"2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 7 желтоқсандағы N 27/305-III шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 мамырдағы N 32/357-III шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының әділет департаментінде 2007 жылғы 21 мамырда N 1954 тіркелді. Қолдану мерзімі өтіп кеткен Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихат аппаратының 2008 жылғы 10 қаңтардағы N 08-1 хатымен
Ескерту. Қолдану мерзімі өтіп кеткен Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихат аппаратының 2008 жылғы 10 қаңтардағы N 08-1 хатымен
___________________________
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі  Бюджет кодексіне  және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы"  Заңына   cәйкес Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты  ШЕШТІ :
1. "2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2006 жылғы 7 желтоқсандағы  N 27/305-III  шешіміне (1946-нөмірмен тіркелген, 2006 жылғы 23 желтоқсанда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған, "2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2006 жылғы 7 желтоқсандағы  N 27/305-ІІІ  шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 29/329-III  шешімімен, 1948-нөмірмен тіркелген, 2007 жылғы 8 ақпанда "Оңтүстік Қазақстан" N 22 газетінде жарияланған, "2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2006 жылғы 7 желтоқсандағы  N 27/305-ІІІ  шешіміне өзгерістер енгізу туралы "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 28 ақпандағы  N 30/351-III  шешімімен, 1951-нөмірмен тіркелген, 2007 жылғы 15 наурызда "Оңтүстік Қазақстан" N 41 газетінде жарияланған, өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Оңтүстік Қазақстан облысының 2007 жылға арналған облыстық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мына көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер - 101 802 093 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер - 14 505 958 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер - 132 258 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер - 23 300 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi - 87 140 577 мың теңге;
2) шығындар - 102 776 402 мың теңге;
3) операциялық сальдо - - 974 309 мың теңге;
4) таза бюджеттiк кредит беру - - 4 351 089 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер - 2 065 000 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2006 года N№27/305-III "Об областном бюджете на 2007 год"
Решение Маслихата Южно-Казахстанской области N 32/357-III от 15 мая 2007 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 21 мая 2007 года за N 1954. Истек срок применение - письмо от 10 января 2008 года N 08-1
В соответствии с  Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года и  Законом  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Южно-Казахстанский областной маслихат  РЕШИЛ :
1. Внести в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2006 года  N№27/305-III  "Об областном бюджете на 2007 год" (зарегистрировано за N№1946, опубликовано 22 декабря 2006 года в газете "Южный Казахстан", внесены изменения и дополнения решениями Южно-Казахстанского областного маслихата от 30 января 2007 года  N№29/329-III  "О внесений изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2006 года  N№27/305-III  "Об областном бюджете на 2007 год", зарегистрировано за N№1948, опубликовано 7 февраля 2007 года в газете "Южный Казахстан"»N 16, от 28 февраля 2007 года  N№30/351-III  "О внесений изменений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2006 года  N№27/305-III  "Об областном бюджете на 2007 год", зарегистрировано за N№1951, опубликовано 12 марта 2007 года в газете "Южный Казахстан" N№31) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить областной бюджет Южно-Казахстанской области на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 101 802 093 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 14 505 958 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 132 258 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 23 300 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 87 140 577 тысяч тенге;
2) затраты - 102 776 402 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - - 974 309 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 4 351 089 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 2 065 000 тысяч тенге;

