"Қазақстан Республикасында банктерді мәжбүрлеп тарату ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 40 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 29 қазандағы N 155 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 3 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5385 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 қарашадағы № 114 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.11.2020 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасындағы еріксіз таратылатын банктердің тарату комиссиясының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасында банктерді мәжбүрлеп тарату ережесін бекіту туралы" Агенттік Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 40 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4181 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде 2006 жылы маусымда жарияланған, N 9-10, 97-бап) "Қазақстан Республикасы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасында банктерді мәжбүрлеп тарату ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 40 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы N 58 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4654 тіркелген) қаулысымен, "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сәйкестендіру нөмірлері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2007 жылғы 28 мамырдағы N 155 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4803 тіркелген) қаулысымен, "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасында банктерді мәжбүрлеп тарату ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 40 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2007 жылғы 30 қарашадағы N 250 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5073 тіркелген) қаулысымен енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен бірге мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында банктерді мәжбүрлеп тарату ережесінде:
1-тармақтағы "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" деген сөздерден кейін "(бұдан әрі - Банктер туралы Заң)" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 40 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 октября 2008 года № 155. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 декабря 2008 года № 5385. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 ноября 2020 года № 114.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.11.2020 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемых банков в Республике Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 февраля 2006 года № 40 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4181, опубликованное в июне 2006 года в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, № 9-10, ст. 97) с дополнениями и изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 30 марта 2007 года № 58 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 40 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4654), постановлением Правления Агентства от 28 мая 2007 года № 155 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4803), постановлением Правления Агентства от 30 ноября 2007 года № 250 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 40 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5073), следующие дополнения и изменения:
в Правилах принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 1 после слов "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" дополнить словами "(далее - Закон о банках)";

3-тармақтың 2) тармақшасындағы "қайтарып алуына" деген сөздер "айыруына" деген сөзбен ауыстырылсын;
4-тармақта:
3) тармақшадағы "қайтарып алу туралы" деген сөздер "айыру туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
"5-1) кредиторлар санаты - бір жақты сипаты бар талаптары бар және Банктер туралы Заңның 74-2-бабымен көзделген белгілі бір кезектілік аясында қанағаттандырылатын кредиторлар тобы;";
мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) күтпеген шығыстар - мөлшері жүз айлық есептік көрсеткіштен аспауы тиіс кідіртуге болмайтын қажеттілікке арналған тарату комиссиясының жоспарланбаған шығындары;";
7-тармақтың 8) тармақшасындағы "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" (бұдан әрі - Банктер туралы Заң)" деген сөздер "банктер туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақтың екінші абзацындағы "он күндік мерзімде" деген сөздер "он жұмыс күні ішінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Банктің тарату комиссиясы банкті тарату рәсімдерін тарату комиссиясының төрағасы бекіткен жұмыс жоспарына сәйкес жүзеге асырады. Жұмыс жоспары жарты жылға бөлу арқылы бір жылға жасалады және тарату комиссиясы тағайындалған сәттен бастап жиырма жұмыс күні ішінде уәкілетті органға мәлімет үшін беріледі. Одан әрі, тарату комиссиясы жұмыс Жоспарын жоспарланып отырған кезеңнің алдындағы айдың онынан кешіктірмей береді.";
12-тармақтың екінші абзацы "орынбасары" деген сөздің алдынан "төраға тарату комиссиясының мүшелері арасынан тағайындайтын" деген сөздермен толықтырылсын;
16-тармақта:
"жұмысқа тартылған қызметкерінің" деген сөздер алынып тасталсын;
"жеке еңбек шартында (келісім-шартта)" деген сөздер "еңбек шартында" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Тартылған қызметкердің құқықтары мен міндеттері еңбек шартында немесе өтеулі қызмет көрсету шартында анықталады.";
17-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарату комиссиясының Төрағасы осы Ереженің 111-тармағына сәйкес таратылатын банктің кредиторлар комитетінің өкілеттігіне енген мәселелерден басқа банкті тарату өндірісі мәселелері бойынша шешімді дербес қабылдайды, тарату өндірісі барысында пайда болатын мәселелерді шешуге байланысты шарттарға, сенімхаттарға, бұйрықтарға, өкімдерге және басқа құжаттарға қол қояды.";
