Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін дайындату мен табыс етудің тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Респуликасы Орталық сайлау комиссиясының 2007 жылғы 25 маусымдағы N 90/171 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі 2007 жылғы 3 шілдедегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4779 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2009 жылғы 8 сәуірдегі N 161/306 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2009.04.08 N 161/306 Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 12 және 41-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін дайындату мен табыс етудің тәртібі туралы нұсқаулық бекітілсін.
2. "Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін табыс ету туралы нұсқаулықты бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, тіркеу N 3607) Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2005 жылғы 26 сәуірдегі N 1/2 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы оны ресми жариялаған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Хатшы
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2007 жылғы 25 маусымдағы
N 90/171 қаулысымен бекітілген
Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару
куәліктерін дайындату мен табыс етудің тәртібі туралы
нұсқаулық
1. Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәлігі (бұдан әрі - есептен шығару куәлігі) қатаң бақылаудағы құжат болып табылады. Есептен шығару куәліктерін дайындату, беру және сақтау үшін тиісті сайлау комиссияларының төрағалары жауапты болады.
2. Есептен шығару куәліктерін, осы Нұсқаулыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баспаханалық әдіспен, облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы сайлаушылардың тізімдеріне енгізілген сайлаушылардың жалпы санының 1 % (бір проценті) есебінен, тиісті облыстық, Астана мен Алматы қалаларының сайлау комиссиялары дайындатады және оларды аудандық, қалалық, қаладағы аудандық сайлау комиссияларына дауыс беру күнінен кемінде отыз күн бұрын акт бойынша береді.
3. Аудандық, қалалық, қаладағы аудандық сайлау комиссиялары дауыс беру күнінен кемінде он алты күн бұрын есептен шығару куәліктерін учаскелік сайлау комиссияларына жеткізуді және акт бойынша тапсыруды қамтамасыз етеді.
4. Жоғары тұрған сайлау комиссияларының есептен шығару куәліктерін төменгі тұрған сайлау комиссияларына беруі, жоғары және төменгі тұрған сайлау комиссияларының төрағасы (ол болмағанда - орынбасары немесе хатшысы) мен екі мүшесі қолдарын қойып, жоғары және төменгі тұрған сайлау комиссияларының мөрлерімен расталатын, есептен шығару куәліктерін өткізіп беру актісімен (2-қосымша) ресімделеді. Акт екі данада жасалады, олардың біреуі жоғары тұрған сайлау комиссиясында қалдырылады, ал екіншісі төменгі тұрған комиссияға беріледі.

Об утверждении Инструкции о порядке изготовления и выдачи открепительных удостоверений на право голосования
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 25 июня 2007 года N 90/171. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2007 года N 4779. Утратило силу постановлением Председателя центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 8 апреля 2009 года № 161/306.
Сноска. Утратило силу постановлением Председателя центральной избирательной комиссии РК от 08.04.2009 № 161/306 (порядок введения в действие см. п.3 ).
В соответствии со статьями 12 и 41 Конституционного закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о порядке изготовления и выдачи открепительных удостоверений на право голосования.
2. Признать утратившим силу постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 26 апреля 2005 года N 1/2 "Об утверждении Инструкции о выдаче открепительных удостоверений на право голосования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3607).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель
Секретарь
Утверждена постановлением
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 25 июня 2007 года N 90/171
Инструкция
о порядке изготовления и выдачи открепительных удостоверений
на право голосования
1. Открепительное удостоверение на право голосования (далее - открепительное удостоверение) является документом строгой отчетности. Ответственность за изготовление, передачу и сохранность открепительных удостоверений несут председатели соответствующих избирательных комиссий.
2. Открепительные удостоверения изготавливают типографским способом областные, городов Астана и Алматы территориальные избирательные комиссии согласно приложению 1 к настоящей Инструкции, из расчета 1% (один процент) от общего числа избирателей, включенных в списки избирателей в соответствующих областях, городах Астана и Алматы, и передают их по акту в районные, городские, районные в городе избирательные комиссии не позднее, чем за тридцать дней до дня голосования.
3. Районные, городские, районные в городе избирательные комиссии обеспечивают доставку и передачу по акту открепительных удостоверений в участковые избирательные комиссии не позднее, чем за шестнадцать дней до дня голосования.
