Эмитенттерге және қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы N 73 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4664 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 26 мамырдағы N 77 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008.05.26 N 77  Қаулысымен
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  89-бабының  1-тармағына сәйкес, сонымен қатар Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногын әрі қарай дамыту мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының мақсаты үшін мынадай ұғымдар пайдаланылатын болып белгіленсін:
1) арнаулы кәсіпорын - қызметінің бірден-бір түрі өзінің жалғыз құрылтайшысының (қатысушысының, акционерінің) - осы және басқа мемлекеттің заңды тұлғасының кепілімен облигацияларды шығару және орналастыру болып табылатын қандай да бір мемлекеттің заңды тұлғасы;
2) қаржылық емес ұйым - қаржылық ұйым болып табылмайтын ұйым ("Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттiк реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі  заңымен  айқындалғандай);
3) қор биржасының ресми тізімі (ресми тізім) - мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар мен осы бағалы қағаздардың эмитенттері оған енгізілгенде және онда болғанда листинг талаптарына сәйкес келетін қор биржасы тізімінің бір бөлігі;
4) листинг компаниясы - бағалы қағаздары ресми тізімге енгізілген заңды тұлға;
5) листинг талаптары - мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар мен олардың эмитенттерінің осы бағалы қағаздардың қор биржасының ресми тізіміне енгізілуін және онда болуы үшін сақталуын қажет ететін талаптар;
6) маркет-мейкер - қор биржасы маркет-мейкер ретінде таныған және қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес бағалы қағаздар бойынша баға белгілеуді тұрақты хабарлауға және қолдап отыруға өзіне міндеттеме қабылдаған қор биржасының мүшесі;
7) рұқсат беру бастамашысы - қор биржасында соның бастамасымен бағалы қағаздар айналысқа жіберілетін ұйым;

О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года N 73. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 мая 2007 года N 4664. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 мая 2008 года N 77
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26.05.2008  N 77  (вводится в действие с 01.09.2008).
В соответствии с пунктом 1  статьи 89  Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", а также в целях дальнейшего развития рынка ценных бумаг Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Установить, что для целей настоящего постановления используются следующие понятия:
1) специальное предприятие - юридическое лицо какого-либо государства, единственным видом деятельности которого является выпуск и размещение облигаций под гарантию своего единственного учредителя (участника, акционера) - юридического лица этого же или другого государства;
2) нефинансовая организация - организация, не являющаяся финансовой организацией (как она определена  законом  Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" от 04 июля 2003 года);
3) официальный список фондовой биржи (официальный список) - часть списка фондовой биржи, для включения в который и нахождения в котором негосударственные эмиссионные ценные бумаги и эмитенты данных ценных бумаг соответствуют листинговым требованиям;
4) листинговая компания - юридическое лицо, чьи ценные бумаги включены в официальный список;
5) листинговые требования - требования к негосударственным эмиссионным ценным бумагам и их эмитентам, необходимые к соблюдению для включения данных ценных бумаг в официальный список фондовой биржи и нахождения в нем;
6) маркет-мейкер - член фондовой биржи, признанный фондовой биржей в качестве маркет-мейкера и принявший на себя обязательство постоянно объявлять и поддерживать котировки по ценным бумагам в соответствии с внутренними документами фондовой биржи;
7) инициатор допуска - организация, по инициативе которой ценные бумаги допускаются к обращению на фондовой бирже;

8) сауда алаңы - қор биржасында айналысқа жіберілген қаржы құралдарының жекелеген түрлерімен олар арқылы мәмілелер жасалатын қор биржасының бағдарламалық - техникалық кешенінің бөлігі.
2. Қор биржасының тізімі жеке санаттарға және қосалқы санаттарға бөлінуі мүмкін. Егер қор биржасының тізімінде ресми тізім бөлінген болса, онда оған бағалы қағаздарды қосу және онда оларды қор биржасының ішкі құжаттарымен қолдау үшін санаттар және санатшалар бойынша ажыратылуы мүмкін листинг талаптары белгіленеді (егер ресми тізім жеке санаттарға және санатшаларға бөлінсе). Сонымен бірге листинг талаптары эмитенттер қызметінің ерекшелігіне байланысты дифференциялануы мүмкін.
Ресми тізімге Қазақстан Республикасы мен басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар ғана, оның ішінде Қазақстан Республикасынан басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған базалық активі мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар болып табылатын туынды бағалы қағаздар (қаржы құралдары) енеді.
3. Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы - ұйымының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздарын (инфрақұрылымдық облигацияларды, жылжымалы мүлік қорларының акцияларын және инвестициялық пай қорларының пайларын қоспағанда) қор биржасының ресми тізіміне листингтің ең жоғары санаты және ондағы олардың болуы бойынша енгізу үшін осы бағалы қағаздар және олардың эмитенттері енгізілген мынадай листинг талаптарына сәйкес келуі тиіс:
1) эмитент акционерлік қоғамның және жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің ұйымдастыру-құқықтық нысанында қызмет етеді;
2) эмитенттің мемлекеттік тіркелуі оның бағалы қағаздарын  ресми тізімге қосу туралы өтініш бергенге дейін (қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес ұйымның (ұйымдардың) жүзеге асыру мерзімі үшін сынақ жасауы мүмкін, қайта ұйымдастыру нәтижесінде эмитент құрылғанда, сондай-ақ жалғыз қатысушысы (акционер) мемлекет болып табылған жағдайдағы эмитенттер үшін аз мерзім белгіленгенде) 3 жылдан кем емес уақытта жүзеге асырылды;
3) эмитент  қаржылық есеп беруді халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасайды;
4) эмитенттің меншікті капиталы оның жарғылық капиталынан кем болмауы керек және соңғы  аяқталған қаржылық жылға немесе соңғы аяқталған тоқсанға аудиторлық есеппен расталған оның қаржылық есептілігіне сәйкес тиісті жылдың мемлекеттік бюджеті туралы Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 1.200.000 еселік мөлшерінен кем еместі құрайды (бұдан әрі - айлық есептік көрсеткіш);

8) торговая площадка - часть программно-технического комплекса фондовой биржи, посредством которого заключаются сделки с отдельными видами финансовых инструментов, допущенных к обращению на фондовой бирже.
2. Список фондовой биржи может подразделяться на отдельные категории и подкатегории. Если в списке фондовой биржи выделяется официальный список, то для включения в него ценных бумаг и поддержания их в нем внутренними документами фондовой биржи устанавливаются листинговые требования, которые могут различаться по категориям и подкатегориям (если официальный список подразделяется на отдельные категории и подкатегории). Листинговые требования также могут дифференцироваться в зависимости от специфики деятельности эмитентов.
В официальный список включаются только негосударственные эмиссионные ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан, и других государств, в том числе производные ценные бумаги (финансовые инструменты), базовым активом которых являются негосударственные эмиссионные ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством других, помимо Республики Казахстан, государств.
3. Для включения негосударственных эмиссионных ценных бумаг организации - юридического лица Республики Казахстан (за исключением инфраструктурных облигаций, акций фондов недвижимости и паев паевых инвестиционных фондов) в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории листинга и их нахождения в нем, данные ценные бумаги и их эмитент должны соответствовать следующим листинговым требованиям:
1) эмитент функционирует в организационно-правовой форме акционерного общества или товарищества с ограниченной ответственностью (только в отношении эмитентов облигаций);
2) государственная регистрация эмитента осуществлена не менее чем за три года до подачи заявления о включении его ценных бумаг в официальный список (в соответствии с внутренними документами фондовой биржи может быть произведен зачет срока существования организации (организаций), в результате реорганизации которой (которых) был создан эмитент, а также установлен меньший срок существования для эмитентов, единственным участником (акционером) которого является государство);
3) эмитент составляет финансовую отчетность в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности;
4) собственный капитал эмитента не может быть меньше его уставного капитала и согласно его подтвержденной аудиторским отчетом финансовой отчетности за последний завершенный финансовый год или за последний завершенный квартал составляет не менее 1.200.000-кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законодательством Республики Казахстан о государственном бюджете на соответствующий год (далее - месячного расчетного показателя);

