тұлға мемлекеттік мекемеге қайтарымдылық шарттарында берген ақшаның сомасы көрсетіледі.";
54-тармақта:
он алтыншы абзац алынып тасталсын;
жиырмасыншы абзацта "валюталық шотқа есептелген" деген сөздер алынып тасталсын;
жиырма төртінші абзацта "жатақханада тұрғаны үшін ақы төлеу" деген сөздер "қаржыландырудың қосалқы шоттарын арттыруға жатқызылған басқа сома" деген сөздермен ауыстырылсын;
55-тармақтың сегізінші абзацы алынып тасталсын;
58-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"N 4 нысаны бойынша жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақша жөніндегі есепте жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасының қозғалысы көрсетіледі";
үшінші абзацта "депозит қаражатының" деген сөздер "жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасының" деген сөздермен ауыстырылсын;
60-тармақта:
бірінші абзацта "Валюталық қаражат", "валюталық қаражаттары" деген сөздер тиісінше "Шетел валютасындағы қаражат", "шетел валютасындағы қаражаты" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші, үшінші және жетінші абзацтардағы:
"валюталық қаражат" деген сөздер "шетел валютасындағы қаражат" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Валюталық қаражат қорлары" деген сөздер "Шетел валютасындағы қаражат қоры" деген сөздермен ауыстырылсын,
61-тармақ алынып тасталсын,
65-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын.

"По строке 190 "КСН спонсорской, благотворительной помощи" (110) показывается остаток денег, полученных от спонсорской, благотворительной помощи государственными учреждениями.";
в абзаце двенадцатом слова "Счет для учета денег от реализации товаров (работ, услуг)" заменить словами "КСН по платным услугам";
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"По строке 210 "КСН временного размещения денег физических или юридических лиц" (112) показывается остаток денег, передаваемый физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности.";
в пункте 41:
в абзаце одиннадцатом слова "за содержание детей в детских дошкольных учреждениях," исключить;
в абзаце четырнадцатом слова ", а также сумма задолженности студентов и учащихся учебных заведений за пользование общежитием" исключить;
абзац девятнадцатый изложить в следующей редакции:
"По строке 324 "Расчеты по целевым трансфертам" (194) администраторами бюджетных программ показывается сумма недоиспользованных целевых трансфертов выделенных областным бюджетам, бюджетам города республиканского значения, столицы.";
дополнить абзацем двадцать вторым следующего содержания:
"По строке 327 "Расчеты по обязательным социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования" (195) показывается сумма обязательных социальных отчислений, излишне перечисленная государственным учреждением в Государственный фонд социального страхования, по строке 684 в пассиве - сумма задолженности государственного учреждения по уплате обязательных социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования.";
в абзаце двенадцатом пункта 42 слова "валютных средств" заменить словами "средств в иностранной валюте";
абзац четвертый пункта 47 исключить;
в пункте 48:
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"По строке 534 "Фонд средств в иностранной валюте" (273) показывается остаток средств фонда в иностранной валюте";
абзац четвертый пункта 49 изложить в следующей редакции:
"По строке 610 "Расчеты по деньгам временного размещения физических или юридических лиц" (174) показывается сумма денег, переданная физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности.";
в пункте 54:
абзац шестнадцатый исключить;
в абзаце двадцатом слова ", зачисленной на валютный счет" исключить;
в абзаце двадцать четвертом слова "плата за проживание в общежитиях и другие" заменить словами "другие суммы, отнесенные на увеличение субсчетов финансирования";
абзац восьмой пункта 55 исключить;
в пункте 58:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"В Отчете по деньгам, передаваемым физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности по форме N 4-д показывается движение денег временного размещения физических или юридических лиц.";
в абзаце третьем слова "депозитных средств" заменить словами "денег временного размещения физических или юридических лиц";
в пункте 60:
в абзаце первом слова "валютных средств", "валютные средства" заменить соответственно словами "средств в иностранной валюте", "средства в иностранной валюте";
в абзацах втором, третьем и седьмом:
слова "валютных средств" заменить словами "средств в иностранной валюте";
слова "Фонды валютных средств" заменить словами "Фонд средств в иностранной валюте";
пункт 61 исключить;
пункт 65 дополнить абзацами следующего содержания:

"1 және 4-жолдар бойынша жылдың басындағы және есепті кезеңнің аяғындағы бюджет қаражатының қалдықтары көрсетіледі.