4. Передача открепительных удостоверений от вышестоящей избирательной комиссии нижестоящей избирательной комиссии оформляется актом передачи открепительных удостоверений, который подписывается председателем (а в его отсутствие - заместителем или секретарем) и двумя членами от вышестоящей и нижестоящей комиссий, заверяется печатями вышестоящей и нижестоящей избирательных комиссий ( приложение 2 ). Акт составляется в двух экземплярах, одни из которых остается в вышестоящей избирательной комиссии, а другой передается в нижестоящую.

5. Есептен шығару куәлігі сайлаушыға, сайлаушылар тізiмдерiн жалпы жұрттың танысуы үшін ұсыну мен сайлау күні арасындағы кезеңде өзінің болу орнын ауыстырған кезде, есептен шығару куәлігін алу жөніндегі өтініші (3- қосымша) негізінде табыс етіледi.
6. Енгізілген өтініш бойынша есептен шығару куәлігін табыс еткен учаскелiк сайлау комиссиясының мүшесі сайлаушылардың тізіміндегі сайлаушының тегі тұсына»"ескертулер" деген бағанға есептен шығару куәлігі табыс етілгені туралы жазба енгізеді, оның нөмірін, берілген күнін көрсетеді және өзінің қолын қояды.
7. Учаскелiк сайлау комиссиясына келіп түскен өтініш бойынша есептен шығару куәлігін толтыруды комиссияның төрағасы немесе мүшесі сайлаушының қалауы бойынша мемлекеттік немесе орыс тілінде жүргізеді.
Есептен шығару куәлігінде мынадай деректемелер қамтылуға тиіс:
1) сайлаушының тегі, аты, әкесінің аты;
2) сайлаушының туған күні, айы, жылы;
3) сайлаушының жеке басын куәландыратын құжаттың берілген күні, айы, жылы, нөмірі және оны берген органның атауы;
4) сайлаушының тұрғылықты жері тіркелген мекен-жайы;
5) сайлаушы тұрғылықты жері бойынша сайлаушыларының тізіміне енгізілген сайлау учаскесінің нөмірі. Мәслихаттар депутаттарын сайлау кезінде есептен шығару куәлігінде облыстық, қалалық, аудандық мәслихаттың депутатын сайлау жөніндегі тиісті сайлау округінің нөмірі көрсетіледі;
6) есептен шығару куәлігінің табыс етілген күні, айы, жылы;
7) учаскелiк сайлау комиссиясының мөрі;
8) есептен шығару куәлігін табыс еткен учаскелiк сайлау комиссиясы мүшесінің қолы.
8. Сайлаушының есептен шығару куәлігін алу жөніндегі өтініші сайлаушылар тізіміне қоса тіркеледі және оны тиісті сайлау учаскесіндегі сайлаушылардың тізімінен шығаруға негіз болып табылады.
9. Облыстық, Астана мен Алматы қалалары мәслихаттарының депутаттарын сайлау жөніндегі есептен шығару куәлігі облыстық, Астана мен Алматы қалалары мәслихаттарының депутаттарын сайлау жөніндегі басқа сайлау округінде дауыс беруге қатысқысы келетін сайлаушыларға табыс етілмейді.
Аудандық, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың мәслихаттары депутаттарын сайлау жөніндегі есептен шығару куәлігі аудандық, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың мәслихаттары депутаттарын сайлау жөніндегі басқа сайлау округінде дауыс беруге қатысқысы келетін сайлаушыларға табыс етілмейді.
10. Бір елді мекеннің шегіндегі басқа сайлау учаскесінде дауыс беруге қатысқысы келетін сайлаушыларға есептен шығару куәлігі табыс етілмейді.
11. Жоғалып қалған есептен шығару куәліктері қалпына келтірілмейді.
12. Есептен шығару куәліктерінің телқұжаттары берілмейді.

5. Открепительное удостоверение выдается избирателю при перемене избирателем места своего пребывания в период между представлением списков избирателей для всеобщего ознакомления и днем выборов на основании заявления ( приложение 3 ) на получение открепительного удостоверения.
