Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. "Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою ережесін бекіту туралы" 2007 жылғы 24 тамыздағы N 244 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2008 жылғы 1 қазандағы N 258 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 13 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5337 болып енгізілді.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
"Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2007 жылғы 24 тамыздағы N 244 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеудің тізілімінде N 4939 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, 2007 жыл, N 10, 284-құжат), мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою ережесін:
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы ереже Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Әділет департаменттерімен (басқармаларымен) (бұдан әрі - тіркеуші орган) тіркеу істерінде сақталатын құжаттардың мынадай түрлерінің телнұсқасын берудің және күшін жоюдың тәртібін белгілейді:";
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4.1 Құқық белгілейтін құжаттың немесе Куәліктің телнұсқасы құқық иесіне ғана немесе оның уәкілетті өкіліне (бұдан әрі - өтініш беруші) беріледі.";
5-тармақта:
бірінші абзацтағы "құқық белгілейтін құжаттың" деген сөзден кейін "немесе Куәліктің" деген сөздермен толықтырылсын;
1) және 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Құқық белгілейтін құжаттың немесе Куәліктің жоғалуына, бүлінуіне (бұзылуына) себеп болған жағдайларды көрсете отырып, құқық белгілейтін құжаттың немесе Куәліктің телнұсқасын беру туралы осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
2) құқық белгілейтін құжаттың немесе Күәліктің түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған жылжымайтын мүлік объектісін тіркелген жері бойынша жергілікті немесе республикалық газеттің данасы.";

О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 244 "Об утверждении Правил выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 1 октября 2008 года № 258. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 октября 2008 года № 5337
Руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 244 "Об утверждении Правил выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4939, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2007 год, № 10, статья 284), следующие изменения и дополнения:
в Правилах выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа, утвержденных указанным приказом:
абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие правила устанавливают порядок выдачи Департаментами (Управлениями) юстиции Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - регистрирующий орган) дубликата и аннулирования следующих видов документов, которые хранятся в регистрационных делах:";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Дубликат правоустанавливающего документа или Свидетельства выдается только правообладателю или его уполномоченному представителю (далее - заявитель).";
в пункте 5:
в абзаце первом после слов "правоустанавливающего документа" дополнить словами "или Свидетельства";
подпункты 1) и 2) изложить в следующей редакции:
"1) заявление о выдаче дубликата правоустанавливающего документа или Свидетельства согласно приложению 1 к настоящим Правилам с указанием обстоятельств, повлекших утрату, повреждение (порчу) правоустанавливающего документа или Свидетельства;
2) экземпляр республиканской или местной газеты по месту регистрации недвижимого имущества с опубликованным объявлением о признании подлинника правоустанавливающего документа или Свидетельства недействительными.";

6-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) жеке және заңды тұлғаларға жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын берген кезде жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу үшін алым төлегенін растайтын құжатты".
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Құқық белгілейтін құжаттың немесе Куәліктің телнұсқасында "телнұсқа" деген белгі және тіркеуші органның осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес мөртаңбасы қойылып, құқық белгілейтін құжаттың немесе Куәліктің барлық мәтіні болуы тиіс";
8-тармақта "үш" деген сөз "бес" деген сөзбен ауыстырылсын;
9-тармақ алынып тасталсын;
осы бұйрыққа 1, 2-қосымшаларға сәйкес 1, 2-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланган күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                               3. Балиева
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 1 қазандағы
N 258 бұйрығына
1-қосымша
Жоғалған немесе бүлінген
құқық белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру және түпнұсқасының
(куәландырылған көшірмесінің)
күшін жою ережесіне 1-қосымша
___________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы)
Меншік құқығы туралы куәлік немесе құқық белгілейтін
құжаттың телқұжатын беру туралы
ӨТІНІШ N__________
Тегі, Аты, Әкесінің аты______________________________________________
СТН__________________________________________________________________
Тұратын жері_________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжаты: түрі______, сериясы_______, N_______
Берілді_______________________________, берілген күні________________
(егер өтініш беруші біреуден артық болса ақпаратты қайталау)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Атынан іс-әрекет етеді_______________________________________________
(уәкілетті өкіл толтырады)
негізінде____________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_____________________________________________________________________
________________________________________мекен-жайы бойынша орналасқан жылжымайтын мүлік объектісіне
_____________________________________________________________________
(құжаттың атауы)
_____________________________________________________________________
________________________________Телқұжатын беруді сұраймын (сұраймыз) Куәлік немесе құқық белгілейтін құжаттың жоғалуына немесе бүлінуіне (бұзылуына) себеп болған жағдайлар___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:

пункт 6 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) документ, подтверждающий оплату сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним при выдаче физическим и юридическим лицам дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Дубликат правоустанавливающего документа или Свидетельства должен содержать весь текст правоустанавливающего документа или Свидетельства с проставлением отметки "дубликат" и штампа регистрирующего органа согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
в пункте 8 слово "трех" заменить словом "пяти";
пункт 9 исключить;
дополнить приложениями 1, 2 согласно приложениям 1 , 2 к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       З. Балиева
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 1 октября 2008 года № 258
Приложение 1
к Правилам выдачи дубликата
и аннулирования подлинника
(удостоверенной копии)
утраченного или поврежденного
правоустанавливающего документа
__________________________________________________
(территориальный орган Министерства
юстиции Республики Казахстан)
Заявление № _____
о выдаче дубликата правоустанавливающего документа
или свидетельства о праве собственности
Фамилия, Имя, Отчество _____________________________________________
РНН ________________________________________________________________
Место жительства ___________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид______, серия_______, №_______
Выдан _____________________________, дата выдачи ___________________
(повторение информации если заявителей больше одного)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
От имени, которого действует _______________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании _______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
____________________________________________________________________
Прошу (просим) выдать дубликат _____________________________________
(наименование документа)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
на объект недвижимости, расположенный по адресу: ___________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Обстоятельства, повлекшие утрату, повреждение (порчу)
правоустанавливающего документа или Свидетельства __________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю (ем) следующие документы:

1. Төленгені туралы құжаты: түрі_______ N_______ сомаға_________теңге
2. __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның Т.А.Ә. мен қолы)
Өтініш берген күні:______________200__ж. Уақыты_________сағ_______мин
Орындаудың жоспарлы уақыты___________________________________________
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі____________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілді: күні________ 200__ж.
_____________________________________________________________________
(тіркеуші маманның Т.А.Ә. және қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 1 қазандағы
N 258 бұйрығына
2-қосымша
Жоғалған немесе бүлінген
құқық белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру және түпнұсқасының
(куәландырылған көшірмесінің)
күшін жою ережесіне 2-қосымша
_____________________________ _________________ құқығы (ауыртпалығы)
(объекттің мекен-жайы,            (құқық,
кадастрлық нөмірі)         ауыртпалықтың түрі)
___________________________________ ______________________ тіркелген
(құқықты тіркеган органның атауы)    (тіркелген уақыты)
_______________________________ телқұжаты __________________________
(құқық белгілейтін құжаттың                (телқұжатты алуға арыз
атауы, күні және нөмірі)                  берген құқық иесінің
Т.А.Ә.)
"___" 20__________ж. N_______________ арызы бойынша
___________________________________________________________ берілген
(телқұжатты берген тіркеуші органның атауы)
Орындаушы ____________________ қолы ______________
Бөлім бастығы_________________ қолы ______________
Басшы ________________________ қолы ______________

1. Документ об оплате: вид _______ №________ на сумму _______ тенге
2. _________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3.__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: ____________ 200_ г.  Время ____ час ____ мин
Плановая дата исполнения ___________________________________________
Результат выполнения/ рассмотрения/ заявления _____________________
____________________________________________________________________
Проверено: дата ________________ 200 __ г.
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись исполнителя)
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 1 октября 2008 года № 258
Приложение 2
к Правилам выдачи дубликата
и аннулирования подлинника
(удостоверенной копии)
утраченного или поврежденного
правоустанавливающего документа
Право (обременение)______________________ на _____________________
(вид права, обременения)    (адрес и кадастровый
номер объекта)
зарегистрировано _________________   _____________________________
(дата регистрации)   (наименование регистрирующего
органа)
Дубликат ___________________________ выдан по заявлению № ________
(наименование, дата и номер
правоустанавливающего документа)
от "__" ________ 200_ г. _________________________________________
(Ф.И.О. правообладателя, подавшего
заявление на получение дубликата)
__________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, выдавшего дубликат)
Исполнитель      _______________          подпись _________
Начальник отдела _______________          подпись _________
Руководитель     _______________          подпись _________