Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2007 жылғы 13 қарашадағы N 45 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 19 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5047 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 165 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас прокурорының 26.12.2017 № 165 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Статистикалық есептілікті жетілдіру және кейбір нормативтік құқықтық актілерді "Қазақстан Республикасының сот жүйесі және соттар мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 11 желтоқсандағы Конституциялық заңына сәйкестендіру мақсатында, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Есірткі, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және оларды қолданатын тұлғалар туралы" N 1-Н нысанды статистикалық есепті және оның құрылу тәртібі жөніндегі Нұсқаулықты бекіту және іске қосу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы N 2 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2172 санымен тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінің 2003 ж. N 31-36 876-бабында жарияланған, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Есірткі, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және оларды қолданатын тұлғалар туралы" N 1-Н нысанды статистикалық есепті және оның құрылу тәртібі жөніндегі Нұсқаулықты бекіту және іске қосу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы N 2 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2172 санымен тіркелген) өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 10 ақпандағы N 7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2728 санымен тіркелген), "Есірткі, жүйкеге әсер ететін немесе ұлы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және оларды қолданатын тұлғалар туралы" N 1-Н нысанды статистикалық есепті және оның құрылу тәртібі жөніндегі Нұсқаулықты бекіту және іске қосу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы N 2 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 13 маусымдағы N 22 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3698 санымен тіркелген) және "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының статистикалық есептілікті қалыптастыру мәселелері жөніндегі кейбір нормативтік құқықтық актілеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 12 наурыздағы N 7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4604 санымен тіркелген) бұйрықтарымен енгізілген өзгерістері мен толықтырулары бар):
аталған бұйрықпен бекітілген "Есірткі, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және оларды қолданатын тұлғалар туралы" N 1-Н нысанды статистикалық есептің құрылуы жөніндегі Нұсқаулықта:
2-тармақтағы "соттар" деген сөз "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитетінің облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы Соттар әкімшілері" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақтың бірінші абзацындағы "бірінші сатылы соттармен" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитетінің облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы Соттар әкімшілерімен" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 декабря 2007 года N 5047. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года № 165 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 26.12.2017 № 165 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования статистической отчетности и приведения в соответствие с Конституционным законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"" от 11 декабря 2006 года некоторых нормативных правовых актов, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года N 2 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы N 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2172, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 г., N 31-36, ст. 876, с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 февраля 2004 года N 7 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года N 2 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы N 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан N 2172), зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2728, от 13 июня 2005 года N 22 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года N 2 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы N 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3698 и от 12 марта 2007 года N 7 "О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам формирования статистической отчетности", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4604):
в Инструкции по составлению статистического отчета формы N 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих", утвержденной указанным приказом:
в пункте 2 слово "суды" заменить словами "Администраторы судов областей, городов Астана, Алматы Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан";
в абзаце первом пункта 19 слова "судами первой инстанции" заменить словами "Администраторами судов областей, городов Астана, Алматы Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан";

2) Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.08 № 112 (01.01.2015 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) "Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы" N 1-ЭТ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту және экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар жасағаны үшін жауапқа тартылған тұлғалар және сотпен экстремистік, террористік деп танылған ұйымдар туралы деректер банкін енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 30 мамырдағы N 19 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3703 санымен тіркелген):
2-тармақта:
оныншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
""Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 233-3-бабымен "Экстремизмді немесе террористік қызметті қаржыландыру";";
он алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 337-бабының 2 және 3-бөліктерімен "Заңсыз қоғамдық және басқа да бірлестіктер құру немесе олардың қызметіне қатысу";";
он алтыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 337-1-бабымен" Қоғамдық немесе діни бірлестіктің не өзге де ұйымның экстремизмді жүзеге асыруына байланысты олардың қызметіне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешімінен кейін олардың қызметін ұйымдастыру";";
он жетінші және он сегізінші абзацтарда "Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексі" деген сөздерден кейін "Қазақстан Республикасы" деген сөздер алынып тасталсын;
жиырмасыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасының кодексінің 374-1-бабымен "Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен тіркелмеген қоғамдық, діни бірлестіктердің қызметіне басшылық жасау, қатысу, сондай-ақ олардың қызметін қаржыландыру";";
он төртінші, он бесінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы және жиырма бірінші абзацтар алынып тасталсын;
3-тармақта:
бірінші абзацында "жөніндегі комитеті" сөздерінен кейін "(бұдан әрі - Комитет)" сөздерімен толықтырылсын;
2) тармақшадағы "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі" деген сөздер алынып тасталсын;
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
""4. Сотпен Қазақстан Республикасының және (немесе) өзге мемлекеттің аумағында экстремизмді немесе террористік қызметті жүзеге асыратын шетел немесе халықаралық ұйымды экстремистік немесе террористік деп танылғанда және олардың қызметін жою арқылы оған тыйым салынғанда Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитетінің облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы Соттар әкімшілері Комитеттің аумақтық органдарына шешімнің заң күшіне енгенінен кейін бірінші сатылы сотпен қаралған азаматтық іске арналған N 4 нысанды ақпараттық есепке алу құжатын жіберсін.
Көрсетілген есепке алу құжатымен бірге апелляциялық сатыда қаралып жатқан азаматтық істер бойынша ілеспе хаттың көшірмесін де жіберсін.

2) утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 08.10.2014 № 112 (вводится в действие с 01.01.2015);
3) в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2005 года N 19 "Об утверждении статистического отчета формы N 1-ЭТ "О преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора", Инструкции по его составлению и введении банка данных о лицах, привлеченных к ответственности за совершение преступлений и правонарушений, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и организациях, признанных судом экстремистскими, террористическими" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3703):
в пункте 2:
после абзаца десятого дополнить абзацем следующего содержания:
"статьей 233-3 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Финансирование экстремизма или террористической деятельности";";
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"частями 2 и 3 статьи 337 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Создание или участие в деятельности незаконных общественных и других объединений";";
после абзаца шестнадцатого дополнить абзацем следующего содержания:
"статьей 337-1 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Организация деятельности общественного или религиозного объединения либо иной организации после решения суда о запрете их деятельности или ликвидации в связи с осуществлением ими экстремизма";";
в абзацах семнадцатом и восемнадцатом после слов "Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях" слова "Республики Казахстан" исключить;
после абзаца двадцатого дополнить абзацем следующего содержания:
"статьей 374-1 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях "Руководство, участие в деятельности незарегистрированных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке общественных, религиозных объединений, а также финансирование их деятельности";";
абзацы четырнадцатый, пятнадцатый, девятнадцатый, двадцатый и двадцать первый исключить;
в пункте 3:
в абзаце первом после слов "Республики Казахстан" дополнить словами "(далее - Комитет)";
в подпункте 2) слова "по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан" исключить;
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Администраторам судов областей, городов Астана, Алматы Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан при признании судом иностранной или международной организации, осуществляющей экстремизм или террористическую деятельность на территории Республики Казахстан и (или) другого государства, экстремистской или террористической и запрещения ее деятельности посредством ликвидации, направлять в территориальные органы Комитета информационный учетный документ формы N 4 на гражданское дело, рассмотренное судом первой инстанции после вступления в законную силу решения.
Одновременно с указанным учетным документом направлять и копию сопроводительного письма по гражданским делам, находящимся на рассмотрении в апелляционной инстанции.

