Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаментінің мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Атырау облыстық әкімиятының 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 305 қаулысы. Атырау облыстық Әділет департаментінде 2008 жылғы 1 ақпанда N 2520 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 27 бабына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы N 107 "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі регламентін бекіту туралы" және Атырау облысы әкімиятының 2007 жылғы 10 қазандағы N 224 "Атырау облысында мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттары мен регламентін бекіту туралы" қаулыларын орындауда облыс әкімияты қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаментінің мемлекеттік қызмет көрсету кең таралған пайдалы қазбаларды барлау, өндіру және бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шартты тіркеу туралы стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімі аппаратының басшысы С.М. Рысқалиевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Рысқалиев
Атырау облысы әкімиятының
2007 жылғы 24 желтоқсандағы
N 305 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету СТАНДАРТЫ
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау, өндіру және бірлескен барлау мен өндіруге арналған кепіл шартты тіркеу
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің анықтамасы:
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау, өндіру немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шартты тіркеу.
Құзыретті орган - Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаменті.
Жер қойнауын пайдаланушы, тұтынушы - жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурс қорытындысы бойынша жеңімпаз деп танылған немесе құзыретті органмен тікелей келіссөздер негізінде жер қойнауын пайдалану құқығына ие болған Қазақстандық және шетелдік жеке және заңды тұлғалар.
КТПҚ - кең таралған пайдалы қазбалар.
Мемлекеттік қызметтің осы түрін ұсыну ерекшелігі:
Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңының (бұдан әрі - Қазақстан Республикасының "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңы) 13 бабының 1-1-тармағына сәйкес барлау, өндіру немесе бірлескен барлау мен өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шарт конкурс өткізудің нәтижелері негізінде жасалады;
Конкурс өткiзбей тiкелей келiссөздер негiзiнде:
КТПҚ барлауға арналған келiсiм-шарттың негiзiнде коммерциялық табумен байланысты КТПҚ өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығын алуға айрықша құқығы бар тұлғамен бiрлесiп өндiру жөнiндегi операцияларды жүргiзуге;
жалпы пайдаланудағы темiржолдар мен автомобиль жолдарын және көпiрлердi салу (жаңғырту, жөндеу) кезiнде кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және (немесе) өндiру жөнiндегi операцияларды жүргiзуге;
ұлттық компаниямен бiрлесiп КТПҚ барлау және (немесе) өндiру жөнiндегi операцияларды жүргiзуге келiсiм-шарттар жасалады.
Жоғарыда баяндалғандарға байланысты КТПҚ барлау, өндіру немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шартты тіркеу жөніндегі мемлекетті қызмет көрсетудің тұтынушысы КТПҚ жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурс жеңімпаздары немесе құзыретті органмен тікелей келіссіздер негізінде жер қойнауын пайдалану құқығына ие болғандар ғана бола алады.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги Департаментом природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области
Постановление Атырауского областного акимата от 24 декабря 2007 года N 305 зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 1 февраля 2008 года за N 2520
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 107 "Об административных процедурах", во исполнение постановлений Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 559 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги" и акимата Атырауской области от 10 октября 2007 года N 224 "Об утверждении стандартов и регламента оказания государственных услуг в Атырауской области" акимат области постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Стандарт оказания государственной услуги по регистрации контракта на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспрастраненных полезных ископаемых Департаментом природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Рыскалиева С.М. - руководителя аппарата акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Рыскалиев
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
N 305 от 24 декабря 2007 года
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги Регистрация контракта 9 на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых
1. Общие положения
1. Определение государственной услуги:
Регистрация контракта на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых.
Компетентный орган - Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области.
Недропользователь, потребитель - казахстанские, иностранные физические и юридические лица, признанные по итогам конкурса на получение права недропользования победителями или право недропользования которым предоставляется на основе прямых переговоров с Компетентным органом.
ОПИ - общераспрастраненные полезные ископаемые.
Особенность предоставления данного вида государственной услуги:
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании" (далее - Закон Республики Казахстан "О недрах и недропользовании") контракт на проведение операций по разведке, добыче или совмещенной разведке и добыче ОПИ заключается на основе результатов проведения конкурса.
Без проведения конкурса на основе прямых переговоров заключаются контракты:
на проведение операций по добыче с лицом, имеющим исключительное право на получение права недропользования на добычу ОПИ в связи с коммерческим обнаружением на основании контракта на разведку ОПИ;
на проведение операций по разведке и (или) добыче ОПИ при строительстве (реконструкции, ремонте) железных и автомобильных дорог и мостов общего пользования;
на проведение операций по разведке и (или) добыче ОПИ с национальной компанией.
В связи с вышеизложенным, потребителями государственной услуги - регистрация контракта на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу ОПИ, могут быть только победители конкурса на получение права недропользования по ОПИ или лица, которым право недропользования предоставляется на основе проведения прямых переговоров с Компетентным органом.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. КТПҚ барлау, өндіру немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу Қазақстан Республикасының "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңының 9 бабының 5-тармағына және 44 бабының 3-тармағына сәйкес жүргізіледі.
4. КТПҚ барлау, өндіру немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаментінде: Атырау қаласы, Әйтеке-би көшесі, 77, 201 кабинет мекен-жайы бойынша жүргізіледі.
5. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі) - КТПҚ барлау, өндіру немесе бірлескен барлау мен өндіру операцияларын жүргiзуге арналған келісім-шарт және келісім-шартты мемлекеттік тіркеу туралы сертификат.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалардың санаты: Мемлекеттік қызмет жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурс қорытындысы бойынша жеңімпаз деп танылған немесе құзыретті органмен жүргізген тікелей келіссіздер негізінде жер қойнауын пайдалану құқығына ие болған Қазақстандық және шетелдік жеке және заңды тұлғалар.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақытты шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттар тізімдемесін толық тапсырған сәттен бастап КТПҚ барлау, өндеу немесе бірлескен барлау мен өндеу операцияларын жүргізуге арналған келісім-шарт жасау мерзімі - 30 күн (келісім-шарт жобасына келісімін беретін мемлекеттік органдардың оң қорытындылары мен келісімдерін берген жағдайда) (Қазақстан Республикасының "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңының 44 бабының 3-тармағы);
қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 40 минутқа дейін;
құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 40 минутқа дейін;
8. Аталған мемлекеттік қызмет көрсету тегін жүргізіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты туралы ақпаратпен Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаментінде танысуға болады, мекен-жайы: Атырау қаласы, Әйтеке-би көшесі, 77,N 201 кабинет.
10. Жұмыс кестесі: Күн сайын сағат 09.00-дан - 18.00 сағатқа дейін. Демалыс күндері: сенбі, жексенбі күндері.
11. Қызмет көрсетілетін орын: Атырау қаласы, Әйтеке-би көшесі, 77, 201 кабинет мекен-жайында орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. КТПҚ барлау, өндіру немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шартты  тіркеу үшін келесі құжаттарды ұсыну қажет:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 шілдедегі N 1015 "Қазақстан Республикасында Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған модельдік келісім-шартты бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған Модельдік келісім-шартқа сәйкес тұтынушының КТПҚ барлау, өндіру немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған туралы келісім-шарт жобасы;

