"2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2006 жылғы 5 желтоқсандағы N 20/304-ІІІ шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
III шақырылған Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының XХI сессиясының 2007 жылғы 3 ақпандағы N 21/330-III шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2007 жылғы 9 ақпанда N 2440 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің  115-бабына , "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  6-бабына , "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 1204  қаулысына  сәйкес облыстық мәслихаты  ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. " 2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы " Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2006 жылғы 5 желтоқсандағы N 20/304-ІІІ (тіркеу нөмірі 2434, "Рудный Алтай" газетінің 2006 жылғы 28 желтоқсандағы N 200-201, "Дидар" газетінің 2007 жылғы 6 қаңтардағы N 1 сандарында жарияланды) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2007 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 68726510,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 18135515 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 276885 мың теңге;
трансферттер түсімі - 50314110,8 мың теңге;
2) шығындар - 70090116,8 мың теңге;
3) операциялық сальдо - - 1363606 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - -1941516 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 992000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 2933516 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0:
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
6) бюджет тапшылығы (профициті) - 577910 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - -577910 мың теңге.";
2) 8-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші - елу бесінші абзацтармен толықтырылсын:
"жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға 321483 мың теңге;
білім берудің арнайы (түзеу) ұйымдарын арнайы техникалық және теңгеру құралдармен қамтамасыз етуге 20323 мың теңге;
жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге 1011206 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру нысандарын ұстауға 78028 мың теңге;
тамақтануды, тұруды ұйымдастыруға және балаларды тестілеу пункттеріне жеткізуге 9541 мың теңге;
жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеуге 50351 мың теңге;
жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің кітапхана қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге 90712 мың теңге;
жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға 133174 мың теңге;
бастауыш кәсіптік білім беру мемлекеттік мекемелерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 17882 мың теңге;
облыстық (қалалық) педагог кадрлардың біліктілігін арттыру институттарында педагог қызметкерлерді қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға 38976 мың теңге;
облыстық (қалалық) педагог кадрлардың біліктілігін арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 6000 мың теңге;
жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің кітапхана қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді оқытуға арналған оқулық, анықтамалық және электрондық әдебиеттер сатып алуға және жеткізіп беруге 21358 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде орта кәсіптік орта оқу орындарында оқитын студенттерге стипендия төлеуге 127294 мың теңге, соның ішінде:
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі - 107463 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі - 19831 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде кәсіптік орта оқу орындарында оқып жатқандар үшін жол жүруге өтемақы төлеуге 18079 мың теңге, соның ішінде:
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі - 15260 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі - 2819 мың теңге;
дәрілік заттар, вакциналар және басқа да иммундық-биологиялық препараттар сатып алуға 903838 мың теңге, соның ішінде:
халыққа иммунопрофилактика жүргізу үшін вакциналар және басқа да иммундық-биологиялық препараттар сатып алуға 92123 мың теңге;
туберкулезге қарсы препараттар сатып алуға 118291 мың теңге;
диабетке қарсы препараттар сатып алуға 287194 мың теңге;
онкологиялық ауруларға химиялық препараттар сатып алуға 313698 мың теңге;
бүйрек қызметінің жеткіліксіздігімен ауыратындарды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларға дәрі-дәрмек құралдарын сатып алуға 92532 мың теңге;
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның алдын алу және күрес шараларын іске асыруға 9409 мың теңге;
жергілікті деңгейдегі қан орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 68487 мың теңге;
мемлекеттік тапсырыс шеңберінде орта кәсіптік білім беру ұйымдарында оқыту құнын ұлғайту және қосымша қабылдау бойынша шығыстарды өтеуге 2748 мың теңге;
медицина кадрларының, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы менеджерлердің біліктілігін арттыруға және қайта даярлауға 12611 мың теңге;
созылмалы ауруларды амбулаториялық емдеу кезінде диспансерлік есепте тұрған балалар мен жасөспірімдерді дәрілік заттармен қамтамасыз етуге 100154 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз етуге 251764 мың теңге;
бастапқы медициналық санитарлық көмек көрсету медициналық ұйымдарын штаттық нормативтерге сәйкес медициналық кадрлармен қамтамасыз ету және жалпы практикалық дәрігерлер жүйесін дамытуға 477252 мың теңге;
шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелер сатып алуға 718 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение от 5 декабря 2006 года N 20/304-III "Об областном бюджете на 2007 год"
Решение XXI сессии Восточно-Казахстанского областного Маслихата III созыва от 3 февраля 2007 года N 21/330-III. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 9 февраля 2007 года за N 2440. Утратило силу в связи с истечением срока действия
В соответствии со  статьей 115  Бюджетного кодекса Республики Казахстан,  статьей 6  Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан",  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2006 года N 1204 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год" областной маслихат  РЕШИЛ :
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата " Об областном бюджете на 2007 год " от 5 декабря 2006 года N 20/304-III (регистрационный номер 2434, опубликовано от 28 декабря 2006 года в газете "Рудный  Алтай" N 200-201, от 6 января 2007 года в газете "Дидар" N 1) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 68726510,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 18135515 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 276885 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 50314110,8 тысяч тенге;
2) затраты - 70090116,8 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - -1363606 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - -1941516 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 992000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 2933516 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0:
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
6) дефицит (профицит) бюджета - 577910 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -577910 тысяч тенге.";
2) пункт 8 дополнить абзацами четвертым - пятьдесят пятым следующего содержания:
"321483 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования;
20323 тысяч тенге - на обеспечение специальных (коррекционных) организаций образования специальными техническими и компенсаторными средствами;
1011206 тысяч тенге - на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования;
78028 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
9541 тысяч тенге - на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования;
50351 тысяч тенге - на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
90712 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
133174 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования;
17882 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования;
38976 тысяч тенге - на переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областных (городских) институтах повышения квалификации педагогических кадров;
6000 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров;
21358 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования;
127294 тысяч тенге - на выплату стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов, в том числе:
107463 тысяч тенге - Министерство образования и науки Республики Казахстан;
19831 тысяч тенге - Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
18079 тысяч тенге - на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов, в том числе:
15260 тысяч тенге - Министерство образования и науки Республики Казахстан;
2819 тысяч тенге - Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
903838 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, в том числе:
92123 тысяч тенге - вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения;
118291 тысяч тенге - противотуберкулезных препаратов;
287194 тысяч тенге - противодиабетических препаратов;
313698 тысяч тенге - химиопрепаратов онкологическим больным;
92532 тысяч тенге - лекарственных средств, диализаторов, расходных материалов больным с почечной недостаточностью и лекарственных средств для больных после трансплантации почек;
9409 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИДом в Республике Казахстан;
68487 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне;
2748 тысяч тенге - на возмещение расходов по увеличению стоимости обучения и дополнительного приема в организациях среднего профессионального образования в рамках государственного заказа;
12611 тысяч тенге - на повышение квалификации и переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения;
100154 тысяч тенге - на обеспечение лекарственными средствами детей и подростков, находящихся на диспансерном учете, при амбулаторном лечении хронических заболеваний;
251764 тысяч тенге - на обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения;
477252 тысяч тенге - на укомплектование медицинских организаций первичной медико-санитарной помощи медицинскими кадрами в соответствии со штатными нормативами и развитие системы врачей общей практики;
718 тысяч тенге - на закуп тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора;

