Облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 8 желтоқсандағы XXII сессиясындағы N 330-III "2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 10 қазандағы N 17-IV шешімі. Атырау облыстық Әділет департаментінде 2007 жылғы 20 қарашада N 2500 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2011 жылғы 3 қазандағы № 275/1711/-МШ хатымен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2011.10.03 № 275/1711/-МШ хатымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару
туралы" Заңының 6 бабына, 2004 жылғы 24 сәуірдегі N 548-II
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес және облыстық
әкімияттың 2007 жылғы облыс бюджетін нақтылау туралы ұсынысын
қарай отырып, IV шақырылған облыстық мәслихат II сессиясында шешім  етті:
1. Облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 8 желтоқсандағы № 330-III
"2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (2007 жылғы
9 қаңтарда Атырау облысының әділет Департаментінде № 2479 санымен
тіркелген ("Атырау" газетінің 2007 жылғы 1 ақпандағы 13 нөмірінде
жарияланған)), 2007 жылғы 31 қаңтардағы № 366-III шешіміне (2007
жылғы 26 ақпанда Атырау облысының әділет Департаментінде № 2484
санымен тіркелген ("Атырау" газетінің 2007 жылғы 15 наурыздағы 30
нөмірінде жарияланған)), 2007 жылғы 11 сәуірдегі N 399-III
шешіміне (2007 жылғы 7 мамырда Атырау облысының әділет
Департаментінде № 2487 санымен тіркелген), 2007 жылғы 11 сәуірдегі
№ 382-III  шешіміне (2007 жылғы 21 мамырда Атырау облысының әділет
Департаментінде N 2491 санымен тіркелген ("Атырау" газетінің 2007
жылғы 12 маусымдағы 67 нөмірінде жарияланған)), 2007 жылғы 4
шілдедегі № 448-III шешіміне (2007 жылғы 8 тамызда Атырау
облысының әділет Департаментінде № 2498 санымен тіркелген
("Атырау" газетінің 2007 жылғы 30 тамыздағы 101 нөмірінде
жарияланған)) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
«1. 2007 жылға арналған облыс бюджеті 1 қосымшаға сәйкес
мынадай көлемде атқарылуға қабылдансын:
кірістер - 132 310 125 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 74 760 360 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 1 306 253 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 9 769 мың
теңге;
ресми трансферттердің түсімдері - 56 233 743 мың теңге;
шығындар - 97 890 228 мың теңге;
операциялық сальдо - 34 419 897 мың теңге;
таза бюджеттік кредит беру - 489 042 мың теңге, соның
ішінде:
бюджеттік кредиттер - 1 590 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 2 079 042 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо

Решение Атырауского областного маслихата от 10 октября 2007 года N 17-IV зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 20 ноября 2007 года за N 2500. Утратило силу письмом Атырауского областного маслихата от 03.10.2011 года № 275/1711/-МШ
Сноска. Утратило силу письмом Атырауского областного маслихата от 3.10.2011 275/1711/-МШ.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548-II и рассмотрев предложение акимата области об уточнении областного бюджета на 2007 год, областной маслихат IV созыва на ІІ сессии решил:
1. Внести в решение областного маслихата от 8 декабря 2006 года N 330-III "Об областном бюджете на 2007 год" (зарегистрировано в Департаменте Юстиции Атырауской области N 2479 от 9 января 2007 года (опубликовано в газете "Прикаспийская коммуна" 23 января 2007 года N 9)), решение областного маслихата от 31 января 2007 года N 366-III (зарегистрировано в Департаменте Юстиции Атырауской области N 2484 от 26 февраля 2007 года (опубликовано в газете "Прикаспийская коммуна" 15 марта 2007 года N 30)), решение областного маслихата от 11 апреля 2007 года N 399-III (зарегистрировано в Департаменте Юстиции Атырауской области N 2487 от 7 мая 2007 года), решение областного маслихата от 11 апреля 2007 года N 382-III (зарегистрировано в Департаменте Юстиции Атырауской области N 2491 от 21 мая 2007 года, (опубликовано в газете "Прикаспийская коммуна" от 14 июня 2007 года N 68)), решение областного маслихата от 4 июля 2007 года N 448-III (зарегистрировано в Департаменте Юстиции Атырауской области N 2498 от 8 августа 2007 года (опубликовано в газете "Прикаспийская коммуна" от 23 августа 2007 года N 98)) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
1. Утвердить областной бюджет на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
доходы - 132310 125 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 74 760 360 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1 306 253 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 9769 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов - 56 233 743 тысяч тенге;