5) эмитенттің аудиторлық есеппен (аудиторлық есептермен) расталған қаржылық есептілігіне сәйкес соңғы аяқталған қаржы жылының немесе соңғы аяқталған үш қаржы жылының кез келген екеуінде таза кірістің болуы;
6) эмитенттің қаржылық есебінің аудитін тізбесі қор биржасының ішкі құжатында белгіленген аудиторлық ұйымның бірі жүргізеді;
7) бағалы қағаздарды ресми тізімге енгізген күні және сонда болған кезде эмитентте мөлшері жиынтығында эмитент активтері мөлшерінің 10 пайызынан асатын эмитенттің басқа міндеттемелері және/немесе олардың шығарған бағалы қағаздары бойынша міндеттемелерді орындамау немесе уақтылы орындамау жағдайы болған жоқ;
8) эмитенттің құрылтай құжаттарында және/немесе бағалы қағаздарды шығару проспектісінде бағалы қағаздардың меншік иелерінің оны беру (иеліктен шығару) құқықтарына нұқсан келтіретін немесе шектейтін нормалар болмайды;
9) Акционерлік қоғамдарға қатысты - Эмитенттер кеңесінің 2005 жылғы 21 ақпандағы мәжілісінде мақұлданған, Корпоративтік басқару кодексінің ережелері бар, заңнамада белгіленген тәртіпте эмитент акционерлерінің жалпы жиналысында бекітілген, корпоративтік басқару кодексінің болуы;
10) қор биржасы мүшелерінің бірі ресми тізімге бағалы қағаздарды енгізу туралы мәселені қарағанға дейін осы бағалы қағаздар бойынша оған маркет-мейкер статусын беру туралы өтініш берді, ал осы бағалы қағаздар ресми тізімде болған уақытта оның маркет-мейкері бар;
11) қаржылық ұйымдарға қатысты - эмитенттің аудиторлық есеппен расталған соңғы аяқталған қаржылық жыл немесе соңғы аяқталған тоқсан бойынша қаржылық есептілігіне сәйкес оның активтерінің көлемі айлық есептік көрсеткіштің 5.000.000 еселік мөлшерінен кем еместі құрайды;
12) қаржылық емес ұйымдарға қатысты - эмитенттің аудиторлық есеппен расталған қаржылық есептілігіне сәйкес соңғы қаржылық жылға негізгі қызмет бойынша оны сату көлемі айлық есептік көрсеткіштің 1.200.000. еселік мөлшерінен кем еместі құрайды.
4. Инфрақұрылымдық облигацияларды қор биржасының ресми тізіміне листингтің ең жоғарғы санаты бойынша және олардың онда болуы бойынша енгізу үшін осы облигациялар және олардың эмитенті осы қаулының 3-тармағының 6), 8), 9) және 10) тармақшасында белгіленген листингтік талаптарға сәйкес келуі тиіс.
5. Қазақстан Республикасы заңды тұлғасы - жылжымайтын мүлік қорының акцияларын листингтің ең жоғарғы санаты бойынша қор биржасының  ресми тізіміне енгізу және олардың онда болуы үшін осы акциялар және олардың эмитенті осы қаулының 3-тармағының 1), 3), 6), 7), 8), 9), 10) тармақшасында белгіленген листингтік талаптарға, сондай-ақ мынадай листингтік талаптарға сәйкес келуі тиіс:

5) наличие чистого дохода за последний завершенный финансовый год или за два любых из трех последних завершенных финансовых года согласно подтвержденной аудиторским отчетом (аудиторскими отчетами) финансовой отчетности эмитента;
6) аудит финансовой отчетности эмитента производится одной из аудиторских организаций входящих в перечень признаваемых фондовой биржей аудиторских организаций;
7) на дату включения ценных бумаг в официальный список и нахождения в нем у эмитента отсутствуют случаи неисполнения или несвоевременного исполнения обязательств по выпущенным им ценным бумагам и/или других обязательств, размер которых в совокупности превышает 10 процентов от размера активов эмитента;
8) в учредительных документах эмитента и/или проспекте выпуска ценных бумаг не содержится норм, которые ущемляют или ограничивают права собственников ценных бумаг на их передачу (отчуждение);
9) в отношении акционерных обществ - наличие утвержденного общим собранием акционеров эмитента в установленном законодательством порядке кодекса корпоративного управления, содержащего положения Кодекса корпоративного управления, одобренного на заседании Совета эмитентов 21 февраля 2005 года;
10) до рассмотрения вопроса о включении ценных бумаг в официальный список кто-либо из членов фондовой биржи подал заявление о присвоении ему статуса маркет-мейкера по этим ценным бумагам, а во время нахождения этих ценных бумаг в официальном списке по ним имеется маркет-мейкер;
11) в отношении финансовых организаций - согласно подтвержденной аудиторским отчетом финансовой отчетности эмитента за последний завершенный финансовый год или за последний завершенный квартал объем его активов составляет не менее 5.000.000-кратного размера месячного расчетного показателя;
12) в отношении нефинансовых организаций - согласно подтвержденной аудиторским отчетом финансовой отчетности эмитента объем его продаж по основной деятельности за последний финансовый год составляет не менее 1.200.000-кратного месячного расчетного показателя.
4. Для включения инфраструктурных облигаций в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории листинга и их нахождения в нем данные облигации и их эмитент должны соответствовать листинговым требованиям, установленным подпунктами 6), 8), 9) и 10) пункта 3 настоящего постановления.
5. Для включения акций фонда недвижимости - юридического лица Республики Казахстан в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории листинга и их нахождения в нем данные акции и их эмитент должны соответствовать листинговым требованиям, установленным подпунктами 1), 3), 6), 7), 8), 9), 10) пункта 3 настоящего постановления, а также следующим листинговым требованиям:

1) эмитенттің мемлекеттік тіркелуі оның акцияларының ресми тізімге қосылу туралы өтініш бергенге дейін бір жылдан кем емес уақытта жүзеге асырылған;
2) эмитенттің соңғы аяқталған жылға немесе тоқсанға аудиторлық есеппен расталған қаржылық есептілігіне сәйкес оның таза активтерінің құны айлық есептік көрсеткіштің 1.200.000 еселік мөлшерінен кем болмайды.
6. Облигациялық бағдарлама шеңберінде шығарылатын облигацияларды қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың онда болуы үшін, осы облигациялар мен олардың эмитенті осы қаулының 3-тармағымен белгіленген листингтік талаптарға сәйкес болуы тиіс.
7. Басқарушы компаниясы Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы болып табылатын, инвестициялық пай қорының пайларын листингтің ең жоғарғы санаты бойынша қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың онда болуы үшін осы пайлар, осы инвестициялық пай қоры және оны басқарушы компания мынадай листингтік талаптарға сәйкес келуі тиіс:
1) инвестициялық қорлар туралы Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес пайларды қор биржасының сауда алаңында орналастыруына және айналысқа түсуіне рұқсат берілуі тиіс;
2) инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясын мемлекеттік тіркеу ресми тізімге пайларды енгізу туралы өтініш бергенге дейінгі үш жылдан кем емес уақыт ішінде жүзеге асырылған (қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қайта құрылу нәтижесінде басқарушы компания құрылған ұйымның (ұйымдардың) қызмет ету мерзімі есепке алынуы мүмкін);
3) пайлар шығарылымын мемлекеттік тіркеу оларды ресми тізімге енгізу туралы өтініш бергенге дейін бір жылдан кем емес уақытта жүзеге асырылған;
4) инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясының меншікті капиталы оның жарғылық капиталынан кем болмауы тиіс және оның соңғы аяқталған қаржылық жылға немесе соңғы аяқталған тоқсанға  аудиторлық есеппен расталған қаржылық есептілігіне сәйкес айлық есептік көрсеткіштің 100.000 еселік мөлшерінен кем еместі құрайды;
5) инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясының қаржылық есептілігінің аудитін қор биржасы мойындайтын аудиторлық ұйымның тізбесіне енетін аудиторлық ұйымның бірі жүргізеді;
6) инвестициялық пай қорының барлық қызмет атқарған мерзімі ішінде оның басқарушы компаниясының пай ұстаушылары алдындағы міндеттемелерді орындамау немесе уақытында орындамау жағдайлары болған емес;
7) Эмитенттер кеңесінің 2005 жылғы 21 ақпандағы мәжілісінде мақұлданған, Корпоративтік басқару кодексінің ережелері бар, заңнамада белгіленген тәртіпте басқарушы компания акционерлерінің жалпы жиналысымен бекітілген инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясында корпоративтік басқару кодексінің болуы;