5. Облыстық соттармен, Астана, Алматы қалаларының соттарымен қаралған істер бойынша апелляциялық тәртіпте қаралған азаматтық іске арналған N 5 нысанды және тиісінше аудандық соттардың істері бойынша қадағалау тәртібінде қаралған азаматтық істерге арналған N 6 нысанды ақпараттық есепке алу құжаттары Комитеттің аумақтық органдарына қаулы шығарылған кезден бастап жіберілсін.";
аталған бұйрықпен бекітілген экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы есепті құру және қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықта:
2-тармақтағы "Аталған құқықтық статистиканың субъектілері соттар болып табылады," деген сөздер "Аталған есептіліктің субъектілері Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитетінің облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы Соттар әкімшілері болып табылады," деген сөздермен ауыстырылсын;
27-тармақта "Комитеттің" деген сөзден кейін "келіп түспеді" деген сөздермен толықтырылсын;
29-тармақтың бірінші абзацында "үдемелі" деген сөзден кейін "қорытындымен" деген сөзбен толықтырылсын;
30-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"22 және 24-бағандардың мәліметтері Комитеттің аумақтық органдарына ұсынылған 1.0 және 3.0 нысанды есепке алу құжаттарына сәйкес келуі қажет.";
31-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"30 және 31-бағандардың мәліметтері Комитеттің аумақтық органдарына ұсынылған 1.0 және 3.0 нысанды есепке алу құжаттарына сәйкес келуі қажет.";
33-тармақтың бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бағаннан алынған 3-29-бағандарда қылмыс жасаған тұлғалардың жеке санаттарының саны ерекшеленеді: бұрын қылмыстар жасаған, соның ішінде экстремизммен және террористік қызметпен байланысты қылмыстарды жасаған тұлғалардың, кәмелетке толмағандардың, әйелдердің, Қазақстан, ТМД азаматтарының, шетелдіктердің, азаматтығы жоқ тұлғалардың жас шамасына, айналысатын кәсібіне және біліміне қарай топтарға бөліп тарату.";
41-тармақта:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"8, 9, 10, 11, 12, 13 және 14-бағандарда Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексі 39-бабы 1-бөлігінің и), е), ж), а), г), б), к) тармақшаларымен қаралған жазалау шаралары бейнеленеді.";
алтыншы абзацында "16-тармақтан 8-13-бағандар" деген сөздер "18-14-бағандары 16-тармақтан құралады" деген сөздерімен ауыстырылсын;
58-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"58. 6-жолдан алынған 8 және 9-жолдарда "Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 8-бабының (8-жол) және "Терроризмге қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 21-бабының тәртібінде (9-жол) сотпен қанағаттандырылған прокурормен енгізілген өтініштерінің саны ескеріледі.";
аталған бұйрықпен бекітілген "Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы" N 1-ЭТ нысанды статистикалық есепте:

5. По делам, рассмотренным областными судами, судами городов Астана, Алматы информационные учетные документы формы N 5 на гражданское дело, рассмотренное в апелляционном порядке и N 6 на гражданское дело, рассмотренное в порядке надзора по делам районных судов соответственно, направлять в территориальные органы Комитета с момента вынесения постановления.";
в Инструкции по составлению и формированию отчета о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора, утвержденной указанным приказом:
в пункте 2 слова "Субъектами данной правовой статистики являются суды," заменить словами "Субъектами данной отчетности являются Администраторы судов областей, городов Астана, Алматы Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан,";
в пункте 27 после слова "Комитета" дополнить словами "не поступала";
в абзаце первом пункта 29 после слова "нарастающим" дополнить словом "итогом";
абзац четвертый пункта 30 изложить в следующей редакции:
"Данные граф 22 и 24 должны соответствовать учетным документам форм 1.0 и 3.0, представленным в территориальные органы Комитета.";
абзац третий пункта 31 изложить в следующей редакции:
"Данные граф 30 и 31 должны соответствовать учетным документам форм 1.0 и 3.0, представленным в территориальные органы Комитета.";
абзац пятый пункта 33 изложить в следующей редакции:
"Из графы 1 в графах 3 - 29 выделяется численность отдельных категорий лиц, совершивших преступления: лиц, ранее совершавших преступления, в том числе преступлений, связанных с экстремизмом и террористической деятельностью, несовершеннолетних, женщин, граждан Казахстана, СНГ, иностранцев, лиц без гражданства, распределение их по возрастным группам, роду занятий и образованию.";
в пункте 41:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"В графах 8, 9, 10, 11, 12, 13 и 14 отражаются меры наказания, предусмотренные подпунктами и), е), ж), а), г), б), к) части 1 статьи 39 Уголовного кодекса Республики Казахстан.";
в абзаце шестом слова "Графы 8 - 13 из пункта 16" заменить словами "Графы 8 - 14 составляются из пункта 16";
абзац первый пункта 58 изложить в следующей редакции:
"58. Из строки 6 в строках 8 и 9 учитывается количество удовлетворенных судом заявлений прокурора, внесенных в порядке статей 8 Закона Республики Казахстан "О противодействии экстремизму" (строка 8) и 21 Закона Республики Казахстан "О борьбе с терроризмом" (строка 9).";
в статистический отчет формы N 1-ЭТ "О преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора", утвержденный указанным приказом:

1, 2, 4, 5, 6, 8-бөлімдер осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес редакцияда баяндалсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары - Комитет Төрағасына жүктелсін (Г.В. Ким).
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің
(қаржы полициясы)
Төрағасы
2007 жылғы 12 қазан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы
2007 жылғы 22 қазан
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының
жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитетінің
Төрағасы
2007 жылғы 29 қазан
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2007 жылғы 03 қыркүйек
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
2007 жылғы 10 қыркүйек
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар жөніндегі министрі
2007 жылғы 15 тамыз
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2007 жылғы 17 қазан
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
2007 жылғы 03 қараша
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
2007 жылғы 26 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2007 жылғы 13 қарашадағы
N 45 бұйрығына
1-қосымша
N 1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы есеп
1-бөлім. Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар туралы мәліметтер А кестесі (қылмыстар бойынша)
Атауы
Жолдың
коды
қыл-
мыс-
тық
іс-
тері
есеп-
тік
кез-
еңде
іс
жүр-
гізу-
ге
бол-
ған
қыл-
мыс-
тар-
дың
саны
Есептік кезеңде тіркелген қылмыстар-
дың саны
А
Б
1
2
Экстремизиммен, террористік қызмет-
пен байланысты қылмыстардың барлығы
1
со-
лар-
дың
іші-
нен
әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни араздықты қоздыру (164-б.)
2
с. і.
Адамдар тобымен немесе бірнеше рет жасалған, немесе күш көрсетумен не оны қолданамын деп қорқы-
тумен ұштасқан, сол сияқты
өзінің қызмет бабын пайда-
лана отырып, адам не қо-
ғамдық бірлестіктің жетек-
шісі жасаған нақ сол іс-әрекеттер (164-б. 2-б.)
3
ауыр зардаптарға әкеп соққан іс-әрекеттер (164-б. 3-б.)
4
Қазақстан Республикасы Прези-
дентінің өміріне қастандық жасау (167-б.)
5
Билікті күшпен басып алу немесе билікті күшпен ұстап тұру не Қазақстан Республи-
касының уәкілетті органдары мен лауазымды адамдарының құзырына кіретін өкілеттік-
терді шет мемлекет немесе шетелдік ұйым өкілдерінің жүзеге асыруы (168-б.)
6
с.
і.
Қазақстан Республикасының,
оның уәкілетті органдары- ның немесе лауазымды адамдарының құзырындағы өкілеттіктерді шет мемле-
кет немесе шетелдік ұйым
өкілдерінің жүзеге асыруы (168-б. 2-б.)
7
Қарулы бүлік (169-б.)
8
Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күшпен құлатуға немесе өзгертуге не оның аумақтық тұтастығын күшпен бұзуға шақыру (170-б.)
9
с.
і.
бұқаралық ақпарат құрал-
дарын пайдаланып немесе ұйымдасқан топпен жасал-
ған, сол сияқты бұрын осы бап бойынша сотталған адам жасаған (170-б. 2-б.)
10
Диверсия (171-б.)
11
Терроризм (233-б.)
12
Терроризмді насихаттау немесе терроризм актісін жасауға жария түрде шақыру (233-1-б.)
13
Террористік топ құру, оған басшылық ету және оның қызметіне қатысу (233-2-б.)
14
Экстремизмді немесе террорис- тік қызметті қаржыландыру (233-3-б.)
15
Адамды кепілге алу (234-б.)
16
Заңсыз әскерилендірілген құраманы ұйымдастыру (236-б.)
17
Үйлерді, құрылыстарды, қатынас
және байланыс құралдарын басып
алу (238-б.)
18
Заңсыз қоғамдық және басқа да бірлестіктер құру немесе олар-
дың қызметіне қатысу (337-б. 2, 3-б)
19
со-
лар-
дың
іші-
нен
Нәсілдік, ұлттық, рулық, әлеуметтік, таптық немесе діни төзбеушілікті немесе артықшылықты уағыздайтын немесе оны іс жүзінде жүзеге асыратын, консти-
туциялық құрылысты күштеп құлатуға, мемлекеттің қауіпсіздігіне нұқсан кел-
тіруге немесе Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығына қол сұғушылық-
қа шақыратын қоғамдық бір-
лестік құру, сол сияқты осындай бірлестікке басшы-
лық жасау (337-б. 2-б. )
20
Бірлестіктердің қызметіне белсене қатысу (337-б. 3-б.)
21
Қоғамдық немесе діни бірлестік-
тің не өзге де ұйымның экстремизмді жүзеге асыруына байланысты олардың қызметіне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешімінен кейін олардың қызметін ұйымдастыру (337-1-б)
22
соның ішінде
қыл-
мыстық
істері
тергеу мен
аяқ-
талған
қыл-
мыс-
тар-
дың саны
со-
ның іш-
інде
істері есептік кезеңде қысқартылған қылмыстардың саны
барлығы
ақтамай-
тын
негіздер бойынша
ақтайтын негіздер бойынша қысқар-
тылған
с.і.
проку-
ратура
орган-
дары-
мен
қыл-
мыс-
тық
іс-
тер
сот-қа
жі-
бер-
іл-
ген
қыл-
мыс-
тар-
дың саны
ҚР КІЖК 37-б. 1-б. 1, 2-т
3
4
6
7
8
9
істері есептік кезеңде тоқтатылған
қылмыстардың саны
істері-
нің тер-
геу мер-
зімі өтіп
кеткен,
ал мер-
зімін
ұзарту туралы ақпарат келіп түспеген қылмыс-
тардың саны
ақтамай-
тын не-
гіздер бойынша қылмыс-
тық істі
қозғау-
дан бас тартыл-
ған (2-
баған-
нан)
барлығы
ҚР
КІЖК
50-б.
1-б.
4-т
бойын-
ша
ҚР
КІЖК
50-б.
1-б.
1-т
бойын-
ша
ҚР
КІЖК
50-б.
1-б.
2-т
бойын-
ша
ҚР
КІЖК
50-б.
1-б.
5-т
бойын-
ша
ҚР
КІЖК
50-б.
1-б.
7-т
бойын-
ша
10
11
12
13
14
15
16
17
N 1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы есеп

