"Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 28 қарашадағы N 422 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 25 желтоқсандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5058 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 4 тамыздағы № 395 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.08.04 № 395 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулық бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаменті директорының 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 489 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің "Қаржы-қаражат" баспасы 1998 жылы жеке ресми басылым етіп жариялаған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 81 болып тіркелген "Республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын ұйымдардағы бухгалтерлік есеп жөніндегі Нұсқаулыққа толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазынашылық департаменті директорының 1998 жылғы 22 сәуірдегі N 184, Қазынашылық комитеті төрайымының: Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 825 болып тіркелген" Республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын ұйымдардағы бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 1999 жылғы 25 мамырдағы N 238, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1188 болып тіркелген "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2000 жылғы 12 маусымдағы N 278, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің бюллетенінде жарияланған, 2001 ж., N 18, 385-құжат, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1431 болып тіркелген "Мемлекеттiк мекемелердегi бухгалтерлiк есеп жөнiндегi нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" 2001 жылғы 17 наурыздағы N 141, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің бюллетенінде жарияланған, 2001 ж., N 22, 408-құжат, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1487 болып тіркелген "Мемлекеттiк мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегi нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" 2001 жылғы 30 наурыздағы N 159, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1546 болып тіркелген "Мемлекеттiк мекемелердегi бухгалтерлiк есеп жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментiнiң 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" 2001 жылғы 18 мамырдағы N 260, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің бюллетенінде жарияланған, 2002 ж., N 19, 600-құжат, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1793 болып тіркелген "Мемлекеттiк мекемелердегi бухгалтерлiк есеп жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментiнiң 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2002 жылғы 18 ақпандағы N 67, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің бюллетенінде жарияланған, 2002 ж., N 38, 698-құжат, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1952 болып тіркелген "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2002 жылғы 2 тамыздағы N 353, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2788 болып тіркелген "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаменті директорының 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 17 наурыздағы N 17, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің бюллетенінде жарияланған, 2005 ж. маусым, N 15, 115-құжат, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3677 болып тіркелген "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаменті директорының 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 20 мамырдағы N 24, "Юридическая газетінде" 2007 жылғы 18 мамырда N 74 (1277) жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4662 болып тіркелген "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулық бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаменті директорының 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 42 бұйрықтарымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
мынадай мазмұндағы кіріспемен толықтырылсын:

О внесении дополнений и изменений в приказ Директора Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года № 422. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2007 года № 5058. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 августа 2010 года № 395
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 04.08.2010 № 395 (вводится в действие с 01.01.2013).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Директора Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года  N 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 489, опубликованный Издательством "Қаржы-қаражат" Министерства финансов Республики Казахстан в 1998 году отдельным официальным изданием, с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Директора Департамента казначейства от 22 апреля 1998 года  N 184 "О внесении дополнений и изменений в Инструкцию по бухгалтерскому учету в бюджетных организациях, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 81, Председателя Комитета казначейства: от 25 мая 1999 года  N 238 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию по бухгалтерскому учету в организациях, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 825, от 12 июня 2000 года  N 278 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1188, от 17 марта 2001 года  N 141 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1431, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2001 г., N 18, ст. 385, от 30 марта 2001 года  N 159 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1487, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2001 г., N 22, ст. 408, от 18 мая 2001 года  N 260 "О внесении изменений и дополнений в приказ Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года N 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1546, от 18 февраля 2002 года   N 67 "О внесении изменений и дополнений в приказ Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года N 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1793, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2002 г., N 19, ст. 600, от 2 августа 2002 года  N 353 "О внесении изменений и дополнений в приказ Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года N 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1952, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2002 г., N 38, ст. 698, от 17 марта 2004 года  N 17 "О внесении изменений и дополнений в приказ Директора Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года N 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях", зарегистрированный за N 489" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2788, от 20 мая 2005 года  N 24 "О внесении изменений и дополнений в приказ Директора Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года N 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3667, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан N 15, июнь 2005 г., ст. 115, от 20 апреля 2007 года  N 42 "О внесении изменений и дополнений в приказ Директора Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года N 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4662, опубликованный в "Юридическая газета" от 18 мая 2007 г. N 74 (1277), следующие дополнения и изменения:
дополнить преамбулой следующего содержания:

"Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулықта:
бүкіл мәтін бойынша 090 "Ведомостволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерге міндеттемелерді қабылдауға және рұқсаттар беруге арналған мемлекеттік мекеменің рұқсаты" және 100 "Мемлекеттік мекеменің міндеттемелер қабылдауға және ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерге рұқсаттар беру үшін рұқсаттары" қосалқы шоттарының атауы "Мемлекеттік мекеменің міндеттемелерге қабылдауға арналған рұқсаттары" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "099 "Сыртқы қарыздардың есебiнен жобалар бойынша рұқсаттар" деген сөздер "Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттардың есебінен жобалар бойынша рұқсаттар" деген сөздермен, "239 "Сыртқы қарыздар қаражатынан жобаларды қаржыландыру" деген сөздер "239 "Сыртқы қарыздар және байланысты гранттар қаражатынан жобаларды қаржыландыру" деген сөздермен, "099 "Сыртқы қарыздар есебiнен жобалар бойынша рұқсаттар" деген сөздер "099 "Сыртқы қарыздар және байланысты гранттар есебiнен жобалар бойынша рұқсаттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
32-тармақта:
І "Активтер" бөлімінде:
"Қосалқы шоттың атауы" және "с/е нөмірі" деген бағандар мынадай мазмұндағы екінші абзацпен және тиісінше сандармен толықтырылсын:
"Жер                       010-1";
V "Ақшалай қаржылар" бөлімінде:
"Қосалқы шоттың атауы" және "с/е нөмірі" деген бағандар мынадай мазмұндағы үшінші мен он үшінші абзацтармен және тиісінше сандармен толықтырылсын:
"Трансферттер бойынша рұқсаттар       095;
Мемлекеттік мекеменің карт-шоты       114";
"Қосалқы шоттың атауы" бағанында бесінші абзацта "Сыртқы қарыздардың" деген сөздерден кейін "және байланысты гранттардың" деген сөздермен толықтырылсын;
VІІ "Есеп айырысулар" бөлімінің "Қосалқы шоттың атауы" бағанының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ғылыми әзірлемелер жөніндегі есеп айырысулар";
VІІІ "Шығыстар" бөлімінде:
"Қосалқы шоттың атауы" және "с/е нөмірі" деген бағандар мынадай мазмұндағы екінші мен бесінші абзацтармен және тиісінше сандармен толықтырылсын:
"Ғылыми әзірлемелерге арналған шығыстар      201;
Трансферттер бойынша шығыстар                205";
ІХ "Қаржыландыру" бөлімінде:
"Қосалқы шоттың атауы" және "с/е нөмірі" деген бағандар мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен және тиісінше сандармен толықтырылсын:
"Трансферттер бойынша қаржыландыру      234";
"Қосалқы шоттың атауы" бөліміндегі бесінші абзацта "сыртқы заемдардың" деген сөздерден кейін "және байланысты гранттардың" деген сөздермен толықтырылсын;
34-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"010-1 "Жер";

"В соответствии с пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях, утвержденной указанным приказом:
по всему тексту в названии субсчетов 090 и 100 "Разрешения государственного учреждения на принятие обязательств и для выдачи разрешений подведомственным государственным учреждениям" слова "и для выдачи разрешений подведомственным государственным учреждениям" исключить;
по всему тексту слова "099 "Разрешения по проектам за счет внешних займов" заменить словами "099 "Разрешения по проектам за счет внешних займов и связанных грантов", слова "239 "Финансирование проектов из средств внешних займов" заменить словами "239 "Финансирование проектов из средств внешних займов и связанных грантов", слова "099 "Открытые лимиты на расходы по проектам за счет внешних займов" заменить словами "099 "Разрешения по проектам за счет внешних займов и связанных грантов";
в пункте 32:
в разделе I. "Активы":
графы "Наименование субсчета" и "Номер с/с" дополнить абзацем вторым и соответственно цифрами следующего содержания:
"Земля           010-1";
в разделе V. "Денежные средства":
графы "Наименование субсчета" и "Номер с/с" дополнить абзацами третьим и тринадцатым и соответственно цифрами следующего содержания:
"Разрешения по трансфертам                       095;
Карт-счет государственного учреждения           114";
в графе "Наименование субсчета" в абзаце пятом после слов "внешних займов" дополнить словами "и связанных грантов";
абзац третий графы "Наименование субсчета" раздела VII. "Расчеты" изложить в следующей редакции:
"Расчеты по научным разработкам";
в разделе VIII. "Расходы":
графы "Наименование субсчета" и "Номер с/с" дополнить абзаце вторым и пятым и соответственно цифрами следующего содержания:
"Расходы на научные разработки                   201;
Расходы по трансфертам                          205";
в разделе IX.. "Финансирование":
графы "Наименование субсчета" и "Номер с/с" дополнить абзацем четвертым и соответственно цифрами следующего содержания:
"Финансирование по трансфертам                  234";
в графе "Наименование субсчета" в абзаце пятом после слов "внешних займов" дополнить словами "и связанных грантов";
пункт 34 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"010-1 "Земля";