6. Член участковой избирательной комиссии, выдавший открепительное удостоверение по внесенному заявлению, в списке избирателей напротив фамилии избирателя в графе "примечания" вносит запись о выдаче открепительного удостоверения, его номер, дату выдачи и ставит свою подпись.
7. Заполнение открепительного удостоверения по поступившему в участковую избирательную комиссию заявлению производится председателем или членом комиссии на государственном или русском языке по желанию избирателя.
В открепительном удостоверении должны содержаться следующие реквизиты:
1) фамилия, имя, отчество избирателя;
2) дата рождения избирателя;
3) дата выдачи, номер документа, удостоверяющего личность избирателя, и наименование органа его выдавшего;
4) адрес регистрации места жительства избирателя;
5) номер избирательного участка, на котором избиратель включен в список избирателей по месту жительства. При выборах депутатов маслихатов в открепительном удостоверении указывается номер соответствующего избирательного округа по выборам депутата областного, городского, районного маслихата;
6) дата выдачи открепительного удостоверения;
7) печать участковой избирательной комиссии;
8) подпись члена участковой избирательной комиссии, выдавшего открепительное удостоверение.
8. Заявление избирателя на получение открепительного удостоверения прилагается к списку избирателей и является основанием для исключения его из списка избирателей по соответствующему избирательному участку.
9. Открепительное удостоверение по выборам депутатов областных, городов Астана и Алматы маслихатов не выдается избирателям, желающим участвовать в голосовании в другом избирательном округе по выборам депутатов областных, городов Астана и Алматы маслихатов.
Открепительное удостоверение по выборам депутатов районных, городов областного и районного значения маслихатов не выдается избирателям, желающим участвовать в голосовании в другом избирательном округе по выборам депутатов районных, городов областного и районного значения маслихатов.
10. Открепительное удостоверение не выдается избирателям, желающим участвовать в голосовании на другом избирательном участке в пределах одного населенного пункта.
11. Утраченные открепительные удостоверения не восстанавливаются.
12. Дубликаты открепительных удостоверений не выдаются.

13. Есептен шығару куәлігін көрсеткен кезде учаскелік сайлау комиссиясы дауыс беретін күні сайлаушыны оның келген орны бойынша сайлау учаскесіндегі сайлаушылар тізіміне енгізеді.
Есептен шығару куәлігінің негізінде сайлаушылар тізіміне енгізілген сайлаушы тек қағаз бюллетеньдермен ғана дауыс беруге қатысады.
14. Сайлаушыны учаскелік сайлау комиссиясының мүшесі сайлаушылар тізіміне соңғыдан кейін келетін реттік нөмірмен:
1) сайлаушының тегін, атын, әкесінің атын;
2) сайлаушының туған күнін, айын, жылын;
3) сайлаушының жеке басын куәландыратын құжаттың берілген күнін, айын, жылын, нөмірін және оны берген органның атауын;
4) сайлаушының тұрғылықты жері тіркелген мекен-жайын;
5) сайлаушы тұрғылықты жері бойынша сайлаушыларының тізіміне енгізілген сайлау округі мен сайлау учаскесінің нөмірлерін;
6) есептен шығару куәлігі табыс етілген күнін, айын, жылын көрсетіп енгізеді, содан кейін өзінің қолын қояды.
Егер есептен шығару куәлігін облыстық, қалалық, аудандық мәслихаттың депутаттарын сайлау кезінде басқа сайлау округінің учаскелік сайлау комиссиясы берген болса, сайлаушы сайлаушылар тізіміне енгізілмейді.
Егер есептен шығару куәлігі бір елді мекеннің шегіндегі басқа сайлау учаскесінде берілген болса, сайлаушы сайлаушылар тізіміне енгізілмейді.
15. Дауыс беруге арналған бюллетеньдер сайлаушының қолындағы есептен шығару куәлігіне сәйкес беріледі.
Сайлаушы есептен шығару куәлігін ұсынған кезде учаскелік сайлау комиссиясының мүшесі есептен шығару куәлігін табыс еткен сайлау округі мен учаскелік сайлау комиссиясының нөмірлері бойынша оған қандай сайлау бюллетеньдерін беруді шешеді.