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Регистрация контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу ОПИ, оказывается на основании пункта 5 статьи 9 и пункта 3 статьи 44 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".
4. Регистрация контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу ОПИ, производится Департаментом природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области (Компетентный орган), по адресу: город Атырау, улица Айтеке би, 77, кабинет N 201.
5. Форма завершения (результат) оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель-контракт на проведение операций по разведке, добыче или совмещенной разведке и добыче ОПИ и сертификат государственной регистрации контракта.
6. Категория физических и юридических лиц, которым оказывается государственная услуга: государственная услуга оказывается казахстанским, иностранным физическим и юридическим лицам, признанные по итогам конкурса на получение права недропользования по ОПИ победителями или лица, которым право недропользования предоставляется на основе проведения прямых переговоров с Компетентным органом.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки заключения контракта на проведение операций по разведке, добыче или совмещенной разведке и добыче ОПИ с момента сдачи потребителем полного перечня необходимых документов для получения государственной услуги - 30 дней (в случае представления положительных заключений и согласований согласующих государственных органов по проекту контракта) (пункт 3 статьи 44 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании");
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - до 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - до 40 минут.
8. Оказание данной государственной услуги бесплатное.
9. Со стандартом оказания государственной услуги можно ознакомиться в Департаменте природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области, по адресу: город Атырау, улица Айтеке би, 77, кабинет N 201.
10. График работы: Ежедневно с 09.00 часов до 18.00 часов.
Выходные дни: суббота, воскресенье.
11. Место предоставления услуги: город Атырау, улица Айтеке би, 77, кабинет N 201.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для регистрации контракта на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу ОПИ необходимо предоставить следующие документы:
1) проект контракта на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу ОПИ, который разрабатывается самим потребителем в соответствии с Модельным контрактом на проведение операций по недропользованию в Республике Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2001 г. N 1015 "Об  утверждении Модельного контракта на проведение операций по недропользованию в Республике Казахстан";

