Мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2008 жылғы 18 қаңтардағы N 2 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 5 ақпандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5127 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрінің 2011 жылғы 25 шілдедегі № 216 бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Байланыс және ақпарат министрінің 2011.07.25  № 216 бұйрығымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты бекітілсін.
2. Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі аумақтық басқармалар осы бұйрықпен танысуды ұйымдастырып және оның сөзсіз орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің Байланыс департаменті (Ә.Е. Баймұратов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелуіне жолдасын және мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының орынбасары А.Д. Бишиғаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Ақпараттандыру және байланыс
агенттігі төрағасының
2008 жылғы 18 қаңтардағы
N 2 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету
СТАНДАРТЫ
"Радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті
құрылғыларды тіркеу" 1. Жалпы ережелер
1. Бұл стандарт ақпараттандыру және байланыс жөніндегі аумақтық басқармаларға радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін беру тәртібін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) белгілейді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының  "Байланыс туралы" Заңы, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитет төрағасының 2003 жылғы 11 наурыздағы N 13-п бұйрығымен (бұдан әрі - бұйрық) бекітілген Байланыс саласындағы рұқсат құжаттарын ресімдеу және радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу ережесі негізінде жүзеге асырылады, N 2234 мемлекеттік тіркеу нормативтік құқықтық акті реестрінде тіркелінген.
3. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің ақпараттандыру және байланыс жөніндегі аумақтық басқармалары - құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі - аумақтық басқармалары) мемлекеттік қызмет көрсетеді.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 18 января 2008 года № 2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 05 февраля 2008 года № 5127. Утратил силу приказом Министра связи и информации Республики Казахстан от 25 июля 2011 года № 216
Сноска. Утратил силу приказом Министра связи и информации РК от 25.07.2011 № 216.
В целях реализации  статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах",  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Регистрация радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств".
2. Территориальным управлениям по информатизации и связи организовать изучение настоящего приказа и обеспечить его неукоснительное исполнение.
3. Департаменту связи (Баймуратову А.Е.) Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан и обеспечить его официальное опубликование после государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи Бишигаева А.Д.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
Утвержден
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по информатизации и связи
от 18 января 2008 года N 3
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги
"Регистрация радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок выдачи территориальными управлениями по информатизации и связи свидетельств о государственной регистрации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств (далее - государственная услуга).
2. Государственная услуга осуществляется на основании  закона Республики Казахстан "О связи", Правил оформления разрешительных документов в области связи и регистрации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, утвержденных  приказом Председателя Комитета по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 марта 2003 года N 13-п (далее - Правила), зарегистрированных в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2234.
3. Государственная услуга оказывается территориальными управлениями по информатизации и связи - структурными подразделениями Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи (далее - территориальные управления).

4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны  радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларға мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін беру болып табылады.
5. Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік тіркелген  Қазақстан Республикасының азаматтарына, мекемелерге, ұйымдарға, кәсіпорындарға (бұдан әрі - өтініш берушілер) мемлекеттік қызмет көрсетіледі.
6. Аумақтық басқарма өтініш берушінің құжаттарын алғаннан кейін үш жұмыс күннің ішінде оның құжаттарын қарайды.
7. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 21 тамыздағы N 932 қаулысымен бекітілген радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды мемлекеттік тіркеу үшін алым ставкасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету ақылы негізде ұсынылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің веб-сайтында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және аумақтық басқармалардың бөлмелерінде орналасқан стендтерде орналастырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін тұтынушылар радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды (бұдан әрі - РЭҚ (ЖЖҚ)) пайдалану орны бойынша тиісті аумақтық басқармаға:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың тиісті түріне арналған сауалнаманы көрсетеді.
10. Аумақтық басқарма РЭҚ-қа (ЖЖҚ) арналған сауалнамаларды толтырудың жинақылығы мен дұрыстығын тексереді.
11. РЭҚ-қа (ЖЖҚ) арналған сауалнамаларды толтыру жинақты немесе дұрыс болмағанда аумақтық басқарма тіркеуден бас тартады. Құжаттарды қайта тапсырған жағдайда, оларды қарау мерзімі жаңартылады.
12. Тіркеу рәсім аяқталғаннан кейін аумақтық басқарма белгіленген нысандағы РЭҚ пен ЖЖҚ-ны мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін дайындайды және белгіленген нысандағы РЭҚ пен ЖЖҚ-ны мемлекеттік тіркеудің журналын толтырады.
13. РЭҚ пен ЖЖҚ-ны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік өтініш беруші РЭҚ пен ЖЖҚ мемлекеттік тіркеуі үшін ақы төлегенін растайтын құжатын көрсеткеннен кейін беріледі.
3. Жұмыстың қағидаттары
14. Аумақтық басқармалар қызметі адамның конституциялық құқығын сақтауға, жүктелген қызметтерін атқару кезіндегі заңдылыққа негізделеді және әдептілік, толық ақпарат ұсыну, оның сақталуын, қорғалуын және жасырындылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
15. Аумақтық басқармалар жұмысының нәтижелері осы стандартқа қоса беріліп отырған 1-қосымшаға сәйкес сапа мен қол жеткізу көрсеткіштерімен өлшенеді.