Сайлаушыға, егер есептен шығару куәлігін табыс еткен учаскелік сайлау комиссиясы мен сайлаушының келген жеріндегі учаскелік сайлау комиссиясы бір елді мекенде емес, бірақ аудандық мәслихаттың депутаттарын сайлау жөніндегі бір округтің аумағында орналасқан болса, аудандық мәслихаттың депутаттарын сайлау жөніндегі сайлау бюллетені беріледі.
Сайлаушыға, егер есептен шығару куәлігін табыс еткен учаскелік сайлау комиссиясы мен сайлаушының келген жеріндегі учаскелік сайлау комиссиясы бір елді мекенде емес, бірақ облыстық мәслихаттың депутаттарын сайлау жөніндегі бір округтің аумағында орналасқан болса, облыстық мәслихаттың депутаттарын сайлау жөніндегі сайлау бюллетені беріледі.
Қалалық мәслихаттардың депутаттарын сайлау жөніндегі сайлау бюллетені есептен шығару куәліктерін ұсынған кезде берілмейді.
Сайлаушыға, басқа елді мекенде орналасқан учаскелік сайлау комиссиясы табыс еткен есептен шығару куәлігін ұсынған кезде, партиялық тізімдер бойынша сайланатын Мәжіліс депутаттарын сайлау жөніндегі сайлау бюллетені беріледі.
Сайлаушы тізімге бюллетеньді (бюллетеньдерді) алғандығы туралы қол қояды да осы сайлау учаскесінде жалпы негіздерде дауыс береді.

13. По предъявлении открепительного удостоверения участковая избирательная комиссия в день голосования включает избирателя в список избирателей на избирательном участке по месту его пребывания.
Избиратель, включенный в список избирателей на основании открепительного удостоверения, участвует в голосовании только бумажными бюллетенями.
14. Член участковой избирательной комиссии вносит избирателя в список избирателей под следующим после последнего порядковым номером с указанием:
1) фамилии, имени, отчества избирателя;
2) даты рождения избирателя;
3) даты выдачи, номера документа, удостоверяющего личность избирателя и наименование органа его выдавшего;
4) адреса регистрации места жительства избирателя;
5) номера округа и номера избирательного участка, на котором избиратель включен в список избирателей по месту жительства;
6) даты выдачи открепительного удостоверения, после чего ставит свою подпись.
Избиратель не включается в список избирателей при выборах депутатов областного, городского, районного маслихата, если открепительное удостоверение выдано участковой избирательной комиссией другого избирательного округа.
Избиратель не включается в список избирателей, если открепительное удостоверение выдано на другом избирательном участке в пределах одного населенного пункта.
15. Бюллетени для голосования выдаются в соответствии с имеющимся у избирателя открепительным удостоверением.
При предъявлении избирателем открепительного удостоверения член участковой избирательной комиссии по номерам избирательного округа и участковой избирательной комиссии, выдавшей открепительное удостоверение, решает какие избирательные бюллетени выдать избирателю.
Избирательный бюллетень по выборам депутатов районного маслихата выдается избирателю, если участковая избирательная комиссия, выдавшая открепительное удостоверение, и участковая избирательная комиссия по месту прибытия избирателя находятся не в одном населенном пункте, но на территории одного округа по выборам депутатов районного маслихата.
Избирательный бюллетень по выборам депутатов областного маслихата выдается избирателю, если участковая избирательная комиссия, выдавшая открепительное удостоверение, и участковая избирательная комиссия по месту прибытия избирателя находятся не в одном населенном пункте, но на территории одного округа по выборам депутатов областного маслихата.
Избирательный бюллетень по выборам депутатов городских маслихатов при предъявлении открепительных удостоверений не выдается.
Избирательный бюллетень по выборам депутатов Мажилиса, избираемых по партийным спискам, выдается избирателю при предъявлении открепительного удостоверения, выданного участковой избирательной комиссией, находящейся в другом населенном пункте.
Избиратель расписывается в получении бюллетеня (бюллетеней) и голосует на данном избирательном участке на общих основаниях.

16. Есептен шығару куәлігі сайлаушылар тізіміне қоса тіркеледі.
17. Есептен шығару куәліктерін табыс ету дауыс берілетін күннің алдындағы күні жергілікті уақыт бойынша сағат 18-де тоқтатылады.
