"Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережені бекіту туралы" облыс әкімиятының 2001 жылғы 19 шілдедегі N 38 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2007 жылғы 28 тамыздағы N 198 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2007 жылғы 5 қазанда N 1654 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2010 жылғы 3 наурыздағы N 60 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2010.03.03 N 60 Қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңы 27-бабы 2-тармағына, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы N 213 Заңы 28-бабына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережені бекіту туралы" облыс әкімиятының 2001 жылғы 19 шілдедегі N 38 (тіркеу N 398, 2001 жылғы 21 тамыздағы "Солтүстік Қазақстан" газеті, 2001 жылғы 7 тамыздағы "Северный Казахстан" газеті), "Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережені бекіту туралы" облыс әкімиятының 2001 жылғы 19 шілдедегі N 38 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыс әкімдігінің 2002 жылғы 19 желтоқсандағы N 195 қаулысымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен (тіркеу N 792, 2003 жылғы 3 наурыздағы N 26 "Солтүстік Қазақстан" газеті, 2003 жылғы 14 қаңтардағы N 5 "Северный Казахстан" газеті), "Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережені бекіту туралы" облыс әкімиятының 2001 жылғы 19 шілдедегі N 38 қаулысына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 31 наурыздағы (тіркеу N 398, 2001 жылғы 31 шілдедегі) N 71 қаулысы (тіркеу N 883, 2003 жылғы 23 сәуірдегі N 48 "Солтүстік Қазақстан" газеті, 2003 жылғы 23 сәуірдегі N 48 "Северный Казахстан" газеті), "Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережені бекіту туралы" облыс әкімиятының 2001 жылғы 19 шілдедегі N 38 қаулысына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 29 наурыздағы N 74 қаулысы (тіркеу N 1561, 2005 жылғы 18 сәуірдегі N 43 "Солтүстік Қазақстан" газеті, 2005 жылғы 18 сәуірдегі N 44 "Северный Казахстан" газеті), "Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережені бекіту туралы" облыс әкімиятының 2001 жылғы 19 шілдедегі N 38 қаулысына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 20 желтоқсандағы N 317 қаулысы, (тіркеу N 1610, 2006 жылғы 30 қаңтардағы N 12 "Солтүстік Қазақстан" газеті, 2006 жылғы 30 қаңтардағы N 12 "Северный Казахстан" газеті) және "Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережені бекіту туралы" облыс әкімиятының 2001 жылғы 19 шілдедегі N 38 қаулысына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 28 наурыздағы (тіркеу N 1616, 2006 жылғы 14 сәуірдегі N 45 "Солтүстік Қазақстан" газеті, 2006 жылғы 14 сәуірдегі N 45 "Северный Казахстан" газеті) N 57 қаулысына келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2 тармақта "Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау департаменті (Балтабаева Ғ.Қ.)" деген сөздер "Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" деген сөздермен ауыстырлысын;
5 тармақта "Сутулов Ф.Ф." деген сөздер "Нұрақаев Е.Е." деген сөздермен ауыстырылсын;
аталған қаулымен бекітілген Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі ережеде:
2 тармақта:
"орталық және жергілікті" деген сөздер алынып тасталсын;
"олардың уақытша жұмыспен қамтылуы" деген сөздер "олардың уақытша қамтылуымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:
"2-1 Уәкiлеттi орган - жергiлiктi атқарушы органдардың аймақтық деңгейде халықтың жұмыспен қамтылуына жәрдемдесу iсiн және жұмыссыздықтан әлеуметтiк қорғауды қамтамасыз ететiн құрылымдық бөлiмшесi (бұдан әрi - уәкiлеттi орган).";
3 тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 19 июля 2001 года N 38 "Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 28 августа 2007 года N 198. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 5 октября 2007 года N 1654. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 3 марта 2009 года N 60
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 03.03.2009 N 60
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 28 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года N 213 "О нормативных правовых актах" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области от 19 июля 2001 года  N 38"Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных" (р/г N 398, 21 августа 2001 года "Солтүстік Қазақстан", 7 августа 2001 года "Северный Казахстан"), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями акимата области от 19 декабря 2002 года N 195 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 19 июля 2001 года N 38 "Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных" (р/г N 792, 3 марта 2003 года "Солтүстік Қазақстан" N 26, 14 января 2003 года "Северный Казахстан" N 5), от 31 марта 2003 года N 71 "О внесении дополнений и изменений в постановление акимата области от 19 июля 2001 года N 38 (Р/г N 398 от 30 июля 2001 года) "Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных" (р/г N 883, 23 апреля 2003 года "Солтүстік Қазақстан" N 48, 23 апреля 2003 года "Северный Казахстан N 48), от 29 марта 2005 года N 74 "О внесении дополнений в постановление акимата области от 19 июля 2001 года N 38 "Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных" (р/г N 1561, 18 апреля 2005 года "Солтүстік Қазақстан" N 43, 18 апреля 2005 года "Северный Казахстан" N 44), от 20 декабря 2005 года N 317 "О внесении изменения в постановление акимата области от 19 июля 2001 года N 38 "Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных" (р/г N 1610, 30 января 2006 года "Солтүстік Қазақстан" N 12, 30 января 2006 года "Северный Казахстан" N 12) и от 28 марта 2006 года N 57 "О внесении изменения и дополнений в постановление акимата области от 19 июля 2001 года N 38 "Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных" (р/г N 1616, 14 апреля 2006 года "Солтүстік Қазақстан" N 45, 14 апреля 2006 года "Северный Казахстан" N 45), следующие изменения и дополнения:
в пункте 2 слова "Департаменту труда, занятости и социальной защиты населения (Балтабаевой Г.К.)" заменить словами "Департаменту координации занятости и социальных программ";
в пункте 5 слова "Сутулова Ф.Ф." заменить словами "Нуракаева Е.Е.";
в Положении по организации и финансированию общественных работ, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 2:
слова "центральным и местными" исключить;
слова "их временной занятости" заменить словами "их временной занятостью";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Уполномоченный орган - это структурное подразделение местных исполнительных органов, обеспечивающее содействие занятости населения и социальную защиту от безработицы на региональном уровне (далее - уполномоченный орган).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Ақы төленетiн қоғамдық жұмыстарға қатысатын адамдарға Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасы, Қазақстан Республикасының  зейнетақы, әлеуметтік қамсыздандыру және сақтандыру туралы заңнамалары қолданылады.";
6 тармақта "жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі" деген сөздер алынып тасталсын;
8 тармақта:
6) тармақшада "жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі" деген сөздер алынып тасталсын;
7) тармақшада "жеке", "жеке", "жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі" деген сөздер алынып тасталсын;
"бұзу" деген сөзден кейін "еңбек" деген сөзбен толықтырылсын;
11 тармақта:
"жүргізілетін ұйымдар" деген сөздер "оны жүргізетін жұмыс берушілер" деген сөздермен ауыстырылсын;
"қатысушылар" деген сөз "жұмыскерлер" деген сөзбен ауыстырылсын;
12 тармақта:
бірінші бөлікте "жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі", "жеке" деген сөздер алынып тасталсын;
екінші бөлікте:
"жеке" деген сөз алынып тасталсын;
"сәйкес" деген сөз "еңбек" деген сөзбен толықтырылсын;
"еңбекті қорғау туралы" деген сөздер алынып тасталсын;
15 тармақта "жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі ұйымдарда" деген сөздер алынып тасталсын;
16 тармақта "жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі" деген сөздер алынып тасталсын;
17 тармақта "топтары" деген сөз "халық" деген сөзбен толықтырылсын;
18 тармақта:
"жеке" деген сөз алынып тасталсын;
"сәйкес" деген сөз "еңбек" деген сөзбен толықтырылсын;
"еңбек туралы" деген сөздер алынып тасталсын;
19 тармақта "жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі" деген сөздер алынып тасталсын;
20 тармақта:
"мемлекеттік қызметшілер" деген сөздерден кейін "қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлері" деген сөздермен толықтырылсын;
("Атқарған жұмысына байланысты қоғамдық жұмыстарға қатысушыларға жалақы төлеу туралы" қосымша деген сөздер ("Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережеге "Атқарған жұмысына байланысты қоғамдық жұмыстарға қатысушыларға жалақы төлеу туралы" қосымша) деген сөздермен ауыстырылсын;
22 тармақта:
"қолданыстағы" деген сөзден кейін "еңбек" деген сөзбен толықтырылсын;
24 тармақта:
"қолданыстағы" деген сөзден кейін "еңбек" деген сөзбен толықтырылсын;
"еңбек туралы" деген сөз алынып тасталсын;
25 тармақта
"ұйымдастырған (егер ондай болмаса - ауылдық округтер әкімдері) кәсіпорындар" деген сөздер "ұйымдастыратын (егер ондай болмаса - ауылдық округтер әкімдері) жұмыс берушілер" деген сөздермен ауыстырылсын;
26 тармақта:
"кәсіпорындар" деген сөз "жұмыс берушілер" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Желтоқсан айына қаржыландыру өтінімі ұсынылсын" деген сөздер "Желтоқсан айына қаржыландыру өтінімі ұсынылады" деген сөздермен ауыстырылсын:
27 тармақта:
"жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі" деген сөздер алынып тасталсын;
28 тармақта:
"жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі" деген сөздер алынып тасталсын;
"ұйымдастырған кәсіпорындар" деген сөздер "ұйымдастыратын  жұмыс берушілер" деген сөздермен ауыстырылсын;
29 тармақта "еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау" деген сөздер "жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
30 тармақта:
"кәсіпорындармен және азаматтармен" деген сөздер "жұмыс берушілермен және жұмыскерлермен" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жеке" деген сөз алынып тасталсын;
"жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті орган" деген сөздер алынып тасталсын;
"еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау" деген сөздер "жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
31 тармақта:
"уәкілетті органдар" деген сөздер "уәкілетті орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жұмыспен қамту мәселелері жөнінде" деген сөздер алынып тасталсын;
Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережеге "Атқарған жұмысына байланысты қоғамдық жұмыстарға қатысушыларға жалақы төлеу туралы" қосымшада:
3 бағанда:
1 жолда "Мемлекеттік мекемелердің қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" деген сөздер "Мемлекеттік мекемелердің қызметші емес қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" деген сөздермен ауыстырылсын.