разделы 1, 2, 4, 5, 6, 8 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан - Председателя Комитета (Ким Г.В.).
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАНО
Председатель Агентства Республики
Казахстан по борьбе с экономической и
коррупционной преступностью
(финансовой полиции)
Председатель Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
22 октября 2007 г.
Председатель Комитета
по судебному администрированию
при Верховном Суде
Республики Казахстан
24 октября 2007 г.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
03 сентября 2007 г.
Министр обороны
Республики Казахстан
10 сентября 2007 г.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
15 августа 2007 г.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
17 октября 2007 г.
Министр финансов
Республики Казахстан
03 ноября 2007 г.
Министр юстиции
Республики Казахстан
26 декабря 2007 г.
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 13 декабря 2007 г. N 45
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора
Раздел 1. Сведения о преступлениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью
Таблица А (по преступлениям)
Наименование
К
о
д
с
т
р
о
к
и
коли-
чест-
во
прес-
туп-
ле-
ний,
уго-
лов-
ные
дела
о ко-
торых
нахо-
ди-
лись
в
произ-
водст-
ве в
отчет-
ном
перио-
де
коли-
чест-
во
прес-
туп-
ле-
ний,
заре-
гист-
риро-
ван-
ных
в от-
чет-
ном
пе-
рио-
де
в
том
чис-
ле
коли-
чест-
во
прес-
туп-
ле-
ний,
уг.
дела
о ко-
то-
рых
окон-
чены
рас-
сле-
дова-
нием
в
том
чис-
ле
количество
преступлений,
дела о которых
прекращены в
отчетном периоде
ор-
га-
на-
ми
про-
ку-
ра-
ту-
ры
коли-
чест-
во
прес-
туп-
ле-
ний,
уго-
лов-
ные
дела
о ко-
то-
рых
нап-
рав-
лены
в
суд
в
с
е
г
о
по
не-
реа-
би-
ли-
ти-
рую-
щим
ос-
но-
ва-
ни-
ям
прек-
раще-
ны по
реа-
били-
тирую
щим
осно-
ва-
ниям
в
т.ч.
п.
1.2.
ч.1
ст.
37
УПК
РК
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
преступлений,
связанных с
экстремизмом,
террористической
деятельностью
1
и
з
н
и
х:
Возбуждение
социальной,
национальной,
родовой,
расовой или
религиозной
вражды
(ст.164)
2
в
т.
ч.
Соверш.
группой
лиц или
неодно-
кратно, или
соед. с
насилием
либо угрозой
его приме-
нения, а
равно лицом
с исполь-
зованием
своего
служебного
положения
либо руко-
водителем
общ.
объединения
(ч.2 ст.164)
3
повлекшие
тяжкие
последствия
(ч.3 ст.164)
4
Посягательство
на жизнь
Президента
Республики
Казахстан
(ст. 167)
5
Насильственный
захват власти
или
насильственное
удержание
власти либо
осуществление
представителями
иностранного
государства или
иностранной
организации
полномочий,
входящих в
компетенцию
уполномоченных
органов и
должностных
лиц РК (ст.168)
6
в
т.
ч.
Осуществление предста-
вителями
иностранного
государства
или
иностранной
организации
полномочий,
находящихся
в компетенции
уполномочен-
ных органов
и должностных
лиц
Республики
Казахстан
(ч.2 ст.168)
7
Вооруженный
мятеж (ст.169)
8
Призывы к
насильственному
свержению или
изменению конс-
титуционного
строя либо
насильственному
нарушению
единства
территории
Республики
Казахстан
(ст. 170)
9
в
т.
ч.
с использо-
ванием
средств
массовой
информации
или орг.
группой, а
равно лицом,
ранее
судимым по
настоящей
статье
(ч.2 ст.170)
10
Диверсия
(ст.171)
11
Терроризм
(ст.233)
12
Пропаганда
терроризма или
публичные
призывы к
совершению
акта
терроризма
(ст. 233-1)
13
Создание,
руководство
террористи-
ческой группой
и участие в ее
деятельности
(ст.233-2)
14
Финансирование
экстремизма
или террорис-
тической
деятельности
(ст. 233-3)
15
Захват заложника
(ст.234)
16
Организация
незаконного
военизирован-
ного
формирования
(ст.236)
17
Захват зданий,
сооружений,
средств
сообщений и
связи (ст.238)
18
Создание или
участие в
деятельности
незаконных
общественных
и других
объединений
(ч. 2, 3 ст.337)
19
и
з
н
и
х:
Создание об-
щественного
объдинения,
провозгла-
шающего или
на практике
реализующего
расовую, на-
циональную,
родовую,
социальную,
сословную или
религиозную
нетерпимость
или исключи-
тельность,
призывающего
к насильст-
венному нис-
провержению
конституцион-
ного строя,
подрыву
безопасности
государства
или посяга-
тельствам на
территориа-
льную
целостность
Республики
Казахстан,
а равно
руководство
таким
объединением
(ч.2 ст.337)
20
Активное
участие в
деятельности
объединений
(ч.3 ст.337)
21
Организация
деятельности
общественного
или
религиозного
объединения
либо иной
организации
после решения
суда о запрете
их деятельности
или ликвидации
в связи с
осуществлением
ими экстремизма
(ст. 337-1)
22
продолжение таблицы
количество преступлений, дела о которых
приостановлены в отчетном периоде
количество
преступ-
лений,
дела о
которых
истек срок
рассле-
дования, а
информация
о продлен.
срока не
поступ.
отказано
в возбуж-
дении УД
по нереа-
билити-
рующим
основаниям
(из гр 2)
в
с
е
г
о
по
п.4
ч.1
ст.50
УПК
РК
по
п.1
ч.1
ст.50
УПК
РК
по
п.2
ч.1
ст.50
УПК
РК
по
п.5
ч.1
ст.50
УПК
РК
по
п.7
ч.1
ст.50
УПК
РК
10
11
12
13
14
15
16
17
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора

1-бөлім. Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар туралы мәліметтер
Б кестесі (істер бойынша)
Атауы
Жолдың коды
Есептік кезеңнің
басындағы
қылмыстық
істердің
қалдығы
есептік кезеңде іс жүргізуде
болған
қылмыстық
істердің
саны
А
Б
1
2
Экстремизммен, террористік қыз-
метпен байланысты қылмыстар-
дың барлығы
1
со-
лар-
дың
іші-
нен
Әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни араздықты қоздыру (164-б.)
2
с. і.
Адамдар тобымен немесе бірнеше рет жасалған, немесе күш көрсетумен не оны қолданамын деп қорқытумен ұштасқан, сол сияқты өзінің
қызмет бабын пайдалана отырып, адам не қоғамдық
бірлестіктің жетекшісі жасаған нақ сол іс-әре-
кеттер (164-б. 2-б.)
3
с. і.
ауыр зардаптарға әкеп соққан іс-әрекеттер (164-б. 3-б.)
4
Қазақстан Республикасы Президентінің өміріне қастандық жасау (167-б.)
5
Билікті күшпен басып алу немесе билікті күшпен ұстап тұру не Қазақстан Республи-
касының уәкілетті органдары мен лауазымды адамдарының
құзырына кіретін өкілеттік-
терді шет мемлекет немесе шетелдік ұйым өкілдерінің жүзеге асыруы (168-б.)
6
с. і.
Қазақстан Республикасы-
ның, оның уәкілетті
органдарының немесе лауазымды адамдарының
құзырындағы өкілеттік-
терді шет мемлекет немесе шетелдік ұйым өкілдерінің жүзеге асыруы (168-б. 2-б.)
7
Қарулы бүлік (169-б.)
8
Қазақстан Республикасы-
ның конституциялық құрылысын күшпен құлатуға немесе өзгертуге не оның аумақтық тұтастығын күшпен бұзуға шақыру (170-б.)
9
с. і.
бұқаралық ақпарат құралдарын пайдаланып немесе ұйымдасқан топпен жасалған, сол сияқты бұрын осы бап бойынша сотталған адам жасаған (170-б. 2-б.)
10
Диверсия (171-б.)
11
Терроризм (233-б.)
12
Терроризмді насихаттау немесе терроризм актісін жасауға жария түрде шақыру (233-1-б.)
13
Террористік топ құру, оған басшылық ету және оның
қызметіне қатысу (233-2-б.)
14
Экстремизмді немесе терро-
ристік қызметті қаржыландыру
(233-3-б.)
15
Адамды кепілге алу (234-б.)
16
Заңсыз әскерилендірілген құ-
раманы ұйымдастыру (236-б.)
17
Үйлерді, құрылыстарды, қаты-
нас және байланыс құралда-
рын басып алу (238-б.)
18
Заңсыз қоғамдық және басқа да бірлестіктер құру немесе олардың қызметіне қатысу (337-б. 2, 3-б)
19
со-
лар-
дың іші-
нен
Нәсілдік, ұлттық, рулық,
әлеуметтік, таптық неме-
се діни төзбеушілікті немесе артықшылықты уағыздайтын немесе оны іс жүзінде жүзеге асыра-
тын, конституциялық құ-
рылысты күштеп құлатуға,
мемлекеттің қауіпсізді-
гіне нұқсан келтіруге немесе Қазақстан Респуб-
ликасының аумақтық тұт-
астығына қол сұғушылық-
қа шақыратын қоғамдық бірлестік құру, сол сияқты осындай бірлес-
тікке басшылық жасау (337-б. 2-б. )
20
Бірлестіктердің қызметі-
не белсене қатысу (337-б. 3-б.)
21
Қоғамдық немесе діни бірлес-
тіктің не өзге де ұйымның экстремизмді жүзеге асыруы-
на байланысты олардың қыз-
метіне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешімінен кейін олардың қызметін ұйымдастыру (337-1-б)
22
соның ішінде
есептен шығару арқылы тергеу-
ге алын-
ғандығы-
на қарай
есептік кезеңде жіберіл-
ген қыл-
мыстық
істердің саны
қосымша тергеуге қайтарылған істердің саны
сотқа жіберілген қылмыстық істердің саны
сот-
пен
проку-
рормен
ҚР ҚІЖК 284, 289-б. бойын-
ша
ҚР ҚІЖК 514-б. бойын-
ша
есеп-
тік ке-
зеңде
қозғал-
ған
қыл-
мыстық
істер-
дің
саны
соның ішінде
тергеу-
ге алын-
ғандығы-
на қарай
есептік кезеңде келіп
түскен қылмыс-
тық іс-
тердің
саны
проку-
ратура
орган-
дары-
мен
3
4
5
6
7
8
9
10
істері есептік кезеңде
қысқартылған
қылмыстардың саны
есептік кезеңде тоқтатылған қылмыстық
істердің саны
бар-
лығы
ақ-
та-
май-
тын
не-
гіз-дер бой-
ынша
ақ-
тай-
тын
не-
гіз-
дер
бой-
ынша
қыс-
қар-
тыл-
ған
с.і.
бар-
лығы
ҚР
ҚІЖК
50-б.
1-б.
4-т.
бойын-
ша
ҚР
ҚІЖК
50-б.
1-б.
1-т.
бойын-
ша
ҚР
ҚІЖК
50-б.
1-б.
2-т. бойын-
ша
ҚР
ҚІЖК
50-б.
1-б.
5-т.
бойын-
ша
ҚР
ҚІЖК
50-б.
1-б.
7-т.
бойын-
ша
ҚР ҚІЖК 37-б. 1-б. 1, 2-т
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
қ/і қозғау туралы қаулы-
ның күші жойыл-
ған және қ/т қоз-
ғаудан бас тар-
тылған
қ/і
қоз-
ғау тура-
лы қау-
лының күші жойыл-
ған және қосым-
ша тексе-
руге жібе-
рілген
с.і. (22-
баған-
нан)
солар-
дың ішінен(23-
баған-
нан)
қ/і
қоз-
ғау
тура-
лы
қау-
лы-
лар-
дың
күші
жой-
ыл-
ған
және
қыс-
қар-
тыл-
ған
қ/і
қоз-
ғау
тура-
лы қау-
лылар
дың күші
жойыл-
ған
Солардың ішінен өткен жылдарды ескерту арқылы сотқа жіберіл-
ген
қ/і қыс-
қар-
ту ту-
ралы қаулы-
ның күші жойыл-
ған
істер қайта-
дан қоз-
ғалған
сотқа жібе-
рілген
21
22
23
24
25
26
28
29
Солар-
дың ішінен өткен жыл-
дарды ескер-
ту ар-
қылы сотқа жібе-
рілген
қ/і қозғау арқылық/і қоз-
ғалған бас тарту туралықаулы-
лар-
дың күші жойыл-
ған
Солар-
дың ішінен өткен жыл-
дарды ескер-
ту ар-
қылы сотқа жібе-
рілген
қосым-
ша тексе-
руге жіберуарқылы бас тарту туралықаулы-
лар
дың күші жойыл-
ған
с.і (32-ба-
ған-
нан)
со-
лар-
дың
іші-
нен
(33-
ба-
ған-
нан)
есеп-
тік
кезең-
інің
аяқ-
тал-
ған-
дағы
қ/і
қал-
дығы
есеп-
тік кезең-
де бірік-
тір-
ілген істер-
дің
саны
істер
қайта-
дан
қозғал-
ған
қ/і
қоз-
ғау
тура-
лы
қаулы-
ның
күші
жоыл-
ған
29
30
31
32
33
34
35
36
N 1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы есеп