18. Учаскелік сайлау комиссиясының төрағасы және тиісті мүшесі есептен шығару куәліктері негізінде учаскелік сайлау комиссиясы енгізген сайлаушылар туралы мәліметтердің нақтылығы үшін Қазақстан Республикасының заң актілерінде белгіленген тәртіппен жауаптылықта болады.
19. Учаскелік сайлау комиссияларында пайдаланылмаған есептен шығару куәліктерін дауыс берілетін күннің алдындағы күні жергілікті уақыт бойынша сағат 18-ден кейін тиісті учаскелік сайлау комиссиясы жоюға тиіс және дауыс берудің қорытындылары шығарылған соң жоғары тұрған сайлау комиссиясына береді.
20. Аудандық, қалалық, қаладағы аудандық сайлау комиссиялары тиісті облыстық, Астана мен Алматы қалалары сайлау комиссияларына есептен шығару куәліктерінің пайдаланылуы туралы, пайдаланылмаған есептен шығару куәліктерін жою туралы актілерді қоса тіркеп, есеп береді (4-қосымша).
Дауыс беру құқығын беретін
есептен шығару куәліктерін дайындату мен
табыс етудің тәртібі туралы нұсқаулыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы _________________________________ сайлауы
______ жылғы»"_____"»_________________
(сайлау күні)
Дауыс беру құқығын беретін
ЕСЕПТЕН ШЫҒАРУ КУӘЛІГІ N___
__________________________________________________________________,
(сайлаушының тегі, аты, әкесінің аты, туған күні)
_______________________________________________ N ________________,
(жеке басын куәландыратын құжаттың атауы)            (нөмірі)
______ жылы»"____"»____________________ __________________________
(берілген күні)              (берген органның атауы)
__________________________________________________________ берген,
__________________________________________________________________
(тұрғылықты жері мекен-жайы)
_____________________________________________ тұрады,
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық заңның 41-бабының 6-1-тармағы негізінде дауыс беретін күні оның келген орны бойынша сайлау учаскесіндегі сайлаушылар тізіміне енгізіледі.
__________________________________________________________________
(сайлау учаскесінің орналасқан жері - ауыл (село), кент,
__________________________________________________________________
аудан, қала, қаладағы аудан, облыс)
__________________ N ____ учаскелік сайлау комиссиясы табыс еткен.
Учаскелік сайлау комиссиясының
Төрағасы/Мүшесі   _______________
______________                       (қолы)       (тегі, аты-жөні)
М.О.
______ жылғы » "_____"»__________________
(куәлік берілген күн)
Жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде жарамды.
Дауыс беру құқығын беретін
есептен шығару куәліктерін дайындату мен
табыс етудің тәртібі туралы нұсқаулыққа
2-қосымша
Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару
куәліктерін өткізіп беру
АКТІ
____________________________________________________________
(жоғары тұрған сайлау комиссиясының атауы)
__________________________________________________________________
(төменгі тұрған сайлау комиссиясының атауы)
__________________________________________________________________
(есептен шығару куәліктерінің саны цифрмен және жазбаша)
дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін өткізіп берді.
200 __ жылғы»"___"»____________
_________________________________________
(жоғары тұрған сайлау комиссиясының атауы)
Төрағасы (төрағасының
орынбасары, хатшысы) ____________________  _____________________
(қолы)              (аты-жөні, тегі)
МО
Комиссия мүшелері:
______________ _________________ ______________   ________________
(қолы)        (аты-жөні, тегі)   (қолы)        (аты-жөні, тегі)
___________________________________________
(төменгі тұрған сайлау комиссиясының атауы)
Төрағасы (төрағасының
орынбасары, хатшысы)  ___________________  ____________________
(қолы)           (аты-жөні, тегі)
МО
Комиссия мүшелері:
______________ _________________ ______________   ________________
(қолы)        (аты-жөні, тегі)   (қолы)        (аты-жөні, тегі)
Дауыс беру құқығын беретін
есептен шығару куәліктерін дайындату мен
табыс етудің тәртібі туралы нұсқаулыққа
3-қосымша
Кімге ____________________________________________________________
__________________________________________________________________
Дауыс беру құқығын беретін
есептен шығару куәлігін алуға
ӨТІНІШ
Мен, ____________________________________________________________,
(сайлаушының тегі, аты, әкесінің аты, туған күні)
____________________________________ N ___________________________
(жеке басын куәландыратын құжаттың атауы)    (нөмірі)
______ жылы»"____"»____________________ __________________________
(берілген күні)      (берген органның атауы)
__________________________________________________________ берген,
__________________________________________________________________
(тұрғылықты жері тіркелген мекен-жайы)
___________________________________________________________ тұрушы,
__________________________________________________________________
(сайлаушы өзінің болу орнын ауыстыру себебін көрсетеді және
_______________________________________________________ байланысты
оны растайтын құжаттарды танысу үшін ұсынады)
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық заңның 41-бабының 6-1-тармағы негізінде дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәлігін табыс етуді ӨТІНЕМІН.
