Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 330 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы N 63 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 3 мамырдағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4658 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы 196 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Жинақтаушы зейнетақы қорларының есеп беру тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік)  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 330 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3329 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық кесімдерінің бюллетенінде 2005 жылғы, N 20, 186-бетте жарияланған) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 330 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 27 мамырдағы N 119 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4258 тіркелген) енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесінде:
1-тармақта:
6) тармақшадағы "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 330 "Об утверждении Правил представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года N 63. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 мая 2007 года N 4658. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок представления отчетности накопительными пенсионными фондами, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в  постановление Правления Агентства от 27 ноября 2004 года N 330 "Об утверждении Правил представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3329, опубликованное в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2005 год, N 20, ст. 186), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 27 августа 2005 года  N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868), постановлением Правления Агентства от 27 мая 2006 года  N 119 "О внесении дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 330 "Об утверждении Правил представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4258) следующие изменения и дополнения:
в  Правилах представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 1:
в подпункте 6) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:

"7) осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы жағдай бойынша ағымдағы шоттардағы меншікті ақшаның қалдығы жөніндегі есеп.";
2-1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2-1. Ай сайын қағаз тасымалдағышта жасалатын есеп беруге бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға қол қояды, ол мөрмен расталады және Ұйымда сақталады. Ұйым уәкілетті органның талап етуі бойынша сұрату алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей қағаз тасымалдағыштағы есеп беруді ұсынады.";
1-қосымша:
"Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" деген кесте:
7.1 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 7.2 жолмен толықтырылсын:
"7.2
туынды қаржы құралдар
";
10.1 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 10.2 жолмен толықтырылсын:
"10.2
туынды қаржы құралдар
";
11- жол мынадай редакцияда жазылсын:
"11.
Күн аяқталғандағы есептелген
инвестициялық кіріс (шығыс),
оның ішінде
";
11.1, 11.2, 11.2-1, 11.3, 11.4 жолдарында "шығындар" деген сөзі "шығыстар" деген сөзбен ауыстырылсын;

"7) отчет об остатках собственных денег на текущих счетах по состоянию на конец каждого календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 7 к настоящим Правилам.";
пункт 2-1 изложить в следующей редакции:
"2-1. Отчетность на бумажном носителе, составляемая ежемесячно, подписывается первым руководителем или лицом, уполномоченным на подписание отчета, главным бухгалтером или лицом, уполномоченным на подписание отчета, заверяется печатью и хранится у Организации. По требованию уполномоченного органа Организация не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет отчетность на бумажном носителе.";
в приложении 1:
в таблице "Отчет о стоимости пенсионных активов":
после строки 7.1 дополнить строкой 7.2 следующего содержания:
"
7.2
производные финансовые инструменты
";
после строки 10.1 дополнить строкой 10.2 следующего содержания:
"
10.2
производные финансовые инструменты
";
строку 11 изложить в следующей редакции:
"
11.
Начисленный инвестиционный доход
(расход) на конец дня, в том числе
";
в строках 11.1, 11.2, 11.2-1, 11.3, 11.3.1, 11.4 слово "убытки" заменить словом "расходы";

3. Стратегия және талдау департаменті (М.С. Бөбеев):
1) Заң департаментімен (М.Б. Байсынов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, жинақтаушы зейнетақы қорларға, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н. Өзбековке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын  реттеу мен
қадағалау агенттігі Басқармасының
2007 жылғы 30 наурыздағы N 63
қаулысына қосымша
"Зейнетақы активтерін инвестициялық
басқару жөніндегі қызметті жүзеге
асыратын заңды тұлғалардың есеп
беру ережесінің 7-қосымшасы
__________________бастап _________________қоса кезең бойынша
ағымдағы шоттардағы меншікті ақшаның қалдығы жөніндегі есеп
___________________________________________
(зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын
ұйымның толық атауы)
Атауы
күні, айы,
жылы
...
...
күні, айы,
жылы
Ағым-
дағы
шотта-
ғы
сома
баланс
бойын-
ша
актив-
терге
%-пен
...
...
Ағым-
дағы
шотта-
ғы
сома
баланс
бойын-
ша
актив-
терге
%-пен
А
1
2
3
...
...
...
...
Ақша
және
ақша
балама-
сы,
оның
ішінде:
1.
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
екінші
деңгей-
дегі
банк-
тердің
ағымда-
ғы шот-
тарын-
дағы
ақша:
1.1.
1.n
2.
Рези-
дент
емес
банк-
тердің
ағымда-
ғы
шотта-
рындағы
ақша:
2.1
2.n
Ағымда-
ғы шот-
тардағы
ақша
қалды-
ғының
жиынты-
ғы
Баланс
бойынша
актив-
тер
сомасы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттігі бар тұлға
_____________________
күні___________________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттігі бар тұлға
_________________________
күні _____________________
Орындаушы_____________ күні_____________________
Телефон: ___________________________________________
Мөр орны.".

3. Департаменту стратегии и анализа (Бубеев М.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, накопительных пенсионных фондов, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель
Приложение к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 30 марта 2007 года N 63
"Приложение 7
к Правилам представления отчетности
юридическими лицами, осуществляющими
деятельность по инвестиционному
управлению пенсионными активами
Отчет об остатках собственных денег на текущих счетах
за период с __________________ по _________________
___________________________________________________
(полное наименование организации,
осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами)
Наименование
дата, месяц, год
...
...
дата, месяц,
год
Сумма
на
теку-
щем
счету
в % к
активам
по балансу
...
...
Сумма
на
теку-
щем
счету
в % к
активам
по
балансу
А
1
2
3
...
...
...
...
Деньги и
денежные
эквиваленты,
в том числе:
1.
Деньги на
текущих сче-
тах в банках
второго
уровня
Республики
Казахстан:
1.1.
1.n
2.
Деньги на
текущих
счетах в
банках-нере-
зидентах:
2.1.
2.n
Итого оста-
ток денег
на текущих
счетах
Сумма
активов по
балансу
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _____________________
дата___________________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание
отчета _________________________
дата_____________________
Исполнитель_____________ дата_____________________
Телефон: _________________________________________
Место для печати.".