19-тармақта:
"бағалы қағаз тіркеушілеріне" деген сөздерден кейін ", орталық депозитарийге, кредиттік бюроларға" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:

в подпункте 2) пункта 3 слово "отзывом" заменить словом "лишением";
в пункте 4:
в подпункте 3) слова "об отзыве" заменить словами "о лишении";
дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) категория кредиторов - группа кредиторов, требования которых носят однородный характер и удовлетворяются в рамках определенной очереди, предусмотренной статьей 74-2 Закона о банках;";
дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) непредвиденные расходы - незапланированные ликвидационной комиссией затраты на неотложные нужды, размер которых не должен превышать сто месячных расчетных показателей;";
в подпункте 8) пункта 7 слова "Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон о банках)" заменить словами "о банках";
в абзаце втором пункта 9 слова "в десятидневный срок" заменить словами "в течение десяти рабочих дней";
пункт 10 дополнить абзацем следующего содержания:
"Ликвидационная комиссия банка осуществляет процедуру ликвидации банка в соответствии с планом работы, утвержденным председателем ликвидационной комиссии. План работы составляется на год, с разбивкой на полугодия и представляется для сведения в уполномоченный орган в течение двадцати рабочих дней с момента назначения ликвидационной комиссии. В дальнейшем, План работы представляется ликвидационной комиссией не позднее десятого числа месяца, предшествующего планируемому периоду.";
абзац второй пункта 12 после слова "заместитель" дополнить словами ", назначаемый председателем из числа членов ликвидационной комиссии";
в пункте 16:
слова ", привлеченного работника" исключить;
слова "индивидуальном трудовом договоре (контракте)" заменить словами "трудовом договоре";
дополнить предложением следующего содержания:
"Права и обязанности привлеченного работника определяются в трудовом договоре или договоре возмездного оказания услуг.";
абзац второй пункта 17 изложить в следующей редакции:
"Председатель ликвидационной комиссии самостоятельно принимает решения по вопросам ликвидационного производства банка, за исключением вопросов, входящих в полномочия комитета кредиторов ликвидируемого банка в соответствии с пунктом 111 настоящих Правил, подписывает договоры, доверенности, приказы, распоряжения и другие документы, связанные с решением вопросов, возникающих в процессе ликвидационного производства.";
в пункте 19:
подпункт 2) после слов "регистраторов ценных бумаг" дополнить словами ", центральный депозитарий, кредитные бюро";
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:

"2-1) салық органдарын банкті мәжбүрлеп тарату туралы Қазақстан Республикасының салық салу жөніндегі заңнамасында белгіленген мерзімде хабардар етеді;";
6) тармақшадағы "таратылатын банктің" деген сөздің алдынан "осы Ереженің 55-тармағында көзделген кассадағы қолма-қол ақша қалдығының күн сайынғы лимитін қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
9) тармақшадағы "жұмыстан босатады" деген сөздердің алдынан "қажет болса" деген сөздермен толықтырылсын;
14) тармақша "басқа есебін" деген сөздерден кейін "және олармен толық материалдық жауапкершілік туралы шарт жасауды" деген сөздермен толықтырылсын;
21) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"21) өз функциялары мен міндеттерін орындауды қамтамасыз ету үшін жұмысқа адамдарды еңбек, өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша қабылдайды;";
мынадай мазмұндағы 24-1) тармақшамен толықтырылсын:
"24-1) "Қазақстан Республикасында экспорт-импорт валюта бақылауын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 17 тамыздағы N 86 қаулысына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4417 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде 2006 жылы қарашада жарияланған, N 16, 229-бап) жаңа банкке мәміле паспорты бойынша мәміле паспортының міндеттемелерін орындау жөніндегі ақпаратты береді;";
21-тармақта:
бірінші абзац мынадай мазмұндағы төртінші сөйлеммен толықтырылсын:
"Іріктеу процесінде төлем жасалмаған, сондай-ақ айналысқа жарамсыз шетел валютасын анықтаған жағдайда, банктің тарату комиссиясы оларды банктер немесе почтаның Ұлттық операторы арқылы сатады не ауыстырады.";
екінші абзацтағы "ағымдағы шотына" деген сөздердің алдынан "бас офистің" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші абзацтағы:
бірінші сөйлемдегі "банкті еріксіз тарату туралы соттың шешімі заң күшіне енгеннен кейін" деген сөздер "банкке банктік операцияларды жүзеге асыруға берілген лицензиядан банкті айырған сәттен бастап" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші сөйлемдегі "банкті еріксіз тарату туралы соттың шешіміне дейін, сондай-ақ күшіне енгеннен кейін" деген сөздер "банкті банк операцияларын жүргізуге арналған лицензиясынан айырғаннан кейін" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 21-1-тармақпен толықтырылсын:
"21-1. Банктің тарату комиссиясының бөлімшелерінің ағымдағы шотын ашу мынадай мақсат бойынша жүзеге асырылады:
1) касса қалдығының лимитін белгілейтін осы Ереженің 55-тармағын сақтау үшін;
2) осы Ережеге сәйкес шығыстарды жүзеге асыру үшін аударым жасау тәртібі арқылы ақша аудару жолымен, сондай-ақ кредиторлардың талаптар тізіліміне сәйкес кредиторлармен есеп айырысуды жүзеге асыру арқылы банктің тарату комиссиясы бөлімшелерінің кассаларын таратылатын банктің бас офисіндегі тарату комиссиясымен толықтыру;

