Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 272 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 14 ақпандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5137 болып енгізілді.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараңыз.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 9қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарды лицензиялау ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органының лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың жарғылық капиталының ең төменгі мөлшерлері туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 54 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 25 маусымдағы N 168 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4873 тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарды лицензиялау ережесінде:
2-тармақта:
4)" деген цифрдан кейін ", 5)" деген цифрмен толықтырылсын;
"заңнамасында" деген сөзден кейін "және осы Ереженің 10-тармағында" деген сөздермен және цифрмен толықтырылсын;
3-тармақтың үшінші абзацы алынып тасталсын;
4-тармақтың 9) тармақшасы алынып тасталсын;
6, 8-тармақтарда "9)" деген цифр алынып тасталсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Банктер туралы Заңның 30-бабының 2-тармағының 6) тармақшасында көзделген банк операцияларын жүргізуге лицензия тек ғана қор биржасына, орталық депозитарийге, номиналды ұстаушы ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығымен брокерге және (немесе) дилерге беріледі.

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года N 272. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 февраля 2008 года N 5137
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в  постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года N 168 "Об утверждении Правил лицензирования организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций и внесении дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 54 "О минимальных размерах уставного капитала организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании лицензии уполномоченного государственного органа Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4873) следующие дополнения и изменения:
в  Правилах лицензирования организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2:
после цифры "4)" дополнить цифрой ", 5)";
после слов "Республики Казахстан" дополнить словами и цифрой "и пункта 10 настоящих Правил";
абзац третий пункта 3 исключить;
подпункт 9) пункта 4 исключить;
в пунктах 6, 8 цифру "9)" исключить;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Лицензия на проведение банковской операции, предусмотренной подпунктом 6) пункта 2 статьи 30 Закона о банках, выдается только фондовой бирже, центральному депозитарию, брокеру и (или) дилеру с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя.

Банктер туралы Заңның 30-бабының 2-тармағының 6) тармақшасында көзделген банк операцияларын қор биржасы, орталық депозитарий, номиналды ұстаушы ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығымен брокер және (немесе) дилер, осы көрсетілген заңды тұлғаларда Банктер туралы Заңның 30-бабының 2-тармағының 1) және (немесе) 3) тармақшаларында көзделген банк операцияларын жүргізуге уәкілетті органның лицензиясы бар болғанда, жүзеге асырады.";
11, 12-тармақтар алынып тасталсын;
13-тармақта "11" деген цифр алынып тасталсын;
14-тармақ алынып тасталсын;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Банктік емес ұйымдардың филиалдары мен өкілдіктерінің ашылуы (қызметін тоқтату) кезінде әділет органдарында филиалды (өкілдікті) есепке алып тіркелген (есептен алған) күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде банктік емес ұйым уәкілетті органға филиалдың немесе өкілдіктің есепке алып тіркелуі туралы куәліктің нотариатта куәландырылған көшірмесін (филиалды (өкілдікті) есептен шығару туралы бұйрық, есепке алып тіркелуі туралы куәлікті жою) қоса беріп, филиалды (өкілдікті) ашу (қызметін тоқтату) туралы хабарлама береді.";
1-қосымшаның 3-тармағында "(акционерлік қоғамның ұйымдастыру-құқықтық нысандағы заңды тұлғалары үшін)" деген сөздер алынып тасталсын.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
4. Лицензиялау басқармасы (Ә.Ж. Нәжімеденова):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне, Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкімен
"Келісілген"
Төраға
2008 жылғы 9 қаңтар
___________________________
(қолы, күні,
___________________________
елтаңбалы мөр)

Банковская операция, предусмотренная подпунктом 6) пункта 2 статьи 30 Закона о банках, осуществляется фондовой биржей, центральным депозитарием, брокером и (или) дилером с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя при наличии у указанных юридических лиц лицензии уполномоченного органа на проведение банковских операций, предусмотренных подпунктами 1) и (или) 3) пункта 2 статьи 30 Закона о банках.";
пункты 11, 12 исключить;
в пункте 13 цифру "11" исключить;
пункт 14 исключить;
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. При открытии (прекращении деятельности) небанковской организацией филиалов или представительств в течение тридцати рабочих дней с даты учетной регистрации (снятии с учета) филиала (представительства) в органах юстиции, небанковская организация представляет в уполномоченный орган уведомление об открытии (прекращении деятельности) филиала или представительства с приложением нотариально засвидетельствованной копии свидетельства об учетной регистрации филиала или представительства (приказа о снятии с учета, аннулировании свидетельства об учетной регистрации филиала (представительства)).";
в пункте 3 приложении 1 слова "(для юридических лиц в организационно-правовой форме акционерного общества)" исключить.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Управлению лицензирования (Нажимеденова А.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения Национального Банка Республики Казахстан, заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Согласовано
с Национальным Банком
Республики Казахстан
Председатель
9 января 2008 года