"Мемлекеттік мекемелерде кассалық операциялар жүргізудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2000 жылғы 25 сәуірдегі N 195 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 шілдедегі N 234 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 11 шілдедегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4799 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің м.а. 2009 жылғы 6 тамыздағы N 331 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің м.а. 2009.08.06 N 331 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелерде кассалық операциялар жүргізудің
ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2000 жылғы 25 сәуірдегі N 195 бұйрығына (Нормативтік құқықтық
актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1135 тіркелген,
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2001 жылғы 19 наурыздағы N 146, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
N 1483 тіркелген, 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 103 бұйрықтарымен
өзгерістер мен толықтырулар енгізілді, Нормативтік құқықтық
актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4637 тіркелген) мынадай
өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелерде
кассалық операциялар жүргізудің ережесінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне жалақы және басқа
да ақшалай төлемдерді төлеу, сондай-ақ қаржыландыру көзіне қарамай
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жеке тұлғаларға
іссапар шығыстарын, стипендиялар, төлемдерді төлеу олардың сомасын
ақшаны алушылардың таңдауы бойынша банкте ашылған карт-шоттарға
немесе жинақ шоттарына есепке алу жолымен жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 наурыздағы N
225 қаулысымен бекітілген Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесінің 142-тармағында көзделген жағдайларда мемлекеттік мекеменің кассасы арқылы осы тармақта көзделген төлемдерді жүзеге асыру үшін аумақтық қазынашылық бөлімшелерінің чектері бойынша қолма-қол ақшаны алуға жол беріледі.
Іссапар шығыстары төлеу үшін кассаға мемлекеттік мекеменің
карт-шотынан корпоративтік төлем карточкасы бойынша қолма-қол ақшаны
алуға жол беріледі. Бұл ретте, корпоративтік төлем карточкасы бойынша алынған қолма-қол ақша кіріске алу кассалық ордері бойынша
мемлекеттік мекеменің кассасына кіріске алынады, (N КО-1 нысаны), осы ақшаны кассаға алдын ала кіріске алынбай пайдалануға жол берілмейді.";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года N 195 "Об утверждении Правил ведения кассовых операций в государственных учреждениях"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2007 года N 234. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июля 2007 года N 4799. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 6 августа 2009 года N 331
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 06.08.2009 N 331 (порядок введения в действие см. п. 4).
ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года  N 195 "Об утверждении Правил ведения кассовых операций в государственных учреждениях" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1135, внесены изменения и дополнения приказами Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2001 года  N 146 , зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1483, от 3 апреля 2007 года  N 103 , зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4637) следующие изменения и дополнения:
в  Правилах ведения кассовых операций в государственных учреждениях, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Выплата заработной платы и других денежных выплат работникам государственных учреждений, а также командировочных расходов, стипендий, выплаты физическим лицам, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, независимо от источника финансирования осуществляются путем зачисления их сумм на карт-счета или на сберегательные счета, открытые в банке по выбору получателей денег.
В случаях, предусмотренных пунктом 142 Правил исполнения республиканского и местных бюджетов, утвержденных  постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225, допускается получение наличных денег по чекам территориальных подразделений казначейства для осуществления выплат, предусмотренных данным пунктом, через кассу государственного учреждения.
Допускается получение наличных денег по корпоративной платежной карточке с карт-счета государственного учреждения в кассу для выплаты командировочных расходов. При этом, полученные по корпоративной платежной карточке наличные деньги приходуются в кассу государственного учреждения по приходному кассовому ордеру (форма N КО-1), использование этих денег без предварительного их оприходования в кассу не допускается.";

мынадай мазмұндағы 2-1 және 2-2-тармақтармен толықтырылсын:
"2-1. Мемлекеттік мекеменің мұқтажына арналған шығыстар бюджет
қаражатының және мемлекеттік мекеменің иелігінде қалған тауарларды
(жұмыстарды, қызметтерді) сатудан алынатын ақшаның есебінен
корпоративтік төлем карточкасын қолдана отырып жүзеге асырылады.
Шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің тізбесі және
корпоративтік төлем карточкасын қолдана отырып есеп айырысуды жүзеге
асыруға жол берілетін мөлшері осы ережеге 4-қосымшада белгіленген.
