Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі мен банктер, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арасында корреспонденттік қатынастар орнату ережелерін бекіту туралы" 1999 жылғы 28 наурыздағы N 37 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы N 66 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі 2007 жылғы 25 шілдедегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4831 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 3 ақпандағы № 14 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 14 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертуі. Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Банктік бірегейлендіру кодын тағайындау және банк операцияларын жүргізу лицензиясынан айырылған банктің корреспонденттік шотын жүргізуге байланысты мәселелерді реттеу тәртібін нақтылау мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі мен банктер, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арасында корреспонденттік қатынастар орнату ережелерін бекіту туралы" 1999 жылғы 28 наурыздағы N 37 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 754 тіркелген; Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1274 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 28 наурыздағы N 37 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі мен екінші деңгейдегі банктердің, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың арасында корреспонденттік қатынастар орнату жөніндегі ережелерге өзгерістерді бекіту туралы" 2000 жылғы 22 қыркүйектегі N 355, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1744 тіркелген "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі мен екінші деңгейдегі банктер, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арасында корреспонденттік қатынастар орнату ережелерін бекіту туралы" 1999 жылғы 28 наурыздағы N 37 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2001 жылғы 20 желтоқсандағы N 542, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1888 тіркелген "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі мен екінші деңгейдегі банктердің, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың арасында корреспонденттік қатынастар орнату жөніндегі ережелерді бекіту туралы" 1999 жылғы 28 наурыздағы N 37 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2002 жылғы 13 мамырдағы N 172, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2489 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2003 жылғы 26 қыркүйектегі N 253-254 (23553) жарияланған "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 754 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi мен екiншi деңгейдегi банктердiң, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың арасында корреспонденттiк қатынастар орнату жөнiндегi ережені бекіту туралы" 1999 жылғы 28 наурыздағы N 37 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2003 жылғы 11 тамыздағы N 293, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3173 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2004 жылғы 6 қарашадағы N 274 (23909) жарияланған "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 754 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi мен екiншi деңгейдегi банктердiң, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың арасында корреспонденттiк қатынастар орнату жөнiндегi ережелерді бекіту туралы" 1999 жылғы 28 наурыздағы N 37 қаулысына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1771 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Клиринг ұйымдарының-банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін инспекциялауды жүргізу тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2001 жылғы 8 қазандағы N 383 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 136, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3993 тіркелген "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бөлімшелерінің арасында функцияларды бөлуге байланысты мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 17 қарашадағы N 147, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4407 тіркелген, 2006 жылғы 19 қазанда "Заң газеті" газетінің N 185 (991) жарияланған "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде банктік шоттарды жүргізу және инкассалық өкімдерді орындау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 12 тамыздағы N 74 қаулыларымен енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен қоса) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі мен банктер, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арасында корреспонденттік қатынастар орнату ережелерінде:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 1999 года N 37 "Об утверждении Правил установления корреспондентских отношений между Национальным Банком Республики Казахстан и банками, а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июня 2007 года № 66. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2007 года № 4831. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 февраля 2014 года № 14