4. Формой завершения государственной услуги является выдача свидетельства о государственной регистрации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств.
5. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, учреждениям, организациям, предприятиям, имеющим государственную регистрацию на территории Республики Казахстан (далее - заявители).
6. Срок рассмотрения документов заявителя составляет три рабочих дня со дня их получения территориальным управлением.
7. Государственная услуга предоставляется на платной основе в соответствии со ставками сбора за государственную регистрацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, утвержденных  постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2002 года N 932.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайте Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях территориальных управлений.
2. Порядок оказания государственной услуги
9. Для получения государственной услуги потребители предъявляют в соответствующее территориальное управление по месту использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств (далее - РЭС (ВЧУ)):
1) заявку установленного образца;
2) анкету на соответствующий вид радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств.
10. Территориальное управление проверяет комплектность и правильность заполнения анкеты на РЭС (ВЧУ).
11. При некомплектности или неправильности заполнения анкеты на РЭС (ВЧУ) территориальное управление отказывает в регистрации. При повторном представлении документов срок их рассмотрения возобновляется.
12. По окончании процедуры регистрации, территориальное управление готовит свидетельство о государственной регистрации РЭС и ВЧУ установленной формы и заполняет журнал государственной регистрации РЭС и ВЧУ установленной формы.
13. Свидетельство о государственной регистрации РЭС и ВЧУ выдается заявителю при предоставлении подтверждающего документа об оплате в государственный бюджет сбора за государственную регистрацию РЭС и ВЧУ.
3. Принцип работы
14. Деятельность территориальных управлений основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении возложенных функций и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
15. Результаты работы территориальных управлений измеряются показателями качества и доступности согласно  приложению 1 к настоящему стандарту.

5. Шағымдану тәртібі
16. Мемлекеттік қызметтерді ұсыну сапасы бойынша наразылық болған жағдайда Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі басшыларының, аумақтық басқармалар бастығының атына шағым беріледі.
17. Шағымдар жазбаша түрде пошта не Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі, аумақтық басқармалардың кеңсесі арқылы тікелей жұмыс күндері қабылданады.
18. Қабылданған шағым аумақтық басқармалардың кіріс хат-хабарлар есебі журналында немесе Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркеледі және бір ай мерзім ішінде қаралады.
19. Шағымды қарау нәтижелері шағым берушіге жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
6. Байланысу ақпараты
20. Аумақтық басқарманың жұмыс және бастығының қабылдау кестесі аумақтық басқармасының жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады. Аумақтық басқармасының байланыс телефондары және мекенжайы Қазақстан Республикасы Ақпарттандыру және байланыс агенттігінің веб-сайтында орналастырылған (2-қосымша).
21. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, сол жағалау, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, тел: 8 (7172) 74-09-09, факс: 8 (7172) 502-888.
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 1 қосымша
"Радиоэлектронды құралдар
мен жоғары жиілікті
құрылғыларды тіркеу"
Сапа мен қолжетімділік көрсеткішінің мәні
Сапа мен қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің
нормативті
мәні
Өткен
жылғы
көрсет-
кіштің
мақсатты
мәні
Есепті
жылғы
көрсет-
кіштер
мақсатты
мәні
1
2
3
4
1 Уақытылығы

5. Порядок обжалования
16. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя начальников территориальных управлений, руководства Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи.
17. Жалобы присылаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии территориальных управлений, Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи в рабочие дни.
18. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета входящей корреспонденции территориальных управлений или в единой системе электронного документооборота Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи и рассматривается в течение одного месяца.
19. Результаты рассмотрения жалобы заявителю сообщаются в письменном виде по почте.
6. Контактная информация
20. График работы и приема начальника территориального управления осуществляется в соответствии с графиком работы территориального управления. Контактные телефоны и адреса территориальных управлений размещены на веб-сайте Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи ( приложение 2 ).
21. Адрес Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи: 010000 город Астана, левый берег, адм.здание "Дом министерств", тел: 8 (7172) 74-09-09, факс: 8 (7172) 502-888.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной услуги
"Регистрация радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность

271615
5.
Қарағанды облысы
бойынша Ақпараттандыру
және байланыс басқармасы
100000,
Қарағанды қ.
Ермеков көшесі
73/А оф. 302
8(7212)
437010 ф,
437024
6.
Павлодар облысы
бойынша Ақпараттандыру
және байланыс
басқармасы
140000,
Павлодар қаласы,
Ак.Сәтпаев көшесі,
50
8(7182)
323549,
327280 ф.
540338
7.
Қостанай облысы
бойынша Ақпараттандыру
және байланыс басқармасы
110000, Қостанай қал., Темірбаев
көшесі, 14, 58-59
пәтер
8(7142) 535185 ф, 535074, 503026
8.
Қызылорда облысы
бойынша Ақпараттандыру
және байланыс басқар-
масы
120000,
Қызылорда қаласы,
Қазантаев көшесі, 8 үй, 3 пәтер
8(72422)
70953 ф,
78853 ф,
77548
9.
Жамбыл облысы бойынша
Ақпараттандыру және
байланыс басқармасы
080000, Тараз қ.
Қазыбек би
көшесі, 138
8(7262) 450960 ф
434224
10.
Маңғыстау облысы
бойынша Ақпараттандыру
және байланыс басқар-
масы
130000, Ақтау қ.
9 мөлтек ауд. 18
үй, 91-92 пәтер
8(7292) 313344,
429911 ф.
11.
Батыс-Қазақстан облысы
бойынша Ақпараттандыру
және байланыс басқар-
масы
090000, Орал қал.
Дзержинск көшесі,
100, 4-қабат 4 каб.
8(7112) 503877 ф,
244974, 513865
12.
Оңтүстік-Қазақстан облысы бойынша
Ақпараттандыру және
байланыс басқармасы
160000,
Шымкент қ.
Тәукехан даңғылы,
35
8(7252)
510100,
534952, 211391
13.
Солтүстік-Қазақстан
облысы бойынша
Ақпараттандыру және
байланыс басқармасы
150000, Петропавл қ., Интернационал
көшесі, 55
8(7152) 490080 ф,
461194
14.
Шығыс-Қазақстан облысы
бойынша Ақпараттандыру
және байланыс басқар-
масы
070000, Өскемен қ. Карл Либкнехт көшесі, 19
8(7232) 269105,
252784 ф.

271615
5.
Управление по
информатизации и
связи по
Карагандинской области
100000, г. Караганды,
ул. Ермекова 73/А
оф 302
8(7212)
437010 ф,
437024
6.
Управление по
информатизации и
связи по
Павлодарской области
140000, г. Павлодар,
ул. Ак. Сатпаева, 50
8(7182)
323549,
327280 ф,
540338
7.
Управление по
информатизации и
связи по
Костанайской области
110000, г. Костанай,
ул. Темирбаева 14,
кв. 58-59
8(7142)
535185 ф,
535074,
503026
8.
Управление по
информатизации и
связи по
Кызылординской области
120000, г. Кызылорда,
ул. Казантаева, д. 8
кв. 3
8(72422)
70953 ф,
78853 ф,
77548
9.
Управление по
информатизации и
связи по Жамбылской
области
080000, г.Тараз,
ул. Казыбек би, 138
8(7262)
450960 ф
434224
10.
Управление по
информатизации и
связи по
Мангыстауской области
130000, г. Актау,
м-н 9, д. 18,
кв. 91-92
8(7292)
313344,
429911 ф
11.
Управление по
информатизации и
связи по Западно-
Казахстанской области
090000, г. Уральск,
ул. Дзержинского 100,
4 этаж, каб 4
8(7112)
503877 ф,
244974,
513865
12.
Управление по
информатизации и
связи по Южно-
Казахстанской области
160000, г. Шымкент,
пр. Таукехана 35
8(7252)
540100,
534952,
211391
13.
Управление по
информатизации и
связи по Северо-
Казахстанской области
150000,
г. Петропавловск,
ул. Интернацио-
нальная, 55
8(7152)
490080 ф,
461194
14.
Управление по
информатизации и
связи по Восточно-
Казахстанской области
070000, г.
Усть-Каменогорск,
ул. Карла
Либкнехта, 19
8(7232)
269105,
252784 ф