2-жол бойынша есепті кезеңде бөлінген, оның ішінде Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік нысыптамасына сәйкес төлемдердің түрлеріне бөле отырып, төлемдердің жалпы сомасы көрсетіледі.
3-жол бойынша 4 және 5-бағандарда Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне қайтарылған және есепті кезеңде бюджеттің кірісіне есептелген сома көрсетіледі.";
70 және 71-тармақтар алынып тасталсын;
72 және 74-тармақтарда:
"Қазынашылықтың аумақтық органдары" деген сөздер "Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері" деген сөздермен ауыстырылсын;
"мемлекеттік мекемелердің" деген сөздердің алдынан "ведомстволық бағынысты" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 75-1-тармақпен толықтырылсын:
"75-1. N 19 нысан бойынша есеп айырысудың аккредитивтік нысанын қолдана отырып бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есепті Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес аккредитив ашылған мемлекеттік мекемелер береді.
1, 2, 3, 4 және 5-бағандарда бюджет шығыстары функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары мен атауы көрсетіледі.
6-бағанда - негізінде аккредитив ашу жүргізілетін Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімінің нөмірі мен күні;
7-бағанда - аккредитивтің ашылған күні.
8-бағанда - аккредитивтің қолданылу мерзімі.
9-бағанда - ашылған аккредитивтің жалпы сомасы, оның ішінде:
10-бағанда - есепті жылдың басына өткен жылдар аккредитивінің қалдығы;
11-бағанда - есепте кезеңде ашылған аккредитивтің сомасы.
12-бағанда - есепті кезеңде игерілген аккредитивтің сомасы.
13-бағанда - бюджеттің кірісіне аударылған сома.
14-бағанда - есепті күнге пайдаланылмаған аккредитивтің қалдығы (9-баған шегеру 12-баған шегеру 13-баған).
15-бағанда - аккредитивтің жабылған күні көрсетіледі.
19 нысан тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.";
76-тармақта:
бірінші абзацта "және салыстырады", деген сөздер алынып тасталсын, "алынған рұқсаттар мен кассалық шығыстар туралы ай сайын деректерді" деген сөздер "ай сайын" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацта "қабылданған" деген сөз "тіркелген" деген сөзбен ауыстырылсын, "кассалық шығыстар" деген сөздер "бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша төленген міндеттемелер" деген сөздермен, "орындалмаған" деген сөз "төленбеген" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері тоқсан сайын Қазынашылық комитетінен N 4-20 нысан бойынша шығыстар жөніндегі жиынтық есепті алады.";
үшінші абзацта "тиісті қазынашылық органының" деген сөздер алынып тасталсын;
77-тармақ алынып тасталсын;
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесіне 1-қосымшада:

"По строкам 1 и 4 показываются остатки бюджетных средств на начало года и конец отчетного периода.
По строке 2 показывается общая сумма выплат, выделенная в отчетном периоде, в том числе с разбивкой по видам выплат в соответствии с Единой бюджетной классификацией Республики Казахстан.
По строке 3 в графах 4 и 5 показываются суммы возвращенные Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и зачисленные в отчетном периоде в доход бюджета.";
пункты 70 и 71 исключить;
в пунктах 72 и 74:
слова "Территориальным органам Казначейства" заменить словами "Администраторам республиканских бюджетных программ";
после слова "отчета" дополнить словом "подведомственных";
дополнить пунктом 75-1 следующего содержания:
"75-1. Отчет об использовании бюджетных средств с применением аккредитивной формы расчетов по форме N 19 представляют государственные учреждения, которым открыт аккредитив, в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан.