"3. На лиц, участвующих в оплачиваемых общественных работах, распространяются трудовое законодательство Республики Казахстан, законодательство Республики Казахстан о пенсионном, социальном обеспечении и страховании.";
в пункте 6 слова "по вопросам занятости" исключить;
в пункте 8:
в подпункте 6) слова "по вопросам занятости" исключить;
в подпункте 7) слова "индивидуальный", "индивидуального", "по вопросам занятости" исключить;
после слова "расторжения" дополнить словом "трудового";
в пункте 11:
слова "организаций, в которых будут проводиться" заменить словами "работодателей, которые будут проводить";
слово "участников" заменить словом "работников";
в пункте 12:
в части первой слова "по вопросам занятости", "индивидуальным" исключить;
в части второй:
слово "индивидуальный" исключить;
после слов "в соответствии с" дополнить словом "трудовым";
слова "об охране труда" исключить;
в пункте 15 слова "по вопросам занятости в организации" исключить;
в пункте 16 слова "по вопросам занятости" исключить;
в пункте 17 после слова "группы" дополнить словом "населения";
в пункте 18:
слово "индивидуальный" исключить;
после слов "в соответствии с" дополнить словом "трудовым";
слова "о труде" исключить;
в пункте 19 слова "по вопросам занятости" исключить;
в пункте 20:
после слов "государственными служащими" дополнить словами "и работников казенных предприятий";
слова "(приложение "Об оплате труда участников общественных работ, в зависимости от выполняемых видов работ")" заменить словами "(приложение "Об оплате труда участников общественных работ, в зависимости от выполняемых видов работ" к Положению по организации и финансированию общественных работ")";
в пункте 22 после слов "в соответствии с действующим" дополнить словом "трудовым";
в пункте 24:
после слов "в соответствии с" дополнить словом "трудовым";
слова "о труде" исключить;
в пункте 25 слова "Предприятия (если таковые отсутствуют - акимы сельских округов), где организуются" заменить словами "Работодатели (если таковые отсутствуют - акимы сельских округов), организующие";
в пункте 26:
слово "предприятий" заменить словом "работодателей";
слова "Заявку на финансирование за декабрь месяц представить" заменить словами "Заявка на финансирование за декабрь месяц представляется";
в пункте 27 слова "по вопросам занятости" исключить;
в пункте 28:
слова "по вопросам занятости" исключить;
слова "предприятий, где организованы" заменить словами "работодателей, организующих";
в пункте 29 слова "труда, занятости и социальной защиты населения" заменить словами "координации занятости и социальных программ";
в пункте 30:
слова "предприятиями и гражданами" заменить словами "работодателями и работниками";
слово "индивидуальных" исключить;
слова "уполномоченными органами по вопросам занятости" исключить;
слова "труда, занятости и социальной защиты населения" заменить словами "занятости и социальных программ";
в пункте 31:
слова "уполномоченные органы" заменить словами "уполномоченный орган";
слова "по вопросам занятости" исключить;
в Приложении "Об оплате труда участников общественных работ в зависимости от выполняемых видов работ" к Положению по организации и финансированию общественных работ:
в графе 3:
в строке 1 слова "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющихся госслужащими" заменить словами "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий";

4, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 жолдарда "Мемлекеттік мекемелердің қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" деген сөздер "Мемлекеттік мекемелердің қызметші емес қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" деген сөздермен ауыстырылсын.
Ескертуде:
1 тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"1. қоғамдық жұмыстарға қатысушылардың орташа айлық жалақылары олардың лауазымдарының лауазымдар санаттарына жататындығына және мамандығы бойынша жұмыс стажына, тағайындалған бiлiктiлiк разрядтарына қарай лауазымдық жалақыларын есептеу үшiн бекiтiлген тиiстi коэффициенттердi Қазақстан Республикасының Yкiметi бекiткен базалық лауазымдық жалақының мөлшерiне көбейту жолымен белгiленедi. Осы ретте айлық жалақы мөлшері айлық жалақының ең төмен мөлшерінен аспауы тиіс.";
2 тармақта "Мемлекеттік мекемелердің қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" деген сөздер»"Мемлекеттік мекемелердің қызметші емес қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы оны бірінші рет ресми жарияланғаннан кейінгі күннен он күн ішінде қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі

в строках 4, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  слова "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющимися госслужащими" заменить словами "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий";
в Примечании:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Среднемесячная оплата труда участников общественных работ определяется путем умножения соответствующих коэффициентов, утвержденных для исчисления их должностных окладов в зависимости от отнесения занимаемых должностей к категориям должностей и стажа работы по специальности, от присвоенных квалификационных разрядов на размер базового должностного оклада, установленного Правительством Республики Казахстан. При этом размер месячной заработной платы не должен быть ниже минимального размера месячной заработной платы.";
в пункте 2 слова "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющихся госслужащими" заменить словами "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области