2008 жылға арналған қалалық бюджет туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N С-6/6 шешімі. Ақмола облысы Көкшетау қаласының Әділет басқармасында 2007 жылғы 25 желтоқсанда N 1-1-67 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2009 жылғы 21 сәуірдегі № с-23/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2009.04.21 № с-23/5 шешімімен
Қазақстан Республикасының Кодексі 2004 жылғы 24 сәуірдегі "Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің" (бұдан әрі - Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексі) 63 бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабы, 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2008 жылға арналған қалалық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 9 001 846,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 4 768 838 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 120 701 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 824 605 мың теңге;
трансферттік түсімдер - 3 287 702,4 мың теңге.
2) шығындар - 9 417 285,6 мың теңге;
3) операциялық сальдо - - 415 439,2 мың теңге;
4) таза бюджеттік несиелендіру - - 153 905 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелерді төлеу - 153 905 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо -  301 529 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін алу - 303 729 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 2 200 мың теңге;
6) бюджеттік тапшылық (профицит) - -563 063,2 мың теңге;
7) бюджеттік тапшылықты қаржыландыру (профицитті пайдалану) 563 063,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2008.01.17 N С-7/5; 2008.04.14 N C-11/5; 2008.07.11 N С-13/5; 2008.09.22 N С-15/5; 2008.11.20 N C-17/5Шешімдерімен.
2. Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 49 бабының 1 тармағына және Ақмола облысы мәслихатының 2007 жылғы 5 желтоқсандағы N 4С-3-4 "2008 жылғы облыстық бюджет туралы" шешіміне (Ақмола облысының әділет департаментінде 2007 жылғы 21 желтоқсанда N 3238 болып тіркелген) сәйкес кірісті бөлу нормативі келесі мөлшерде бекітілді:
1) облыстық бюджетке кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша - 100%;
2) Көкшетау қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша - 100%.
3. Келесі көздердің есебінен қалалық бюджеттің кірістері бекітілсін:
салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы, кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығын алып тастағанда;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж салығы.

О городском бюджете на 2008 год
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 13 декабря 2007 года N С-6/6. Зарегистрировано управлением юстиции города Кокшетау 25 декабря 2007 года N 1-1-67. Утратило силу - решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 21 апреля 2009 года № С-23/5
Сноска. Утратило силу - решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 21.04.2009 № С-23/5
В соответствии со статьей 63 Кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года "Бюджетный Кодекс Республики Казахстан" (далее - Бюджетный кодекс Республики Казахстан) и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ :
1. Утвердить городской бюджет на 2008 год  согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 9 001 846,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 4 768 838 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 120 701 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 824 605 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3 287 702,4 тысячи тенге.
2) затраты - 9 417 285,6 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - - 415 439,2 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - - 153 905 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов - 153 905 тысяч тенге;
5)сальдо по операциям с финансовыми активами - 301 529 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 303 729 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 2 200 тысяч тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета - - 563 063,2 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 563 063,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 17.01.2008 N С-7/5, от 14.04.2008 N С-11/5, от 11.07.2008 N С-13/5, от 22.09.2008 N С-15/5, от 20.11.2008 N C-17/5.
2. Согласно пункту 1 статьи 49 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, решением сессии Акмолинского областного маслихата от 5 декабря 2007 года N 4С-3-4 "Об областном бюджете на 2008 год" (зарегистрированным в Департаменте юстиции Акмолинской области от 21 декабря 2007 года N 3238) утверждены нормативы распределения доходов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет - 100%;
2) по социальному налогу в бюджет города Кокшетау - 100%.
3. Утвердить доходы городского бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога, за исключением индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акциз;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины.

2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алу өткізуден түсетін ақша түсімдері;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландыратын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату;
материалдық емес активтерді сату;
4) келіп түсетін трансферттер, соның ішінде: облыстық бюджеттен түсетін трансферттер.
4. Қала бюджетінің шығындарында 911 636 мың теңге сомасында облыстық бюджетке алымдар алу қаралғандығы есепке алынсын.
5. 2008 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен білім беру саласына мақсатты трансферттерді дамытуға 593 332 мың теңге сомасы қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) ағымдағы мақсатты трансферттері 65 901 мың теңге сомасында, соның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жарақтандыруға - 24 150 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру  ұйымдарын арнайы техникалық және орнын толтырушы құралдармен қамтамасыз етуге - 22 165 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің  мемлекеттік жүйесінде интерактивті оқыту жүйесін енгізуге - 19 586 мың теңге;
2) дамуға 527 431 мың теңге сомасында жіберілген мақсатты трансферттер, соның ішінде:
электрондық үкімет шеңберінде адам капиталының дамуына - 2 250 мың теңге;
Көкшетау қаласында 1 200 орынды жалпы білім беру мектебінің салыну құрылысына - 455 181 мың теңге.
Көкшетау қаласында 320 орынды бала-бақшаның салыну құрылысына - 70 000 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2008.07.11 N С-13/5; 2008.11.20 N C-17/5Шешімдерімен.
6. 2008 жылға арналған қалалық бюджетте білім беру саласы үшін облыстық бюджет есебінен 11 019 мың теңге сомасында келіп түскен мақсатты трансферттердің қаралатындығы ескерілсін, соның ішінде:
мектептерді интерактивті жабдықпен құралдандыруға - 11 019 мың теңге.

2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступлений части чистого дохода государственных предприятий;
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора;
прочих неналоговых поступлений.
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажи земли;
продажи нематериальных активов.
4) поступлений трансфертов, в том числе:
трансфертов из областного бюджета.
4. Учесть, что в затратах городского бюджета предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 911 636 тысяч тенге.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств республиканского бюджета на образование в сумме 593 332 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 65 901 тысяч тенге, в том числе: 24 150 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
22 165 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
19 586 тысяч тенге - на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного, среднего и общего среднего образования.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 527 431 тысяч тенге, в том числе:
2 250 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства.
455 181 тысяч тенге - на строительство общеобразовательной школы на 1200 мест в городе Кокшетау;
70 000 тысяч тенге - на строительство детского сада на 320 мест в городе Кокшетау.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 11.07.2008 N С-13/5, от 20.11.2008 N C-17/5.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета на образование в сумме 11 019 тысяч тенге, в том числе: 11019 тысяч тенге - на оснащение школ интерактивным оборудованием.

Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2008.09.22 N С-15/5 Шешімімен.
7. 2008 жылға арналған қалалық бюджетке республикалық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына ағымдағы мақсатты трансферттерден 4 100 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсету - 1 100 мың теңге;
18 жасқа дейіні балаларға мемлекеттік жәрдемақылар көрсету - 3 000 мың теңге.
8. 2008 жылға арналған қалалық бюджетке облыстық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына ағымдағы мақсатты трансферттерден 10 418 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде: Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек көрсету үшін - 10 448,5 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2008.09.22 N С-15/5; 2008.11.20 N C-17/5 Шешімдерімен.
9. 2008 жылға арналған қалалық бюджетке республикалық бюджет қаражаттары есебінен мақсатты трансферттерді дамытуға 160 020 мың теңге сомасы қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде: мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқыту үшін - 4 930 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға және салуға - 82 090 мың теңге;
инженерлік желілерді жөндеуге және қайта құруға - 73 000 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2008.09.22 N С-15/5; 2008.11.20 N C-17/5 Шешімдерімен.
10. Облыстық бюджеттің қаражаты есебінен қарастырылған 1 841 747,2 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер 2008 жылға арналған қалалық бюджетте есепке алынсын, соның ішінде:
1) ағымдағы нысаналы трансферттер 5 935 мың теңге сомасында, соның ішінде:
2) нысаналы трансферттер дамуына 1 841 747,2 мың теңге, соның ішінде:
Көкшетау қаласында спорт сарайының құрылысын аяқтауына - 314 553 мың теңге;
Көкшетау қаласында ішкі инженерлік жүйелер құрылысына - 310 500 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың жарғылық капиталын ұлғайтуына - 241 795 мың теңге;
Көкшетау қаласындағы 7 - канализациялық сорғы станциясына (7-КСС) "Васильковский" шағын ауданына дейін канализациялық қысым коллекторын қайта жабдықтауға - 150 372,8 мың теңге;
Көкшетау қаласындағы 7 - канализациялық сорғы станция (7 -КСС) "Васильковский" шағын ауданындағы камераға дейін канализациялық қысым коллекторының екінші тармағын қайта жабдықтауға - 92 522,1 мың теңге;
Көкшетау қаласындағы "Васильковский" шағын ауданының 7 - канализациялық сорғы станциясынан (7 -КСС) бастап, канализациялық қысым коллекторының екі тармағын қайта жабдықтауға - 46 082 мың теңге;

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Кокшетауского городского маслихата от 22.09.2008 N С-15/5.
7. Учесть, что в городском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 4 100 тысяч тенге, в том числе:
1 100 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи; 3 000 тысячи тенге - на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет.
8. Учесть, что в городском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 10 448,5 тысяч тенге, в том числе: 10 418 тысяч тенге - на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Кокшетауского городского маслихата от 22.09.2008 N С-15/5, от 20.11.2008 N C-17/5.
9. Учесть, что в городском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие за счет средств республиканского бюджета в сумме 160 020 тысяч тенге, в том числе:
4 930 тысяч тенге - на обучение государственных служащих компьютерной грамотности;
82 090 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
73 000 тысячи тенге - на ремонт и реконструкцию инженерных сетей.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Кокшетауского городского маслихата от 22.09.2008 N С-15/5, от 20.11.2008 N C-17/5.
10. "Учесть, что в городском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета в сумме 1 841 747,2 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 5 935 тысяч тенге, в том числе:
2) целевые трансферты на развитие в сумме 1 841 747,2 тысячи тенге, в том числе:
314 553 тысячи тенге - на завершение строительства Дворца спорта в городе Кокшетау;
310 500 тысяч тенге - на строительство наружных инженерных сетей в городе Кокшетау;
241 795 тысяч тенге - на увеличение уставного капитала государственных коммунальных предприятий;
150 372,8 тысяч тенге - на реконструкцию канализационного напорного коллектора от канализационной насосной станции - 7 (КНС-7) до микрорайона "Васильковский" в городе Кокшетау;
92 522,1 тысяч тенге - на реконструкцию второй нитки напорного коллектора от канализационной насосной  станции - 7 (КНС-7) до камеры микрорайона "Васильковский" в городе Кокшетау;
46 082 тысяч тенге - на реконструкцию двух ниток напорного коллектора от канализационной насосной станции - 7 (КНС-7) от микрорайона "Васильковский" в городе Кокшетау;

Көкшетау қаласындағы 2 - канализациялық сорғы станциясынан (2- КСС) бастап, канализациялық қысым коллекторының оң тармағын қайта жабдықтауға - 48 918 мың теңге;
Көкшетау қаласындағы 6 - канализациялық сорғы станциясын (6 - КСС) қайта жабдықтауға - 22 154,3 мың теңге;
Көкшетау қаласындағы элеватордың канализациялық сорғы станциясын (элеватор - КСС) және Әуезов көшесіне дейінгі қысым коллекторын қайта жабдықтауға - 21 405,9 мың теңге;
Көкшетау қаласындағы 2 - аудандық қазандықтың (2 - АҚ) үшінші су жылыту қазандығының құрылысына, 1 кезекте сметалық құнының түзетулерін ескере отырып, 550 445,8 мың теңге;
Көкшетау қаласындағы 2 - аудандық қазандықта (2-АҚ) күл төгуге арналған жаңа қазан құрылысының жобалау-сметалық құжаттарын дайындауға және жоба бойынша мемлекеттік сараптау өткізуге - 42 998,3 мың теңге.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2008.04.14 N C-11/5; өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2008.07.11 N С-13/5; 2008.09.22 N С-15/5; 2008.11.20 N C-17/5 Шешімдерімен.
10-1. Облыстық бюджеттің қаражаты есебінен қарастырылған 150 000 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер 2008 жылға арналған қалалық бюджетте есепке алынсын, соның ішінде:
Көкшетау қаласының жылумен қамтамасыз ететін кәсіпорындардың жұмысын тұрақты қамтамасыз ету үшін - 150 000 мың теңге;
Ескерту. 10-1 тармаққа өзгерту енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2008.09.22 N С-15/5 Шешімімен.
11. 2008 жылға арналған қалалық жергілікті атқарушы органның резерві 203 091 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2008.01.17 N С-7/5; 2008.04.14 N C-11/5; 2008.07.11 N С-13/5 Шешімдерімен.
12. 2008 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасына және 2008-2010 жылдарға арналған аймақтық бағдарламасына сәйкес (мүддені) нөлдік ставкада марапаттау бойынша тұрғын үй құрылысы үшін және сатып алу үшін жоғары тұрған бюджеттерден 619 896 мың теңге сомасында бюджеттік несиелер қарастырылсын, соның ішінде:
166 896 мың теңге - республикалық бюджет қаражаттары есебінен;
453 000 мың теңге - облыстық бюджет қаражаттары есебінен.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2008.09.22 N С-15/5 Шешімімен.
13. 2008 жылға арналған қала бюджеттің шығындарына 2006-2007 жылдарда облыстық бюджеттен тұрғын үй құрылысына бөлінген 297 000 мың теңге сомасындағы бюджеттік кредиттердің төленетіндігі ескерілсін.
14. 2008 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамына Қазақстан Республикасының заңына сәйкес қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық жерлерде тұратын және жұмыс істеп жүрген білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына айлықақыдан және тарифтік ставкадан 25 пайыздық мөлшерде қосымша ақы төленетіндігі қарастырылған.