5 жасқа дейінгі балаларды амбулаториялық емдеу деңгейінде дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге 52130 мың теңге;
жүкті әйелдерді құрамында темір және йод бар препараттармен қамтамасыз етуге 47857 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын профилактикалық медициналық тексеруден өткізуге 349559 мың теңге;
жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау медицина ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 1261651 мың теңге;
мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіліктердің ара-жігін ажырату шеңберінде берілетін әкімшілік міндеттерге 63582 мың теңге, соның ішінде:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі - 16783 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі - 6756 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Жер қатынастарын басқару жөніндегі агенттігі - 40043 мың теңге;
қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшiн абоненттiк төлем тарифiнiң көтерiлуiн өтеуге 6788 мың теңге;
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне 43014 мың теңге, соның ішінде:
міндетті гигиеналық құралдарға - 16443 мың теңге;
жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне - 18144 мың теңге;
ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуіне - 8427 мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге 425000 мың теңге;
көші-қон полициясының 2006 жылы бөлінген қосымша штат санын ұстауға 21649 мың теңге;
тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға 68516 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға 126090 мың теңге;
өсімдік шаруашылығы дақылдарының шығымын және өндірілетін өнімнің сапасын көтеруді қолдауға, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май материалдары құнының және басқа тауар-материалдық құндылықтардың арзандауына 739000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға 17720 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімділігін және өндірілетін өнімнің сапасын көтеруді субсидиялауға 607160 мың теңге.";
3) 9 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен дамуға мынадай мөлшерде нысаналы трансферттер көзделсін:
"Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласында Ертіс өзені арқылы өтетін көпір құрылысы" жобасы бойынша қосылған құн салығын өтеуге 752 201 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға 1140000 мың теңге;
электрондық үкімет аясында адам капиталын дамытуға 165937 мың теңге;
білім беру нысандары құрылысына және қайта жаңғыртуға 587440 мың теңге;
денсаулық сақтау нысандары құрылысына және қайта жаңғыртуға 1758323 мың теңге;
сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға 974571 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау нысандары құрылысына және қайта жаңғыртуға 150000 мың теңге;
"Риддер қаласын айналып өтетін жол" автомобиль жолын салуға 153000 мың теңге;
Семей қаласының орталықтан жылумен қамтамасыз ету сұлбасында сақталған қазандықтар мен ЖЭО-ы қуаттарын жаңартуға, жылу жүйелерін қайта жаңғыртуға 2100000 мың теңге;

