Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 62 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы N 172 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 31 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4842 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 27 тамыздағы № 167 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2014.08.27 № 167 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының»"Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы  қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4175 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін енгізу ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 62 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 12 тамыздағы  N 148 қаулысымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4365 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 62 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 23 ақпандағы  N 36 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4599 тіркелген) енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы қаулымен бекітілген Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу ережесінде:
9-тармақта:
8) тармақшада:
бірінші абзацында "тіркеуге" деген сөзі "жүргізуге" деген сөзімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
осы құжатта бар қол қою үлгілері тіркелген тұлғаның тізілімдер жүйесінде ашылған жеке шоты және ақпараттық операциялар бойынша операцияларды жүзеге асыру барысында міндетті болып саналатынына нұсқау;";
9) тармақшада:
бірінші абзацында "тіркеуге" деген сөзі "жүргізуге" деген сөзімен ауыстырылсын;
жетінші абзацында:
"барлық" деген сөзі алынып тасталсын;
"шоты" деген сөзден кейін "және ақпараттық операциялар" деген сөздерімен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 62 "Об утверждении Правил ведения системы реестров держателей ценных бумаг"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года N 172. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2007 года N 4842. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2014 года № 167
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2014 № 167 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов по вопросам ведения системы реестров держателей ценных бумаг, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 февраля 2006 года  N 62 "Об утверждении Правил ведения системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4175), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 12 августа 2006 года  N 148 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 62 "Об утверждении Правил ведения системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 4365), от 23 февраля 2007 года  N 36 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 62 "Об утверждении Правил ведения системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 4599) следующие изменения и дополнения:
в  Правилах ведения системы реестров держателей ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 9:
в подпункте 8):
в абзаце первом слово "регистрацию" заменить словом "проведение";
в абзаце шестом:
слово "всех" исключить;
дополнить словами "и информационных операций";
в подпункте 9):
в абзаце первом слово "регистрацию" заменить словом "проведение";
в абзаце седьмом:
слово "всех" исключить;
дополнить словами "и информационных операций";

13-тармақтың 4) тармақшасында:
бірінші абзацында "тіркеуге" деген сөзі "жүргізуге" деген сөзімен ауыстырылсын;
бесінші абзацында:
"барлық" деген сөзі алынып тасталсын;
"шоты" деген сөзден кейін "және ақпараттық операциялар" деген сөздерімен толықтырылсын;
"растау кезінде" деген сөздері "жүзеге асыру барысында" деген сөздерімен ауыстырылсын";
22-тармақта "қайтарып алған" деген сөздері "айырған" деген сөзімен, 64-тармағының сегізінші абзацында "кері шақырып алған" деген сөздері "айырған" деген сөзімен ауыстырылсын;
48-тармақтың жиырмасыншы абзацында "және бағалы қағаздармен жасалатын мәмілелерді орындау және тіркеу жөніндегі жұмыстарды орындау құқығы бар уәкілетті органның біліктілік куәлігі (бұдан әрі - екінші санатты біліктілік куәлігі) бар" деген сөздері алынып тасталсын;
49-тармақтың он үшінші абзацында "және бағалы қағаздармен жасалатын мәмілелерді орындау және екінші санатты біліктілік куәлігі бар" деген сөздері алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 52-1-тармағымен толықтырылсын:
"52-1. Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушының лицензиясын тоқтата тұрған не айырған жағдайда, жеке шоттары бойынша операциялар жүргізу заңсыз болып саналады (ақпараттық операцияларды қоспағанда) және Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген жауапкершілікке алып келеді.";
54-тармақтың он бірінші абзацы алынып тасталсын;
54-тармақтың он екінші абзацында "және екінші санатты біліктілік куәлігі бар" деген сөздері алынып тасталсын;
5-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
" 5-тарау. Тіркеушінің құжат айналымы. Тізілімдер жүйесін құрайтын құжаттар мен электрондық деректерді сақтау. Тіркеуші клиенттерінің құжаттарын тіркеушіге трансфер - агенттің қызметі арқылы беруі ";
мынадай мазмұндағы 65-1-тармағымен толықтырылсын:
"Тіркеушінің клиенттері трансфер - агенттің қызметін пайдаланған жағдайда тіркеушіге ақпаратты осы Ереженің 6-қосымшасында көрсетілген нысандары бойынша береді.
