Банктік және сақтандыру қызметінің, бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары қызметінің және бағалы қағаздар рыногында лицензияланатын басқа да қызмет түрлерінің, жинақтаушы зейнетақы қорлары мен акционерлік инвестициялық қорлар қызметінің мақсаттары үшін оффшорлық аймақтардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 2 қазандағы N 145 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 24 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5371 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 24 ақпандағы № 8 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2020 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
Банктік және сақтандыру қызметін, бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары қызметін және бағалы қағаздар рыногында лицензияланатын басқа да қызмет түрлерін, жинақтаушы зейнетақы қорлары мен акционерлік инвестициялық қорлар қызметін нормативтік құқықтық реттеуді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Банктік және сақтандыру қызметінің, бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары қызметінің және бағалы қағаздар рыногында лицензияланатын басқа да қызмет түрлерінің, жинақтаушы зейнетақы қорлары мен акционерлік инвестициялық қорлар қызметінің мақсаттары үшін оффшорлық аймақтардың тізбесі бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банктік және сақтандыру қызметінің, бағалы қағаздар рыногына кәсіби қатысушылардың және бағалы қағаздар рыногында лицензияланатын басқа да қызмет түрлерінің, жинақтаушы зейнетақы қорлары мен акционерлік инвестициялық қорлар қызметінің мақсаттары үшін оффшорлық аймақтардың тізбесін бекіту туралы" 2005 жылғы 25 маусымдағы N 230 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3755 тіркелген);
2) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банктік және сақтандыру қызметінің, бағалы қағаздар рыногына кәсіби қатысушылардың және бағалы қағаздар рыногында лицензияланатын басқа да қызмет түрлерінің, жинақтаушы зейнетақы қорлары мен акционерлік инвестициялық қорлар қызметінің мақсаттары үшін оффшорлық аймақтардың тізбесін бекіту туралы" 2005 жылғы 25 маусымдағы N 230 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2007 жылғы 23 ақпандағы N 39 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4591 тіркелген).

Об утверждении Перечня оффшорных зон для целей банковской и страховой деятельности, деятельности профессиональных участников рынка ценных бумаг и иных лицензируемых видов деятельности на рынке ценных бумаг, деятельности накопительных пенсионных фондов и акционерных инвестиционных фондов
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 2 октября 2008 года № 145. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 ноября 2008 года № 5371. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 24 февраля 2020 года № 8.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2020 № 8 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативного правового регулирования банковской и страховой деятельности, деятельности профессиональных участников рынка ценных бумаг и иных лицензируемых видов деятельности на рынке ценных бумаг, деятельности накопительных пенсионных фондов и акционерных инвестиционных фондов Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень оффшорных зон для целей банковской и страховой деятельности, деятельности профессиональных участников рынка ценных бумаг и иных лицензируемых видов деятельности на рынке ценных бумаг, деятельности накопительных пенсионных фондов и акционерных инвестиционных фондов.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2005 года № 230 "Об утверждении Перечня оффшорных зон для целей банковской и страховой деятельности, деятельности профессиональных участников рынка ценных бумаг и иных лицензируемых видов деятельности на рынке ценных бумаг, деятельности накопительных пенсионных фондов и акционерных инвестиционных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3755);
2) постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 февраля 2007 года № 39 "О внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2005 года № 230 "Об утверждении Перечня оффшорных зон для целей банковской и страховой деятельности, деятельности профессиональных участников рынка ценных бумаг и иных лицензируемых видов деятельности на рынке ценных бумаг, деятельности накопительных пенсионных фондов и акционерных инвестиционных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4591).

