Ақтау қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 30 қарашасындағы № 1406 "1 адамға тәулігіне ащы, ыстық және ауыз судың тұтыну қалыптарын (нормаларын) бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысының Ақтау қаласының әкімдігінің 2007 жылғы 17 қыркүйекте № 1267 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаменті Ақтау қаласының Әділет басқармасында 2007 жылғы 24 қарашада № 11-1-68 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 15 желтоқсандағы № 2283 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 15.12.2016 № 2283 қаулысымен(жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", "Тұрғын-үй қатынастары туралы" Заңдарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 сәуірдегі "Монополияшы кәсіпорындардың қызмет көрсетулеріне бағалар мен тарифтерді мемлекеттік реттеу жөніндегі қосымша шаралар туралы" № 400 қаулысына сәйкес және тұтынушылардың құқығын қорғау мақсатында, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтау қаласы әкімдігінің 2006 жылғы қараша айының 30 қарашадағы № 1406 (тіркеу № 14-1-45, 2006 жылғы 22 желтоқсан, 2007 жылының 16 қаңтарында жарияланды) "1 адамға тәулігіне ащы, ыстық және ауыз судың тұтыну қалыптарын (нормаларын) бекіту туралы" қаулысы № 1 қосымшасына 1 қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Б.Е. Өтеғалиевке жүктелсін.
3. Осы қаулы жарияланған күннен бастап қолданысқа енеді.
Қала әкімінің м.а. Б. Өтеғалиев
Ақтау қаласы әкімдігінің
" 17 " қыркүйек 2007 жылы
№ 1267қаулысына
№ 1 қосымша
1 адамға ащы, ыстық және ауыз судың шығынының есебі.
"Монополияшы кәсіпорындардың қызмет көрсетулеріне бағалар мен тарифтерді мемлекеттік реттеу жөніндегі қосымша шаралар туралы" № 400 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 наурыз № 297 қаулысына сәйкес есептеу аспаптары болмаған жағдайда газбен жабдықтау, сумен жабдықтау, жылумен жабдықтау үшін төлемнің мөлшері жалпы үйдегі ортақ есептеу аспаптарымен жабдықталған тұрғын үйлердің осындай үлгілері (қабаты, ұзақтығы, қабырға материалы) бойынша қалыптасқан орташа жылдық тұтыну нормалары ескеріле отырып айқындалады.
Бекітілген норма 2003 жылғы 1 қаңтар мерзіміндегі нормадан аспауы керек.
1. "МАЭК-Казатомпром" ЖШС-нің ұсынған статистикалық мәліметтерін негіздемеге ала отырып, 2006 жылының тамыз айынан бастап 2007 жылдың ақпан айына дейінгі мерзімдегі жалпы үйдегі ортақ есептеу аспаптарымен жабдықталған Ақтау қаласы тұрғын үйлерінің пәтердегі 1 адамға су тұтыну мөлшері анықталды:
Ауыз су – 1 тәулігіне 36 литр;
Ащы су – 1 тәулігіне 72 литр;

"О внесении изменений в постановление акимата города от 30 ноября 2006 года № 1406 "Об утверждении норм потребления питьевой, технической и гоячей воды на 1 человека в сутки"
Постановление акимата города Актау Мангистауской области от 17 сентября 2007 года № 1267. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актау Департамента юстиции Мангистауской области 24 октября 2007 года № 11-1-68. Утратило силу постановлением акимата города Актау Мангистауской области от 15 декабря 2016 года № 2283
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Актау Мангистауской области от 15.12.2016 № 2283(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соттветствии с Законами Республики Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", "О жилищных отношениях", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 1999 года № 400 "О дополнительных мерах по государственному регулированию цен и тарифов на услуги предприятий-монополистов" и в целях защиты прав потребителей, акимат города Актау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения в приложение № 1 постановления акимата города Актау № 1406 от 30 ноября 2006 года (зарегистрировано 22 декабря 2006 года за № 14-1-45, опубликовано 16 января 2007 года) "Об утверждении норм потребления питьевой, технической и горячей воды на 1 человека в сутки", согласно приложения № 1.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Утегалиева Б.Е.
3. Настоящее постановление вводится в действие, со дня опубликования.
И.о. акима города Б. Утегалиев
Приложение № 1
к постановлению акимата
города Актау № 1267
от "17" сентября 2007 г.
Расчет расхода питьевой, технической и горячей воды
В соответствии с подпунктом 3 п. 2 постановления Правительства РК от 26.03.2003г. № 297 "О внесении изменений в постановление Правительства РК от 09.04.1999г. № 400 "О дополнительных мерах по государственному регулированию цен и тарифов на услуги предприятий-монополистов" устанавливается, что "... при отсутствии приборов учета размер платы за газоснабжение, электроснабжение, водоснабжение, теплоснабжение определяется исходя из среднегодовых норм потребления, сложившихся по аналогичным типа жилых домов (этажность, протяженность, материал стены), оборудованных общедомовыми приборами учета".
Утверждаемые нормы не должны превышать нормы по состоянию на 01 января 2003 года.
1. На основании статистических данных, представленных ТОО "МАЭК-Казатомпром" о потребляемых объемах питьевой и технической воды, в квартирах абонентов, находящихся в жилых домах, оборудованных домовыми приборами учета, за период с августа 2006 года по июнь 2007 год, определены объемы потребления в расчете на 1 человека:
Питьевая вода – 36 литров в сутки;
Техническая вода – 72 литра в сутки.

2. Ыстық су бойынша қолданылған су көлемі Ақтау қаласындағы тұрғын үйлерде ортақ есептеу аспаптары болмауына байланысты анықталмады.
Осыған орай ыстық су бойынша, яғни, 2006 жылдың наурызынан 2007 жылдың ақпаны аралығы мерзімінде ыстық су бойынша су пайдалану мөлшері жеке есеп аспаптарымен жабдықталған пәтерлерде нақты ортатәулік мөлшер тәулігіне 32 литрді құрағандығы, "МАЭК-Казатомпром" ЖШС-нің статистикалық мәліметтерін алынды.
Судың тәулігіне 1 адамға шығынының қалыптары:
Ауыз су – 36 литр/тәуілігіне;
Ащы су – 72 литр/ тәулігіне;
Ыстық су – 32 литр/тәулігіне.

2. Объемы воды потребляемые по горячей воде не определены виду отсутствия в жилых домах г. Актау общедомовых приборов учета.
В связи с чем, применены статистические данные ТОО "МАЭК-Казатомпром" по горячей воде, т.е. фактический среднесуточный объем водопотребления по горячей воде за период с марта 2006 г. по февраль 2007г. в квартирах, оборудованных индивидуальными приборами учета, который составляет 32 литра в сутки.
Нормы расходов воды на 1 человека в сутки
Питьевая вода – 36 литров в сутки;
Техническая вода – 72 литров в сутки;
Горячая вода – 32 литра в сутки.