"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету стандартын бекіту туралы" мемлекеттік қызметін көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 1982 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 11 қаңтарда N 13-1-93 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 17 шілдеде N 824 Қаулысымен
Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009.07.17 N 824 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" N 107 Заңының 1, 9-1, 15-1 баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558, 2007 жылғы 30 маусымдағы "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы" N 561 қаулыларына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар" мемлекеттік мекемесінің "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсетуінің қоса берілген стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің бірінші орынбасары Ә.З. Сәрсембаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі
Петропавл қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 11 желтоқсандағы
N 1982 қаулысымен бекітілген
"Тұрғын үй көмегін тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1.Мемлекеттік қызмет: тұрғын үй көмегін тағайындау - тұрғын үй үй ұстау (жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа) және коммуналдық қызмет тұтыну бойынша шығындардың орнын толтыру.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны - ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуге негіз: 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" N 94-І Заңының 97-бабы 2-тармағы "Меншіктің барлық нысандарындағы тұрғын үйлерде коммуналдық қызмет үшін ақы Қазақстан Республикасы Үкіметі белгіленген тәртіппен тарифтер алынады. Мемлекет тұрғын жайды ұстауға (жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа), коммуналдық қызметтерді және қалалық телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік ақыны ұлғайту бөлігіндегі байланыс қызметтерін тұтынуға ақы, жеке тұрғын үй қорының жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалдау ақысын төлеу үшін табысы аз отбасыларына (азаматтарға) көмек көрсету жөнінде шаралар қолданады. Тұрғын үй көмегі сол жерде тұрақты тұратын және тұрғын жайдың меншік иесі мен жалдаушысы (қосымша жалға алушылары) болып табылатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен беріледі. Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті өкілді органдары белгілейді"; Отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну ережесі.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Назначение жилищной помощи" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска"
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 11 декабря 2007 года N 1982. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 11 января 2008 года N 13-1-93. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17 июля 2009 года N 824
Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17.07.2009 г. N 824
В соответствии со статьями 1, 9-1, 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 107 "Об административных процедурах", постановлений Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Назначение жилищной помощи" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Сарсембаева А.З.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города
Утвержденo
постановлением акимата
города Петропавловска
от 11 декабря 2007 года N 1982
Стандарт оказания государственной услуги "Назначение жилищной помощи"
1. Основные понятия
1. Государственная услуга: назначение жилищной помощи - возмещение затрат по оплате содержания жилья (кроме содержания индивидуального жилого дома) и потребления коммунальных услуг.
2. Форма оказываемой государственной услуги - частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" от 16 апреля 1997 года N 94-I "Плата за коммунальные услуги в жилищах всех форм собственности взимается по тарифам, утвержденным  в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан. Государство принимает меры по оказанию помощи малообеспеченным семьям (гражданам) на оплату содержания жилища (кроме содержания индивидуального жилого дома), арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, потребления коммунальных услуг и услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети телекоммуникаций. Жилищная помощь оказывается за счет бюджетных средств лицам, постоянно проживающим в данной местности и являющимися собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища. Размер и порядок оказания жилищной помощи определяются местными представительными органами города республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения);Правила предоставления семьям (гражданам) жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг.