3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі, осы қаулыны қолданысқа енгізгенге дейінгі туындаған қарым-қатынастарға қолданылады.
4. Оффшорлық аймақтарда тіркелген, осы қаулыда белгіленген қаржы ұйымдарының акционерлері өз қызметтерін 2009 жылғы 1 сәуірге дейін осы қаулының талаптарына сәйкес келтірсін.
4-1. Оффшорлық аймақтарда тіркелген аффилиирленген тұлғалары бар заңды тұлғаларға - қаржы ұйымдарының акционерлеріне немесе осы қаулымен белгіленген оффшорлық аймақтарда тіркелген заңды тұлғалардың қатысушылары (құрылтайшылары, акционерлері) болып табылатын жеке тұлғаларға 2009 жылғы 1 қазанға дейінгі мерзімде өздерінің қызметін осы қаулымен сәйкестендірулері керек.
Ескерту. 4-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.03.27. N 65 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
5. Стратегия және талдау департаменті (Н.А. Әбдірахманов):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, "Қазақстан Қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлімет үшін жіберсін.
6. Агенттік Төрайымының қызметі (А.А. Кенже) Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қолға алсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым
Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2008 жылғы
2 қазандағы N 145
қаулысымен бекітілген
Банктік және сақтандыру қызметінің, бағалы қағаздар
рыногының кәсіби қатысушылары қызметінің және бағалы қағаздар
рыногында лицензияланатын басқа да қызмет түрлерінің, жинақтаушы зейнетақы қорлары мен акционерлік инвестициялық қорлар қызметінің мақсаттары үшін оффшорлық аймақтардың тізбесі
Осы тізбенің мақсаттары үшін оффшорлық аймақтар деп жеңілдікпен салық режимін ұсынатын және (немесе) осы тізбеде айқындалған қаржылық операцияларды жүргізу барысында ақпаратты ашуды және ұсынуды көздемейтін мемлекеттер мен аумақтар түсініледі.

3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, и распространяются на отношения, возникшие до введения в действие настоящего постановления.
4. Акционерам финансовых организаций, зарегистрированным на территории оффшорных зон, установленных настоящим постановлением, привести свою деятельность в соответствие с требованиями настоящего постановления в срок до 1 апреля 2009 года.
4-1. Акционерам финансовых организаций - юридическим лицам,имеющим аффилиированных лиц, зарегистрированных в оффшорных зонах, или акционерам финансовых организаций - физическим лицам, являющимся участниками (учредителями, акционерами) юридических лиц, зарегистрированных в оффшорных зонах, установленных настоящим постановлением, привести свою деятельность в соответствие с настоящим постановлением в срок до 1 октября 2009 года.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 27.03.2009 N 65 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
5. Департаменту стратегии и анализа (Абдрахманов Н.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
6. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель
Е. Бахмутова
Утвержден постановлением
Правления Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 2 октября 2008 года № 145
Перечень
оффшорных зон для целей банковской и страховой
деятельности, деятельности профессиональных участников рынка
ценных бумаг и иных лицензируемых видов деятельности на рынке
ценных бумаг, деятельности накопительных пенсионных
фондов и акционерных инвестиционных фондов
Для целей настоящего перечня под оффшорными зонами понимаются государства и территории, определенные в настоящем перечне, предоставляющие льготный налоговый режим и (или) не предусматривающие раскрытие и предоставление информации при проведении финансовых операций.

