"Электр тораптық ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы N 314 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2007 жылғы 26 шілдедегі N 175 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 9 тамыздағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4859 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 329 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 25.10.2013 № 329 бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараңыз.
Тұтынушылардың электр қондырғыларын қосуға техникалық талаптар берудің мерзімдерін реттеу және Қазақстан Республикасының электр энергетикасы саласындағы заңнамасын жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Электр тораптық ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы  N 314 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде N 1708 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқару және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің Бюллетенінде, 2002 ж., 25-28 нөмірлерінде жарияланған, "Электр желілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы N 314 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2004 жылғы 16 қыркүйектегі  N 222 бұйрығымен енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде N 3106 болып тіркелген, 2005 жылғы 18 қарашадағы N 150-151 (775) "Заң газетінде" жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Электр желілік  ережеде :
125-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"125. Жалғаным тәртіптері және оны атқарудың болжалды мерзімдері
Іс-қимылдар
Мерзімі
Орындаушы
1. Ресми өтінімді беру
0
Пайдаланушы
2. Жиынтық қуаты 1 МВт-қа дейінгі объектілер үшін пайдаланушы толық ақпарат берген жағдайда толық ұсыныс (техникалық шарт) беру
1 ай
Электржелілік компаниясы

О внесении изменений и дополнения в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 314 "Об утверждении Электросетевых Правил"
Приказ Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 26 июля 2007 года N 175. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 августа 2007 года N 4859. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 329
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра индустрии и новых технологий РК от 25.10.2013 № 329.
В целях упорядочения сроков выдачи технических условий на присоединение электроустановок потребителей и совершенствования законодательства Республики Казахстан в области электроэнергетики, ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 314 "Об утверждении Электросетевых Правил" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1708, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 г., N 25-28, с внесенными изменениями и дополнениями приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 16 сентября 2004 года N 222 "О внесении изменений и дополнений в приказ заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра энергетики и минеральных ресурсов от 24 декабря 2001 года N 314 "Об утверждении Электросетевых Правил", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3106, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 11 ноября 2005 года N 209-210 (943-944), следующие изменения и дополнение:
в Электросетевых Правилах, утвержденных указанным приказом:
пункт 125 изложить в следующей редакции:
"125. Процедуры подключения и ориентировочные сроки их исполнения
Действия
Срок
Исполнитель
1. Подача официальной заявки
0
Пользователь
2. Выдача полного предложения
(Технических условий) при
предоставлении пользователем
полной информации для объектов с
суммарной мощностью до 1 МВт
1 мес.
Электросетевая компания

3. Жиынтық қуаты 1 МВт-тан асатын (егер желіні күшейтуді талап етпесе) объектілер үшін пайдаланушы толық ақпарат берген жағдайда толық ұсыныс (техникалық шарт) беру
1,5 ай
Электржелілік компаниясы
4. Жиынтық қуаты 1 МВт-тан асатын (егер желіні күшейтуді талап еткенде) объектілер үшін пайдаланушы толық ақпарат берген жағдайда толық ұсыныс (техникалық шарт) беру
2 ай
Электржелілік компаниясы
5. Ұсынысты қабылдау
1 ай
Пайдаланушы
6. Келісімге қол қою
1 ай
Электржелілік компаниясы және Пайдаланушы
7. Қосылған объектіні қабылдау
Комиссия құрамы: Электржелілік компаниясы, Мемэнергоқадағалау комитетінің өкілдері, Бас мердігер, пайдаланушы
8. Қосуға рұқсат беру
Мемэнергоқадағалау
Комитеті
133-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"133. Қосылымға берілген өтінішке жауап ретінде электржелілік компания айрықшамалармен (Техникалық шарттармен) бірге қосылымға ұсыныстарды әзірлеуді бастауы және өтінушіге дайын ұсынысты осы Ереженің 125-тармағында көрсетілген мерзімде беруі тиіс.
137-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"137. Электр станциясын қосу ұсыныстарын даярлаған кезде электржелілік компания келесі шамаларды қарастыруы тиіс: әр-түрлі кернеудегі таратушы құрылғылар арасындағы ағындардың алдын ала мәні, өндіруші қондырғылардың кернеу сыныптары бойынша таралуы, қуат берудің электр түсімі және электр станциясынан шығатын әрбір кернеу сыныбының электр жеткізу желілерінің саны, электр энергиясының алмасу ағындарының сипаты мен көлемі";
144-тармақтың бірінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"144. Пайдаланушының қосылымға ұсынысын қарау (қабылдау) осы Ереженің 125-тармағында көрсетілген мерзімге сәйкес қабылданады немесе тараптармен айқындалуы мүмкін";
146-тармақтың бірінші сөйлемінде "алты айдың ішінде өтінушіге "объектіні электржелілік компанияға қосудың алдын ала ұсынысын" береді" деген сөздер "осы Ереженің 125-тармағында көрсетілген мерзімде өтінушіге объектіні электржелілік компанияға қосудың алдын ала Ұсынысын (алдын ала Техникалық шарттар) береді" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-қосымшаның төртінші абзацында "110 кВ-тық" деген сөздерден кейін "және одан төмен" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр

3. Выдача полного предложения
(Технических условий) при
предоставлении пользователем
полной информации для объектов с
суммарной мощностью свыше 1 МВт
(если не требуется усиление сети)
1,5 мес.
Электросетевая компания
4. Выдача полного предложения
(Технических условий) при
предоставлении пользователем
полной информации для объектов с
суммарной мощностью свыше 1 МВт
(если требуется усиление сети)
2 мес.
Электросетевая компания
5. Принятие предложения
1 мес.
Пользователь
6. Подписание соглашения
1 мес.
Электросетевая компания
и пользователь
7. Приемка объектов подключения
Комиссия в составе:
Электросетевая
компания, представители
Комитета по
Госэнергонадзору,
генеральный подрядчик,
потребитель
8. Выдача разрешения на включение
Комитет по
Госэнергонадзору
Пункт 133 изложить в следующей редакции:
"133. В ответ на представленную заявку на подключение, электросетевая компания должна начать подготовку Предложения на подключение вместе со спецификациями (Техническими условиями) и представить заявителю готовое Предложение в срок, указанный в пункте 125 настоящих Правил";
пункт 137 изложить в следующей редакции:
"137. При подготовке Предложения на подключение электростанции электросетевая компания должна рассмотреть следующие параметры: предварительное значение перетоков между распределительными устройствами различного напряжения, распределение генерирующих установок по классам напряжения, электрическую схему выдачи электроэнергии и количество линий электропередачи каждого класса напряжения, отходящих от электростанции, характер и объем обменных перетоков электроэнергии";
первое предложение пункта 144 изложить в следующей редакции:
"144. Срок рассмотрения (принятия) Предложения на подключение пользователем принимается согласно пункту 125 настоящих Правил или может быть определен сторонами.";
в первом предложении пункта 146 слова "в течение шести месяцев выдает заявителю "предварительное Предложение на подключение объекта к электросетевой компании" заменить словами "в установленные в пункте 125 настоящих Правил сроки выдает заявителю предварительное Предложение (предварительные Технические условия) на подключение объекта к электросетевой компании.";
в абзаце четвертом приложения 5 после слов "объектов 110 кВ" дополнить словами "и ниже".
2. Департаменту электроэнергетики и угольной промышленности Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Министр