4. Осы мемлекеттік қызметті ұсынатын мемлекеттік орган - "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі -уәкілетті орган).
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі) - келісімшарт/келісім (немесе бас тарту туралы хабарлама).
6. Мемлекеттік қызмет мыналарға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, тұруға құқығы бар азаматтығы жоқ адамдар, Петропавл қаласында тұрғын үй иесі болып табылатын тұрақты тұратын тұлғалардың мемлекеттік тұрғын үй қорына жалға алушылар.
7. Тұтынушы қажетті құжаттар тапсыру сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері (тіркелген, талон алған сәтінен бастап): 15 жұмыс күні.
қажетті құжаттарды тапсырған кезде (талон алуға тіркелу кезінде және т.с.с.) кезекте күту уақытының барынша   мүмкіндігі: 40 минут.
құжаттарды алу кезінде кезекте күту уақытының барынша мүмкіндігі, мемлекеттік қызмет алушы ретінде : 40 минут
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету орны:
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй.
10. Жұмыс кестесі: сейсенбі, бейсенбі, жұма сағат 9.00- ден сағат 17.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін.
11. Қызмет көрсетілетін қолайлы жағдайлары - күту залы, отыру орындары, құжаттар дайындау үшін үстелдер, ақпараттық стенд, мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін - пандус, отыру орындары.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі (жылына 1 рет);
өтініш берушінің және оның отбасы мүшелерінің алдағы тоқсанға жүгінуге тоқсан бойынша табысы туралы мәлімет;
соңғы жүгіну тоқсанындағы жұмсалған шығындар және коммуналдық қызметтер шығындары туралы мәліметтер.
Қабылдауда өзімен бірге мына құжаттар болсын:
құжаттар, өтініш берушінің және оның барлық отбасы мүшелерінің жеке куәліктері(оның ішінде балалардың туу туралы куәлігі);
пәтердің техникалық паспорты, келісімшарт (жекешелендіру, сату-сатып алу, ауыстыру, сыйлау) немесе тіркеу куәлігі, мұрагерлік құқығы туралы куәлік, пәтердің ордері);
зейнеткерлер мен мүгедектерге зейнеткерлік куәлік және жинақ кітапшасын;
азаматтарды тіркеу кітабы;
салық төлеушінің тіркелу нөмірі (жылына 1 рет);
некелері бұзылған тұлғаларға неке бұзылғаны туралы куәлік (жылына 1 рет);
Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін қажетті құжаттар, құжаттардың салыстыру үшін түпнұсқасы көшірмесімен бірге ұсынылады, одан кейін түпнұсқа өтініш берушіге қайтарылып беріледі.
Кондоминиумның ортақ мүлігі күрделі жөндеуіне жұмсалған шығынға өтемақы алу құқығы бар отбасылар (тұлғалар), жоғарыда айтылған құжаттардан басқа,  қоса тапсырады:

4. Государственная услуга предоставляется Государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" (далее - уполномоченный орган).
5. Форма завершения (результат) оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель - договор/соглашение (либо уведомление об отказе).
6. Государственная услуга оказывается: гражданам Республики Казахстан, оралманам, иностранным гражданам и лицам без гражданства, имеющим вид на жительство, постоянно проживающим в городе Петропавловске, являющимися собственниками, нанимателями жилища из государственного жилищного фонда.
7. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов (с момента регистрации, получения талона и т. п.) - 15 рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (с момента регистрации, получения талона и т. п.) - 40 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - 40 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Место размещения стандарта оказания государственной услуги:
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города  Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35.
10. График работы: прием граждан осуществляется по следующим дням - вторник, среда, четверг, пятница, с 9 часов до 17 часов, обеденный перерыв с 13 часов до 14 часов.
11. Условия места предоставления услуги - зал ожидания, места для сидения, столы для подготовки документов, информационный стенд, для людей с ограниченными возможностями - пандус, места для сидения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
копия книги регистрации граждан (1 раз в год);
сведения о полученных доходах заявителя и членов его семьи за квартал, предшествующий кварталу обращения;
сведения о фактической оплате за эксплутационные расходы и коммунальные услуги за последний квартал обращения.
На приеме при себе иметь:
документы, удостоверяющие личность заявителя и всех членов его семьи (в том числе свидетельства о рождении детей);
технический паспорт на квартиру, договор (приватизации, купли- продажи, мены, дарения) или регистрационное удостоверение, свидетельство о праве на наследство, ордер на квартиру;
пенсионерам и инвалидам, пенсионное удостоверение и сберегательную книжку;
книгу регистрации граждан;
Регистрационный номер налогоплательщика (1 раз в год);
лицам, у которых брак расторгнут, свидетельство о расторжении брака (1 раз в год);
Документы, необходимые для назначения жилищной помощи, предоставляются в копиях и подлинниках  для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
Семьи (лица), имеющие право на компенсацию затрат на капитальный ремонт общего имущества кондоминиума, кроме вышеперечисленных документов, дополнительно представляют:

1) кондоминиумның ортақ мүлік нысанына күрделі жөндеудің жекелеген түрлерін жасау туралы тұрғын үй-коммуналды шаруашылық бөлімі қорытындысының көшірмесі;
2) кондоминиумның ортақ мүлік нысанына күрделі жөндеу жасауға тұрғын үй меншік иелері, тұрғын үй меншік иелері кооперативі және жөндеу жұмыстарын жүргізетін ұйымдар арасында жасалған келісім көшірмесі;
3) кондоминиумның ортақ мүлігі күрделі жөндеу бойынша жүргізілген жұмыстарды тапсыру - қабылдап алу актісінің көшірмесі;
4) кондоминиумның ортақ мүлік нысанына күрделі жөндеу жүргізгені үшін өтініш берушінің нақты шығындары туралы  кондоминиум басқарушысының анықтамасы.
Ескерту. Өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2008.09.08  N 1515 қаулысымен
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтырылуы қажет барлық өтініш бланкілері "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің тұрғын үй көмегі бөлімінің маманында болады, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, 8 кабинет.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне тапсырылады, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, 2-7 кабинеттер, телефон 311126.
15. Тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыға қабылдау уақыты мен орындау мерзімі көрсетілген талон беріледі.
16. Қызмет көрсету тәсілі - жеке бару.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі мына мекенжай бойынша беріледі: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 8 кабинет.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға негіздер:
Тұрғын үй көмегі мына отбасыларға тағайындалмайды:
жеке меншігінде 1 данадан (үлестен) артық тұрғын үйлесі (пәтерлері, үйлері) барларға; тұрғын үйлерін жалға берушілерге; жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі органдарында тіркелмеген жұмыссыздарға; егер көмек тағайындалған сәтте егер өтемақылық шаралармен қамтамасыз етілетін тұрғын үй нормалары және коммуналдық қызметі тұтынуға жұмсалатын төлемдер, отбасы бюджетінде осы мақсатпен жұмсалатын шығындар үлесінен артатын болса.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары:
тұрғын үй көмегін тағайындау тәртібі туралы толық және нақты ақпарат алу;
белгіленген үлгідегі өтініш және оған қоса берілетін бланкілерді тегін алу; тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
бөлім мамандарының сыпайылығы, жауапкершілігі және кәсібилігі.

1) копию заключения отдела жилищно-коммунального хозяйства о необходимости проведения отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
2) копию договора на проведение капитального ремонта  общего имущества кондоминиума, заключенного между собственником жилья, кооперативом собственников жилья и организацией, осуществляющей ремонтные работы;
3) копию акта приема-передачи произведенных работ по капитальному ремонту общего имущества кондоминиума;
4) справка от управляющего кондоминиума о фактических затратах заявителя за произведенный капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 08.09.2008 N 1515
13. Все необходимые бланки заявлений находятся у специалиста отдела жилищной помощи государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города  Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская  область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 8.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются в Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская  область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 2 - 7, телефон 311126.
15. После предъявления всех необходимых документов для получения государственной услуги, потребителю государственной услуги выдается талон с указанием даты принятия и срока исполнения.
16. Способ оказания услуги - личное посещение.
Конечный результат оказания услуги выдается по адресу: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской Правды, 35, кабинет N 8.
17. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги.
Жилищная помощь не назначается семьям: имеющим в частной собственности более одной единицы (доли) жилья (квартиры, дома); сдающим жилище в наем (поднаем); имеющим безработных, не зарегистрированных в уполномоченных органах по вопросам занятости; если расходы на оплату содержания жилища и потребления коммунальных услуг в пределах размера площади жилища, обеспечиваемой компенсационными мерами и размерами потребления коммунальных услуг в бюджете семьи, не превышают долю предельно допустимых расходов на эти цели.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг:
получение полной и подробной информации о назначении жилищной помощи;
бесплатное получение заявления установленного образца и прилагаемых к нему бланков; обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя, обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленный срок;
вежливость, ответственность и профессионализм сотрудников отдела.

4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін лауазымдық тұлғалардан алуға болады: "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі 24 кабинет, телефон: 34-47-18.
22. Шағымдар беріледі:
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысына (N 24 кабинет) немесе әлеуметтік мәселелер жөніндегі орынбасарына (N 27 кабинет) Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй мекенжайы бойынша.
жоғары тұрған ұйымдарға;
сотқа.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжаттар: өтініштерін қабылдау туралы талон, азаматтардың өтініштерін тіркеу және азаматтардың жазбаша жүгінулерін есепке алу журналы.
Шағымға жауап алатын орын - "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24 кабинет, телефоны: 34-47-18.
6. Байланыс ақпараты
24. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24 кабинет, телефоны: 34-47-18.
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі бастығының орынбасары, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 28 кабинет, телефоны: 34-08-01.

4. Результаты работы
19. Результаты оказания  государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) должностных лиц можно получить: Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" кабинет N 24, телефон: 34-47-18.
22.  Жалоба подается:
начальнику или заместителю государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города  Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, улица Казахстанской правды, 35 кабинет N 24; заместитель начальника по социальным программам государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" (кабинет 27);
вышестоящие организации;
суд.
23. Документ, подтверждающий понятие жалобы и предусматривающий срок и место получения ответа на поданную жалобу: талон на принятие обращения, журнал регистрации обращений граждан. Место получения ответа на жалобу - Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская  область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24 телефон 34-47-18.
6. Контактная информация
24. Начальник  государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловск", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24 телефон 34-47-18.
Заместитель начальника  государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 28 телефон 34-08-01.