"2-1) информирует налоговые органы о принудительной ликвидации банка в сроки, установленные налоговым законодательством Республики Казахстан;";
подпункт 6) после слов "ликвидируемого банка" дополнить словами ", за исключением ежедневного лимита остатка наличных денег в кассе, предусмотренного пунктом 55 настоящих Правил";
подпункт 9) перед словом "увольняет" дополнить словами "при необходимости";
подпункт 14) после слов "отчетности банка" дополнить словами ", и заключает с ними договор о полной материальной ответственности";
подпункт 21) изложить в следующей редакции:
"21) для обеспечения выполнения своих функций и обязанностей принимает на работу лиц по трудовым договорам, договорам возмездного оказания услуг;";
дополнить подпунктом 24-1) следующего содержания:
"24-1) представляет информацию об исполнении обязательств по паспорту сделки новому банку паспорта сделки в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 17 августа 2006 года № 86 "Об утверждении Правил осуществления экспортно-импортного валютного контроля в Республике Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4417, опубликованным в ноябре 2006 года в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, № 16, ст. 229);";
в пункте 21:
абзац первый дополнить предложением четвертым следующего содержания:
"В случае выявления в процессе сортировки неплатежной, а также негодной к обращению иностранной валюты, ликвидационная комиссия банка продает либо обменивает ее через банки или Национального оператора почты.";
абзац второй после слов "текущий счет" дополнить словами "головного офиса";
в абзаце третьем:
в предложении первом слова "вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации банка" заменить словами "лишения банка лицензии на проведение банковских операций";
в предложении втором слова "как до, так и после вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации банка" заменить словами "после лишения банка лицензии на проведение банковских операций";
дополнить пунктом 21-1 следующего содержания:
"21-1. Открытие текущего счета подразделениями ликвидационной комиссии банка осуществляется в целях:
1) соблюдения пункта 55 настоящих Правил, устанавливающего лимит остатка кассы;
2) пополнения ликвидационной комиссией головного офиса ликвидируемого банка кассы подразделений ликвидационной комиссии банка путем зачисления денег в безналичном порядке для осуществления расходов в соответствии с настоящими Правилами, а также осуществления расчетов с кредиторами в соответствии с реестром требований кредиторов;

3) таратылатын банктің бас офисіндегі ағымдағы шотқа ақша аудару.
Екінші деңгейдегі банкте тарату комиссиясы бөлімшесінің ағымдағы шотын ашу тарату комиссиясы бөлімшесінің тұрған орнында Ұлттық Банк филиалы болмаған және екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотты ашуға уәкілетті органның рұқсаты болған жағдайда екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотты ашуға жол беріледі.
Банктің және оның филиалдарын (өкілдіктерін) тарату аяқталған кезде тарату комиссиясы белгіленген тәртіппен таратылатын банктің Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің филиалдарында, екінші деңгейдегі банктерде ашылған ағымдағы шоттарын жабады.";
25-тармақ "осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
28-тармақтың 6) тармақшасындағы "өзге" деген сөз "көзделмеген" деген сөзбен ауыстырылсын;
29-тармақта:
"тарату комиссиясының тартылған қызметкерлеріне" деген сөздердің алдынан "еңбек шарттары негізінде жұмыс істейтін" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"Еңбекке ақы төлеу шығыстарына, сондай-ақ өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін тартылған қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу шығындары да қосылады.";
30-тармақтың бірінші абзацындағы:
"мүшелеріне," деген сөзден кейін "сондай-ақ тартылған қызметкерлерге" деген сөздермен толықтырылсын;
"оларға қатысты" деген сөздерден кейін ", уәкілетті органның, кепілдік беру жөніндегі ұйымның тарату комиссиясының құрамына енгізілген қызметкерлерін қоспағанда" деген сөздермен толықтырылсын;
31-тармақтың бірінші абзацындағы "жеке" деген сөз алынып тасталсын;
36-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36-1. "Күтпеген шығыстар" шығын бабы бойынша шығыстардың басқа бабында шығынға, сондай-ақ осы Ережеде белгіленген тәртіп бойынша келісілуі не бекітілуі мүмкін қажетті шығыстарға байланысты шығыстарды жүзеге асыруға жол берілмейді.";
38-тармақтың бірінші абзацы "уәкілетті органға" деген сөздердің алдынан "шығыстар сметасын әрбір бап бөлігінде жасауды қалыптастыру кезінде осы Ереженің 26-тармағымен көзделген принциптерді сақтауды көрсететін түсіндірме жазбамен" деген сөздермен толықтырылсын;
39-тармақ "тарату шығыстарының" деген сөздердің алдынан "шығыстар сметасын әрбір бап бөлігінде жасауды қалыптастыру кезінде осы Ереженің 26-тармағымен көзделген принциптерді сақтауды көрсететін түсіндірме жазбаның қосымшасымен" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 45-1, 45-2-тармақтармен толықтырылсын:
"45-1. Тарату шығыстары сметасы мынадай жағдайларда келісуге (бекітуге) жатқызылмайды:
1) тарату комиссиясының осы Ереженің 26-тармағымен көзделген тарату шығыстары сметасын қалыптастыру принциптерін сақтауын көрсететін түсіндірме жазбаны бермеу;

3) перечисления денег на текущий счет головного офиса ликвидируемого банка.
Открытие текущего счета подразделением ликвидационной комиссии банка в банке второго уровня допускается в случае отсутствия по месту нахождения подразделения ликвидационной комиссии филиала Национального Банка и при наличии разрешения уполномоченного органа на открытие текущего счета в банке второго уровня.