Раздел 1. Сведения о преступлениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью
Таблица Б (по делам)
Наименование
К
о
д
с
т
р
о
к
и
Оста-
ток
угол.
дел
на на-
чало
от-
чет-
ного
пе-
риода
коли-
чество
у/д,
наход.
в
произ-
водст-
ве в
отчет-
ном
перио-
де
в том числе
кол/во
у/д,
направ-
ленных
по под-
след-
ствен-
ности
со
снятием
с учета
в от-
четном
периоде
кол/во
у/д,
возб.
в от-
четном
периоде
в
том
чис-
ле
кол/во
у/д,
посту-
пивших
по под-
следст-
веннос-
ти в
отчет-
ном пе-
риоде
орга-
нами
про-
кура-
туры
А
Б
1
2
3
4
5
6
Всего преступлений,
связанных с экстремизмом,
террористической
деятельностью
1
и
з
н
и
х:
Возбуждение
социальной,
национальной,
родовой, расовой
или религиозной
вражды (ст.164)
2
в
т.
ч.
Соверш. группой
лиц или
неоднократно,
или соед. с
насилием либо
угрозой его
применения, а
равно лицом с
использованием
своего служеб-
ного положения
либо руководи-
телем общ.
объединения
(ч.2 ст.164)
3
повлекшие
тяжкие
последствия
(ч.3 ст.164)
4
Посягательство на
жизнь Президента
Республики
Казахстан (ст. 167)
5
Насильственный
захват власти или
насильственное
удержание власти
либо осуществление
представителями
иностранного
государства или
иностранной органи-
зации полномочий,
входящих в
компетенцию
уполномоченных
органов и
должностных лиц РК
(ст.168)
6
в
т.ч.
Осуществление
представителями
иностранного
государства или
иностранной
организации
полномочий,
находящихся в
компетенции
уполномоченных
органов и
должностных
лиц Республики
Казахстан
(ч.2 ст.168)
7
Вооруженный мятеж
(ст.169)
8
Призывы к
насильственному
свержению или
изменению
конституционного
строя либо
насильственному
нарушению единства
территории
Республики
Казахстан (ст.170)
9
в
т.ч.
с использова-
нием средств
массовой
информации или
орг. группой,
а равно лицом,
ранее судимым
по настоящей
статье
(ч.2 ст.170)
10
Диверсия (ст.171)
11
Терроризм (ст.233)
12
Пропаганда
терроризма или
публичные призывы
к совершению акта
терроризма
(ст.233-1)
13
Создание,
руководство
террористической
группой и участие
в ее деятельности
(ст.233-2)
14
Финансирование
экстремизма или
террористической
деятельности
(ст. 233-3)
15
Захват заложника
(ст.234)
16
Организация
незаконного
военизированного
формирования
(ст.236)
17
Захват зданий,
сооружений, средств
сообщений и связи
(ст.238)
18
Создание или участие
в деятельности
незаконных
общественных и
других объединений
(ч.2, 3 ст.337)
19
из
них:
Создание
общественного
объдинения,
провозглашаю-
щего или на
практике
реализующего
расовую,
национальную,
родовую,
социальную,
сословную или
религиозную
нетерпимость
или исключи-
тельность,
призывающего к
насильственному
ниспровержению
конституцион-
ного строя,
подрыву
безопасности
государства или
посягательствам
на территориа-
льную
целостность
Республики
Казахстан,
а равно
руководство
таким
объединением
(ч. 2 ст. 337 )
20
Активное
участие в
деятельности
объединений
(ч. 3 ст. 337)
21
Организация
деятельности
общественного или
религиозного
объединения либо
иной организации
после решения суда
о запрете их
деятельности или
ликвидации в связи
с осуществлением
ими экстремизма
(ст. 337-1)
22
продолжение таблицы
кол/во
дел,
возвр-х
на
доп.
рассл-
ние
кол/во
у/д,
направ-
ленных
в суд
количество у/д,
прекращенных в
отчетном периоде
количество у/д,
приостановленных
в отчетном периоде
в
с
е
г
о
по
не-
реа-
били-
ти-
рую-
щим
осно-
ва-
ниям
прек-
раще-
ны по
реаби-
лити-
рующим
осно-
ваниям
в
т.ч.
в
с
е
г
о
по
п.4
ч.1
ст.
50
УПК
РК
по
п.1
ч.1
ст.
50
УПК
РК
по
п.2
ч.1
ст.
50
УПК
РК
по
п.5
ч.1
ст.
50
УПК
РК
по
п.7
ч.1
ст.
50
УПК
РК
с
у
д
о
м
п
р
о
к
у
р
о
р
о
м
по
ст.
284,
289
УПК
РК
по
ст.
514
УПК
РК
п.
1, 2
ч.1
ст.37
УПК
РК
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
отме-
нено
поста-
новле-
ний о
возбуж-
дении
у/д и
отка-
зано в
возбуж-
дении
у/д
отме-
нено
поста-
новле-
ний о
возбуж-
дении
у/д и
направ-
лено на
допол-
нитель-
ную
про-
верку
в т.ч.
(из
гр.22)
из
них
(из
графы
23)
отме-
нено
поста-
нов-
лений
о воз-
буж-
дении
у/д и
прек-
ращено
отме-
нено
поста-
новле-
ний о
приос-
танов-
лении
у/д
из них
направ-
лено
в суд с
учетом
прошлых
лет
отме-
нено
поста-
новле-
ний о
прекра-
щении
у/д
вновь
воз-
буж-
дено
дел
нап-
рав-
лено
в суд
21
22
23
24
25
26
27
28
продолжение таблицы
из них
направ-
лено в
суд с
учетом
прошлых
лет
отме-
нено
поста-
новлений
об
отказе
в воз-
буждении
у/д с
возбуж-
дением
у/д
из
них
направ-
лено в
суд с
учетом
прошлых
лет
отменено
постанов-
лений об
отказе с
направ-
лением
на
допол-
нитель-
ную
проверку
в т.ч.
(из
гр.32)
из
них
(из
графы
33)
Остаток
у/д на
конец
отчет-
ного
периода
Кол-во
соед.
дел в
отчет-
ном
периоде
вновь
возбуж-
дено
дел
направ-
лено в
суд
29
30
31
32
33
34
35
36
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора

Терроризмді насихаттау немесе терроризм актісін жасауға жария түрде шақыру (233-1-б.)
13
Террористік топ құру, оған басшылық ету және оның
қызметіне қатысу (233-2-б.)
14
Экстремизмді немесе терро-
ристік қызметті қаржыландыру
(233-3-б.)
15
Адамды кепілге алу (234-б.)
16
Заңсыз әскерилендірілген құ-
раманы ұйымдастыру (236-б.)
17
Үйлерді, құрылыстарды, қаты-
нас және байланыс құралда-
рын басып алу (238-б.)
18
Заңсыз қоғамдық және басқа да бірлестіктер құру немесе олардың қызметіне қатысу (337-б. 2, 3-б)
19
со-
лар-
дың іші-
нен
Нәсілдік, ұлттық, рулық,
әлеуметтік, таптық неме-
се діни төзбеушілікті немесе артықшылықты уағыздайтын немесе оны іс жүзінде жүзеге асыра-
тын, конституциялық құ-
рылысты күштеп құлатуға,
мемлекеттің қауіпсізді-
гіне нұқсан келтіруге немесе Қазақстан Респуб-
ликасының аумақтық тұта-
стығына қол сұғушылыққа шақыратын қоғамдық бірлестік құру, сол сияқты осындай бірлес-
тікке басшылық жасау (337-б. 2-б. )
20
Бірлестіктердің қызметі-
не белсене қатысу (337-б. 3-б.)
21
Қоғамдық немесе діни бірлес-
тіктің не өзге де ұйымның экстремизмді жүзеге асыруы-
на байланысты олардың қыз-
метіне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешімінен кейін олардың қызметін ұйымдастыру (337-1-б)
22
соның ішінде
бұрын қыл-
мыс жаса-
ған тұл-
ғалар
соның ішінде
кәме-
летке
толма-
ған-
дар
әй-
ел-
дер
Қа-
зақ-
стан аза-
мат-
тары
ТМД азаматтары
шет-
ел-
дік-
тер
азама-
ттығы жоқ тұлға-
лар
жас шамасы
экст
ремизм,тер-
рорис-
тік қыз-
метпен байла-
нысты бұрын қылмыс жаса-
ған тұлға-
лар
18 жасқа дейін
18-20 жас
21-29 жас
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
соның ішінде
жас шамасы
айналысатын кәсібінің түрі
30-39 жас
40-49 жас
50-59 жас
60
жас
және
одан
жоға-
ры
мем.
функ-
ция-
ларды
орын-
дайтын тұлға-
лар
жұ-
мыс-
кер-
лер
жұм-
ыс-
сыз-
дар
оқу-
шы-
лар
сту-
дент-
тер
жеке кәс-
іп-
кер-
лер
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
соның ішінде
айналысатын кәсібінің түрі
білімі
дінді үгіт-
теуші-
лер
әскери қызмет-
шілер
мәдениет және өнер қыз-
метшілері
фермерлер
жоғары
орта және арнайы орта
24
25
26
27
28
29
N 1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы есеп
4-бөлім. Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстық істер бойынша сот актілерін қаулы ету кезіндегі заңдардың қолданылуын қадағалау
Атауы
Жол-
дың қолы
сотпен
қаралған
(басты сот
талқылау-
ында)
ақтау
үкімін
шығару
арқылы
іс-
тер
тұл-
ға-
лар
іс-
тер
тұл-
ға-
лар
А
Б
1
2
3
4
Экстремизммен, террористік қыз-
метпен байланысты қылмыстар-
дың барлығы
со-
лар-
дың
іші-
нен
Әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни араздықты қоздыру (164-б.)
2
с. і.
Адамдар тобымен немесе бірнеше рет жасалған, немесе күш көрсетумен не оны қолданамын деп қорқытумен ұштасқан, сол сияқты өзінің
қызмет бабын пайдалана отырып, адам не қоғамдық
бірлестіктің жетекшісі жасаған нақ сол іс-әре-

