Қазақстан Республикасы Ауыл шарушылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2008 жылғы 27 қарашадағы N 732 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 15 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5407 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 10-1/18 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.01.17 № 10-1/18 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңын орындау мақсатында Б Ұ ЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өзі жүретін шассилер мен механизмдерді, олардың тіркемелерін, соған қоса арнайы жабдық орнатылған тіркемелерді, өзі жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жоғары өтімді арнайы машиналарды мемлекеттік тіркеу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің  орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2003 жылғы 8 қыркүйектегі N 467 бұйрығында (2003 жылғы 18 қарашада нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2564 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2003 жыл, N 43-48, 902-бап), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі N 217 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" бұйрығымен енгізілген өзгерістер мен толықтырулар (2006 жылғы  17 сәуірде нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4192 болып тіркелген, 2006 жылғы 12 мамырдағы  "Заң газетінің" N 84-85 (1064-1065) санында жарияланған):
4-тармақта "Д. Айтжановқа" деген сөздер "А. Евниевке" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-ші тармақтың бірінші абзацы келесі редакцияда жазылсын:
"Заңнамамен белгіленген тәртіппен Агроөнеркәсіптік кешеннің техникалық саясат департаментіне (Қ. Коскин)";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген тракторларды және олардың базасында жасалған өзі жүретін шассилер мен механизмдерді, олардың тіркемелерін, соған қоса арнайы жабдық орнатылған тіркемелерді, өзі жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жоғары өтімді арнайы машиналарды мемлекеттік тіркеу ережесінде:
1) және 4) тармақшаларда "басқармалары" деген сөз "Агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің инспекциясы" деген сөздермен ауыстырылсын:
16-тармақта "Кедендік бақылау агенттігі" деген сөздер "Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті" деген сөздермен ауыстырылсын;
32-тармақта "жақын туыстарының жазбаша келісімімен солардың тұратын жерінде тіркелуі мүмкін, сонымен қатар" деген сөздер алынып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 ноября 2008 года № 732. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 декабря 2008 года № 5407. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 10-1/18
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2012 № 10-1/18.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказе Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 сентября 2003 года № 467 "Об утверждении Правил государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2564 от 18 ноября 2003 года, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2003 год, № 43-48, ст. 902), с изменениями и дополнениями внесенными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года № 217 "О внесений дополнений и изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4192 от 17 апреля 2006 года, опубликованный в "Юридической газете" от 12 мая 2006 года № 84-85 (1064-1065)):
в пункте 4 слово "Айтжанова Д.Н." заменить словом "Евниева А.К.";
в Правилах государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости, утвержденных указанным приказом:
в подпунктах 1) и 4) слово "управлений" заменить словами "инспекций Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе";
в пункте 16 слова "Агентством таможенного контроля" заменить словами "Комитетом таможенного контроля Министерства финансов";
в пункте 32 слова "по месту жительства близких родственников этих лиц с их письменного согласия, а также" исключить;

36-тармақтың 2) тармақшасында "статистикалық картасының көшірмесі" деген сөздерден кейін "салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТТН)", деген сөздермен толықтырылсын;
36-тармақтың екінші ескертпесінде "(ОС-1 нысаны)" деген сөздер алынып тасталсын;
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын;
"56. Машиналарды тіркеу кезінде "Транзит" нөмірлік белгісі алынады және тіркеу үшін негіз болатын құжаттарға тігіледі, ал "Транзит" номерлік белгісін бермеген жағдайда еркін түрдегі қажетті акті жасалады.";
80-тармақта:
"уақытша тіркеледі" деген сөздер "уақытша есепке алуға қабылданады" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Уақытша есепке алу журналында жазу жүргізіледі және тіркеу құжатында машинаның уақытша есепке алынғандығы жөнінде оның аяқталатын мерзімі көрсетіліп белгі қойылады.";
2) "Тракторларға және олардың базасында жасалған өзі жүретін  шассилер мен механизмдерге, олардың тіркемелеріне, соған қоса арнайы жабдық орнатылған тіркемелерге, өзі жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жоғары өтімді арнайы машиналарға мемлекеттік байқау өткізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2003 жылғы 8 қыркүйектегі N 468 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2003 жылғы 18 қарашада N 2563 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2003 жыл, N 43-48, 901-бап, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі N 217 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" бұйрығымен енгізілген толықтырулар мен өзгерістер (2006 жылғы 17 сәуірде нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4192 болып тіркелген, "Заң газетінің" 2006 жылғы 12 мамырдағы N 84-85 (1064-1065) санында жарияланған):
3-тармақта "Д. Айтжановқа" деген сөздер "А. Евниевке" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген тракторларға және олардың базасында жасалған өзі жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жоғары өтімді арнайы машиналарға жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқау жүргізу ережелерінде:
4-тармақ алынып тасталсын;
5-тармақта "басқармалары" деген сөз "Агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің инспекциясы" деген сөздермен ауыстырылсын;