52130 тысяч тенге - на лекарственное обеспечение детей до 5-летнего возраста на амбулаторном уровне лечения;
47857 тысяч тенге - на обеспечение беременных железо- и йодосодержащими препаратами;
349559 тысяч тенге - на осуществление профилактических медицинских осмотров отдельных категорий граждан;
1261651 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
63582 тысяч тенге - на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления, в том числе:
16783 тысяч тенге - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
6756 тысяч тенге - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан;
40043 тысяч тенге - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными отношениями;
6788 тысяч тенге - на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций;
43014 тысяч тенге - на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида, в том числе:
16443 тысяч тенге - обязательные гигиенические средства;
18144 тысяч тенге - предоставление услуг индивидуальными помощниками;
8427 тысяч тенге - предоставление услуг специалистами жестового языка;
425000 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог областного и районного значения;
21649 тысяч тенге - на содержание дополнительной штатной численности миграционной полиции, выделенной в 2006 году;
68516 тысяч тенге - на поддержку развития семеноводства;
126090 тысяч тенге - на развитие племенного животноводства;
739000 тысяч тенге - на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ;
17720 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
607160 тысяч тенге - на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.";
3) пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Предусмотреть в областном бюджете целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
752 201 тысяч тенге - для возмещения налога на добавленную стоимость по проекту "Строительство моста через реку Иртыш в городе Семипалатинске Восточно-Казахстанской области;
1140000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
165937 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;
587440 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
1758323 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения;
974571 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения;
150000 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
153000 тысяч тенге - на строительство автомобильной дороги "Объездная дорога города Риддер";
2100000 тысяч тенге - на модернизацию существующих мощностей котельных и ТЭЦ, сохранившихся в схеме центрального теплоснабжения, реконструкцию тепловых сетей в городе Семипалатинске;

