"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік қызметін көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 1977 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 11 қаңтарда N 13-1-108 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 17 шілдеде N 824 Қаулысымен
Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009.07.17 N 824 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" N 107 Заңының 1, 9-1, 15-1 баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558, 2007 жылғы 30 маусымдағы "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы" N 561 қаулыларына сәйкес, қала әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар" мемлекеттік мекемесінің "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсетуінің  қоса берілген стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің бірінші орынбасары Ә.З. Сәрсембаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы  алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң  қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі
Петропавл қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 11 желтоқсандағы
N 1977 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою"
1. Негізгі ұғымдар
1.Мемлекеттік қызмет - жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке алу.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны- ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" N 149 Заңының "Жұмыссыздарды тіркеу" 15 бабы 6 тармағы "Уәкілетті орган осы баптың 2, 3, 4 және 5-тармақтарында көрсетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей, нысанын орталық атқарушы орган бекіткен дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік деректер базасы) мәліметтерді енгізу арқылы өтініш жасаған адамдарды тұрғылықты жері бойынша жұмыссыздар ретінде тіркейді"негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска"
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 11 декабря 2007 года N 1977. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 11 января 2008 года N 13-1-108. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17 июля 2009 года N 824
Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17.07.2009 г. N 824
В соответствии со статьями 1, 9-1, 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 107 "Об административных процедурах", постановлений Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Сарсембаева А.З.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти  календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города
Утверждено
постановлением акимата
города Петропавловска
от 11 декабря 2007 года N 1977
Стандарт оказания государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга - регистрация и постановка на учет безработных граждан.
2. Форма оказываемой государственной услуги - частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 6 статьи 15 "Регистрация безработных" Закона Республики Казахстан "О занятости населения" от 23 января 2001 года N 149 "Уполномоченный орган не позднее десяти календарных дней со дня предъявления документов, указанных в пунктах 2, 3, 4 и 5 настоящей статьи, регистрирует обратившихся лиц в качестве безработных по месту их жительства путем занесения сведений в карточку персонального учета (компьютерная база данных), форма которой утверждается центральным исполнительным органом".
4. Государственная услуга предоставляется Государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска".

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі)- дербес есептеу карточкасы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру түрі және ішкі істер органдарында тіркелгендігі туралы белгісімен азаматтығы жоқ тұлғалар куәлігі бар шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғаларға, халықтың көші-қон мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық органдарымен берген оралман куәлігі бар оралмандарға.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі- құжаттарды тапсырған күннен бастап он күнтізбелік күннен кешіктірмей.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандартының орналасқан орны:
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй.
10. Жұмыс кестесі: сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі, жұма сағат 9.00- ден сағат 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін.
11. Қызмет көрсетілетін орынның шарттары - күту залы, мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін - пандус, отыруға орындықтар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
жеке куәлік (төлқұжат);
еңбек қызметін куәландыратын құжат;
алатын кірістері туралы мәлімет (өтініш беру арқылы)
шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар Қазақстан Республикасында шетелдіктің тұру түрі және ішкі істер органдарында тіркелгендігі туралы белгісі бар азаматтығы жоқ тұлғалар куәлігін көрсетеді;
оралмандар халықтың көші-қон мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық органдарымен берілген оралман куәлігін көрсетеді;
дербес есептеу карточкасы (компьютерлік деректер базасы);
әлеуметтік жеке код берілгені туралы куәлігі;
салық төлеушінің тіркеу нөмірі.
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, жұмыс істеу және қабылдау кестесі: сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі, жұма сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 13, N 14, N 15 кабинеттер, телефоны: 34-42-39.
Ескерту. 12 тармақшаға өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2008.09.08 N 1522 қаулысымен
13. Барлық қажетті өтініш бланкілері қабылдау бөлмесіндегі маманда бар.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне тапсырылады, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24 кабинет.

5. Форма завершения (результат) оказываемой государственной услуги -карточка персонального учета.
6. Государственная услуга оказывается: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, имеющим вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел, оралманам, имеющим удостоверение оралмана, выданное территориальными органами уполномоченного органа по вопросам миграции населения.
7. Срок оказания государственной услуги - не позднее десяти календарных дней со дня предъявления документов.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Место размещения стандарта оказания государственной услуги: Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35.
10. График работы: вторник, среда, четверг, пятница с 9.00. часов до 18.00. часов, перерыв с 13.00. часов до 14.00. часов.
11. Условия места предоставления услуги - зал ожидания, для людей с ограниченными возможностями - пандус, места для сидения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
удостоверение личности (паспорт);
документ, подтверждающий трудовую деятельность;
сведения о полученных доходах (носят заявительный характер);
иностранцы и лица без гражданства предоставляют вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
оралманы предоставляют удостоверение оралмана, выданное территориальными органами уполномоченного органа по вопросам миграции населения;
карточка персонального учета (компьютерная база данных);
свидетельства о присвоении социального индивидуального кода;
регистрационного номера налогоплательщика
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", график работы и приема: вторник, среда, четверг, пятница с 9.00. часов до 18.00. часов, перерыв с 13.00. часов до 14.00. часов, адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 13, N 14, N 15, телефоны: 34-42-39.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 8.09.2008 N 1522
13. Все необходимые бланки заявлений находятся у специалиста приемной.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются в Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24.

15. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға қабылданған күні және орындалу мерзімі көрсетілген талон беріледі.
16. Қызмет көрсету тәсілі- өзінің келуі.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі мына мекенжайда беріледі: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 13, N 14, N 15 кабинеттер.
17. Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Жұмыспен қамту туралы" N 149 Заңының 2 бабына сәйкес келетін жұмыспен қамтылғандар санатына жататындар, жұмыссыз ретінде тіркелу үшін қажетті құжаттардың болмауы мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіз болады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары:
жұмыссыз ретінде тіркелу және есепке алу тәртібі туралы толық және нақты ақпарат алу;
тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
мамандардың сыпайылығы, жауапкершілігі және кәсібилігі.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін алуға болады: "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24 кабинет, телефоны: 34-47-18, электрондық почтаның адресі:gu pavl@mail.online.kz.
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің бастығы.
22. Шағым беріледі:
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"»мемлекеттік мекемесінің бастығына немесе орынбасарына, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24, N 27 кабинеттер, телефондары: 34-47-18, 31-11-35, электрондық почтаның адресі:gu pavl@mail.online.kz;
Жоғарыда тұрған ұйымға;
сот.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат: өтініштерін қабылдау туралы талон, азаматтардың өтініштерін тіркеу журналы. Шағымға жауап алатын орын - "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24 кабинет, телефоны: 34-47-18, электрондық почтаның адресі:gu pavl@mail.online.kz.

15. После предъявления всех необходимых документов для получения государственной услуги, потребителю государственной услуги выдается талон с указанием даты принятия и срока исполнения.
16. Способ оказания услуги - личное посещение.
Конечный результат оказания услуги выдается по адресу: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 13, N 14, N 15.
17. Основанием для приостановления оказания государственной услуги является отсутствие документов, необходимых для регистрации в качестве безработного, отнесения к категории занятых в соответствии со статьей 2 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" от 23 января 2001 года N 149.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг:
получение полной и подробной информации о порядке регистрации и постановки на учет в качестве безработного;
обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя, обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки;
вежливость, ответственность и профессионализм специалистов.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц можно получить: Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, телефон: 34-47-18, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz.
Начальник отдела занятости и социальных программ.
22. Жалоба подается:
начальнику или заместителю начальника государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, N 27, телефоны: 34-47-18, 31-11-35, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz;
вышестоящие организации;
суд.
23. Документ, подтверждающий принятие жалобы и предусматривающий срок и место получения ответа на поданную жалобу: талон о принятии обращения, журнал регистрации обращений граждан. Место получения ответа на жалобу - Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, телефон: 34-47-18, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz.

6. Байланыс ақпараты
24. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24 кабинет, телефоны: 34-47-18, электрондық почтаның адресі:gu pavl@mail.online.kz.
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі бастығының орынбасары, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 27 кабинет, телефоны: 31-11-35, электрондық почтаның адресі:gu pavl@mail.online.kz.
25. Тұтынушы үшін қосымша қызметтер туралы ақпарат:
келген азаматтар мен жұмыссыздарды жұмыс алу мүмкіндігі туралы ақпараттандыру;
жұмыссыздарды олардың келісімімен қоғамдық жұмыстарға жіберу;
жұмыссыздарды кәсіптік оқуға жіберу;
жұмыссызға жұмыссыз ретінде тіркелгендігіне анықтама беру.

6. Контактная информация
24. Начальник государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, телефон: 34-47-18, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz.
Заместитель начальника государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 27, телефон: 31-11-35, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz.
25. Информация для потребителя о дополнительных услугах:
информирование обращающихся граждан и безработных о возможности получения работы;
направление безработных с их согласия на общественные работы;
направление безработных на профессиональное обучение;
выдача безработному справки, что он зарегистрирован как безработный.