мынадай мазмұндағы 35-1-тармақпен толықтырылсын:
"35-1. 010-1 "Жер" қосалқы шотында шығыстардың экономикалық сыныптамасының 451 "Жерді сатып алу" ерекшелігі бойынша бюджеттен бөлінетін қаражаттың есебінен сатып алынған жердің кез-келген түрі, ормандар, ішкі сулар мен пайдалы қазбалардың кен орындары ескеріледі.";
60-тармақта "бойынша да" деген сөздерден кейін "және 010-1 "Жер" қосалқы шотында ескерілетін активтер бойынша да" деген сөздермен толықтырылсын;
113-тармақтың бірінші абзацында:
"сыртқы заемдарсыз" деген сөздерден кейін "және байланысты гранттарсыз" деген сөздермен толықтырылсын;
"лимиттердің" деген сөз "қаражаттың" деген сөзбен ауыстырылсын;
115-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"095 "Трансферттер бойынша рұқсаттар";
мынадай мазмұндағы 118-1-тармақпен толықтырылсын:
"118-1. 095 "Трансферттер бойынша рұқсаттар" қосалқы шотында трансферттер бойынша берілген рұқсаттар ескеріледі, олар жалпы сипаттағы трансферттерге, нысаналы ағымдағы трансферттерге, нысаналы даму трансферттеріне бөлінеді.
Бюджеттен трансферттер бойынша рұқсаттар алу кезінде 095 "Трансферттер бойынша рұқсаттар" қосалқы шотының дебеті және 234 "Трансферттер бойынша қаржыландыру" қосалқы шотының кредиті бойынша жазба жүргізіледі.
Жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері аударған нысаналы ағымдағы трансферттер мен нысаналы даму трнасферттерінің сомасына ақы төлеуге шоттың негізінде 194 "Нысаналы трансферттер бойынша есеп айырысу" қосалқы шотының дебетіне және 095 "Трансферттер бойынша рұқсаттар" қосалқы шотының кредиті бойынша жазба жүргізіледі.
Төмен тұрған бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органға бюджеттік бағдарламалар әкімшісінен аударылған жалпы сипаттағы трансферттердің сомасына 205 "Трансферттер бойынша шығыстар" қосалқы шотының дебеті және 095 "Ресми трансферттер бойынша рұқсаттар" қосалқы шотының кредиті бойынша жазба жүргізіледі.";
120-1-тармақта:
бірінші абзацта ", оның ішінде жалпы сипаттағы трансферттер, нысаналы ағымдағы трансферттер, нысаналы даму трансферттері болып бөлінетін трансферттердің қозғалысы" деген сөздер алынып тасталсын;
екінші абзацта "және трансферттер бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
120-3-тармақтың бірінші сөйлемінде "қарыздар" деген сөзден кейін "және байланысты гранттар" деген сөздермен толықтырылсын;
129-бапта:
мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"114 "Мемлекеттік мекеменің карт-шоты";
оныншы абзацта:
"2004 жылғы 14 желтоқсандағы N 447" деген сөздер "2007 жылғы 2 сәуірдегі" деген сөздермен ауыстырылсын;

дополнить пунктом 35-1 следующего содержания:
"35-1. На субсчете 010-1 "Земля" учитываются любого вида земля, леса, внутренние воды и месторождения полезных ископаемых, приобретенные за счет средств выделяемых из бюджета по специфике 451 "Приобретение земли" экономической классификации расходов.";
в пункте 60 после слов "за границей" дополнить словами ", и по активам, учитываемым на субсчете 010-1 "Земля";
в абзаце первом пункта 113:
после слов "без внешних займов" дополнить словами "и связанных грантов",
слово "лимитов" заменить словом "средств";
пункт 115 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"095 "Разрешения по трансфертам";";
дополнить пунктом 118-1 следующего содержания:
"118-1. На субсчете 095 "Разрешения по трансфертам" учитываются выданные разрешения по трансфертам, которые подразделяются на трансферты общего характера, целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие.
При получении из бюджета разрешений по трансфертам производится запись по дебету субсчета 095 "Разрешения по трансфертам" и кредиту субсчета 234 "Финансирование по трансфертам".
На сумму перечисленных целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие администраторами бюджетных программ вышестоящего бюджета, на основании счета к оплате, производится запись в дебет субсчета 194 "Расчеты по целевым трансфертам" и по кредиту субсчета 095 "Разрешения по трансфертам".
На сумму перечисленных трансфертов общего характера от администратора бюджетных программ уполномоченному органу по исполнению нижестоящего бюджета производится запись по дебету субсчета 205 "Расходы по трансфертам" и кредиту субсчета 095 "Разрешения по официальным трансфертам".";
в пункте 120-1:
в абзаце первом слова ", в том числе движение трансфертов, которые подразделяются на трансферты общего характера, целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие" исключить;
в абзаце втором слова "и по трансфертам" исключить;
в предложении первом пункта 120-3 после слов "на финансирование по проектам за счет внешних займов" дополнить словами "и связанных грантов";
в пункте 129:
дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"114 "Карт-счет государственного учреждения";
в абзаце десятом:
слова "14 декабря 2004 года N 447" заменить словами "2 апреля 2007 года N 100";