При завершении ликвидации банка и его филиалов (представительств) ликвидационная комиссия в установленном порядке закрывает текущие счета ликвидируемого банка, открытые в филиалах Национального Банка Республики Казахстан, банках второго уровня.";
пункт 25 дополнить словами "по форме согласно Приложению 1 к настоящим Правилам";
в подпункте 6) пункта 28 слово "прочие" заменить словом "непредвиденные";
в пункте 29:
после слов "привлеченных работников ликвидационной комиссии" дополнить словами ", работающих на основании трудовых договоров,";
дополнить абзацем шестым следующего содержания:
" Расходы на оплату труда включают также затраты на оплату труда привлеченных работников, оказывающих услуги по договорам возмездного оказания услуг.";
абзац первый пункта 30:
после слова "комиссии" дополнить словами ", а также привлеченным работникам";
после слова "выплат" дополнить словами ", за исключением работников уполномоченного органа, организации по гарантированию, включенных в состав ликвидационной комиссии";
в абзаце первом пункта 31 слово "индивидуальных" исключить;
пункт 36-1 изложить в следующей редакции:
"36-1. По статье затрат "Непредвиденные расходы" не допускается осуществление расходов в связи с перерасходом по другой статье расходов, а также расходов на нужды, согласование либо утверждение которых возможно в порядке, установленном настоящими Правилами.";
абзац первый пункта 38 после слов "согласования в уполномоченный орган" дополнить словами "с пояснительной запиской, отражающей соблюдение принципов, предусмотренных пунктом 26 настоящих Правил при формировании сметы расходов в разрезе каждой статьи";
пункт 39 после слова "расходов" дополнить словами "с приложением пояснительной записки, отражающей соблюдение принципов, предусмотренных пунктом 26 настоящих Правил, при формировании сметы расходов в разрезе каждой статьи";
дополнить пунктами 45-1, 45-2 следующего содержания:
"45-1. Смета ликвидационных расходов не подлежит согласованию (утверждению) в случаях:
1) непредставления пояснительной записки, отражающей соблюдение ликвидационной комиссией принципов формирования сметы ликвидационных расходов, предусмотренных пунктом 26 настоящих Правил;

2) жоспарланған (жасалған) шығыстарды растайтын құжаттарды бермеу.
45-2. Уәкілетті орган тарату шығыстары сметасын келісу немесе онымен келісуден бас тарту туралы банктің тарату комиссиясына жазбаша түрде хабарлама жібереді.
Кредиторлар комитетінің тарату шығыстары сметасын бекіту немесе оны бекітуден бас тарту туралы шешімі хаттамамен ресімделеді.";
56-тармақтағы:
"кредиторлармен" деген сөздің алдынан ", мүлікті сатудан, дебиторлық берешекті төлеттіруден" деген сөздермен толықтырылсын;
"қызмет көрсетуші банктегі" деген сөздер алынып тасталсын;
58-тармақтағы "және келесі жұмыс күнінен кешіктірмей тарату комиссиясының ағымдағы шотына аударылады" деген сөздер алынып тасталсын;
69-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Есепті түрде берілген ақша оларды алған күннен бастап, ал іссапарлық шығыстар іссапар аяқталған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей, мынадай жағдайларда қайтарылуы тиіс:
1) мақсатқа лайық пайдаланылмаса;
2) мақсатқа лайық пайдаланылатындығын растайтын құжаттар болмаса.
Есепті түрде берілген және пайдаланылмаған ақшаны жалақыдан ұстауға жол берілмейді.";
73-тармақтағы "Қосымшасына" деген сөздің алдынан "2-" цифрмен толықтырылсын;
85-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"85. Тарату комиссиясы мүлікке баға беру қызметін жүзеге асыруға лицензиясы(лар) бар бағалаушыны(лар) тарта отырып таратылатын банктің мүлкін бағалайды (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтер құнын қоспағанда).
Тарату комиссиясы барлық мүлікке баға беруді бірмезгілде не мүліктің бөлігін сату шарасы қажеттігі бойынша жасайды.
Баланстық құнына тәуелсіз жылжымайтын мүлікке, бірлігі үшін бір мың айлық есептік көрсеткіштен артық баланстық құны бар жылжитын мүлікке баға беру үшін бағалаушыны таңдау конкурс (тендер) өткізу жолымен жүзеге асырылады, оның қорытындысы бойынша ең тиімді шарттарды (көрсеткен қызметі үшін төлем мөлшері, бағалауды жүргізу мерзімі, бағалаушының филиалдық желісінің болуы және өзге де шарттар) ұсынған бағалаушыға артықшылық беріледі. Конкурс (тендер) өткізудің шарттарын тарату комиссиясының төрағасы анықтайды және ол республикалық немесе облыстық мерзімдік баспасөз басылымдарында жарияланады.
Тарату комиссиясы елуден бір мың айлық есептік көрсеткішке дейінгі баланстық құны бар жылжитын мүліктің бір бірлігін бағалауға бағалаушыны таңдауды баға жөніндегі ұсыныстарды сұрату жолымен жүзеге асырады.