Осы Ереженің 46, 48, және 49-тармақтарында көрсетілген ақпаратты тіркеушінің клиенттері осы Ереженің 1, 2, 3 және 4-қосымшаларымен белгіленген нысандары бойынша ұсынады.";
66-тармақта:
бірінші абзацында "Бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдер жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны (бұдан әрі лицензия) қолдану" деген сөздерден кейін "бір айдан кем емес мерзімге" деген сөздерімен толықтырылсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Лицензиядан айырған жағдайда, сондай-ақ лицензияның қолданылуын бір айдан артық мерзімге тоқтата тұрған жағдайда тіркеуші үш күнтізбелік күн ішінде лицензиядан айыру немесе лицензияның қолданылуын бір айдан артық мерзімге тоқтата тұру күніне шарт жасасқан эмитенттерге лицензиядан айыру не лицензияның қолданылуын бір айдан артық мерзімге тоқтата тұру туралы және олармен шарттарды бұзу туралы жазбаша хабарлама жібереді.";
67-тармақтың тоғызыншы абзацында "қайтарып алу" деген сөздері "айыру" деген сөзімен ауыстырылсын;
осы қаулының қосымшасына сәйкес 6-қосымшасымен толықтырылсын.

в подпункте 4) пункта 13:
в абзаце первом слово "регистрацию" заменить словом "проведение";
в абзаце пятом:
слово "всех" исключить;
дополнить словами "и информационных операций";
в пункте 22, в абзаце восьмом пункта 64 слово "отзыва", заменить словом "лишения";
в абзаце двадцатом пункта 48 слова "обладающим квалификационным свидетельством уполномоченного органа с правом выполнения работ по исполнению и регистрации сделок с ценными бумагами (далее - квалификационное свидетельство второй категории)," исключить;
в абзаце тринадцатом пункта 49 слова "и обладающим квалификационным свидетельством второй категории" исключить;
дополнить пунктом 52-1 следующего содержания:
"52-1. После приостановления либо лишения лицензии профессионального участника рынка ценных бумаг, осуществляющего деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, проведение операций по лицевым счетам является незаконным и влечет за собой ответственность, установленную законами Республики Казахстан (за исключением информационных операций).";
в абзаце одиннадцатом пункта 54 слова "и обладающим квалификационным свидетельством второй категории" исключить;
наименование главы 5 изложить в следующей редакции:
" Глава 5. Документооборот регистратора. Хранение документов и электронных данных, составляющих систему реестров. Передача документов клиентами регистратора посредством услуг трансфер-агента регистратору ";
дополнить пунктом 65-1 следующего содержания:
"65-1. Клиенты регистратора в случае использования услуг трансфер-агента передают информацию регистратору по формам, указанным в приложении 6 к настоящим Правилам.
Информация, предусмотренная пунктами 46, 48 и 49 настоящих Правил, представляется клиентам регистратора по формам, установленным приложениями 1, 2, 3 и 4 к настоящим Правилам.";
в пункте 66:
абзац первый после слов "В случае приостановления действия лицензии" дополнить словами "на срок менее одного месяца";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"В случае лишения лицензии, а также приостановления действия лицензии на срок более одного месяца регистратор в течение трех календарных дней направляет эмитентам ценных бумаг, с которыми на дату лишения либо приостановления действия лицензии на срок более одного месяца заключены договоры, письменное уведомление о лишении либо приостановлении действия его лицензии на срок более одного месяца и о расторжении договоров с ними.";
в абзаце девятом пункта 67 слова "отзыва у" заменить словом "лишения";
дополнить приложением 6 согласно приложению к настоящему постановлению.