1) государственная регистрация эмитента осуществлена не менее чем за один год до подачи заявления о включении его акций в официальный список;
2) согласно подтвержденной аудиторским отчетом финансовой отчетности эмитента за последний завершенный год или квартал стоимость его чистых активов составляет не менее 1.200.000-кратного размера месячного расчетного показателя.
6. Для включения облигаций, выпускаемых в пределах облигационной программы, в официальный список фондовой биржи и их нахождения в нем, данные облигации и их эмитент должны соответствовать листинговым требованиям, установленным пунктом 3 настоящего постановления.
7. Для включения паев паевого инвестиционного фонда, управляющая компания которого является юридическим лицом Республики Казахстан в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории листинга и их нахождения в нем данные паи, данный паевой инвестиционный фонд и его управляющая компания должны соответствовать следующим листинговым требованиям:
1) в соответствии с законодательством Республики Казахстан об инвестиционных фондах паи должны быть разрешены к размещению и обращению на торговой площадке фондовой биржи;
2) государственная регистрация управляющей компании паевого инвестиционного фонда осуществлена не менее чем за три года до подачи заявления о включении паев в официальный список (в соответствии с внутренними документами фондовой биржи может быть произведен зачет срока существования организации (организаций), в результате реорганизации которой (которых) была создана управляющая компания);
3) государственная регистрация выпуска паев осуществлена не менее чем за один год до подачи заявления об их включении в официальный список;
4) собственный капитал управляющей компании паевого инвестиционного фонда не может быть меньше ее уставного капитала и согласно ее подтвержденной аудиторским отчетом финансовой отчетности за последний завершенный финансовый год или за последний завершенный квартал составляет не менее 100.000-кратного размера месячного расчетного показателя;
5) аудит финансовой отчетности управляющей компании паевого инвестиционного фонда производится одной из аудиторских организаций, входящих в перечень признаваемых фондовой биржей аудиторских организаций;
6) в течение всего срока существования паевого инвестиционного фонда у его управляющей компании отсутствуют случаи неисполнения или несвоевременного исполнения обязательств перед держателями паев;
7) наличие у управляющей компании паевого инвестиционного фонда утвержденного общим собранием ее акционеров в установленном законодательством порядке кодекса корпоративного управления, содержащего положения Кодекса корпоративного управления, одобренного на заседании Совета эмитентов 21 февраля 2005 года;

8) қор биржасы мүшелерінің бірі ресми тізімге пайларды енгізу туралы мәселені қарағанға дейін осы пайлар бойынша оған маркет-мейкер статусын беру туралы өтініш береді, ал осы пайлар ресми тізімде болған уақытта оның маркет-мейкері болады;
9) инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясының аудиторлық есеппен расталған есептілігіне сәйкес соңғы аяқталған қаржылық жылға немесе соңғы аяқталған тоқсанға инвестициялық пай қорының таза активтерінің құны айлық есептік көрсеткіштің 500.000 еселік мөлшерінен кем болмайды.
10) пай ұстаушыларының саны 30 кем еместі құрайды, ал пайлардың бір ұстаушысына тиесілі пайлардың жиынтық есептеу құны барлық пайлардың таза активтері құнының 30 пайызынан кем еместі құрайды, пайлардың кез келген бес ұстаушысына тиесілі пайлардың жиынтық есептеу құны барлық пайлардың таза активтерінің 50 пайызынан астам еместі құрайды;
11) инвестициялық пай қоры активтерінің 80 пайызынан кем емесі жиынтығында мыналарды құрайды:
эмитенттері Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі болып табылатын Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (оның ішінде басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған);
Қазақстан Республикасы толық, даусыз және қайтарымсыз мемлекеттік кепілдікпен шығарылған мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар;
акциялары листингтің ең жоғарғы санаты бойынша қор биржасының ресми тізіміндегі Қазақстан Республикасы банктеріндегі салымдар;
листингтің ең жоғарғы санаты бойынша қор биржасының ресми тізіміндегі Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары - ұйымдардың мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары (осындай бағалы қағаздарға осы эмитенттің (қатысушы, акционері) бірден-бір құрылтайшысы болып табылатын Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы ұйымының кепілдігімен шығарылған шетелдік заңды тұлға - ұйымының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары теңестіріледі) және осы бағалы қағаздар базалық актив болып табылатын депозитарлық қолхаттар;
тәуелсіз ұзақ мерзімді кредиттік рейтинг бағасы "ВВВ-" (Standard & Poor`s және Fitch рейтингтік агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "ВааЗ" (Moody`s рейтингтік агенттіктің жіктеуі бойынша) төмен емес Қазақстан Республикасынан басқа мемлекеттердің мемлекеттік бағалы қағаздары;
шетел валютасында "ВВВ-" (Standard & Poor's немесе Fitch рейтингтік агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ваа3" (Moody's рейтингтік агенттіктің жіктеуі бойынша) төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтинг бағасы бар шетел заңды тұлғалардың акциялары және осы қаулының 20- тармағының 1) және 2) тармақшаларының талаптарына сәйкес келетін акциялар;
Осы тармақшаның жетінші абзацында көрсетілген акциялар базалық актив болып табылатын депозитарлық қолхаттар;
"ВВВ-" (Standard & Poor's немесе Fitch рейтингтік агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ваа3" (Moody's рейтингтік агенттіктің жіктеуі бойынша) төмен емес рейтингтік бағасы бар шетелдік заңды тұлғалардың облигациялары;

8) до рассмотрения вопроса о включении паев в официальный список один из членов фондовой биржи подал заявление о присвоении ему статуса маркет-мейкера по этим паям, а во время нахождения этих паев в официальном списке по ним имеется маркет-мейкер;
9) согласно подтвержденной аудиторским отчетом отчетности управляющей компании паевого инвестиционного фонда за последний завершенный финансовый год или за последний завершенный квартал стоимость чистых активов паевого инвестиционного фонда составляет не менее 500.000-кратного размера месячного расчетного показателя;
10) число держателей паев составляет не менее 30, а суммарная расчетная стоимость паев, принадлежащих одному держателю паев, составляет не более 30 процентов стоимости чистых активов всех паев, суммарная расчетная стоимость паев, принадлежащих любым пяти держателям паев, составляет не более 50 процентов стоимости чистых активов всех паев;
11) не менее 80 процентов активов паевого инвестиционного фонда суммарно составляют:
государственные ценные бумаги Республики Казахстан (в том числе выпущенные в соответствии с законодательством других государств), эмитентами которых являются Министерство финансов Республики Казахстан и Национальный Банк Республики Казахстан;
негосударственные эмиссионные ценные бумаги, выпущенные под полные, безоговорочные и безотзывные государственные гарантии Республики Казахстан;
вклады в банках Республики Казахстан, чьи акции находятся в официальном списке фондовой биржи по наивысшей категории листинга;
находящиеся в официальном списке фондовой биржи по наивысшей категории листинга негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций - юридических лиц Республики Казахстан (к таким ценным бумагам приравниваются негосударственные эмиссионные ценные бумаги организации - иностранного юридического лица, выпущенные под гарантию организации - юридического лица Республики Казахстан, которое является единственным учредителем (участником, акционером) этого эмитента) и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные ценные бумаги;
государственные ценные бумаги других, помимо Республики Казахстан, государств, имеющих суверенные долгосрочные кредитные рейтинговые оценки не ниже "ВВВ-" (по классификации рейтинговых агентств Standard & Poor's или Fitch) или "Ваа3" (по классификации рейтингового агентства Moody's);
акции иностранных юридических лиц, имеющих долгосрочную кредитную рейтинговую оценку в иностранной валюте не ниже "ВВВ-" (по классификации рейтинговых агентств Standard & Poor's или Fitch) или "Ваа3" (по классификации рейтингового агентства Moody's), и акции, подпадающие под действие подпунктов 1) и 2) пункта 20 настоящего постановления;
депозитарные расписки, базовым активом которых являются акции, указанные в абзаце седьмом настоящего подпункта;
облигации иностранных юридических лиц, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" (по классификации рейтинговых агентств Standard & Poor's или Fitch) или "Ваа3" (по классификации рейтингового агентства Moody's);