Баланстық құны елуден кем болатын айлық есептік көрсеткіші бар жылжитын мүлік бағаланбайды.";
106-тармақта:
"он күндік мерзімде" деген сөздер "он жұмыс күні ішінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Кредиторлар комитеті құрамының тізімін тарату комиссиясы осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес белгіленген нысан бойынша жасайды.";
107-тармақтың бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кредиторлар комитетінің құрамына таратылатын банктің басшы қызметкерлері, сондай-ақ, тарату рәсімдеріне, жекелеген кредиторлардың мүдделеріне қиянат келтіретін не басқалардың артықшылықтарын білдіретін іс-қимылдар жасауын, тарату рәсімдерін жүзеге асыру кезіндегі жүктелген міндеттерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған, Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу факті(лер)сінің болуын белгілеуге қатысты осының алдында банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, жинақтаушы зейнетақы қорының тарату комиссияларының төрағасы немесе мүшесі болып табылған кредиторлар өкілдері енгізілмейді.";
108-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

2) непредставления документов, подтверждающих планируемые (произведенные) расходы.
45-2. О согласовании сметы ликвидационных расходов или об отказе в ее согласовании уполномоченный орган сообщает ликвидационной комиссии банка в письменной форме.
Решение комитета кредиторов об утверждении или об отказе в утверждении сметы ликвидационных расходов оформляется протоколом.";
в пункте 56:
после слов "с кредиторами," дополнить словами "от реализации имущества, взыскания дебиторской задолженности,";
слова "в обслуживающем банке" исключить;
в пункте 58 слова "и не позднее следующего рабочего дня перечисляются на текущий счет ликвидационной комиссии" исключить;
пункт 69 дополнить абзацами следующего содержания:
"Деньги, выданные в подотчет, подлежат возврату не позднее трех рабочих дней со дня их получения, при командировочных расходах со дня окончания командировки, в следующих случаях:
1) неиспользования по целевому назначению;
2) отсутствия документов, подтверждающих целевое использование.
Не допускается удержание из заработной платы полученных в подотчет и неиспользованных денег.";
пункт 73 после слова "Приложению" дополнить цифрой "2";
пункт 85 изложить в следующей редакции:
"85. Ликвидационная комиссия проводит оценку имущества ликвидируемого банка с привлечением оценщика (ков), имеющего (щих) лицензию на осуществление оценочной деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов).
Ликвидационная комиссия проводит оценку всего имущества одновременно либо части имущества по мере необходимости в его реализации.
Выбор оценщика для оценки недвижимого имущества независимо от его балансовой стоимости, движимого имущества балансовой стоимостью свыше одной тысячи месячных расчетных показателей за единицу осуществляется путем проведения конкурса (тендера), по результатам которого предпочтение отдается оценщику, предложившему наиболее выгодные условия (размер оплаты за оказываемые услуги, сроки проведения оценки, наличие у оценщика филиальной сети и иные условия). Условия проведения конкурса (тендера) определяются председателем ликвидационной комиссии и публикуются в официальных республиканских или областных периодических печатных изданиях.
Выбор оценщика для оценки одной единицы движимого имущества балансовой стоимостью от пятидесяти до одной тысячи месячных расчетных показателей осуществляется ликвидационной комиссией путем запроса ценовых предложений.
Оценка движимого имущества балансовой стоимостью менее пятидесяти месячных расчетных показателей не проводится.";
в пункте 106:
слова "в десятидневный срок" заменить словами "в течение десяти рабочих дней";
дополнить предложением следующего содержания:
"Список состава комитета кредиторов составляется ликвидационной комиссией по установленной форме согласно Приложению 3 к настоящим Правилам.";
абзац пятый пункта 107 изложить в следующей редакции:
"В состав комитета кредиторов не включаются руководящие работники ликвидируемого банка, а также представители кредиторов, ранее являвшиеся председателем или членом ликвидационной комиссии банка, страховой (перестраховочной) организации, накопительного пенсионного фонда, в отношении которых установлено наличие факта (ов) нарушения законодательства Республики Казахстан, неисполнения или ненадлежащего исполнения возложенных обязанностей при осуществлении ликвидационных процедур, совершения действий, ущемляющих интересы отдельных кредиторов либо предоставляющих преимущества другим.";
абзац первый пункта 108 изложить в следующей редакции:

"108. Кредиторлар комитетіне енгізілген кредиторлар саны үш адамнан кем болмауы тиіс.";
111-тармақта:
3) тармақшада:
"оның ішінде" деген сөзден кейін "орындамағаны және (немесе)" деген сөздермен толықтырылсын;
"өз міндеттемелерін" деген сөздердің алдынан "және (немесе) төрағаның" деген сөздермен толықтырылсын;
9) тармақшада:
"негізгі және" деген сөздер алынып тасталсын;
"төрағасына және мүшелеріне" деген сөздер "төрағасына және (немесе) мүшелеріне, сондай-ақ тартылған қызметкерлерге" деген сөздермен ауыстырылсын;
116-тармақтағы "заттай нысанда" деген сөздердің алдынан "оның бағалау құны, сондай-ақ таратылатын банктің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы есептегі дебиторлық берешек бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
117-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"117. Тарату комиссиясы ұсынылған талаптарды (өтініштерді) белгілеген мерзім өткеннен кейін таныған, бірақ тарату балансы бекігенге дейінгі кредиторлар талабы кредиторлар талабы тізіліміне енгізілмейді, бірақ басқа кредиторлық берешек ретінде жеке баланс шотында ескеріледі және белгіленген мерзім ішінде анықталған кредиторлар талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған борышкер мүлкінен қанағаттандырылады.