бюджеттік кредиттерді өтеу - 6 416 089 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 65 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 65 000 мың теңге;
6) бюджет профициті - 3 311 780 мың теңге;
7) бюджет профицитін пайдалану - - 3 311 780 мың теңге.";
2) 3-1-тармақта:
бірінші абзацта "75 324" деген сандар "75 326" деген сандармен ауыстырылсын;
сегізінші абзацта "24 681" деген сандар "24 682" деген сандармен ауыстырылсын;
он төртінші абзацта "20" деген сандар "21" деген сандармен ауыстырылсын;
3) 5-тармақта:
алтыншы абзацта "155 488" деген сандар "293 317" деген сандармен ауыстырылсын;
он үшінші абзацта "135 308" деген сандар "147 003" деген сандармен ауыстырылсын;
он төртінші абзацта "122 602" деген сандар "137 453" деген сандармен ауыстырылсын;
он алтыншы абзац алынып тасталсын;
4) 6-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мына мөлшерлерде ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 494 254 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 1 915 156 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың траффигін төлеуге - 62 697 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге - 143 397 мың теңге;
тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пунктілеріне жеткізуді ұйымдастыруға - 17 223 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға - 604 857 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 580 796 мың теңге;
қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттік төлем тарифінің көтерілуінөтеуге - 1 396 мың теңге;
мұқтаж мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтер көрсетуіне - 56 261 мың теңге;
мемлекеттік басқару деңгейлері арасында өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде берілетін әкімшілік функцияларға - 56 273 мың теңге;
аудандық (қалалық) маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеуден өткізуге - 160 371 мың теңге;
облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттер - 1 728 520 мың теңге, оның ішінде:

погашение бюджетных кредитов - 6 416 089 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 65 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 65 000 тысяч тенге;
6) профицит бюджета - 3 311 780 тысяч тенге;
7) использование профицита бюджета - 3 311 780 тысяч тенге.";
2) в пункте 3-1:
в абзаце первом цифры "75 324" заменить цифрами "75 326";
в абзаце восьмом цифры "24 681" заменить цифрами "24 682";
в абзаце четырнадцатом цифры "20" заменить цифрами "21";
3) в пункте 5:
в абзаце шестом цифры "155 488" заменить цифрами "293 317";
в абзаце тринадцатом цифры "135 308" заменить цифрами "147 003";
в абзаце четырнадцатом цифры "122 602" заменить цифрами "137 453";
абзац шестнадцатый исключить;
4) пункт 6 изложить в новой редакции следующего содержания:
"6. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
494 254 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования;
1 915 156 тысяч тенге - на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования;
62 697 тысяч тенге - на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
143 397 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
17 223 тысяч тенге - на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования;
604 857 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования;
580 796 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
1 396 тысяч тенге - на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющиеся абонентами городских сетей телекоммуникаций;
56 261 тысяч тенге - на обеспечение нуждающихся инвалидов специальными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
56 273 тысяч тенге - на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления;
160 371 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог районного (городского) значения;
1 728 520 тысяч тенге - текущие трансферты из областного бюджета, в том числе по:

облыстық қаржы департаменті бойынша - 130 731 мың теңге;
облыстық білім департаменті бойынша - 5 000 мың теңге;
облыстық жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті бойынша - 22 634 мың теңге;
облыстық мәдениет басқармасы бойынша - 30 628 мың теңге;
облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық департаменті бойынша - 943 010 мың теңге;
облыстық сәулет және қала құрылысы басқармасы бойынша - 7 174 мың теңге;
облыстық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті бойынша - 589 343 мың теңге.
Көрсетілген сомаларды аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
5) 7-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мына мөлшерлерде дамуға берілетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға - 109 049 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта құруға - 2 874 598 мың теңге;
Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005 - 2007 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысы объектілеріне инженерлік-коммуникациялық желілер құрылысына - 2 604 917 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 2 060 665 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 23 610 мың теңге;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға - 258 000 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт объектілерін дамытуға - 22 000 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға - 1 098 304 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 705 729 мың теңге.
Көрсетілген сомаларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
6) мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-қосымшаға сәйкес аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінің жергілікті қаржысы есебінен инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға кемінде 934 671мың теңге, жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға кемінде 38 845 мың теңге сомасында шығыстар көзделуге тиіс екендігі ескерілсін.";
7) 9-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Облыс әкімдігінің 2007 жылға арналған резервi 809 558 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
төтенше резерві - 147 150 мың теңге;
шұғыл шығындарға арналған резерві - 152 408 мың теңге;
соттардың шешiмдерi бойынша мiндеттемелердi орындауға арналған резерві - 10 000 мың теңге;