12) қызметінің соңғы 12 күнтізбелік айы ішінде инвестициялық пай қоры пайларының кірістілігінің динамикасы оң болып табылады (пайлары листингтік ең жоғарғы санаты бойынша қор биржасының ресми тізімінде бар инвестициялық пай қорларының үштен бір бөлігінен көп қорлардың бір есепті күнде осы пайлардың теріс динамикасы болған жағдайды қоспағанда).
Бір қаржылық жыл ішінде тоқсанында бір реттен артық емес пайлар кірістілігінің теріс динамикасына жол беріледі.
8. Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы - ұйымының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздарын (жылжымайтын мүлік қорларының акцияларын және инвестициялық пай қорының пайларын қоспағанда) қор биржасының ресми тізіміне листингінің ең жоғарғы санатынан кейінгі санаты бойынша енгізу және онда олардың болуы үшін осы бағалы қағаздар және олардың эмитенті мынадай листингтік талаптарға сәйкес келуі тиіс:
1) эмитентті мемлекеттік тіркеу оның бағалы қағаздарын ресми тізімге енгізу туралы өтініш бергенге дейінгі бір жылдан кем емес уақыт ішінде жүзеге асырылған (қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қайта құрылу нәтижесінде эмитент құрылған ұйымның (ұйымдардың) қызмет ету мерзімі есепке алынуы мүмкін);
2) эмитенттің меншікті капиталы оның жарғылық капиталынан кем болмауы керек және оның соңғы  аяқталған қаржылық жылға немесе соңғы аяқталған тоқсанға аудиторлық есеппен расталған қаржылық есептілігіне сәйкес айлық есептік көрсеткіштің 200.000 еселік мөлшерінен кем еместі құрайды;
3) эмитенттің жылдық қаржылық есептілігі аудитінің, және - осы тармақтың 2) және 6) тармақшасында көзделген жағдайларда - эмитенттің  тоқсандық қаржылық есептілігі аудитінің болуы;
4) эмитенттің құрылтай құжаттарында және/немесе бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінде бағалы қағаздар меншік иелерінің оны беру (шеттету) құқықтарына нұқсан келтіретін немесе шектейтін нормалар болмайды;
5) акционерлік қоғамдарға қатысты - Эмитенттер кеңесінің 2005 жылғы 21 ақпандағы мәжілісінде мақұлданған, Корпоративтік басқару кодексінің ережелері бар, заңнамада белгіленген тәртіпте эмитент акционерлерінің жалпы жиналысымен бекітілген корпоративтік басқару кодексінің болуы;
6) қаржы ұйымдарға қатысты - эмитенттің аудиторлық есеппен расталған қаржылық есептілігіне сәйкес соңғы аяқталған қаржылық жылға немесе соңғы аяқталған тоқсанға оның активтерінің көлемі айлық есептік көрсеткіштің 1.000.000 еселік мөлшерінен кем еместі құрайды;
7) қаржылық емес ұйымдарға қатысты - эмитенттің аудиторлық есеппен расталған қаржылық есептілігіне сәйкес соңғы қаржылық жылға негізгі қызметтен оның сатылу көлемі айлық есептік көрсеткіштің 50.000 еселік мөлшерінен кем еместі құрайды;

12) в течение последних 12 календарных месяцев деятельности паевого инвестиционного фонда динамика доходности паев является положительной (за исключением ситуации, когда более чем у трети паевых инвестиционных фондов, паи которых находятся в официальном списке фондовой биржи по наивысшей категории листинга, на одну и ту же отчетную дату сложилась отрицательная динамики этих паев).
Допускается отрицательная динамика доходности паев не более чем один раз в квартал в течение одного финансового года.
8. Для включения негосударственных эмиссионных ценных бумаг организации - юридического лица Республики Казахстан (за исключением акций фондов недвижимости и паев паевых инвестиционных фондов) в официальный список фондовой биржи по следующей за наивысшей категории листинга и их нахождения в нем данные ценные бумаги и их эмитент должны соответствовать следующим листинговым требованиям:
1) государственная регистрация эмитента осуществлена не менее чем за один год до подачи заявления о включении его ценных бумаг в официальный список (в соответствии с внутренними документами фондовой биржи может быть произведен зачет срока существования организации (организаций), в результате реорганизации которой (которых) был создан эмитент);
2) собственный капитал эмитента не может быть меньше его уставного капитала и согласно его подтвержденной аудиторским отчетом финансовой отчетности за последний завершенный финансовый год или за последний завершенный квартал составляет не менее 200.000-кратного размера месячного расчетного показателя;
3) наличие аудита годовой финансовой отчетности эмитента, и - в случаях, предусмотренных подпунктами 2) и 6) настоящего пункта - квартальной финансовой отчетности эмитента;
4) в учредительных документах эмитента и/или проспекте выпуска ценных бумаг не содержится норм, которые ущемляют или ограничивают права собственников ценных бумаг на их передачу (отчуждение);
5) в отношении акционерных обществ - наличие утвержденного общим собранием акционеров эмитента в установленном законодательством порядке кодекса корпоративного управления, содержащего положения Кодекса корпоративного управления, одобренного на заседании Совета эмитентов 21 февраля 2005 года;
6) в отношении финансовых организаций - согласно подтвержденной аудиторским отчетом финансовой отчетности эмитента за последний завершенный финансовый год или за последний завершенный квартал объем его активов составляет не менее 1.000.000-кратного размера месячного расчетного показателя;
7) в отношении нефинансовых организаций - согласно подтвержденной аудиторским отчетом финансовой отчетности эмитента объем его продаж от основной деятельности за последний финансовый год составляет не менее 50.000 месячных расчетных показателей;

8) бағалы қағаздарды ресми тізімге енгізу барысында соңғы аяқталған қаржы жылына таза кірістің болуы қажет;
ресми тізімде бағалы қағаздар болған кезде соңғы аяқталған қаржылық үш жылының кез келген біреуіне эмитенттің аудиторлық есеппен (аудиторлық есептермен) расталған қаржылық есептілігіне  сәйкес таза кірістің болу қажеттілігі;
9. Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы - жылжымайтын мүлік қорының акцияларын қор биржасының ресми тізіміне листингтің ең жоғарғы санатынан кейінгі санаты бойынша енгізу үшін және онда олар болу үшін осы акциялар және олардың эмитенті осы қаулының 8-тармағының 3), 4), 5) тармақшасымен белгіленген листингтік талаптарға, сондай-ақ мынадай листингтік талаптарға сәйкес келуі тиіс:
эмитенттің аудиторлық есеппен расталған қаржылық есептілігіне сәйкес соңғы аяқталған тоқсанға оның таза активтерінің құны айлық есептік көрсеткіштің 200.000  еселік мөлшерінен кем еместі құрайды.
10. Басқарушы компаниясы Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы болып табылатын, инвестициялық пай қорының пайларын қор биржасының ресми тізіміне листингтің ең жоғарғы санатынан кейінгі санаты бойынша енгізу және олардың онда болуы үшін осы пайлар, осы инвестициялық пай қоры және оны басқарушы компания мынадай листингтік талаптарға сәйкес келуі тиіс:
1) инвестициялық қорлар туралы Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес пайларды қор биржасының сауда алаңында орналастыруға және айналысқа шығаруға рұқсат етілуі тиіс;
2) инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясын мемлекеттік тіркеу  ресми тізімге пайларды енгізу туралы өтініш бергенге дейін бір жылдан кем емес уақытта жүзеге асырылады (қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қайта құрылу нәтижесінде басқарушы компания құрылған ұйымның (ұйымдардың) қызмет ету мерзімі есепке алынуы мүмкін);
3) басқарушы компанияда қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органмен (бұдан әрі - уәкілетті орган) бекітілген инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру нәтижелері туралы есептің болуы;
4) инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясының меншікті капиталы оның жарғылық капиталынан кем болмауы керек және оның соңғы аяқталған қаржылық жылға немесе соңғы аяқталған тоқсанға аудиторлық есеппен расталған қаржылық есептілікке сәйкес айлық есептік көрсеткіштің 50.000 еселік мөлшерінен кем еместі құрайды;
5) инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясының қаржылық есептілігінің аудитін қор биржасы мойындайтын аудиторлық ұйымның тізбесіне енетін аудиторлық ұйымның бірі жүргізеді;