48 918 тысяч тенге - на реконструкцию правой нитки напорного коллектора от канализационной насосной  станции-2 (КНС-2) города Кокшетау;
22 154,3 тысяч тенге - на реконструкцию канализационной насосной станции-6 (КНС-6) города Кокшетау;
21 405,9 тысяч тенге - на реконструкцию канализационной насосной станции элеватора (КНС-элеватора) и напорного коллектора до улицы Ауезова в городе Кокшетау;
550 445,8 тысячи тенге - на строительство третьего водогрейного котла на районной котельной - 2 (РК-2) в городе Кокшетау, I очередь, с учетом корректировки сметной стоимости;
42 998,3 тысячи тенге - на разработку проектно- сметной документации и проведение государственной экспертизы по проекту строительства новой чаши золоотвала районной котельной -2 (РК-2) в городе Кокшетау.
Сноска. Пункт 10 в новой редакции - решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 14.04.2008 N С-11/5,
пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 11.07.2008 N С-13/5, от 22.09.2008  N С-15/5, от 20.11.2008 N C-17/5.
10-1. Учесть, что в городском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета в сумме 150 000 тысяч тенге, в том числе:
150 000 тысяч тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающего предприятия города Кокшетау;
Сноска. Дополнен пунктом 10-1 - решением Кокшетауского городского маслихата от 22.12.2008 N С-15/5.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2008 год в сумме 203 091 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 17.01.2008 N С-7/5, от 14.04.2008 N С-11/5, от 11.07.2008 года N С-13/5.
12. Предусмотреть в городском бюджете на 2008 год бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов в сумме 619 896 тысячи тенге на строительство и приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан и региональной программой на 2008-2010 годы, в том числе:
166 896 тысяч тенге - за счет средств республиканского бюджета;
453 000 тысячи тенге - за счет средств областного бюджета.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением Кокшетауского городского маслихата от 22.09.2008 N С-15/5.
13. Учесть в затратах городского бюджета на 2008 год погашение бюджетных кредитов, выделенных из областного бюджета в 2006-2007 годах на строительство жилья, в сумме 297 000 тысяч тенге.
14. В составе расходов городского бюджета на 2008 год предусмотрены, согласно законодательству Республики Казахстан, доплаты в размере 25 процентов от окладов и тарифных ставок специалистам, проживающим и работающим в сельской местности, организаций образования, социального обеспечения, культуры и спорта, финансируемых из городского бюджета.

15. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды)
және заңды тұлғалардың жарғы капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген, 2008 жылға арналған қалалық бюджетті дамыту бюджеттік бағдарламаларының тізімі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. 2007 жылға арналған қала бюджетін орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық), округтің бюджеттік бағдарламалары 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

15. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
16. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2008 год, согласно приложению 3.
17. Утвердить бюджетные программы района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, согласно приложению 4.