"3333" деген сандар "4627" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 132-2-1-тармақпен толықтырылсын:
"132-2-1. 114 "Мемлекеттік мекеменің карт-шоты" қосалқы шотында мемлекеттік мекеменің карт-шотындағы ақша қозғалысы ескеріледі.
Мемлекеттік мекеменің карт-шотын толықтыру сомасына 114 "Мемлекеттік мекеменің карт-шоты" қосалқы шоты дебеттеледі және 09 "Бюджет бойынша рұқсаттар", 10 "Жергілікті бюджеттер бойынша рұқсаттар", 11 "Қолма-қол ақшаның бақылау шоттары және мемлекеттік мекеменің шоттары" шоттарының тиісті қосалқы шоттары кредиттеледі.
Есеп беретін тұлға корпоративтік төлем карточкасы бойынша карт-шоттан алған ақшаның сомасына 160 "Есеп беретін адамдармен есеп айырысулар" дебеті және 114 "Мемлекеттік мекеменің карт-шоты" кредиті бойынша жазба жүргізіледі.
Корпоративтік төлем карточкасын пайдалана отырып бюджет ақшасын нысаналы пайдалануды талдамалы есепке алу кітапта 453-нысан бойынша жүргізіледі.";
135-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Капитал салымдарын қаржыландыру қаражатының есебінен шетел валютасына сатып алу кезінде 178 "Өзге дебиторлармен және кредиторлармен есеп айырысу" қосалқы шоты дебеттеледі және 093 "Күрделі жұмсалымдарға арналған рұқсаттар" қосалқы шоты кредиттеледі. Шетел валютасы шетел валютасындағы шотқа түскен кезде 118 "Шетел валютасындағы шот" қосалқы шоты дебеттеледі және 178 кредиттеледі. Егер құрылыс мердігерлік тәсілмен жүргізілсе, жеткізушілермен шетел валютасында есеп айырысу кезінде 150 "Жеткiзушiлермен және мердiгерлермен есеп айырысулар" қосалқы шоты дебеттеледі, бұл ретте орындалған жұмыстар үшін ақы төлеуге қабылданған шоттардың сомасына мердігермен есеп айырысу кезінде 118 қосалқы шоты кредиттеледі.";
149-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"152 "Ғылыми әзірлемелер бойынша есеп айырысулар";
151-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"151. 152 "Ғылыми әзірлемелер бойынша есеп айырысулар" қосалқы шотында кәсіпорындармен және ұйымдармен олардың ғылыми-зерттеу және тәжірибе-конструкторлық жұмыстарға, ғылыми зерттеулерге, ғылыми-техникалық жұмыстарға және бюджет қаражатының есебінен басқаларға арналған тапсырмаларды орындауы жөніндегі есеп айырысулары ескеріледі.
152 қосалқы шотының дебетіне бюджет шотынан ғылыми әзірлемелерге аударылған сома жазылады, бұл ретте 090 қосалқы шоты кредиттеледі. Кәсіпорындар орындаған ғылыми әзірлемелер жөніндегі жұмыстардың сомасына 201 қосалқы шоты дебеттеледі және 152 "Ғылыми әзірлемелер бойынша есеп айырысулар" қосалқы шоты кредиттеледі.
Осы қосалқы шот бойынша талдамалы есеп әрбір мемлекеттік мекеме бойынша 292 н-а карточкаларында жүргізіледі.";
158-тармақтың төртінші абзацында "Карт-шоттан" деген сөздерден кейін "корпоративтік төлем карточкасы бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
159-тармақтың үшінші абзацы алынып тасталсын;

цифры "3333" заменить цифрами "4627";
дополнить пунктом 132-2-1 следующего содержания:
"132-2-1. На субсчете 114 "Карт-счет государственного учреждения" учитывается движение денег на карт-счете государственного учреждения.
На сумму пополнения карт-счета государственного учреждения дебетуется субсчет 114 "Карт-счет государственного учреждения" и кредитуются соответствующие субсчета счетов 09 "Разрешения по бюджету", 10 "Разрешения по местным бюджетам", 11 "Контрольные счета наличности и счета государственного учреждения".
На сумму денег снятых подотчетным лицом с карт-счета по корпоративной платежной карточке производится запись по дебету 160 "Расчеты с подотчетными лицами" и кредиту 114 "Карт-счет государственного учреждения".
Аналитический учет целевого использования бюджетных денег с применением корпоративной платежной карточки ведется в книге по форме 453.";
пункт 135 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"При покупке иностранной валюты за счет средств финансирования капитальных вложений дебетуется субсчет 178 "Расчеты с прочими дебиторами и кредиторами" и кредитуется субсчет 093 "Разрешения на капитальные вложения". При поступлении иностранной валюты на счет в иностранной валюте дебетуется субсчет 118 "Счет в иностранной валюте" и кредитуется 178. При расчетах в иностранной валюте с поставщиками, если строительство ведется подрядным способом, дебетуется субсчет 150 "Расчеты с поставщиками и подрядчиками" при этом кредитуется субсчет 118, при расчетах с подрядчиком на суммы, принятые к оплате счетов за выполненные работы, дебетуется субсчет 203 "Расходы по бюджету на капитальные вложения" при этом кредитуется субсчет 150.";
абзац четвертый пункта 149 изложить в следующей редакции:
"152 "Расчеты по научным разработкам";
пункт 151 изложить в следующей редакции:
"151. На субсчете 152 "Расчеты по научным разработкам" учитываются расчеты с предприятиями и организациями по выполнению ими заказов на научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы, научные исследования, научно-технические работы и другие, за счет бюджетных средств.
В дебет субсчета 152 записываются суммы, перечисленные с бюджетного счета на научные разработки, при этом кредитуется субсчет 090. На суммы выполненных предприятиями работ по научным разработкам дебетуется субсчет 201 и кредитуются субсчет 152 "Расчеты по научным разработкам".
Аналитический учет по этому субсчету ведется по каждому государственному учреждению на карточках ф. 292-а.";
в абзаце четвертом пункта 158 после слов "карт-счета" дополнить словами "по корпоративной платежной карточке";
абзац третий пункта 159 исключить;

