Мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2008 жылғы 15 ақпандағы N 61 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 27 ақпандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5152 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2010 жылғы 2 қыркүйектегі № 577 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қорғаныс министрінің 2010.09.02 № 577 Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
"Мемлекеттік қызмет көрсетудің типтік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 қаулысының 2-тармағын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің арнаулы мемлекеттік мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты бекітілсін.
2. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2008 жылғы 15 ақпандағы
N 61 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің арнаулы
мемлекеттік мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және
мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою жөніндегі
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Апостиль - құжатқа қол қойған адамның қолының түпнұсқалығын және оның өкiлеттiктерiн растауды, сондай-ақ осы құжат бекiтiлген мөрдiң немесе мөртаңбаның түпнұсқалылығын растайтын арнайы мөртаңба. Апостиль қою Гаага конвенциясына қатысушы елдердің аумағында қолдануға арналған апостиль қойылатын құжаттардың түпнұсқалығы мен тиісті ресiмделуiне кепiлдiктi қамтамасыз ету болып табылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қазақстан Республикасының шетелдік ресми құжаттарды заңдастыру талаптарын жоятын конвенцияға қосылуы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудің күшін жоятын конвенция (Гаага, 1961 жылғы 5 қазан) ережелерін іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 сәуірдегі N 545  қаулысының, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1536 болып тіркелген "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою тәртiбi мен шарттары туралы бiрыңғай ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 4 маусымдағы N 67 бұйрығының, "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағаты туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2005 жылғы 26 желтоқсандағы N 477 бұйрығының негізінде жүзеге асырылады.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 15 февраля 2008 года № 61. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2008 года № 5152. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 2 сентября 2010 года № 577
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 02.09.2010 № 577.
В целях реализации пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги по апостилированию архивных справок и копий архивных документов, исходящих из специального государственного архива Министерства обороны Республики Казахстан.
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Министр
Утвержден
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 15 февраля 2008 года N 61
Стандарт
оказания государственной услуги по
апостилированию архивных справок и копий архивных документов,
исходящих из специального государственного архива
Министерства обороны Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Апостиль - специальный штамп, удостоверяющий подлинность подписи лица, подписавшего документ, и подтверждение его полномочий, а также подлинность печати или штампа, которыми скреплен этот документ. Проставление апостиля является обеспечением гарантии подлинности и надлежащего оформления апостилируемых документов, предназначенных для действия на территории стран-участниц Гаагской конвенции.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании Закона Республики Казахстан "О Национальном архивном фонде и архивах",  Закона Республики Казахстан "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов", постановления Правительства Республики Казахстан 24 апреля 2001 года N 545 "О мерах по реализации положений Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов (Гаага, 5 октября 1961 года)", приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 4 июня 2001 года N 67 "Об утверждении Единых правил о порядке и условиях проставления апостиля на официальных документах, исходящих из государственных органов, также от нотариусов Республики Казахстан", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1536, приказа Министра обороны Республики Казахстан от 26 декабря 2005 года N 477 "Об утверждении Положения о Центральном архиве Министерства обороны Республики Казахстан".

4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағаты (бұдан әрі - Орталық мұрағат) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны апостиль қойылған Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің арнаулы мемлекеттік мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларды және мұрағаттық құжаттардың көшірмелерін беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушыларға) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімде көрсетіледі:
құжаттарды берген күні жеке өзінің болуы кезінде;
жазбаша өтініш білдірген кезде (пошта арқылы) түскен күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде.
8. Ресми құжаттарға апостиль қою үшін айлық есеп көрсеткіштен 20 % көлемінде мемлекеттік баж төленеді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің ресми Интернет-сайтында, сондай-ақ байланыс деректері мемлекеттік қызмет көрсету стандартына 1-қосымшада көрсетілген Орталық мұрағат ғимаратында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын сенбі мен жексенбіден басқа күндері көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау және беру сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Алдын ала жазылу және қызметтерді жедел ресімдеу жүргізілмейді.
11. Қызмет Орталық мұрағат ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің арнаулы мемлекеттік мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою үшін мыналарды ұсыну қажет:
1) жеке куәлік немесе төлқұжат;
2) апостиль қойғаны үшін мемлекеттік баж төлегені туралы түбіртек;
3) өтініш беруші өзі келе алмаса, нотариалдық расталған сенімхат.
Заңды тұлғалардың өкілдері үшін - заңда белгіленген тәртіпте ресімделген сенімхат.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін бланкілерді толтыру, өтініштер талап етіледі. Белгіленген бланкілер, өтініштер үлгілері Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің ресми Интернет-сайтында, сондай-ақ байланыс деректері мемлекеттік қызмет көрсету стандартына 1-қосымшада көрсетілген Орталық мұрағат ғимаратында орналасқан.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 53.
15. Апостиль қою үшін ұсынылған тұтынушылардың құжаттары апостиль қою үшін ұсынылған құжаттарды тіркеу кітабында тіркеледі.
16. Апостиль қойылған Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің арнаулы мемлекеттік мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелерін беру осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 7-тармағына сәйкес жүргізіледі.

