Қарғалы ауданының әдiлет басқармасында 2007 жылғы 5 наурызда N 3-6-48 болып тiркелген аудандық мәслихаттың 2007 жылғы 19 ақпандағы N 2 "Аудан тұрғындарына коммуналдық қызметтердi (орталықтандырылған және жекешелендiрiлген көгiлдiр отынмен жылыту, ыссы және салқын сумен жабдықтау, байланыс қызметтерi (абоненттiк төлем), қоқыс шығару, кәрiз және ас дайындау көгiлдiр отына) тұтыну шығындарын өтеу үшiн тұрғын үй көмегiн беру тәртiбi жөнiнде Ереженi бекiту туралы" шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 32 шешімі. Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық Әділет басқармасында 2008 жылдың 8 қаңтарда N 3-6-55 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 23 ақпандағы № 192 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2010.02.23 № 192 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94-1 «Тұрғын үй қатынастары туралы» 97 бабының, 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 – II «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңының 6 бабының негізінде, аудан тұрғындарын әлеуметтік қорғау және қолдау мақсатында аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Коммуналдық қызметтердi тұтыну үшiн шығындарды өтеу үшiн тұрғын үй көмегiн беру тәртiбi жөнiнде Ереженiң атауына «сумен жабдықтау» сөздерiнiң соңына «электрмен жабдықтау» сөздерi енгiзiлсiн.
2. Аудандық мәслихаттың 2007 жылғы 19 ақпандағы № 2 шешiмiмен бекiтiлген «Аудан тұрғындарына коммуналдық қызметтердi (орталықтандырылған және жекешелендiрiлген көгiлдiр отынмен жылыту, ыссы және салқын сумен жабдықтау, байланыс қызметтерi (абоненттiк төлем), қоқыс шығару, кәрiз және ас дайындау көгiлдiр отына ) тұтыну шығындарын өтеу үшiн тұрғын үй көмегiн беру тәртiбi жөнiнде» Ережесiне төмендегiдей өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1 тармақ жаңа редакцияда былай мазмұндалсын:
1 қазаннан бастап 30 сәуiрдi қоса алғандағы алатын тұрғын үй алаңының орнына және отбасы табысы жиынтығына қарамастан орталықтандырылған жылыту және жекешелендiрiлген көгiлдiр отынмен жылыту, ас дайындау көгiлдiр отына, салқын және ыссы сумен жабдықтау, кәрiз, қоқыс шығару, электрмен жабдықтау және байланыс қызметтерiн (абоненттiк төлем), тұтыну шығындары толығымен өтелетін 1,2,3 топ мүгедектерi бар отбасыларды, 16 жасқа дейiнгi бала кезiнен мүгедек балалары бар отбасыларды қоспағанда, тұрғын үй көмегi, меншiк нысанына қарамастан, нысаналы топтың құрамына кiретiн тұлғаларға, сондай – ақ Қарғалы ауданының тұрақты тұрғындарына және меншiк иесi не тұрғын үй пайдаланушысы болып табылатын жеке тұлғаларға мына жағдайда тағайындалады, егер коммуналдық қызметтердi тұтыну шығыны (орталықтандырылған жылыту және жекешелендiрiлген көгiлдiр отынмен жылыту, ыссы және салқын сумен жабдықтау, байланыс қызметтерi (абоненттiк төлем), қоқыс шығару, кәрiз, электрмен жабдықтау және төмендетiлген және табиғи көгiлдiр отын) жыл сайынғы белгiленген тарифтермен 1 қазаннан бастап 30 сәуiрдi қоса алғандағы тұрғын үй алаңының шамасы шегiнде отбасы табысы жиынтығынан 2 % асып кетсе;