Мемлекеттік мекеменің орналасқан жері бойынша төлем
карточкаларына қызмет көрсету жөнінде пункттер мен қондырғылар
болмаған кезде, сондай-ақ төлем карточкаларын дайындау кезеңінде
қазынашылықтың аумақтық бөлімшелерінің чектері бойынша қолма-қол
бюджет ақшасын және мемлекеттік мекеменің иелігінде қалған
тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан алынатын ақшаны алуға
жол беріледі. Бұл ретте мемлекеттік мекеменің мұқтаждарына қолма-қол
ақшаны алу корпоративтік төлем карточкалары үшін белгіленген көлемде
және шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша
жүзеге асырылады.
2-2. Мынадай:
айына 20 айлық есептік көрсеткіштен (бұдан әрі - АЕК) шекте демеушілік, қайырымдылық көмектен;
бірінші талап ету бойынша немесе қандай да бір мерзім өткеннен
кейін, толығымен немесе ішінара, алдын ала келісілген үстемақымен
немесе мұндайсыз, тікелей жеке немесе заңды тұлға беруі, немесе
шектеусіз тиісті республикалық немесе жергілікті бюджеттерге берілуі
тиіс пе оған қарамастан, оларды атаулы шамада қайтару шарттарында
жеке немесе заңды тұлға мемлекеттік мекемеге беретін ақша
қаражатының есебінен корпоративтік төлем карточкасын қолдана отырып
есеп айырысуды жүзеге асыруға жол беріледі.";
5-тармақта:
бірінші абзацта "2-тармағында" деген сөздер "2, 2-1,
2-2-тармақтарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші абзацта "кейін оларды тиісті бюджетке аудара отырып,"
деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген Ереже осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 4-қосымшамен
толықтырылсын.
2. "Шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің тізбесін және корпоративтік төлем карточкасын қолдана отырып, бюджет ақшасы есебінен есеп айырысуды жүзеге асыруға жол берілетін мөлшерін, Шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің тізбесін және қазынашылықтың аумақтық бөлімшелерінің чектері бойынша қолма-қол ақшаны алуға жол берілетін көлемін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 2 сәуірдегі N 102 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4617 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.

дополнить пунктами 2-1 и 2-2 следующего содержания:
"2-1. Расходы на нужды государственного учреждения осуществляются с применением корпоративной платежной карточки за счет бюджетных денег и денег, получаемых от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в распоряжении государственного учреждения. Перечень специфик экономической классификации расходов и размеры, по которым допускается осуществление расчетов с применением корпоративной платежной карточки, установлены приложением 4 к настоящим Правилам.
При отсутствии по месту расположения государственного учреждения пунктов и устройств по обслуживанию платежных карточек, а также на период изготовления платежных карточек, допускается получение наличных бюджетных денег и денег, получаемых от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в распоряжении государственного учреждения, по чекам территориальных подразделений казначейства. При этом получение наличных денег на нужды государственного учреждения осуществляется в объемах и по спецификам экономической классификации расходов, установленных для корпоративных платежных карточек.
2-2. Допускается осуществление расчетов с применением корпоративной платежной карточки за счет денег:
от спонсорской, благотворительной помощи в пределах не более 20 месячных расчетных показателей (далее - МРП) в месяц;
передаваемых физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности в номинальном выражении, независимо от того, должны ли они быть возвращены по первому требованию или через какой-либо срок, полностью или по частям, с заранее оговоренной надбавкой либо без таковой, непосредственно физическим или юридическим лицом, либо переданы соответствующему республиканскому или местным бюджетам без ограничения.";
в пункте 5:
в абзаце первом слова "пунктом 2" заменить словами "пунктами 2, 2-1, 2-2";
в абзаце пятом слова "на бюджетный счет с последующим перечислением их" исключить;
дополнить указанные Правила приложением 4 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 апреля 2007 года  N 102 "Об утверждении Перечня специфик экономической классификации расходов и размеры, по которым допускается осуществление расчетов за счет бюджетных денег с применением корпоративной платежной карточки, Перечня специфик экономической классификации расходов и объем, по которым допускается получение наличных денег по чекам территориальных подразделений казначейства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 17 апреля 2007 года за N 4617).

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық
комитеті (Д.М. Шәженова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және заңнамада белгіленген
тәртіппен кейіннен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын
қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрінің 2007 жылғы 4 шілдедегі
N 234 бұйрығына қосымша
Мемлекеттік мекемелерде кассалық
операцияларды жүргізу ережесіне
4-қосымша
Корпоративтік төлем карточкасын қолдана отырып
шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің
тізбесі және олар бойынша есеп айырысуды жүзеге
асыруға жол берілетін мөлшер
са-
на-
ты
Сы-
ны-
бы
Кіші
сын-
ып
Ерек-
шелік
Ерекшелік-
тердің атауы
Шектеулер
қою
Шектеу қойылмайтын
шығындардың
қосымша түрлері
1
2
3
4
5
6
7
1
1
110
Жалақы
111
Негізгі
жалақы
Мерзімді қызмет
әскери қызметшіле-
ріне лауазымдық
жалақы
113
Өтемақы
төлемдері
Әскери қызметтен
босаған кезде
мерзімді әскери
қызметтің әскери
қызметшілеріне
біржолғы жәрдемақы
130
Тауарлар
сатып алу
131
Тамақ
өнімдерін
сатып алу
Міндеттеме-
лер бойынша
жеке қаржы-
ландыру
жоспарында
көзделген,
бірақ айына
20 АЕК
аспайтын
сома шегін-
де шектеу
қойылады
Мыналарға:
- спортта дарынды
балаларға арналған
мектеп-интернат
оқушыларының
каникул және оқу-
жаттығу жиындарын-
да болуы кезеңінде
тамақтануына;
- өтеусіз донор-
ларға энергети-
калық шығындарын
өтеу үшін беріле-
тін тамақ өнім-
дерінің орнына
ақшалай өтемақыны
төлеуге байланысты
шығындар бойынша
132
Дәрі-дәрмек-
терді және
медициналық
мақсаттағы
өзге құрал-
дарды сатып
алу
Міндеттеме-
лер бойынша
жеке қаржы-
ландыру
жоспарында
көзделген,
бірақ айына
20 АЕК
аспайтын
сома шегін-
де шектеу
қойылады
Қанды сатып алу
139
Өзге де
тауарлар
сатып алу
Міндеттеме-
лер бойынша
жеке қаржы-
ландыру
жоспарында
көзделген,
бірақ айына
20 АЕК
аспайтын
сома шегін-
де шектеу
қойылады
Мыналардың:
- мемлекеттік
саясатта іске
асыратын және
техникалық реттеу
мен метреология
саясында бақылау-
қадағалау өкілет-
тіктерін іске
асыратын мемлекет-
тік мекемелердің,
мемлекеттік қада-
ғалауды жүзеге
асыру үшін тауар-
лардың үлгілерін
сатып алу мен
сынауға, олардың
сапасына және
оларды салада іске
асуының қауіпсіз-
дігіне байланысты;
- қызметтік іссапарларда
болған кезде жақын
және алыс шет
елдерде Қазақстан
Республикасы
Қорғаныс министр-
лігінің және
Қазақстан Респуб-
ликасы құқық қорғау органдары-
ның әуе кемелеріне
май құю үшін
жанар-жағар май
құнын төлеуге
байланысты шығын-
дар бойынша

3. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Шаженовой Д.М.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 июля 2007 года N 234
Приложение 4
к Правилам ведения кассовых операций
в государственных учреждениях
Перечень
специфик экономической классификации расходов и размеры,
по которым допускается осуществление расчетов с применением
корпоративной платежной карточки
Ка-
те-
го-
рия
К
л
а
с
с
П
о
д
к
л
а
с
с
С
п
е
ц
и
ф
и
к
а
Наименование
специфик
Установление
ограничения
Дополнительные
виды затрат,
по которым
ограничения не
устанавливаются
1
2
3
4
5
6
7
1
1
110
Заработная
плата
111
Основная
заработная
плата
Должностной оклад
военнослужащим
срочной службы
113
Компенсационные
выплаты
Единовременное
пособие
военнослужащим
срочной военной
службы при
увольнении с
военной службы
130
Приобретение
товаров
131
Приобретение
продуктов
питания
Ограничение
устанавливает-
ся в пределах
сумм, предус-
мотренных ин-
дивидуальным
планом финан-
сирования по
обязательст-
вам, но не
более 20 МРП
в месяц
По затратам, связан-
ным с:
- питанием учащихся
школы-интерната для
одаренных в спорте
детей в период кани-
кул и нахождения их
на учебно-трениро-