8) при включении ценных бумаг в официальный список необходимо наличие чистого дохода за последний завершенный финансовый год;
при нахождении ценных бумаг в официальном списке необходимо наличие чистого дохода за один любой из трех последних завершенных финансовых года согласно подтвержденной аудиторским отчетом (аудиторскими отчетами) финансовой отчетности эмитента.
9. Для включения акций фонда недвижимости - юридического лица Республики Казахстан в официальный список фондовой биржи по следующей за наивысшей категорией листинга и их нахождения в нем данные акции и их эмитент должны соответствовать листинговым требованиям, установленным подпунктами 3), 4), 5) пункта 8 настоящего постановления, а также следующему листинговому требованию:
согласно подтвержденной аудиторским отчетом финансовой отчетности эмитента за последний завершенный квартал стоимость его чистых активов составляет не менее 200.000-кратного размера месячного расчетного показателя.
10. Для включения паев паевого инвестиционного фонда, управляющая компания которого является юридическим лицом Республики Казахстан в официальный список фондовой биржи по следующей за наивысшей категории листинга и их нахождения в нем данные паи, данный паевой инвестиционный фонд и его управляющая компания должны соответствовать следующим листинговым требованиям:
1) в соответствии с законодательством Республики Казахстан об инвестиционных фондах паи должны быть разрешены к размещению и обращению на торговой площадке фондовой биржи;
2) государственная регистрация управляющей компании паевого инвестиционного фонда осуществлена не менее чем за один год до подачи заявления о включении паев в официальный список (в соответствии с внутренними документами фондовой биржи может быть произведен зачет срока существования организации (организаций), в результате реорганизации которой (которых) была создана управляющая компания);
3) наличие у управляющей компании отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда, утвержденного государственным органом, осуществляющим регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган);
4) собственный капитал управляющей компании паевого инвестиционного фонда не может быть меньше ее уставного капитала и согласно ее подтвержденной аудиторским отчетом финансовой отчетности за последний завершенный финансовый год или за последний завершенный квартал составляет не менее 50.000-кратного размера месячного расчетного показателя;
5) аудит финансовой отчетности управляющей компании паевого инвестиционного фонда производится одной из аудиторских организаций, входящих в перечень признаваемых фондовой биржей аудиторских организаций;

6) инвестициялық пай қорының барлық қызмет атқарған мерзімі ішінде оның басқарушы компаниясының пай ұстаушылары алдындағы міндеттемелерді орындамау немесе уақытында орындамау жағдайлары болған емес;
7) Эмитенттер кеңесінің 2005 жылғы 21 ақпандағы мәжілісінде мақұлданған, Корпоративтік басқару кодексінің ережелері бар, заңнамада белгіленген тәртіпте оның акционерлерінің жалпы жиналысымен бекітілген инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясында корпоративтік басқару кодексінің болуы;
8) қор биржасы мүшелерінің бірі ресми тізімге пайларды енгізу туралы мәселені қарағанға дейін осы пайлар бойынша оған маркет-мейкер мәртебесін беру туралы өтініш берді, ал осы пайлар ресми тізімде болған уақытта оның маркет-мейкері болады;
9) аудиторлық есеппен расталған инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясының есептілігіне сәйкес соңғы аяқталған қаржылық жылға немесе соңғы аяқталған тоқсанға инвестициялық пай қорының таза активтерінің құны айлық есептік көрсеткіштің 250.000 еселік мөлшерінен кем болмайды;
10) пай ұстаушыларының саны 5-тен кем болмайды.
11. Уәкілетті органмен келісуге жататын қор биржасының ішкі құжаттарында қор биржасымен танылатын аудиторлық ұйымдардың тізбесін қалыптастыру критерийлері, талаптары және тәртібі белгіленеді
12. Қор биржасындағы айналысқа Қазақстан Республикасынан басқа, шетел валютасында "ВВВ-" (Standard & Poor's және Fitch рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ваа3" (Moody's рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) төмен емес тәуелсіз ұзақ мерзімді кредиттік рейтинг бағасы бар мемлекеттердің мемлекеттік бағалы қағаздары жіберіледі. Қор биржасының жоғарыда аталған талабы бойынша Қазақстан Республикасынан басқа мемлекеттердің мемлекеттік бағалы қағаздарына сәйкестігін анықтау мақсатында рейтинг бағалауды қарастыру барысында:
1) соңғы он сегіз ай ішінде берілген (расталған, жаңаланған) рейтинг бағалаулар ғана назарға алынады;
2) бірнеше рейтингтік агенттіктер берген рейтинг бағалау болған кезде соңғы бағалауға назар аударылады.
Уәкілетті органдармен келісуге жататын қор биржасының ішкі құжаттарында, жоғарыда көрсетілгендерден басқа, Қазақстан Республикасынан басқа мемлекеттердің мемлекеттік бағалы қағаздарын қор биржасында айналысқа шығарудың басқа талаптары белгіленуі мүмкін. Бұл ретте осындай бағалы қағаздармен мәмілелер қор биржасының жеке сауда алаңында жасалуға тиіс.

6) в течение всего срока существования паевого инвестиционного фонда у его управляющей компании отсутствуют случаи неисполнения или несвоевременного исполнения обязательств перед держателями паев;
7) наличие у управляющей компании паевого инвестиционного фонда, утвержденного общим собранием ее акционеров в установленном законодательством порядке кодекса корпоративного управления, содержащего положения Кодекса корпоративного управления, одобренного на заседании Совета эмитентов 21 февраля 2005 года;
8) до рассмотрения вопроса о включении паев в официальный список один из членов фондовой биржи подал заявление о присвоении ему статуса маркет-мейкера по этим паям, а во время нахождения этих паев в официальном списке по ним имеется маркет-мейкер;
9) согласно подтвержденной аудиторским отчетом отчетности управляющей компании паевого инвестиционного фонда за последний завершенный финансовый год или за последний завершенный квартал стоимость чистых активов паевого инвестиционного фонда составляет не менее 250.000-кратного размера месячного расчетного показателя;
10) число держателей паев составляет не менее 5.
11. Внутренними документами фондовой биржи, которые подлежат согласованию с уполномоченным органом, устанавливаются критерии, условия и порядок формирования перечня признаваемых фондовой биржей аудиторских организаций.
12. К обращению на фондовой бирже допускаются государственные ценные бумаги других, помимо Республики Казахстан, государств, имеющих суверенные долгосрочные кредитные рейтинговые оценки в иностранной валюте не ниже "ВВВ-" (по классификации рейтинговых агентств Standard & Poor's или Fitch) или "Ваа3" (по классификации рейтингового агентства Moody's) (за исключением, установленным абзацем четвертым настоящего пункта). При рассмотрении рейтинговых оценок в целях определения соответствия государственных ценных бумаг других, помимо Республики Казахстан, государств вышеуказанному требованию фондовая биржа:
1) принимает во внимание только те рейтинговые оценки, которые были присвоены (подтверждены, обновлены) в течение последних восемнадцати месяцев;
2) при наличии рейтинговых оценок, присвоенных несколькими рейтинговыми агентствами, принимает во внимание последнюю из этих оценок.
Внутренними документами фондовой биржи, которые подлежат согласованию с уполномоченным органом, могут быть установлены иные, помимо установленных выше, требования для допуска к обращению на фондовой бирже государственных ценных бумаг других, помимо Республики Казахстан, государств. При этом сделки с такими ценными бумагами должны заключаться на отдельной торговой площадке фондовой биржи.

