2007/2008 оқу жылына кәсіптік жоғары білімді мамандар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 11 маусымдағы N 306 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне 2007 жылғы 28 маусымда N 4765 болып енгізілді
"Кәсіптік жоғары білімі мен жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар, сондай-ақ бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ұйымдарда кәсіптік орта білімі бар мамандар даярлауға 2007/2008 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 8 маусымдағы N 478 қаулысын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған:
1) 2007/2008 оқу жылына арналған күндізгі оқу нысанындағы мамандықтар бөлінісінде кәсіптік жоғары білімді мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
2) 2007/2008 оқу жылына арналған сырттай оқу нысанындағы мамандықтар бөлінісінде кәсіптік жоғары білімді мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (К. Құрманәлиев) жоғары оқу орындарының арасында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі конкурстық комиссияның жұмысын белгіленген тәртіппен ұйымдастырсын.
3. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (К. Құрманәлиев) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім беру мен тестілеудің мемлекеттік стандарттарының ұлттық орталығымен (И. Сағындықов) бірлесе отырып:
1) таңдаған мамандығы бойынша кәсіптік жоғары білім алуға ниет білдірген азаматтарды мемлекеттік сертификатты берумен қатар кешенді тестілеуді өткізсін;
2) мемлекеттік білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысу үшін ұлттық бірыңғай тестілеуден немесе кешенді тестілеуден өткен талапкерлерден өтініштерін қабылдауды ұйымдастырсын және өткізсін.
4. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің конкурстық комиссиясы бекітілген мемлекеттік білім беру тапсырысының шегінде нақты мамандықтар және тіл бөлімдері бойынша мемлекеттік білім беру гранттарын тағайындауды мемлекеттік сертификаттардың баллдарына сәйкес конкурстық негізде жүзеге асырсын.
5. Жоғары оқу орындарының қабылдау комиссиялары Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарына қабылдаудың үлгі ережесінде белгіленген мерзімде мемлекеттік білім беру гранттарының иегерлерін студенттер қатарына қабылдауды жүргізсін және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне қабылдау туралы бұйрықтардың көшірмелерін жіберсін.

О государственном образовательном заказе на подготовку специалистов с высшим профессиональным образованием на 2007/2008 учебный год
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июня 2007 года N 306. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2007 года N 4765
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2007 года  N 478  "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием, а также со средним профессиональным образованием в организациях, финансируемых за счет бюджетных средств на 2007/2008 учебный год"  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые:
1) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим профессиональным образованием на 2007/2008 учебный год в разрезе специальностей по очной форме обучения;
2) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим профессиональным образованием на 2007/2008 учебный год в разрезе специальностей по заочной форме обучения.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования (К. Курманалиев) организовать работу конкурсной комиссии по размещению государственных образовательных грантов среди высших учебных заведений в установленном порядке.
3. Департаменту высшего и послевузовского образования (К. Курманалиев) совместно с Национальным центром государственных стандартов образования и тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан (И. Сагындыков) организовать и провести:
1) комплексное тестирование граждан, желающих получить высшее профессиональное образование по избранной специальности с выдачей государственного сертификата;
2) прием заявлений от абитуриентов, прошедших единое национальное тестирование или комплексное тестирование, для участия в конкурсе на предоставление государственных образовательных грантов.
4. Конкурсной комиссии Министерства образования и науки Республики Казахстан осуществить присуждение государственных образовательных грантов по конкретным специальностям и языковым отделениям в пределах установленного государственного образовательного заказа на конкурсной основе в соответствии с баллами государственных сертификатов.
5. Приемным комиссиям высших учебных заведений провести зачисление в число студентов обладателей государственных образовательных грантов в сроки, установленные Типовыми правилами приема в высшие учебные заведения Республики Казахстан, и представить в Министерство образования и науки Республики Казахстан копии приказов о зачислении.

6. Қаржы департаменті (Т. Нұрғожаева) мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша қабылданған студенттер контингентіне сәйкес жоғары оқу орындарын қаржыландыруды жүзеге асырсын.
7. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (К. Құрманәлиев) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
8. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
9. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің 2007 жылғы
11 маусымдағы N 306
бұйрығына 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2007.10.01.  N 461 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
2007/2008 оқу жылына арналған күндізгі оқу нысанындағы
мамандықтар бөлінісінде кәсіптік жоғары білімді
мамандар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру
тапсырысы
Шифр
Мамандықтардың
атауы
Мемлекеттік білім беру
гранттары
Жи-
ын-
тығы
толық оқу қысқартылған
оқу
бар-
лығы
қа-
зақ
орыс
бар-
лығы
қа-
зақ
орыс

6. Финансовому департаменту (Т. Нургожаева) осуществить финансирование вузов в соответствии с контингентом студентов, зачисленных по государственному образовательному заказу.
7. Департаменту высшего и послевузовского образования (К. Курманалиев) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
8. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
9. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр
Приложение 1 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 11 июня 2007 г. N 306
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра образования и науки РК от 1 октября 2007 г. N  461 .
Государственный образовательный заказ
на подготовку специалистов с высшим профессиональным
образованием на 2007/2008 учебный год в разрезе
специальностей по очной форме обучения
Шифр
Наименование
специальностей
Государственные образовательные
гранты
ИТОГО
полное обучение
сокращенное
обучение
Всего
каз
рус
Всего
каз
рус