вочных сборах;
- с выплатой денеж-
ной компенсации без-
возмездным донорам
взамен продуктов
питания, выдаваемых
для возмещения энер-
гетических затрат
132
Приобретение
медикаментов и
прочих средств
медицинского
назначения
Ограничение
устанавливает-
ся в пределах
сумм, предус-
мотренных ин-
дивидуальным
планом финан-
сирования по
обязательст-
вам, но не
более 20 МРП
в месяц
Приобретение крови
139
Приобретение
прочих товаров
Ограничение
устанавливает-
ся в пределах
сумм, предус-
мотренных ин-
дивидуальным
планом финан-
сирования по
обязательст-
вам, но не
более 20 МРП
в месяц
По затратам:
- государственных
учреждений, реали-
зующих государствен-
ную политику и
осуществляющих
контрольно-надзорные
полномочия в области
технического регули-
рования и метроло-
гии, связанным с
покупкой и испыта-
нием образцов това-
ров для осуществле-
ния государственного
надзора за их
качеством и безопас-
ностью в сфере их
реализации;
- связанным с
оплатой стоимости
горюче-смазочных
материалов для
заправки воздушных
судов Министерства
обороны Республики
Казахстан и
правоохранительных
органов Республики
Казахстан в странах
дальнего и ближнего
зарубежья при нахож-
дении в служебных
командировках

140
Қызмет-тер мен
жұмыс-
тарды
сатып
алу
146
Ғима-
раттар-
ды, үй-
жайлар-
ды
ұстау,
оларға
қызмет
көрсе-
ту,
ағымда-
ғы жөн-
деу,
жабдық-
тар мен
басқа да
негізгі
құрал-
дарды
жөндеу
Міндеттеме-
лер бойынша
жеке қаржы-
ландыру
жоспарында
көзделген,
бірақ айына
20 АЕК
аспайтын сома шегінде
шектеу қойы-
лады
149
Өзге де
қызмет-
тер мен
жұмыс-
тар
Мыналарға:
- екінші деңгейде-
гі банктер (банк
операцияларының
жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын
ұйымдар) немесе
төлем карточкала-
рына қызмет көр-
сету жөніндегі
пункттер және
қондырғылар жоқ
орындарда тұратын
штаттан тыс қыз-
меткерлердің ең-
бегіне;
- қызметтік
іссапарларда
болған кезде жақын
және алыс шет
елдерде Қазақстан
Республикасы
Қорғаныс министр-
лігінің және
Қазақстан Рес-
публикасы құқық
қорғау органдары-
ның әуе кемелеріне
қызмет көрсету
жөніндегі әуежай
қызметтеріне ақы
төлеуге байланысты
шығындар бойынша
150
Басқа да
ағымдағы
шығындар
151
Ел ішіндегі
іс-сапарлар
мен қызмет-
тік сапарлар
Шектеу қойылмайды
152
Елден тыс
жерлерге
іссапарлар
мен қызмет-
тік сапарлар
Шектеу қойылмайды
153
Жалпыға бір-
дей міндетті
орта білім
қорының
шығындары
Мемлекеттік жалпы
білім беретін
мектептердің аз
қамтылған отбасы-
нан шыққан аса
мұқтаж оқушыларына
ақшалай көмек
көрсету
157
Ерекше
шығындар
Шектеу қойылмайды
159
Өзге де
ағымдағы
шығындар
Мыналарға:
- мәдени, спорттық
және басқа да іс-
шаралардың жеңім-
паздары мен
қатысушыларына әр
түрлі сыйлықтар,
жүлделер, естелік
сыйлықтар, ақшалай
сыйақылар, жеке
тұлғаларға басқа
да ақшалай төлем-
дерге;
- бостандығын
шектеу, қамау
немесе бостандығы-
нан айыру түрінде
жазасын өтеуден
босатылатын тұлға-
лар үшін тұратын
жеріне дейін жол
жүру билеттерін
сатып алуға;
- мемлекеттік
мекемелер қызмет-
керлерінің іссапар
шығыстарынан басқа
сапарға шығу арқы-
лы өткізілетін
іс-шараларға
байланысты шығын-
дар (жол жүру,
тұру, тамақтану);
- бюджеттік
бағдарлама
әкімшіліктерінің
өткізетін іс-шара-
ларына қатысушы-
лардың (республи-
каның түрлі аймақ-
тары, жақын, алыс
шет ел өкілдері-
нің), сапарға шығу
шығындарын өтеу
бөлігінде өкілдік
шығындарға;
- нотариалдық
қызметтерге ақы
төлеуге;
- қызметтік авто-
көлікке техника-
лық тексеру жүргі-
зуге және қызмет-
тік автокөлікке
мемлекеттік нөмір-
лер сатып алуға
байланысты шығын-
дар бойынша
330
Жеке
тұлғаларға
ағымдағы
трансферттер
332
Жеке
тұлғаларға
берілетін
трансферттер
Мерзімді қызмет