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата N 2 "Об утверждении Правил о порядке предоставления жилищной помощи для возмещения расходов за потребление коммунальных услуг (центральное тепловое и индивидуальное газовое отопление, горячее и холодное водоснабжение, услуги связи (абонентская плата), мусороудаление, канализация и за газ на приготовление пищи) населению района" от 19 февраля 2007 года, зарегистрированное в Управлении юстиции Каргалинского района N 3-6-48 от 05.03.2007 года
Решение маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 13 декабря 2007 года N 32. Зарегистрировано Управлением юстиции Каргалинского района Актюбинской области 8 января 2008 года N 3-6-55. Утратило силу решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 23 февраля 2010 года № 192
Сноска. Утратило силу решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 23.02.2010 № 192.
На основании статьи 97 Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях» № 94-1 от 16 апреля 1997 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» № 148-II от 23 января 2001 года, в целях социальной защиты и поддержки населения с. Бадамша районный маслихат РЕШАЕТ:
1. Внести в название Правил о порядке предоставления жилищной помощи для возмещения расходов за потребление коммунальных услуг после слов «водоснабжение» слово «электроснабжение».
2. Внести в Правила «О порядке предоставления жилищной помощи для возмещения расходов за потребление коммунальных услуг (центральное тепловое и индивидуальное газовое отопление, горячее и холодное водоснабжение, услуги связи (абонентная плата), мусороудаление, канализация и за газ на приготовление пищи населению района», утвержденные решением районного маслихата от 19.02.2007 года № 2 следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
Жилищная помощь назначается лицам,входящим в состав целевых групп,а также гражданам, постоянно проживающим в Каргалинском районе и являющимися собственниками или пользователями жилища, независимо от форм собственности, в том случае, если расходы за потребление коммунальных услуг (центральное тепловое и индивидуальное газовое отопление, горячее и холодное водоснабжение, услуги связи (абонентная плата), мусороудаление, канализация, электроснабжение и потребление сжиженного и природного газа) в пределах нормы площади жилья,утвержденных тарифов ежегодно с 1 октября по 30 апреля включительно превышают 2% от совокупного дохода семьи, за исключением семей, имеющих инвалидов 1-2-3 групп, семей, имеющих детей инвалидов с детства до 16 лет, которым полностью оплачиваются расходы за центральное тепловое,индивидуальное газовое отопление, газ на приготовление пищи, холодное и горячее водоснабжение, канализацию, мусороудаление, электроснабжение и услуги связи (абонентская плата) независимо от занимаемой площади и совокупного дохода семьи ежегодно с 1 октября по 30 апреля включительно;

1-2-3 топ мүгедектері бар, 16 жасқа дейінгі бала кезінен мүгедек балалары бар отбасыларға, жетім балаларды асырап алушы отбасыларға, төрт немесе одан да көп бірге жасайтын кәмелетке толмаған балалары бар отбасыларға, Чернобыль АЭС – індегі апатты жоюға қатысқандардың отбасыларына, ауданның ауылдық жерлерінде тұратын және орталықтандырылған жылыту және жекешелендiрiлген көгiлдiр отынмен жылытуы жоқ қаза болған жауынгерлердің отбасыларына алынған отынның айлық есеп көрсеткішінің он есе мөлшеріндегі құны біржолғы төлем түрінде болған тұрғын үй көмегі көрсетіледі.
2) 2 тармақ жаңа редакцияда былай мазмұндалсын:
Тұрғын үй көмегі нақты ақшалай түрінде емес, коммуналдық қызметтерді (орталықтандырылған жылыту және жекешелендiрiлген көгiлдiр отынмен жылыту, ыссы және салқын сумен жабдықтау, қоқыс шығару, кәріз, электрмен жабдықтау, байланыс қызметтері (абоненттік төлем) және төмендетілген және табиғи көгілдір отын) тұтыну төлемдерін кемейту түрінде беріледі. Коммуналдық қызметтерді төлеуге жеңілдіктері бар және сонымен қатар тұрғын үй көмегін де алуға құқылы тұлғаларға әлеуметтік қорғау түрінің біреуін таңдауға мүмкіншілік беріледі.
3) 3 тармақ алып тасталсын;
4) 6 тармақта:
бірінші қайырмадағы «тұрғын үй көмегі» деген сөздер «қамқорлыққа алушының (қамқоршылардың) кірісі» деген сөздермен толықтырылсын;
екінші қайырмадағы «алименттер» деген сөздер «өз бетінше жұмыс істейтін тұрғындардың кірісі жазбаша өтініштермен расталады» деген сөздермен толықтырылсын;
5) 7 тармақ
3.1, 3.4 тармақшалары алып тасталсын;
3.5 тармақшасы жаңа редакцияда былай деп мазмұндалсын:
тұрғын үй ғимараттарын жылыту үшін (1 қазаннан бастап 30 сәуірді қоса алғанда) – 1 кв. м жылыту алаңына 10 куб. м.
төмендегідей мазмұндағы 3.6 тармақшасымен толықтырылсын:
бір айдың ішіндегі бір плитаға кеткен төмендетілген көгілдір отынның шығыны – 13 кг.
6) 8 тармақтағы «жеке меншіктер» деген сөздерден кейінгі «немесе» жалғаулығы «және» жалғаулығымен ауыстырылсын.
7) 14 бап жаңа редакцияда былай мазмұндалсын:
Тұрғын үй көмегін көрсету қызметі көрсетілген көмектің сомасы көрсетілген пәтерлердің негізгі (жалдаушы) меншік иелерінің тізімдерін жасайды, бұл тізімдер ай сайын «Қарғалы аудандық тұрғын үй – коммуналдық шаруашылығы, жолаушы транспоттары және автокөлік жолдары» ММ, Қарғалы газ шаруашылығы бөлімі «Ақтөбе газ шаруашылығы басқармасы» ЖШС, Қарғалы электрлік жүйелер учаскесі «Энергожүйе» ЖШС, Қарғалы телекоммуникация торабы «Қазақтелеком» АҰ, «Қазпошта» АҰ жанындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы «Бадамша - Сервис» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне беріледі.