Семей қаласында жаңа ЖЭО-3 салуға 5000000 мың теңге.";
4) мынадай мазмұндағы 9-1 тармақпен толықтырылсын:
"9-1. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй салуға нөлдік ставка сыйақы (мүдде) бойынша 882000 мың теңге сомасында кредит қарастырылсын.";
5) мынадай мазмұндағы 10-1 тармақпен толықтырылсын:
"10-1. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай мөлшерде нысаналы ағымдағы трансферттеркөзделгендігі ескерілсін:
9 қосымшаға сәйкес мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне 43014 мың теңге;
10 қосымшаға сәйкес мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіліктердің ара-жігін ажырату шеңберінде берілетін әкімшілік міндеттерге 51463 мың теңге;
11 қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 1640375 мың теңге;
12 қосымшаға сәйкес жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің кітапхана қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді оқытуға арналған оқулық, анықтамалық және электрондық әдебиеттер сатып алуға және жеткізіп беруге 21018 мың теңге;
13 қосымшаға сәйкес қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшiн абоненттiк төлем тарифiнiң көтерiлуiн өтеуге 6788 мың теңге.";
6) 11- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Семей қаласының бюджетіне дамуға трансферттер көзделгендігі ескерілсін:
"Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласында Ертіс өзені арқылы өтетін көпір құрылысы" жобасы бойынша қосылған құн салығын өтеуге 752 201 мың теңге.
Қосылған құн салығын өтеу қосылған құн салығының төленгенін растайтын құжаттар көрсетілген кездегі дерек бойынша жүргізіледі.
Семей қаласының орталықтан жылумен қамтамасыз ету сұлбасында сақталған жұмыс істеп тұрған қазандықтар мен ЖЭО-ы қуаттарын жаңартуға, жылу жүйелерін қайта жаңғыртуға 2100000 мың теңге;
Семей қаласында жаңа ЖЭО-3 салуға 5000000 мың теңге.";
7) мынадай мазмұндағы 11-1 - 11-3- тармақтармен толықтырылсын:
"11-1. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне дамуға мынадай мөлшерде нысаналы трансферттер көзделгендігі ескерілсін:

5000000 тысяч тенге - на строительство новой ТЭЦ-3 города Семипалатинска.";
4) дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год кредиты из республиканского бюджета на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с  Государственной программой развития жилищного строительства  в Республике Казахстан на 2005-2007 годы в сумме 882000 тысяч тенге.";
5) дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
43014 тысяч тенге - на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида согласно приложению 9;
51463 тысяч тенге - на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления согласно приложению 10;
1640375 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы согласно приложению 11;
21018 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования согласно приложению 12;
6788 тысяч тенге - на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций, согласно приложению 13.";
6) пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены трансферты на развитие бюджету города Семипалатинска:
752 201 тысяч тенге - для возмещения налога на добавленную стоимость по проекту "Строительство моста через реку Иртыш в городе Семипалатинске Восточно-Казахстанской области".
Возмещение налога на добавленную стоимость производится по факту предъявления подтверждающих документов об оплате налога на добавленную стоимость;
2100000 тысяч тенге - на модернизацию существующих мощностей котельных и ТЭЦ, сохранившихся в схеме центрального теплоснабжения, реконструкцию тепловых сетей в городе Семипалатинске;
5000000 тысяч тенге - на строительство новой ТЭЦ-3 города Семипалатинска.";
7) дополнить пунктами 11-1 - 11-3 следующего содержания:
"11-1. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:

14 қосымшаға сәйкес сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға 974571 мың теңге;
15 қосымшаға сәйкес электрондық үкімет аясында адам капиталын дамытуға 79068 мың теңге.
11-2. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Өскемен қаласының бюджетіне дамуға инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға 1140000 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделгендігі ескерілсін.
11-3. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Өскемен қаласының бюджетін дамытуға Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй салуға нөлдік ставка сыйақы (мүдде) бойынша 882000 мың теңге сомасында кредит беру көзделгендігі ескерілсін.";
8) 12 - тармақта "927250" сандары "1882528" сандарымен ауыстырылсын";
9) 14 - тармақта "8699480" сандары "5219688" сандарымен ауыстырылсын";
10) 15 - тармақта:
үшінші абзацта "170000" сандары "160000" сандарымен ауыстырылсын";
төртінші абзацта "20000" сандары "30000" сандарымен ауыстырылсын";
11) 17 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. 6 қосымшаға сәйкес 2007 жылға арналған облыстық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.";
12) 1, 5, 6 қосымшалар осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
13) осы шешімнің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 қосымшаларына сәйкес 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының

974571 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения согласно приложению 14;
79068 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства согласно приложению 15.
11-2. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету города Усть-Каменогорска в сумме 1140000 тысяч тенге на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
11-3. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрено кредитование бюджета города Усть-Каменогорска на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с  Государственной программой развития жилищного строительства  в Республике Казахстан на 2005-2007 годы в сумме 882000 тысяч тенге.";
8) в пункте 12 цифры "927250" заменить цифрами "1882528";
9) в пункте 14 цифры "8699480" заменить цифрами "5219688";
10) в пункте 15:
в абзаце третьем цифры "170000" заменить цифрами "160000";
в абзаце четвертом цифры "20000" заменить цифрами "30000";
11) пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2007 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 6.";
12) приложения 1, 5, 6 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению;
13) дополнить приложениями 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 согласно приложениям  4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2007 года.
Председатель cессии
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата
Приложение 1
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата

42606,0
261
Облыстың білім департаменті (басқармасы)
3106679
003
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
767503,0
004
Орта бiлiм беру жүйесiн ақпараттандыру
118270,0
005
Облыстық мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу-әдістемелік кешендерін сатып алу және жеткізіп беру
22544,0
011
Бағдарламаны республикалық бюджеттен  түсетін трансферттер есебінен іске асыру
3401,0
015
Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаттары есебінен іске асыру
19143,0
006
Білім берудің арнайы ұйымдарында  дарынды балаларға жалпы білім беру
557027,0
011
Бағдарламаны республикалық бюджеттен  түсетін трансферттер есебінен іске асыру
41328,0
015
Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаттары есебінен іске асыру
515699,0
007
Облыс көлемінде мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шаралар өткізу
57970,0
013
Жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер
321483,0
017
Жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер
977764,0
019
Жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы  трансферттер
49380,0
020
Жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің кітапхана қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер
87651,0
021
Жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер
116528,0
022
Тамақтануды, тұруды ұйымдастыруға және балаларды тестілеу пункттеріне жеткізуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы  трансферттер
9541,0
023
Жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің кітапхана қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді оқытуға арналған оқулық, анықтамалық  және электрондық әдебиеттер сатып алуға және жеткізіп беруге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы  трансферттер
21018,0
3
Бастауыш кәсіптік білім беру
1049139,0
261
Облыстың білім департаменті (басқармасы)
1049139,0
008
Бастауыш кәciптiк білім беру
1049139,0
011
Бағдарламаны республикалық бюджеттен  түсетін трансферттер есебінен іске асыру
17882,0
015
Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаттары есебінен іске асыру

42606,0
261
Департамент (Управление) образования области
3106679,0
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
767503,0
004
Информатизация системы среднего образования
118270,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных областных организаций образования
22544,0
011
Реализация программы за счет  трансфертов из республиканского бюджета
3401,0
015
Реализация программы за счет средств местного бюджета
19143,0
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
557027,0
011
Реализация программы за счет трансфертов из республиканского бюджета
41328,0
015
Реализация программы за счет средств местного бюджета
515699,0
007
Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий областного масштаба
57970,0
013
Целевые текущие  трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования
321483,0
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования
977764,0
019
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего  общего образования
49380,0
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования
87651,0
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингофонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования
116528,0
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования
9541,0
023
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования
21018,0
3
Начальное профессиональное образование
1049139,0
261
Департамент (Управление) образования области
1049139,0
008
Начальное профессиональное образование
1049139,0
011
Реализация программы за счет  трансфертов из республиканского бюджета
17882,0
015
Реализация программы за счет средств местного бюджета