В графах 1, 2, 3, 4 и 5 указываются коды и наименование функциональной и экономической классификаций расходов бюджета.
В графе 6 - номер и дата решения Правительства Республики Казахстан на основании которого производится открытие аккредитива.
В графе 7 - дата открытия аккредитива.
В графе 8 - срок действия аккредитива.
В графе 9 - общая сумма открытого аккредитива в том числе:
В графе 10 - остаток на начало отчетного года аккредитива прошлых лет;
В графе 11 - сумма открытого аккредитива за отчетный период.
В графе 12 - сумма освоенного аккредитива за отчетный период.
В графе 13 - сумма, перечисленная в доход бюджета.
В графе 14 - остаток неиспользованного аккредитива на отчетную дату (графа 9 минус графа 12 минус графа 13).
В графе 15 - показывается дата закрытия аккредитива.
Форма N 19 является квартальной и годовой отчетностью.";
в пункте 76:
в абзаце первом слова "и сверяют", "данные о полученных разрешениях и кассовых расходах" исключить;
в абзаце втором слово "принятых" заменить словом "зарегистрированных", слова "кассовые расходы" заменить словами "оплаченные обязательства по бюджетной программе (подпрограмме)", слово "невыполненные" заменить словом "неоплаченные";
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Администраторы республиканских бюджетных программ ежеквартально получают от Комитета казначейства сводный отчет по расходам по форме N 4-20.";
в абзаце третьем слова ", соответствующего органа казначейства" исключить;
пункт 77 исключить;
в приложении 1 к Правилам составления и представления отчетности государственными учреждениями:

1 "Жылдық және тоқсандық" деген бағанда "4-ф" деген сөздер алынып тасталсын;
2 "Жылдық" деген бағанда "13, 14, 3" деген сандар алынып тасталсын;
3 "Нысандардың атауы" деген бағанда:
"Депозиттік қаражаттар" деген сөздер "Жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақша" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Валюталық қаражат" деген сөздер "Шетел валютасындағы қаражат" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Республикалық бюджеттен алынған қаражат туралы тізімдеме", "Республикалық бюджеттен алынған қаражат туралы жиынтық тізімдеме", "Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қаражатты жұмсауы туралы ақпарат" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
19
Есеп айырысудың аккредитивтік нысанын қолдана отырып бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есеп
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесіне 2-қосымшада:
реттік нөмірі 10-жолдың 1-бағанында"141-жол 4-баған алу" деген сөздер алынып тасталсын;
1 және 2-бағандарда:
"Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп N 4-ф-нысаны" деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмірлері 21, 22, 23 және 48-жолдар алынып тасталсын;
"Депозиттік қаражаттар" деген сөздер "Жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақша" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Валюталық қаражат" деген сөздер "Шетел валютасындағы қаражат" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 41-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
N 19 нысан Есеп айырысудың аккредитивтік нысанын қолдана отырып бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есеп
41-1. 3 және 4-бағандардың 230-жолы
41-1. Тиісінше 10 және 14-бағандардың "Барлығы" жолы
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесіне 3-қосымшада:
"Баланс" бөлімінде:
"Жолдағы рұқсаттар (091) 141" деген жол алынып тасталсын;
мынадай жолдар:
"Демеулік және қайырымдылық көмек бойынша шот" (110) 190,
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша есебі үшін шот (111) 200,
Депозиттік шот (112) 210,
Облыстық бюджеттер, республикалық мағынадағы қала, астана бюджеттерінің мақсатты трансферттері бойынша есеп айырысу (194) 324,
Валюталық қаражаттар есебінен шығыстар (220) 375"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ (110) 190,
Ақылы қызметтер бойынша ҚБШ (111) 200,
Жеке немесе заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру ҚБШ (112) 210,
Нысаналы трансферттер бойынша есеп айырысулар (194) 324,
Шетел валютасындағы қаражаттың есебінен шығыстар (220) 375";
VІ "Есеп айырысу" кіші бөлімі мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:

в графе 1 "Годовая и квартальная" слова "4-ф" исключить;
в графе 2 "Годовая" цифры "13, 14, 3" исключить;
в графе 3 "Наименование форм":
