2008 жылғы арналған облыстық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы мәслихаттың 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 4/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2007 жылғы 29 желтоқсанда N 1663 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010 жылғы 18 маусымда N 26/15 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010.06.18 N 26/15 Шешімімен
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 63-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, облыстық мәслихаты ШЕШТІ :
1. Мына көлемдерде 2008 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымша бойынша бекітілсін:
1) кірістер - 50 278 451 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер - 5 858 523 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 292 776 мың теңге;
трансферттердің түсуі - 44 127 152 мың теңге;
2) шығындар - 49 507 235 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 771 216 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредиттеу - 1 102 997 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 1 144 500 мың теңге,
бюджеттік кредиттерді өтеу - 41 503 мың теңге;
5) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 126 620 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 159 150 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсім - 32 530 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы (профицит) - - 458 401 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 458 401 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2008.03.18 N 5/3 ; 2008.06.05 N 7/1 ; 2008.07.16 N 9/1 ; 2008.11.08 N 12/1 Шешімдерімен.
2. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасатындығы белгіленсін:
жеке табыс салығы;
ашық су көздері ресурстарын пайдалану үшін төлем;
орманды пайдаланған үшін төлем;
қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2008.03.18 N 5/3 Шешімімен.
3) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2008.03.18 N 5/3 Шешімімен.
4. Облыстық бюджеттің кірісі мынандай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасатындығы белгіленсін:
облыс әкімдігінің меншігі болып табылатын коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түскен кірістер;
бюджеттік кредиттер бойынша (мүделер) жергілікті бюджеттен қарыз беруші банктерге берілген сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Халық банкінің (шығыс сметасы) бюджетінен ұсталатын және қаржыладырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұл, өсім, санкциялар, алымдар.

Об областном бюджете на 2008 год
Решение маслихата Северо-Казахстанской области от 13 декабря 2007 года N 4/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 декабря 2007 года N 1663. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18 июня 2010 года N 26/15
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18.06.2010 г. N 26/15
В соответствии со статьей 63 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", областной маслихат РЕШИЛ :
1. Утвердить областной бюджет на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 50 278 451 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 5 858 523 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 292 776 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 44 127 152 тысячи тенге;
2) затраты - 49 507 235 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 771 216 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 1 102 997 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 1 144 500 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов - 41 503 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 126 620 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 159 150 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 32 530 тысячи тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета - - 458 401 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 458 401 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18.03.2008 N 5/3 ; от 5.06.2008 N 7/1 (вводится в действие с 1.01.2008 г.); от 16.07.2008  N 9/1 (вводится в действие с 1.01.2008 г.); от 8.11.2008 N 12/1 (вводится в действие с 1.01.2008 г.)
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2008 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога;
платы за лесные пользования;
платы за эмиссии в окружающую среду.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18.03.2008 N 5/3
3) исключен решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18.03.2008 N 5/3
4. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности, являющихся собственностью акимата области;
вознаграждений (интересов) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета банкам-заемщикам;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемых из государственного бюджета, а также содержащихся и финансируемых из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан.