терроризма (ст.233-1)
13
Создание, руководство
террористической
группой и участие в
ее деятельности
(ст. 233-2)
14
Финансирование
экстремизма или
террористической
деятельности
(ст. 233-3)
15
Захват заложника
(ст. 234)
16
Организация
незаконного
военизированного
формирования (ст.236)
17
Захват зданий,
сооружений, средств
сообщений и связи
(ст. 238)
18
Создание или участие
в деятельности
незаконных
общественных и
других объединений
(ч. 2, 3 ст.337)
19
из
н
и
х:
Создание
общественного
объединения,
провозглашающего
или на практике
реализующего
расовую,
национальную,
родовую,
социальную,
сословную или
религиозную
нетерпимость или
исключительность,
призывающего к
насильственному
ниспровержению
конституционного
строя, подрыву
безопасности
государства или
посягательствам
на территориаль-
ную целостность
Республики
Казахстан,
а равно руковод-
ство таким
объединением
(ч. 2 ст. 337 )
20
Активное участие
в деятельности
объединений
(ч. 3 ст. 337)
21
Организация
деятельности
общественного или
религиозного
объединения либо
иной организации
после решения суда
о запрете их
деятельности или
ликвидации в связи с
осуществлением ими
экстремизма
(ст. 337-1)
22
продолжение таблицы
в том числе
и
н
о
с
т
р
а
н
ц
ы
лиц
без
граж
дан
ства
возрастная категория
род занятий
до
18
лет
18-
20
лет
21-
29
лет
30-
39
лет
40-
49
лет
50-
59
лет
60
лет
и
выше
лица,
выпол-
няющие
гос.
функ-
ции
ра-
бо-
чие
без-
ра-
бот-
ные
уча-
щие-
ся
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы
в том числе
род занятий
образование
сту-
ден-
ты
част-
ные
пред-
при-
нима-
тели
слу
жите-
ли
куль-
та
воен-
нослу-
жащие
работ-
ники
куль-
туры и
искус-
ства
фер-
меры
высшее
среднее
и
средне-
специа-
льное
22
23
24
25
26
27
28
29
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора
Раздел 4. Надзор за применением законов при постановлении судебных актов
по уголовным делам, связанным с экстремизмом и террористической деятельностью
Наименование
Код
ст
ро
ки
Рас-
смотрено
судом (в
главном
судебном
разбира-
тельстве)
оправ-
датель-
ного
приго-
вора
с выне-
сением
обвини-
тельного
приго-
вора
с прек-
раще-
нием дела
направ-
лено для
допол-
го рас-
след.
дел
лиц
дел
лиц
дел
лиц
дел
лиц
дел
лиц
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего преступлений,
связанных с
экстремизмом,
террористической
деятельностью
1
и
з
н
и
х:
Возбуждение
социальной,
национальной,
родовой, расовой
или религиозной
вражды (ст. 164)
2
в
т.
ч.
Соверш. группой
лиц или
неоднократно,
или соед. с
насилием либо
угрозой его
применения, а
равно лицом с
использованием
своего служебного
положения либо
руководителем
общ. объединения

Терроризмді насихаттау немесе терроризм актісін жасауға жария түрде шақыру (233-1-б.)
13
Террористік топ құру, оған басшылық ету және оның
қызметіне қатысу (233-2-б.)
14
Экстремизмді немесе терро-
ристік қызметті қаржыландыру
(233-3-б.)
15
Адамды кепілге алу (234-б.)
16
Заңсыз әскерилендірілген құ-
раманы ұйымдастыру (236-б.)
17
Үйлерді, құрылыстарды, қаты-
нас және байланыс құралда-
рын басып алу (238-б.)
18
Заңсыз қоғамдық және басқа да бірлестіктер құру немесе олардың қызметіне қатысу (337-б. 2, 3-б)
19
со-
лар-
дың іші-
нен
Нәсілдік, ұлттық, рулық,
әлеуметтік, таптық неме-
се діни төзбеушілікті немесе артықшылықты уағыздайтын немесе оны іс жүзінде жүзеге асыра-
тын, конституциялық құ-
рылысты күштеп құлатуға,
мемлекеттің қауіпсізді-
гіне нұқсан келтіруге немесе Қазақстан Респуб-
ликасының аумақтық тұта-
стығына қол сұғушылыққа шақыратын қоғамдық бірлестік құру, сол сияқты осындай бірлес-
тікке басшылық жасау (337-б. 2-б. )
20
Бірлестіктердің қызметі-
не белсене қатысу (337-б. 3-б.)
21
Қоғамдық немесе діни бірлес-
тіктің не өзге де ұйымның экстремизмді жүзеге асыруы-
на байланысты олардың қыз-
метіне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешімінен кейін олардың қызметін ұйымдастыру (337-1-б)
22
айыптау үкімін шығару
арқылы
істі
қысқарту
арқылы
қосымша
тергеуге
жіберілген
Апеляциялық
сатыда сотпен қараған
істер
тұл-
ғалар
іс-
тер
тұл-
ғалар
істер
тұл-
ғалар
істер
тұл-
ғалар
5
6
7
8
9
10
11
12
апеляция-
лық нара-
зылықтар қаралған (тұлғалар түрінде)
солардың ішінен қанағаттырылғаны
Қадағалау
сатылы
сотпен
қаралған
қада-
ғалау нара-
зылық-
тары қарал-
ған (тұлға-
лар
түрін-
де)
солардың ішінін қанағаттан-
дырылғаны
үкім-
нің күшін жою тура-
лы
үкім-
ді өз-
герту тура-
лы
істі қыс-
қарту арқылы
істер
тұл-
ғалар
үкім-
нің
күшін
жою
тура-
лы
үкім-
ді өз-
гер-
ту
тура-
лы
13
14
15
16
17
18
19
20
21
N 1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы есеп
5-бөлім. Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар жасағаны үшін сотталған тұлғалар туралы мәліметтер
Атауы
Жол-
дың қолы
Өздеріне қатысты
істері қарастырылған
тұлғалардың саны
бір-
інші
са-
ты-
лы
сот-
пен
және
ап-
пе-
ля-
ция-
лық
тәр-
тіп-
те
с. і
қыл-
мыс
құра-
мының
не оқи-
ғасын
бол-
мауы-
на не-
месе
айып-
таудың
дәлел-
денбе-
геніне
байла-
нысты
ра-
қым-
шы-
лық бой-
ынша
өз-
ге
не-
гіз-
дер
бой-
ын-
ша
А
Б
1
2
3
4
Экстремизммен, террористік қыз-
метпен байланысты қылмыстар-
дың барлығы
со-
лар-
дың
іші-
нен
Әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни араздықты қоздыру (164-б.)
2
с. і.
Адамдар тобымен немесе бірнеше рет жасалған, немесе күш көрсетумен не оны қолданамын деп қорқытумен ұштасқан, сол сияқты өзінің
қызмет бабын пайдалана отырып, адам не қоғамдық
бірлестіктің жетекшісі жасаған нақ сол іс-әре-

