Қазақстан Республикасының 1980-1989 жылдары туылған азаматтарын 2007 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2007 жылғы 18 сәуірдегі N 77 қаулысы. Алматы облыстық Әділет департаментінде 2007 жылғы 14 мамырда N 1984 тіркелген. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2008 жылғы 18 сәуірдегі N 80 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2008.04.18 N 80 қаулысымен
Қазақстан Республикасының "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 19 бабының 3 тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 17 сәуірдегі "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2007 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" N 318 Жарлығын жүзеге асыру мақсатында облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жергілікті атқарушы органдар қорғаныс жөніндегі тиісті басқармалар арқылы 2007 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында азаматтардың әскери қызметке шақырылуын ұйымдастырсын және өткізілуін қамтамасыз етсін.
2. Аудандық және қалалық шақыру комиссияларының қызметіне басшылық ету және бақылау жасау үшін облыстық шақыру комиссиясының құрамы қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Қаратал ауданының әкімі (Қ.Ө.Медеуов) әскерге шақыру кезеңінде Үштөбе қаласындағы облыстық жинау пунктіне кезекті техникалық жұмысшыларды қажет мөлшерде бөлсін.
4. Облыстық денсаулық сақтау басқармасы (Б.Садықов):
1) облыстық, аудандық және қалалық медициналық комиссияларын білікті маман-дәрігерлермен және орта буын медициналық қызметшілермен қамтамасыз етсін;
2) инструкторлық-әдістемелік нұсқаулықтардың талаптарына сәйкес шақырылушыларды дер кезінде медициналық іріктеуден өткізуді қамтамасыз етсін;
3) шақырылушыларды адамдардың иммунды тапшылық вирусы (АИТВ) инфекциясына, сондай-ақ тексерулердің басқа да түрлеріне ақысыз тексеруді қамтамасыз етсін;
4) шақыру (жинау) пункттерін қажетті құралдармен, медициналық, шаруашылық мүлікпен және дәрі-дәрмекпен жабдықтасын;
5) шақырылушыларды тексеру үшін денсаулық сақтау ұйымдарына төсек-орынның қажетті санын бөлсін.
5. Ішкі саясат департаменті (Қ. Жәйшібекова) жастарды қазақстандық патриотизм, Отан қорғау жөніндегі конституциялық борышын қалтқысыз орындау рухында тәрбиелеу жұмысын жандандырсын.
6. Облыстық спорт және дене тәрбиесі басқармасы (Т.Чарапиев) әскер жасындағы жастар арасында бұқаралық-спорт және әскери-патриоттық тәрбие жұмыстарын жандандырсын, кәсіпорындар мен орта білім беретін оқу орындарында жастардың дене тәрбиесі дайындығына тексерулер ұйымдастырсын.

Об очередном призыве граждан Республики Казахстан 1980-1989 годов рождения на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2007 года
Постановление Акимата Алматинской области от 18 апреля 2007 года N 77. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 14 мая 2007 года за N 1984. Утратило силу - постановлением Акимата Алматинской области от 18 апреля 2008 года N 80
Сноска. Утратило силу - постановлением Акимата Алматинской области от 18.04.2008 года N 80
В соответствии с пунктом 3 статьи 19 Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе", в целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 апреля 2007 года N 318 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре- декабре 2007 года", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Местным исполнительным органам через соответствующие управления по делам обороны организовать и обеспечить проведение призыва граждан на воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2007 года.
2. Для руководства и контроля деятельности районных и городских призывных комиссий утвердить состав областной призывной комиссии согласно приложения.
3. Акиму Каратальского района (Медеуов К.О.) на период призыва выделить необходимое количество технических работников в областной сборный пункт города Уштобе.
4. Областному управлению здравоохранения (Садыков Б.Н.):
1) укомплектовать областную, районные и городские медицинские комиссии квалифицированными врачами-специалистами и средним медицинским персоналом;
2) обеспечить своевременный медицинский отбор призывников в соответствии с требованиями инструктивно-методических указаний;
3) обеспечить бесплатное обследование призывников на вирус иммунодефицита человека (ВИЧ) - инфекцию, другие виды обследования;
4) оборудовать призывные (сборные) пункты, необходимым инструментарием, медицинским, хозяйственным имуществом и медикаментами;
5) выделить необходимое количество койко-мест в организациях здравоохранения для обследования призывников.
5. Департаменту внутренней политики (Жайшибекова К.Ж.) активизировать работу по воспитанию у юношей казахстанского патриотизма, неукоснительного выполнения конституционного долга по защите Родины.
6. Областному управлению спорта и физической культуры (Чарапиев Т.Т.) активизировать спортивно - массовую работу и военно-патриотическое воспитание среди призывной молодежи, организовать контрольные проверки состояния физической подготовки юношей на предприятиях и в средних учебных заведениях.

7. Алматы облысының қорғаныс істері департаменті (Т.Мәукебаев) көктемгі шақыру жөніндегі осы қаулының орындалуы туралы Алматы облысы жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс және авариялар мен табиғи апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасына көктемгі шақыру бойынша 2007 жылғы 20 шілдеге және күзгі шақыру бойынша 2008 жылдың 20 қаңтарына дейін хабардар етсін.
8.Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары В.А. Долженковқа жүктелсін.
9. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі

7. Департаменту по делам обороны Алматинской области (Маукебаев Т.Р.) представить информацию в управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий о выполнении настоящего постановления по весеннему призыву до 20 июля 2007 года, по осеннему призыву до 20 января 2008 года.
8. Контроль выполнения настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Долженкова В.А.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области