затраты - 97 890 228 тысяч тенге;
операционное сальдо - 34 419 897 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование -489 042 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 1 590 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 2 079 042 тысяч тенге;

33 069 920 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 33 085 490 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер -
15 570 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) - 1 839 019 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -
1 839 019 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі - 970 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 3 840 852 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы - 1 031 833 мың
теңге.";
2) 20-тармақта "229 000" цифрлары "162 772" цифрларымен
ауыстырылсын;
3) 21-тармақта:
бірінші абзацтағы "133 486" цифрлары "116 653" цифрларымен
ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "86 569" цифрлары "50 897" цифрларымен
ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "12 000" цифрлары "11 370" цифрларымен
ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы "26 700" цифрлары "46 169" цифрларымен
ауыстырылсын;
4) 24-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"24. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық
бюджеттен 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап барлық жеке тұлғалар үшін
жеке табыс салығының 10% тіркелген ставкасын енгізуге және салық
салу кезінде кірістен айлық есептік көрсеткіштің орнына жалақының
ең төменгі мөлшерін алып тастауға байланысты бюджетке түсімдердің
шығыстарын өтеуге 14 722 814 мың теңге, оның ішінде:
жеке-облыстық бюджетке - 14 672 814 мың теңге;
Құрманғазы ауданына 50 000 мың теңге сомасында нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.»
5) 31-тармақта:
бірінші абзацтағы "44 892" цифрлары "44 864" цифрларымен
ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы "1 778" цифрлары "1 750" цифрларымен
ауыстырылсын;
6) 32-тармақта:
бірінші абзацтағы "252 246" цифрлары "401 006" цифрларымен
ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "60 290" цифрлары "60 170" цифрларымен
ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "75 401" цифрлары "74 341" цифрларымен
ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "42 000" цифрлары "41 940" цифрларымен
ауыстырылсын;
келесідей мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
"Мақат ауданы - 150 000 мың теңге;".
7) 33-тармақта:
бірінші абзацтағы "319 746" цифрлары "331 978" цифрларымен
ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы "34 000" цифрлары "46 932" цифрларымен
ауыстырылсын;
сегізінші абзацтағы "34 000" цифрлары "33 300" цифрларымен
ауыстырылсын;
8) 42-тармақта "2 443 123" цифрлары "2 411 543" цифрларымен
ауыстырылсын;
9) 58-тармақта "22 865" цифрлары "32 865" цифрларымен
ауыстырылсын;
10) 60-тармақта:
бірінші абзацтағы "68 400" цифрлары "68 090" цифрларымен
ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "37 000" цифрлары "36 690" цифрларымен
ауыстырылсын;
11) 61-тармақта:
бірінші абзацтағы "160 690" цифрлары "160 393" цифрларымен
ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "70 000" цифрлары "69 703" цифрларымен
ауыстырылсын;

сальдо по операциям с финансовыми активами - 33 069 920 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 33 085 490 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 15 570 тысяч тенге;
дефицит (профицит) - 1 839 019 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -1 839 019 тысяч тенге, в том числе:
поступлению займов - 970 000 тысяч тенге;
погашению займов - 3 840 852 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств - 1 031 833 тысяч тенге.";
2) в пункте 20: цифры "229 000" заменить цифрами "162 772";
3) в пункте 21:
в абзаце первом цифры "133 486" заменить цифрами "116 653";
в абзаце втором цифры "86 569" заменить цифрами "50 897";
в абзаце третьем цифры "12 000" заменить цифрами "11 370";
в абзаце четвертом цифры "26 700" заменить цифрами "46 169";
4) пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 14 722 814 тысяч тенге на возмещение потерь поступлений в бюджет в связи с введением фиксированной ставки индивидуального подоходного налога для всех физических лиц в 10% с 1 января 2007 года и исключением из доходов при налогообложении минимальной заработной платы вместо месячного расчетного показателя, в том числе:
собственно-областному бюджету - 14 672 814 тенге;
Курмангазинскому району - 50 000 тысяч тенге."