әскери қызметші-
лерге, әскери
(арнаулы) оқу орындары бірінші
және екінші курс-
тарының курсанта-
рына почта ауда-
рымдары үшін
ақшалай өтемақы
төлеуге байланысты
шығындар бойынша,
демалысқа кетуі
кезінде мерзімді
қызмет әскери
қызметшілерге,
әскери (арнаулы)
оқу орындарының
курсанттарына төленетін азық-
түлік үлесінің
орнына ақшалай
өтемақы
334
Стипендиялар
Кәсіптік-техника-
лық мектептердің
оқушыларына
стипендиялар және
құқық қорғау
органдары,
Қазақстан Респуб-
ликасы Ұлттық
қауіпсіздік
комитеті,
Қазақстан Респуб-
ликасы Қорғаныс
және төтенше жағ-
дайлар министрлік-
тері тыңдаушылары-
ның ақшалай
ырыздықақысын
төлеуге байланысты
шығындар бойынша

140
Приобретение
услуг и работ
146
Содержание,
обслуживание,
текущий ремонт
зданий, помеще-
ний, ремонт
оборудования и
других основных
средств
Ограничение
устанавливает-
ся в пределах
сумм, предус-
мотренных ин-
дивидуальным
планом финан-
сирования по
обязательст-
вам, но  не
более 20 МРП
в месяц
149
Прочие работы
и услуги
По затратам,
связанным с оплатой:
- труда внештатным
работникам, прожи-
вающим в местах
отсутствия банков
второго уровня
(организаций, осу-
ществляющих отдель-
ные виды банковских
операций) либо
пунктов и устройств
по обслуживанию
платежных карточек;
- услуг аэропорта
по обслуживанию воз-
душных судов Минис-
терства обороны и
правоохранительных
органов Республики
Казахстан в странах
дальнего и ближнего
зарубежья при нахож-
дении в служебных
командировках
150
Другие текущие
затраты
151
Командировки
и служебные
разъезды
внутри страны
Ограничение не
устанавливается
152
Командировки
и служебные
разъезды за
пределы страны
Ограничение не
устанавливается
153
Затраты Фонда
всеобщего
обязательного
среднего
образования
Оказание денежной
помощи остро нуждаю-
щимся учащимся госу-
дарственных общеоб-
разовательных школ
из числа малообеспе-
ченных семей
157
Особые затраты
Ограничение не
устанавливается
159
Прочие текущие
затраты
По затратам,
связанным с:
- выплатой различных
премий, призов,
памятных подарков,
денежных вознаграж-
дений победителям и
участникам культур-
ных, спортивных и
других мероприятий, других денежных выплат физическим лицам;
- приобретением
проездных билетов
для лиц, освобождае-
мых от отбывания
наказания в виде
ограничения свободы,
ареста или лишения
свободы, до места
жительства;
- проведением выезд-
ных мероприятий
(проезд, проживание,
питание), кроме
командировочных
расходов работников
государственных
учреждений;
- представительскими
затратами, в части
возмещения расходов
по проезду участни-
ков (представители,
различных регионов
республики, ближне-
го, дальнего зару-
бежья) мероприятий,
проводимых админист-
раторами бюджетных
программ;
- оплатой
нотариальных услуг;
- прохождением
технического осмотра
служебного
автотранспорта и
приобретением госу-
дарственных номеров
на служебный
автотранспорт
330
Текущие
трансферты
физическим
лицам
332
Трансферты
физическим
лицам
По затратам, связан-
ным с выплатой
денежной компенсации
за почтовые переводы
военнослужащим сроч-
ной службы, курсан-
там первых и вторых
курсов военных
(специальных)
учебных заведений,
денежная компенсация
взамен продовольст-
венного пайка, вып-
лачиваемая военно-
служащим срочной
службы, курсантам
военных (специаль-
ных) учебных заведе-
ний при убытии в
отпуск
334
Стипендии
По затратам, связан-
ным с выплатой
стипендий учащимся
профессионально-тех-
нических школ и
денежного довольст-
вия слушателей учеб-
ных заведений
правоохранительных
органов, Комитета
национальной безо-
пасности Республики
Казахстан, Минис-
терств обороны и по
чрезвычайным ситуа-
циям Республики
Казахстан