191-2-тармақта:
төртінші абзацта 096 "Басқа бюджеттердің есебінен ашылған лимиттер" қосалқы шотының дебеті және 142 "Басқа бюджеттер есебінен қаржыландыру бойынша есептемелер" қосалқы шотының кредиті" деген сөздер "095 "Трансферттер бойынша рұқсаттар" қосалқы шотының дебеті және 234 "Трансферттер бойынша қаржыландыру" қосалқы шотының кредиті бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші абзацта:
"096 "Басқа бюджеттердің есебінен ашылған лимиттер" деген сөздер "095 "Трансферттер бойынша рұқсаттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
"202 "Басқа да бюджеттер есебінен шығыстар" деген сөздер "205 "Трансферттер бойынша шығыстар" деген сөздермен ауыстырылсын;
"142 қосалқы шоттың дебеті және 202 қосалқы шоттың кредиті" деген сөздер "095 қосалқы шоттың дебеті және 205 қосалқы шоттың кредиті" деген сөздермен ауыстырылсын;
191-3-тармақта:
он бесінші абзацта 096 "Басқа бюджеттердің есебінен ашылған лимиттер" қосалқы шотының дебеті және 142 "Басқа бюджеттердің есебінен қаржыландыру бойынша есептемелер" қосалқы шотының кредиті" деген сөздер "095 "Трансферттер бойынша рұқсаттар" қосалқы шотының дебеті және 234 "Трансферттер бойынша қаржыландыру" қосалқы шотының кредиті бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
он алтыншы абзацта "096" деген сан "095 "Трансферттер бойынша рұқсаттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
"202 "Басқа да бюджеттер есебінен шығыстар" деген сөздер "205 "Трансферттер бойынша шығыстар" деген сөздермен ауыстырылсын;
"142 қосалқы шоттың дебеті және 202 қосалқы шоттың кредиті" деген сөздер "234 "Трансферттер бойынша қаржыландыру" қосалқы шотының дебеті және және 205 "Трансферттер бойынша шығыстар" қосалқы шотының кредиті" деген сөздермен ауыстырылсын;
191-4-тармақта:
екінші абзацта "096" деген сан "095 "Трансферттер бойынша рұқсаттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацта "202 "Басқа да бюджеттер есебінен шығыстар" деген сөздер "205 "Трансферттер бойынша шығыстар" деген сөздермен ауыстырылсын;
195-тармақта:
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"201 "Ғылыми әзірлемелерге арналған шығыстар";
төртінші абзацта "есеп айырысу" деген сөздер "шығыстар" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"205 "Трансферттер бойынша шығыстар";
мынадай мазмұндағы 196-2-тармақпен толықтырылсын:
"196-2. 201 "Ғылыми әзірлемелерге арналған шығыстар" қосалқы шотында мемлекеттік мекемелердің ғылыми-зерттеу және тәжірибе-конструкторлық жұмыстарға, ғылыми зерттеулерге, ғылыми-техникалық жұмыстарға және бюджет қаражатының есебінен басқаларға арналған шығыстары ескеріледі.

в пункте 191-2:
в абзаце четвертом слова "096 "Открытые лимиты за счет других бюджетов" и кредиту субсчета 142 "Расчеты по финансированию за счет других бюджетов" заменить словами "095 "Разрешения по трансфертам" и кредиту субсчета 234 "Финансирование по трансфертам";
в абзаце пятом:
слова "096 "Открытые лимиты за счет других бюджетов" заменить словами "095 "Разрешения по трансфертам";
слова "202 "Расходы за счет других бюджетов" заменить словами "205 "Расходы по трансфертам";
слова "142 и кредиту субсчета 202" заменить словами "095 и кредиту субсчета 205";
в пункте 191-3:
в абзаце пятнадцатом слова "096 "Открытые лимиты за счет других бюджетов" и кредиту субсчета 142 "Расчеты по финансированию за счет других бюджетов" заменить словами "095 "Разрешения по трансфертам" и кредиту субсчета 234 "Финансирование по трансфертам",
в абзаце шестнадцатом цифры "096" заменить словами "095 "Разрешения по трансфертам";
в абзаце семнадцатом:
слова "202 "Расходы за счет других бюджетов" заменить словами "205 "Расходы по трансфертам";
слова "142 и кредиту субсчета 202" заменить словами "234 "Финансирование по трансфертам" и кредиту субсчета 205 "Расходы по трансфертам";
в пункте 191-4:
в абзаце втором слова "096" заменить словами "095 "Разрешения по трансфертам";
в абзаце третьем слова "202 "Расходы за счет других бюджетов" заменить словами "205 "Расходы по трансфертам";
в пункте 195:
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"201 "Расходы на научные разработки";
в абзаце четвертом слово "Расчеты" заменить словом "Расходы";
дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"205 "Расходы по трансфертам";
дополнить пунктом 196-2 следующего содержания:
"196-2. На субсчете 201 "Расходы на научные разработки" учитываются расходы государственных учреждений на научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы, научные исследования, научно-технические работы и другие, за счет бюджетных средств.

Кәсіпорындар орындаған ғылыми әзірлемелер жөніндегі жұмыстардың сомасына 201 қосалқы шоты дебеттеледі және 152 "Ғылыми әзірлемелер бойынша есеп айырысулар" қосалқы шоты кредиттеледі.
Бір жылдың ішінде ғылыми жұмыстардың аяқталған және қабылданған нәтижелері бойынша шығындар 201 қосалқы шотында есептеледі. Жылдың аяғында бұл шығындар бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінде 230 қосалқы шотының немесе мемлекеттік мекемелерде 140 қосалқы шотының дебетіне есептен алынады.
Қабылдау актілерінің негізінде ғылыми жұмыстардың аяқталған және қабылданған нәтижелері 01 немесе 07 шотының тиісті қосалқы шоттарының дебеті және 250 немесе 260 қосалқы шотының кредиті бойынша жазылады.
Аяқталмаған және аяқталған, бірақ ғылыми жұмыстардың нәтижесі бойынша қабылданбаған шығындар 201 қосалқы шоты бойынша келесі жылдың балансына өтеді.
201 қосалқы шоты бойынша шығыстарды талдамалы есепке алу 294 н. кітабында жүргізіледі.";
198-тармақтың бірінші абзацында:
"есеп айырысу" деген сөз "шығыстар" деген сөзбен ауыстырылсын;
"жұмсалатын" деген сөзден кейін "ұлттық және шетел валюталарындағы" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 198-2-тармақпен толықтырылсын:
"198-2. 205 "Трансферттер бойынша шығыстар" қосалқы шотында төмен тұрған бюджеттерге трансферттер бойынша бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жүргізген шығыстар ескеріледі.
Жыл аяқталғаннан кейін 205 "Трансферттер бойынша шығыстар" қосалқы шотынан шығыстар 234 "Трансферттер бойынша қаржыландыру" қосалқы шотының дебетіне есептен шығарылады.
Шығыстарды талдамалы есепке алу N 294 нысан бойынша кітапта бюджеттік бағдарламалар, кіші бағдарламалар және шығыстардың ерекшеліктері бойынша жүргізіледі.";
209-тармақ мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"234 "Трансферттер бойынша қаржыландыру";
213-1-тармақта:
бірінші абзацта "және" деген сөзден кейін "байланысты" деген сөзбен толықтырылсын;
екінші абзацта:
"және" деген сөзден кейін "байланысты" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 213-2-тармақпен толықтырылсын:
"213-2. 234 "Трансферттер бойынша қаржыландыру" қосалқы шотында бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері төмен тұрған бюджеттерге арналған трансферттер бойынша алынған қаржыландыруды ескереді.
234 "Трансферттер бойынша қаржыландыру" қосалқы шотының кредитіне алынған рұқсаттардың сомасы жазылады.
234 "Трансферттер бойынша қаржыландыру" қосалқы шотының дебетіне жыл аяқталғаннан кейін есептен шығарылатын шығыстардың сомасы жазылады.
Жылдың аяғында жүргізілген шығыстарды есептен шығару 234 "Трансферттер бойынша қаржыландыру" қосалқы шотының дебеті және 205 "Трансферттер бойынша шығыстар" қосалқы шотының кредиті бойынша жазбамен жүзеге асырылады.

На суммы выполненных предприятиями работ по научным разработкам дебетуется субсчет 201 и кредитуются субсчет 152 "Расчеты по научным разработкам".
Затраты по законченным и принятым результатам научных работ в течение года числятся на субсчете 201. В конце года эти затраты списываются в дебет субсчета 230 у администраторов бюджетных программ или субсчета 140 у государственных учреждений.
Законченные и принятые результаты научных работ на основании актов приемки записываются по дебету соответствующих субсчетов счета 01 или 07 и кредиту субсчета 250 или 260.
Затраты по незаконченным и законченным, но не принятым результатам научных работ переходят по субсчету 201 на баланс следующего года.
Аналитический учет расходов по субсчету 201, ведется в книге ф. 294.";
в абзаце первом пункта 198:
слово "Расчеты" заменить словом "Расходы";
после слов "за счет бюджета" дополнить словами "в национальной и иностранной валютах";
дополнить пунктом 198-2 следующего содержания:
"198-2. На субсчете 205 "Расходы по трансфертам" учитываются расходы, произведенные администраторами бюджетных программ по трансфертам нижестоящим бюджетам.
По окончании года расходы с субсчета 205 "Расходы по трансфертам" списываются в дебет субсчета 234 "Финансирование по трансфертам".
Аналитический учет расходов ведется по бюджетным программам, подпрограммам и спецификам расходов в книге по форме N 294.";
пункт 209 дополнить абзацем пятым следующее содержания:
"234 "Финансирование по трансфертам";
в пункте 213.1:
в абзаце первом после слов "за счет средств внешних займов" дополнить словами "и связанных грантов";
в абзаце втором:
после слов "произведенных за счет внешних займов" дополнить словами "и связанных грантов";
дополнить пунктом 213-2 следующего содержания:
"213-2. На субсчете 234 "Финансирование по трансфертам" администраторами бюджетных программ учитывается полученное финансирование по трансфертам для нижестоящих бюджетов.
В кредит субсчета 234 "Финансирование по трансфертам" записываются суммы полученных разрешений.
В дебет субсчета 234 "Финансирование по трансфертам" записываются суммы расходов, списываемые по окончании года.
Списание произведенных расходов в конце года осуществляется записью по дебету субсчета 234 "Финансирование по трансфертам" и кредиту субсчета 205 "Расходы по трансфертам".

234 "Трансферттер бойынша қаржыландыру" қосалқы шоты бойынша талдамалы есепке алу карточкаларда N 292-а нысаны бойынша (кітапта N 292 нысаны бойынша) жүргізіледі.";
"Негізгі бухгалтерлік операциялар бойынша қосалқы шоттардың хабарламасы" қосымшасында:
5 "Ақша қаражаты" бөлімінде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 63-1 және 64-2-жолдармен толықтырылсын:
"63-1   Бюджеттен трансферттер бойынша            095   234
рұқсаттар алған кезде жазба жүргізіледі
64-2    Мемлекеттік мекеменің карт-шотын         114 09, 10,
толықтыру сомасына жазба жүргізіледі            11";
реттік нөмірі 67-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 72-жолда "Қолма-қол ақша алу үшiн Қазынашылықтың аумақтық органының транзиттік шотына (889)" деген сөздер "Банкте қолма-қол ақша алу үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 85-жолда "ағымдағы шоттан қолма-қол ақша алу үшiн қазынашылықтың аумақтық органының транзиттiк шотына (889)" деген сөздер "банкте ҚБШ-дан қолма-қол ақша алу үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 86-жолда "ағымдағы шоттан" деген сөздер "ҚБШ" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 87, 88 және 91-жолдарда "тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетін қаражаттарға арналған ағымдағы шотқа" деген сөздер "Ақылы қызметтер бойынша ҚБШ" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 92-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"92    Валютаны бюджет қаражаты және ҚБШ     178 090, 100,              ақылы қызметтер, қайырымдылық,            110, 111,
демеушілік көмек, жеке немесе заңды            112
тұлғалардың ақшасын уақытша
орналастыру есебінен сатып алу         ";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 94-1-жолмен толықтырылсын:
"94-1  Есеп беретін адам корпоративтік төлем    160  114
карточкасы бойынша карт-шоттан алған
ақшаның сомасына жазба жүргізіледі      ";
реттік нөмірі 105-жолда "депозиттік қаражат жөніндегі шотқа" деген сөздер "жеке немесе заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру ҚБШ-ға" деген сөздермен ауыстырылсын;
7 "Есеп айырысулар" бөлімінде:
реттік нөмірі 114-жолда "Бюджеттік мәтiн бойынша ғылыми-зерттеу және конструкторлық жұмыстарға олардың орындаған тапсырыстары үшiн мемлекеттік мекемелерге бюджеттік шоттан" деген сөздер "ғылыми әзірлемелерге арналған бюджеттік шоттан соманы" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 114-1-жолмен толықтырылсын:
"114-1  Кәсіпорындар орындаған ғылыми әзірлемелер 201  152
жөніндегі жұмыстардың сомасына        ";
реттік нөмірі 118-жолда "тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетін қаржыларға арналған шотқа" деген сөздер "ақылы қызметтер бойынша ҚБШ" деген сөздермен ауыстырылсын;

Аналитический учет по субсчету 234 "Финансирование по трансфертам" ведется на карточках по форме N 292-а (в книге по форме N 292).";
в приложении "Корреспонденция субсчетов по основным бухгалтерским операциям":
Раздел 5. "Денежные средства":
дополнить строками, порядковые номера 63-1 и 64-2 следующего содержания:
"     63-1  При получении из бюджета разрешений по             095 234
трансфертам производится запись
64-2  На сумму пополнения карт-счета                   114 09, 10,
государственного учреждения производится                11
запись                                                  ";
строку, порядковый номер 67, исключить;
в строке, порядковый номер 72, слова "на транзитный счет (889) территориального органа Казначейства для получения наличных денег" заменить словами "для получения наличных денег в банке";
в строке, порядковый номер 85, слова "на транзитный счет (889) территориального органа Казначейства для получения наличных денег с текущего счета" заменить словами "для получения наличных денег в банке с КСН";
в строке, порядковый номер 86, слова "текущего счета" заменить словами "КСН";
в строках, порядковые номера 87, 88 и 91, слова "счета для учета денег от реализации товаров (работ, услуг)" заменить словами "КСН по платным услугам";
строку, порядковый номер 92, изложить в следующей редакции:
"     92    Покупка валюты за счет бюджетных      178 090, 100, 110,
средств и денег, поступивших на КСН по         111, 112
платным услугам, спонсорской,
благотворительной помощи, временного
размещения денег физических или
юридических лиц                                    ";
дополнить строкой, порядковый номер 94-1, следующего содержания:
"     94-1 На сумму денег снятых подотчетным лицом с        160 114
карт-счета по корпоративной платежной
карточке производится запись                         ";
в строке, порядковый номер 105, слова "счет по депозитным счетам" заменить словами "КСН временного размещения денег физических или юридических лиц";
Раздел 7. "Расчеты":
в строке, порядковый номер 114, слова "с бюджетного счета государственным учреждениям за выполненные ими заказы для научно-исследовательских и конструкторских работ по бюджетной тематике" заменить словами "суммы с бюджетного счета на научные разработки";
дополнить строкой, порядковый номер 114-1, следующего содержания:
"     114-1 На суммы выполненных предприятиями работ   201 152
по научным разработкам                          ";
строку, порядковый номер 115, исключить;
в строке, порядковый номер 118, слова "счет для учета денег от реализации товаров (работ, услуг)" заменить словами "КСН по платным услугам";