Тарату комиссиясының талаптарды (өтініштерді) ұсыну үшін белгілеген мерзімі өткеннен кейін белгілі болған және тарату комиссиясы танымаған кредиторлар талаптары кредитордың ұсынған талаптарының қанағаттандырылғандығы және олардың кредиторлар талаптары тізіліміне тиісті кезекке қойылғандығы жөніндегі сот шешімі негізінде ғана енгізіледі.";
122-тармақта:
"аукциондар өткізу жолымен" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Тарату комиссиясы бағалы қағаздардың ұйымдасқан немесе ұйымдаспаған рыногында таратылатын банктің бағалы қағаздарын сатуды Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы заңнамасымен белгіленген тәртіппен іске асырады.";
125-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Тарату комиссиясы баланстық құны елу айлық есептік көрсеткіштен төмен жылжитын мүлікті кредиторлар комитеті бекіткен бағамен жария сауда-саттық өткізбей сата алады.";
126-тармақтың 2) тармақшасындағы "бар бағалаушыны" деген сөздер "бар бағалаушы(ларды)ны" деген сөздермен ауыстырылсын;
127-тармақшадағы "сатудың бастапқы бағасы" деген сөздерден кейін ", кезеңі" деген сөзбен толықтырылсын;
135-тармақта:
"сондай-ақ", "мен дебиторлары" деген сөздер алынып тасталсын;
", сондай-ақ банктің тарату комиссиясының төрағасы және мүшелері" деген сөздермен толықтырылсын;
155-тармақтың оныншы абзацындағы:
төртінші, бесінші сөйлемдер мынадай редакцияда жазылсын:

"108. Количество кредиторов, включенных в комитет кредиторов, не может быть менее трех человек.";
в пункте 111:
в подпункте 3):
после слов "в том числе о" дополнить словами "неисполнении и (или)";
после слова "обязанностей" дополнить словами "председателем и (или)";
в подпункте 9):
слова "основных и" исключить;
слова "председателю и членам" заменить словами "председателю и (или) членам, а также привлеченным работникам";
пункт 116 после слов "в натуральной форме" дополнить словами "по его оценочной стоимости, а также дебиторской задолженности, числящейся на балансовых и внебалансовых счетах ликвидируемого банка,";
пункт 117 изложить в следующей редакции:
"117. Признанные ликвидационной комиссией требования кредиторов, заявленные после истечения установленного ликвидационной комиссией срока для предъявления претензий (заявлений), но до утверждения ликвидационного баланса, не включаются в реестр требований кредиторов, а учитываются на отдельном балансовом счете как прочая кредиторская задолженность и удовлетворяются из имущества, оставшегося после удовлетворения требований кредиторов, заявленных в установленный срок.
Требования кредиторов, заявленные после истечения установленного ликвидационной комиссией срока для предъявления претензий (заявлений) и не признанные ликвидационной комиссией, включаются в реестр требований кредиторов только на основании решения суда об удовлетворении предъявленных кредитором требований и включении их в реестр требований кредиторов в соответствующую очередь.";
в пункте 122:
слова "путем проведения аукционов" исключить;
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Реализация ценных бумаг ликвидируемого банка осуществляется ликвидационной комиссией на организованном или неорганизованном рынке ценных бумаг в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг.";
пункт 125 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"Движимое имущество балансовой стоимостью менее пятидесяти месячных расчетных показателей ликвидационная комиссия может реализовать без проведения публичных торгов по цене, утвержденной комитетом кредиторов.";
в подпункте 2) пункта 126 слова "оценщика, имеющего" заменить словами "оценщика (ков), имеющего (щих)";
пункт 127 после слов "цене реализации" дополнить словом ", периоде";
в пункте 135:
слова "а также", "и дебиторами" исключить,
дополнить словами ", а также председатель и члены ликвидационной комиссии банка";
в абзаце десятом пункта 155:
четвертое, пятое предложения изложить в следующей редакции:

"Сауда-саттыққа голланд әдісі бойынша бірінші рет қойылып отырған лоттың ең төменгі бағасы мүлікті бағалау жөніндегі бағалау қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалаушыны (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтер құнын қоспағанда) тарта отырып, тарату комиссиясы белгілеген соңғы баға құнының 80% төмен болмауы керек. Сауда-саттыққа голланд әдісі бойынша екінші рет және бірнеше рет қойылып отырған лоттың ең төменгі бағасы мүлікті бағалау жөніндегі бағалау қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалаушыны (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтер құнын қоспағанда) тарта отырып, тарату комиссиясы белгілеген соңғы баға құнының 50% төмен болмауы керек."
160-тармақ мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Егер сауда-саттық болмай қалған жағдайда, сауда-саттықты ұйымдастырушы болмай қалған сауда-саттық туралы хаттама жасайды.";
173-тармақтағы "салымшыларға" деген сөздің алдынан "жіберілген міндеттемелер сомасын баланстан бір мезгілде есептен шығарып және таратылатын банктің кепілдік беруі бойынша ұйым үшін ашылған тиісті шотқа есепке ала отырып," деген сөздермен толықтырылсын;
174-тармақтағы "басталған кезде" деген сөздерден кейін "кепілдік берілген депозиттер бойынша оның төленген (төленетін) сомасы бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
Қосымшаның оң жақтағы жоғары бұрышындағы "қосымшасы" деген сөздің алдынан "2" деген цифрмен толықтырылсын;
осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 1-қосымшамен толықтырылсын;
осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Қаржы ұйымдарын тарату департаменті (З.С. Жұмабаева):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және еріксіз таратылатын банктердің тарату комиссияларына мәлімет үшін жіберсін.