(ст. 233-1)
13
Создание,
руководство
террористической
группой и участие
в ее деятельности
(ст. 233-2)
14
Финансирование
экстремизма или
террористической
деятельности
(ст. 233-3)
15
Захват заложника
(ст. 234)
16
Организация
незаконного
военизированного
формирования
(ст. 236)
17
Захват зданий,
сооружений, средств
сообщений и связи
(ст. 238)
18
Создание или участие
в деятельности
незаконных
общественных и
других объединений
(ч. 2, 3 ст. 337)
19
из
н
и
х:
Создание
общественного
объединения,
провозглашающего
или на практике
реализующего
расовую,
национальную,
родовую,
социальную,
сословную или
религиозную
нетерпимость или
исключительность,
призывающего к
насильственному
ниспровержению
конституционного
строя, подрыву
безопасности
государства или
посягательствам
на территориальную
целостность
Республики
Казахстан, а
равно руководство
таким
объединением
(ч. 2 ст. 337 )
20
Активное участие
в деятельности
объединений
(ч. 3 ст. 337)
21
Организация
деятельности
общественного или
религиозного
объединения либо
иной организации
после решения суда
о запрете их
деятельности или
ликвидации в связи
с осуществлением
ими экстремизма
(ст. 337-1)
22
продолжение таблицы
Рассмот-
рено
судом в
апелля-
ционной
инстанции
рас-
смот-
рено
апел-
ляцион-
ных
про-
тестов
лицах)
из них
удовлетворено
Рассмот-
рено судом
в надзорной
инстанции
рас-
смот-
рено
над-
зор-
ных
про-
тес-
тов
ли-
цах)
из них
удовлетворено
дел
лиц
об
отмене
приго-
вора
об
изме-
нении
приго-
вора
с
прек-
раще-
нием
дела
дел
лиц
об
отмене
приго-
вора
об
изме-
нении
приго-
вора
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора
Раздел 5. Сведения о лицах, осужденных за совершение преступлений,
связанных с экстремизмом и террористической деятельностью
Наименование
Код
ст
ро
ки
число лиц, дела которых
прекращены
Число
невме-
няемых к
которым
приме-
нены
прину-
дитель-
ные меры
медицин-
ского
характера
Судом
первой
инстан-
ции и в
апелля-
ционном
порядке
в т.ч.
за от-
сутст-
вием
состава
или
события
преступ-
ления
или
недока-
заннос-
тью
обвине-
ния
по
ам-
нис-
тии
по
другим
осно-
ваниям
А
Б
1
2
3
4
5
Всего преступлений,
связанных с экстремизмом,
террористической
деятельностью
1
из
н
и
х:
Возбуждение социальной,
национальной, родовой,
расовой или религиозной
вражды (ст.164)
2
в
т.
ч.
Соверш. группой лиц
или неоднократно,
или соед. с насилием
либо угрозой его
применения, а равно
лицом с
использованием
своего служебного
положения либо
руководителем общ.
объединения

Терроризмді насихаттау немесе терроризм актісін жасауға жария түрде шақыру (233-1-б.)
13
Террористік топ құру, оған басшылық ету және оның
қызметіне қатысу (233-2-б.)
14
Экстремизмді немесе терро-
ристік қызметті қаржыландыру
(233-3-б.)
15
Адамды кепілге алу (234-б.)
16
Заңсыз әскерилендірілген құ-
раманы ұйымдастыру (236-б.)
17
Үйлерді, құрылыстарды, қаты-
нас және байланыс құралда-
рын басып алу (238-б.)
18
Заңсыз қоғамдық және басқа да бірлестіктер құру немесе олардың қызметіне қатысуы (337-б. 2, 3-б)
19
со-
лар-
дың іші-
нен
Нәсілдік, ұлттық, рулық,
әлеуметтік, таптық неме-
се діни төзбеушілікті немесе артықшылықты уағыздайтын немесе оны іс жүзінде жүзеге асыра-
тын, конституциялық құ-
рылысты күштеп құлатуға,
мемлекеттің қауіпсізді-
гіне нұқсан келтіруге немесе Қазақстан Респуб-
ликасының аумақтық тұта-
стығына қол сұғушылыққа шақыратын қоғамдық бірлестік құру, сол сияқты осындай бірлес-
тікке басшылық жасау (337-б. 2-б. )
20
Бірлестіктердің қызметі-
не белсене қатысу (337-б. 3-б.)
21
Қоғамдық немесе діни бірлес-
тіктің не өзге де ұйымның экстремизмді жүзеге асыруы-
на байланысты олардың қыз-
метіне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешімінен кейін олардың қызметін ұйымдастыру (337-1-б)
22
Ме-
ди-
ци-
на-
лық си-
пат-
тағы мәж-
бүр-
леу ша-
ра-
лары қол-
да-
ныл-
ған есу-
ас-
тар-
дың саны
Ақ-
тал-
ған-
дар-
дың саны
сот-
тал-
ған-
дар-
дың саны
жазалау шаралары
бос-
тан-
дығы-
нан айыру
бос-
танды-
ғын шектеу
тұт-
қынға алу
айып-
пұл
түзету жұмыс-
тары
бел-
гілі бір лауа-
зымға ие болу неме-
се бел-
гілі бір қыз-
мет-
пен айна-
лысу құқы-
ғынан айыру
ай-
рық-
ша жаза-
лау шара-
сы
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
N№1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы есеп
6-бөлім. Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер
А кестесі. Экстремизммен және террористік қызметпен байланысты құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша әкімшілік іс жүргізу заңдылығын прокурорлық қадағалау
Атауы
жол-
дың коды
Әкім-
шілік құқық бұзу-
шылы-
қтар зер-
де-
лен-
ген мате-
риал-
дар
со-
лар-
дың іші-
нен қоз-
ғал-
ған қыл-
мыс-
тық іс-
тер
про-
ку-
рор-
мен
қыс-
қар-
тыл-
ған
әкім-
шілік
іс
жүр-
гізу-
лер
әкімш. құқық бұзу-
шылық-
тар
тура-
лы іс-
терді
қара-
ған ор-
ганның
акті-
леріне
қана-
ғат-
тан.
нара-
зы-
лық-
тар
тек-
серу
нә-
тиже-
лері
бойы-
нша
боса-
тыл-
ған
тұл-
ға-
лар
қа-
рал-
ған ұсы-
ны-
стар
со-
лар
бойы-
нша жаза-
лан-
ған тұл-
ғалар
а
б
1
2
3
4
5
6
7
Әкімшілік құ-
қық бұзушы-
лықтар (барлығы)
1
соның ішінде:
Бұқараралық ақпарат құ-
ралдарында ұлттық араз-
дықты тұтан-
дыруға бағыт-
талған мате-
риалдарды жа-
риялауға рұқ-
сат беру (343-б ҚРӘҚтК)
2
Бұқараралық ақпарат құ-
ралдарында өнімдерін, сол сияқты өзге де өнім-
дерді Қазақ-
стан Респуб-
ликасының аумағында даярлау, сақ-
тау, әкелу, тасымалдау, тарату (344-б
ҚРӘҚтК)
3
Қазақстан Республикасы-
ның заңдарын-
да белгілен-
ген тәртіп-
пен тіркелме-
ген қоғамдық,
діни бірлес-
тіктердің қызметіне басшылық жа-
сау, қатысу, сондай-ақ олардың қыз-
метін қаржы-
ландыру (374-1-б ҚРӘҚтК)
4
N№1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы есеп