Сайлаушы            _______________
_______________           (қолы)          (тегі, аты-жөні)
______ жылғы » "_____"»__________________
(өтініш жасалған күн)
Ескерту: сайлаушы өтінішті анық жазып, өзі қолдан толтырады.
Дауыс беру құқығын беретін
есептен шығару куәліктерін дайындату мен
табыс етудің тәртібі туралы нұсқаулыққа
4-қосымша
__________________________________________________________________
(сайлау учаскесінің орналасқан жері)
N _______ ___________________________________ сайлау учаскесінде
(атауы)
пайдаланылмаған дауыс беру құқығын беретін есептен
шығару куәліктерін жою туралы учаскелік сайлау комиссиясының
АКТІ
200__ жылғы»"___"»___________
(сайлау күні)
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының қаулысымен бекітілген Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін дайындату мен табыс етудің тәртібі туралы нұсқаулықтың талаптарын орындау үшін учаскелік сайлау комиссиясы санаудың нәтижесінде пайдаланылмаған дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерінің мынадай санын анықтады:
______________   ____________________________________________ және
(санмен)                        (жазбаша)
оларды ____________________________________________ жолымен жойды.
(мөртабан басу, бұрышын кесу, тесу және т.б.)
Комиссия төрағасы: ________________  ____________________
(қолы)         (аты-жөні, тегі)
М.О.
Комиссия
төрағасының орынбасары: ______________  ________________
(қолы)       (аты-жөні, тегі)
Kомиссия хатшысы: ______________ _______________________
(қолы)       (аты-жөні, тегі)
Kомиссия мүшелері:
____________  ___________________ ___________  ___________________
(қолы)       (аты-жөні, тегі)     (қолы)       (аты-жөні, тегі)
____________  ___________________ ___________  ___________________
"_____" ____________________
(акт жасалған күн)

16. Открепительное удостоверение прилагается к списку избирателей.
17. Выдача открепительных удостоверений прекращается в 18 часов дня по местному времени, предшествующего дню голосования.
18. Председатель и соответствующий член участковой избирательной комиссии несут в установленном законодательными актами Республики Казахстан порядке ответственность за достоверность сведений об избирателях, внесенных участковой избирательной комиссией на основании открепительных удостоверений.
19. Не использованные открепительные удостоверения в участковых избирательных комиссиях подлежат погашению соответствующей участковой избирательной комиссией после 18 часов дня предшествующего дню голосования и передаются в вышестоящую избирательную комиссию после подведения итогов голосования.
20. Районные, городские, районные в городе избирательные комиссии представляют отчеты об использовании открепительных удостоверений в соответствующие областные, городов Астана и Алматы избирательные комиссии с приложением актов о погашении не использованных открепительных удостоверений ( приложение 4 ).
Приложение 1
к Инструкции о порядке изготовления
и выдачи открепительных удостоверений
на право голосования
Выборы _____________________________________ Республики Казахстан
"___"_____________ _______ г.
(дата выборов)
ОТКРЕПИТЕЛЬНОЕ УДОСТОВЕРЕНИЕ
на право голосования N ____
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения избирателя)
___________________ N ______________________________________________
(наименование)       (номер документа, удостоверяющего личность)
выдан "__" ___________ _______ г. __________________________________
дата выдачи             наименование органа его выдавшего
____________________________________________________________________
проживающий(ая)_____________________________________________________
адрес регистрации места жительства
на основании пункта 6-1 статьи 41 Конституционного закона "О выборах
в Республике Казахстан" включается в день голосования в список изби-
рателей на избирательном участке по месту его пребывания.
