2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 36/3 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2007 жылғы 24 желтоқсанда N 3099 тіркелген. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексiнiң 85-бабына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШIМ ЕТЕДI:
1. 2008 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мына көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 53994931 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 15253504 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 169372 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 2000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 38570055 мың теңге;
2) шығындар - 52137464 мың теңге;
3) операциялық сальдо – 1857467 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру – 1152990 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1776440 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 623450 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 516482 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 516482 мың теңге;
бюджет профициті – 187995 мың теңге;
7) бюджет профицитін пайдалану – 187995 мың теңге .
Ескерту.1 тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 2008.03.28 № 85/5 , 2008.07.01 № 110/7 , 2008.10.24 № 134/10 шешімдерімен .
2. Облыстық маңызы бар аудандар мен қалалар бюджеттерiне салықтан түскен түсiмдердiң жалпы сомасын 2008 жылға мына көлемдерде үлестiру бекiтiлсiн:
жеке табыс салығы бойынша:
Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертiс, Качиры, Лебяжi, Май, Павлодар, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екiбастұз қалаларына - 100 пайыз;
әлеуметтiк салық бойынша:
Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертiс, Качиры, Лебяжi, Май, Павлодар, Успен, Шарбақты аудандарына - 100 пайыз.
3. Ақсу, Павлодар, Екiбастұз қалалары бюджеттерiнен облыстық бюджетке әлеуметтiк салықтан түскен түсiмдердiң жалпы сомасын 2008 жылға үлестiру 100 пайыз болып белгiленсiн.
4. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерiнен облыстық бюджетке жалпы сомасы 10818049 мың теңге бюджеттiк алым көлемi ескерiлсiн, соның iшiнде:
Ақсу қаласы
162542 мың теңге;
Павлодар қаласы
10419736 мың теңге;
Екiбастұз қаласы
235771 мың теңге сомасында.

Об областном бюджете на 2008 год
Решение маслихата Павлодарской области от 14 декабря 2007 года N 36/3. Зарегистрировано управлением юстиции города Павлодара Павлодарской области 24 декабря 2007 года за N 3099. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", со статьей 85 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года областной маслихат РЕШИЛ :
1. Утвердить областной бюджет на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 53994931 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15253504 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 169372 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 38570055 тысяч тенге;
2) затраты – 52137464 тысячи тенге;
3) операционное сальдо – 1857467 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование – 1152990 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1776440 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 623450 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами – 516482 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 516482 тысячи тенге;
6) профицит бюджета – 187995 тысяч тенге;
7) использование профицита бюджета – 187995 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями - внесенными решением маслихата Павлодарской области от 28.03.2008 № 85/5 , от 20.06.2008 № 101/6 ,
в новой редакции - от 01.07.2008 № 110/7 , от 24.10.2008 № 134/10 .
2. Установить на 2008 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и городов областного значения в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу:
Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Качирскому, Лебяжинскому, Майскому, Павлодарскому, Успенскому, Щербактинскому районам, городам Аксу, Павлодару, Экибастузу - 100 процентов;
по социальному налогу:
Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Качирскому, Лебяжинскому, Майскому, Павлодарскому, Успенскому, Щербактинскому районам - 100 процентов.
3. Установить на 2008 год распределение общей суммы поступлений от социального налога в областной бюджет из бюджетов городов Аксу, Павлодар, Экибастуз - 100 процентов.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет в общей сумме 10818049 тысяч тенге, в том числе:
города Аксу -
162542 тысячи тенге;
города Павлодара -
10419736 тысяч тенге;
города Экибастуза -
235771 тысяча тенге.

5. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттерiне берiлетiн бюджеттiк субвенциялар көлемi 2008 жылға арналған облыстық бюджетте жалпы сомасы 8065219 мың теңге болып ескерiлсiн, соның iшiнде:
Ақтоғай ауданы
859720 мың теңге;
Баянауыл ауданы
844139 мың теңге;
Железин ауданы
773571 мың теңге;
Ертiс ауданы
919905 мың теңге;
Качиры ауданы
900069 мың теңге;
Лебяжi ауданы
781393 мың теңге;
Май ауданы
503677 мың теңге;
Павлодар ауданы
951279 мың теңге;
Успен ауданы
706096 мың теңге;
Шарбақты ауданы
825370 мың теңге.
6. Бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) iске асырылуына және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған 2008 жылға арналған облыстық бюджеттi бюджеттiк бағдарламаларға бөлу арқылы дамытудың бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 2-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2008 жылға арналған жергiлiктi бюджеттiң атқарылу үрдiсiнде секвестрге жатпайтын жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 3-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
8. Облыстық маңызы бар аудандар мен қалалар бюджеттерiне 2007-2009 жылдарға арналған "Бұлақ" облыстық бағдарламасын iске асыру үшiн 2008 жылға арналған облыстық бюджетте 248802 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес көзделсiн.
9. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте 2008-2010 жылдарға арналған "Ауыз су" облыстық бағдарламасын iске асыру шеңберiнде аудандар және облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерiне 407190 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттерi 5-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерiлсiн.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 2008.03.28 № 85/5 шешімімен .
10. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар аудандар мен қалалар бюджеттерiне нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерiлсiн:
9-қосымшаға сәйкес тұрғын үй көмегiн төлеуге - 90159 мың теңге;
10-қосымшаға сәйкес КБМ қондырғылары бар ауыз сумен жабдықтау объектiлерiн жөндеуге - 19500 мың теңге;
11-қосымшаға сәйкес базалық мөлшерлемелердiң өзгеруiне байланысты қоршаған ортаға эмиссия төлемi бойынша шығыстарға - 13100 мың теңге;
Ертiс ауданының жылу трассаларына және қазандығына күрделi жөндеу жүргiзуге - 21000 мың теңге;
Ертiс ауданының мәдени объектiлерiнiң материалдық-техникалық базасын күрделi жөндеуге және нығайтуға - 44600 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық объектiлерiн күрделi жөндеуге - 39400 мың теңге, соның iшiнде:
Ертiс -
24400 мың теңге;
Лебяжi -
15000 мың теңге.
22-қосымшаға сай табысы аз отбасынан шыққан студенттердi жоғары оқу орнында оқытуға - 25170 мың теңге;
23-қосымшаға сай жоғары оқу орындарында оқып жүрген табысы аз отбасынан шыққан студенттерге ай сайынғы жәрдемақыны төлеуге - 4000 мың теңге;
Павлодар қаласының бюджеттiк сала ұйымдарына жұмысқа жiберiлетiн жас мамандарға бiржолғы әлеуметтiк көмек төлеуге - 5400 мың теңге;
Алынып тасталды
Успен ауданының жолдарды пайдалануды қамтамасыз етуге - 10000 мың теңге;
Ақсу қаласының балабақшасын күрделі жөндеуге - 50000 мың теңге;

5. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов, в общей сумме 8065219 тысяч тенге, в том числе:
Актогайского -
859720 тысяч тенге;
Баянаульского -
844139 тысяч тенге;
Железинского -
773571 тысяча тенге;
Иртышского -
919905 тысяч тенге;
Качирского -
900069 тысяч тенге;
Лебяжинского -
781393 тысячи тенге;
Майского -
503677 тысяч тенге;
Павлодарского -
951279 тысяч тенге;
Успенского -
706096 тысяч тенге;
Щербактинского -
825370 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2008 год, согласно приложению 3.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов областного значения на реализацию областной программы "Бұлақ" на 2007-2009 годы в сумме 248802 тысячи тенге согласно приложению 4.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год в рамках реализации областной программы "Питьевая вода" на 2008-2010 годы предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов областного значения в сумме 407190 тысяч тенге согласно приложению 5.
Сноска: Пункт 9 с изменениями и дополнениями, внесенными решением маслихата Павлодарской области от 28.03.2008 года № 85/5 .
10. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов областного значения:
90159 тысяч тенге - на выплату жилищной помощи согласно приложению 9;
19500 тысяч тенге - на ремонт объектов питьевого водоснабжения с установками КБМ согласно приложению 10;
13100 тысяч тенге - на расходы по оплате эмиссии в окружающую среду в связи с изменением базовых ставок согласно приложению 11;
21000 тысяч тенге - на капитальный ремонт теплотрассы и котельной Иртышского района;
44600 тысяч тенге - на капитальный ремонт и укрепление материально-технической базы объектов культуры Иртышского района;
39400 тысяч тенге - на капитальный ремонт объектов коммунального хозяйства, в том числе:
Иртышского -
24400 тысяч тенге
Лебяжинского -
15000 тысяч тенге
25170 тысяч тенге - на обучение студентов из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях согласно приложению 22;
4000 тысяч тенге - на выплату ежемесячной помощи студентам из малообеспеченных семей, обучающимся в высших учебных заведениях согласно приложению 23;
5400 тысяч тенге - на выплату единовременной социальной помощи молодым специалистам, направляемым на работу в организации бюджетной сферы города Павлодара;
Исключен.
10000 тысяч тенге - на обеспечение функционирования дорог Успенского района;
50000 тысяч тенге - на капитальный ремонт детского сада города Аксу;

24 - қосымшаға сай 2008-2009 жылдардағы жылыту маусымына мемлекеттік білім беру ұйымдарын қатты отынмен қамтамасыз етуге –74409 мың теңге;
Ақсу қаласының мемлекеттік қызметшілеріне, мемлекеттік мекемелерінің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындарының қызметкерлеріне жалақы төлеуге – 30400 мың теңге;
Качиры ауданында жаңадан пайдалануға беріліп жатқан білім беру объектілерін ұстауға және жарақтандыруға – 19000 мың теңге.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 2008.03.28 № 85/5 , 2008.06.20 № 101/6 , 2008.07.01 № 110/7 , 2008.10.24 № 134/10 шешімдерімен .
11. Облыстық маңызы бар аудандар мен қалалар бюджеттерiне бiлiм беру ұйымдарының кiтапханалық қорларын жаңарту үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi сатып алуға және жеткiзуге 2008 жылға 22684 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер көлемi 6-қосымшаға сәйкес белгiленсiн.
11-1. 2008 жылға республикалық бюджеттен облыстық маңызы бар аудандар мен қалалар бюджеттерiне транзиттiк облыстық бағдарламалар бойынша берiлетiн нысаналы ағымдағы трансферттердiң көлемдерi мына мөлшерде белгiленсiн:
13-қосымшаға сәйкес бiлiм берудiң жаңадан iске қосылатын объектiлерiн ұстауға - 256554 мың теңге;
14-қосымшаға сәйкес бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң мемлекеттiк жүйесiне интерактивтi оқыту жүйесiн енгiзуге - 343690 мың теңге;
15-қосымшаға сәйкес бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң мемлекеттiк мекемелерiнде лингафонды және мультимедиалық кабинеттер құруға - 177322 мың теңге;
16-қосымшаға сәйкес бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң мемлекеттiк мекемелерiндегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу құрал-жабдықтарымен жарақтауға - 129905 мың теңге;
17-қосымшаға сәйкес ең төменгi күнкөрiс деңгейi мөлшерiнiң өсуiне байланысты 18 жасқа дейiнгi балаларға мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек және ай сайынғы мемлекеттiк жәрдемақы төлеуге - 128000 мың теңге.
жалақының ең төменгi мөлшерiнiң ұлғаюына байланысты жергiлiктi бюджеттердiң шығындарына өтемақыға - 231426 мың теңге, соның iшiнде:
Ертiс -
3297 мың теңге;
Успен -
1323 мың теңге;
Ақсу -
90855 мың теңге;
Павлодар -
135951 мың теңге.
Ескерту. 11-1 тармағымен толықтырылды - Павлодар облыстық мәслихатының 2008.03.28 № 85/5 , 2008.06.20 № 101/6 шешімдерімен.
12. Облыстық маңызы бар аудандар мен қалалар бюджеттерiне 2008 жылға нысаналы даму трансферттерi көлемi:

74409 тысяч тенге – на обеспечение твердым топливом государственных организаций образования на отопительный сезон 2008-2009 годов согласно приложению 24;
30400 тысяч тенге – на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий города Аксу;
19000 тысяч тенге – на содержание и оснащение вновь вводимых объектов образования в Качирском районе.
Сноска. Пункт 10 редакции решения маслихата Павлодарской области от 28.03.2008 № 85/5 , с изменениями - от 20.06. 2008 № 101/6 , от 01.07.2008 № 110/7 , дополнено - от 24.10.2008
№ 134/10
11. Установить на 2008 год объемы целевых текущих трансфертов бюджетам районов и городов областного значения на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов организаций образования в сумме 22684 тысячи тенге согласно приложению 6.
11-1. Установить на 2008 год объемы целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, передаваемых по транзитным областным программам бюджетам районов и городов областного значения в следующих размерах:
256554 тысячи тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования согласно приложению 13;
343690 тысяч тенге - на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования согласно приложению 14;
177322 тысячи тенге - на  создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования согласно приложению 15;
129905 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования согласно приложению 16;
128000 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума согласно приложению 17;
231426 тысяч тенге - на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с увеличением минимального размера заработной платы, в том числе:
Иртышского -
3297 тысяч тенге;
Успенского -
1323 тысячи тенге;
Аксу -
90855 тысяч тенге;
Павлодара -
135951 тысяча тенге.
Сноска. Дополнено пунктом 11-1 - решением маслихата Павлодарской области от 28.03.2008 № 85/5 , с изменениями - от 20.06. 2008 № 101/6 .
12. Установить на 2008 год объемы целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и городов областного значения:

бiлiм беру объектiлерiнiң құрылысына 445803 мың теңге сомасында 7-қосымшаға сәйкес;
дене тәрбиесi мен спорт объектiлерiнiң құрылысына 720814 мың теңге сомасында 8-қосымшаға сәйкес белгiленсiн;
12-қосымшаға сәйкес коммуналдық шаруашылық үшiн мамандандырылған техника сатып алуға - 44000 мың теңге сомасында.
Ескерту: 12 тармаққа өзгерту мен толықтыру енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 2008.03.28 № 85/5 , 2008.06.20 № 101/6 , 2008.07.01 № 110/7 , 2008.10.24 № 134/10 шешімдерімен.
12-1. 2008 жылға республикалық бюджеттен облыстық маңызы бар аудандар мен қалалар бюджеттерiне транзиттiк облыстық бағдарламалар бойынша берiлетiн нысаналы ағымдағы трансферттердiң көлемдерi мына мөлшерде белгiленсiн:
18-қосымшаға сәйкес мемлекеттiк қызметшiлердi компьютерлiк сауаттылыққа оқытуға - 15150 мың теңге;
19-қосымшаға сәйкес электронды үкiмет шеңберiнде адами капиталды дамытуға - 2010 мың теңге;
20-қосымшаға сәйкес сумен жабдықтау жүйесiн дамытуға - 1218221 мың теңге;
21-қосымшаға сәйкес инженерлiк-коммуникациялық инфра-құрылымды дамытуға және көркейтуге - 1205000 мың теңге;
қалалардың мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына - 574000 мың теңге, соның iшiнде:
Павлодар -
427000 мың теңге;
Екiбастұз -
147000 мың теңге;
Шарбақты ауданының көлiктiк инфрақұрылымын дамытуға - 340000 мың теңге;
Павлодар қаласының бiлiм беру объектiлерiн дамытуға - 186300 мың теңге.
Ескерту. 12-1 тармағымен толықтырылды - Павлодар облыстық мәслихатының 2008.03.28 № 85/5 , 2008.06.20 № 101/6 шешімдерімен .
12-2. Қазақстан Республикасындағы Тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде сыйақының (мүдденiң) нөлдiк мөлшерлемесi бойынша тұрғын үй құрылысына және сатып алуға 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Павлодар қаласының бюджетiн кредиттеуге 325000 мың теңге ескерiлсiн.         Ескерту. 12-2 тармағымен толықтырылды - Павлодар облыстық мәслихатының 2008.03.28 № 85/5 шешімімен .
13. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар аудандар мен қалалар бюджеттерiне нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгенi ескерiлсiн:
Качиры ауданының қашыр ауылындағы әскерге шақыру пунктiн салуға 10000 мың теңге сомасында;
Екiбастұз қаласының су-кәрiз жүйесiн қайта құруға 100000 мың теңге сомасында;
жылу энергетикалық жүйесiн дамытуға 59000 мың теңге сомасында, соның iшiнде:
Железин -
50000 мың теңге;
Лебяжi -
9000 мың теңге.
мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына 64800 мың теңге сомасында, соның iшiнде:
Ақтоғай -
15000 мың теңге;
Баянауыл -
15000 мың теңге;
Ертiс -
15000 мың теңге;
Май -
15000 мың теңге;
Павлодар -
4800 мың теңге.
Павлодар қаласының коммуналдық шаруашылық объектiлерiн дамытуға 7500 мың теңге сомасында, соның iшiнде:
Ертiс -
14000 мың теңге;
Павлодар -
7500 мың теңге.
"Екібастұз су" МКК-нің жарғылық капиталын ұлғайтуға 375000 мың теңге сомасында.
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 2008.03.28 № 85/5 , 2008.06.20 № 101/6 , 2008.07.01 № 110/7 , 2008.10.24 № 134/10 шешімдерімен.