5) в пункте 31:
в абзаце первом цифры "44 892" заменить цифрами "44 864";
в абзаце четвертом цифры "1 778" заменить цифрами "1 750";
6) в пункте 32:
в абзаце первом цифры "252 246" заменить цифрами "401 006";
в абзаце втором цифры "60 290" заменить цифрами "60 170";
в абзаце третьем цифры "75 401" заменить цифрами "74 341";
в абзаце пятом цифры "42 000" заменить цифрами "41 940";
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"Макатскому району - 150 000 тысяч тенге";
7) в пункте 33:
в абзаце первом цифры "319 746" заменить цифрами "331 978";
в абзаце четвертом цифры "34 000" заменить цифрами "46 932";
в абзаце восьмом цифры "34 000" заменить цифрами "33 300";
8) в пункте 42: цифры "2443 123" заменить цифрами "2 411 543";
9) в пункте 58: цифры "22 865" заменить цифрами "32 865";
10) в пункте 60:
в абзаце первом цифры "68 400" заменить цифрами "68 090";
в абзаце втором цифры "37 000" заменить цифрами "36 690";
11) в пункте 61:
в абзаце первом цифры "160 690" заменить цифрами "160 393";
в абзаце шестом цифры "70 000" заменить цифрами "69 703";

12) 64-тармақта "161 201" цифрлары "62 823" цифрларымен
ауыстырылсын;
13) 65-тармақта "328 946" цифрлары "294 843" цифрларымен
ауыстырылсын;
14) 73-тармақта "365 000" цифрлары "328 045" цифрларымен
ауыстырылсын;
15) 74-тармақта:
бірінші абзацтағы "117 600" цифрлары "117 500" цифрларымен
ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "18 200" цифрлары "18 150" цифрларымен
ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "99 400" цифрлары "99 350" цифрларымен
ауыстырылсын;
16) 77-тармақта:
бірінші абзацтағы "материалдық-техникалық жарақтандыру"
деген сөздерден кейін "және күрделі жөндеу" деген сөздермен
толықтырылсын, "27 000" цифрлары "178 250" цифрларымен
ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "5 000" цифрлары "6 250" цифрларымен
ауыстырылсын;
келесідей мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Жылыой ауданы - 150 000 мың теңге;".
17) келесі мазмұндағы 87, 88, 89 тармақтарымен толықтырылсын:
87. Атырау қаласы және аудандар бюджеттерінде нан және басқа
да тағамдар бағаларының өсуіне байланысты әлеуметтік әлжуаз
топтарға, соның ішінде: мемлекеттік атаулы көмек және 18 жасқа
дейінгі балалары бар отбасыларына берілетін мемлекеттік жәрдемақы
алатындарға, 1, 2, 3 топтағы мүгедектер мен 16 жасқа дейінгі
мүгедек балаларға, ең төменгі зейнетақы алатын зейнеткерлерге және
жасына байланысты мемлекетттік әлеуметтік жәрдемақы алатындарға ай
сайын 800 теңгеден әлеуметтік көмек төлеуге қаражат қаралғаны
ескерілсін.
Облыс әкімияты әлеуметтік әлжуаз топтарға әлеуметтік көмек
төлеу тетіктерін анықтасын.
88. Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер жесірлеріне,
Ауғаныстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларына, хабар ошарсыз
кеткен Ауғаныстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларының
отбасыларына коммуналдық қызметтерге жеңілдік беру мақсатында 3158
теңгеден әлеуметтік көмек төленсін. Коммуналдық қызмет ақысын
төлеу үшін бұрын 1799 теңгеден әлеуметтік көмек алып келген Ұлы
Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына төленетін әлеуметтік
көмек мөлшері 3158 теңгеге дейін өсірілсін.
Облыс әкімияті әлеуметтік көмекті тағайындап төлеу тәртібін
анықтасын.
89. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының
бюджетіне жерлерді мемлекеттік қажеттілікке алу шығындарына
1 200 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер
көзделгені ескерілсін.
2. 11 қосымшада "ОблТрансгаз" МКК жарғылық капиталын
қалыптастыру немесе ұлғайту" деген сөздерден кейін "Каспий А" ЖШС
жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту", "Энергия" МКК
жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту", "ОблТасЖол" МКК
жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту" деген сөздерімен
толықтырылсын.
3. Аталған шешімнің 1, 5, 7 және 13 қосымшалары осы
шешімнің қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

12) в пункте 64: цифры "161 201" заменить цифрами "62 823";
13) в пункте 65: цифры "328 946" заменить цифрами "294 843";
14) в пункте 73: цифры "365 000" заменить цифрами "328 045";
15) в пункте 74:
в абзаце первом цифры "117 600" заменить цифрами "117 500";
в абзаце втором цифры "18 200" заменить цифрами "18 150";
в абзаце третьем цифры "99 400" заменить цифрами "99 350";
16) в пункте 77:
в абзаце первом после слов "материально-техническое обеспечение" дополнить словами "и капитальный ремонт", цифры "27 000" заменить цифрами "178 250";
в абзаце втором цифры "5 000" заменить цифрами "6 250";
дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"Жылыойскому району - 150 000 тысяч тенге";
17) дополнить пунктами 87, 88, 89 следующего содержания:
87. Учесть, что в бюджетах районов и города Атырау предусмотрена ежемесячная выплата социальной помощи в размере 800 тенге социально уязвимым слоям населения, в том числе:
получателям государственной адресной социальной помощи и государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет, инвалидам 1, 2, 3 групп, детям-инвалидам до 16 лет, пенсионерам, получающим минимальный размер пенсий и получателям государственных социальных пособий по возрасту в связи с повышением цен на хлеб и другие продукты.  Акимату области разработать механизм выплаты пособий социально уязвимым слоям населения.
88. Учесть, что в бюджетах районов и города Атырау предусмотрена выплата социальных пособий вдовам воинов, погибших на Великой Отечественной войне, участникам боевых действий в Афганистане, семьям пропавших без вести участников боевых действий в Афганистане в размере 3 158 тенге в целях предоставления льгот на коммунальные услуги. Инвалидам и участникам Великой Отечественной войны ранее получавшим социальные пособия в размере 1 799 тенге на оплату коммунальных услуг увеличить размер пособия до 3 158 тенге.
Акимату области разработать механизм назначения и выплаты социальной помощи.
89. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету города Атырау на расходы по изъятию земель для государственных нужд в сумме 1 200 000 тысяч тенге.
2. В приложении 11 после слов "Формирование и увеличение уставного капитала КГП "ОблТрансгаз" дополнить словами "Формирование и увеличение уставного капитала ТОО «Каспий А", "Формирование и увеличение уставного капитала КГП "Энергия", "Формирование и увеличение уставного капитала КГП "ОблТасЖол".
3. Приложения 157 и 13 изложить в новой редакции согласно приложениям к настоящему решению.