Выдано участковой избирательной комиссией N __________________
избирательного округа N ____________________________________________
местонахождение избирательного участка - аул (село), поселок,
____________________________________________________________________
район, город, район в городе, область
Член участковой
избирательной комиссии    ______________ ____________________
подпись     фамилия, инициалы
"_____"______________ ________г. М.П.
дата выдачи удостоверения
Действительно при предъявлении документа, удостоверяющего личность
Приложение 2
к Инструкции о порядке изготовления
и выдачи открепительных удостоверений
на право голосования
АКТ
передачи открепительных удостоверений на право голосования
____________________________________________________________________
(наименование вышестоящей избирательной комиссии)
передала ___________________________________________________________
(наименование нижестоящей избирательной комиссии)
____________________________________________________________________
(число открепительных удостоверений цифрами и прописью)
открепительных удостоверений на право голосования
"___" ____________200__г.
Председатель (заместитель
председателя, секретарь)
_______________________________ _____________ ______________________
(наименование вышестоящей      (подпись)     (инициалы, фамилия)
избирательной комиссии)    М.П.
Члены комиссии:
___________ ______________________  __________ _____________________
(подпись)    (инициалы, фамилия)   (подпись)   (инициалы, фамилия)
Председатель (заместитель
председателя, секретарь)
____________________________  _____________ ________________________
(наименование нижестоящей      (подпись)      (инициалы, фамилия)
избирательной комиссии)    М.П.
Члены комиссии:
___________ ______________________ __________ ______________________
(подпись)    (инициалы, фамилия)   (подпись)   (инициалы, фамилия)
Приложение 3
к Инструкции о порядке изготовления
и выдачи открепительных удостоверений
на право голосования
Кому________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование участковой избирательной комиссии)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение открепительного удостоверения
на право голосования
Я,__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения избирателя)
___________________ N ______________________________________________
(наименование)       (номер документа, удостоверяющего личность),
выданного "___" _________ _____ г. _________________________________
дата выдачи          наименование органа его выдавшего
____________________________________________________________________
Проживающий (ая)____________________________________________________
(адрес регистрации места жительства)
в связи с___________________________________________________________
(указывается причина перемены места своего пребывания и избирателем
____________________________________________________________________
предъявляются для ознакомления документы, подтверждающие указанное)
и на основании пункта 6-1 статьи 41 Конституционного закона "О выбо-
рах в Республике Казахстан" ПРОШУ выдать открепительное удостоверение
на право голосования.
Избиратель ______________  ____________________
(подпись)    (фамилия, инициалы)
"_____"______________ ________г.
(дата обращения)
Примечание: заявление заполняется избирателем лично, разборчиво.
Приложение 4
к Инструкции о порядке изготовления
и выдачи открепительных удостоверений
на право голосования
АКТ
участковой избирательной комиссии
_________________________________ избирательного участка N ______
(наименование)
____________________________________________________________________
(местонахождение избирательного участка)
____________________________________________________________________
о погашении неиспользованных открепительных удостоверений
на право голосования
"___" _________________
(дата выборов)
Во исполнение требований Инструкции о порядке изготовления и
выдачи открепительных удостоверений на право голосования, утвержден-
ной постановлением Центризбиркома Республики Казахстан, участковая
избирательная комиссия в результате подсчета установила количество
неиспользованных открепительных удостоверений на право голосования:
____________ ______________________
(число)        (прописью)
и погасила их путем __________________________________________
(проставления штампа, обрезки углов, прокалывания и т.д.)
Председатель комиссии ____________ ______________________
(подпись)    (инициалы, фамилия)
М.П.
Заместитель
председателя комиссии ____________ ______________________
(подпись)    (инициалы, фамилия)
Секретарь комиссии     ____________ ______________________
(подпись)    (инициалы, фамилия)
Члены комиссии:
__________ ____________________ __________ _________________________
(подпись)   (инициалы, фамилия) (подпись)      (инициалы, фамилия)
__________ ____________________ __________ _________________________
__________ ____________________ __________ _________________________
" ___ " ____________________
(дата составления акта)