слова "депозитным средствам" заменить словами "деньгам, передаваемым физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности";
слова "валютных средств" заменить словами "средств в иностранной валюте";
слова "Отчет по внебюджетным фондам, Ведомость о полученных из республиканского бюджета средствах, Сводная ведомость о полученных из республиканского бюджета средствах, Информация о расходовании средств администраторами республиканских бюджетных программ" исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"
19
Отчет об использовании бюджетных средств
с применением аккредитивной формы расчетов
";
в приложении 2 к Правилам составления и представления отчетности государственными учреждениями:
в графе 1 строки, порядковый номер 10 слова "минус строка 141 графа 4" исключить;
в графах 1 и 2:
слова "Форма N 4-ф Отчет по внебюджетным фондам" исключить;
строки, порядковые номера 21, 22, 23 и 48, исключить;
слова "депозитным средствам" заменить словами "деньгам, передаваемым физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности";
слова "валютных средств" заменить словами "средств в иностранной валюте";
после строки, порядковый номер 41, дополнить строками следующего содержания:
"
Форма N 19 Отчет об использовании
бюджетных средств с применением
аккредитивной формы расчетов
41-1. Строка 230
графы 3 и 4
41-1. Строка "Всего" графы 10 и 14
соответственно
";
в приложении 3 к Правилам составления и представления отчетности государственными учреждениями:
в разделе "Баланс":
строку "Разрешения в пути (091) 141" исключить;
строки:
"Счет спонсорской и благотворительной помощи (110) 190,
Счет для учета денег от реализации товаров (работ, услуг) (111) 200,
Депозитный счет (112) 210,
Расчеты по целевым трансфертам областным бюджетам, бюджетам города республиканского значения, столицы (194) 324,
Расходы за счет валютных средств (220) 375"
изложить в следующей редакции:
"КСН спонсорской, благотворительной помощи (110) 190,
КСН по платным услугам (111) 200,
КСН временного размещения денег физических или юридических лиц (112) 210,
Расчеты по целевым трансфертам (194) 324,
Расходы за счет средств в иностранной валюте (220) 375";
подраздел VI. "Расчеты" дополнить строкой следующего содержания:

"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдар бойынша есеп айырысу (195) 327";
1 "Пассив" бағанында:
"Балалар мекемелерін ұстауға арналған ата-аналардың қаражаттары (236) 470" деген жол алынып тасталсын;
"Валюталық қаражат қоры (273) 534" деген жол мынадай редакцияда жазылсын: "Шетел валютасындағы қаражаттың қоры (273) 534";
ІІІ "Есеп-айырысулар" кіші бөлімінде:
"Депозиттік сома бойынша есеп айырысулар (174) 610" деген жол мынадай редакцияда жазылсын: "Жеке және заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасы бойынша есеп айырысулар (174) 610";
"Жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналар бойынша есеп айырысулар (198) 683" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын: "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдар бойынша есеп айырысулар (195) 684";
"Бюджеттен 230; 231; 239 (140; 143) қосалқы шоттар бойынша қаржыландыру сомасының қозғалысы туралы анықтама" деген бөлімде:
5-бағанда "о.і. жолдағы рұқсаттар" деген сөздер алынып тасталсын,
6-бағанда "901" деген сан алынып тасталсын;
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесіне 4-қосымшада:
"Кассалық шығыстар" деген сөздер "Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша төленген міндеттемелер" деген сөздермен ауыстырылсын;
1 "Шығыстар ерекшелігінің атауы" бағанында:
"Оқу орнында оқығандардан түсетін жатақхана үшін төлем,  Балаларды ұстауға арналған ата-ана төлемі, Ата-аналардың берешегі" деген жолдар алынып тасталсын;
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесіне 7-қосымшада:
"депозиттік қаражаттар", "депозиттік қаражаттың" деген сөздер тиісінше "жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақша", "жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақшаның" деген сөздермен ауыстырылсын;
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесіне 9-қосымшада:
"валюталық қаражат" деген сөздер "шетел валютасындағы қаражат" деген сөздермен ауыстырылсын;
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесіне 10-қосымша алынып тасталсын;
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесіне 14-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жазылсын;
