2007 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкаларын белгілеу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 сәуірдегі N 394-ІІІ шешімі. Атырау облыстық Әділет департаментінде 2007 жылғы 15 мамырда N 2490 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2011 жылғы 3 қазандағы № 275/1711/-МШ хатымен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2011.10.03 № 275/1711/-МШ хатымен.
Қазақстан Республикасы Салық Кодексінің 462 бабына,
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы № 212 Экологиялық
Кодексінің 19 бабына және Қазақстан Республикасы қоршаған ортаны
қорғау министрлігінің 2006 жылғы 4 қазандағы № 295-б бұйрығына
сәйкес, ІІІ-сайланған облыстық мәслихат кезекті XXIV сессиясында
шешім етті:
1. 2007 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін
төлемақы ставкалары төмендегі қосымшаларға сәйкес белгіленсін:
1) тұрақты көздерден атмосфералық ауаға шығарылған ластағыш
заттар эмиссиясы үшін төлемақысы (1 қосымша);
2) жылжымалы көздерден атмосфералық ауаға шығарылған ластағыш
заттар эмиссиясы үшін төлемақысы (2 қосымша);
3) су объектілеріне, сүзгілеу алаңдарына, жер бедеріне,
жинақтағыштарға, жер қойнауына ластағыш заттарды тастағаны үшін
эмиссия төлемақысы (3 қосымша);
4) улылық сыныптарына қарай өндірістік және тұтыну
қалдықтарын орналастырғаны, сақтағаны (көмгені) үшін эмиссия
төлемақысы (4 қосымша);
5) атмосфералық ауаны жылулықпен ластағаны үшін аймақтық
төлемақысы (5 қосымша).
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың
бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер
және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына  жүктелсін
(М.Шырдабаев).
3. Осы шешім мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап
күшіне енеді.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік
күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың XXIV
сессиясының төрайымы,
мәслихат хатшысы
Атырау облыстық мәслихаттың
XXIV сессиясының 2007 жылғы
11 сәуірдегі N№394-ІІІ шешіміне
№1 қосымша
Атмосфералық ауаға тұрақты көздерден шығарылған ластағыш
заттар үшін эмиссия төлемінің аймақтық нормативтері
(ставкалары) (шартты тонна).
Аймақ
теңге/ шартты тонна
Атырау облысы

Об установлении ставок платежей за эмиссии в окружающую среду на 2007 год
Решение Атырауского областного Маслихата от 11 апреля 2007 года N 394-III. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 15 мая 2007 года за N 2490. Утратило силу - письмом Атырауского областного маслихата от 3 октября 2011 года № 275/1711/-МШ
Сноска. Утратило силу - письмом Атырауского областного маслихата от 3.10.2011 275/1711/-МШ.
В соответствии со статьей 462 Налогового Кодекса Республики Казахстан, статьей 19 Экологического Кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года N 212 и Приказом Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан N 295-п от 4 октября 2006 года, областной маслихат ІІІ-созыва на очередной XXIV сессии решил:
1. Установить ставки платежей за эмиссии в окружающую среду на 2007 год, в соответствии с приложениями:
1) за эмиссии выбросов загрязняющих веществ в атмосферный воздух от стационарных источников (приложение 1);
2) за эмиссии выбросов загрязняющих веществ в атмосферный воздух от передвижных источников (приложение 2);
3) за эмиссии сбросов загрязняющих веществ в водные объекты, поля фильтрации, рельеф местности, накопители, недра (приложение№3);
4) за эмиссии размещения, хранения (захоронения) отходов производства и потребления по классам токсичности (приложение№4);
5) региональные ставки за тепловое загрязнение атмосферного воздуха (приложение 5);
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата  по вопросам бюджета, финансов, экономики, развития предпринимательства, аграрным вопросам и экологии (М.Чердабаев).
3. Данное решение вступает в силу со дня его государственной регистрации.
4. Данное решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель XXIV сессии
областного маслихата,
секретарь  маслихата
Приложение 1
к решению XXIV сессии
Атырауского областного маслихата
от 11 апреля 2007 года N№394-ІІІ
Нормативы платы (ставки) за эмиссии выбросов загрязняющих веществ
в атмосферный воздух от стационарных источников (условная тонна).
Регион
тенге/условная тонна
Атырауская область

2748
Атырау облыстық мәслихаттың
XXIV сессиясының 2007 жылғы
11 сәуірдегі № 394-ІІІ шешіміне
№ 2 қосымша
Атмосфералық ауаға жылжымалы көздерден (автокөліктер,
тепловоздар, өзен және теңіз кемелері, жол-құрылыс, ауыл
шаруашылығы, басқа да іштен жанатын қозғалтқыштармен
жабдықталған техникалар) шығарылған ластағыш заттар
эмиссиясы үшін нормативтік төлемдер (ставкалары)
Отын түрлері
Теңге/нақты тонна
1.
Этилденбеген бензин

2748
Приложение 2
к решению XXIV сессии
Атырауского областного маслихата
от 11 апреля 2007 года N№394-ІІІ
Нормативы платы (ставки) за эмиссии выбросов загрязняющих веществ в атмосферный
воздух от передвижных источников: (автомобилей, тепловозов, тракторов, речных и
морских судов, дорожно-строительной, сельскохозяйственной и иной техники,
оснащенной двигателями внутреннего сгорания).
Виды топлива
тенге/физическая тонна
1.
Неэтилированный бензин