5. Облыстық бюджеттің кіріс бөлігі мыналар есебінен қалыптасатындығы белгіленсін:
облыс әкімдігінің меншігі болып табылатын коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды мүліктік кешен түрінде, басқа оперативтік басқарудағы немесе коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық жүргізуіндегі мемлекеттің мүлігін сатудан түскен түсім;
қарызгер банкілерге жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік несиелерді өтеуден түскен түсім.
6. 2008 жылға арналған бюджетте облыстық бюджеттен аудан және Петропавл қаласының бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 14 587 429 мың теңге сомада көзделсін, оның ішінде:
Айыртау ауданына - 1 371 609 мың теңге;
Ақжар ауданына - 961 271 мың теңге;
Аққайың ауданына - 858 326 мың теңге;
Есіл ауданына - 1 131 376 мың теңге;
Жамбыл ауданына - 1 164 176 мың теңге;
М.Жұмабаев ауданына - 1 277 466 мың теңге;
Қызылжар ауданына - 1 432 510 мың теңге;
Мамлют ауданына - 823 650 мың теңге;
Ғ.Мүсірепов ауданына - 1 375 524 мың теңге;
Тайынша ауданына - 1 338 729 мың теңге;
Тимирязев ауданына - 685 637 мың теңге;
Уәлиханов ауданына - 1 013 544 мың теңге;
Шал ақын ауданына - 1 014 582 мың теңге;
Петропавл қаласына - 139 029  мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2008.03.18 N 5/3 ; 2008.06.05 N 7/1 ; 2008.07.16 N 9/1 ; 2008.11.08 N 12/1 Шешімдерімен.
6.1. 4-қосымшаға сәйкес жыл басында қалыптасқан облыстық бюджет қаражаттарының бос қалдықтары есебінен облыстық бюджеттің шығыстарына 135 314 мың теңге бөлінсін.
Ескерту. 6-тармақ 6.1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2008.03.18 N 5/3 Шешімімен
6.2. Облыстық бюджет кірістеріне түсімдер 90 241,4 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
"Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)" 201703 коды бойынша 2 228,8 мың теңге сомада;
"Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы" 206107 коды бойынша 42 589,1 мың теңге сомада;
"Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару" 401202 коды бойынша 5 423,5 мың теңге сомада;
"Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу" 501103 коды бойынша 40 000 мың теңге сомада
және 5 қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттің шығыстарына жіберілсін;
Ескерту. 6-тармақ 6.2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2008.03.18 N 5/3 Шешімімен

5. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет:
поступлений от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном введении коммунальных государственных предприятий, являющихся собственностью акимата области;
поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета банкам-заемщикам.
6. Предусмотреть на 2008 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета, бюджетам районов и города Петропавловска в общей сумме 14 587 429 тысяч тенге, в том числе:
Айыртаускому - 1 371 609 тысяч тенге;
Акжарскому - 961 271 тысяча тенге;
Аккайынскому - 858 326 тысяч тенге;
Есильскому - 1 131 376 тысяч тенге;
Жамбылскому - 1 164 176 тысяч тенге;
М.Жумабаева - 1 277 466 тысяч тенге;
Кызылжарскому - 1 432 510 тысяч тенге;
Мамлютскому - 823 650 тысяч тенге;
Г.Мусрепова - 1 375 524 тысячи тенге;
Тайыншинскому - 1 338 729 тысяч тенге;
Тимирязевскому - 685 637 тысяч тенге;
Уалихановскому - 1 013 544 тысяч тенге;
Шал акына - 1 014 582 тысячи тенге;
городу Петропавловску - 139 029 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 5.06.2008 N 7/1 (вводится в действие с 1.01.2008 г.); от 16.07.2008 N 9/1 (вводится в действие с 1.01.2008 г.); от 8.11.2008 N 12/1 (вводится в действие с 1.01.2008 г.); от 18.03.2008 года N 5/3
6.1. Выделить за счет свободных остатков средств областного бюджета, сложившихся на начало года, на расходы областного бюджета 135 314 тыс. тенге согласно приложению 4.
Сноска. Пункт 6 дополнен пунктом 6.1. решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18.03.2008 N 5/3
6.2. Предусмотреть поступления в доход областного бюджета в сумме 90 241,4 тыс. тенге, в том числе:
по коду 201703 "Вознаграждения (интересы) по бюджетным кредитам, выданным из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения)" в сумме 2 228,8 тыс. тенге;
по коду 206107 "Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета" в сумме 42 589,1 тыс. тенге;
по коду 401202 "Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов" в сумме 5 423,5 тыс. тенге;
по коду 501103 "Погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения)" в сумме 40 000 тыс. тенге и направить на расходы областного бюджета согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 6 дополнен пунктом 6.2. решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18.03.2008 N 5/3