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесіне  19 және 20-қосымшалар алынып тасталсын;
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесіне 25-қосымшада:
"қабылданған" деген сөз "тіркелген" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Кассалық шығыстар (атқарылған міндеттер)" деген сөздер "Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша төленген міндеттемелер" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Атқарылмаған" деген сөздер "Ақысы төленбеген" деген сөздермен ауыстырылсын;
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесіне 26-қосымша алынып тасталсын;

"Расчеты по обязательным социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования (195) 327";
в графе 1 "Пассив":
строку "Средства родителей на содержание детского учреждения (236) 470" исключить;
строку "Фонд валютных средств (273) 534" изложить в следующей редакции: "Фонд средств в иностранной валюте (273) 534";
в подразделе III. "Расчеты":
строку "Расчеты по депозитным суммам (174) 610" изложить в следующей редакции: "Расчеты по деньгам временного размещения физических или юридических лиц (174) 610";
после строки "Расчеты по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды (198) 683" дополнить строкой следующего содержания: "Расчеты по обязательным социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования (195) 684";
в разделе "Справка о движении сумм финансирования из бюджета по субсчетам 230; 231; 239 (140; 143)":
в графе 5 слова "в т.ч. разрешения в пути" исключить,
в графе 6 цифру "901" исключить;
в приложении 4 к Правилам составления и представления отчетности государственными учреждениями:
слова "Кассовые расходы" заменить словами "Оплаченные обязательства по бюджетной программе (подпрограмме)";
в графе 1 "Наименование специфики расходов" слова:
строки "Плата, поступившая от учащихся учебных заведений за общежитие, Родительская плата за содержание детей, Задолженность родителей" исключить;
в приложении 7 к Правилам составления и представления отчетности государственными учреждениями:
слова "депозитным средствам", "депозитных средств" заменить соответственно словами "деньгам, передаваемым физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности", "денег временного размещения физических или юридических лиц";
в приложении 9 к Правилам составления и представления отчетности государственными учреждениями:
слова "валютных средств" заменить словами "средств в иностранной валюте";
приложение 10 к Правилам составления и представления отчетности государственными учреждениями исключить;
приложение 14 к Правилам составления и представления отчетности государственными учреждениями изложить согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложения 19 и 20 к Правилам составления и представления отчетности государственными учреждениями исключить;
в приложении 25 к Правилам составления и представления отчетности государственными учреждениями:
слово "принятых" заменить словом "зарегистрированных";
слова "Кассовые расходы (выполненные обязательства)" заменить словами "Оплаченные обязательства по бюджетной программе (подпрограмме)";
слово "Невыполненные" заменить словом "Неоплаченные";
приложение 26 к Правилам составления и представления отчетности государственными учреждениями исключить;

осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 27-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (Д.М. Шәженова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және заңнамада белгіленген тәртіппен кейіннен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін
жасау мен ұсынудың ережесіне
14-қосымша
Зейнетақыларды, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды,
жерлеуге және басқа жәрдемақыларды төлеу туралы есеп
____________
N 8-тм нысаны              | Коды        |
ҚҰЖЖ бойынша |____________|
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі ____________________
____________ 200 __ ж. арналған
Мерзімділігі: ______________________________________
(жылдық, тоқсандық)
Өлшем бірлігі: _____________________________________
N
р/р
Көрсеткіштер
Рұқсат етілген
МЗТО
Банк
Алушының дербес шотына аударылғаны
1
2
3
4
5
6
1.
Жыл басындағы бюджет қалдығы
х
2
Есепті кезеңде барлық бөлінгені:
оның ішінде:
................................................
3.
Бюджеттің кірісіне енгізілгені
4.