4. Государственная услуга оказывается Центральным архивом Министерства обороны Республики Казахстан (далее - Центральный архив).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача апостилированных архивных справок и копий архивных документов, исходящих из специального государственного архива Министерства обороны Республики Казахстан.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребители).
7. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
при личном посещении в день подачи документов;
при письменном обращении (по почте) в течении 15 рабочих дней со дня поступления.
8. За проставление апостиля на официальных документах взимается государственная пошлина в размере 20% от месячного расчетного показателя.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещена на официальном Интернет-сайте Министерства обороны Республики Казахстан, также в здании Центрального архива, контактные данные которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту оказания государственной услуги.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья. Прием и выдача документов осуществляется с 9.00 до 17.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.00 часов. Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не производится.
11. Услуга оказывается в здании Центрального архива.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для апостилирования архивных справок и копий архивных документов, исходящих из специального государственного архива Министерства обороны Республики Казахстан необходимо представить:
1) удостоверение личности или паспорт;
2) квитанцию об оплате государственной пошлины за апостилирование;
3) доверенность засвидетельствованную нотариально, если заявитель не может обратиться лично.
Для представителей юридических лиц - доверенность, оформленная в установленном законом порядке.
13. Для получения государственной услуги требуется заполнение бланков, заявлений. Формы установленных бланков, заявлений размещены на официальном Интернет-сайте Министерства обороны Республики Казахстан, также в здании Центрального архива, контактные данные которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту оказания государственной услуги.
14. Государственная услуга оказывается по адресу г. Алматы ул. Жандосова, 53.
15. Представленные на апостилирование документы потребителей регистрируются в книге регистрации документов, представленных для проставления апостиля.
16. Выдача апостилированных архивных справок и копий архивных документов, исходящих из специального государственного архива Министерства обороны Республики Казахстан, производится в соответствии с пунктом 7 настоящего стандарта оказания государственной услуги.

17. Ұсынылған құжаттардағы қателерді (түзетулерді, өшірулерді және басқаны) анықтаған кезде, сондай-ақ осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 12-тармағында көрсетілген құжаттардың толық тізбесін ұсынбағанда мемлекеттік қызмет көрсетуден сұрау салу түскен күні бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Уәкілетті органдардың қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толымды және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты және оның құпиялылығын сақтау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартына 2-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін Орталық мұрағаттың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсету сапасы мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәнін жыл сайын Министрлік арнайы құрған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Қажет болған жағдайда тұтынушы уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) Орталық мұрағат басшысына шағымдануға болады.
Егер тұтынушы қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары сатыда қарауды талап етсе, тұтынушы жазбаша не электронды түрде шағымын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне жолдай алады.
22. Шағым пошта арқылы немесе Орталық мұрағаттың немесе Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің кеңсесі арқылы жеке тапсырумен жұмыс күндері қабылданады.
23. Орталық мұрағаттың немесе Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің кеңсесіне келіп түскен шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген тәртіпте және мерзімде жүзеге асырылады.
Заңнамамен белгіленген тәртіпте берілген өтініштер міндетті түрде қабылдауға, тіркеуге, есепке алуға және қарауға жатады.
6. Байланыс ақпараты
24. Басшылардың жұмыс мен қабылдау кестесі Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсететін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі мен Орталық мұрағатының байланыс деректері осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартына 1-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің арнаулы
орталық мұрағатынан шығатын
мұрағаттық анықтамаларға
және мұрағаттық құжаттардың
көшірмелеріне апостиль
қою жөніндегі мемлекеттік
қызмет көрсету cтандартына
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсететін Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі мен Қазақстан Республикасы Қорғаныс
министрлігі Орталық мұрағатының байланыс деректері
Р/с
N
Атауы Орналасқан
мекенжайы
Байланыс деректері
1
Қазақстан
Республикасы
Қорғаныс
министрлігі
Астана қаласы,
Арнайы экономи-
калық аймақ,
2-үй