13. Қазақстан Республикасындағы ұйымдастырылған бағалы қағаздар рыногында айналысқа Қазақстан Республикасынан басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған мемлекеттік емес бағалы қағаздар және қор биржасының ресми тізіміне енгізілген халықаралық қаржы ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары жіберіледі.
Эмиссиялық бағалы қағаздары қор биржасында айналымға жіберілетін халықаралық қаржы ұйымдардың тізбесі уәкілетті органның келісуімен қор биржасы белгілейді.
14. Қор биржасында айналысқа тек қана Қазақстан Республикасынан басқа мемлекеттердің бағалы қағаздары және халықаралық қаржы ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары жіберіледі және айналысқа жіберілуі мүмкін:
1) осы бағалы қағаздар қор биржасында айналысқа жіберілген соң есебін орталық депозитарий жүзеге асыратын болады немесе есебін орталық депозитарий жүзеге асыратын болады;
2) ол бойынша маркет-мейкер бар немесе осы бағалы қағаздарды қор биржасында айналысқа жіберген соң маркет-мейкер болады.
15. Қазақстан Республикасы шетелдік заңды тұлғасы -  ұйымының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздарын қор биржасының ресми тізіміне листингтің ең жоғарғы санаты және ең жоғарғы санатынан кейінгі санаты бойынша және онда болуы бойынша осы бағалы қағаздар және олардың эмитенті мынадай листинг талаптарына (осы қаулының 16-, 19- және 20-тармағында белгіленген талаптарын қоспағанда) сәйкес келеді:
1) акциялар еркін айналыста болады (кез-келген мүдделі тұлғаға еш шектеусіз сатылады);
2) мемлекеттік тіркеу эмитент заңды тұлға болып есептелетін мемлекеттердің заңнамасына сәйкес оның бағалы қағаздарын ресми тізімге енгізу туралы өтініш бергенге дейінгі үш жылдан кем емес уақыт ішінде жүзеге асырылған (қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қайта құрылу нәтижесінде эмитент құрылған ұйымның (ұйымдардың) қызмет ету мерзіміне үшін сынақ жасалуы мүмкін);
3) эмитенттің қаржылық есептілігі халықаралық қаржы есептілік стандарттарына (IAS/IFRS) немесе Америка Құрама Штаттарында (бұдан әрі - АҚШ) қолданыстағы қаржы есептіліктің стандарттарына (GAAP) сәйкес жасалады;
4) эмитенттің меншікті капиталы аудиторлық есеппен расталған оның қаржылық есептілігіне сәйкес:
қор биржасының ресми тізіміне ең жоғарғы санат бойынша енгізілгенде және онда болғанда - 100 миллион АҚШ доллары немесе осы соманың баламасы;
қор биржасының ресми тізіміне листингтің ең жоғарғы санатынан кейінгі санат бойынша енгізілгенде және онда болғанда - 10 миллион АҚШ доллары немесе осы соманың баламасы жасалады;

13. К обращению на организованном рынке ценных бумаг Республики Казахстан допускаются негосударственные эмиссионные ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством других, помимо Республики Казахстан, государств и эмиссионные ценные бумаги международных финансовых организаций, включенные в официальный список фондовой биржи.
Перечень международных финансовых организаций, чьи эмиссионные ценные бумаги допускаются к обращению на фондовой бирже, устанавливается фондовой биржей по согласованию с уполномоченным органом.
14. К обращению на фондовой бирже допускаются и могут обращаться только государственные ценные бумаги других, помимо Республики Казахстан, государств и эмиссионные ценные бумаги международных финансовых организаций:
1) учет которых осуществляется центральным депозитарием или будет осуществляться центральным депозитарием после допуска данных ценных бумаг к обращению на фондовой бирже;
2) по которым имеется маркет-мейкер (будет иметься маркет-мейкер после допуска данных ценных бумаг к обращению на фондовой бирже).
15. Для включения негосударственных эмиссионных ценных бумаг организации - иностранного юридического лица в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории и следующей за наивысшей категорией листинга и находящиеся в нем данные ценные бумаги и их эмитент должны соответствовать следующим листинговым требованиям (за исключениями, установленными пунктами 16, 19 и 20 настоящего постановления):
1) акции имеют свободное обращение (могут продаваться любому заинтересованному лицу без ограничений);
2) государственная регистрация эмитента в соответствии с законодательством государства, юридическим лицом которого является эмитент, осуществлена не менее чем за три года до подачи заявления о включении его ценных бумаг в официальный список (в соответствии с внутренними документами фондовой биржи может быть произведен зачет срока существования организации (организаций), в результате реорганизации которой (которых) был создан эмитент);
3) финансовая отчетность эмитента составляется в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности (IAS/IFRS) или стандартами финансовой отчетности (GAAP), действующими в Соединенных Штатах Америки (далее - США);
4) собственный капитал эмитента согласно его подтвержденной аудиторским отчетом финансовой отчетности составляет:
при включении в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории и нахождении в нем - 100 миллионов долларов США или эквивалент этой суммы;
при включении в официальный список фондовой по следующей за наивысшей категорией листинга и нахождении в нем - 10 миллионов долларов США или эквивалент этой суммы;

5) аудиторлық есеппен расталған эмитенттің қаржылық есептілігіне сәйкес таза кірістің болуы:
қор биржасының ресми тізіміне ең жоғарғы санат бойынша енгізілгенде және онда болғанда - эмитенттің бағалы қағаздарын ресми тізімге енгізу туралы өтінішін берудің алдындағы аяқталған соңғы үш қаржы жылдың әрбірі үшін және оның бағалы қағаздары ресми тізімде болған уақыттағы әрбір аяқталған қаржылық жыл үшін (эмитенттің бағалы қағаздары ресми тізімде болған уақытта бір жылдан астам емес қаржылық жыл бойынша таза кірістің болмау мүмкіндігімен);
қор биржасының ресми тізіміне ең жоғарғы санат бойынша енгізілгенде және онда болғанда - аяқталған соңғы қаржылық жыл үшін және оның бағалы қағаздары ресми тізімде болған уақыттағы әрбір аяқталған қаржылық жыл үшін (эмитенттің бағалы қағаздары ресми тізімде болған уақытта бір жылдан астам емес қаржы жыл бойынша таза кірістің болмау мүмкіндігімен);
6) эмитенттің қаржылық есептілігінің аудитін қор биржасы мойындайтын аудиторлық ұйымдардың тізбесіне енетін аудиторлық ұйымның бірі жүргізеді;
7) эмитентте шетел валютасындағы ұзақ мерзімді кредиттік рейтинг бағасының болуы (акциялардың листингінде):
қор биржасының ресми тізіміне ең жоғарғы санат бойынша енгізілгенде және онда болғанда - "ВВВ-" (Standard & Poor's немесе Fitch рейтингтік агенттіктердің жіктеуі бойынша) немесе "Ваа3" төмен емес (Moody's рейтингтік агенттіктің жіктеуі бойынша);
8) облигациялардың рейтинг бағасы болу (облигациялардың листингінде):
қор биржасының ресми тізіміне ең жоғарғы санат бойынша енгізілгенде және онда болғанда - "ВВВ-" (Standard & Poor's немесе Fitch рейтингтік агенттіктердің жіктеуі бойынша) немесе "Ваа3" төмен емес (Moody's рейтингтік агенттіктің жіктеуі бойынша);
9) бағалы қағаздар ресми тізімге енгізілген және онда болған күнге эмитентте өзінің шығарған бағалы қағаздары бойынша міндеттемелерін және/немесе эмитент активтерінің мөлшерінен жиынтығында 10 пайыздан асатын мөлшердегі эмитенттің басқа міндеттемелерін орындамау немесе уақтылы орындамау жағдайлары болған жоқ;
10) эмитент заңды тұлғасы болып табылатын мемлекет заңнамасында эмитенттің құрылтайшы құжаттарында (мәні бойынша осыған ұқсас құжаттарда) және/немесе бағалы қағаздардың шығарылым проспектісінде бағалы қағаздардың меншік иелеріне оларды табыстау (иеліктен шығару) құқығына қысым жасайтын немесе шектейтін ережелер белгіленбейді;

5) наличие чистого дохода согласно подтвержденной аудиторским отчетом финансовой отчетности эмитента:
при включении в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории и нахождении в нем - за каждый из трех последних завершенных финансовых лет, предшествующий подаче заявления о включении его ценных бумаг в официальный список, и за каждый завершенный финансовый год во время нахождения его ценных бумаг в официальном списке (с допустимым отсутствием у эмитента чистого дохода во время нахождения его ценных бумаг в официальном списке не более чем за один финансовый год);
при включении в официальный список фондовой биржи по следующей за наивысшей категорией и нахождении в нем - за последний завершенный финансовый год, предшествующих подаче заявления о включении его ценных бумаг в официальный список, и за каждый завершенный финансовый год во время нахождения его ценных бумаг в официальном списке (с допустимым отсутствием у эмитента чистого дохода во время нахождения его ценных бумаг в официальном списке не более чем за один финансовый год);
6) аудит финансовой отчетности эмитента производится одной из аудиторских организаций, входящих в перечень признаваемых фондовой биржей аудиторских организаций;
7) наличие у эмитента долгосрочной кредитной рейтинговой оценки в иностранной валюте (при листинге акций):
при включении в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории и нахождении в нем - не ниже "ВВВ-" (по классификации рейтинговых агентств Standard & Poor's или Fitch) или "Ваа3" (по классификации рейтингового агентства Moody's);
8) наличие у облигаций рейтинговой оценки (при листинге облигаций):
при включении в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории и нахождении в нем - не ниже "ВВВ-" (по классификации рейтинговых агентств Standard & Poor's или Fitch) или "Ваа3" (по классификации рейтингового агентства Moody's);
9) на дату включения ценных бумаг в официальный список и нахождения в нем у эмитента отсутствуют случаи неисполнения или несвоевременного исполнения обязательств по выпущенным им ценным бумагам и/или других обязательств эмитента, размер которых в совокупности превышает 10 процентов от размера активов эмитента;
10) законодательством государства, юридическим лицом которого является эмитент, учредительными документами эмитента (аналогичными им по назначению документами) и/или проспектом выпуска ценных бумаг (документом, определяющим условия выпуска ценных бумаг) не устанавливается положений, которые ущемляют или ограничивают права собственников ценных бумаг на их передачу (отчуждение);