на строительство объектов образования в сумме 445803 тысяч тенге согласно приложению 7;
на строительство объектов физической культуры и спорта в сумме  720814 тысяч тенге согласно приложению 8;
на приобретение специализированной техники для коммунального хозяйства в сумме 44000 тысяч тенге согласно приложению 12.
Сноска. Пункт 12 с изменениями и дополнениями, внесенными решением маслихата Павлодарской области от 28.03.2008 № 85/5 ,  от 20.06.2008 № 101/6 , от 01.07.2008 № 110/7 , от 24.10.2008
№ 134/10
12-1. Установить на 2008 год объемы целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, передаваемых по транзитным областным программам бюджетам районов и городов областного значения в следующих размерах:
15150 тысяч тенге - на обучение государственных служащих компьютерной грамотности согласно приложению 18;
2010 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства согласно приложению 19;
1218221 тысяча тенге - на развитие системы водоснабжения согласно приложению 20;
1205000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно - коммуникационной  инфраструктуры согласно приложению 21;
574000 тысяч тенге - на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда городов, в том числе:
Павлодара -
427000 тысяч тенге;
Экибастуза -
147000 тысяч тенге;
340000 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры Щербактинского района;
186300 тысяч тенге - на развитие объектов образования города Павлодара.
Сноска. Дополнено пунктом 12-1 - решением маслихата Павлодарской области от 28.03.2008 № 85/5 , с изменениями - от 20.06.2008 № 101/6 .
12-2. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год 325000 тысяч тенге на кредитование бюджета города Павлодара на строительство и приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
Сноска. Дополнено пунктом 12-2 - решением маслихата Павлодарской области от 28.03.2008 № 85/5 .
13. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам городов и районов:
на строительство призывного пункта в с. Кашыр Качирского района в сумме 10000 тысяч тенге;
на реконструкцию водоканализационной системы города Экибастуза в сумме 100000 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 59000 тысяч тенге, в том числе:
Железинского -
50000 тысяч тенге;
Лебяжинского -
9000 тысяч тенге.
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 64800 тысяч тенге, в том числе:
Актогайского -
15000 тысяч тенге;
Баянаульского -
15000 тысяч тенге;
Иртышского-
15000 тысяч тенге;
Майского -
15000 тысяч тенге;
Павлодара -
4800 тысяч тенге.
на развитие объектов коммунального хозяйства города Павлодара в сумме 7500 тысяч тенге, в том числе:
Иртышского -
14000 тысяч тенге;
Павлодара -
7500 тысяч тенге.
на увеличение уставного капитала ГКП "Экибастуз Су" в сумме 375000 тысяч тенге.
Сноска: Пункт 13 редакции решения маслихата Павлодарской области от 28.03.2008 № 85/5 , с дополнениями - от  20.06.2008 № 101/6 , с изменениями - от 01.07.2008 № 110/7 , от 24.10.2008 № 134/10

14. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Май ауданының әлеуметтiк - экономикалық дамуының 2007-2010 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру шеңберiнде Май ауданының бюджетiне жалпы сомасы 15100 мың теңге нысаналы трансферт қарастырылғаны ескерiлсiн, соның iшiнде:
Май ауданы Көктөбе ауылындағы балалар сауықтыру еңбек және демалыс лагерiнiң материалдық-техникалық базасын жинақтауға және күрделi жөндеу жүргiзуге ағымдағы трансферт - 14300 мың теңге;
даму трансферттерi мына мөлшерде:
мал қорымының құрылысына - 3100 мың теңге;
сумен жабдықтау объектiсiн қайта құруға - 900 мың теңге.
Ескерту. 14 тармаққа өзгерту мен толықтыру енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 2008.03.28 № 85/5 шешімімен .
15. "Шағын кәсiпкерлiктi дамытуды қоры" АҚ-ға мемлекеттiк инвестициялық саясатты iске асыруға 1300000 мың теңге сомасында кредит беру 2008 жылға арналған облыстық бюджетте көзделгенi ескерiлсiн.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 2008.03.28 № 85/5 , 2008.07.01 № 110/7 , 2008.10.24 № 134/10 шешімдерімен.
16. Облыс жергiлiктi атқарушы органының 2008 жылға арналған сақтық қоры 621200 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
Сноска. 16 тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 2008.06.20 № 101/6 , толықтыру енгізілді - 2008.10.24 № 134/10 шешімдерімен.
17. Облыстың жергiлiктi атқарушы органының бюджеттер бойынша қолма-қолақша тапшылығын өтеуге сақтық қоры 500000 мың теңге сомасында 2008 жылға бекiтiлсiн.

14. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год в рамках реализации Программы социально-экономического развития  Майского района на 2007-2010 годы предусмотрены целевые трансферты бюджету Майского района в общей сумме 15100 тысяч тенге, в том числе:
текущий трансферт на укомплектование материально-технической базы и капитальный ремонт детского оздоровительного лагеря труда и отдыха в с. Коктобе Майского района - 14300 тысяч тенге;
трансферты на развитие в следующих размерах:
3100 тысяч тенге - на строительство скотомогильников;
900 тысяч тенге - на реконструкцию объекта водоснабжения.
Сноска. С изменениями и дополнениями, внесенными решением маслихата Павлодарской области от 28.03.2008 № 85/5 .
15. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрено кредитование АО "Фонд развития малого предпринимательства" на реализацию государственной инвестиционной политики в сумме 1300000 тысяч тенге.
Сноска. С изменениями, внесенными решением маслихата Павлодарской области от 28.03.2008 № 85/5 , 01.07.2008 № 110/7 , от 24.10.2008 № 134/10
16. Утвердить на 2008 год резерв местного исполнительного органа области в сумме 621200 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 в новой редакции, пункт 17 исключен - решением маслихата Павлодарской области от 20.06.2008 года № 101/6 .
17. Утвердить на 2008 год резерв местного исполнительного органа области на покрытие дефицита наличности по бюджетам в сумме 500000 тысяч тенге.