Семьям, имеющим инвалидов 1-2-3 групп,инвалидов с детства до 16 лет,семьям опекунов детей сирот,многодетным семьям,имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, семьям участников ликвидации катастрофы на Чернобыльской АЭС, семьям погибших воинов, проживающих в селах района и не имеющих центрального теплового и индивидуального газового отопления, жилищная помощь оказывается в виде единовременной выплаты стоимости приобретенного топлива в размере десятикратной величины месячного расчетного показателя.
2) пункт 2 изложить в новой редакции:
Жилищная помощь предоставляется в безналичной форме, как уменьшение платежа за потребление коммунальных услуг (центральное тепловое и газовое отопление, горячее, холодное водоснабжение, мусороудаление, канализация, электроснабжение, услуги связи (абонентская плата) и потребление сжиженного и природного газа). Лицам, имеющим льготы по оплате коммунальных услуг и одновременно имеющим право получать жилищную помощь предоставляется возможность выбора одной из форм социальной защиты.
3) пункт 3 исключить.
4) в пункте 6:
в первом абзаце после слов «жилищной помощи» дополнить словами «доходы опекунов (попечителей)»;
во втором абзаце после слов «алиментов» дополнить словами «доходы самостоятельно занятого населения подтверждаются письменным заявлением».
5) пункт 7
подпункты 3.1,3.4 исключить;
подпункт 3.5 изложить в новой редакции:
для отопления жилых помещений (с 1 октября по 30 апреля включительно) – 10 куб. м на 1 кв. м отапливаемой площади;
дополнить подпунктом 3.6 следующего содержания:
расход сжиженного газа на одну плиту в месяц (газовый баллон) -13 кг.
6) в пункте 8 после слов «собственности» союз «или» заменить на союз «и».
7) пункт 14 изложить в новой редакции:
Служба жилищной помощи формирует списки собственников (нанимателей) квартир с указанием сумм, предоставленной помощи, которые ежемесячно представляются в Коммунальное государственное предприятие «Бадамша-сервис» на праве хозяйственного ведения при ГУ «Каргалинский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автодорог», Каргалинский участок газового хозяйства ТОО «Актюбинское Управление газового хозяйства», Каргалинский участок электрических сетей ТОО «Энергосистема», Каргалинский узел телекоммуникации АО «Казахтелеком», АО «Казпочта».

8) 15 тармақта
«Қазақтелеком» АҚ сөздерінен кейін «Қазпошта» АҚ деген сөздермен толықтырылсын;
«берілген» деген сөздердің соңындағы «өтініштер» деген сөз «тізімдер» деген сөздермен ауыстырылсын.
9) төмендегідей мазмұндағы 19 тармақпен толықтырылсын:
Объективті себептермен өз уақытында алынбаған тұрғын үй көмегінің сомасы өткен кезең үшін мерзімі шектеусіз төленеді.
3. Аудандық мәслихаттың 2007 жылғы 25 шілдедегі № 2 “Қарғалы ауданының әдiлет басқармасында 2007 жылғы 5 наурызда № 3-6-48 болып тiркелген аудандық мәслихаттың 2007 жылғы 19 ақпандағы №2 «Аудан тұрғындарына коммуналдық қызметтерді (орталықтандырылған және жекешелендірілген газбен жылыту, ыссы және салқын сумен жабдықтау, байланыс қызметтері (абоненттік төлем),қоқыс шығару, кәріз және ас дайындау көгілдір отына) тұтыну шығындарын өтеу үшін тұрғын үй көмегін беру тәртібі жөнінде ережені бекіту туралы» шешiмiне өзгерiстер енгiзу туралы” шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғаш ресми түрде жарияланғаннан кейін 10 күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің міндетіне жүктелсін.
3.Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне жүктелсін.
Аудандық мәслихат Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы: хатшысы:
С. Алмағамбетов Ж. Құлманов

8) в пункте 15 текст после слов «АО «Казахтелеком» дополнить словом «АО «Казпочта»;
после слов «предоставленных» заменить слово «заявлений» на слово «списков».
9) дополнить пунктом 19 следующего содержания:
Суммы жилищной помощи, не полученные своевременно по объективным причинам, выплачиваются за прошлое время без ограничения срока.
3. Признать утратившим силу решение № 2 районного маслихата от 25 июля 2007 года «О внесении изменений в решение районного маслихата № 2 «Об утверждении правил о порядке предоставления жилищной помощи для возмещения расходов за потребление коммунальных услуг (центральное тепловое и индивидуальное газовое отопление,горячее и холодное водоснабжение,услуги связи (абонентская плата), мусороудаление, канализация и за газ на приготовление пищи) населению района» от 19 февраля 2007 года, зарегистрированного в Управлении юстиции Каргалинского района № 3-6-48 от 05.03.2007 года».
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении 10 календарных дней после первого официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на районный отдел занятости и социальных программ.
Председатель сессии Секретарь районного
районного маслихата: маслихата:
А. Бахонов Ж. Кульманов