11) бағалы қағаздарды ресми тізімге енгізу туралы мәселені қарағанға дейін сауда-саттықты ұйымдастырушылардың қандай да бір мүшесінің осы бағалы қағаздар бойынша маркет-мейкер мәртебесін иелену жөніндегі өтініші болу, ал осы бағалы қағаздар ресми тізімде болған уақытта олар бойынша - маркет-мейкердің болуы.
16. Тиімді басқару орны (нақты басқару органдары) Қазақстан Республикасында орналасқан шетелдік заңды тұлға - ұйымының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздарын қор биржасының ресми тізіміне листингтің ең жоғарғы санаты бойынша және ең жоғарғы санатынан кейінгі санат бойынша енгізу үшін және онда болып тұрған осы бағалы қағаздар және олардың эмитенті мынадай листинг талаптарына сәйкес келулері тиіс (осы қаулының 19 және 20 белгіленген талаптарды қоспағанда):
1) акцияларында еркін айналым бар (әрбір мүдделі тұлғаға шектеусіз сатылуы мүмкін);
2) эмитенттің қаржы есептілігі халықаралық қаржы есептілік стандарттарына (IAS/IFRS) немесе Америка Құрама Штаттарында (АҚШ) қолданыстағы қаржы есептілік стандарттарына (GAAP) сәйкес жасалады;
3) аудиторлық есеппен расталған эмитенттің қаржы есептілігіне сәйкес оның меншікті капиталы мынаны құрайды:
қор биржасының ресми тізіміне ең жоғарғы санат бойынша енгізілгенде және онда болғанда - 100 миллион АҚШ доллары немесе осы соманың баламасы;
қор биржасының ресми тізіміне листингтің ең жоғарғы санатынан кейінгі санат бойынша енгізілгенде және онда болғанда - 10 миллион АҚШ доллары немесе осы соманың баламасы;
4) эмитенттің  қаржы есептілігінің аудитін қор биржасы танитын аудиторлық ұйымдар тізіміне кіретін аудиторлық ұйымдардың бірімен жүргізіледі.
5) бағалы қағаздар ресми тізімге енгізілген және онда болған күнге эмитентте өзінің шығарған бағалы қағаздары бойынша міндеттемелерін және/немесе эмитент активтерінің мөлшерінен жиынтығында 10 пайыздан асатын мөлшердегі эмитенттің басқа міндеттемелерін орындамау немесе уақтылы орындамау жағдайлары болмаған;
6) эмитент заңды тұлғасы болып табылатын мемлекет заңнамасында эмитенттің құрылтайшы құжаттарында (мәні бойынша осыған ұқсас құжаттарда) және/немесе бағалы қағаздардың шығарылым проспектісінде (бағалы қағаздарды шығару талаптарын анықтайтын құжатта) бағалы қағаздардың меншік иелеріне оларды табыстау (иеліктен шығару) құқығына қысым жасайтын немесе шектейтін ережелер белгіленбейді;
7) бағалы қағаздарды ресми тізімге енгізу туралы мәселені қарағанға дейін сауда-саттықты ұйымдастырушылардың қандай да бір мүшесінің осы бағалы қағаздар бойынша маркет-мейкер мәртебесін иелену жөніндегі өтініші болу, ал осы бағалы қағаздар ресми тізімде болған уақытта олар бойынша - маркет-мейкердің болуы.

11) наличие заявления о присвоении статуса маркет-мейкера по этим ценным бумагам какого-либо из членов организатора торгов до рассмотрения вопроса о включении ценных бумаг в официальный список, а во время нахождения этих ценных бумаг в официальном списке по ним - наличие маркет-мейкера.
16. Для включения негосударственных эмиссионных ценных бумаг организации - иностранного юридического лица, место эффективного управления (фактические органы управления) которого находится в Республике Казахстан, в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории и следующей за наивысшей категорией листинга и находящиеся в нем данные ценные бумаги и их эмитент должны соответствовать следующим листинговым требованиям (за исключениями, установленными пунктами 19 и 20 настоящего постановления):
1) акции имеют свободное обращение (могут продаваться любому заинтересованному лицу без ограничений);
2) финансовая отчетность эмитента составляется в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности (IAS/IFRS) или стандартами финансовой отчетности (GAAP), действующими в Соединенных Штатах Америки (далее - США);
3) собственный капитал эмитента согласно его подтвержденной аудиторским отчетом финансовой отчетности составляет:
при включении в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории и нахождении в нем - 100 миллионов долларов США или эквивалент этой суммы;
при включении в официальный список фондовой по следующей за наивысшей категорией листинга и нахождении в нем - 10 миллионов долларов США или эквивалент этой суммы;
4) аудит финансовой отчетности эмитента производится одной из аудиторских организаций, входящих в перечень признаваемых фондовой биржей аудиторских организаций;
5) на дату включения ценных бумаг в официальный список и нахождения в нем у эмитента отсутствуют случаи неисполнения или несвоевременного исполнения обязательств по выпущенным им ценным бумагам и/или других обязательств эмитента, размер которых в совокупности превышает 10 процентов от размера активов эмитента;
6) законодательством государства, юридическим лицом которого является эмитент, учредительными документами эмитента (аналогичными им по назначению документами) и/или проспектом выпуска ценных бумаг (документом, определяющим условия выпуска ценных бумаг) не устанавливается положений, которые ущемляют или ограничивают права собственников ценных бумаг на их передачу (отчуждение);
7) наличие заявления о присвоении статуса маркет-мейкера по этим ценным бумагам какого-либо из членов организатора торгов до рассмотрения вопроса о включении ценных бумаг в официальный список, а во время нахождения этих ценных бумаг в официальном списке по ним - наличие маркет-мейкера.

17. Қазақстан Республикасынан басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, базалық активі мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар болып табылатын туынды бағалы қағаздардың (қаржы құралдарының) листингі барысында осы қаулының 15-тармағында көрсетілген талаптар базалық актив эмитентіне қатысты қолданылады.
18. Листинг компаниясы, эмитенттің туынды бағалы қағаздарының (қаржы құралдарының) базалық активі, инвестициялық пай қоры және оның басқарушы компаниясы туралы ақпаратты жариялау мақсатында рұқсаты бар бастамашысы қор биржасына мыналарды ұсынады:
1) листинг компаниясының, эмитенттің туынды бағалы қағаздарының (қаржы құралдарының) базалық активі, инвестициялық пай қоры және оның басқарушы компаниясы туралы қор биржасының ішкі құжаттарында белгіленген құрам, тәртіп және мерзім бойынша әр тоқсандық және әр жылдық есепті, оның ішінде қаржылық есептілікті, есептік саясат жөніндегі ақпаратты (есептік саясат өзгермеген есепті кезең жөніндегі ақпаратты қоспағанда) және қор биржасы белгілеген көлемдегі басқа ақпаратты;
2) листинг компаниясының, эмитенттің туынды бағалы қағаздарының (қаржы құралдарының) базалық активі, инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясының қызметіне, қор биржасының ресми тізіміндегі бағалы қағаздардың құнына әсер ететін басқа да маңызды ақпаратты, сондай-ақ инвесторлардың мүддесін елеулі қозғайтын қор биржасының ішкі құжаттарында белгіленген құрамда, көлемде, тәртіпте басқа да жағдайлар туралы оқиғаларды;
19. Осы эмитенттің (қатысушысы, акционері) Қазақстан Республикасы заңды тұлғасы жалғыз құрылтайшысы болып табылатын арнаулы кәсіпорынның эмиссиялық бағалы қағаздарының листингінде, осы қаулының 3 және 8-тармағында белгіленген листинг талаптары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы заңды тұлғасы - ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздарына және олардың эмитенттеріне қатысты қор биржасының ішкі құжаттарында белгіленген қосымша листинг талаптары қолданылады.
Шетел заңды тұлғасы жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы, акционері) болып табылатын арналуы  кәсіпорынның эмиссиялық бағалы қағаздарының листингінде осы қаулының 15-тармағында белгіленген листинг талаптары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы заңды тұлғасы - ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздарына және олардың эмитенттеріне қатысты қор биржасының ішкі құжаттарында белгіленген қосымша листинг талаптары қолданылады.