287194,0
015
Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаттары есебінен іске асыру
156130,0
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
357799,0
011
Бағдарламаны республикалық бюджеттен түсетін трансферттер есебінен іске асыру
313698,0
015
Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаттары есебінен іске асыру
44101,0
022
Бүйрек қызметінің  жеткіліксіздігімен  ауыратындарды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығын материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
92532,0
011
Бағдарламаны республикалық бюджеттен түсетін трансферттер есебінен іске асыру
92532,0
4
Емханалар
6298201,0
253
Облыстың д енсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
6298201,0
010
Тұрғындарға бастапқы медициналық- санитарлық көмек көрсету
5576469,0
011
Бағдарламаны республикалық бюджеттен түсетін трансферттер есебінен іске асыру
1194062,0
015
Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаттары есебінен іске асыру
4382407,0
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
721732,0
100
Республикалық бюджеттен түсетін трансферттер есебінен азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
251764,0
101
Республикалық бюджеттен түсетін трансферттер есебінен 5 жасқа дейінгі балаларды амбулаториялық емдеу деңгейінде дәрі-дәрмекпен  қамтамасыз ету
52130,0
102
Республикалық бюджеттен түсетін трансферттер есебінен жүкті әйелдерді құрамында темір және йод бар препараттармен қамтамасыз ету
47857,0
103
Республикалық бюджеттен түсетін трансферттер есебінен созылмалы ауруларды амбулаториялық емдеу кезінде диспансерлік есепте тұрған балалар мен жасөспірімдерді дәрілік заттармен қамтамасыз ету
100154,0
104
Жергілікті бюджет қаражаттары есебінен халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және  мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
269827,0
5
Медициналық көмектің  басқа  да  түрлері
1257077,0
253
Облыстың д енсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
1257077,0
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету
1190494,0
011
Бағдарламаны республикалық бюджеттен түсетін трансферттер есебінен іске асыру
60200,0
015
Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаттары есебінен іске асыру
1130294,0
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек  көрсету
66583,0
100
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
40437,0
101
Облыстық арнаулы  медициналық жабдықтау  базалары
26146,0
9
Денсаулық сақтау саласын д ағы өзге де қызметтер

287194,0
015
Реализация программы за счет средств местного бюджета
156130,0
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
357799,0
011
Реализация программы за счет трансфертов из республиканского бюджета
313698,0
015
Реализация программы за счет средств местного бюджета
44101,0
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
92532,0
011
Реализация  программы за счет трансфертов из республиканского бюджета
92532,0
4
Поликлиники
6298201,0
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
6298201,0
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
5576469,0
011
Реализация программы за счет трансфертов из республиканского бюджета
1194062,0
015
Реализация программы за счет средств местного бюджета
4382407,0
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
721732,0
100
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения за счет  трансфертов из республиканского бюджета
251764,0
101
Лекарственное обеспечение детей до 5-летнего возраста на амбулаторном уровне лечения за счет  трансфертов из республиканского бюджета
52130,0
102
Обеспечение беременных железо- и йодосодержащими препаратами за счет  трансфертов из республиканского бюджета
47857,0
103
Обеспечение лекарственными средствами детей и подростков находящихся на диспансерном учете при амбулаторном лечении хронических заболеваний за счет трансфертов из республиканского бюджета
100154,0
104
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне за счет средств местного бюджета
269827,0
5
Другие виды медицинской помощи
1257077,0
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
1257077,0
011
Оказание скорой и неотложной помощи
1190494,0
011
Реализация  программы за счет трансфертов из республиканского бюджета
60200,0
015
Реализация программы за счет средств местного бюджета
1130294,0
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
66583,0
100
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
40437,0
101
Областные базы спецмедснабжения
26146,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения

005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2007 жылғы 3 ақпандағы N 21/330-ІІІ
шешіміне 4 қосымша
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2006 жылғы 5 желтоқсандағы N 20/304-III
шешіміне 9 қосымша
Мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз етуге және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына
сәйкес ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтер
көрсетуіне аудандар (облыстық маңызы бар қалалар)
бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
мың теңге
N
р/с
Атауы
Сомасы жиыны
Міндетті гигиеналық құралдарға
Жеке көмекшілердің қызметтер көрсетуі
Ымдау тілі мамандарының қызметтер көрсетуі
Барлығы

005
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 4
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 3 февраля 2007 года N 21/330-III
Приложение 9
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 5 декабря 2006 года N 20/304-III
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
тысяч тенге
N
п/п
Наименование
Сумма всего
Обязательные гигиенические средства
Предоставление услуг индивидуальными помощниками
Предоставление услуг специалистами жестового языка
Всего