Облыс әкімиятының 2005 жылғы 5 сәуірдегі N 135 "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтер (жылу, су және газбен қамту), электр энергиясымен қамту және байланыс қызметінің телефон үшін абоненттік төлемдер бөлігінде төлем төлеуден өмірбойы босату Тәртібін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Атырау облыстық әкімиятының 2007 жылғы 24 қазандағы N 249 қаулысы Атырау облыстық Әділет департаментінде 2007 жылғы 26 қарашада N 2501 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкiмдігінің 2011 жылғы 4 қазандағы N 288 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкiмдігінің 2011.10.04 N 288 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі N 2247 "Ұлы
Отан соғысының қатысушылары мен мөгедектеріне және соларға
теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік
қорғау туралы" Заңына және ІІІ шақырылған облыстық маслихаттың X
сессиясының 2005 жылғы 11 ақпандағы N 198-ІІІ "Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектерін әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар
туралы" шешіміне сәйкес облыс әкімияты қаулы етті:
1. Облыс әкімиятының 2005 жылғы 5 сәуірдегі N 135 "1941-1945
жылдардағы Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне
коммуналдық қызметтер (жылу, су және газбен қамту), электр
энергиясымен қамту және байланыс қызметінің телефон үшін абоненттік
төлемдер бөлігінде төлем төлеуден өмірбойы босату тәртібін бекіту
туралы" қаулысына Атырау облысы Әділет департаментінде 2005 жылғы
11 мамырда N 2421 тіркелген 2005 жылғы 9 сәуірдегі N 42 "Атырау"
және 2005 жылғы 31 мамырдағы N 64 "Прикаспийская коммуна"
газеттерінде жарияланған мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілген аталған қаулы мен оның қосымшасы тақырыбы мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан
соғысында қаза тапқан жауынгерлердің жесірлеріне, Ауғанстандағы
ұрыс қимылдарының қатысушыларына және хабар-ошарсыз кеткен
Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларының отбасыларына
коммуналдық қызметтер (жылу, су және газбен қамту), электр
энергиясымен қамту үшін және телефон үшін абоненттік төлемдер
бөлігінде байланыс қызметіне төлем төлеуден өмірбойы босату
тәртібін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"Қоса беріліп отырған Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен
мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің
жесірлеріне, Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларына және
хабар-ошарсыз кеткен Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының
қатысушыларының отбасыларына коммуналдық қызметтер (жылу, су және
газбен қамту), электр энергиясымен қамту үшін және телефон үшін
абоненттік төлемдер бөлігінде байланыс қызметіне төлем төлеуден
өмірбойы босату Тәртібі бекітілсін" (бұдан әрі - Тәртіп)
аталған қаулының қосымшасында:
1- тарауда "Жалпы ережелер":
1- тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"Осы Тәртіп Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен
мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің
жесірлеріне, Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларына және
хабар-ошарсыз кеткен Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының
қатысушыларының отбасыларына коммуналдық қызметтер (жылу, су және
газбен қамту), электр энергиясымен қамту және байланыс қызметінің
телефон үшін абоненттік төлемдер бөлігінде төлем төлеуден өмірбойы
босату мақсатында әзірленді.";
2-тарауда "Төлемақыдан өмірбойы босату, қаржыландыру және
төлеу тәртібі:

О внесении изменений и дополнения в постановление акимата области от 5 апреля 2005 года N 135 "Об утверждении Порядка пожизненного освобождения от уплаты за коммунальные услуги (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение, и услуги связи, в части абонентской платы за телефон, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны 1941-1945 годов"
Постановление Атырауского областного акимата от 24 октября 2007 года N 249 зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 26 ноября 2007 года за N 2501. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 4 октября 2011 года N 288.
Сноска. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 04.10.2011 N 288.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и решением Х сессии ІІІ созыва областного маслихата от 11 февраля 2005 года N 198-ІІІ "О мерах по социальной защите участников и инвалидов Великой Отечественной войны (зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области от 11 мая 2005 года N 2421, опубликовано в газетах "Атырау" от 9 апреля 2005 года N 42 и "Прикаспийская коммуна" от 31 мая 2005 года N 64) акимат области постановляет :
1. Внести в постановление акимата области от 5 апреля 2005 года N 135 "Об утверждении Порядка пожизненного освобождения от уплаты за коммунальные услуги (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи, в части абонентской платы за телефон, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны 1941-1945 годов" следующие изменения и дополнение:
заголовок указанного постановления и приложения к нему изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Порядка пожизненного освобождения от уплаты за коммунальные услуги (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи, в части абонентской платы за телефон, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, вдовам погибших в Великую Отечественную войну военнослужащих, участникам боевых действий в Афганистане и семьям военнослужащих, пропавших без вести участников боевых действий в Афганистане";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Утвердить прилагаемый Порядок пожизненного освобождения от уплаты за коммунальные услуги (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи, в части абонентской платы за телефон, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, вдовам погибших в Великую Отечественную войну военнослужащих, участникам боевых действий в Афганистане и семьям военнослужащих, пропавших без вести участников боевых действий в Афганистане (далее - Порядок)";
в приложении к указанному постановлению:
в главе 1 "Общие положения":
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Настоящий Порядок разработан в целях пожизненного освобождения от уплаты за коммунальные услуги (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи, в части абонентской платы за телефон, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, вдовам погибших в Великую Отечественную войну военнослужащих, участникам боевых действий в Афганистане и семьям военнослужащих, пропавших без вести участников боевых действий в Афганистане, проживающих на территории Атырауской области.";
в главе 2 "Порядок пожизненного освобождения от уплаты, финансирования и выплаты":

2-тармақтың 2 тармақшасы мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"2007 жылдың 1 қазанынан бастап Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан
жауынгерлердің жесірлеріне, Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының
қатысушыларына және хабар-ошарсыз кеткен Ауғанстандағы ұрыс
қимылдарының қатысушыларының отбасыларына пайдаланудағы тұрғын үй
көлеміне қарамастан өмір бойғы жеңілдіктер ай сайын 3158 теңге
сомасында төленеді."
3 тармақтағы "салық төлеушінің тіркеу нөмірін (СТН)", деген
сөздерден кейін "жеңілдік алуға құқығын растайтын құжаттың
көшірмесі" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары
Қ. Қайненовке жүктелсін.
3. Осы қаулы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі

подпункт 2 пункта 2 изложить в следующей редакции:
"независимо от размера занимаемой жилой площади участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, вдовам погибших в Великую Отечественную войн военнослужащих, участникам боевых действий в Афганистане и семьям военнослужащих, пропавших без вести участников боевых действий в Афганистане" начиная с 1 октября 2007 года ежемесячно будут выплачены пожизненные льготы в сумме 3158 тенге.";
в пункте 3 после слов "регистрационного номера налогоплатильщика (РНН)" дополнить словами "копия документа, подтверждающее право на получение льгот".
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на Кайненова К. - заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня официального опубликования.
Аким области