17. При листинге производных ценных бумаг (финансовых инструментов), базовым активом которых являются негосударственные эмиссионные ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством других, помимо Республики Казахстан, государств, требования, указанные в пункте 15 настоящего постановления применяются по отношению к эмитенту базового актива.
18. В целях раскрытия информации о листинговой компании, эмитенте базового актива производных ценных бумаг (финансовых инструментов), паевом инвестиционном фонде и его управляющей компании инициатор допуска предоставляет фондовой бирже:
1) ежеквартальные и ежегодные отчеты о деятельности листинговой компании, эмитента базового актива производных ценных бумаг (финансовых инструментов), паевом инвестиционном фонде и его управляющей компании в составе, порядке и сроки, которые установлены внутренними документами фондовой биржи, в том числе финансовую отчетность, информацию об учетной политике (за исключением информации об учетной политике за те отчетные периоды, в которых эта политика не изменялась) и другую информацию в установленных фондовой биржей объемах;
2) иную существенную информацию, которая влияет (может повлиять) на деятельность листинговой компании, эмитента базового актива производных ценных бумаг (финансовых инструментов), управляющей компании паевого инвестиционного фонда, стоимость ценных бумаг, находящихся в официальном списке фондовой биржи, а также о других событиях, существенно затрагивающих интересы инвесторов, в составе, объеме и порядке, которые установлены внутренними документами фондовой биржи.
19. При листинге негосударственных эмиссионных ценных бумаг специального предприятия, единственным учредителем (участником, акционером) которого является юридическое лицо Республики Казахстан, применяются листинговые требования, установленные пунктами 3 и 8 настоящего постановления, а также дополнительные листинговые требования, установленные внутренними документами фондовой биржи по отношению к негосударственным эмиссионным бумагам организаций - юридических лиц Республики Казахстан и их эмитентам.
При листинге негосударственных эмиссионных ценных бумаг специального предприятия, единственным учредителем (участником, акционером) которого является иностранное юридическое лицо, применяются листинговые требования, установленные пунктом 15 настоящего постановления, а также дополнительные листинговые требования, установленные внутренними документами фондовой биржи по отношению к негосударственным эмиссионным бумагам организаций - иностранных юридических лиц Республики Казахстан и их эмитентам.

20. Қор биржасының ресми тізіліміне листингтің ең жоғарғы санаты бойынша енгізілетін және онда болатын шетелінің заңды тұлғасы - ұйымының акциялары мынадай листинг талаптарына сәйкес келуі тиіс:
1) мына биржалардың біреуінің листингінің ең жоғарғы санаты бойынша ресми тізіміне енгізілуі тиіс:
NASDAQ;
NYSE;
Deutsche Boerse;
Euronext;
London Stock Exchange;
Tokyo Stock Exchange;
BME Spanish Exchanges;
Borsa Italiana;
SWX Swiss Exchange;
Taiwan Stock Exchange Corp;
2) аталған биржалардың біреуінің сауда алаңында айналымда болуы.
21. Қор биржасы осы қаулыда аталған талаптардан басқа өзінің ішкі құжаттарында кіру рұқсаты бар бастаушыға және листинг компанияларына, оның ішінде жариялауға қажетті ақпараттың көлемі бойынша қосымша талаптар қою мүмкіндігі белгіленсін.
22. Қор биржасында жария компанияның жай акцияларының сауда-саттық мөлшері соңғы 10 күнтізбелік ай ішіндегі әр бір ай бойынша айлық есептік көрсеткіштің 100.000 еселік мөлшерінен кем емес болуы тиіс.
23. Осы қаулының қосымшасында көрсетілген нормативтік құқықтық кесімдердің күші жойылды деп танылсын.
24. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
25. Сауда-саттық ұйымдастырушысы 2007 жылғы 01 шілдеге дейінгі мерзімде өзінің ішкі құжаттарын осы қаулының талаптарына сәйкес келтірсін.
26. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (М.Ж. Хаджиева):
1) Заң департаментімен (М.Б. Байсынов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, өзін-өзі реттейтін ұйымдарға, қор биржасына, орталық депозитарийге жіберсін.
27. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
28. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н. Өзбековке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі Басқармасының
"Қор биржасында айналысқа жіберілетін
(жіберілген) эмитенттерге және олардың
бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор
биржасының тізіміндегі жеке санаттарға
қойылатын талаптар туралы"

20. Акции организаций - иностранных юридических лиц, включаемые в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории листинга и находящиеся в нем, должны соответствовать следующим листинговым требованиям:
1) включены в официальный список по наивысшей категории листинга одной из следующих бирж:
NASDAQ;
New York Stock Exchange;
Deutsche Boerse AG;
Euronext;
London Stock Exchange;
Tokyo Stock Exchange;
BME Spanish Exchanges;
Borsa Italiana SpA;
SWX Swiss Exchange;
Taiwan Stock Exchange Corp;
2) обращаются на основной торговой площадке одной из указанных бирж.
21. Установить, что фондовая биржа помимо требований, изложенных в настоящем постановлении, может устанавливать в своих внутренних документах дополнительные требования к инициаторам допуска и листинговым компаниям, в том числе по объему требуемой к раскрытию информации.
22. Объем торгов простыми акциями публичной компании на фондовой бирже должен быть не менее 100.000-кратного размера месячного расчетного показателя ежемесячно в течение последних 10 календарных месяцев.
23. Признать утратившими силу нормативные правовые акты, указанные в приложении к настоящему постановлению.
24. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
25. Организатору торгов в срок до 01 июля 2007 года привести свои внутренние документы в соответствие с требованиями настоящего постановления.
26. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Хаджиева М.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", саморегулируемых организаций, фондовой биржи, центрального депозитария.
27. Отделу международных отношений и связей с общественностью принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
28. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций "О требованиях к
эмитентам и их ценным бумагам,
допускаемым (допущенным) к
обращению на фондовой бирже, а
также к отдельным категориям
списка фондовой биржи"

2007 жылғы 30 наурыздағы N 73
қаулысына қосымша
Күші жойылды деп танылатын нормативтік құқықтық кесімдердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы"   2004 жылғы 15 наурыздағы  N 63  қаулысы (Нормативтік құқтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2803 тіркелген).
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2803 тіркелген,   Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын   мемлекеттік реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге   және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының   тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004   жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2004 жылғы 21 тамыздағы  N 246  қаулысы (Нормативтік құқтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3122 тіркелген) "Юридическая газета" газетінде 2005 жылғы 9 қыркүйекте жарияланған, N 165-166 (899-900)
3. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы   N 336  қаулысы (Нормативтік құқтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3330 тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 26 наурыздағы  N 106  қаулысы (Нормативтік құқтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3569 тіркелген).
5. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 28 мамырдағы  N 163  қаулысы (Нормативтік құқтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3697 тіркелген).

от 30 марта 2007 года N 73
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года  N 63  "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2803).
2. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 246  "О внесении изменения в постановление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2803" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3122) опубликованное в газете "Юридическая газета" от 9 сентября 2005 года, N 165-166 (899-900).
3. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года  N 336  "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3330).
4. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года  N 106  "О внесении дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3569).
5. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года  N 163  "О внесении дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3697).

6. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2005 жылғы 30 қыркүйектегі  N 355  қаулысы (Нормативтік құқтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3919 тіркелген).
7. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы  N 63  қаулысы (Нормативтік құқтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4142 тіркелген).
8. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 27 мамырдағы  N 127  қаулысы (Нормативтік құқтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4251 тіркелген).
9. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 27 қазандағы  N 224  қаулысы (Нормативтік құқтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4487 тіркелген).

6. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 сентября 2005 года  N 355  "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3919).
7. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года  N 63  "О внесении изменения и дополнения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4142).
8. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года  N 127  "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4251).
9. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года  N 224  "О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4487).