Есептік кезең аяғындағы бюджет қаражатының қалдығы
х
х
Басшы _____________________  ______________
(қолы)          (аты-жөні)
МП
Бас бухгалтер _____________   _____________
(қолы)          (аты-жөні)
"___" ________ 200 __ ж.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін
жасау мен ұсынудың ережесіне
27-қосымша
Есеп айырысудың аккредитивтік нысанын қолдана отырып
бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есеп
N 19 нысан
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі_____________       __________
|   Коды    |
Мемлекеттік мекеме_________________      ҚҰЖЖ бойынша |__________|
___________________арналған    ҚҰЖЖ бойынша |__________|
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық ______________
Өлшем бірлігі: _______________________________
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
ББС кодтарының атауы
Аккредитивті ашу негізі (НҚА N және күні)
1
2
3
4
5
6
Барлығы
кестенің жалғасы
Аккредитивтің ашылған күні
Аккредитивтің қолданылу мерзімі
Аккредитив сомасы
барлығы
есепті жылдың басына өткен жылдар аккредитивтінің қалдығы
есепті кезең
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде аккредитив игерілді
Бюджеттің кірісіне аударылды
Есепті күнге аккредитивтің қалдығы (9-бағ. - 12-бағ. - 13-бағ.)
Аккредитивтің жабылған күні
12
13
14
15
Басшы _____________________  _________________
(қолы)             (аты-жөні)
Бас бухгалтер _____________   ________________
(қолы)          (аты-жөні)

дополнить приложением 27 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Шаженовой Д.М.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней со дня его официального опубликования.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 апреля 2007 года N 108
Приложение 14
к Правилам составления
и представления отчетности
государственными учреждениями
Отчет
о выплате пенсий, государственных социальных пособий,
специальных государственных пособий, пособий на
погребение и других социальных выплат
форма N 8-вп
________
| Код    |
по ОКПО   |        |
Администратор бюджетных программ__________________
на ______________ 200___ г.
Периодичность: ___________________________________
( годовая, квартальная)
Единица измерения:________________________________
N
п/п
Показатели
Разрешено
ГЦВП
Банк
Зачислено
на лицевой
счет
получателя
1
2
3
4
5
6
1.
2.
Остаток бюджетных
средств на начало
года
Всего выделено в
отчетном периоде:
в том числе на:
.................
.................
.................
.................
х
х
3.
Внесено в доход
бюджета
4.
Остаток бюджетных
средств на конец
отчетного периода
х
х
Руководитель _______________ ___________________
МП                    (подпись)      (фамилия и. о.)
Главный бухгалтер _____________ ________________
(подпись)    (фамилия и. о.)
"___" ___________ 200__ г.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 апреля 2007 года N 108
Приложение 27
к Правилам составления
и представления отчетности
государственными учреждениями
Отчет об использовании бюджетных средств
с применением аккредитивной формы расчетов
форма N 19
_______
| Код   |
Администратор бюджетных программ _________ по ОКПО |       |
Государственное учреждение _______________ по ОКПО |       |
на ___________________________
Периодичность: годовая, квартальная_______________
Единица измерения: _______________________________
Админис-
тратор
Програ-
мма
Подпро-
грамма
Специ-
фика
Наиме-
нование
кодов
ЕБК
Основание
открытия
аккреди-
тива (N и
дата НПА)
Дата
откры-
тия
аккре-
дитива
Срок
действия
аккре-
дитива
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
продолжение таблицы
Сумма аккредитива
Освоено
аккре-
дитива
за
отчет-
ный
период
Перечислено
в доход
бюджета
Остаток
аккре-
дитива
на
отчетную
дату
(гр.9-
гр.12-
гр.13)
Дата
закрытия
аккре-
дитива
всего
в том числе
остаток на
начало
отчетного
года аккре-
дитива
прошлых лет
за отчет-
ный
период
9
10
11
12
13
14
15
Руководитель ________________ ______________________
(подпись)         (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _____________ ____________________
(подпись)     (фамилия и.о.)
"__" __________ 200__г.