1. Андорра Князьды ғ ы.
2. Антигуа ж ә не Барбуда мемлекеті.
3. Багам аралдары Достасты ғ ы.
4. Барбадос мемлекеті.
5. Белиз мемлекеті.
6. Бруней Даруссалам мемлекеті.
7. Вануату Республикасы.
8. Гватемала Республикасы.
9. Гренада мемлекеті.
10. Джибути Республикасы.
11. Доминикан Республикасы.
12. Индонезия Республикасы.
13. Испания (тек Канар аралдары аума ғ ыны ң б ө лігінде ғ ана).
14. Кипр Республикасы.
15. Қ ытай Халы қ Республикасы (тек Аомынь (Макао) ж ә не Сянган (Гонконг) арнайы ә кімшілік аума қ тарды ң б ө лігінде ғ ана).
16. Комор Аралдары Федеративтік Ислам Республикасы.
17. Коста-Рика Республикасы.
18. Малайзия (тек анклава Лабуан аума ғ ыны ң б ө лігінде ғ ана).
19. Либерия Республикасы.
20. Лихтенштейн Князьды ғ ы.
21. Маврикий Республикасы.
22. Португалия (тек Мадейра аралдары аума ғ ыны ң б ө лігінде ғ ана).
23. Мальдив Республикасы.
24. Мальта Республикасы.
25. Маршалл аралдары Республикасы.
26. Монако Князьды ғ ы.
27. Мьянма Ода ғ ы.
28. Науру Республикасы.
29. Нидерланд (тек Аруба аралыны ң аума ғ ында ғ ы ж ә не Антил аралдарыны ң т ә уелді аума қ тар б ө лігінде ғ ана).
30. Нигерия Федеративтік Республикасы.
31. Жа ң а Зеландия (тек Кука ж ә не Ниуэ аралдары аума ғ ыны ң
б ө лігінде ғ ана).
32. Палау Республикасы.
33. Панама Республикасы.
34. Самоа т ә уелсіз мемлекеті.
35. Сейшель аралдары Республикасы.
36. Сент-Винсент ж ә не Гренадин мемлекеті.
37. Сент-Китс ж ә не Невис Федерациясы.
38. Сент-Люсия мемлекеті.
39. Ұ лыбритания ж ә не Солт ү стік Ирландия біріккен корольды ғ ы (тек мынадай аума қ тар б ө лігінде ғ ана):
1) Ангилья аралдары;
2) Бермуд аралдары;
3) Британды қ Виргин аралдары;
4) Гибралтар;
5) Кайман аралдары;
6) Монтсеррат аралы;
7) Теркс ж ә не Кайкос аралдары;
8) Мэн аралы;
9) Норманд аралдары (Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни аралдары).
40. Америка Құ рама Штаттары (тек Американды қ Виргин аралдары, Гуам аралы ж ә не Пуэрто-Рико Достасты ғ ы аума ғ ыны ң б ө лігінде ғ ана).
41. Тонга Корольды ғ ы.
42. Филиппин Республикасы.
43. Шри-Ланка Демократиялы қ Республикасы.

1. Княжество Андорра.
2. Государство Антигуа и Барбуда.
3. Содружество Багамских островов.
4. Государство Барбадос.
5. Государство Белиз.
6. Государство Бруней Даруссалам.
7. Республика Вануату.
8. Республика Гватемала.
9. Государство Гренада.
10. Республика Джибути.
11. Доминиканская Республика.
12. Республика Индонезия.
13. Испания (только в части территории Канарских островов).
14. Республика Кипр.
15. Китайская Народная Республика (только в части территорий специальных административных районов Аомынь (Макао) и Сянган (Гонконг).
16. Федеральная Исламская Республика Коморские Острова.
17. Республика Коста-Рика.
18. Малайзия (только в части территории анклава Лабуан).
19. Республика Либерия.
20. Княжество Лихтенштейн.
21. Республика Маврикий.
22. Португалия (только в части территории островов Мадейра).
23. Мальдивская Республика.
24. Республика Мальта.
25. Республика Маршалловы острова.
26. Княжество Монако.
27. Союз Мьянма.
28. Республика Науру.
29. Нидерланды (только в части территории острова Аруба и зависимых территорий Антильских островов).
30. Федеративная Республика Нигерия.
31. Новая Зеландия (только в части территории островов Кука и Ниуэ).
32. Республика Палау.
33. Республика Панама.
34. Независимое Государство Самоа.
35. Республика Сейшельские острова.
36. Государство Сент-Винсент и Гренадины.
37. Федерация Сент-Китс и Невис.
38. Государство Сент-Люсия.
39. Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии (только в части следующих территорий):
1) Острова Ангилья;
2) Бермудские острова;
3) Британские Виргинские острова;
4) Гибралтар;
5) Каймановы острова;
6) Остров Монтсеррат;
7) Острова Теркс и Кайкос;
8) Остров Мэн;
9) Нормандские острова (острова Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни).
40. Соединенные Штаты Америки (только в части территорий Американских Виргинских островов, острова Гуам и содружества Пуэрто-Рико).
41. Королевство Тонга.
42. Республика Филиппины.
43. Демократическая Республика Шри-Ланка.