4. Агенттік Төрайымының қызметі (А.Ә. Кенже) Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым
Е.Л. Бахмутова
"Келісілген"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
Төрағасы
_____________Ә.Ғ.Сәйденов
2008 жыл 10 қараша
(қолы, күні, елтаңбалы мөр)
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2008 жылғы 29 қазандағы
N 155 қаулысына 1-қосымша
"Қазақстан Республикасындағы
банктерді мәжбүрлеп тарату
ережесіне 1-қосымша
________жылғы____________тоқсанға арналған
Тарату шығыстары сметасы
N
Шығыстар бабы атауы
Жоспарланған шығыстар сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
Ай
1
Еңбекке ақы төлеу шығыстары
1.1
Тарату комиссиясының Төрағасының, мүшелерінің еңбегіне, сондай-ақ еңбек шарттары негізінде жұмыс істейтін тартылған қызметкерлер еңбектеріне ақы төлеу шығыстары
лауазымды жалақы сомасы
жеке табыс салығы сомасы
міндетті зейнетақы жарнасы сомасы
1.2
Өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін тартылған қызметкерлердің еңбектеріне ақы төлеу шығыстары
2
Бюджетке ақша аудару жөніндегі шығыстар
әлеуметтік салық
әлеуметтік аударымдар
мүлікке салынатын салық
көлік құралдарына салынатын салық
жер салығы
қосылған құн салығы
жер учаскесін пайдалану төлемі қоршаған орта эмиссиясы үшін төлем
3
Әкімшілік шығыстар
қызметтік және шаруашылық қажеттіліктерге көлік жалдау жөніндегі қызмет
байланыс қызметі
үйлер мен ғимараттарды күзету және сигнализация жөніндегі қызмет
көлікті күзету жөніндегі қызмет
көлік үшін тұрақты ұсыну жөніндегі қызмет
көлікті тіркеу жөніндегі қызмет
көлікті техникалық қарау жөніндегі қызмет
көлікті сақтандыру жөніндегі қызмет
коммуналдық қызмет
мердігерлік тәсілмен жүзеге асырылатын ағымдағы жөндеу, негізгі құрал-жабдықтарға техникалық, сервистік қызмет көрсету (қарау) жөніндегі жұмыстар
үй-жайды жалдау
тіркеу органдарында жылжымайтын мүлікті және тиісті құжаттаманы тіркеу жөніндегі қызмет
мүлікке баға беру жөніндегі қызмет
бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау жөніндегі қызмет
жылу жүйесін қосуға дайындық жөніндегі қызмет
сантехникалық жұмыстар
мүлікті сақтау жөніндегі қызмет
мемлекеттік баж салығын төлеу
нотариатта куәландыру жөніндегі қызмет
мүлікті тасымалдау, тиеу, түсіру жөніндегі қызмет
терезелер, есіктерге торкөзді дайындау және қою жөніндегі жұмыстар
аукциондар өткізу жөніндегі қызмет
инкассация қызметі
сараптама жасау жөніндегі қызмет
аудит жүргізу жөніндегі қызмет
құжаттарды аудару жөніндегі қызмет
телефон нөмірлерін орнату, ауыстыру немесе тасымалдау
актуалды жағдайдағы акционерлер тізілімдеріне қолдау көрсететін тіркеуші қызметі
Құжаттарды ғылыми-техникалық өңдеу жөніндегі қызмет және оларды мұрағатқа тапсыру
Таратуды тіркеу жөніндегі алымды төлеу
4
Тауар-материалдық құлдылықтарды сатып алу шығыстары
офис жабдықтарын жұмысқа қабілетті жағдайда ұстау
көлік құралдарын ұстау
үй-жайды ұстау
қағаз және бланктік өнімдерді сатып алу
кеңсе тауарларын сатып алу
жанар-жағар май материалдарын сатып алу
5
Іссапарлық шығыстар
6
Күтпеген шығыстар
Айдың қорытындысы
Айдың қорытындысы
Айдың қорытындысы
Тоқсан ішіндегі барлығы
Тарату комиссиясының төрағасы
____________________________________________ ______
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер
____________________________________________ ______
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы
____________________________________________ ______
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
телефон.";
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2008 жылғы 29 қазандағы
N 155 қаулысына 2-қосымша
"Қазақстан Республикасында
банктерді мәжбүрлеп тарату
ережесінің 3-қосымшасы
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Төрайымының орынбасары
______________________________
______жыл "___"_______________
Кредиторлар комитеті құрамының тізімі
_________________________________________
(таратылатын банктің атауы)
р/с
N
Кезектіліктің (санаттың) нөмірі және атауы
Кредиторлар комитеті құрамына енгізілген таратылатын банктің кредиторының атауы
Кредиторлық берешек сомасы
1
2
3
4
Тарату комиссиясының төрағасы
____________________________________________ ______
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы
____________________________________________ ______
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
телефон.";

"Минимальная цена лота, выставляемого на торги по голландскому методу впервые, составляет не менее 80 % его последней оценочной стоимости, устанавливаемой ликвидационной комиссией с привлечением оценщика, имеющего лицензию на осуществление оценочной деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов). Минимальная цена лота, выставляемого на торги по голландскому методу во второй и более раз, составляет не менее 50 % его последней оценочной стоимости, устанавливаемой ликвидационной комиссией с привлечением оценщика, имеющего лицензию на осуществление оценочной деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов).";
пункт 160 дополнить предложением следующего содержания:
"В случае если торги не состоялись, Организатор торгов составляет протокол о несостоявшихся торгах.";
в пункте 173 после слова "вкладчикам" дополнить словами "с одновременным списанием с баланса переданной суммы обязательств и зачислением ее на соответствующий счет учета обязательств перед организацией по гарантированию в ликвидируемом банке";
пункт 174 после слов "по гарантированию" дополнить словами "по сумме выплаченного (выплачиваемого) ею возмещения по гарантируемым депозитам";
правый верхний угол Приложения после слова "Приложение" дополнить цифрой "2";
дополнить Приложением 1 в соответствии с Приложением 1 к настоящему постановлению;
дополнить Приложением 3 в соответствии с Приложением 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
3. Департаменту ликвидации финансовых организаций (Жумабаевой З.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемых банков.