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях уточнения порядка присвоения банковского идентификационного кода и урегулирования вопросов, связанных с ведением корреспондентского счета банка, лишенного лицензии на проведение банковских операций, Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 1999 года  N 37 "Об утверждении Правил установления корреспондентских отношений между Национальным Банком Республики Казахстан и банками, а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 754; с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года  N 355 "Об утверждении изменений в Правила установления корреспондентских отношений между Национальным Банком Республики Казахстан и банками второго уровня, а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 1999 года N 37", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1274, от 20 декабря 2001 года  N 542 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан "Об утверждении Правил установления корреспондентских отношений между Национальным Банком Республики Казахстан и банками второго уровня, а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" от 28 марта 1999 года N 37", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1744, от 13 мая 2002 года  N 172 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 1999 года N 37 "Об утверждении Правил установления корреспондентских отношений между Национальным Банком Республики Казахстан и банками второго уровня, а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1888, от 11 августа 2003 года  N 293 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 1999 года N 37 "Об утверждении Правил установления корреспондентских отношений между Национальным Банком Республики Казахстан и банками второго уровня, а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 754", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2489, опубликованным 27 сентября 2003 года в газете "Казахстанская правда" N 279 (24219), от 25 сентября 2004 года  N 136 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 1999 года N 37 "Об утверждении Правил установления корреспондентских отношений между Национальным Банком Республики Казахстан и банками второго уровня, а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 754, а также в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 октября 2001 года N 383 "Об утверждении Инструкции о порядке проведения инспектирования деятельности клиринговых организаций - организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1771", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3173, опубликованным 6 ноября 2004 года в газете "Казахстанская правда" N 254 (24564), от 17 ноября 2005 года  N 147 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Национального Банка Республики Казахстан по вопросам, связанным с разделением функций между подразделениями Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3993, от 12 августа 2006 года  N 74 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам ведения банковских счетов в Национальном Банке Республики Казахстан и исполнения инкассовых распоряжений", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4407, опубликованным 19 октября 2006 года в газете "Юридическая газета" N 185 (1165)) внести следующие изменения и дополнения:
в  Правилах установления корреспондентских отношений между Национальным Банком Республики Казахстан и банками, а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, утвержденных указанным постановлением:

5-тармақтың 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) банктік бірегейлендіру коды - ақша аудару не төлеу туралы нұсқауды ұсынған кезде банкті немесе ұйымды бірегейлендіру үшін оларға Ұлттық Банк берген банктің немесе ұйымның сандық белгісі;
3) нұсқау - шарттың және заңның талабына сәйкес ақша аудару не төлеу туралы жіберушінің алушы банкке ұсынатын бұйрығы. Нұсқаулар тапсырма нысанында не талаптар нысанында жасалады.";
мынадай мазмұндағы 8-3-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-3-1. Ұлттық Банк банктің ұйымдарына және филиалдарына корреспонденттік шот ашпай-ақ банктік бірегейлендіру кодын тағайындауға құқылы. Банктік бірегейлендіру кодын тағайындау Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің куәлігінің, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәліктердің көшірмелері және статистикалық карточканың көшірмесі қоса берілген жазбаша өтініш негізінде жүргізіледі. Ұйым осы тармақта көзделген құжаттардан басқа, банктің ұйымға корреспонденттік шот ашуға және оның банктік бірегейлендіру кодымен төлемдерді және ақша аударымын жүзеге асыруға келісімі туралы хатты Ұлттық Банкке ұсынады.";
37-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37-3. Ақша жіберуші акцептеген төлемдік талап-тапсырмалар, сондай-ақ орындалу мерзімі уақытша тоқтатылған акцептеуді талап етпейтін төлемдік талап-тапсырмалар банктердің корреспонденттік шоттарын жүргізетін бөлімшеде сақталады және баланстан тыс шотта есептеледі.
Осы төлем құжаттары баланстан тыс шотқа кіріске алынған кезде банктердің корреспонденттік шоттарын жүргізетін бөлімше келесі жұмыс күнінен кешіктірмей нұсқауды жіберушіге (бастамашыға) және уақытша әкімшілікке (уақытша басқарушыға) тиісті хабарлама жібереді.";
37-5-тармақта және одан әрі мәтін бойынша "жүйеден тыс есепте", "жүйеден тыс есептен" деген сөздер "баланстан тыс шотта", "баланстан тыс шоттан" деген сөздермен ауыстырылсын;
37-8-тармақта "береді" деген сөзден кейін "және баланстан тыс шоттан есептен шығарылады" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 3-2-тараумен толықтырылсын:
"3-2-тарау. Банк операцияларын жүргізу лицензиясынан айырылған банктің корреспонденттік шотын жүргізу тәртібі
37-9. Ұлттық Банк уәкілетті органнан банк операцияларын жүргізу лицензиясынан айыру туралы шешімді алған кезде банктердің корреспонденттік шоттарын жүргізетін бөлімше уәкілетті органның нормативтік құқықтық актілерінде көзделген шығыстарға және банкке түскен ақшаны есептеуге байланысты жағдайларды қоспағанда, банктің корреспонденттік шоты бойынша Орталықтың төлем жүйесі арқылы жүзеге асырылатын шығыс операцияларын тоқтатады. Картотекаға орналастырылған, оның ішінде ішінара орындалған төлем құжаттарының орындалуы тоқтатылады.