департаменту финансов области - 130 731 тысяч тенге;
департаменту образования области - 5 000 тысяч тенге;
департаменту координации занятости и социальных программ области - 22 634 тысяч тенге;
управлению культуры области - 30 628 тысяч тенге;
департаменту энергетики и коммунального хозяйства области - 943 010 тысяч тенге;
управлению архитектуры и градостроительства области - 7 174 тысяч тенге;
департаменту пассажирского транспорта и автомобильных дорог области - 589 343 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.";
5) пункт 7 изложить в новой редакции следующего содержания:
"7. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
109 049 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;
2 874 598 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
2 604 917 тысяч тенге - на строительство инженерно-коммуникационных сетей к объектам жилищного строительства в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005 - 2007 годы;
2 060 665 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения;
23 610 тысяч тенге - на развитие коммунального хозяйства;
258 000 тысяч тенге - на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
22 000 тысяч тенге - на развитие объектов физической культуры и спорта;
1 098 304 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы;
705 729 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.";
6) дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Учесть, что за счет средств местных бюджетов районов (городов областного значения) должны быть предусмотрены затраты на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме не менее 934 671 тысяч тенге, на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования в сумме не менее 38 845 тысяч тенге, согласно приложению 5.";
7) пункт 9 изложить в новой редакции следующего содержания:
"9. Утвердить резерв акимата области на 2007 год в сумме 809 558 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв - 147 150 тысяч тенге;
резерв на неотложные затраты - 152 408 тысяч тенге;
резерв на исполнение обязательств по решениям судов - 10 000 тысяч тенге;

бюджеттер бойынша ағымдағы жылы қолма-қол ақшаның тапшылығын жабуға арналған резервi - 500 000 мың теңге.";
8) көрсетілген шешімнің 1, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9) көрсетілген шешім осы шешімінің 3-қосымшасына сәйкес 5- қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы
Облыстық мәслихат
хатшысы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының

резерв на покрытие дефицита наличности по бюджетам - 500 000 тысяч тенге.";
8) приложения 1, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
9) дополнить указанное решение приложением 5 согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2007 года.
Председатель сессии
областного маслихата
Секретарь
областного маслихата
Приложение 1
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата

1 054 688
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
206 906
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
5 261 700
003
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1 128 903
004
Орта білім жүйесін ақпараттандыру
145 243
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық ұйымдары үшін оқулықтар сатып алу және жеткізу
25 915
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
703 473
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын өткізу
20 582
013
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру
494 254
017
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
1 915 156
019
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың траффигін төлеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
62 697
020
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге  аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
143 397
021
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
604 857
022
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пунктілеріне жеткізуді ұйымдастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 223
3
Бастауыш кәсiптік бiлiм беру
1 528 402
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
1 528 402
008
Жергілікті деңгейде бастапқы кәсіптік білім беру
1 528 402
4
Орта кәсіби бiлiм беру
1 380 015
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
270 241
002
Орта кәсiптiк бiлiмi бар мамандар даярлау
270 241
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
1 109 774
009
Орта кәсіби білімді мамандар даярлау
1 109 774
5
Қосымша кәсіби білім беру
179 389
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ішкі істердің атқарушы органы
27 378
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
27 378
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
30 902
003
Кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау

1 054 688
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
206 906
261
Департамент (Управление) образования области
5 261 700
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
1 128 903
004
Информатизация системы среднего образования
145 243
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов  для государственных областных организаций образования
25 915
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
703 473
007
Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий областного масштаба
20 582
013
Целевые текущие  трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования
494 254
017
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования
1 915 156
019
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования
62 697
020
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования
143 397
021
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на создание лингофонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования
604 857
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования
17 223
3
Начальное профессиональное образование
1 528 402
261
Департамент (Управление) образования области
1 528 402
008
Начальное профессиональное образование
1 528 402
4
Среднее профессиональное образование
1 380 015
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
270 241
002
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
270 241
261
Департамент (Управление) образования области
1 109 774
009
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
1 109 774
5
Дополнительное профессиональное образование
179 389
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
27 378
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
27 378
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
30 902
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров