Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 31 шілдедегі "Жұмыс берушінің қаражаты есебінен қызметкерлерге сүт және емдеу-алдын-алу тағамдарын беру нормалары мен ережесін және Жұмыс берушінің қаражаты есебінен қызметкерлерді арнайы киіммен, арнайы аяқ киіммен және басқа да жеке және ұжымдық қорғану құралдарымен, санитарлық-тұрмыстық үй-жайлармен және құрылғылармен қамтамасыз ету ережесін бекіту туралы" N 184-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2007 жылғы 25 желтоқсандағы N 309-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 3 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5078 болып енгізілді.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін  4-тармақтан  қараңыз.
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 31 шілдедегі "Жұмыс берушінің қаражаты есебінен қызметкерлерге сүт және емдеу-алдын-алу тағамдарын беру нормалары мен ережесін және Жұмыс берушінің қаражаты есебінен қызметкерлерді арнайы киіммен, арнайы аяқ киіммен  және басқа да жеке және ұжымдық қорғану құралдарымен, санитарлық - тұрмыстық үй-жайлармен және құрылғылармен қамтамасыз ету ережесін бекіту туралы"  N 184-ө  бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4913 тіркелген, нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, N 172) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген Жұмыс берушінің қаражаты есебінен қызметкерлерге сүт және емдеу-алдын-алу тағамдарын беру нормалары мен ережесіне;
2-қосымшада:
Осы бұйрықпен бекітілген еңбек жағдайлары ерекше зиянды өндірістердегі жұмысқа байланысты жұмыс берушінің қаражаты есебінен емдеу-алдын алу тағамдарын алуға құқық беретін белгілі кәсіптер мен лауазымдары қызметкерлерінің тізбесінде:
2-бөлім. Органикалық өнімдер:
109-тармақтағы "негізгі технологиялық процеспен айналысатын жұмысшылар" сөздері "негізгі технологиялық процеспен, жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсетумен айналысатын жұмысшылар, басшылар мен мамандар" деген сөздермен, "А; В1; В2 дәрумендері" сөздері "4" санымен ауыстырылсын;
111-тармақтағы "негізгі технологиялық процеспен айналысатын жұмысшылар" сөздері "зиянды және қауіпті еңбек жағдайларында жұмыс істейтін жұмысшылар, басшылар, мамандар" деген сөздермен, "А; В1; В2 дәрумендері" сөздері "4" санымен ауыстырылсын;
6-тарау мынадай мазмұндағы "112-1, 112-2, 112-3, 112-4, 112-5, 112-6, 112-7, 112-8" тармақтармен толықтырылсын:
"112-1. Кен дайындау, кенді және кенсіз қазбаларды байыту, кесектеу (агломерациялау, кесекшелеу, түйірлеу), күйдіру
Негізгі технологиялық процеспен, жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсетумен айналысатын жұмысшылар, басшылар мен мамандар  4

"О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 июля 2007 года N 184-п "Об утверждении Правил и норм выдачи молока и лечебно-профилактического питания, за счет средств работодателя и Правил обеспечения работников специальной одеждой, специальной обувью и другими средствами индивидуальной и коллективной защиты, санитарно-бытовыми помещениями и устройствами, за счет средств работодателя"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 декабря 2007 года N 309-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 03 января 2008 года N 5078
1. Внести в приказ и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 июля 2007 г.  N 184-п  "Об утверждении Правил и норм выдачи молока и лечебно-профилактического питания, за счет средств работодателя и Правил обеспечения работников специальной одеждой, специальной обувью и другими средствами индивидуальной и коллективной защиты, санитарно-бытовыми помещениями и устройствами, за счет средств работодателя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4913, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов N 172), следующие изменения и дополнения:
в  Правилах  и нормах выдачи работникам молока и лечебно-профилактического питания, за счет средств работодателя, утвержденных указанным приказом:
в  приложении 2 :
в Перечень производств, работа в которых дает право работникам определенных профессий и должностей на получение за счет средств работодателя лечебно-профилактического питания в связи с особо вредными условиями труда, утвержденный указанным приказом:
раздел 2. Органические продукты:
в пункте 109 слова "рабочие, занятые в основном технологическом процессе" заменить словами "рабочие, руководители и специалисты, занятые в основном технологическом процессе, на ремонте и обслуживании оборудования", слова "витамины A; B1; B2" заменить цифрой "4";
в пункте 111 слова "рабочие, занятые в основном технологическом процессе" заменить словами "рабочие, руководители и специалисты, работающие во вредных и опасных условиях труда", слова "витамины А; В1; В2" заменить цифрой "4";
главу 6 дополнить пунктами "112-1, 112-2, 112-3, 112-4, 112-5, 112-6, 112-7, 112-8" следующего содержания:
" 112-1. Рудоподготовка, обогащение, окускование
(агломерация, брикетирование, окомкование),
обжиг руд и нерудных ископаемых
Рабочие, руководители и специалисты, занятые в                  4
основном технологическом процессе, на ремонте и
обслуживании оборудования