2) келісім-шарттың бүкіл қолдану мерзіміне ең төменгі жұмыс бағдарламасы арналған жобасын тұтынушының өз жоспарына сәйкес тутастай келісім шарттың қолданылу мерзіміне әзірленуі (Қазақстан Республикасының "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңының 42 бабының 2-3-тармағы);
3) геологиялық бөлікті немесе "ЗапКазНедра" Батыс-Қазақстан аумақтық геологиялық және жер қойнауын пайдалану басқармасы (Ақтөбе қаласы) (бұдан әрі - "ЗапКазНедра" басқармасы) беретін тау-кендік бөлікті (КТПҚ өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығы берілген кезде) бергендігін растайтын акт (Қазақстан Республикасының "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңының 1 бабының 50-тармағы);
4) "ЗапКазНедра" басқармасымен жасалынатын жер қойнауын пайдалану объектісі бойынша геологиялық ақпарат алу туралы келісім-шарт (Қазақстан Республикасының "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңының 41-4 бабының 2- тармағы);
5) облыс әкімінің жер қойнауын пайдалану құқығын беру туралы шешімі (Қазақстан Республикасының "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңының 44 бабының 5-тармағы);
6) Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаментіне жоғарыда көрсетілген құжаттарды жібергендігі туралы тұтынушының ілеспе хаты;
7) Ілеспе құжаттармен келісім-шарт жобасын алғаннан кейін құзыретті орган қызметкері ілеспе хаттың екінші данасына алынған уақытын және қолын қойып, тұтынушыға кері қайтарады.
13. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттар және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылдың 31 шілдесінде N 1015 "Қазақстан Республикасында Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған модельдік келісім-шартты бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған Модельдік келiсiм-шартты Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаментінде Атырау қаласы, Әйтеке-би көшесі, 77, мекен-жайы бойынша 201 кабинетке тапсыруға және алуға болады.
14. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін Департамент қызметкері тұтынушының ілеспе хатының екінші данасына алынған уақытын және қолын қойып, кері қайтарады.
15. құжаттарды жеткізу тәсілдері: аяқтай келу немесе хат тасушы арқылы.
Департамент қол қойған КТПҚ барлау, өндіру немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шартпен келісім-шарты мемлекеттік тіркеу сертификаты Атырау қаласы, Әйтеке-би көшесі, 77, мекен-жайы бойынша орналасқан 201 кабинетте беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету келесі жағдайларда тоқтатылады: құжаттар жиынтығы толық тапсырылмағанда, тапсырылған құжаттарда түзетулер анықталса, келісім беретін органдар ескертпелер берген жағдайда.
Мемлекеттік қызмет ұсынудан мына жағдайларда бас тартылады:
1) келісім-шарттың жобасына мемлекеттік органдардың біреуі келісім беруден бас тартқан жағдайда;

