Астана қаласы мәслихатының 2003 жылғы 04 шілдедегі N 246/47-11»"Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға және тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы төлеу үшін тұрғын үй жәрдемақысын беру Қағидалары туралы" шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 12 шілдедегі N 398/50-ІІІ Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2007 жылғы 30 шілдеде нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 475 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 22 қыркүйектегі N 387/51-IV Шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2010.09.22  N 387/51-IV Шешімімен.
Астана қаласы әкімдігінің Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға және тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы төлеу үшін тұрғын үй жәрдемақысын беру Қағидаларына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы ұсынысын қарап, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6-бабын басшылыққа ала отырып Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласы мәслихатының 2003 жылғы 04 шілдедегі N 246/47-ІІ "Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға және тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы төлеу үшін тұрғын үй жәрдемақысын беру Қағидалары туралы" шешіміне (Астана қаласы әділет басқармасымен 2003 жылғы 30 шілдеде 283 нөмірмен тіркелген, 2003 жылғы 06 тамызда N 106 "Астана ақшамы" газетінде жарияланды), Астана қаласы мәслихатының 2003 жылғы 04 шілдедегі N 246/47-ІІІ "Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға және тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы төлеу үшін тұрғын үй жәрдемақысын беру Қағидалары туралы" шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 17 ақпандағы N 119/16-ІІІ шешіміне (Астана қаласы әділет департаментімен 2005 жылғы 14 наурызда 379 нөмірмен тіркелген, 2005 жылғы 26 наурызда N 40-41 "Астана хабары", 2005 жылғы 29 наурызда N 46 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланды) келесі өзгерістер және
толықтырулар енгізілсін:
"Осы шешіммен бекітілген Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға және тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы төлеу үшін тұрғын үй жәрдемақысын беру Қағидаларындағы :
Шешімнің кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Қағида 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі N 949, "Қазақстан Республикасында тұрғын үй коммуналдық саланы дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 маусымдағы N 553 қаулыларына сәйкес әзірленген.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 04 июля 2003 года N 246/47-II "О Правилах предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи в городе Астане"
Решение маслихата города Астаны от 12 июля 2007 года N 398/50-III. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 30 июля 2007 года N 475. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 22 сентября 2010 года N 387/51-IV
Сносак. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 22.09.2010 N 387/51-IV
Рассмотрев предложение акимата города Астаны по внесению изменений и дополнений в Правила предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи в городе Астане, руководствуясь статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 04 июля 2003 года N 246/47-II "О Правилах предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи в городе Астане" (зарегистрировано управлением юстиции города Астаны 30 июля 2003 года за N 283, опубликовано в газетах "Астана акшамы" от 06 августа 2003 года в N 106), от 17 февраля 2005 года N 119/16-III "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 04 июля 2003 года N 246/47-II "О Правилах предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи в городе Астане" (зарегистрировано департаментом юстиции города Астаны 14 марта 2005 года за N 379, опубликовано в газетах "Астана хабары" от 26 марта 2005 года в NN 40-41, "Вечерняя Астана" от 29 марта 2005 года в N 46) (далее - Решение) следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи в городе Астане, утвержденных указанным Решением:
преамбулу решения изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила разработаны в соответствии с законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 09 сентября 2004 года N 949 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон", от 15 июня 2006 года N 553 "Об утверждении Программы развития жилищно-коммунальной сферы в Республике Казахстан на 2006-2008 годы.";

1-тармақта "20" саны "10" санымен ауыстырылсын;
1-тарау мынадай мазмұндағы 5-1-тармағымен толықтырылсын:
"5-1. Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған жағдайда осы Қағиданың 1-тармағына сәйкес тұрғын үй өтемін алуға құқылы тұлғалар мен отбасылар жөндеу жұмыстары аяқталған соң, жалпы мүлік кондоминиумын күрделі жөндеу шығындарының бөлігінде жәрдемақы алуға құқығы бар.";
6-тармақта "Астана қаласы Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау департаменті" деген сөздер "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау туралы өтінішке мынадай құжаттар тіркелді (түпнұсқалар мен көшірмелер):
1) тұрғын үйдің меншік иесімен (жалдаушы) бірге тұратын барлық отбасы мүшелерінің жеке басын растайтын құжаттары;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитетінің "Астана қаласы бойынша Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны берген меншігіндегі тұрғын үй (пәтер, үй) бірліктерінің саны туралы N 1 ақпараттық анықтама;
3) тұрғын үйге құқық беретін құжат (жекешелендіру шарты, сыйға беру шарты, сатып алу-сату шарты және т.б.);
4) азаматтарды тіркеу кітабы;
5) некеге тұру немесе бұзу туралы куәлік;
6) отбасы кірістері туралы мәлімет;
7) еңбек қызметін растайтын құжаттар;
8) АХАЖ органынан (жалғыз басты аналар үшін) N 4 нысандағы анықтама;
9) тұрғын үй жәрдемақысын тағайындауға хабарласқан алдындағы айға тұрғын үйді ұстауға тұтынылған коммуналдық қызметтер және қалалық коммуникациялар жүйесіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемінің, ұлғаю бөлігінде байланыс қызметтері төлемдер туралы мәлімет.".
2 тарау мынадай мазмұндағы 8-1 тармағымен толықтырылсын:
"8-1. Жалпы мүлік кондоминиумын күрделі жөндеу шығындарының бөлігінде тұрғын үй өтеміне құқығы бар тұлғалар мен отбасылар осы Қағиданың 8-тармағында қарастырылған құжаттардан басқа мыналарды:
1) жалпы мүлік кондоминиумын күрделі жөндеу жүргізуге мақсатты алымды төлеу жөніндегі түбіртегі;
2) жөндеу жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдар мен тұрғын үй иесінің кооперативімен тұрғын үй иесі арасындағы жасалған жалпы мүлік кондоминиумын күрделі жөндеу жүргізуге шарттың көшірмесін;
3) жалпы мүлік кондоминиумын күрделі жөндеу бойынша жүргізілген жұмыстардың қабылдау-тапсыру актісінің көшірмесін ұсынады.".
2. Осы шешім ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Астана қаласы мәслихатының
сессия төрайымы
Астана қаласы мәслихатының
хатшысы

в пункте 1 цифру "20" заменить цифрой "10";
главу 1 дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Семьи и лица, имеющие право на получение жилищного пособия согласно пункту 1 настоящих Правил, в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, имеют право на компенсацию затрат на капитальный ремонт общего имущества кондоминиума после завершения ремонтных работ.";
в пункте 6 слова "Департамент труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны" заменить словами "Департамент занятости и социальных программ города Астаны";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. К заявлению о назначении жилищного пособия прилагаются следующие документы (оригиналы и копии):
1) документы, удостоверяющие личность всех членов семьи, проживающих совместно с собственником (нанимателем) жилища;
2) информационная справка N 1 о количестве единиц жилья (квартиры, дома), находящихся на праве собственности, выданная Республиканским государственным предприятием "Центр по недвижимости по городу Астане" Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан;
3) правоустанавливающий документ на жилище (договор приватизации, договор дарения, договор купли-продажи и т.д.);
4) книга регистрации граждан;
5) свидетельство о заключении или расторжении брака;
6) сведения о доходах семьи;
7) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
8) справка формы N 4 из органов ЗАГСа (для одиноких матерей);
9) сведения об оплате за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи, в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети коммуникаций, за предшествующий месяц обращения за назначением жилищного пособия.";
главу 2 дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Семьи и лица, имеющие право на компенсацию затрат на капитальный ремонт общего имущества кондоминиума, кроме документов, предусмотренных пунктом 8 настоящих Правил, дополнительно представляют:
1) квитанции об оплате целевых сборов на проведение капитального ремонта общего имущества кондоминиума;
2) копию договора на проведение капитального ремонта общего имущества кондоминиума, заключенного между собственником жилья, кооперативом собственников жилья и организацией, осуществляющей ремонтные работы;
3) копию акта приема - передачи произведенных работ по капитальному ремонту общего имущества кондоминиума.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
Секретарь маслихата
города Астаны