112-2. Болат және ферроқорытпалар өндірісі. Металлургиялық пештердің құрамын даярлау және жөндеу.
Негізгі технологиялық процеспен, жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсетумен айналысатын жұмысшылар, басшылар мен мамандар  4
112-3. Кокс, пекококс және термоантрацит өндірісі
Негізгі технологиялық процеспен, жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсетумен айналысатын жұмысшылар, басшылар мен мамандар  4
112-4. Коксохимия өндірісі
Негізгі технологиялық процеспен, жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсетумен айналысатын жұмысшылар, басшылар мен мамандар  4
112-5. Металл өңдеу. Құю өндірісі.
Негізгі технологиялық процеспен, жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсетумен айналысатын жұмысшылар, басшылар мен мамандар  4
112-6. Ұсталық-нығыздау өндірісі
Негізгі технологиялық процеспен, жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсетумен айналысатын жұмысшылар, басшылар мен мамандар  4
112-7. Көлік. Теміржол көлігі және метрополитен.
Этил сұйықтығынан босаған цистерналарды жөндеумен
айналысатын жылжымалы құрамды жөндеуші слесарлар                 4
Цистерналарды жөндеумен, толтырумен және ауыстырумен айналысатын жылжымалы құрамды жөндеуші слесарлар                 4
112-8. Жалпы кәсіптер
Өнеркәсіпте материалдар мен бұйымдарға сәуле түсіру радиоизотоптық дефектоскопия ауыстырмалы қондырғыларында ұдайы  және тікелей жұмыс істейтін жұмысшылар, басшылар мен мамандар    4
Сынап аспаптарын жөндеуде бақылау-өлшеу аспаптары және автоматика жөніндегі слесарлар                                   4
Эмаль, лак және еріткіштермен ұдайы және тікелей жұмыс істейтін электротехникалық бұйымдарды ылғалдаушылар              4
Бензин және сілті еріткіш бұйымдармен жууды қолданатын
жуу машиналарының машинистері                                    4
Бензин және толуол қолданатын жұмыста ұдайы істейтін оқшаулаушылар                                                    4
Пластмассадан жасалған бұйымдарды нығыздаушылар            4
Электр жабдықтарының (электромагниттер) орамдарын және оқшауларын жөндеумен айналысатын электромонтер                   4
Сүңгуірлер және су астында, оның ішінде жылына кемінде 275 сағат немесе суға сүңгу практикасы басталғаннан су астында болу уақыты 2750 сағат және одан көп жоғарғы ауа қысымы жағдайында жұмыс істейтін басқа да қызметкерлер                                   4
Кемелерде резервуарлар, бактар, цистерналар және бөліктер ішінде жұмыс істейтін газбен кесушілер".                         4
2. Еңбек және халықты жұмыспен қамту департаменті (Е. М. Рахымбергенов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуді және оның кейіннен мерзімдік баспа құралдарында белгіленген заңнамалық тәртіппен басылуын қамтамасыз етсін.

112-2. Производство стали и ферросплавов.
Подготовка составов и ремонт металлургических
печей
Рабочие, руководители и специалисты, занятые                    4
в основном технологическом процессе, на ремонте
и обслуживании оборудования
112-3. Коксовое, пекококсовое и термоантрацитовое
производство
Рабочие, руководители и специалисты, занятые                    4
в основном технологическом процессе, на ремонте и
обслуживании оборудования
112-4. Коксохимическое производство
Рабочие, руководители и специалисты, занятые                    4
в основном технологическом процессе, на ремонте и
обслуживании оборудования
112-5. Металлообработка. Литейное производство
Рабочие, руководители и специалисты, занятые                    4
в основном технологическом процессе, на ремонте и
обслуживании оборудования
112-6. Кузнечно-прессовое производство
Рабочие, руководители и специалисты, занятые                    4
в основном технологическом процессе, на ремонте
и обслуживании оборудования
112-7. Транспорт. Железнодорожный транспорт
и метрополитен
Слесари по ремонту подвижного состава, занятые                  4
на ремонте цистерн из-под этиловой жидкости
Слесари по ремонту подвижного состава, занятые                  4
на ремонте, заправке и смене клапан цистерн
112-8. Общие профессии
Рабочие, руководители и специалисты постоянно и                 4
непосредственно занятые на переносных установках
радиоизотопной дефектоскопии (гамма дефектоскопии)
на просвечивание материалов и изделий в промышленности
Слесари по контрольно-измерительным приборам и                  4
автоматике на ремонте ртутных приборов
Пропитчики электротехнических изделий, постоянно                4
и непосредственно занятые работой с эмалями, лаками
и растворителями
Машинисты моечных машин с применением мойки                     4
изделий бензином и щелочными растворами
Изолировщики постоянно занятые работой с                        4
использованием бензина и толуола
Прессовщик изделий из пластмасс                                 4
Электромонтер по ремонту обмоток и изоляции                     4
электрооборудования (электромагниты)
Водолазы и другие работники, занятые работой                    4
под водой, в том числе в условиях повышенного
атмосферного давления, не менее 275 часов
в год (25 часов в месяц), либо время пребывания
которых под водой с начала водолазной
практики составляет 2750 часов и более
Газорезчики, занятые на работах внутри
резервуаров, баков, цистерн и отсеков судов                     4".
2. Департаменту труда и занятости населения (Рахимбергенов Е.М.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в периодических печатных изданиях в установленном законодательством порядке.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр С. С. Әбденовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
2007 жылғы 21 желтоқсан

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Абденова С.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
21 декабря 2007 года