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель
Бахмутова Е.Л.
"Согласовано"
Национальный Банк
Республики Казахстан
Председатель Сайденов А.Г.
_________________ 10.11.2008 г.
(подпись, дата, гербовая печать)
Приложение 1
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций от 29 октября 2008
года № 155
"Приложение 1
к Правилам принудительной
ликвидации банков в Республике
Казахстан
Смета ликвидационных расходов
за ___ квартал ____________ года
____________________________________
наименование ликвидируемого банка
Наименование статей расходов
Сумма
планируемых
расходов
(в тысячах
тенге)
1
2
3
Месяц
1
Расходы на оплату труда
1.1
Расходы на оплату труда председателя,
членов, а также привлеченных работников
ликвидационной комиссии, работающих на
основании трудовых договоров
сумма должностного оклада
сумма индивидуального подоходного налога
сумма обязательных пенсионных взносов
1.2
Расходы на оплату труда привлеченных
работников, оказывающих услуги по
договорам возмездного оказания услуг
2
Расходы по отчислениям в бюджет
социальный налог
социальные отчисления
налог на имущество
налог на транспортные средства
земельный налог
налог на добавленную стоимость
плата за пользование земельными участками
плата за эмиссии в окружающую среду
3
Административные расходы
услуги по найму транспорта для служебных
и хозяйственных нужд
услуги связи
услуги по охране и сигнализации зданий и
сооружений
услуги по охране транспорта
услуги по предоставлению стоянки для
транспорта
услуги по регистрации транспорта
услуги по техническому осмотру транспорта
услуги по страхованию транспорта
коммунальные услуги
работы по текущему ремонту, техническому,
сервисному обслуживанию (осмотру)
основных средств, осуществляемых
подрядным способом
аренда помещения
услуги по регистрации недвижимости и
соответствующей документации в
регистрирующих органах
услуги по оценке имущества
услуги по публикации в средствах массовой
информации
услуги по подготовке отопительной системы
к запуску
сантехнические работы
услуги по хранению имущества
оплата государственной пошлины
услуги по нотариальному удостоверению
услуги по транспортировке, погрузке,
разгрузке имущества
работы по изготовлению и установке
решеток на окна, дверей
услуги по проведению аукционов
услуги инкассации
услуги по проведению экспертизы
услуги по проведению аудита
услуги по переводу документов
установка, смена или перенос телефонных
номеров
услуги регистратора для поддержания
реестра акционеров в актуальном состоянии
услуги по научно-технической обработке
документов и сдаче их в архив
оплата сбора за регистрацию ликвидации
4
Расходы на приобретение товарно-
материальных ценностей
содержание офисного оборудования в
рабочем состоянии
содержание транспортных средств
содержание помещений
приобретение бумажной и бланочной
продукции
приобретение канцелярских товаров
приобретение горюче-смазочных материалов
5
Командировочные расходы
6
Непредвиденные расходы
Итого за месяц
Итого за месяц
Итого за месяц
Всего за квартал
Председатель
ликвидационной комиссии __________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ________________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель ______________________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
телефон.";
Приложение 2
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций от 29 октября 2008
года № 155
"Приложение 3
к Правилам принудительной
ликвидации банков в Республике
Казахстан
Утверждаю
Заместитель Председателя
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
_________________________
"___" __________ года
Список состава комитета кредиторов
_______________________________________
(наименование ликвидируемого банка)
№ п/п
Номер и
наименование
очередности
(категории)
Наименование кредитора
ликвидируемого банка,
включаемого в состав
комитета кредиторов
Сумма
кредиторской
задолженности
1
2
3
4
Председатель
ликвидационной комиссии __________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель ______________________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
телефон.".