терроризма (ст.233-1)
13
Создание, руководство
террористической
группой и участие в ее
деятельности (ст.233-2)
14
Финансирование
экстремизма или
террористической
деятельности
(ст. 233-3)
15
Захват заложника
(ст.234)
16
Организация незаконного
военизированного
формирования (ст.236)
17
Захват зданий,
сооружений, средств
сообщений и связи
(ст.238)
18
Создание или участие
в деятельности
незаконных общественных
и других объединений
(ч. 2, 3 ст.337)
19
из них:
Создание
общественного
объединения,
провозглашающего
или на практике
реализующего
расовую,
национальную,
родовую, социальную,
сословную или
религиозную
нетерпимость или
исключительность,
призывающего к
насильственному
ниспровержению
конституционного
строя, подрыву
безопасности
государства или
посягательствам на
территориальную
целостность
Республики
Казахстан, а равно
руководство таким
объединением
(ч. 2 ст. 337)
20
Активное участие
в деятельности
объединений
(ч. 3 ст. 337)
21
Организация
деятельности
общественного или
религиозного
объединения либо иной
организации после
решения суда о запрете
их деятельности или
ликвидации в связи с
осуществлением ими
экстремизма (ст. 337-1)
22
продолжение таблицы
Число
оправ-
данных
Число
осуж-
денных
меры наказания
лише-
ние
сво-
боды
ограни-
чение
свободы
а
р
е
с
т
ш
т
р
а
ф
исправи-
тельные
работы
лишение
права
занимать
опр.
долж. или
заним.
опред.
деятель-
ностью
исключи-
тельная
мера
нака-
зания
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора
Раздел 6. Сведения о правонарушениях, связанных с экстремизмом и
террористической деятельностью
Таблица А. Сведения о состоянии прокурорского надзора за законностью
административного производства по делам о правонарушениях, связанных
с экстремизмом и террористической деятельностью
Наименование
код
ст
ро
ки
изу-
чено
мате-
риа-
лов
об
адми-
нис-
тра-
тив-
ных
пра-
вона-
руше-
ниях
из
них
воз-
буж-
дено
уго-
лов-
ных
дел
прек-
раще-
но
про-
куро-
ром
адми-
нист-
ра-
тив-
ных
про-
из-
вод-
ств
удов-
летво-
рено
про-
тестов
на
акты
органа
рас-
смотр.
дела
об
админ.
пра-
вона-
рушен.
по ре-
зуль-
татам
про-
верок
осво-
бож-
дено
лиц
рас-
смот-
рено
пред-
став-
лений
по
ним
нака-
зано
лиц
а
б
1
2
3
4
5
6
7
Административные
правонарушения
(всего):
1
в том числе:
Дача разрешения
на публикацию в
СМИ материалов,
направленных
на разжигание
национальной
вражды
(ст. 343 КРКоАП)
2
Изготовление,
хранение, ввоз,
перевозка,
распространение
на территории
РК продукции
СМИ, а равно
иной продукции
(ст. 344 КРКоАП)
3
Руководство,
участие в деятель-
ности незарегист-
рированных в
установленном
законодательством
РК порядке
общественных,
религиозных
объединений,
а также
финансирование
их деятельности
(ст. 374-1 КРКоАП)
4
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора

6-бөлім. Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер
Б кестесі. Экстремизммен байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар жасаған тұлғалар туралы мәліметтер
Атауы
солардың ішінен
жол-
дың ко-
ды
Бар-
лығы
кәме-
лет-
ке тол-
маға-
ндар
әй-
ел-
дер
Қа-
ақ-
стан
аза-
мат-
тары
ТДМ аза-
мат-
тары
шет-
ел-
дік-
тер
аза-
мат-
тығы жоқ тұл-
ғалар
а
б
1
2
3
4
5
6
7
Әкімшілік жауапқа
тартылғандардың барлығы
1
соның іш-
інде
Бұқараралық ақпарат құ-
ралдарында ұлттық араз-
дықты тұтан-
дыруға ба-
ғытталған материалдар-
ды жариялау-
ға рұқсат беру (343-б ҚРӘҚтК)
2
Бұқараралық ақпарат құ-
ралдарында өнімдерін, сол сияқты өзге де өнімдерді Қазақстан Республика-
сының аума-
ғында даяр-
лау, сақ-
тау, әкелу, тасымалдау, тарату (344-б ҚРӘҚтК)
3
Қазақстан Республика-
сының заңда-
рында белгі-
ленген тәр-
тіппен тір-
келмеген қо-
ғамдық, ді-
ни бірлес-
тіктердің қызметіне басшылық жа-
сау, қатысу,
сондай-ақ олардың қыз-
метін қаржы-
ландыру (374-1-б ҚРӘҚтК)
4
мыналарды қолдану ар-
қылы
(1-жолдан):
5
айыппұл салу
6
ескерту жа-
сау
7
тоқтата тұру
немесе оған тыйым салу
8
салынған айыппұл сомасы
9
өндірілген айыппұл со-
масы
10
N 1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы есеп
8-бөлім. Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты қылмыстардың жасалғанына күдіктілерді тұтқындау, ұстау заңдылығын қадағалау
Атауы
Жол-
дың қолы
ҚР
ҚІЖК
132-б
негіз-
інде
қамау-
ға ал-
ынған-
дар
солардың ішінен
қа-
мау-
ға ал-
ын-
ған-
дар
боса-
тыл-
ған-
дар
А
Б
1
2
3
Экстремизммен, террористік қыз-
метпен байланысты қылмыстар-
дың барлығы
со-
лар-
дың
іші-
нен
Әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни араздықты қоздыру (164-б.)
2
с. і.
Адамдар тобымен немесе бірнеше рет жасалған, немесе күш көрсетумен не оны қолданамын деп қорқытумен ұштасқан, сол сияқты өзінің
қызмет бабын пайдалана отырып, адам не қоғамдық
бірлестіктің жетекшісі жасаған нақ сол іс-әре-

Раздел 6. Сведения о правонарушениях, связанных с экстремизмом и
террористической деятельностью
Таблица Б. Сведения о лицах, совершивших административные правонарушения,
связанные с экстремизмом
Наименование
код
ст
ро
ки
В
с
е
г
о
в том числе
несо-
вер-
шенно-
летних
жен-
щин
граж-
дан
Казах-
стана
граж-
дан
СНГ
ино-
стран-
цев
лиц
без
граж-
дан-
ства
а
б
1
2
3
4
5
6
7
Всего привлечено
к административной
ответственности
1
в том
числе
Дача разрешения
на публикацию в
СМИ материалов,
направленных на
разжигание нацио-
нальной вражды
(ст. 343 КРКоАП)
2
Изготовление,
хранение, ввоз,
перевозка,
распространение
на территории
РК продукции
СМИ, а равно
иной продукции
(ст. 344 КРКоАП)
3
Руководство,
участие в
деятельности неза-
регистрированных в
установленном
законодательством
РК порядке
общественных,
религиозных
объединений,
а также
финансирование
их деятельности
(ст. 374-1 КРКоАП)
4
с применением
(из строки 1):
5
штраф
6
предупреждение
7
приостановление,
запрещение
деятельности
8
сумма наложенного
штрафа
9
сумма взысканного
штрафа
10
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора
Раздел 8. Надзор за законностью ареста, задержания подозреваемых в совершении
преступлений, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью
Наименование
К
о
д
с
т
р
о
к
и
Все-
го
за-
дер-
жан-
ных
на
ос-
но-
ва-
нии
ст.
132
УПК
РК
из них
В
с
е
г
о
и
з
б
р
а
н
о
м
е
р
п
р
е
с
е
ч
е
н
и
я
в том числе
а
р
е
с
т
о
в
а
н
о
о
с
в
о
б
о
ж
д
е
н
о
в том числе
под-
пис-
ка о
невы-
езде
и
над-
лежа-
щем
пове-
дении
з
а
л
о
г
д
о
м
а
ш
н
и
й
а
р
е
с
т
а
р
е
с
т
за
не-
под-
твер-
жде-
нием
подо-
зре-
ния
в со-
вер
шении
прес-
туп-
ления
(п.1
ч.1
ст.
136
УПК
РК)
за
от-
сут-
стви-
ем
осно-
вания
при-
ме-
нить
к за-
дер-
жан-
ному
меру
пре-
сече-
ния в
виде
арес-
та
(п.2
ч.1
ст.
136
УПК
РК)
за
про-
из-
ве-
де-
ни-
ем
за-
дер-
жа-
ния
с
на-
ру-
ше-
нием
тре-
бо-
ва-
ний
ст.
134
УПК
РК
за
ис-
те-
че-
нием
ус-
та-
нов-
лен-
ного
за-
ко-
ном
сро-
ка
за-
дер-
жа-
ния
(ч.3
ст.
136
УПК
РК)
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Всего преступлений,
связанных с
экстремизмом,
террористической
деятельностью
1
из
н
и
х:
Возбуждение
социальной,
национальной,
родовой,
расовой или
религиозной
вражды (ст. 164)
2
в
т.
ч.
Соверш.
группой лиц
или
неоднократно,
или соед. с
насилием либо
угрозой его
применения,
а равно лицом
с использова-
нием своего
служебного
положения либо
руководителем
общ. объеди-
нения