6.3. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттерге  675 551 мың теңге сомада нысаналы трансферттер көзделсін.
Көрсетілген сомалардың аудандық бюджеттерге бөлінуі облыс әкімдігінің 2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы мәслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 6-тармақ 6.3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2008.03.18 N 5/3 Шешімімен
7. 2008 жылы мемлекеттік қызметкерлердің, мемлекеттік қызметші болып табылмайтын мемлекеттік мекеме қызметшілерінің және қазыналық кәсіпорын қызметкерлері жалақысының толық көлемде төленуі қамтамасыз етілсін.
8. Ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт азаматтық қызметшілеріне қызметтің осы түрлерімен қалалық жерде айналысатын азаматтық қызметшілердің лауазымдық жалақылары және тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайыздан кем емес көтерілген лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2008.03.18 N 5/3 Шешімімен.
9. 2008 жылдың 1 қаңтарынан ішкі істер органдарының қызметкерлеріне 3 430 теңге көлемінде тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтеді төлеуге арналған шығыстарды төлеуге ақшалай өтемақының айлық көлемі белгіленсін.
10. 2008 жылға арналған аудандық бюджеттердің шығыстарында ауылдық жерлерде тұратын денсаулық, білім, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына отын сатып алу үшін әлеуметтік көмек белгіленсін.
11. 2008 жылға арналған жергілікті бюджеттегі шығындары мыналарды іске асыру есепке алынсын:
азаматтық қызметшілерге жергілікті бюджет қаражаты есебінен лауазымдық қызметақы мөлшерінде сауықтыруға төленетін жәрдемақымен жалақысы сақталатын жыл сайынғы ұзақтығы 30 күнтізбелік күн  еңбек демалысын ұсынуға тиісті  Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексі;
Қазақстан Республикасының "Білім беру туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының мемлекеттік бастауыш білім беру ұйымдардың педагогикалық жұмысшыларына нормативтік оқу жүктемені аптасына 20 сағаттан 18 сағатқа дейін төмендету бөлігі.
12. 2008 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органының резерві 72 135 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2008.03.18 N 5/3; 2008.11.08 N 12/1   Шешімдерімен.
13. 2 қосымшаға сәйкес 2008 жылға арналған облыстық бюджетті дамыту бюджеттік бағдарламасының тізбесі бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға немесе қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлініп бекітілсін.

6.3. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год целевые трансферты районным бюджетам в сумме 675 551 тыс. тенге.
Распределение указанных сумм районным бюджетам определяется постановлением акимата области о реализации решения маслихата об областном бюджете на 2008 год.
Сноска. Пункт 6 дополнен пунктом 6.3. решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18.03.2008 N 5/3
7. Обеспечить в 2008 году выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в полном объеме.
8. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата Северо-Казахстанской области от 18.03.2008 N 5/3
9. Установить с 1 января 2008 года месячный размер денежной компенсации сотрудникам органов внутренних дел для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 430 тенге.
10. Установить в расходах бюджетов районов на 2008 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива.
11. Учесть, что в местных бюджетах на 2008 год расходы на реализацию:
Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года касательно предоставления гражданским служащим оплачиваемого ежегодного трудового отпуска продолжительностью не менее тридцати календарных дней с выплатой пособия на оздоровление в размере должностного оклада за счет средств местного бюджета;
Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" в части снижения нормативной учебной нагрузки в неделю для педагогических работников начального образования государственных организаций образования с 20 до 18 часов.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2008 год в сумме 72 135 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18.03.2008 N 5/3 ; от 8.11.2008 N 12/1 (вводится в действие с 1.01.2008 г.)
13. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.

14. 2008 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 3 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтындығы бекітілсін.
15. 2008 жылға арналған бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерде ескерілсін:
1) инвестициялық жобаларды іске асыруына барлығы 3 776 122 мың теңге, соның ішінде:
білім объектілерін салуға және реконструкциялауға - 1 046 956 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға -   438 107 мың теңге;
сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға - 1 715 159 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 575 900 мың теңге
2) жаңадан іске қосылатын білім объектілерін ұстауға - 169 203 мың теңге;
3) дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға - 522 626 мың теңге, соның ішінде:
халыққа иммунды алдын алуды жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға - 81 768 мың теңге;
туберкулезге қарсы препараттарды - 70 429 мың теңге;
диабетке қарсы препараттарды - 192 840 мың теңге;
онкологиялық ауруларға химиялық препараттарды - 173 629 мың теңге;
гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қ анны ң    ұ йысу факторларын – 3 960 мы ң те ң ге
4) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға - 488 134 мың теңге;
5) облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарды күрделі жөндеуге - 801 267 мың теңге;
6) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге және күнкөрістің ең төменгі мөлшерінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 154 000 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге - 92 000 мың теңге;
аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 62 000 мың теңге;
7) ауыл шаруашылығын дамытуға - 2 782 922 мың теңге, соның ішінде:
тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға - 182 600 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға - 67 712 мың теңге;
өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар материалдар мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға - 2 175 835 мың теңге;

14. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2008 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 3.
15. Учесть в областном бюджете на 2008 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 5.06.2008 N 7/1 (вводится в действие с 1.01.2008 г.); от 8.11.2008 N 12/1 (вводится в действие с 1.01.2008 г.); от 16.07.2008 N 9/1 (вводится в действие с 1.01.2008 г.)
1) на реализацию инвестиционных проектов всего - 3 776 122 тыс. тенге, в том числе:
на строительство и реконструкцию объектов образования - 1 046 956 тыс.тенге;
на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения -  438 107 тыс.тенге;
на развитие системы водоснабжения - 1 715 159 тыс. тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры - 575 900 тыс. тенге
2) на содержание вновь вводимых объектов образования - 169 203 тыс. тенге;
3) на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов - 522 626 тыс. тенге, в том числе:
вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения - 81 768 тыс. тенге;
противотуберкулезных препаратов - 70 429 тыс. тенге;
противодиабетических препаратов - 192 840 тыс. тенге;
химиопрепаратов онкологическим больным - 173 629 тыс. тенге;
факторов свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией – 3 960 тыс. тенге
4) на субсидирование стоимости  услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения - 488 134 тыс. тенге;
5) на капитальный ремонт автомобильных дорог областного и районного значения - 801 267 тыс. тенге;
6) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума - 154 000 тыс. тенге, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи - 92 000 тыс. тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей - 62 000 тыс. тенге;
7) на развитие сельского хозяйства - 2 782 922 тыс. тенге, в том числе:
на поддержку развития семеноводства - 182 600 тыс. тенге;
на развитие племенного животноводства - 67 712 тыс. тенге;
на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ - 2 175 835 тыс. тенге;

мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға - 356 775 мың теңге;
8) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 959 599 мың теңге, соның ішінде:
жалпы орта білім және негізгі, бастауыш орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға - 293 250 мың теңге;
жалпы орта білім және негізгі, бастауыш орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға - 254 900 мың теңге;
жалпы орта білім және негізгі, бастауыш орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде интерактивті оқыту жүйені ендіруге - 411 449 мың теңге;
9) 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында денсаулық сақтауды реформалау және дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 1 405 572 мың теңге, соның ішінде:
жергілікті деңгейде денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 1 405 572 мың теңге;
10) мемлекеттік қызметкерлерді компьютерлік санатын ашуға - 14 688 мың теңге;
11) электрондық үкімет шеңберінде адам капиталын дамытуға -    127 290 мың теңге;
12) 2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының Мемлекеттік Бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық баспана қорын салуға - 345 000 мың теңге;
13) 2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының Мемлекеттік Бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды көріктендіру мен дамытуға - 1 325 000 мың теңге, соның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды көріктендіру мен дамытуға - 1 025 000 мың теңге;
14) 9 590 мың теңге - жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде орта білімнен кейінгі кәсіптік және техникалық ұйымдарында оқитындарға стипендия төлеуге;
15) 191 073 мың теңге - ең төменгі мөлшерде жалақының көбеюіне байланысты жергілікті бюджетті жоғалтуды өтеуге;
инженерлік желілерді реконструкциялау мен жөндеуге – 300 000 мың теңге.
Осы соманың аудандар және Петропавл қаласының бюджетіне бөлінуі 2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы мәслихаттың шешімін іске асыру туралы облыс әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2008.06.05 N 7/1 ; 2008.07.16 N 9/1 ; 2008.11.08 N 12/1 Шешімдерімен.