подпункты 2) и 3) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"2) банковский идентификационный код - цифровое обозначение банка или организации, присвоенное им Национальным Банком для идентификации банка или организации при предъявлении указания о переводе либо выплате денег;
3) указание - приказ отправителя банку-получателю о переводе либо выплате денег, предъявляемый в силу договора или закона. Указания составляются в форме поручения либо в форме требования.";
дополнить пунктом 8-3-1 следующего содержания:
"8-3-1. Национальный Банк вправе присвоить организациям и филиалам банка банковский идентификационный код без открытия корреспондентского счета. Присвоение банковского идентификационного кода производится на основании письменного обращения с приложением копий свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан, свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица и копии статистической карточки. Организация, помимо документов, предусмотренных настоящим пунктом, представляет в Национальный Банк письмо банка о согласии на открытие организации корреспондентского счета и осуществление платежей и переводов денег с ее банковским идентификационным кодом.";
пункт 37-3 изложить в следующей редакции:
"37-3. Акцептованные отправителем денег платежные требования - поручения, а также платежные требования - поручения, не требующие акцепта, срок исполнения которых приостановлен, хранятся в подразделении, ведущем корреспондентские счета банков, и учитываются на внебалансовом счете.
При оприходовании данных платежных документов на внебалансовый счет подразделение, ведущее корреспондентские счета банков, не позднее следующего рабочего дня направляет соответствующее уведомление отправителю (инициатору) указания и временной администрации (временному управляющему).";
в пункте 37-5 и далее по тексту слова "внесистемном учете", "внесистемного учета" заменить соответственно словами "внебалансовом счете", "внебалансового счета";
пункт 37-8 после слов "приема - передачи" дополнить словами "и списываются с внебалансового счета.";
дополнить главой 3-2 следующего содержания:
"Глава 3-2. Порядок ведения корреспондентского счета банка,
лишенного лицензии на проведение банковских операций
37-9. При получении Национальным Банком решения уполномоченного органа о лишении банка лицензии на проведение банковских операций подразделение, ведущее корреспондентские счета банков, прекращает расходные операции по корреспондентскому счету банка, осуществляемые через платежные системы Центра, за исключением случаев, связанных с расходами, предусмотренными нормативными правовыми актами уполномоченного органа, и зачислением поступающих в банк денег. Исполнение платежных документов, помещенных в картотеку, в том числе частично исполненных, приостанавливается.

37-10. Уақытша әкімшілік (уақытша басқарушы) Ұлттық Банкке уәкілетті органның уақытша басқарма тағайындау туралы шешімінің көшірмесін және оны тағайындаған сәттен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде банктің атынан құжаттарға қол қоюға құқығы бар лауазымды тұлғалардың қол қою үлгілері және мөрдің бедері бар құжаттарды тапсырады.
37-11. Банктің корреспонденттік шотына ақша жіберушінің акцептеуін талап ететін төлемдік талап-тапсырмалар ұсынылған кезде банктердің корреспонденттік шоттарын жүргізетін бөлімше төлемдік талап-тапсырманы алған күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей акцептеу үшін уақытша әкімшілікке (уақытша басқарушыға) береді.
37-12. Акцептелген төлемдік талап-тапсырмалар және банктің бұрын қабылданған міндеттемелері бойынша акцептеуді талап етпейтін төлемдік талап-тапсырмалар банктің ұстауға арналған уақытша әкімшіліктің (уақытша басқарушының) қызметін қамтамасыз етуге байланысты шығыстарына байланысты, төлемдік талап-тапсырмаларды қоспағанда, орындалмайды және баланстан тыс шотта есептеледі.
37-13. Банктердің корреспонденттік шоттарын жүргізетін бөлімше корреспонденттік шотқа ұсынған инкассалық өкімдер орындалмайды және баланстан тыс шотта есептеледі.
37-14. Төлем құжаттары баланстан тыс шотта есепке алынған кезде банктердің корреспонденттік шоттарын жүргізетін бөлімше келесі жұмыс күнінен кешіктірмей нұсқауды жіберушіге (бастамашыға) тиісті хабарлама жібереді. Банктердің корреспонденттік шоттарын жүргізетін бөлімше ай сайын уақытша әкімшілікке (уақытша басқарушыға) банктің корреспонденттік шотына ұсынылған, есепке алынған төлем құжаттары туралы мәліметтер ұсынады.
37-15. Уәкілетті орган соттың банкті мәжбүрлеп тарату туралы шешімі бойынша тарату комиссиясын тағайындаған кезде картотекадағы және баланстан тыс шоттағы төлем құжаттары қабылдау - өткізу актісі бойынша тарату комиссиясына өткізіледі және бір мезгілде тиісті баланстан тыс шоттардан есептен шығарылады.".
2. Осы қаулы 2007 жылғы 10 тамыздан бастап қолданысқа енгізілетін он үшінші абзацтан бастап қоса алғанда жиырма бірінші абзацтарды қоспағанда Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Төлем жүйелері департаменті (Мұсаев Р.Н.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;

37-10. Временная администрация (временный администратор) представляет в Национальный Банк копию решения уполномоченного органа о назначении временной администрации и в срок не позднее десяти рабочих дней с момента ее назначения документы с образцами подписей должностных лиц, имеющих право подписи документов от имени банка, и оттиска печати.
37-11. При предъявлении платежных требований - поручений к корреспондентскому счету банка, требующих акцепта отправителя денег, подразделение, ведущее корреспондентские счета банков, не позднее рабочего дня, следующего за днем получения платежного требования - поручения, передает временной администрации (временному администратору) для акцепта.
37-12. Акцептованные платежные требования - поручения и платежные требования - поручения, не требующие акцепта по ранее принятым обязательствам банка, не исполняются и учитываются на внебалансовом счете, за исключением платежных требований - поручений, связанных с расходами на содержание банка, связанными с обеспечением деятельности временной администрации (временного администратора).
37-13. Инкассовые распоряжения, предъявленные к корреспондентскому счету, подразделением, ведущим корреспондентские счета банков, не исполняются и учитываются на внебалансовом счете.
37-14. При оприходовании платежных документов на внебалансовый счет подразделение, ведущее корреспондентские счета банков, не позднее следующего рабочего дня, направляет соответствующее уведомление отправителю (инициатору) указания. Подразделение, ведущее корреспондентские счета банков, ежемесячно представляет сведения временной администрации (временному администратору) о принятых на учет платежных документах, предъявленных к корреспондентскому счету банка.
37-15. При назначении уполномоченным органом ликвидационной комиссии по решению суда о принудительной ликвидации банка, платежные документы, находящиеся в картотеке и на внебалансовом счете, по акту приема - передачи передаются ликвидационной комиссии и одновременно списываются с соответствующих внебалансовых счетов.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, за исключением абзацев с тринадцатого по двадцать первый, которые вводятся в действие с 10 августа 2007 года.
3. Департаменту платежных систем (Мусаев Р.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамына, екінші деңгейдегі банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Төлем жүйелері департаментінен жариялауға өтінім алған күннен бастап үш күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға шаралар қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.М. Сартбаевқа жүктелсін.
Ұлттық Банк

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", акционерного общества "Банк Развития Казахстана", банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
4. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев Л.А.) в трехдневный срок со дня получения от Департамента платежных систем заявки на опубликование принять меры к опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сартбаева М.М.
Председатель
Национального Банка