Ескерту. 17 тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық мәслихатының 2008.10.24 № 134/10 шешімімен .
18. 2008 жылғы 31 желтоқсанға облыс жергiлiктi атқарушы органының 9386442 мың теңге мөлшерiнде қарыз лимитi белгiленсiн.
19. Ауылдық жерлерде жұмыс iстейтiн және мемлекеттiк қызметшiлерге жатпайтын денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамтамасыз ету, бiлiм беру, мәдениет және спорт салаларындағы мамандарға қызметтiң осы түрiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақы мен тарифтiк ставкаларды 25 пайызға көтеру сақталсын.

Сноска. Дополнено пунктом 17 - решением маслихата Павлодарской области от 24.10.2008 № 134/10
18. Установить на 31 декабря 2008 года лимит долга местного исполнительного органа области в размере 9386442 тысячи тенге.
19. Сохранить повышение на 25 процентов окладов и тарифных ставок специалистам сферы здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности и не являющимся государственными служащими по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

20. Осы шешiм 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
21. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау Павлодар облыстық мәслихатының экономика және бюджет жөнiндегi тұрақты комиссиясына жүктелсiн.
Сессия төрағасы                            Р. Гафуров
Павлодар облыстық мәслихатының
(IV сайланған III сессиясы) 2007 жылғы
14 желтоқсандағы" 2008 жылға арналған
облыстық бюджет туралы" № 36/3 шешiмiне
1-қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 2008.03.28 № 85/5 , 2008.06.20 № 101/6 , 2008.07.01 № 110/7 , 2008.10.24 № 134/10 шешімдерімен.
2008 жылға арналған облыстық бюджет
(өзгерiстермен және толықтырулармен )
Санаты
Сома
(мың теңге)
Сыныбы             Атауы
Iшкi сыныбы
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2008 года.
21. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Павлодарского областного маслихата по экономике и бюджету.
Председатель сессии                        Р. Гафуров
Приложение 1
к решению Павлодарского областного маслихата
(III сессия, IV созыв) от 14 декабря 2007 года
№ 36/3 "Об областном бюджете на 2008 год"
Сноска. Приложение 1 редакции решения маслихата Павлодарской области от 28.03.2008 № 85/5 , от 20.06.2008 № 101/6 , от 01.07.2008 № 110/7 , от 24.10.2008 № 134/10 .
Областной бюджет на 2008 год
(с изменениями и дополнениями )
Категория
Сумма
(тыс. тенге)
Класс             Наименование
Подкласс
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

253
Облыс денсаулық сақтау басқармасы
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
014
Халықтың жекелген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрiлiк заттармен және мамандандырылған балалар және емдiк тамақ өнiмдерiмен қамтамасыз ету
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiнiң бағдарламалары
04
Бiлiм беру
02
Жалпы бастауыш, жалпы негiзгi, жалпы орта
бiлiм беру
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
бiлiм беру бөлiмi

253
Управление здравоохранения области
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Программы бюджетов районов (городов областного значения)
4
Образование
02
Начальное общее, основное общее, среднее общее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)

44 000
Павлодар облыстық мәслихатының
(IV сайланған III сессиясы) 2007 жылғы
14 желтоқсандағы "2008 жылға арналған
облыстық бюджет туралы" № 36/3 шешiмiне
13-қосымша
Ескерту. 13 қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 2008.03.28 № 85/5 шешімімен.
Жаңадан iске қосылатын бiлiм беру объектiлерiн
ұстауға аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар
бюджеттерiне берiлетiн нысаналы ағымдағы
трансферттердiң сомаларын бөлу
Р/с №
Аудандар мен қалалар атаулары
Сомасы
(мың теңге)
1
Баянауыл ауданы

44 000
Приложение 13
к решению Павлодарского областного маслихата
(III сессия, IV созыв) от 14 декабря 2007 года
№ 36/3 "Об областном бюджете на 2008 год"
Сноска. Дополнено приложением 13- решением маслихата Павлодарской области от 28.03.2008 года № 85/5 .
Распределение сумм целевых текущих трансфертов
бюджетам районов и городов областного значения на содержание
вновь вводимых объектов образования
№ п/п
Наименование районов и городов
Сумма  (тыс.тенге)
1
Баянаульский