на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства - 356 775 тыс. тенге;
8) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы - 959 599 тыс. тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 293 250 тыс. тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 254 900 тыс. тенге;
на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования - 411 449 тыс. тенге;
9) на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы - 1 405 572 тыс. тенге, в том числе:
на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне - 1 405 572 тыс. тенге;
10) на обучение государственных служащих компьютерной грамотности - 14 688 тыс. тенге;
11) на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства - 127 290 тыс. тенге;
12) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы - 345 000 тыс. тенге;
13) на развитие и благоустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы - 1 325 000 тыс. тенге, в том числе:
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 1 025 000 тыс. тенге;
14) на выплату стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов - 9 590 тыс. тенге;
Сноска. Пункт 15 дополнен подпунктом 14 решением маслихата Северо-Казахстанской области от 16.07.2008 г. N 9/1 (вводится в действие с 1.01.2008 г.)
15) на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с увеличением минимального размера заработной платы - 191 073 тыс. тенге.
на ремонт и реконструкцию инженерных сетей - 300 000 тыс. тенге.
Распределение указанных сумм районным бюджетам, бюджету города Петропавловска определяется постановлением акимата области о реализации решения маслихата об областном бюджете на 2008 год.
Сноска. Пункт 15 дополнен подпунктом 15 решением маслихата Северо-Казахстанской области от 16.07.2008 г. N 9/1 (вводится в действие с 1.01.2008 г.)

16. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте 2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысын дамытудың Мемлекеттік Бағдарламасына сәйкес тұрғын үй құрылысына сыйақының нөлдік ставкасы (мүдделі) бойынша республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер ескерілсін - 289 000 мың теңге, соның ішінде 100 мектеп пен 100 аурухананың жұмысшыларына баспана сатып алу мен салуға - 289 000 мың теңге.
Осы соманың Петропавл қаласының бюджетіне бөлінуі 2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы мәслихаттың шешімін іске асыру туралы облыс әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

16. Учесть в областном бюджете на 2008 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы - 289 000 тыс. тенге, в том числе на строительство и приобретение жилья для работников 100 школ и 100 больниц - 289 000 тыс. тенге.
Распределение указанной суммы бюджету города Петропавловска определяется постановлением акимата области о реализации решения маслихата об областном бюджете на 2008 год.

46 977
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-
педагогикалық консультациялық көмек көрсету
44 795
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
120 290
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
169 203
024
Техникалық және кәсіби білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 239 414
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
367 167
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
286 350
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
238 276
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
57 197
116
Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту
7 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 895 200
005
Білім беру объектілерін дамыту
1 895 200
5
Денсаулық сақтау
13 025 858
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 784 204
001
Денсаулық сақтау басқармасының қызметін қамтамасыз ету
60 008
004
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарының жолдамасы бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
5 528 211
005
Жергiлiктi денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндiру
112 545
006
Ана мен баланы қорғау
66 398
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
16 574
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
7 199
009
Әлеуметтік-елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
1 548 204
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
3 215 426
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету
306 829
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
17 368
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
21 910
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
332 653
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету

46 977
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-
педагогической консультативной помощи населению
44 795
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
120 290
018
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
169 203
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 239 414
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
367 167
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
286 350
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
238 276
113
Трансферты из местных бюджетов
57 197
116
Развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
7 000
271
Управление строительства области
1 895 200
005
Развитие объектов образования
1 895 200
5
Здравоохранение
13 025 858
253
Управление здравоохранения области
11 784 204
001
Обеспечение деятельности Управления здравоохранения
60 008
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения
5 528 211
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
112 545
006
Охрана материнства и детства
66 398
007
Пропаганда здорового образа жизни
16 574
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
7 199
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
1 548 204
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
3 215 426
011
Оказание скорой и неотложной помощи
306 829
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
17 368
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
21 910
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
332 653
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение

257
Облыстың қаржы басқармасы
159 150
005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
159 150
Облыс мәслихаты сессиясының
2007 жылғы 13 желтоқсандағы
N 4/2 шешіміне 3-қосымша
2008 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы
барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалар тізбесі бос қалдықтарының бағытталуы
Аталуы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
Халықтың жекелген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Облыс мәслихаты сессиясының
2008 жылғы 18 наурыздағы
N 5/3 шешіміне 4-қосымша

257
Управление финансов области
159 150
005
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
159 150
Приложение 3
к решению сессии областного маслихата
от 13 декабря 2007 года N 4/2
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения местных бюджетов на 2008 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение 4
к решению сессии областного маслихата
от 18 марта 2008 года N 5/3