17. При выявлении ошибок (исправлений, подчисток и другие) в представленных документах, а также в представлении неполного перечня документов указанных в пункте 12 настоящего стандарта оказания государственной услуги, в предоставлении государственной услуги отказывается в день поступления запроса.
3. Принципы работы
18. Деятельность уполномоченных органов основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с  приложением 2 к настоящему стандарту оказания государственной услуги.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа Центрального архива, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждается специально созданной Министерством рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости, обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц, потребитель может обратиться к руководителю Центрального архива.
Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу в письменном, а также в электронном виде в Министерство обороны Республики Казахстан.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию Центрального архива или Министерства обороны Республики Казахстан.
23. Рассмотрение жалоб, поступивших в Центральный архив или Министерство обороны Республики Казахстан осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. График работы и приема руководителей осуществляется в соответствии с графиком работы Министерства обороны Республики Казахстан.
Контактные данные Министерства обороны Республики Казахстан и Центрального архива, предоставляющего государственную услугу, приведены в приложении 1 к настоящему стандарту оказания государственной услуги.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной услуги
по апостилированию архивных справок и копий
архивных документов, исходящих из специального
государственного архива Министерства
обороны Республики Казахстан
Контактные данные Министерства обороны Республики Казахстан и
Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан,
предоставляющего государственную услугу:
N
п/п
Наименование
Адрес расположения
Контактные данные
1.
Министерство
обороны
Республики
Казахстан
г. Астана,
специальная
экономическая
зона, дом 2
Общественная приемная:

Қоғамдық қабылдау бөлмесі: (7172) 72-15-91
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
қабылдау бөлмесі:  Ошибка!
Ошибка связи.  Қорғаныс
министрлігінің ресми сайты:  www.mod.kz.
Қорғаныс министрлігінің
электронды поштасы: Infomorok@rambler.ru.
2
Орталық
мұрағат
Алматы қаласы,
Жандосов
көшесі, 53
(7272) 74-73-49
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің арнаулы
орталық мұрағатынан шығатын
мұрағаттық анықтамаларға
және мұрағаттық құжаттардың
көшірмелеріне апостиль
қою жөніндегі мемлекеттік
қызмет көрсету cтандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік мәні
Көрсет-
кіштің
келесі
жылғы
мақсатты
мәні
Көрсеткіш-
тің
есептік
жылдағы
ағымдағы
мәні
1. Уақтылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған
сәттен бастап белгіленген
мерзімде қызмет көрсетуді
ұсыну жағдайларының %
(үлесі)
95%
80%
1.2. Қызмет көрсетуді алу
үшін кезекте 30 минуттан
аспайтын уақыт күткен
тұтынушылардың % (үлесі)
90%
90%
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсетулерді
ұсыну үдерісінің сапасына
қанағаттанған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
90%
70%
2.2. Лауазымды адамның
құжаттарды дұрыс ресімде-
ген (жүргізілген аудары-
лымдар мен есептесулердің)
жағдайлары % (үлесі)
95%
85%
3. Қол жетімділік
3.1. Қызмет көрсету
сапасына және оны ұсыну
тәртібі туралы ақпаратқа
қанағаттанған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
80%
60%

(7172) 72-15-91
Приемная Министра обороны
Республики Казахстан:
(7172) 72-10-20
Приемные заместителей
Министра обороны Республики
Казахстан: (7172) 72-10-30,
72-10-70, 72-10-88, 72-11-05,
72-10-40, 72-10-33, 72-10-97
Официальный сайт
Министерства обороны:
www.моd.kz.
Электронная почта
Министерства обороны:
infomork@rambler.ru.
2.
Центральный
архив
г. Алматы,
ул. Жандосова, 53
(7272) 74-73-49
Приложение 2
к стандарту оказания государственной услуги
по апостилированию архивных справок и копий
архивных документов, исходящих из специального
государственного архива Министерства
обороны Республики Казахстан
Таблица. Значение показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
95%
80%
1.2. % (доля) потребителей,
ожидавших получения услуги
в очереди не более 30 минут
90%
90%
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
90%
70%
2.2. % (доля) случаев
правильно оформленных
документов должностным
лицом (произведенных
начислений, расчетов и т.д.)
95%
85%
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
80%
60%