2) проект минимальной рабочей программы на весь период действия контракта, который разрабатывается самим потребителем в соответствии с его планами на срок действия контракта в целом (пункт 2-3 статьи 42 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании");
3) акт удостоверяющий геологический (в случае предоставления права недропользования на разведку или совмещенную разведку и добычу ОПИ) или горный (в случае предоставления права недропользования на добычу ОПИ) отвод, который выдается Западно-Казахстанским территориальным управлением геологии и недропользования "ЗапКазНедра" г. Актобе) (далее - управление "ЗапКазНедра") (пункт 50 статьи 1 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании");
4) соглашение о приобретении геологической информации по объекту недропользования, который заключается с управлением "ЗапКазНедра" (пункт 2остатьи 41-4 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании");
5) решение акима области о предоставлении права недропользования (пункт 5 статьи 44 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании");
6) сопроводительное письмо потребителя в Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области о направлении вышеуказанных документов.
7) После получения проекта контракта и сопроводительных документов, работником Компетентного органа на втором экземпляре сопроводительного письма ставится дата и роспись в получении и возвращается потребителю.
13. Документы указанные в пункте 12 настоящего стандарта и Модельный контракт на проведение операций по недропользованию в Республике Казахстан, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2001 года N 1015 "Об утверждении Модельного контракта на проведение операций по недропользованию в Республике Казахстан" сдают и получают по адресу: город Атырау, улица Айтеке би, 77, кабинет N 201.
14. После сдачи всех необходимых документов на втором экземпляре сопроводительного письма потребителя работником Департамента проставляется дата и роспись в получении.
15. Способ доставки документов: личное посещение или через курьера.
1) Подписанный Департаментом контракт на проведение операций по разведке, добыче или совмещенной разведке и добыче ОПИ и сертификат государственной регистрации контракта выдаются по адресу: город Атырау, улица Айтеке би, 77, кабинет N 201.
16. Государственная услуга приостанавливается в следующих случаях:
1) не предоставление полного пакета документов;
2) если в представленных документах выявлены исправления;
3) в случае выдачи замечаний согласующих органов.
В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) в случае отказа в согласовании одним из согласующих проект контракта государственных органов;

2) тұтынушы КТПҚ барлау, өндіру немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарт жасау үшін Қазақстан Республикасының "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңының 42 бабының 2-2, 2-4-тармақтарында көзделген міндетті талаптарды және Қазақстан Республикасының заңнамаларымен қойылған талаптар келісім-шарттың жобасында қабылдамаған жағдайда;
3) жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шарттың жобасы конкурстық комиссия конкурс жеңiмпазы деп тану туралы шешiм шығарған немесе құзыретті органмен тікелей келіссөздер негізінде жер қойнауын пайдалану құқығына ие болған күннен бастап жеті ай iшiнде бермеген жағдайда (Қазақстан Республикасының "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңның 41-7 бабының 9-тармағы).
3. Жұмыс қағидаттары
17. Жұмыс қағидаттары:
1) Тұтынушыларға Департамент ұсынатын қызметтер туралы толық ақпарат ұсынылады;
2) Қызметкерлер ақпараттық сақталуына, қорғалуына және құпиялығына жауапты;
3) Егер тұтынушылар құжаттарды уақытында алмаған жағдайда Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаменті бір ай мерзімде олардың сақталуын қамтамасыз етеді.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес ("Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні" кестесі) сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаментінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмысшы топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі

2) в случае непринятия потребителем в проекте контракта обязательных условий предусмотренных в пункте 2-2, 2-4 статьи 42 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и других требований установленных законодательством Республики Казахстан для заключения контракта на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу ОПИ;
3) в случае непредставления проекта контракта на проведение операций по недропользованию в течение семи месяцев со дня вынесения конкурсной комиссией решения о признании победителем конкурса (пункт 9 статьи 41-7 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании") или с даты принятия Компетентным органом на основе прямых переговоров решения о предоставлении права недропользования.
3. Принципы работы
17. Принципы работы:
1) Потребителю предоставляется исчерпывающая информация об услугах, предоставляемых Департаментом;
2) Сотрудники ответственны за сохранность, защиту и конфиденциальность информации;
3) В случаях, если потребители не обратились за получением документов в срок, Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области обеспечивает их хранение в течение месяца.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту (таблица "Значение показателей качества и доступности").
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа Департамента природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования

20. Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаментінің жер қойнауын пайдалану, орман және су шаруашылығы бөлімінің бас мамандарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаменті директорының орынбасары түсіндіреді, 527 кабинет, байланыс телефоны: 35-47-53.
Мемлекеттік қызметтің осы түрі бойынша Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаментінің шешімдеріне тұтынушылар сот тәртібінде шағымдануы мүмкін.

20. Порядок обжалования действий (бездействий) главных специалистов отдела недропользования, лесного и водного хозяйства разъясняется заместителем директора Департамента природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области, кабинет N 527, контактный телефон: 35-47-53.
1) Решения Департамента природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области по данному виду государственной услуги могут быть обжалованы потребителями в судебном порядке.

21. Шағым Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаменті директорының атына беріледі, 060010, Атырау қаласы, Әйтеке-би көшесі, 77, 523 кабинет, байланыс телефоны: 35-45-59.
22. Шағымның қабылдауын растайтын құжат Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаментінің жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн тіркеу журналында тіркелгені болып табылады. Шағымға жауапты алатын орны: 060010, Атырау қаласы, Әйтеке-би көшесі, 77, 523 кабинет, байланыс телефоны: 35-45-59. Шағымның қаралу барысы туралы 32-55-12 байланыс телефоны арқылы білуге болады.

21. Жалоба подается на имя директора Департамента природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области, по адресу: город Атырау, улица Айтеке-би, 77, кабинет N 523, контактный телефон: 35-45-59.
22. Документом, подтверждающим принятие жалобы, является регистрация жалобы в журнале регистрации обращений физических и юридических лиц. Место получения ответа на жалобу: Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области, по адресу: город Атырау, улица Айтеке-би,77, пятый этаж, кабинет N 523, контактный телефон 35-45-59. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону: 32-55-12.

6. Байланыс ақпараты. Біздің мекен-жай және телефондарымыз:
23. Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаментінің директоры: 060010, Атырау қаласы, Әйтеке-би көшесі, 77, 523 кабинет. Телефон/факс: 35-45-59.
24. Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаменті директорының орынбасары: 060010, Атырау қаласы, Әйтеке-би көшесі, 77, N 527 кабинет. Телефон: 35-47-53.

6. Контактная информация. Наши адреса и телефоны:
23. Директор Департамента природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области: 060010, город Атырау, улица Айтеке-би, 77, кабинет N 523. Телефон/факс: 35-45-59.
24. Заместитель директора Департамента природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области: 060010, город Атырау, улица Айтеке-би, 77, кабинет N 527. Телефон: 8(7122)354753.

25. Мемлекеттік қызметті тікелей көрсетуші жер қойнауын пайдалану, орман және су шаруашылығы бөлімі: 060010, Атырау қ., Әйтеке-би көшесі, 77, 201 кабинет. Телефон: 32-55-12.
Атырау облысы әкімиятының
2007 жылғы 24 желтоқсандағы
305 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

25. Отдел недропользования, лесного и водного хозяйства, непосредственно оказывающего государственную услугу: 060010, город Атырау, улица Айтеке-би, 77, кабинет N 549. Телефон: 8(7122) 325512.
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
N 305 от 24 декабря 2007 года
Приложение к стандарту
оказываемой государственной услуги
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4