Қарағанды облысы Шет ауданының әкімшілік - аумақтық құрылымындағы өзгерістер туралы
Бірлескен Қарағанды облысының әкімдігінің 2007 жылғы 7 желтоқсандағы N 27/06 қаулысы және Қарағанды облыстық мәслихатының IІI сессиясының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 49 шешімі. Қарағанды облысының әділет Департаментінде 2008 жылғы 14 қаңтарда N 1838 тіркелді.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Шет ауданының әкімдігі мен мәслихаты ұсынған бірлескен қаулы мен шешімді қарастырып, Қарағанды облыстық әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды облысының Шет ауданының әкімшілік-аумақтық құрылымына келесі өзгерістер енгізілсін:
1) Жоғарғы Қайрақты кенті және Ақбұлақ ауылдық (селолық) округі әкімшілік-аумақтық бірліктері таратылсын және есепті деректерден шығарылсын;
2) Таратылған Ақбұлақ ауылдық (селолық) округі Ақжал мен Мойынты кенттерінің бағынысына берілсін және олардың шекараларына өзгерістер енгізілсін.
3) Төменгі Қайрақты кенті Тағылы ауылдық (селолық) округінің әкімшілік бағынысынан шығарылсын және шекарасына өзгеріс енгізілсін;
4) Жоғарғы Қайрақты және Төменгі Қайрақты кенттері елді мекендер санатына жатқызылып, оларға ауыл (село) мәртебесі берілсін;
5) Жоғарғы Қайрақты және Төменгі Қайрақты кенттерінің негізінде Төменгі Қайрақты ауылдық (селолық) округі құрылсын, әкімшілік орталығы болып Төменгі Қайрақты ауылы (селосы) белгіленсін, есепті деректерге енгізілсін және тіркелсін;
6) Мойынты кентінің әкімшілік бағынысынан Киікті кенті, Арқарлы және Ақшағыл елді мекендері шығарылсын және шекарасына өзгеріс енгізілсін;
7) Шет ауданы Киікті ауылдық (селолық) округі құрылсын және оның әкімшілік бағынысына Арқарлы мен Ақшағыл елді мекендері енгізілсін, әкімшілік орталығы болып Киікті ауылы (селосы) белгіленсін, есепті деректерге енгізілсін және тіркелсін.
2. Осы бірлескен қаулының және шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.Х. Мұсатаевқа және облыстық мәслихаттың әлеуметтік-мәдени даму және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы С.М. Әдекеновке жүктелсін.
3. Осы бірлескен қаулы мен шешім ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Қарағанды облысының әкімі
Сессия төрағасы,
облыстық мәслихаттың хатшысы

Об изменениях в административно-территориальном устройстве Шетского района Карагандинской области
Совместное постановление акимата Карагандинской области от 7 декабря 2007 года N 27/06 и решение III сессии маслихата Карагандинской области от 14 декабря 2007 года N 49. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 14 января 2008 года N 1838.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", рассмотрев представленные совместные постановления и решения акимата и маслихата Шетского района, акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в административно-территориальное устройство Шетского района Карагандинской области следующие изменения:
1) Упразднить административно-территориальные единицы: поселок Кайракты и Акбулакский аульный (сельский) округ с последующим исключением их из учетных данных;
2) Передать упраздненный Акбулакский аульный (сельский) округ в административное подчинение поселкам Акжал и Мойынты и внести изменения в их границы;
3) Вывести из административного подчинения Таглинского сельского округа поселок Нижние Кайракты и внести изменения в его границы;
4) Отнести поселки Верхние Кайракты и Нижние Кайракты к категории населенных пунктов, с присвоением статуса аула (села);
5) Создать на основании аулов (сел) Верхние Кайракты и Нижние Кайракты Нижнекайрактинский аульный (сельский округ), определить административным центром округа село Нижние Кайракты, с включением его в учетные данные;
6) Вывести из административного подчинения поселка Мойынты поселок Кийкти, населенные пункты Аркарлы и Акшагыл и внести изменения в его границы;
7) Образовать Кийктинский аульный (сельский) округ с административным центром в селе Кийкти и передачей в административное подчинение округа населенные пункты Аркарлы и Акшагыл с включением в учетные данные;
2. Контроль за исполнением совместного постановления и решения возложить на заместителя акима области Мусатаева М.Х. и председателя постоянной комиссии областного маслихата по социально-культурному развитию и социальной защите населения Адекенова С.М.
3. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Аким Карагандинской области
Н. Нигматулин
Председатель сессии,
секретарь областного маслихата
Б. Жумабеков