в подпункте 2) пункта 36 после слов "(копии статистической карты," дополнить словами "регистрационный номер налогоплательщика (РНН),";
во втором примечании пункта 36 слова "(форма ОС-1)" исключить;
пункт 56 изложить в следующей редакции:
"56. При регистрации машин номерные знаки "Транзит" изымаются и подшиваются в документы послужившими основанием для регистрации, а в случаях не предоставления номерного знака "Транзит" составляется соответствующий акт произвольной формы";
в пункте 80 :
слова "временно регистрируются" заменить словами "принимаются на временный учет";
второе предложение изложить в следующей редакции:
"В журнале регистрации временного учета производится запись и в регистрационном документе делается отметка о временном учете машины с указанием срока его окончания";
2) в приказе Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 сентября 2003 года № 468 "Об утверждении Правил проведения ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также машин повышенной проходимости" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2563 от 18 ноября 2003 года, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2003 год, 43-48, ст. 901), с изменениями и дополнениями внесенными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года № 217 "О внесении дополнений и изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4192 от 17 апреля 2006 года, опубликованный в "Юридической газете" от 12 мая 2006 года № 84-85 (1064-1065)):
в пункте 3 слово "Айтжанова Д.Н." заменить словом "Евниева А.К.";
в Правилах проведения ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также машин повышенной проходимости, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 исключить;
в пункте 5 слово "управлений" заменить словами "инспекций Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе";

18-тармақта "машинаның жай-күйі туралы карта (3-қосымша) толтырылады" деген сөздер алынып тасталсын;
3) "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар механизмдерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдердің кепілін тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2005 жылғы 14 қазандағы    N 597 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 10 қарашада N 3928 болып тіркелген, "Заң газетінің" 2005 жылғы 20 қаңтардағы  N 222 (956) санында жарияланған):
атауында және 1-тармақта "машиналары мен механизмдердің" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ жоғары өтімді арнайы машиналардың" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта "Д. Айтжановқа" деген сөздер "А. Евниев" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар механизмдерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол құрылысы машиналары мен механизмдердің кепілін тіркеу ережесінде:
атауында және 1-тармақта "машиналары мен механизмдердің" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ жоғары өтімді арнайы машиналардың" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Заңнамада белгіленген тәртіппен Агроөнеркәсіптік кешеннің техникалық саясат департаментіне (Коскин Қ.Т):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                           А. Күрішбаев

в пункте 18 слова "заполняется карта технического состояния машины (Приложение 3)" исключить;
3) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 октября 2005 года № 597 "Об утверждении Правил регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3928 от 10 октября 2005 года, опубликованный в "Юридической газете" от 20 января 2005 года № 222 (956)):
в наименовании и в пункте 1 после слов "машин и механизмов" дополнить словами ", а также специальных машин повышенной проходимости";
в пункте 3 слово "Айтжанова Д.Н." заменить словом "Евниева А.К.";
в Правилах регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, утвержденных указанным приказом:
в наименовании и в пункте 1 после слов "машин и механизмов" дополнить словами ", а также специальных машин повышенной проходимости".
2. Департаменту технической политики АПК (Коскин К.Т.) в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего приказа.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                      А. Куришбаев