реттік нөмірі 126-жолда "Қолма-қол ақша алу үшiн Қазынашылықтың аумақтық органының транзиттiк шотына (889)" деген сөздер "банкте қолма-қол ақша алу үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 141-жолда "тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетін қаражаттарға арналған шотқа" деген сөздер "ақылы қызметтер жөніндегі ҚБШ" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 146-1, 147-1, 168-1-тармақтармен толықтырылсын:
"146-1  Капитал салымдарын қаржыландыру            178  093
қаражатының есебінен шетел валютасын
сатып алу кезінде жазба жүргізіледі
147-1   Егер құрылыс мердігер тәсілімен жүргізілсе, 150 118
өнім берушілермен шетел валютасында есеп
айырысу кезінде жазба жүргізіледі
168-1   Жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік           194 095
бағдарламаларының әкімшілері аударған
нысаналы трансферттердің сомасына жазба
жүргізіледі                            ";
8 "Шығыстар" бөлімі мынадай мазмұндағы 172-1-жолмен толықтырылсын:
"172-1    Төмен тұрған бюджеттің атқарылуы        205  095
жөніндегі уәкілетті органға бюджеттік
бағдарламалардың әкімшісінен аударылған
жалпы сипаттағы трансферттердің сомасына
жазба жүргізіледі                        ";
9 "Қаржыландыру" бөлімінде:
4-бағанда реттік нөмірі 176-жол "200" деген саннан кейін "201" деген санмен толықтырылсын;
реттік нөмірі 177-жолда "сыртқы қарыздардың" деген сөздерден кейін "және байланысты гранттардың" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 180-1-жолмен толықтырылсын:
"180-1    Жылдың аяғында жүргізілген шығыстарды     234  205
есептен шығару жазбамен жүзеге асырылады  ";
10 "Мақсатқа бағытталған қорлар мен қаражаттар" бөлімнің реттік нөмірі 186-жолда "тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетін ақшаны есепке алуға арналған шоттан" деген сөздер "ақылы қызметтер бойынша ҚБШ" деген сөздермен ауыстырылсын;
12 "Кірістер" бөлімінің реттік нөмірі 191-жолда "тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетін қаражаттарға арналған шотқа" деген сөздер "ақылы қызметтер жөніндегі ҚБШ" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (А.Н. Түсіпбековке) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және заңнамада белгіленген тәртіппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында кейіннен жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр

в строке, порядковый номер 126, слова "на транзитный счет (889) территориального органа Казначейства на получение наличных денег" заменить словами "для получения наличных денег в банке";
в строке, порядковый номер 141, слова "счет для учета денег от реализации товаров (работ, услуг), счет" заменить словами "КСН по платным услугам,";
дополнить строками, порядковые номера 146-1, 147-1, 168-1, следующего содержания:
"     146-1 При покупке иностранной валюты за счет    178 093
средств финансирования капитальных вложений
производится запись
147-1 При расчетах в иностранной валюте с        150 118
поставщиками, если строительство ведется
подрядным способом, производится запись
168-1 На сумму перечисленных целевых трансфертов 194 095
администраторами бюджетных программ
вышестоящего бюджета, на основании счета к
оплате, производится запись                     ";
раздел 8. "Расходы" дополнить строкой 172-1 следующего содержания:
"     172-1 На сумму перечисленных трансфертов общего  205 095
характера от администратора бюджетных
программ уполномоченному органу по
исполнению нижестоящего бюджета
производится запись";
Раздел 9. "Финансирование":
в графе 4 строку, порядковый номер 176, после цифры "200" дополнить цифрой "201,";
в строке, порядковый номер 177 после слов "внешних займов" дополнить словами "и связанных грантов";
дополнить строкой 180-1 следующего содержания:
"     180-1 Списание произведенных расходов в конце года 234 205
осуществляется записью                            ";
в строке, порядковый номер 186, раздела 10. "Фонды и средства целевого назначения и кредитования" слова "со счета для учета денег от реализации товаров (работ, услуг)" заменить словами "с КСН по платным услугам";
в строке, порядковый номер 191, раздела 12. "Доходы" слова "счета для учета денег от реализации товаров (работ, услуг)" заменить словами "КСН по платным услугам".
2. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Тусупбекову А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр