Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 шілдедегі N 65 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 49 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 27 мусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4764 болып енгізілді.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқарудың тиімділігін қамтамасыз ету мақсатында және "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқару туралы шарт туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 18 мамырдағы N 655  қаулысына  сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 шілдедегі N 65 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4361 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесінде:
28 және 29-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Тұрақтандыру портфелінің нарықтық құны бюджетті орындау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының теңгемен ағымдағы шотындағы қаражаты ескеріле отырып тиісті жылға арналған республикалық бюджеттің түсімдері мен қаржыландырудың жиынтық жоспарында бекіткен ең жоғары айлық кепілдік берілген трансферттен аз болмайтын мөлшерде болуы тиіс.
Бұл ретте тұрақтандыру портфелінің нарықтық құны тиісті қаржы жылына бекітілген кепілдік берілген трансферттің жылдық мөлшерінен аспауы тиіс.
29. Егер күнтізбелік айдың соңғы күні тұрақтандыру портфелі осы Ереженің 28-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келмесе, онда Қор активтерінің бір бөлігін жинақ портфелінен тұрақтандыру портфеліне өткізу жүзеге асырылады. Бұл ретте бюджетті орындау жөніндегі уәкілетті органның ай сайынғы хабарламасына сәйкес алдағы айға кепілдік берілген трансфертті аудару талап етілмеген жағдайда, Қор активтерінің бір бөлігін жинақ портфелінен тұрақтандыру портфеліне өткізу жүзеге асырылмайды.
Егер күнтізбелік тоқсанның соңғы күні бюджетті орындау жөніндегі уәкілетті органнан алынған ай сайынғы хабарламаға сәйкес алдағы айға кепілдік берілген трансферт ескерілген тұрақтандыру портфелінің нарықтық құны қаржы жылына бекітілген кепілдік берілген трансферттің жылдық мөлшерінен асатын болса, онда Қор активтерінің бір бөлігін тұрақтандыру портфелінен жинақ портфеліне өткізу келесі тоқсанның басынан бастап 60 (алпыс) күнтізбелік күн ішінде жүзеге асырылады.";
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2006 года N 65 "Об утверждении Правил осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года N 49. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2007 года N 4764
В целях обеспечения эффективности доверительного управления Национальным фондом Республики Казахстан и в соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2001 года N 655 "О договоре о доверительном управлении Национальным фондом Республики Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2006 года  N 65  "Об утверждении Правил осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4361) внести следующие изменения:
в  Правилах  осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункты 28 и 29 изложить в следующей редакции:
"28. Рыночная стоимость стабилизационного портфеля должна быть в размере не менее максимального месячного гарантированного трансферта, утвержденного уполномоченным органом по исполнению бюджета в сводном плане поступлений и финансирования республиканского бюджета на соответствующий год с учетом имеющихся средств на текущем счете Национального фонда Республики Казахстан в тенге.
При этом рыночная стоимость стабилизационного портфеля не должна превышать годовой размер гарантированного трансферта, утвержденный на соответствующий финансовый год.
29. Если на последний день календарного месяца стабилизационный портфель не соответствует требованиям, предусмотренным в пункте 28 настоящих Правил, то осуществляется передача части активов Фонда из сберегательного портфеля в стабилизационный портфель. При этом, передача части активов Фонда из сберегательного портфеля в стабилизационный портфель не осуществляется, в случае когда перечисление гарантированного трансферта на предстоящий месяц не требуется согласно полученному ежемесячному уведомлению уполномоченного органа по исполнению бюджета.
Если на последний день календарного квартала стабилизационный портфель с учетом гарантированного трансферта на предстоящий месяц согласно полученному ежемесячному уведомлению уполномоченного органа по исполнению бюджета имеет рыночную стоимость, превышающую годовой размер гарантированного трансферта, утвержденного на соответствующий финансовый год, то осуществляется передача части активов Фонда из стабилизационного портфеля в сберегательный портфель в течение 60 (шестидесяти) календарных дней с начала следующего квартала.";
пункт 53 изложить в следующей редакции:

"53. Жинақ портфелінің акциялары портфелінің активтері (бұдан әрі - акциялар портфелі) жай және артықшылықты акцияларға, акциялар портфелінің эталондық портфеліне енгізілген индекстерге инвестициялануы мүмкін. Мандаттың "Жаппай активтік акциялар" және "Активтерді жаппай тактикалық бөлу" түрлері үшін портфель активтерінің 10 (он) пайызын акциялар портфелінің эталондық портфеліне жатқызылмаған акцияларға инвестициялауға болады.".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Монетарлық операциялар департаменті (Герасименко Ю.В.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.М. Сартбаевқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
2007 жылғы "___" _________

"53. Активы портфеля акций сберегательного портфеля (далее - портфель акций) могут быть инвестированы в простые и привилегированные акции, индексы, включенные в эталонный портфель портфеля акций. Для типов мандата "Глобальные активные акции" и "Глобальное тактическое распределение активов" допускается инвестирование 10 (десяти) процентов активов портфеля в акции, не входящие в эталонный портфель портфеля акций.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту монетарных операций (Герасименко Ю.В.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сартбаева М.М.
Председатель
Национального Банка
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан